Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93601) HSM válasza Tikakukac (#93600) üzenetére


HSM
félisten

Értem a kellemetlenség forrását. :K Viszont ezt most mondod olyannak, akinek két ilyen gépe is van, használja rendesen, ahogy kell, nagyon nem vitrinben, és semmi hasonló gond nincs, évek alatt sem. Ez a T420, amit használok 2011-es gyártású, és nálam is 3 éve van, és nincsenek foltjaim. Üzemidő is annyi van benne, mint az állat, és az alaplap is megy, stb...

Persze, vannak szériahibás termékek, amikből mind tönkremegy hosszabb rövidebb idő alatt, de ezek az alaplapok, LCD-k nem ez a kategória. Legalábbis az AUO panel biztosan, az nálam már kapott rendesen, de az LG sem tűnik vészesnek barátnő tapasztalatai alapján. Van még Samsung panel, olyat ebből személyesen nem is láttam még. :DDD Arról passz, hogy bírja.

Kedves barátnak azt kell megértenie, hogy ezek is "csak" termékek. Ha leejtik véletlen útköben, vagy rálépnek, vagy megáztatják ugyanúgy tönkremehetnek, mint a többi, sőt, ugyanúgy meghiásodhatnak benne alkatrészek, mint bármilyen más gépben. Viszont lehetne hosszan sorolni, mi az, amit ez kibír, míg egy consumer nem, vagy hog milyen az egyik billentyűzete, vagy a másiké.

(#93602) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

nekem eddig az összes ThinkPad-emen foltos lett a kijelző (T400, T420, X220)
T420 esetében 2x cserélte a kijelzőt Smart Service garanciában, az egyik (AUO) ráadásul screen door effektes volt.

(#93603) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Van egy T420-am és a böngészők nagyon sokszor nagyon lassan, majdnem 1 percig tart mire megnyílnak.
Win 10 64-es van a gépen. Van valami megoldás vagy meg kell szokni?

Köszi szépen.

(#93604) fungi válasza tamas.nick (#93602) üzenetére


fungi
aktív tag

Az egy x220 IPS csíkozódást leszámítva sosem lett foltos egy kijelzőm sem, T61, T400, 2db.T500, 2 db.x200, T420si, és ezek használva is voltak-vannak,-de biztos vannak rossz szériák lapban is, kijelzőben is.

(#93605) HSM válasza tamas.nick (#93602) üzenetére


HSM
félisten

Screen door effektet elvileg mindegyik adja, sajnos. Nekem ez olyan, mintha mindig poros lenne kicsit, miközben full tiszta. De igazából ez is leírva sokkal borzalmasabban hangzik, mint használat közben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93606) Tikakukac válasza HSM (#93601) üzenetére


Tikakukac
titán

Na várjál. T430-ról volt szó. Most innentől kezdem nem érteni mi a téma.

Hogy mi hogy bírja meg nem kell, hogy kocsi átmenjen egy gépen és kibírja. Ellenben mondjuk elvárnám, hogy ne semmisítse meg magát mondjuk egy réteg a panelben évente. Vagy ne kelljen annyit alaplapoznom egy gépet, mint WC-re járni. Úgy, hogy nálam a gépek többsége nem kap annyi nyúzást mint egy vitrines.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93607) HSM válasza Tikakukac (#93606) üzenetére


HSM
félisten

Arról beszéltél, hogy foltosodnak, mint az atom... [link]
T430, nagyfelbontású kijelző. A T420 nagyfelbontású kijelzőjét úgy kevertem ide, hogy pontosan ugyanazzal a háromféle panellel szerelték, mint a T430-at. ;)
Alaplap majd meglátjuk, mit bír. Eddig fél év intenzív nyúzás pipa a T430-on is. :)

