Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94701) Digitalpimp válasza Butcher82 (#94700) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akkor mit szólna egy C-64-hez, vagy egy ZX-Spectrumhoz. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#94702) Butcher82 válasza Digitalpimp (#94701) üzenetére


Butcher82
senior tag

Egyszerűen nem értené.... :D

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#94703) Dalion


Dalion
tag

Sziasztok!
T530 (I7 3740QM) után melyik szériára érdemes majd upgrade-elni amivel érdemi javulást lehetne elérni? Semmi problémám vele, még 1-2 évig tuti megmarad csak tudni szeretném az újabbak közül melyikre érdemes majd hajtani.

(#94704) Kbali válasza azbest (#94698) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem semmi gondom 420i-vel és win10-zel. Csont nélkül ment anno win7-ről az upgrade, egyedül a pm esett le, de igazából nem hiányzik.

(#94705) fattyu válasza Dalion (#94703) üzenetére


fattyu
veterán

mire nem elég az a kérdés?

van itthon olyan is. meg 2820m-es is.

Cégnél nyomkodok elég sokat top speces zbookokat 67xxqmekkel meg már mobil xeonos verziókat is.

egyáltalán nem érzem normál használatban fikarcnyival sem gyorsabbnak. tényleg hacsak nem spec felhasználás amihez kell az ujabb proci utasításkészlet akkor használd amíg él.

uj kedvencem a t420 a 2820qmel. atomerőmű kb, csak a sandy proci szívja az akkut mint állat :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#94706) HSM válasza fattyu (#94705) üzenetére


HSM
félisten

atomerőmű kb, csak a sandy proci szívja az akkut mint állat :D
Nem vagyok meglepve. Ugyanez a szitu a sima kétmagos i7-el is, szuper, meg egész gyors, de már az is tud enni rendesen, ha meg van hajtva. :D

(#94707) fattyu válasza HSM (#94706) üzenetére


fattyu
veterán

+1
3570m nekem maga az álom általános felhasználásra. ht letiltva a francba és repül.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#94708) HSM válasza fattyu (#94707) üzenetére


HSM
félisten

Az a 3540m, nem? A plafon kétmagos Ivy. Azt én is el tudnám viselni. :D Mondjuk én azt tapasztaltam, hogy az i7-2620m-em jobban szalad HT-val, balanced power plan-al. Kár, hogy a T420-ba nem lehet Ivy procit tenni, mert energiatakarékosságra azért volt fejlődés, hiába papíron mindkettő 35W. Barátnő i5-ös T430-án szépen látszik.

(#94709) fattyu válasza HSM (#94708) üzenetére


fattyu
veterán

ja bocs 3540 igen.

olvastam hack biosról amivel tudják az ivyt a x20asok is. de flashelő kell hozzá nem tudtam kipróbálni pedig 420at bekockáztatnék tesztelésre

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#94710) Tim82 válasza fattyu (#94709) üzenetére


Tim82
nagyúr

Asszem, csak CoreBoot-tal lehetséges és vannak nyűgjei utána a gépnek (egy-két funkció nem fog működni). Ha jól tudom, ehhez képest nincsen változás, mint amit itt leírtak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94711) fattyu válasza Tim82 (#94710) üzenetére


fattyu
veterán

az volt az csak nem ugrott be a neve

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#94712) HSM válasza fattyu (#94709) üzenetére


HSM
félisten

Tudok a lehetőségről. :K
Nekem csak az a problémám, hogy kicsit fázok ennyire belenyúlni a lelkébe. :F Ez azért mégis a legalapvetőbb rendszer, ami vezérli a hardvert... Amúgy már korábban is szemeztem vele, szimpatikus vonása, hogy kiherélték belőle az enterprise ME-t.

(#94713) troll81


troll81
addikt

sziasztok javasoltok e win 10 et T500 es T410 re? van e szívás valamivel 10 esetén? :R

(#94714) RoboGuru válasza troll81 (#94713) üzenetére


RoboGuru
tag

A T410 megy szépen (hotkey OSD részben), T500 esetében nincs tapasztalatom.

www.rendszerguru.hu

(#94715) troll81 válasza RoboGuru (#94714) üzenetére


troll81
addikt

köszönöm. Egyszerűen gond nélkül telepihető a T410 re a Windows 10? Nem cserélném le egyiket sem semmire.hétköznapi használatban meg állja a helyét mind kettő.A 410 en ki próbálom ha megjön az ssd :K

(#94716) salieri. válasza troll81 (#94713) üzenetére


salieri.
őstag

Switchable graphics nekem nem megy T500-on,egyébként tökéletesen működik.
Inteles T500 simán megy és a T410 is megeszi a win10-et

[ Szerkesztve ]

(#94717) troll81 válasza salieri. (#94716) üzenetére


troll81
addikt

A t500 am ati kártyás de úgy nem használom.nincs rá szükség. köszönöm ki próbálom lassan a 10 et nem nagyon bízom hozzá.

