Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81351) jjeahh válasza Chaser (#81350) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem találom sehol... ezek szerint win10-en nem műkszik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81352) Chaser válasza jjeahh (#81351) üzenetére


Chaser
titán

Pontosabban bal kilkk. De ha nem találod passz, írd keresőbe power manager, hátha úgy meglesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81353) jjeahh válasza Chaser (#81352) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Próbáltam, egyedül az uninstaller progimban meg a "programok és szolgáltatások"-ban jelenik meg, ahonnan elindítani nem lehet, csak eltávolítani. De azért köszi!

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81354) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok!

Rég jártam erre!

Tervezek venni egy T520-ast. Mi a véleményetek egy intel Core i5-2520m Intel HD 3000 kombóról 1600x900? Tudok ezzel Inventorral (2013) rajzolni? Gondolom az Nvidia jobb lenne, de most csak ez van! Játékra nincs szükségem, csak munka+netezés. Van most egy T500-am, de azt Apunak akarom adni.

Köszi

Ádám

(#81355) aneda válasza mustang28 (#81354) üzenetére


aneda
aktív tag

Biztos tudsz, kérdés mit?
Nagyban függ mekkora összeállításokkal dolgozol.
Úgy jársz a legjobban ha ki tudod próbálni!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#81356) mustang28 válasza aneda (#81355) üzenetére


mustang28
tag

Igazad van, de egy eladót hogy veszel rá, hogy olyan programot telepítsek a gépére amit azért nem 5 perc feltúrni, és tesztelgessem alkatrész modellezéssel.

Olvasgattam néhány fórumot, ott megfelelőnek írják.

Van gond a T520-al? Ismert hibák, gyengeségek? T500 után csalódás? Én nagyon szeretem a T500-ast.

Ádám

(#81357) Chaser válasza mustang28 (#81354) üzenetére


Chaser
titán

Mért nem veszel nv-s 510-et? Az még azért eléggé rendben van. Én is akartam nv-s 520-at, kipróbálni milyen. De vagy nem kapni vagy rohadt drága:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81358) jjeahh válasza Chaser (#81357) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én azért vettem nv-s 520-ast, mert egy árban volt a simával és akkor miért ne. Amúgy szerintem kb. sosem fogom kihasználni, de jobb ha van, mint ha nincs :DDD

mustang28: állítólag sokkal műanyagosabb, mint az elődei, de nekem még így is nagyon tetszik, mert előtte sosem volt thinkpadem, egy konzumer notihoz képest ég és föld.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81359) i400 válasza jjeahh (#81347) üzenetére


i400
senior tag

Neked a Microsoft Áruházból a Lenovo Settings kell!

(#81360) jjeahh válasza i400 (#81359) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, tud pár hasznos dolgot, de az akku állapotát nem jelzi ki. Vagy nullázni kéne itt? Félek, hogy az b*romi sokáig fog tartani, mert azt írja teljesen lemeríti az akksit, majd feltölti :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81361) i400 válasza jjeahh (#81360) üzenetére


i400
senior tag

A tálcára akarsz akkukijelzést nagyba mint amit a Power manager tudott Win7ig? Akkor meg Battery bar ingyenes program.

(#81362) jjeahh válasza i400 (#81361) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem, az akksi állapotára lennék kíváncsi, amit a kolléga is említett.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81363) yodee_


yodee_
őstag

Nekem úgy sikerült működésre bírnom, hogy feltettem először feltettem a Lenovo Settings Dependecy for Win 8.1 x64-et, majd a Power Manager for Windows 7 x64 legfrissebb verzióját. A telepítés után a c:\Program Files (x86)\ThinkPad\Utilities\PWMUI.EXE alkalmazást átállítottam Windows 7 kompatibilitásra és azóta minden tökéletesen működik. Az áruházból nem kell a Lenovo Settings mert az folyamatosan frissíteni fogja a Power managert és akkor kifagy... Nekem legalábbis így működik :-) Remélem segítettem.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#81364) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!

T430s/Win 10 kombó. GPS-t szeretném "beümezelni", valakinek sikerült már?? Ha igen, kérnék támogatást. :R

THX!!

Joe

(#81365) jjeahh válasza yodee_ (#81363) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, kipróbálom :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81366) Grafirka


Grafirka
őstag

Ismerosom jo arban ( ~ 430 USD ) hozzajuthatna egy TP T440 hez. Eleg sok panaszt olvastam az ujabb modellekrol.Valoban annyira visszavettek a minosegbol ?

