Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93401) fattyu válasza mystes (#93400) üzenetére


fattyu
veterán

elmondom ujra.

KEZEL 16GB RAMOT.
nyilván nem viccből írtam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93402) mystes válasza fattyu (#93401) üzenetére


mystes
csendes tag

Az általad küldött kép annak fényében nagyon érdekes, hogy az irodalom szerint az 1.28 as verziójú bios volt az utolsó, ami engedett 16 gb ramot.

(#93403) Tim82 válasza mystes (#93402) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, milyen "irodalmat" olvasol. Annyit vettek az 1.28 után, hogy 1333 MHz-nél magasabb FSB-vel nem kezel RAM-ot. Kérsz esetleg tőlem is képet X220-ról 16 GB RAM-mal, 1.39 BIOS-szal?

A BIOS-ba mellesleg bekapcs után F1 vagy Del megnyomásával jutsz be.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93404) szilvaspet


szilvaspet
tag

Sziasztok!
Beszereztem egy ThinkPad x201-et, aminek a Space billentyűje nagyon bizonytalan.
Keresgélek hozzá másikat. Az ügyben segítsetek, hogy mely ThinkPad-ekkel kompatibilis az enyém ebből a szempontból?
Ránézésre a T400-é ilyen és találtam is belőle eladót...

Köszi

P.

(#93405) Tim82 válasza szilvaspet (#93404) üzenetére


Tim82
nagyúr

X200, X200 tablet, a T60/T61/T400/T500 billentyűzet nem fog oda egészen beférni tudtommal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93406) szilvaspet válasza Tim82 (#93405) üzenetére


szilvaspet
tag

Köszönöm a segítséged!

P.

(#93407) Tikakukac válasza mystes (#93400) üzenetére


Tikakukac
titán

Van baj ahogy látom. Mindig le van írva mit csinál adott bios. Ha neked abból épp semmit nem javít, totál felesleges feltenni vagy épp rontani a dolgokon. De ahogy nézem valami alternatív helyről szerzed be az infókat...

dqdb: Borsószem is már bőven sok, annak a fele bőven jó. Sokat úgyis kinyom, meg púpos meg anyám. Rányomod, hűtő fel, csavarok be, lehúzás előtt mocorogtatás aztán csavar lehúz, ha menő vagy akkor szépen nyomatékra. Azt csókolom.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93408) thgergo válasza mystes (#93400) üzenetére


thgergo
tag

Nem a memória méretét limitálták hanem a RAM sebességét.
Újabb BIOS-sal csak 1333MHz maximum. 16 Gb-nak bele kell mennie.
2 magos Sandy Bridge csak 1333MHz-ig tud DDR3-at hivatalosan, a többi csak észre nem vett "tuning" volt. Gondolom szóltak a lenovonak hogy ezt mégse kellene :)

[ Szerkesztve ]

-

(#93409) Frawly válasza mystes (#93402) üzenetére


Frawly
veterán

Én is megerősítem, nálam az X220-ban az 1.33-as BIOS kezeli le a 16 giga RAM-ot:

$ dmesg
...
[ 0.000000] DMI: LENOVO 4293AP8/4293AP8, BIOS 8DET63WW (1.33 ) 07/19/2012
...
[ 0.000000] Memory: 16251728K/16657656K available (6539K kernel code, 1124K rwdata, 2048K rodata, 1324K init, 912K bss, 405928K reserved, 0K cma-reserved)

Az én szakirodalmam szerint az 1.28 volt az az utolsó BIOS, amivel mentek 1333 MHz felett a RAM-ok, az az utániakkal csak 1333 MHz-en fognak futni akkor is, ha gyárilag nagyobb frekit támogatnak. Sőt, memóriából sem válogatós az X220, elmegy benne a DDR3 és DDR3L RAM is, nekem az utóbbi van.

(#93410) sutszi


sutszi
veterán

Kaptam egy X260-at, és szeretném lementeni a BIOS-ból a Windows licence kulcsot. Volt erre régen egy program, de elfelejtettem a nevét. :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#93411) tamas.nick válasza sutszi (#93410) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Erre ezt használom: Read & Write Everything

(#93412) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,a hétvégén tervezem beruházni egy T470 és megint az lenne a kérdésem hogy m.2 ssd (wwan) és 2.5" hdd együttes használata lehetséges -e ezen a gépen? Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#93413) Tikakukac válasza Giovanny (#93412) üzenetére


Tikakukac
titán

2242-es M.2 mehet HDD mellett. WWAN így nyilván már nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93414) Giovanny válasza Tikakukac (#93413) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm, erre gondoltam, a wwan nem fontos.

