Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) Tim82 válasza vikcsi (#81600) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem igen, külső monitoron nem különösebben probléma neki.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81602) Francia91 válasza Tim82 (#81599) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor a napokban szétszedem
Köszönöm :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81603) Tim82 válasza Tim82 (#81590) üzenetére


Tim82
nagyúr

Offtopik: bedobtam a kérést, ha támogatjátok az ötletet, lehet, hogy érdemes nektek is írni a Moderátort keresek-topikba, hogy látható legyen, valóban van rá igény.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81604) Tim82 válasza Tim82 (#81603) üzenetére


Tim82
nagyúr

A hivatalos válasz, ahogy várható is volt, elutasító.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81605) btudos válasza Tim82 (#81604) üzenetére


btudos
veterán

Pedig városonkénti csereberélős topik létezik, brand-specifikus nem lehet? :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#81606) Tim82 válasza btudos (#81605) üzenetére


Tim82
nagyúr

Idézem:

"A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni Tilos. Tehát nem megengedett ott hirdetni."

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81607) FoxiestFox válasza btudos (#81605) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:(
Létezik vajon valami használható blogszolgáltató, aminek jó fóruma van, és lehetne hosztolni ott egy ilyesmit?
Nem hiszem el, hogy akkor, mikor ilyen szólánc, meg hasonló idiótaságok létezhetnek a fórumon, akkor egy ilyen miért nem, aminek tényleges haszna és értéke tudna lenni.

(#81608) Tikakukac válasza Tim82 (#81604) üzenetére


Tikakukac
titán

De most ez olyan meglepő ;]

Nyilván nem, cserébe azért elég bitang mennyiségű aprózással meg makrókkal azért realizálható a dolog. Csak közepesen szomorka, ja.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81609) btudos válasza Tim82 (#81606) üzenetére


btudos
veterán

A szabályt ismerem, de ha városi topik létezhet, létezhetne gyártó vagy brand specifikus is.

Félreértés ne essék, nem vitatkozni akarok, eddig is megoldottuk ezt a problémát, ezután is meg fogjuk, csak a rugalmasságot hiányolom kicsit. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#81610) Chaser válasza Tim82 (#81606) üzenetére


Chaser
titán

Oké, ThinkPad régió adok-veszek-off topik:D Így hirtelen azért tudnék pár topikot mondani ami nem a felsoroltak közül való és mégis hirdetnek, érdekes világ ez...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81611) Tim82 válasza btudos (#81609) üzenetére


Tim82
nagyúr

Félreértesz, én a szó szerinti választ idéztem be, amit kaptam (nem a szabályzat idevágó pontját). Ez a hivatalos indoklás. (Csak azért nem képernyőmentéssel, hogy az eljáró moderátor ne kapjon "névtelen halálos fenyegetéseket". :) (ez vicc akart lenni.))

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81612) ati05


ati05
aktív tag

Helló

Van egy lenovo x201-es laptopom. 2 gb rammal volt felszerelve, vettem bele még egy 2gb-os ramot, de azóta a Win nem hajlandó 1200MHz fölé vinni a processzort, csak akkor ha a biosban kikapcsolom a speedstepet (ilyenkor viszont fix 2,4 GHz-en megy :( )

Ha az akku benne van akkor viszont teljesen jól kezeli a procit 1200-2900Hz-ig skálázódik rendesen. Régebben akku nélkül is rendesen kezelte a speedstepet.

Valakinek van ötlete hogy mi lett? Wint újratettem már többször.

üdv

(#81613) Tim82 válasza ati05 (#81612) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen töltővel használod most és milyen töltővel használtad régebben?

90W-os töltő biztosan kell ahhoz, hogy akku nélkül is tudjon nagyobb órajelen működni a proci.

Én mondjuk ki sem venném az akkut. A RAM-nak meg biztosan nincsen semmi köze ahhoz, hogy milyen órajelen megy a proci.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81614) Chaser válasza ati05 (#81612) üzenetére


Chaser
titán

Sztem is régebben ue. volt akku nélkül, max nem vetted észre:) Legtöbb TP-nél ez ilyen, főleg ha 65-ös a táp.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81615) ati05 válasza Tim82 (#81613) üzenetére


ati05
aktív tag

Gyári 65W-os töltővel használtam eddig is. Eddig érdekes mód semmi baja nem volt a gépnek (úgyanezzel a töltővel, windowssal). Érdekes mód ha speedstepet kikapcsolom a biosban megy fix 2,4GHz-en gond nélkül.

(#81616) FoxiestFox válasza ati05 (#81615) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehet, hogy dual channelben már több áram kell a procinak.