(#94718) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Átlag kínai ultrabay keretbe hogy megy bele 7mm-es HDD? Kell hozzá hézagoló? Van olyan verzió, amibe ILYEN kerettel együtt belemegy a HDD? Csak a plusz védelem kedvéért... ;)

(#94719) sutszi válasza scarbantia (#94718) üzenetére


sutszi
veterán

Én T420-ba való Ultrabay kerebe pakolásztam mostanában 7/9 mm-es meghajtókat vegyesen. A magasság alulról számolódik és a keret is ehhez igazodik. Tehát mindenképp belemegy alaphelyzetben, de ilyen extra védelemmel szerintem nem fér bele...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#94720) scarbantia válasza sutszi (#94719) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Épp a HGST lemezeddel szemezek, mert valamivel el kéne adni a W510-est. :)

Szóval akkor csak annyi, hogy marad felette hely, és esetleg azt kitömhetem hézagolóval. (Amit sose találok a neten, de láttam már, SSD-khez adták régebben.)

(#94721) sutszi válasza scarbantia (#94720) üzenetére


sutszi
veterán

De jó hogy szólsz. Elfelejtettem levenni. Bocsi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#94722) scarbantia válasza sutszi (#94721) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem baj, majd lesz másik.

(#94723) sutszi válasza scarbantia (#94722) üzenetére


sutszi
veterán

Ha már feljött a standard keret meg a gumikeretek...Abba lehet tenni 7mm-es SSD-t? Vagy kell oda valami pótlék?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#94724) HSM válasza sutszi (#94723) üzenetére


HSM
félisten

(#94725) sutszi válasza HSM (#94724) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Akkor szereznem kell ilyet. Addig meg lötyög... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#94726) HSM válasza sutszi (#94725) üzenetére


HSM
félisten

Arra is van megoldás a tarsolyomban. :C [link]

(#94727) fattyu válasza sutszi (#94725) üzenetére


fattyu
veterán

összefutunk valahol adok...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#94728) scarbantia válasza HSM (#94726) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nálam is kartonlap a hézagoló de akarok venni rendes 7mm-es gumikeretet. Viszont az ultrabaybe az nem jó.

(#94729) azbest válasza scarbantia (#94728) üzenetére


azbest
félisten

az ultrabay fióknál a winyóba kell csavarni 4 csavart, vagy a kerethez adnak esetleg gumi pöcköket a csavar helyére és azzal csúszik alá 4 pöcöknek a keretben. Szóval nem szabad, hogy lötyögjön.

szerk: most elbizonytalanodtam... 8 gumipöcköt adtak, lehet nem csak oldalra hanem a winyó aljára is lehetett volna tenni :)

Egyébként a winyót a rendes helyén használt fémkerettel is be lehet tenni, a csavar persze akkor is kell.
A műanyag szalag fülnek ott a helye a winyó keret műanyag lefordítós helykitöltőjében.

ez most épp egy vastagabb winyó a régebbi t61-es keretében, de ugyanez a vékony winyós megoldás is a t430ban. A winyó csavarhelyei ugyanott vannak, lefogják alulra.

szerk: vagy ehhez képest a t430 keret, ballra a vastagabb 9.5mm, jobbra a 7mm winyóval:

[ Szerkesztve ]

(#94730) scarbantia válasza scarbantia (#94673) üzenetére


scarbantia
aktív tag

W530, illetve más hasonló Intel/Optimus ThinkPadek PWM vezérlése(Win7):

