Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Tudom kissé szokatlan :) de VMware ESXi-t szeretnék futtatni egy Lenovo T400-as notebookon (Win7-x64, 8GB RAM, legújabb BIOS). Azt szeretném kérdezni, hogy másnak van-e ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Az első próbálkozásomat egy ESXi v6.0-val végeztem, de sajnos elég hamar elakadtam, mert már az installer sem akart felboot-olni. Próbáltam DVD-ről és USB drive-ról is boot-olni, el is indult a telepítő, de félúton a gép megfagyott. Némi fórumozgatás után kiderült, hogy a telepítéshez a BIOS-ban le kell tiltani az "Intel Virtualization Technology" és az "Intel VT-d Feature" funkciókat a CPU menüben. Így valóban elindult a telepítő, sikeresen le is futott, de utána amint megpróbáltam a fentieket visszakapcsolni, a boot ismét megfagyott. Felmerül a kérdés, hogy van-e értelme úgy egy hypervisor-t futtatni, hogy a CPU-ra vonatkozó fenti két paraméter le van tiltva...
Esetleg sikerült valakinek működére bírni?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#93152) sutszi válasza Bélabácsi (#93151) üzenetére


sutszi
veterán

VMware topikban is megfuttatnám a kérdést a helyedben. De nekem ez így fura... Itt van egy kis kiegészítő info. Ha jól emlékszem akkor enélkül nem megy a GPU passthrough... Bár T400-nál ez pont nem lesz gond valószínűleg.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#93153) Bélabácsi válasza sutszi (#93152) üzenetére


Bélabácsi
tag

Köszönöm gyors válaszod, rákérdezek a másik topikban is. :R
Igen, én is úgy gondolom a GPU-t tekintve ez nem okozna gondot (a gépben nem dedikált a VGA). GNS3-at szeretnék futtatni ESXi alatt a notebookon, a CPU és RAM erőforrásait izzasztva.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#93154) sutszi válasza Bélabácsi (#93153) üzenetére


sutszi
veterán

Ahogy látom ez olyan mint a Packet Tracer... és különböző VM imageket lehet letölteni. Hát ha máshogy nem is, de Vmware Player vagy virtualbox biztosan viszi. A T400 hardvere amúgy sem acélos manapság, szóval ha ez lenne a gond, azt ESXI-re váltás sem javítaná érdemben.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#93155) Multibit válasza Bélabácsi (#93153) üzenetére


Multibit
veterán

Csak a memóriával kapcsolatban egy észrevétel (tapasztalat megosztás). A korábbi munkahelyemen állandóan futott egy virtual gép az i7 procis Dell laposon, szintén 8 GB RAM-mal. Elég nyögvenyelős volt (Oracle fejlesztőeszközök, DB). Nagyon hiányzott a 16 GB!

(#93156) Vegha válasza Tikakukac (#93110) üzenetére


Vegha
senior tag

Csak nem hagy nyugodni, hogy egy Panasonic, 9 cellás 2,5 éves akku hogy adhatja meg magát ilyen hirtelen és szégyen teljesen : (
Feldobtam W7-et kimondottan a Power Manager kedvéért (már az Aida alatt is gyanús tűnt a helyzet). Eszerint tök oké az akku, szállítja az adatokat róla:

Persze ha belekezdenék egy Battery Maintenance programba, akku üzemmódban azon nyomban elvész a nafta : (
Cellazárlat lenne ? Akkor - tudtommal - 0% körülinek szokták mutatni. Ezzel szemben itt 99% van, meg hasítás és dolgozz velem anywhere stb. Csak épp az ígéret jelenleg nem beváltható : (

[ Szerkesztve ]

(#93157) chab7 válasza Vegha (#93156) üzenetére


chab7
addikt

Anno jártam én is így egy teljesen jó akkuval, hogy egyszer csak már nem töltötte, pedig minden infót kivett belőle és jónak látszott. (Vissza .lehet keresni, itt is írtam róla). Még azt is mutatta, hogy töltőről használva ugye, - mert ha lehúztam akkor mintha kivettem volna az akksit - hogyan megy le 1-2 naponta 1%-ot a töltöttsége. Lehet az elektronikája adta meg magát, de mivel ilyet a környezetemben nem tudnak javítani, másikat kelltt vegyek. Azért elraktam, mert lehet csak valami letiltás és egyszer ráakadok valakire aki feloldja és újra használható lesz - ha addig álltában tönkre nem megy teljesen.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#93158) Vegha válasza chab7 (#93157) üzenetére


Vegha
senior tag

Igen, de nekem már 1 hete 99%-on áll. (Legalábbis ezt hazudja. Eddig csak W10, de most már W7 is.).
Írta a Li-Ion Kft-nek (nospam), hátha cella nélküli firmware update/reset elég lenne neki. Nem bánnám.