Zero Defect.No Compromise !

(#93415) sutszi válasza tamas.nick (#93411) üzenetére


sutszi
veterán

Igen ez volt az! Megismerem. :DDD
Közben találtam kettőt is csak googl-el kellett barátkoznom...

Köszi a segítséget. Így már vissza tudom keresni legközelebb. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#93416) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Thinkpad Helix 2-höz jó lehet régebbi thinkpad toll is? Arra gondolod, hogy nem a hozzá gyárilag kapottat is lehet-e használni, mint pl az x201-eshez valót, lényeg hogy digitizer pen legyen?

[ Szerkesztve ]

(#93417) mystes válasza thgergo (#93408) üzenetére


mystes
csendes tag

közben találtam egy modifikált/megbuherált(?) 1.43 as BIOS-t is, ami ismét engedi az 1866 MHz frekit. Na most akkor kérdés, hogy ez a normális a Sandy nek, illetve/és, hogy ez nem okoz e túlmelegedést/fogyasztást.

(#93418) sutszi


sutszi
veterán

Mint fentebb is írtam, kaptam egy X260-at, munkagépnek. Tapintásra nagyon hasonló kissé gumiszerű anyaga van mint a korábbi generációknak. A színe viszont jóval világosabb. Egy-két helyen nyeklik-nyaklik kinyitva, de csak kifejezetten ha próba jelleggel nyomkodom. A rutinszerű használat során ez nem érzékelhető.
A System Update sok drivert feltelepít, de pár dolog azért lemarad, és ezt kézzel kell feltenni...

A dupla akkut külön lehet szabályozni a Lenovo Settingsből*, hogy milyen tartományban legyenek töltve...

A billentyűzet nagyon kényelmes és mintha lopakodó üzemmódban menne annyira halk. Kis szépséghiba, hogy a nyomorított ékezetes betűket párszor elütöttem...De megszokható.

A hűtés néha felpörög és hallható, amúgy nem zavaró...

*Ezt érdemes feltenni, mert egy csomó mindent innen lehet állítani...Nehéz felsorolni, de akksi, kijelző, kamera, mikrofon..stb

Összességében azt gondolom, hogy az első benyomás jó. Egy jól használható gépnek tűnik...majd idővel kiderül milyen hosszú távon.

210-ért lett vásárolva, 16GB RAM, 180GB SSD, FPR és még 883 nap garancia...és karcmentes szó szerint új állapot.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#93419) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Sziasztok. T410 be ilyen memóriát és hány gigát lehet max belerakni? Core i5 560m, nem optimusos,csak integrált vga-s. Memória márkára gondolok, mert anno a t40 kényes volt. Kösz

(#93420) Tim82 válasza Pistiboy88 (#93419) üzenetére


Tim82
nagyúr

2 x 4 GB és a modulok 2Rx8 elrendezésűek legyenek (egy oldalon két sorban legyenek a memóriachipek). Bővebben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93421) Pistiboy88 válasza Tim82 (#93420) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Kösz szépen.

(#93422) mobal


mobal
MODERÁTOR

Azt nem tudjátok, hogy Asset Tag-et lehet-e törölni biosból?

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93423) Tikakukac válasza mobal (#93422) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindent lehet, kérdés megéri-e. Esetedben tippre egyszerűbb lesz új nyers lapot szerezni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93424) RoboGuru válasza mobal (#93422) üzenetére


RoboGuru
tag

(#93425) Tikakukac válasza RoboGuru (#93424) üzenetére


Tikakukac
titán

És ez meddig megy így? Dellhez is ment ez ezyben régen, mikor legutóbb kellett akkor hamarabb küldettem ki a sráccal új lapot, mintsem bedrótozzuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93426) szilvaspet


szilvaspet
tag

Üdv!
Újabb segítségre szorulok.
SSD-t szereztem az x201-hez (Intel 320 120GB)
Win10-et nem tudok rá telepíteni, Bios látja az SSD meghajtót.
Boot pendrive-val ellenőriztem az Intel SSD Firmware Update Toollal a meghajtó firmware-t és azt írja hogy megfelelő.
A Sata beállítás AHCI-n.
Mit kell még vajon állítanom hogy sikerüljön?
Az SSD jó, másik gépen végigment a telepítő rajta.
A telepítő itt akad el:
[link]

P.