https://github.com/Kappa71/PWM
-Innen a Release alól le kell tölteni az "IntelPWMCA_Console.exe" fájlt.
-Csinálni kell belőle egy parancsikont.
-Tulajdonságok-->Parancsikon-->Cél: itt a fájlnév után egy szóközzel elválasztva kell paraméterezni az exe-t.
Első szám a frekvencia, a második pedig másodpercet jelöl, ennyi időnként felülírja a program a gyári beállításokat, ha szükséges. Tehát pl. 2000 2 (2000Hz, 2mp-enként csekkolva) Mehet akár egészen 10000-ig(panelfüggő), bár ezen a frekvencián kicsit ciripel, és igazából már a 2000Hz sem zavaró a szemnek. Lehet amúgy kísérletezni, hogy a magas frekvenciák közül melyik nem szól. (pl. 220Hz alapból, ennek a sokadik lépcsőjeként beírtam 7040-et, és sokkal halkabb, mint 4000Hz-en)
-Ez után be kell másolni az indítópultba, és a rendszer betöltésével magától indul. Nem kell vele csinálni semmit, paraméterezés szerint működik, altatás, hibernálás nem számít, egyedül újraindításnál tölt be újra.
Ja, és működik vele az Optimus.

Egy dolgot nem tudtam beállítani, de biztos van rá megoldás, hogy amikor indulásnál megnyílik a parancssor, akkor magától zárja is be(kiírja a beállított frekvenciát). Így indítás után mindig be kell zárni. (persze a program fut tovább) Ha nem paraméterezünk, akkor alapból 600Hz-en megy, ami még elég vibráló, viszont a parancssort becsukja maga után.

Na ennyi, remélem másnak is hasznos, engem nagyon zavarnak a vibráló kijelzők, és több nagyságrenddel élhetőbb gép lett így a W530-am(már csak egy classic keyboard mod kell :DDD ). Más x30-as szériával is működhet, x20-asokkal, többivel nem tudom mi van.

(#94731) scarbantia válasza azbest (#94729) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi az infót, ha meglesz látni fogom majd. Viszont akkor rendelek hozzá fém keretet is. :)

(#94732) azbest válasza scarbantia (#94731) üzenetére


azbest
félisten

igazából a fémkeret max azért jó, mert rajta van az a szalag, ami segíthet kiemelni a winyót, a sata csatiról lehúzás után. Más szerepe nem nagyon van a caddyben. Nélküle is stabilan ül, mert a 4 oldalsó csavar alatta van a caddy pöckeinek, a caddy végén az a műanyag rész meg lehajtható, hogy ne tudjon kicsúszni a winyó a sata csatlakozóból.

ja és láttam már olyan caddy-t is, ahol a winyó helyére csúsztatás után a caddy túloldalán lehet becsavarni a winyó alján lévő lyukakba csavarokat. Olyankor nem az oldalsó pöckök fogják le, hanem az.

[ Szerkesztve ]

(#94733) Madara-san válasza RoboGuru (#94616) üzenetére


Madara-san
tag

Nekem ezzel működik rendesen, nem sípol rá.

MD5: 7887791f4dae8c14d424693c58a67ca2

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#94734) RoboGuru válasza Madara-san (#94733) üzenetére


RoboGuru
tag

Ugyan ez van meg nekem is, de azért felírtam ezzel is amit linkeltél! Most is csipog!
Nem lehet hogy nálad nincs aktiválva a security chip?

www.rendszerguru.hu

(#94735) Madara-san válasza RoboGuru (#94734) üzenetére


Madara-san
tag

Ha jól emlékszem, nekem is aktív - most nincs nálam a noti, otthon megnézem majd. Nekem a VT-d VS Windows 10 a problémám a géppel. Ha bekapcsolom, képtelen bebootolni. 2860QM CPU, Discrete only GPU mód, a linkelt modbios és UEFI only boot. Bár, azt nem próbáltam, hogy a gyári bios-al is ezt csinálja-e.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#94736) rgeorge válasza Madara-san (#94735) üzenetére


rgeorge
addikt

Gyári BIOS + vt-d mellett sem bootol a Windows 10. Mire kellene egyébként a vt-d?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#94737) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

Tervezek egy ilyen vételét:
T430s:
i7-3520M ; 8GB ; 180GB SSD ; Intel + Nvidia NVS5200M 1GB VGA

Mennyire tud egy ilyen masina elboldogulni a FIFA sorozattal? Nem nagy gépigényű játék, nekem sincsenek hardcore igényeim

(#94738) donjohnson válasza Drughi (#94737) üzenetére


donjohnson
addikt

nvs 5200m gameplay videók

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#94739) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!

Kb 1 hónapja levettem a whitelistet a T430-amról.
Azóta nem kapcsol ki a kepernyője ha lehajtom.

(#94740) azbest válasza bzolika10 (#94739) üzenetére


azbest
félisten

Köszönjük a bejelentést. És? :D

Amúgy viccen kívül, talán a szétszedés - összerakás kapcsán sikerült a szenzort elkavarni. Valami mágneses megoldás van, talán a kamera rész mellett és vele szemben.