(#81617) Tikakukac válasza ati05 (#81615) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem RAM gond, ez tuti, ilyet legalábbis még nem kapáltam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81618) ati05 válasza FoxiestFox (#81616) üzenetére


ati05
aktív tag

Ha kiveszem hogy csak 1 ram van benne akkor sem változik semmit a helyzet.

Chaser: Szerintem felvette rendesen akkor még, az érdekes akkor is az hogy fix 2,4 GHz-en vígan üzemel a gép.

(#81619) Tim82 válasza ati05 (#81615) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha kikapcsolod a Speedstep-et, akkor attól függetlenül, hogy 65 vagy 90W-os az a töltő, a maximális nem turbo órajelen fog futni, ebben szerintem nincsen semmi meglepő.

Nekem inkább az a meglepő, hogy korábban ment a Speedstep akku nélkül, 65 W-os töltővel, ez inkább a kivétel, nem a szabály.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81620) Chaser válasza FoxiestFox (#81616) üzenetére


Chaser
titán

Lehet, max fél 0,5W-tal:)

ati05 Nincs ott para. Akku meg azért van hogy gépben legyen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81621) ati05 válasza Chaser (#81620) üzenetére


ati05
aktív tag

Hát mindenesetre érdekes, sajnos az akku elég rossz, ezért vettem ki. Ha 90w-os töltőt veszek hozzá akkor rendben lesz a speedstep?

(#81622) Tikakukac válasza ati05 (#81621) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az akku kapacitása határozza meg, hogy megy-e. Legyen bent és jó lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81623) ati05 válasza Tikakukac (#81622) üzenetére


ati05
aktív tag

Akkor így lesz , köszönöm mindenki segítségét.

(#81624) inferno88 válasza tototos (#81549) üzenetére


inferno88
őstag

Szia!

Ilyet rendeltem

Tökéletesen viszi az audio a T510-ről.

Semper fi!

(#81625) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Ma vettem egy T420-at. A wifit hiába kapcsolom be nem is jelez, hogy működik (a boltban jó volt). Mivel az előbb tettem fel a Win7-et gondolom a driver hiányzik. Tudnátok abban segíteni, hogy melyik driver kell, hogy működésre bírjam a wifit.
Köszi

(#81626) lugosi válasza Zsocy155 (#81625) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Holnap az irodában tudom megnézni, pont T420/w7 van nálam is.
Ha esetleg délig ráfelejtenék, írj már egy privátot légyszi hogy eszembe juttasd.

(#81627) Tim82 válasza Zsocy155 (#81625) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudhatjuk helyetted, hogy a jó pár féle (2-3 különféle Intel, Realtek, Atheros) kártyából melyik került a te T420-adba. (Félreértések elkerülése végett ez tény, nem kioktatni szándékozlak. :) )

Windows -> Eszközkezelőben ha megnézed a kártya hardveres azonosítóját, kimásolod és Google-val megkeresed, az alapján tudunk segíteni.

Vagy LAN kábellel netre kötöd, letöltöd és futtatod a Thinkvantage System Update-t, az megoldja a driverkérdést.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81628) Zsocy155 válasza Tim82 (#81627) üzenetére


Zsocy155
őstag

Köszi fiúk, ez már nagy segítség. Megnézem.

(#81629) Zsocy155 válasza Zsocy155 (#81628) üzenetére


Zsocy155
őstag

Megvan, sikerült. Köszi még egyszer!

(#81630) qnadam


qnadam
veterán

vajon atherosszal is egekben van a dpc latency, vagy csak az intelnél nem tudnak drivert írni? :(((

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81631) HSM válasza qnadam (#81630) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a management cucc kavar be, nem a driver. De mivel az Atheros nem Intel cucc, azzal lehet kikerülhető. DPC gondokkal küzdőknek lehet megérhet egy próbát. Nem rossz kártyák azok sem amúgy. :N

(#81632) Tikakukac válasza qnadam (#81630) üzenetére


Tikakukac
titán

Konkrétan van lista felírva szervizben amelyik karikhoz nincs, nem vicc, lett kérve hivatalos úton és nincs.
És ilyeneket raknak Dellnél is bőszen, van fejforgatás meg sok tulaj akik addig verik az asztalt, míg kénytelen a Dell is visszavenni gépeket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81633) qnadam válasza HSM (#81631) üzenetére


qnadam
veterán

a w520-szal lefutottam ezt a kört, teljesen kilőtt menedzsment cuccal se jó. viszont azt a gépet általában vezetékes hálóval, dokkolón használom, az x220-at inkább wifivel szeretném, és pont ugyanolyan használhatatlan.