[ Szerkesztve ]

(#93427) mystes válasza Tim82 (#93403) üzenetére


mystes
csendes tag

Hogy milyen irodalmat? A Lenovo hivatalos specifikációját. Ki gondolná ugye, hogy maga a hivatalos specifikáció variál valamit a valósággal... Csak találgathatjuk, hogy az 1.29 BIOS-tól kezdődően miért csak az 1333 MHZ t engedélyezték. Ugyanígy, a hivatalos specifikációban csak 8 GB ram szerepel. az egy teljesen más dolog, hogy a valóságban elviszi a 16-ot és az 1866 ot is. ehhez azonban egy megbuherált BIOS kell.

[ Szerkesztve ]

(#93428) Tim82 válasza mystes (#93427) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahol nem derül ki, hogy a 8 GB-ot foglalatonként vagy összesen értik. Persze, a Google keresés (vagy akár kicsiny fórumtopikunkban a kereső használata) hasznos dolog lehet időnként.

Fussunk neki újra: 16 GB-ot bármelyik BIOS-szal kezelni fogja, az 1333 MHz-nél nagyobb memóriafrekit vették ki az 1.29 után. Ahhoz (ami független amúgy a memóriamennyiség kezelésétől) valóban moddolt BIOS kell.

A BIOS-ba ezek szerint már sikerült belépni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93429) mystes válasza Tim82 (#93428) üzenetére


mystes
csendes tag

szia

én mégis inkább arra gyanakszom, hogy -valami miatt- x időpontban a lenovo -BIOS szinten- visszavett a hivatalos specifikációból - legalábbis MHz téren. RAM téren nem is kellett, mert ott soha nem is kommunikálták a 16 gigát. az általad is hivatkozott hivatalos specifikációban ez áll:

8GB max / PC3-10600 1333MHz DDR3
Base sizes: 1GB, 2GB, 4GB

a base sizes ből következik, hogy a 8 gigát ÖSSZESEN értik, nem slotonként.

nos, én készséggel elhiszem, hogy a 16 gigát minden BIOS viszi, de nem is ez volt a kérdés/em. hanem az, hogy ha ez így van, akkor miért van a hivatalos specifikációban más. nos? mert hát ugye az ember abból tájékozódik, nem a modderek infóiból. azért ez durva, hogy a gyártó megtéveszt, nem?

ps:
igen, a biosba, mint a képen is látható, végre sikerült belépnem. az zavart meg, hogy a hálózaton kereste a bootot és a hálózati boot manager kiírta, hogy ha -viszont- a setupba akarok belépni, akkor nyomjam meg a ctrl+s gombot. én ezt megnyomtam, de ezzel csak a boot manager setupjába jutottam, ami viszont nem engedett tovább...

(#93430) Tim82 válasza mystes (#93429) üzenetére


Tim82
nagyúr

én mégis inkább arra gyanakszom, hogy -valami miatt- x időpontban a lenovo -BIOS szinten- visszavett a hivatalos specifikációból - legalábbis MHz téren.

A hátterébe nem látok bele, nem is igazán érdekel, a HD3000-ből nem lesz gémer VGA magasabb memória órajellel sem.

a base sizes ből következik, hogy a 8 gigát ÖSSZESEN értik, nem slotonként.

Nem, az annyit tesz, hogy gyárilag ilyen méretű modulokkal jöttek ki X220-ak (mert 99%, hogy az X220 kijövetelekor 2011-ben még nem volt 8 GB-os noti DDR3/DDR3L modul készen a piacon). Specifikációkat amúgy a Lenovo notóriusan nem igazán frissít utólag.

nos, én készséggel elhiszem, hogy a 16 gigát minden BIOS viszi, de nem is ez volt a kérdés/em. hanem az, hogy ha ez így van, akkor miért van a hivatalos specifikációban más. nos?

Persze, sosem volt kérdés. Egy bekezdéssel feljebb a logikus magyarázat, 100%-osra ezt persze egy Lenovo insider tudja megerősíteni - én nem vagyok az.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93431) Tikakukac válasza mystes (#93429) üzenetére


Tikakukac
titán

WoT mellé beszúrom: az a plusz freki amit kajtatsz és esetleg kitéglázod a gépet addig tolod rá a BIOS-okat pont annyit ér, mint sz@rnak a pofon. Csak mellesleg, mert asztaliban ezerszer erősebb proci mellé tízszer többet húztam a RAM-okon, kaptam cserébe plafon 2fps-t. Olyan ez, mint mikor 100Mhz-ért vesz valaki kakább gépet, csak mert níd for spíd. Felesleges.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93432) HSM válasza mystes (#93429) üzenetére


HSM
félisten

"-valami miatt- x időpontban a lenovo -BIOS szinten- visszavett a hivatalos specifikációból"
Összeesküvés elméletek gyártása helyett javaslom nézzük inkább meg a hivatalos specifikációt, mondjuk a gépbe rakható legerősebb processzorét!
[link]
Itt akárhogy nézem, 1066/1333Mhz szerepel, tehát sokkal inkább úgy tűnik, véletlen került bele, hogy gyorsabban hajtotta, mint a megengedett, és javították.