(#93608) Tikakukac válasza HSM (#93607) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, akkor megnyugodtam, nem véletlen nem értem. Igen, foltosodnak. Nem én mondtam, ezt is a smartban bökték be. Mint a raklapszám halt T440 lapokat sem a kisujjamból szoptam ki, se nem a szopóroller X230 LG paneleket, sem semmi mást. Ezek létező jelenségek. Szokták mondani minden pletykának van alapja. Na most ha tudom, hogy az x200-ak repesztik a palmrestet és mondjuk a T420 nem, akkor esélyesen ha beverem a gugliba ezt a 2 dolgot az egyikre nagyon sok találat lesz, a másikra kevés. Nyilván azért mert zöldség. Ha tetszik érteni, mi itt a problematika.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93609) HSM válasza Tikakukac (#93608) üzenetére


HSM
félisten

Persze, értem én. :K Nem mondtam, hogy nincs alapja. Minden modern gépnek érzékeny a kijelzője (kb. a 16:9 generációtól), mert el van nagyon vékonyítva, és ugye a súlyon is spórolnak, szóval egy nyeklő nyakló valami az egész kijelzős rész. Kis figyelmetlenség, valami erősebben megnyomja egy ponton, és jönnek a foltok. A gond csak annyi, hogy ez kb. minden gépre igaz. Egy kis felületen erősen megnyomod a kijelző mögött, először elszíneződik, aztán ha tovább nyomod borítékolhatón befoltosodik, rossz esetben be is törik.

Ez a jelenség barátnő T430-asán is remekül megfigyelhető. A néhány folt a kijelzőn erősen korrelál a borításon lévő néhány mélyebb karccal. :U Tehát erősen sanszos, hogy nem a "vitrinben tartástól" kerültek azok oda az előző tulajnál.

[ Szerkesztve ]

(#93610) Tikakukac válasza HSM (#93609) üzenetére


Tikakukac
titán

A csak fizikai behatás teljesen jó lenne, hiszen a gyártó is tudna erre hivatkozni, tökéletes mérhetetlen ködös téma. Csak ezzel az a gond, hogy nem 1 Latit tudok így nagyobb sorból, aminek a komplett fedlapja és felső része ugyanaz csak a panel más, azonos helyen használva az egyik mégis hullik a másik meg nem.

Na, de OFF vége, más kalandok várnak még.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93611) Frawly válasza Tikakukac (#93606) üzenetére


Frawly
veterán

Egyébként mitől szoktak ezek a kijelzők foltosodni? Mármint a megnyomódáson túl mi okozhatja? Eléggé letaglóztatok itt, hogy az X220-nál is lehet rá számítani.

(#93612) Tikakukac válasza Frawly (#93611) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolom az előírt profit úgy jött, hogy panelből is alkudni kellett. Az meg ennyiből ilyen lett. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93613) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.

Thinkpad T440 (i5-4300U, SSD, 8GB ram) milyen? Találtam a hardveraprón egy T440-et, ami megtetszett.

Jó gépek? Mit jelent az, hogy szigetes a billentyűzete, T61-hez képest milyen összességében?

A T61-em majdnem 10 éves és nagyon szeretem, főleg a billentyűzetét. Hasonlókat várnék egy ilyen T440-töl. Annyi, hogy én a T61-et sose vittem tisztíttatni, pasztáztatni, mert nem rég hallottam erről először, de nem igazán van baja. Sose kellett szervizbe vinnem. De ezt persze vinném majd karbantartásra.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#93614) Tikakukac válasza FerNandor (#93613) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha T61-et vársz billben és minőségben akkor kemény időszak jön. A 40-es lett az a széria ami finoman szólva megosztóra sikerült.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93615) FerNandor válasza Tikakukac (#93614) üzenetére


FerNandor
őstag

de jó gép amúgy? mit jelent az, hogy szigetes a billentyűzete?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#93616) Tikakukac válasza FerNandor (#93615) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha definiálod a jó gépet, akkor nyilván meg tudom mondani. Sokkal kopogósabb anyagok, raklap alaplap hiba, billzet a még a 2 gennel ezelőttihez képest is gatya, T60-T61-hez képest hulla. A szigetes az, amikor nem érnek össze a billzetek, hanem rés van mindegyik között.

Ja és igen. Életedben olyan fos touchpadot nem láttál még, ami a 40-es gépekben van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93617) Dhampir válasza Tikakukac (#93616) üzenetére


Dhampir
félisten

Az újabb szériákból melyik az a ThinkPad amivel már lehetne értelmes munkát végezni?
A T540p után már "elvesztettem a fonalat".