(#93159) Pubszon válasza Vegha (#93156) üzenetére


Pubszon
veterán

Apám 9 cellás Sanyo akkuja járt így pár napja, 45% elhasználódású pedig. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#93160) Tikakukac válasza Vegha (#93156) üzenetére


Tikakukac
titán

Szakinak be kell adni, ha 1-2k árából megvan a ránézés, okés. Ha belekezdenek a rezsidíj miatt les abból új akku ár sajna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93161) Vegha válasza Pubszon (#93159) üzenetére


Vegha
senior tag

A Sanyo nekem is tré volt, de ez a Pana tényleg jobban bírja.(birta)

(#93162) kistewe válasza ikusz (#93150) üzenetére


kistewe
tag

Szia,

erre a kérdésre ITT hamarabb kapsz választ.

stewe

(#93163) [w]


[w]
őstag

családba szereznék egy T420-ast és találtam ezt

tudnátok véleményezni, hogy megér-e ennyi pénzt, esetleg ismeritek a tagot? ha van jobb ötlet a beszerzés forrására nyitott vagyok rá!

esetleg annyi extra, hogy mindenképp HD+-ost keresünk, leginkább FPR-rel szerelve.

köszönöm

cmdr PETER W. VOLKOV

(#93164) Frawly válasza [w] (#93163) üzenetére


Frawly
veterán

Szégyenkezve kérdezném, hogy mi a rák az az FPR? Nem találtam a neten használható infót róla.

(#93165) dugo_ válasza Frawly (#93164) üzenetére


dugo_
veterán

Fingerprint reader.

(#93166) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok!
Van itthon egy régi IBM Thinkpad T40 2373 - 4AG laptopom, arra gondoltam, hogy a procit kicserélem benne, ramot bővítek, de nem találok róla infót. Összefoglalóban lévő linken is kerestem, de a 4ag nem szerepel sehol. Szeretném tudni a lehetőségeimet, esetleg az alaplap típusát.

(#93167) marton.m


marton.m
tag

Sziasztok!

Van egy T440s típusú Thinkpadem. A burkolatán már található néhány nem túl mély karc, illetve a touchpad kifényesedett.
Régen olvastam már módszerekről, amikkel ezeket el lehet tüntetni. Tudnátok ajánlani valamit, amivel otthon szebbé tudnám varázsolni szeretett Thinkpadem? :R
Ebayes csodaszivacsom van itthon, de még nem mertem kipróbálni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#93168) Tikakukac válasza marton.m (#93167) üzenetére


Tikakukac
titán

Touchpad fóliázható, minden más műanyag csere. Polírozni nem tudsz, mert ez nem lakkos, javítani meg, hááát. Van ugye régebbi TP-re a plasti dip és társaik, csak ugye pont annyira tartós, mint amennyire egyszerűnek tűnik a dolog. A wax kicsit segít, cserébe csúszik majd minden. Ez ilyen. Használni kell amíg megy, ha meg már karcos, akkor nem is fáj a kövi sem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93169) Tim82 válasza bebe159 (#93166) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valamit nem jól kerestél, mert az Összefoglalóból elérhető "3rd party tool típusszám lekérdezéshez" hivatkozással meg lehet találni: [link]

Röviden: 2*1 GB noti DDR RAM-mal bővíthető, mint maximum, prociból meg a 400 MHz FSB-s Dothan magos procik (Pentium M 7*5, pl. 735, 745, 755, a csúcs a 765) mehetnek bele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93170) chab7


chab7
addikt

Mindig olvasom, hogy az újabb gépeknél van ez az uefi. Vajon a t500-ason is lehet ilyen uefi vagy csak a régebbi mbr rendszer?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#93171) dugo_ válasza chab7 (#93170) üzenetére


dugo_
veterán

Abban még nincs. 2011-ben a 20-as szériával jött be.