(#81367) Chaser válasza Grafirka (#81366) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért oly mindegy, vegye meg, adja el és vegyen belőle egy normális gépet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81368) Francia91 válasza jjeahh (#81358) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem az NV-s 520-assal is csak a 64 bit a problémám, semmi mást... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81369) Tikakukac válasza Grafirka (#81366) üzenetére


Tikakukac
titán

140-ért is puttyogtatják a nagyon szépeket, szóval hacsak nem valami nagyon faja konfig akkor annyira az nem komoly ár.

Minőség pedig tényleg olyan igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81370) jjeahh válasza Francia91 (#81368) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bocs, laikus vagyok, ezt hogy érted? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81371) Francia91 válasza jjeahh (#81370) üzenetére


Francia91
veterán

64 bit memóriasávszélességű GPU

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81372) ivana válasza jjeahh (#81370) üzenetére


ivana
Ármester

Nagyon kevés a memsávszél.

(#81373) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Aham, értem, mondjuk ez engem valszeg nem igazán érint, az sem zavarna ha benne sem lenne :D
Az akksi állapotáról amúgy a power managerben sem találok semmi infót :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81374) Francia91 válasza jjeahh (#81373) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor Aida64, az is jo infokat az az akkurol

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81375) Dhampir válasza Francia91 (#81368) üzenetére


Dhampir
félisten

64-bit ide vagy oda, a T510-ben lévő, gyengébb NVS 3100M vígan viszi a Call of Pripyatot. :)

(#81376) Francia91 válasza Dhampir (#81375) üzenetére


Francia91
veterán

Nem tud meghatni, ragaszkodok a minimum 128 bithez :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81377) FoxiestFox válasza Francia91 (#81376) üzenetére


FoxiestFox
félisten

256 lenne az igazi. :D

(#81378) Francia91 válasza FoxiestFox (#81377) üzenetére


Francia91
veterán

Jah, de olyat csak 17"-os WorkStation-okben kapsz (meg gamer, de abban nem biznek)
A W701-ben levo Quadro FX3800M mar eleg combosnak tunik az 1024 Mb GDDR3 256 bit-es memoriaval :D. Csak a GPU TDP-je 100W :DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81379) FoxiestFox válasza Francia91 (#81378) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A retrothinkpad projektbe behozhatná azt a fickó, hogy lehessen MXM karit is tolni ultrabaybe ;]

(#81380) Francia91 válasza FoxiestFox (#81379) üzenetére


Francia91
veterán

Nem vetném meg az ötletet... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81381) ivana válasza FoxiestFox (#81379) üzenetére


ivana
Ármester

Vagy a dockba egy teljes méretű 4x-es slot. :)

(#81382) Grafirka válasza Tikakukac (#81369) üzenetére


Grafirka
őstag

En nem lattam csak az ismeros elmondasara hagyatkozhatok. .Papirforma szerint jo konfig CPU i7-4600 / 8Gb Ram/ Intel 512Mb SSD . Kepernyojerol es akujarol nincs informaciom .

(#81383) Tikakukac válasza Grafirka (#81382) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg kell venni aztán ha nem akkor eladni, annyiért ez a konfig nem rossz pénz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81384) Grafirka válasza Tikakukac (#81383) üzenetére


Grafirka
őstag

Koszonom a segitseget. Remelem nem fog csalodni benne.

(#81385) barnam_ válasza peterr85 (#81338) üzenetére


barnam_
nagyúr

Próbáltam, de ez sajnos nem vezetett eredményre.

Viszont több helyen javasolták a tkip titkosítás kikapcsolását centrino 6300 esetén. Nos ebben a firmware-ben a grafikus felületen nem lehet a titkosításhoz használt algoritmust változtatni, de ssh-ról bejelentkezve átírtam tkip+aes-re, és tökéletesen működik :)

szerk.: a különbség annyi, hogy a másik routeren az alapbeállítás tkip+aes, ennél vélhetően tkip, ezért volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#81386) fecske13


fecske13
tag

Kollégám szeretne egy gépet venni max.150 ezerig. Nekem újabbakkal nincsen tapasztalatom, mert még mindig T61-eket használok. Mi lenne az értelmes választás (internet, office, filmnézés kb. ennyi)?

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#81387) Chaser válasza fecske13 (#81386) üzenetére


Chaser
titán

T510 max 520.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81388) Tim82 válasza Chaser (#81387) üzenetére


Tim82
nagyúr

Feltéve, hogy 15" méretben gondolkodunk.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81389) Chaser válasza Tim82 (#81388) üzenetére


Chaser
titán

"internet, office, filmnézés" hát filmet nem 12"-on nézek, kivéve ha esetleg IPS:) office se pont hd felbontáson a legjobb. Szóval feltételeztem ezekből, hogy klasszik méret kell.
De legyen T420 még alternatíva, x201/x220 ha kicsi kell.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81390) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ugye jól gondolom hogy a T420-nak és a T520-nak ugyanaz a töltőcsatlakozója? Tehát egyik töltője jó a másikhoz.