Mintha a P-t dicsérték volna, de az kábé Macbook Pro árkategóriában versenyez, legfeljebb csak céges tagok vagy sikeres üzletemberek engedhetik meg a beszerzését.

(#93618) FerNandor válasza Tikakukac (#93616) üzenetére


FerNandor
őstag

ezek nem túl jó hírek. lenne egy hp-15 széria i3-6006u 256gb ssd laptop újonnan 115ért, de aztán tálaltam ezt a t440-et, és mivel szeretem a t61-et, ezért gondoltam, hogy maradnék ezen a vonalon. akkor így szerinted egy használt t440 vagy egy új garanciális hp-15?

két külön világ, nem is az összehasonlítás a lényeg, hanem, hogy melyikkel jövök ki jobban hosszú távon. irodai használat, netezés és letöltés.

touchpadet lattam, hogy fura, de annyira nem lényeg, egérrel használom általában a laptopokat.

t440-nél az alaplap hiba mit jelent? még ennyi év után is jelentkezhet vagy csak az elején volt jellemző?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#93619) Tikakukac válasza FerNandor (#93618) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor a feléből egy T420 ezerszer inkább.

Mirr Murr: P50 egy órára volt csak, gyorsan kapott profilt és ment is. Az így elsőre egész jónak tűnt, billzete nem tetszik, minden máshoz meg használni kéne 2 napig minimum. Nagyon kevés TP workstation van kint sajnos. Eleve kevesebb is van belőle szerintem, mint mondjuk Dellből, főleg magánban.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93620) Dhampir válasza Tikakukac (#93619) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

(#93621) FerNandor válasza Tikakukac (#93619) üzenetére


FerNandor
őstag

azért olyat nem vennék, nem egy mai darab és gyors ránéztem usb 3.0 sincs benne. ha válaszol az eladó, lehet, hogy ránézek erre a T440-re.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#93622) Multibit válasza FerNandor (#93621) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ragaszkodsz a saját elképzelésedhez, miért kérdezel? Önigazolást vársz? Pontos választ kaptál arra, hogy miért kerülendő a T440. Ha neked az USB3 megér annyit...

(#93623) sutszi válasza FerNandor (#93621) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt szerintem nem gondoltad át. Most egy T61-et használsz és a T420-ra mondod, hogy nem mai darab?! Így is úgy érzed majd mintha fényéveket ugrottál volna...
T420-ról írok és van USB3 külön Express Card-on keresztül megoldva...

Ha pontosan leírod mit is akarsz akar jobban tudunk segíteni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#93624) Tikakukac válasza FerNandor (#93621) üzenetére


Tikakukac
titán

azért olyat nem vennék, nem egy mai darab

Mert a T440 friss és üde?

és gyors

Hát az átlag konfigot nézzük a 4300U és átlag 2520M az egy pite. Cserébe dupla olyan drága a másik. De örülök,hogy tudod milyen gyors :P

ránéztem usb 3.0 sincs benne

3k EC kari és lesz 2 is.

ha válaszol az eladó, lehet, hogy ránézek erre a T440-re.

Sziasztok! T440-et akarok venni. Igen?
Igen. Akkor vedd meg ha hitelen annyira jobban kezdesz tudni mindent. Ha valami fel tud paprikázni a fórumon az ez. Mikor az eleve ingyen betolt időm teljesen átalakul szemétté és ablakon kidobott felesleggé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93625) Flashcash válasza Tikakukac (#93624) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hát az átlag konfigot nézzük a 4300U és átlag 2520M az egy pite.

Nekem ezek a 15W-os TDP keretes U jelölésű procik nem igazán jönnek be, mert túl alacsony a TDP keretük.