(#93172) chab7 válasza dugo_ (#93171) üzenetére


chab7
addikt

Ok, köszi! Akkor jól sejtettem, hogy erre még nem lehet. A biosnak kellene tudnia, igaz? És ehhez már nincs ilyen. Akkor elértem a T500-asom tuningolásának végére. SSD lett beletéve + RAM 8GB-ra növelés. Még 1-2 évig kihúzom ezzel, ha szoftveres oldalon nem lesz nagyon elszállás hardverigényben.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#93173) dugo_ válasza chab7 (#93172) üzenetére


dugo_
veterán

Fordítva. Az új UEFI-kben van BIOS emuláció, ha kéne legacy support valamiért.

Mindkettő egy low level firmware, az újabb UEFI egyszerűen leváltotta a 80-as évek óta jelen lévő BIOS-t. Meglévő hardvert nem lehet UEFI-re frissíteni.

T500-ba vehetsz 1200p kijelzőt, EC kártyát, mPCIe SD kártya adaptert, ilyesmi csecséket és ennyi. Bár a C2D elég nagy bottleneck ma már.

(#93174) bebe159 válasza Tim82 (#93169) üzenetére


bebe159
aktív tag

Köszönöm! A 2001-2005 közötti listában kerestem, ott nem találtam. Most van benne egy 256 mb-os sdram, amit találtam a többi fajtáról, mindenhol 2 ram helyet ír. Itt csak 1 slot van. Vagy nem találtam meg a másik slotot, mert mellé nem fér még egy

(#93175) Tim82 válasza bebe159 (#93174) üzenetére


Tim82
nagyúr

Régen volt már a kezemben T40, de úgy rémlik, hogy az egyik foglalat hozzáférhető a gép alján, a másikhoz való hozzáféréshez meg ki kell csavarozni a billentyűzetet meg a kéztámaszt.

Minden T40-nek két RAM foglalata van, nem volt egy foglalatos modell.

T40 Hardware Maintenance Manual (pdf, kattintásra letölti)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93176) Bélabácsi válasza Multibit (#93155) üzenetére


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Sikerült az elmúlt pár napban a témát kicsit körbejárni - Lenovo T400 ESXi és Kernel-based Virtual Machine (KVM), Intel VT-x/EPT támogatás témában. Gondoltam megosztom Veletek, hátha más szeretne hasonlót megvalósítani.

Röviden: az derült ki, hogy a Lenovo T400 (BIOS-ban is állítható módon) valóban támogatja az Intel (VT-d) virtualizációt (esetembern egy Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8400 @ 2.26GHz CPU-val), de NEM nested virtualizáció esetén. Vagyis, ez a következőket jelenti:

• Ha a T400-on telepített Vmware ESXi fut, akkor sajnos a VM-ek NEM kapnak KVM és VT-x támogatást, így az esetemben tervezett GNS3 emulátor futtatása céljából az ESXi nem opció.

• Ha a T400-on VMware Workstation fut Windows 7 vagy Ubuntu alatt, akkor a helyzet ugyanaz: a VM-ek nem kapnak KVM és VT-x támogatást.

• Ha a T400-on Ubuntu fut és arra közvetlenül csomagként telepítettem a GNS3-server-t / EVE-NG-t (QEMU alapú network virtualizációs platformok), akkor szépen működik - a GNS3-ban futó QEMU VM-ek ki tudják használni a CPU virtualizáció támogatását. Pedig a T400 a mai teljesítményekhez képest már azért elég soványka, a QEMU VM-ek sebessége még így is többszöröződött a KVM támogatással :)

@Multibit - Valóban, ezt én is meg tudom erősíteni: 16GB RAM-al azért a VM-ek is jobban érzik magukat. Meg hát sajnos a 8GB esetében ebből még lejön a hypervisor-nak szükséges RAM mennyiség is.

Üdv,
Bélabácsi

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#93177) bebe159 válasza Tim82 (#93175) üzenetére


bebe159
aktív tag

Köszönöm! :R Akkor majd ha szétszedem, rá fogok találni. :)

(#93178) Tim82 válasza bebe159 (#93177) üzenetére


Tim82
nagyúr

A linkelt HMM 79-84. oldalát (a doksi saját oldalszámozása szerint) nézd meg.

