Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81951) Gondwana válasza SG3rg0 (#81795) üzenetére


Gondwana
addikt

Picit nem jutok ide fórumozni, mingyárt mindenki beveszi a fogalmazásgátlót?
Parts Lookup volt itt kérdés pár oldallal visszább.

(A többit töröltem, mert akadtak válaszok is)

WiFi + latency: Jumbo Frame-t használtok-e egyébként ezeken a hálózatokon? Ha NAS-nak megtiltod az 1500 feletti MTU-t (mert, ugye, fogalma sincs, hogy wifin megy majd tovább), látsz-e változást?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#81952) Chaser válasza Gondwana (#81951) üzenetére


Chaser
titán

Parts lookup is benne van amit linkelt, de ha jól rémlik az még a régi részletesebb verzió.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81953) #01758976 válasza Gondwana (#81951) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ez a jumbo frame, ez annyi, hogy a driverben felveszem a csomagot a legnagyobbra és kész?

(#81954) metal01 válasza Molk (#81947) üzenetére


metal01
őstag

Ilyen üzenet még nem fogadott. De ezek szerint ez egy széria-bug. Több 20-as TP-n tapasztaltam már. T420, T520, neked x220. Mi lehet ez? Valami BIOS beállítás? Vagy valamelyik hardver?! Neked ez az akkuról sleepben jobb oldali sípolás nincs? Erről is olvastam egy külföldi TP oldalon, hogy valakinek egy zsír új T420s csinálja ezt.

(#81955) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám, h egy T61-ben csereltem kijelzot es a kijelzo tuti h jó, de nincs fény, kép ugye van mert latszik kicsit. Az inverter is tuti jo mert ki lett probálva masik gépbe és jó. A szalagkábel okozhat ilyet vagy esetleg alaplap probléma?

(#81956) roti86 válasza Mohhoj1986 (#81955) üzenetére


roti86
őstag

Link. Itt hasonló eset, backlight probléma.

(#81957) Tikakukac válasza Mohhoj1986 (#81955) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyik kollega nem földet és kiverte az alaplapon a kijelző kontrollért felelős részleget. Szvsz nektek is sikerült.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81958) Mohhoj1986 válasza Tikakukac (#81957) üzenetére


Mohhoj1986
tag

Akkor ez most rotty? Megse probaljak masik szalagkabelt berendelni ebayrol?

(#81959) Tikakukac válasza Mohhoj1986 (#81958) üzenetére


Tikakukac
titán

Szakihoz kell vinni és nézzék meg. Annak sok értelme biztosan nincs, hogy rendelsz kábelt amit aztán nem tudsz később eladni és még javíttatod a lapot is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81960) FoxiestFox válasza roti86 (#81950) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elküldtem a mail címedre.

(#81961) HSM válasza Gondwana (#81951) üzenetére


HSM
félisten

Otthon leszek megnézem, hogy van beállítva a router.
Amúgy tuti sokváltozós a dolog, mert most kipróbáltam másik hálózaton, itt csak olyan 20Mbites net van az otthoni 60-70 helyett, és itt jóval kisebb csúcsokat csinált ugyanaz a tesz, pedig itt akkuról ment a gép.

Ugyanez a FHD YT videó otthon beletekergetve így nézett ki:
[link].
Elég meredek difi, 1000-1500us 4-5000us helyett... :Y

[ Szerkesztve ]

(#81962) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy T420-at. hibátlanul teszi a dolgát Win7-el. Viszont a napokban, valószínű az egyik ingyenes programmal rákerült valami sz@rság amitől egy külföldi oldallal nyitott a böngésző. A Malwarebytes-el eltávolítottam viszont azóta az induláskor kiírja, hogy hiányzik vmi. "Martcomponent.dll"! Ez ellen tudok valamit tenni valamelyik Thinkpad programmal vagy inkább ez windows-os probléma?
Köszi

(#81963) roti86 válasza FoxiestFox (#81960) üzenetére


roti86
őstag

Köszi, egyelőre a W8.1 nem eszi meg :)

(#81964) FoxiestFox válasza roti86 (#81963) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát minek használsz olyan sza.. öö remek új operációs rendszert azon a szegény gépen? ;]

(#81965) qnadam válasza Zsocy155 (#81962) üzenetére


qnadam
veterán

általános windowsos-takarítós dolog ez, nem tp-függő :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81966) Zsocy155 válasza qnadam (#81965) üzenetére


Zsocy155
őstag

oké, köszi szépen.