Egy T550 i5-xxxxU processzora egy alap T520 i5-2520M-hez képest teljesítményben visszalépés, mindennapi használatban is.
Gyakorlatilag egy hd video ablakban, mellette nagyobb weblap böngészése mellett érezni a különbséget a kettő között az utóbbi javára. (mindkét gép hálózati töltőn, maximális teljesítmény beállításon)

[ Szerkesztve ]

(#93626) Tikakukac válasza Flashcash (#93625) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk arra nézzetek rá valamivel, nálam 5300U-val 24 ablak van most fent és 2 youtube is elpöfög egyik 720p 50fps, másik teljesen kirakva FHD-ban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93627) FerNandor


FerNandor
őstag

Sajnalom, hogy raboltam az időtöket.

Nem vitatkozni akarok egyáltalán, viszont lenne azért pár gondolatom:
Szerintem a T440 azért fiatalabb modell, vagy nem?
Nem szeretnék átalakítással usb 3.0-át, ha van modell, ahol van alapból 3.0-ás port.
Gyorsaságot nem írtam egyik modell vonatkozásában sem, az arra vonatkozott, hogy "gyorsan" ránéztem a T420-ra és megállapítottam, hogy nincs benne usb 3.0.

Leírtam, hogy kb mire kell és hogy megbízható legyen hosszú távon. A "jó gép" kérdés is nyilván erre vonatkozott. Az alaplap hibát sem tudom, hogy miben merül ki, mert pontos válasz nem jött, hogy pl mikor és miért jelentkezik, mennyire gyakori, van-e esetleg egy széria, amit érintettstb.
Azt is írtam, hogy a touchpad nem annyira lényeg, mert egérrel használom az esetek 95%-ában.

Gondolom azért ez a T440 is még bőven jobb, mint egy hp 15 széria újonnan vagy más, hasonló kategóriájú gépek, billentyűzet terén is, habár biztos elmarad egy T61-esétől. Amihez NEM ragaszkodom, csak leírtam, hogy nagyon szeretem a billentyűzetét. Egy használt Thinkpad mellett azért döntenék, mert eddig úgy tapasztaltam, hogy megbízható tartós gép, és nem azért, mert egész nap a Thinkpaden dolgozok stb, - viszont használtan jó áron hozzá lehet jutni. De ez is kiolvasható volt szerintem abból, hogy megbízható gépet szeretnék netezésre, letöltésre és irodai használatra (office).

Nem önigazolásra van szükségem, hanem segítségre, azért kérdeztem. Sajnos nem vagyok egy laptop guru, így ezek a félszavas valaszok, hogy szar, meg gatya, meg ilyen szart még életedben nem láttál, nem igazán segítenek sokat, mert amúgy kicsit szubjektívnek hatnak és nem igazán van megindokolva az állítás, hogy pl a billentyűzet miért is szar pontosan. Pl én azt sem tudom, hogy miért volt megosztó a 40-es széria.
Meg nyilván minél fiatalabb gépet szeretnék a lehetőségekhez képest. Vehetnék újonnan is, de nem akarok annyi pénzt költeni, nem használom ki, használtan viszont a megbízhatósága miatt már megéri egy ilyen kategóriájú laptop és itt.most nem pont a T440-re gondolok.. Aztán lehet, hogy rosszul gondolom. És egy szóval nem állítottam sehol, hogy én barmit is jobban tudnék.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#93628) mobal válasza Flashcash (#93625) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azért azt se felejtsük el, hogy 40től kezdve a TP kvázi Ultrabook.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93629) Tikakukac válasza FerNandor (#93627) üzenetére


Tikakukac
titán

Na akkor koncoljuk fel.

Szerintem a T440 azért fiatalabb modell, vagy nem?

Hát érzésre inkább időutazás. Hogy papíron fiatalabb-e? Igen. De kit érdekel.

Nem szeretnék átalakítással usb 3.0-át, ha van modell, ahol van alapból 3.0-ás port.

Akkor T430. Még mindig olcsóbb és kevésbé gatyaság.

Gyorsaságot nem írtam egyik modell vonatkozásában sem, az arra vonatkozott, hogy "gyorsan" ránéztem a T420-ra és megállapítottam, hogy nincs benne usb 3.0.

Akkor azt a 2 sort sikerüljön leírni rendesen és akkor nem vesszőhibát feltételezek. Így elírás volt, ami telibe félre is vitte a bulit.