Egyébként elég csak a billentyűzetet kivenni, a kéztámaszt nem kell.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93179) Multibit


Multibit
veterán

A kis Lenovomon (X200s) ezeket a hőmérsékleteket mérem:

Ezek normális hőmérsékletek a rendszer alapjáratán?

(#93180) Frawly válasza Multibit (#93179) üzenetére


Frawly
veterán

Abnormálisnak nem mondanám, de szerintem kicsit sok alapjáraton. Illene egy jó 10 fokkal alacsonyabbnak lennie mindennek. Próbáld a procit újrapasztázni, meg kiportalanítani a ventilátort és a hűtőbordákat, hőcsöveket.

Nálam X220-nál:
$ sensors
coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Package id 0: +43.0°C (high = +86.0°C, crit = +100.0°C)
Core 0: +43.0°C (high = +86.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1: +40.0°C (high = +86.0°C, crit = +100.0°C)

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +42.0°C (crit = +99.0°C)

thinkpad-isa-0000
Adapter: ISA adapter
fan1: 1985 RPM

$ sudo hdparm -I /dev/sda

/dev/sda:

ATA device, with non-removable media
Model Number: Crucial_CT525MX300SSD1
...

$ sudo smartctl -l devstat /dev/sda
...
0x05 ===== = = === == Temperature Statistics (rev 1) ==
0x05 0x008 1 31 --- Current Temperature
0x05 0x010 1 34 --- Average Short Term Temperature
0x05 0x018 1 - --- Average Long Term Temperature
0x05 0x020 1 48 --- Highest Temperature
0x05 0x028 1 18 --- Lowest Temperature
0x05 0x030 1 38 --- Highest Average Short Term Temperature
0x05 0x038 1 31 --- Lowest Average Short Term Temperature
0x05 0x040 1 - --- Highest Average Long Term Temperature
0x05 0x048 1 - --- Lowest Average Long Term Temperature
0x05 0x050 4 0 --- Time in Over-Temperature
0x05 0x058 1 70 --- Specified Maximum Operating Temperature
0x05 0x060 4 0 --- Time in Under-Temperature
0x05 0x068 1 0 --- Specified Minimum Operating Temperature
...

[ Szerkesztve ]

(#93181) Multibit válasza Frawly (#93180) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm!

(#93182) Tikakukac válasza Frawly (#93180) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Az X220 nem x200s
2. Nem írtatok külső hőmérsékletet. 21 fokos légkondis haveromnál és nálam a 29 fokban érdekes lenne azonos dolgokat dobni.
3. Win10 néhány régebbi gépen kifejezetten fűt. Nem egy gépen teszteltük és alapjáraton is volt 5-6 fok
4. Nyilván takarítás nem árt, de ha tiszta nem bontogatnám, főleg palmrest miatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93183) Multibit válasza Tikakukac (#93182) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm neked is!

A levegő hőmérséklete 26-27 fok (légkondi nincs). Akkor átgondolom a bontást.
Egyébként ugyanabban a helyiségben a T420-asom ezt mutatja:

(#93184) Tim82 válasza Multibit (#93183) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amit vegyél figyelembe, hogy az X-eknél kissé bonyolultabb a szétszedés, tisztítás, mint a T-knél; konkrétabban ki kell szedni az alaplapot ahhoz, hogy hozzáférj a hűtéshez.

Mint minden Thinkpad-nél, itt is a hivatalos Hardware Maintenance Manual (pdf, kattintásra letölti/megnyitja a böngésző) a legjobb barátod, ha belekezdesz.

Az X200s-ed hőmérsékletei szerintem elég magasak idle állapothoz/minimális terheléshez képest, 40-50 Celsius fok közötti sávban lenne az ideális. Az is igaz, hogy Core 2 Duo-s gép, elvileg jobban bírja a magas hőfokokat, mint az utódai.

Amit Tikakukac is írt: az X szériás notiknak X200-tól felfelé nem árt óvatosan leszedni a palmrest-jét, vékonyabbak, mint a korábbi X-eknek. Ebben mondjuk az X220, X230 rosszabb, mint az X200(s), X201(s), ott már-már egy csúnyább nézésre tud néha repedni a palmrest az Express Card foglalatnál, meg a touchpad alatt.