(#81967) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Van egy vissza térő probléma, amire remélem tudtok megoldást nyújtani.
Nekem egy Lenovo T400-om van. A Wifi random szerűen teljesen megszűnik létezni. Van hogy napokig jó, aztán eltűnik. Eltűnést értem: mintha menet közben kihúznám a sarukat a Wifi kártyából.
Újra indítás után megint van kártya.
Köszi a válaszokat!

(#81968) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! Van egy R60e-m. Sajnos nagyon melegszik, 90-95 fokra is felmegy böngészés közben. Mit tudnék vele kezdeni? Újrapasztázni bonyolult? Teljesen pormentes, a ventilátor is jól működik. Köszönöm előre is, üdv. peti_s

[ Szerkesztve ]

(#81969) FoxiestFox válasza Kukcaman (#81967) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Access Connections hiba. Használj régebbit.

(#81970) Tim82 válasza peti_s (#81968) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem annyira bonyolult, kb. fél óra-háromnegyed óra alatt meg tudod te is csinálni. Gyakorlatilag némi türelem és odafigyelés, valamint egy Philips/csillagfejű csavarhúzó kell hozzá. Ne csak újrapasztázd, hanem a hűtőventiből is fújd ki óvatosan a port.

Segítségnek: Hardware Maintenance Manual - pdf direktlink, kattintásra letöltődik. A téged érdeklő rész (az előtte levő lépéseket nem számítva, de azok ott fel vannak sorolva) a doksi saját oldalszámozása szerinti 83. oldalon és azután van.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81971) peti_s válasza Tim82 (#81970) üzenetére


peti_s
addikt

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ, sajnos most nincs paszta nálam, de amit lesz megcsinálom. :) X200 is házilag megcsinálható? :)

(#81972) Tim82 válasza peti_s (#81971) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az bonyolultabb annyival, hogy ki kell venni az alaplapot hozzá a gépből (mert az alaplap és az alsó burkolat között van a hűtés), de igen, azt is meg lehet "házilag" oldani.

X200 Hardware Maintenance Manual - megint pdf direktlink, kattintásra letöltődik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81973) metal01 válasza peti_s (#81971) üzenetére


metal01
őstag

Igen az is. Csak kicsit bonyolultabb. Ott a lapot is ki kell bányászni mert alul van a hűtés és a proci. MX-4 pasztát szerezz, az a tuti.

Szerk.: Tim megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#81974) Kukcaman válasza FoxiestFox (#81969) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi a gyors választ, erre nem gondoltam volna :))

(#81975) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok!

Vettem egy T430s-t, még barátkozok vele. Slim 320Gb winchester helyett szeretnék egy SSD-t. Msata-ra gondoltam. Nincs Caddy-m az optikai meghajtó helyén is akku van. Arra gondoltam hogy veszek bele egy ilyen SSD-t, és a HDD megmarad háttértárnak. Régen volt oprendszerem HDD-n. Úr isten milyen lassú! :))

Ki kell vennem a 3G modemet, csak az az egy msata hely van a T430s-ben?

Másik, T500-ról nyergeltem át,és nem találom, hogy hol kell kikapcsolni a touchpadot! Vagy csak BIOS-ban lehet letiltani? Fura ez a bill. Jó-jó ez a világítós cucc, de hiányoznak a jó öreg megoldások!

Még egy: 2016 12.31-ig garanciális. Melyik szerviz cserélné ki nekem a kijelzőt, meg a zsanérokat? A zsanér nem az igazi nem tart úgy, a kijelző két szélén meg párhuzamos csíkok vannak. Olyanok mint ha karcok lennének, de annyira párhuzamosak, hogy nem lehet karc!