Leírtam, hogy kb mire kell és hogy megbízható legyen hosszú távon.

És sokan kifejtették már előttem is, hogy akkor esélyesen ez nem a te géped.

A "jó gép" kérdés is nyilván erre vonatkozott. Az alaplap hibát sem tudom, hogy miben merül ki

A nem működő gépben esetleg bootloopban, esetleg lehaló belső portokban, esetleg átvezetőkben, esetleg IC-ben.

mert pontos válasz nem jött, hogy pl mikor és miért jelentkezik

Az elromlás pillanatában szokott, oka általában műszaki hiba. De komolyan. Tényleg azt kívánod, hogy minden egyes diagnosztikai lapot és oszcilloszkópos mérést kiszedjen valaki? Ha valóban ennyire nem vagy a témában ez nem tudom mit segítene.

mennyire gyakori

Úgy, hogy az igen megregulázott felvételisek is legyintettek rá, sokkal fiatalabban is. Innen sok logika nem kell hozzá, hogy összerakd: magától nem szokott megjavulni semmi. Sőt, ha javítanak sem sok sikerrel. Lásd revíziós LG panelek.

van-e esetleg egy széria, amit érintettstb.

Igen, az egész széria. S-es tulajok alapján azok is szépen újulnak fel.

Azt is írtam, hogy a touchpad nem annyira lényeg, mert egérrel használom az esetek 95%-ában.

A maradék 5%-ban pedig nem fogod érteni miért nem tudsz szerkeszteni egy szót, hiszen te húzod az ujjadat és kattintasz.

Gondolom azért ez a T440 is még bőven jobb, mint egy hp 15 széria újonnan vagy más, hasonló kategóriájú gépek, billentyűzet terén is, habár biztos elmarad egy T61-esétől.

Ebben mondjuk nem vagyok biztos. Főleg mivel van fölötte és alatta is választás így főleg nem tudom miért ez a 2 gép akadt be a lejátszóba.

Amihez NEM ragaszkodom, csak leírtam, hogy nagyon szeretem a billentyűzetét.

Na, ha megvetted a csodát, akkor máris kihúzhatsz 1 pontot a listádról. ;]

Egy használt Thinkpad mellett azért döntenék, mert eddig úgy tapasztaltam, hogy megbízható tartós gép, és nem azért, mert egész nap a Thinkpaden dolgozok stb, - viszont használtan jó áron hozzá lehet jutni. De ez is kiolvasható volt szerintem abból, hogy megbízható gépet szeretnék netezésre, letöltésre és irodai használatra (office).

Mondjuk ha a tied is NV-s lett volna, ez a pont sem feltétlen élne, bár ez az NV sara volt leginkább.

Nem önigazolásra van szükségem, hanem segítségre, azért kérdeztem.

Pedig nekem úgy tűnik sajnos.

Sajnos nem vagyok egy laptop guru, így ezek a félszavas valaszok, hogy szar, meg gatya, meg ilyen szart még életedben nem láttál, nem igazán segítenek sokat, mert amúgy kicsit szubjektívnek hatnak és nem igazán van megindokolva az állítás, hogy pl a billentyűzet miért is szar pontosan. Pl én azt sem tudom, hogy miért volt megosztó a 40-es széria.

Mert mindig kisregényt írni meglepően unalmas, ott a kereső, a tesztek. Amik pölö noticsekken is azzal indultak, hogy hopika, összeszerelési, minőségi hibák vannak, amik eddig nem voltak (mondjuk ez nem igaz ebben a formában, de tény, hogy inkább recsegjen 2 műanyag egymáson néha, mint horpadjon a kezem alatt nonstop). Ez tényleg az első képalá. Milyen módon szeretnéd, hogy leírjam, a burkolat minőségét? Anyagösszetételét? Vastagságot? Torziós merevséget? Képzeld el, hogy veszel egy 10 évvel fiatalabb gépet, ami olyan, mint egy konzumer gép. A T61-hez képest átfingható fedlap, kopogós béna palmrest, kellemetlen fogás, mintha gyárilag UV ette volna a színét. A billzet meg azért szar, mert nincs nyomáspont, billeg a kupakon a fej és az egész modul is. Talán kezded kapisgálni a megosztás gyökerét. Ja és kegyetlen backlight bleeding, ofc.