Mindenesetre én szétszedés előtt megnézném még másik 2-3 programmal is a hőfokokat, hogy teljesen biztos legyen, hogy nem csak a Speccy mér valamit félre.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93185) RoboGuru válasza Tim82 (#93142) üzenetére


RoboGuru
tag

Természetesen igen! :K Pont azért készülnek hogy ha valaki belefut egy ilyenbe annak segítségére legyen! ;)

www.rendszerguru.hu

(#93186) Multibit válasza Tim82 (#93184) üzenetére


Multibit
veterán

Ugyan szedtem már szét néhány notit, cseréltem fődarabokat bennük, mégsem mondanám rutinosnak magam ezen a téren. Főleg azok után, amit írsz az X-es modellekről. Nem szeretném szétbarmolni a palmrestet (sem), ezért inkább szakihoz viszem tisztítás/pasztázás céljából. Nekem megéri azt a néhány ezrest, hogy épségben maradjon a gépem.

(#93187) Tim82 válasza Multibit (#93186) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennyire azért nem vészes a dolog, csak oda kell figyelni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93188) fattyu válasza Tim82 (#93187) üzenetére


fattyu
veterán

igaz is meg nem is.

olyan 100+ lenovot szedtem már szét és a cégesekre is úgy vigyázok mint a sajátomra mégis reccsent már el a kezemben 220 tracpad alatti kis csíkja. sajna már elérték ezek a műanyagok azt az életkort hogy ridegebbek lettek és könnyebben törnek nagy odafigyelés mellett is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93189) Tim82 válasza fattyu (#93188) üzenetére


Tim82
nagyúr

A későn jövőknek az eggyel korábbi hozzászólásomat ajánlom figyelmébe, itt most konkrétan Multibit X200s-ére írtam, ott legalább ez a rész még normálisan van megoldva a palmresten.

Btw, inkább az az ok, hogy X220-nál, X230-nál a palmrest nem egészen van átgondolva konstrukciós szempontból, akár csak összenézve az egy generációval azt megelőző X201-gyel, mert majdhogynem új koruktól hajlamosak törni ott az X220-X230 kéztámaszok, mint a ropi.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93190) fattyu válasza Tim82 (#93189) üzenetére


fattyu
veterán

nem vitatkozom csak hozzátettem. amugy pl némelyik céges x220nak az lcd sarkánál konkrétan mállik porlik a műanyag.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93191) Frawly válasza Tikakukac (#93182) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, igaz, azt nem írtam, hogy az enyém nem magyar kánikulában lett mérve, hanem ősziesen hűvös angol időjárás mellett, nyitott ablakos, nagyon hűs szobában, kb. 20 fokban, lehet van az 19 is. De továbbra is tartom, hogy magasak az általa írt értékek. Nem annyira rosszak, hogy a gép felforrjon, de azért érdemes lenne vele kezdeni valamit.

Sajnos az X200-201, X220-230-nál valóban szét kell szedni az egész gépet, ki kell venni az alaplapot, és csak úgy lehet hűtést tisztítani és újrapasztázni, de vannak a Maintenance Manual mellett vannak egész jó videók a YouTube-on, annyira nem nagy ördöngösség szétszedni. A műanyag fedőelemektől sem kell tartani, csak nem szabad ész nélkül feszegetni, óvatosan kell apránként mindenhol kipattintani, meg ügyelni, hogy ne legyen benthagyva megbúvó csavar, ami még fogja, meg az alkatrészek leemelésénél figyelni kell, hogy alá csatlakoztatott szalagkábeleket ne tépjünk el.

Nemsokára én is szétszedem az enyémet, mert igaz, hogy nem melegszik, meg rendben vannak a hőm. értékek, de az i7-es procin most csak annyi paszta van, amennyi trutymó az előző i5-ös prociról a hűtőre felragadt, és az egyrészt régi, meg nem valami sok. Úgyis megjött a megrendelt Arctic MX-4 pasztám, ami a Dell notiban jól vizsgázott, felkenem erre is. Érdekesség: mivel skót voltam rendes izopropil alkoholt rendelni 5-10 fontokért, ezért a régi pasztát parasztosan Gordon's Special Dry London Ginnel pucolom le, 5 cl-es üvegcsével csak 2 font volt. A helyi közértben azt hitték, hogy zugpiás vagyok, azok vesznek ilyen miniüveges piákat :DDD