A szerviz kér számlát? Mennyire firtatják, hogy nem az eredeti bill. Előttem cserélte ki a srác. Eredetileg angol bill volt benne.

Köszönöm a segítséget! :R

(#81976) Tikakukac válasza mustang28 (#81975) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak 1 hely van.

Touchpad tiltható billről is.

Alohába vidd, aztán majd megmondják mit cserélnek és mire. Papírt nem szokás kérni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81977) mustang28 válasza Tikakukac (#81976) üzenetére


mustang28
tag

Tiltható? de hogy? Mi a bill kombináció? Nem sikerült megfejtenem!

(#81978) Dio111


Dio111
tag

Sziasztok!

Segítség kellene, adva van 1 lg tv hdmi bemenettel és 1 t420 as
Sehogy sem birom a 2 összehozni. :(
A tv eddig is ment illetve megy az rendes géppel és a laptop is megy lg monitorral illetve sony tv vel.
a gép felismeri a monitort de szürke marad és a képen is az van kiirva nincs csatlakoztatva eszköz.
Vajon hogy bírnám a 2 összeházasitani?

(#81979) Chaser válasza Dio111 (#81978) üzenetére


Chaser
titán

Próbáld másik kábellel. Gondolom átalakítót használsz, DP-HDMI kábel lehet jobb, nemrég linkelt valaki egy olcsó működőt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81980) Tikakukac válasza Tikakukac (#81976) üzenetére


Tikakukac
titán

A kérdés remek lehet kutyulom már, de driverből ölhető ha más nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81981) peti_s válasza Tim82 (#81972) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a gyors választ, neked is metal01, remélem minden rendben menni fog! :)

(#81982) SNor válasza mustang28 (#81977) üzenetére


SNor
tag

Helló, hátha ez segít, lásd utolsó komment képe: [link]

[ Szerkesztve ]

(#81983) peti_s


peti_s
addikt

Még egy kérdésem lenne. Ha már szétszedem, láttam hogy nagyon olcsón lehet kapni jobb processzort az R60e-be, jelenleg egy T5500 van benne, sem fogyasztás, sem teljesítmény szempontból nem a legjobb. Egy P8600-t bele tudok tenni? Az Intel oldala szerint nagyon hasonló neve van a foglalatoknak (T5500: PBGA479, PPGA478, P8600: BGA479, PGA478) viszont tudom hogy később jelent meg a P8600 mint maga a laptop, és 2x akkora az FSB-je. Neten annyit találtam hogy fizikaliag kompatibilisek, megpróbálni meglehet, de kicsi az esély. Mennyire kicsi? :)

[ Szerkesztve ]

(#81984) LamerGyuri válasza peti_s (#81983) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Egészen pontosan? 0, azaz nulla % ;]

Olvasnivaló

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#81985) Tim82 válasza peti_s (#81983) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy előttem is írták, nem fog működni az eltérően kialakított processzorfoglalat miatt.

A legjobb proci, ami beletehetsz, a T7200, T7400, T7600, de ezek sem lesznek egetrengető előrelépések.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81986) Dio111 válasza Chaser (#81979) üzenetére


Dio111
tag

4 kábellel próbáltaoda vissza mind jó kivéve ezzel a párisitással kivéve 1 et az az asztalival se akart müködni.

(#81987) Kbali válasza Dio111 (#81986) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én 2 éve egy ilyet vettem 3500-ért, és sima HDMI kábel, teljesen jól működik.

(#81988) Dio111 válasza Kbali (#81987) üzenetére


Dio111
tag

Hasonlóval is próbáltam komplett kábelessel is, dvi Átalakitóval is oda vissz semmi a géo érzekeli de a tv nem akar képet adni

[ Szerkesztve ]

(#81989) Tim82 válasza Dio111 (#81988) üzenetére


Tim82
nagyúr

A TV saját menüjében gondolom, váltottad a forrást arra a HDMI portra, amelyikre dugtad a notit a TV-vel összekötő kábelt.