(#93433) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok!

Van van egy Thinkpad E431 laptopom aminek betört a kijelzője. Nem tudjátok véletlen hogy milyen tinkpad-ek képernyői kompatibilisek ezzel a géppel? Nézegettem bontott E431-eket de nem ngyon vannak. És így törött kijelzővel mi pénzt lehetne elkérni érte?

Specifikációk:
i5 3230M
2x4gb ddr3 1600mhz
nVidia GT740M 2gb
Kingston 240gb ssd
80%os akku

Ha rossz topikba írtam akkor elnézést kérek, a segítséget pedig előre is kköszönöm! :R

Üdv.: Aszti

(#93434) Tim82 válasza aszti93 (#93433) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt találsz két pdf-et (függően attól, hogy érintőkijelzős-e a törött képernyő), ott találsz a pdf-eken belül kijelző FRU számokat (pl.: 04W3921), ezek alapján már tudsz keresni.

Én úgy gondolnám egyébként, hogy valószínűleg kb. bármelyik eDP 40 pin-es LVDS csatlakozós 14" 16:9 kijelző jó lehet bele, de a biztosan jó, konkrét típusokat a fentebb írt módon tudod megnézni.

A fentebb írt FRU szám pl. az alábbi panelt takarja: AUO B140RW02 V1

Beárazással kapcsolatban 1-2 nap múlva itt fognak tudni inkább segíteni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93435) aszti93 válasza Tim82 (#93434) üzenetére


aszti93
aktív tag

Köszönöm! :R

Egyébként nem simogatós a kijelzője.

Üdv.: Aszti

(#93436) dqdb válasza Tikakukac (#93407) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi :R A szükséges mennyiségben sem voltam biztos és abban sem, hogy itt is működik a hűtő majd úgyis szétnyomja módszer.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#93437) Tikakukac válasza dqdb (#93436) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy darabig mindenhol működik. Akkor van szívás ha annyira hitvány egy hűtő, hogy a paszta az erősebb. Szedtem én már ki szerver procira való pasztát notiból, mert a főnök nem sajnálta. Azt kell megérteni, ennek optimálisan pengényinek kéne lennie, hiszen csak azt a nagyon kevés rést kell kitölteni ami a 2 sík között van. Ezt mikor asztaliban polírozunk és vizezünk olyan szintre le lehet amúgy húzni, hogy szó szerint fecskendőnyi csepp kell a procira, annyira síkba van hozva a 2 elem. Csak hát a réz drága aztán hártya a felfekvő rész és a csavarok domborúra húzzák szerencsétlent. Azért van annyi kontakt gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93438) daninet


daninet
veterán

sziasztok

van egy t420-am, de ez az 1366px TN kijelző valami borzalmas undoritó.
Milyen kijelző megy bele ami jobb? az 1600 px kijelző csak felbontásban jobb, vagy minőségben is?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#93439) dqdb válasza Tikakukac (#93437) üzenetére


dqdb
nagyúr

Könnyen lejött a hűtő, a gyári paszta a vártnál is rosszabbul nézett ki, de tette a dolgát, mert újrakenve és meghajtva csak 5 fokot esett a hőmérséklete a CPU-nak. Ami meglepett, az 4-5 egymás melletti, 3-4 mm hosszú karcolás volt a CPU kupakján, valamint (ha jól tippelem, akkor) a mellette lévő chipseten egy grammnyi paszta sem volt.

A space alatti bal oldali olló a darabjaira hullott valamikor (mindig bal kézzel nyomom le), ez gépelési érzetben nem tűnt fel, eddig se volt túl jó, most se az.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#93440) Tikakukac válasza daninet (#93438) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valóban jobb panelt akarsz az vagy gépcsere vagy olyan szatyor pénz, amit nehezen ölsz bele. Ez van sajnos. A 900p-s panel picit ment a felbontással, másban sajnos nem.

dqdb: Rendesen hajtva egy MX2 is szárad. Ezzel nincs gond, a repedésekkel van egyedül. Rendes pasztateszt az úgy néz ki, hogy hagyják száradni is őket. Notiban ezt nem szokás asztaliban, ahol vannak elég csúcs dolgok, igen. Nem mindegy, hogy én 5 fok miatt pölö radit cserélek vagy csak másra váltok.