(#93192) GIJoe


GIJoe
addikt

üdv, a T440esem akkuja gyengélkedni kezdett, hogy tudom a legjobb teljesítményt üzemidőt elérni, ha veszek eredeti TP akkut, vagy elviszem vmi modderhez és 3400as pana akkukat rakatok bele, (külsőbe...) :R

(#93193) fattyu


fattyu
veterán

Hali,

Próbált mát ilyet valaki?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93194) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Egy kicsi notit szeretnék venni amely még hordozható és masszív is.Így láttam ThinkPad 430 használtam félév garival 8GB memóriával i5 procival 90000FT-ért. Ennyit meg ér,ha igen van valami amire figyelnem kell?Jellegzetes típus hiba,egyebek és az akkumulátor mennyi bele ha venni akarok,mert nem tudom milyen állapotban van a benne levő.

(#93195) Pubszon válasza qwertly (#93194) üzenetére


Pubszon
veterán

Én inkább (megint :D ) 55-60-ért vennék hasonló felszereltségű T420-at.
Jóval olcsóbb, teljesítményben pici a lemaradása, de jobb a billentyűzete. :)
Akku választék is nagyobb, mert a T430 akkuja jó a 420-ba, de fordítva nem (ha jól tudom).
A T430 sem rossz, de szerintem nem éri meg a felárat.
A hibáiról majd írnak a jobban hozzáértők. :B

Akkut én 2-t elég jól kifogtam itt HA-n, az első egy 9 cellás 19% elhasználódású LG volt szállítással, a másik pedig egy 42% elhasználódású Sanyo volt 4500-ért szállítással (szerintem még ez is meg érte).
Előbbi jó 430-ba, utóbbi nem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#93196) Multibit válasza qwertly (#93194) üzenetére


Multibit
veterán

Az itteni vélemények szerint 20-as szériáig érdemes venni. Nem tudom, hogy mi van abban a T430-ban, hogy 90 ezerért vesztegetik. Én egy T420-at vettem 39-ért. i5, 4GB, HD+, 320GB HDD (bár ez utóbbi számomra lényegtelen volt, az SSD upgrade miatt). Ja, elképesztően jó állapotú géphez jutottam hozzá (nem neppertől vettem). Amire érdemes figyelni: HD+, makulátlan képernyő és ház (beleértve a wifi kapcsolót és CD caddy lockert), lehető legjobb állapotú akku.

(#93197) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat :R egyik bevásárló központban láttam meg és elég jó állapotba van.És kellene egy jobb noti mint a mostanim mert ez már kezd nagyon lassú lenni,így nézegettem jobbakat de 300000FT kötél vannak az olyanok amelyek nekem is tettszénnek.Így ha mód van rá megelégednék használt notival is.

(#93198) metal01


metal01
őstag

Létezik olyan, hogy utángyártott (vagy hamisított) zsanér? T420-hoz vettem E-bayről zsanért, és amikor kicseréltem vettem észre, hogy mintha kicsit más lenne a színe (fakóbb ezüst, olyan, mintha fólia lenne rajta), valamint a laptop hátsó részénél látszik, mintha nem lenne pontosan megmunkálva az acél.
Képek. Ettől függetlenül amúgy nincs baja a cuccnak. Létezik, hogy valami kínai utángyártott okosságot kaptam? :/

[ Szerkesztve ]

(#93199) Tikakukac válasza metal01 (#93198) üzenetére


Tikakukac
titán

A beszállító amit nem a gyártónak visz, az marad és lesz belőle utángyártott. Innentől ezer anyagminőség, gyártási minőség és egyéb lehet a pakliban amiért az nem gyári lett hanem ment ebayre huszad annyiért.

A gyári is kínai okosság, amit rendeltél is esélyesen ugyanott készült, mint a gyári. Csak ez már hulladék szint valami miatt, ebayre meg jó. Milliónyi ilyen van az iparágban. Bosch cuccokból ha légszűrő kell kocsiba azonos modellhez tudok intézni vagy 4-et. Az első és utolsó között lesz dupla ár. Az egyik kínai, a másik EU-s. Minőségben is nyilván fentebb-fentebb mindegyik. Ilyen az iparág :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93200) metal01 válasza Tikakukac (#93199) üzenetére


metal01
őstag

Durva. Haszáljam szerinted para nélkül? Mert amúgy funkcióját tekintve nincs baja.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.