(Elnézést, ha hülyeségnek hangzik, de amikor először kötöttem rá a frissen vett első és eddig egyetlen LCD TV-met gépre, akkor 10 percig azzal vacakoltam, hogy nem ad képet, pedig csak annyin múlt, hogy nem a jó HDMI port volt megadva forrásnak, szóval tapasztalatból mondom, hogy simán el lehet tudni ilyen banánhéjon.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81990) Chaser válasza Dio111 (#81988) üzenetére


Chaser
titán

Másik tv-vel nézted, esetleg monitoron? Lehet a DP port hibás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81991) Dio111 válasza Chaser (#81990) üzenetére


Dio111
tag

Persze a tv eddig is főleg monitorként üzemelt asztali géppel és megy is most is.
A laptop is megy lg monitorral iületve sony tv vel ugyanazokkal a kábelekel illetve az ebyikkel a kéerdéses tv nem müködött a pcvel de az már lehet ax idegesség is közrejátszot amikor 100 jára is ide oda dug.

(#81992) mustang28 válasza Dio111 (#81991) üzenetére


mustang28
tag

Dio111 Ja bocs ne a te üzenetedre akartam válaszolni......

Sziasztok!

Szerintetek le lehet gyalulni egy HDD adatait? Vettem egy T430s-t nem volt rajta op rendszer, üres volt!
Mikor feltelepítettem a HD sentinel-t az alábbi adatok fogadtak!

Tényleg új lenne, vagy valahogy letöröltek róla mindent? :F

[ Szerkesztve ]

(#81993) Tim82 válasza mustang28 (#81992) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem is teljesen új, nagyon-nagyon keveset volt csak használva eddig ez a vinyó. 18 órányi működés és 27 indulás/leállás az semmi.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81994) Chaser válasza mustang28 (#81992) üzenetére


Chaser
titán

Ha nagyon akarja valaki megoldható, mondjuk így. De simán lehet új, ha pl a cég/előző tulaj nem adta ki és új került bele eladáskor.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81995) donjohnson válasza mustang28 (#81992) üzenetére


donjohnson
addikt

biztos ssd-t használt az előző tulaj is, a hdd-t meg kivette, ezért futott keveset.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#81996) Tikakukac válasza mustang28 (#81992) üzenetére


Tikakukac
titán

Új-új-új notikban garantáltan minden adat 0-s.

Ha nem te bontottad a matricát (még az sem mindig tuti sajnos) akkor meg azt rakok bele én is amilyet akarok. De ha tényleg nem bírod megmondani a gépről, hogy új-e vagy sem, a garid viszont dátumról indult számládon, kutyát nem érdekelné.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81997) mustang28 válasza mustang28 (#81977) üzenetére


mustang28
tag

Csak meg van, hogy hol kell kilőni a touchpad-ot!
Vezérlőpult-->Egér-->UltraNav

Pipa a show ultranav icon....
A tálcaikonra katt és ott már lehet garázdálkodni!

Mennyivel jobb volt az Fn+F8 combo!!

[ Szerkesztve ]

(#81998) mustang28 válasza Tikakukac (#81996) üzenetére


mustang28
tag

Félre ne értsétek! Erősen használt gépről van szó!
Amikor már feltelepítettem a gépre HD sentinelt akkor már vagy 10-15-ször újraindítottam a gépet!

1 év gari van még rajta. 100k-ért vettem. i5 3320M, 4gb RAM, 1600x900, 320Gb Hitachi, világítós bill(nem magyar) 2 akksival ultrabayben is van. Jó vétel volt szerintetek?

Az én szememet nagyon zavarja, hogy karcos az LCD hátsó borítás. Ebay-en 20k-ér van új eredeti. Lehet lecserélem. A zsanérok nem tartanak olyan jól azt meg szeretném a szervizel lecseréltetni!

(#81999) Tikakukac válasza mustang28 (#81998) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja hát akkor no problem, simaliba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82000) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Nem bírtam itthagyni... :B :U

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.