Chipset alatt nem is feltétlen kell lennie pasztának gyárilag sem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93441) daninet válasza Tikakukac (#93440) üzenetére


daninet
veterán

ez van.. akkor eldőlt a sorsa, idővel megválok tőle. :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#93442) thgergo válasza mystes (#93427) üzenetére


thgergo
tag

Ha jól nézem már alapból modbios-od van fenn. (Legalábbis a screenshot alapján.)
Memory Frequency - Ezt alapból nem szabadna látnod, alap Lenovo Bios nem mutatja.
A modbios ezt engedélyezi és még sokminden mást, amit nem kéne átállítanod :)

[ Szerkesztve ]

-

(#93443) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Ma sikeresen beröffentettem az ezer éves T40-et. csak már nem tudom, hogy régen mit okoztam, hogy az USB emberi sebességgel működjön, mert ez a sebesség borzasztó. Már jópár drivert kipróbáltam, amik félre voltak téve, de nem akar 5-600kbyte/s-től gyorsabb lenni. Win 7 van fent, de win xp-vel is ezt csinálta.

(#93444) Tim82 válasza Pistiboy88 (#93443) üzenetére


Tim82
nagyúr

T40-nek (illetve bármelyik Intel 855GM/PM chipsetes alaplappal szerelt notinak) van egy olyan típushibája, hogy az USB portjai csak USB 1.1-ként hajlandóak működni. Megoldás nincs rá (nem igazán van sikeres javítása), de egyébként ilyenkor XP anno kiírta, hogy "ez az eszköz gyorsabb működésre is képes..."

Esetleg a probléma áthidalása az lehet, hogy a CardBus ("PCMCIA" a köznyelvben) foglalatba veszel egy USB 2.0 bővítőkártyát.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93445) mystes válasza thgergo (#93442) üzenetére


mystes
csendes tag

a GPU nak a Graphic settings ben engedélyeztem nagyobb memóriát...

(#93446) mystes válasza thgergo (#93442) üzenetére


mystes
csendes tag

amúgy: van valami, amivel meg lehetne nézni, hogy a laptop sata portjai sata 1/3/vagy 6? valahogy nem elég világosak e tekintetben a Lenovo specifikációi...

(#93447) mystes válasza HSM (#93432) üzenetére


mystes
csendes tag

akkor most viszi az 1600 at vagy nem? :)

(#93448) Tim82 válasza mystes (#93446) üzenetére


Tim82
nagyúr

SATA 3 (ami ugye 6 Gbit/s) az X220 csatlakozója a HDD helyen. Az mSATA csatlakozón viszont csak SATA 2 szabványnak (3 Gbit/s) megfelelő sebességet tud. (Hozzáteszem, hogy valós használatban én nem érzékelek differenciát, a SATA 2 sebességét sem érzem limitálónak.)

A hozzászólásodat 5 percig tudod szerkeszteni, ha valamivel ki szeretnéd egészíteni vagy javítani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93449) Frawly válasza mystes (#93447) üzenetére


Frawly
veterán

Ha olyan BIOS-od van (1.28-ig bezárólag, vagy moddoltból akármelyik verzió), akkor az X220 kezeli akár 1600 MHz-ig a memóriákat, egyébként csak 1333 MHz, amit az X220-ba forrasztott 2. gen. procik támogatnak (annak ellenére, hogy nyugodtan mennek többel, de az nem hivatalos, tuningnak minősül) 16 GB-ig bezárólag, ez utóbbi nem a BIOS, hanem a procik limitje. Nem sokat vesztesz állítólag az 1333 MHz-es limittel sem, mert nem lesz érezhetően lassabb semmi. A HDD bay mögötti SATA-csatoló SATA3-as, az mSATA csatoló SATA2-es, de átlag felhasználásnál ez sem limitál. A gépen az összes USB port 2.0-s, kivéve, ha i7-es lapod van, mert akkor a venti melletti USB 3.0-s. A thinkwiki sok kérdésre választ ad.

Neked kell kipróbálnod, hogy mennyivel mennek a memóriáid. Tedd fel őket 1600-ra, ha gyárilag tudják, nézd meg, hogy mennek-e.

[ Szerkesztve ]

(#93450) HSM válasza mystes (#93447) üzenetére


HSM
félisten

1600-ra képes memóriával általában tudja. De ezt senki nem garantálja, mivel a processzor csak 1333-ra van hitelesítve. És ez a lényeg, hogy ezért került ki a hivatalos BIOS-ból, mert senki nem garantálja a helyes működést azon az órajelen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.