(#94741) bzolika10 válasza azbest (#94740) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Hupsz lemaradt az utolsó mondat. Entschuldigung!

A monitor jobb oldaláról jövő kábel volt kilazulva.

(#94742) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Vettem egy mobilrack-et, amivel a régi pc-ben lévő hdd-t csatlakoztatom a T420-hoz. Egyelőre még nem sikerült. A leírásban az van, hogy a BIOS - ban engedélyezni kell az usb device-t. Viszont én nem találtam ilyen lehetőséget a BIOS - ban. Van javaslatotok, hogy hol keressem vagy mit csináljak másképp?
Köszönöm szépen!

(#94743) azbest válasza Zsocy155 (#94742) üzenetére


azbest
félisten

milyen mobilracket? 3.5-ös winyóval? Külső tápegység?

(#94744) Zsocy155 válasza azbest (#94743) üzenetére


Zsocy155
őstag

Igen, 3,5-ös vinyóval es külső táppal. [ő az. ]

(#94745) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek, egy 0-24-ben folyamatosan üzemelő Lenovo ThinkPad T400 notebook CPU ventilátorával kapcsolatban. Véleményetek szerint a CPU hűtő élettartamának növelése érdekében (elkerülendő a mihamarabbi "kotyogást"), a CPU hűtőnek mi az optimálisabb?

• ha folyamatosan pörög egy állandó fordulaton

vagy

• egy megadott hőmérséklet alatt egyáltalán nem pörög. Csak naponta 1-2 alkalommal kapcsol be, amikor eléri a TPFanControl-ban definiált hőmérsékletet (a 65C fokot). 24 órából 23:50 percet áll a venti, álló állapot mellett 58-63C fokos a CPU.

vagy

• vagy nem variálni és hagyni hogy a BIOS kezelje. Szerény tapasztalataim szerint ilyenkor a BIOS (EC) által kezelt CPU hűtő néha olyat csinál, hogy elindul-leáll-elindul-leáll. Általában véve ez nagyon nem tesz jót a CPU hűtő élettartamának, az egyik gépemben lévő CPU venti alig fél évig bírta ilyen beállítások mellett, amíg végül teljesen megállt.

Mi a véleményetek / tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Mi lenne a legjobb a CPU hűtőnek?
(Egyébként ezek alapján azt látom, hogy mintha ez egy típushiba lenne ezekben a gépekben...)

Előre is köszönöm!
Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#94746) scream


scream
veterán

Hali!

Segítséget szeretnék kérni, hogy T430-ba milyen modem megy bele? Illetve honnan érdemes venni? :F

Köszi előre is.

(#94747) donjohnson válasza Bélabácsi (#94745) üzenetére


donjohnson
addikt

szia,
szerintem, akkor éred el a leghosszabb élettartamot, ha minél kevesebbet járatod a ventit és lehetőleg nem kapcsol be egymás után sűrűn.
tehát ha naponta 1-2-szer bekapcsol a 24 óra alatt, akkor az úgy jó (de például 5 percenként váltakozva nem jó).
nekem is 65 foknál kapcsolja be a tpfancontrol. ha csak olvasok a gépen, vagy ha nem is vagyok a gép előtt akkor áll a venti. csomó pörgést megspórolok vele.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#94748) [w]


[w]
őstag

beszereztem egy ilyen fantasztikus USB 3.0-ás kártyát, ami a T420-amban jól működik a saját driverével windows alatt, de xubuntu alatt még nem sikerült életre keltenem. olyan mintha nem is látná a gép, hogy benne van. :( :(((

linux alatt használ valaki ilyet? mi lehet a gond (azon kívül, hogy megvettem...) és hol van hozzá driver? :F (próbáltam keresni, de eddig nem találtam megoldást)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#94749) azbest válasza [w] (#94748) üzenetére


azbest
félisten

nézd meg a dmesg és az lspci, lsusb kiír-e bármit róla...
ja és figyelj, hogy ne fordítva dugd be... ezek a kártyák néha elég furán mennek a slotokba.

Többedik próbálkozásra sikerült rendesen érintkeznie t430-ban és a kábellel simán ki lehet húzni akkor is, ha elvileg benn van.

[ Szerkesztve ]

(#94750) donjohnson válasza [w] (#94748) üzenetére


donjohnson
addikt

szia,
ezt a leírást találtam, hátha segít: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.