Meg nyilván minél fiatalabb gépet szeretnék a lehetőségekhez képest.

Akkor ott a T450, igen szépek suhannak el 150k-ért. Újabb is, frissebb is, jobb is.

Vehetnék újonnan is, de nem akarok annyi pénzt költeni, nem használom ki, használtan viszont a megbízhatósága miatt már megéri egy ilyen kategóriájú laptop és itt.most nem pont a T440-re gondolok..

Hát a megbízhatósága miatt mondjuk pont nem. Lélekben E7440 társa, az a másik ami tuti befektetés. Nagyon okosban 20-as egy lapcsere, kevésbé okosan 30, halandó embernek a gép piaci árának a fele. És oda is kell, random vezérlő lehalás, belső széthullások alap.

Aztán lehet, hogy rosszul gondolom. És egy szóval nem állítottam sehol, hogy én barmit is jobban tudnék

Szóval valóban nem, tettel igen. Ugyanaz sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93630) azbest válasza FerNandor (#93627) üzenetére


azbest
félisten

átalakítás? Egy expresscard, ezt úgy hívják, hogy bővíthetőség.

Egyébként, szerintem, a t430 is jó kompromisszum lehet. A billentyűzete igaz már szigetes, de van natív usb3, jobban bővíthető. Nem beforrasztott proci van, nem beforrasztott a memória. Az optikai meghajtó helyére 1500 forint egy keret, amivel második winyót is tehetsz bele akár. Plusz még van az alján egy msata/minipcie kártya hely is.

Ezekhez még 5 ezer körül kapni dokkolót is, ha asztalnál használod külső monitorokkal, egérrel, billentyűzettel, akkor az remek dolog.

A 440-ből a 440p az, ami nagyjából megfelel a normál laptopnak. Ha kifejezetten a bővíthetetlen ultrabookos változat kell, mert sokat hurcolászod és minden deka számít, akkor érdemes a nagy lapos és integráltabb változatokat nézni.

Egyébként meg meg kell nézni, hogy mi beszerezhető megbízható helyről. Ha úgysem kapni valamit, akkor hiába jobb.

(#93631) pampika


pampika
őstag

üdv,

úgy fest, sikerült beszerezni egy t470-et. viszont amcsiból fog érkezni, nyilván amcsi töltővel.
tudja esetleg valaki, hogy hogy tudnám a legegyszerűbben itthon használni?

nyilván egyik opció a dugóra átalakító, de akkor az plusz cipelnivaló...
arra gondoltam, ha kiszedhető a táp utáni kábel, ami a falba megy, akkor azt kicserélem egy itthonira és jó vagyok?

a másik dolog az usb-c lenne: elvileg tölthető is, de lenovoék asszem 45W-os adaptert forgalmaznak usb-c töltésre. gondolom, akkor egy telefontöltő (oneplus 3 dash töltője) nem igazán fogja megmozdítani?

(#93632) Pcm


Pcm
tag

Uraim, mi a szabványos megnevezése az X240-ben található SierraGobi 5000 wwan kártya amtennacsatlakozójának? Már kétszer sikerült rossz antennát rendelni. Nagyobbak a csatlakozók, mint kellene :W

(#93633) fnatic


fnatic
tag

Sziasztok!

Hátha valakit érdekel x230 alkatrész!

https://hardverapro.hu/apro/x230_bontas

(#93634) emvy válasza pampika (#93631) üzenetére


emvy
nagyúr

Az adapterhez veszel 1000 forintért egy európai kábelt.

while (!sleep) sheep++;

(#93635) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Erre van valakinek ötlete?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#93636) Tim82 válasza fnatic (#93633) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szakmai topikban nem hirdetünk. Nem szeretném törölni a hozzászólást, OFF-ba teszem, de a legközelebbit törölni fogom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93637) Flashcash válasza Tikakukac (#93626) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Itt nem youtube volt, hanem egy offline hd videó (kmplayer/VLC), nálad lehet, hogy a hardveres vga gyorsítás segít a youtube-on. A videó szépen megy egyébként, de egy nagyobb weblap görgetésén érezni, hogy fogva van a proci.