(#81391) Tim82 válasza Chaser (#81389) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alapvetően a felsorolt szempontok kevesek kicsit az érdemi válaszhoz, erre akartam rámutatni, nem a tanácsodat kritizáltam. :N

lugosi: Jól gondolod.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81392) donjohnson válasza lugosi (#81390) üzenetére


donjohnson
addikt

itt egy táblázat, ha esetleg érdekel.
ennyi típushoz jó a 20 Voltos kerek töltőcsati. persze a nagyobb gépekhez nagyobb teljesítményű töltő kell.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#81393) Dio111


Dio111
tag

Sziasztok!

Tudom ez nem a milyen gépet vegyek topic de szerintem itt tudtok ezzel kapcsolatba "tanácsot" adni.
A lányomnakl szeretnék 12" thinkpadot venni, ki is néztünk egy X201 i5 öst azonban láttunk X220as tabletet is ips kijelzővel.
A kérdés meg-e ér kb 30 ezer felárat az ips és ha igen i5ös vagy i7 es procival szerelt a jobb?
Az i5 újabb
Köszi előre is

(#81394) jss


jss
aktív tag

Sziasztok!

Van egy T420s-em, SSD-vel. Jogtiszta Win7-tel es Office-al a Recovery particion, telepito kod matricaval az akku alatt. A rendszer visszallitas hibatlanul mukodik.
A problema az, hogy amikor a Recovery particiorol visszaallitom a rendszert, akkor legyalulja az egesz SSD-t.
Jo lenne az SSD-t felosztani tovabbi 2 particiora, ugymint Rendszer es Tarolo.
Hogy csak a Rendszer particiot gyalulja le rendszer visszaallitas eseten, a Tarolo particion levo adatok pedig sertetlenek maradjanak.
A kerdes az, hogy ha ezt megteszem, akkor vajon fog -e mukodni a rendszer visszaallitas a Recovery particiorol, vagy sem?
Hogyan tudnam ezt legegyszerubben megoldani? :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#81395) lugosi válasza Tim82 (#81391) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

és donjohnson:

köszi!

Azért kérdezem, mert kettő van, egy itthon, egy az irodában, és akarok venni egy második gépet is, de akkor már ne kelljen új töltőd dugdosni. Amikor a második töltőt vettem a géphez (ott, ahol a gépet), az üzletben az eladó azt mondta, hogy valami erősebbet tud csak adni (gyári egyébként), de nem lesz tőle baja a gépnek, hamarabb feltölti az akksiját. Akkor igaza volt, valamelyik nagyobb töltőáramút adta. (Persze fogalmam sincs így 4 év távlatából, hogy melyik van itthon és melyik az irodában :DDD).

(#81396) qnadam válasza jss (#81394) üzenetére


qnadam
veterán

mit tud ez a recovery, hogy ilyen vallásos áhítattal ragaszkodik hozzá mindenki? :F

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81397) jss válasza qnadam (#81396) üzenetére


jss
aktív tag

Peldaul: Ha el akarom adni a gepet, noveli az erteket. Nem mindenki ert a Win telepiteshez, barmilyen egyszeru. Amugy meg gyors es elegans megoldas a Recovery, szerintem.

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#81398) Tikakukac válasza jss (#81397) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha el akarom adni a gepet, noveli az erteket.

Háááát.

Nem mindenki ert a Win telepiteshez, barmilyen egyszeru.

Nem is kell, nekünk is meg kell élni valamiből :K

Amugy meg gyors es elegans megoldas a Recovery, szerintem.

Hasonlítsd össze a recovery gyári rendszert a szzzel amit SU-val drivereztél. Kategóriákkal gyorsabb és jobb lesz az akksi időd is. X220-on tesztelve, de x230-al is lehet, épp most húztam újra a gyári lemezekkel, mert a vevő így kérte.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81399) jss válasza Tikakukac (#81398) üzenetére


jss
aktív tag

Azt ertem, hogy mindenkinek van errol velemenye, de nem lehetne, hogy az erede :R :R ti kerdesemre valaszt kapjak?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#81400) FoxiestFox válasza jss (#81394) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valószínűleg meg lehet csinálni, de szerintem ne particionáld... inkább egyszerűen legyen backupod azokról, amiket a rendszermeghajtón tárolsz.
De ennél is célszerűbb lenne egy ultrabay adattároló (HDD vagy SSD, ízlés szerint), ahová mentheted a fontos dolgaid.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.