(#93638) Tikakukac válasza Flashcash (#93637) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha paraméterezed akkor megnézem neked. 1440p kirakva mkv-val mellette sok más megy ha fent vagyok, ezzel se volt még bajom. Nem is kéne, azért ezek a GPU-k ezt csuklóból megoldják.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93639) Flashcash válasza Tikakukac (#93638) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem nem ez a tapasztalatom Win7/Win10 legfrisebb driverek és általános alkalmazások alatt egyértelműen lassabb ez a processzor a korábbi 35W generációval összehasonlítva (ami egyébként teljesen normális az alacsony fogyasztási keret miatt). Több ilyen gép fut a környezetemben (saját is van pár), különböző feladatokra, a felhasználói visszajelzés is hasonló volt.

Természetesen ez szubjektív, lehet, hogy valakinek ugyanaz a proci egy multitasking szörny. :)
A hardveres gyorsítás, paraméterezés szerintem is segít több esetben.

(#93640) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Sziasztok. Jelenleg egy t410 et nyúzok, de lenne most egy t450 jó árban, de nem tudom, hogy cseréljek - e. Intel gpu-s a t410, semmi bajom vele, nekem teljesen megfelel, csak eljátszottam a gondolattal. Ahogy olvasom a t450 lehet nem lesz ilyen minőségű, mint ez. Ennek a billentyűzete is nagyon jó, a szigetes nem tudom, hogy milyen lenne. Mindkét gép i5-el van,8 giga RAM-mal. A kijelző nem tudom milyen a 450-ben,de a 410ben 1440x900 as panel van, amit nagyon szeretek. Kösz a segítséget. Üdv, Pisti

(#93641) Tikakukac válasza Flashcash (#93639) üzenetére


Tikakukac
titán

300 ropis vizem van a 6600K-n. Gondolhatod, hogy tudom mi a sebesség :B

Csak arra lettem volna kíváncsi milyen szinten van bekódolva az a videó ami így kirántja a gépet. 4K alatt én még nem tapasztaltam olyat, hogy akár a görgetés is meglassult volna, akár egy Index szintű oldalon, ami felzabálja a legtöbb vasat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93642) Tim82 válasza Pistiboy88 (#93640) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha IPS paneles kijelzős lesz az a T450, azért az bőven jobb lesz a T410-ed kijelzőjénél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93643) Tim82 válasza pampika (#93631) üzenetére


Tim82
nagyúr

A töltőnek biztosan cserélhető lesz a kábele. Rákeresve, sima "borotva kábel" a valószínű, a régebbi (T430-ig bezárólag még jó) töltőknél általában ún. "Miki egér" kábelt használtak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93644) i400


i400
senior tag

Sziasztok! T430s (i7, nvidia) először produkált anomáliát, megemelve nagy fehér pixelesre villant a kép majd csontra fagyott... kezdjek el tartani hogy alaplapos lett?

(#93645) mobal válasza Tim82 (#93643) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez a piskóta kábel másnéven nem? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93646) Tim82 válasza mobal (#93645) üzenetére


Tim82
nagyúr

Melyikre gondolsz a kettő közül? Én ezeket a megnevezéseket ismerem. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93647) mobal válasza Tim82 (#93646) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Borotva másnéven piskóta.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93648) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

üdv!

bemásolom ide is, hátha itt előbb megválaszolja valaki.

"a thinkpad E széria gariját is a TMX intézi, vagy ahhoz normális szervizháttér van, nem kell-e tartani egy ilyen szériájú gép vásárlásától?"

választ köszi előre is! :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#93649) Tikakukac válasza ZavaBalazs (#93648) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy tartani kell-e az nyilván típustól is függ, a gari elvben a nagytesókkal megegyezik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93650) ZavaBalazs válasza Tikakukac (#93649) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

egész pontosan E560-ról volna szó. vehető, vagy felejtős?
a gari akkor már nem kérdés. :R

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.