a másik, a bluetooth. bt egeret ha egy ideig nem mozgatom (10-15mp), valamit lekapcsol, és utána az egér nem reagál, csak egy idő múlva, rettentő idegesítő. a bt eszköz energiatakarékossága ki van kapcsolva, a win energiabeállításai között az összes vezetéknélküli eszköz max performance-ra állítva, driver régebbire cserélve... és leáll, én meg tépem a hajam. ugyanez az egér másik két thinkpaddel minden trükközés nélkül hibátlan. gyűlölöm.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81634) rgeorge válasza qnadam (#81633) üzenetére


rgeorge
addikt

W520-on nálam a lan driver okozta a latency problémát.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#81635) HSM válasza qnadam (#81633) üzenetére


HSM
félisten

Megmondom mi a baj... Akármit csinálsz, nem lehet kilőni... Legalább egy hetem ment el erre az átkozott sz@rra és nem... Lehet bekapcsolva, és valamennyire kikapcsolva, de soha teljesen. Szvsz BIOS hiba, szarul oldotta meg a Lenovo, asztali gépemben pl. remekül ki lehetett ugyanezt a funkciót lőni, és príma volt a gép Intel LAN-al.
Nálam végülis egy igen korai LAN driverrel jó lett, vélhetőleg bugos benne a menedzsment cucc és valamiért nem használja. A WIFI-n továbbra is az egekben a DPC ahhoz képest, ami tetszene, de még éppen működik, dolgozni a gépen végülis még épp elmegy, a YT is éppen nem akadozik. [link]
Ne tudd meg, mennyi hajam téptem ki közben... De aztán végül bele kellett törődjek. Végülis nem panaszkodom, LAN-on elég jó lett, az a lényeg nekem.

A BT dolog fura, nekem Logitech BT egerem van, azzal nem volt gond a T410-el. A 420-assal nem használtam még. Sajnos most elem sincs benne, hogy kipróbáljam. :B
Amúgy a BT-t nem a WiFi kártya csinálja, hanem egy külön BT kártya van ezekben.

[ Szerkesztve ]

(#81636) qnadam válasza HSM (#81635) üzenetére


qnadam
veterán

lanon jó a w520, az x-szel nem próbáltam. wifin viszont hálóról videót lejátszani horror :(

az megvan, hogy a bt külön eszköz, külön is utálom mindkettőt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81637) HSM válasza qnadam (#81636) üzenetére


HSM
félisten

Nálam amúgy egy sima videó még nem fog ki rajta... Bár nincs helyi gépen videóm most tesztelni, de Wifi-ről ilyen pl. egy SW trailer 1080P-ben, Operából nézve HTML5-el:

Persze, az is szép meló volt, mire legalább ennyire összeállt a dolog....
Amúgy adatforgalom függő a dolog erősen, minél nagyobb adatforgalom megy, annál csúnyábbak a latency-k... Gondolom, ahogy a management cucc pásztázza a csomagokat....

[ Szerkesztve ]

(#81638) rgeorge válasza HSM (#81635) üzenetére


rgeorge
addikt

Nálam az első DPC problémánál még nem volt aktiválva az AMT, szerintem akkor teljesen ki van kapcsolva, csak az első aktiválás után nem lehet kikapcsolni teljesen. De továbbra sem biztos, hogy az a gond, más gondot okozhat persze. Amikor aktiváltam az AMT-t, akkor sem jött vissza a DPC probléma, csak egy LAN frissítés után, de egy újabb frissítés óta megint eltűnt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#81639) HSM válasza rgeorge (#81638) üzenetére


HSM
félisten

Nálam az új LAN driverrekkel ilyen:

Ez így nem nyerte el a tetszésem. :DD

Szerintem azért sem lehet inaktiválni teljesen, mert benne van ez a hülye Anti-theft baromság is... Mondjuk én kikapcsoltam azt is, meg mindent, külön is egyben is, apránként is.... De még így is azt jelzi vissza a konzol, hogy aktív a technológia. :( Azt nézegettem, olyan BIOS-t viszont lehetne hegeszteni hozzá, ami AMT mentes, és akkor tuti nem menne... De annyira nem vagyok bátor/hozzáértő, hogy ilyesmit csináljak, de pár BIOS-szerkesztőbe belenézés után erre jutottam. :B

(#81640) rgeorge válasza HSM (#81639) üzenetére


rgeorge
addikt

Mondom, nem biztos, hogy az AMT a bűnös. Nálam most LAN-on ment MPC-HC + madVR-rel egy film + Chrome-YouTube-SW trailer@4K, és csak két sárga tüske jelent meg. Két VPN, vagy 20 megnyitott program (fejlesztőeszközök stb.) mellett.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#81641) HSM válasza rgeorge (#81640) üzenetére


HSM
félisten

LAN-on nekem is teljesen jó... Igaz, egy nagyon régi driverrel. :K 100Mbit-en terhelve is végig zöld.
Wifi-n van brutál rossz DPC. És annyiból gyanús az AMT, hogy ahogy azt kapcsolgattam, hol jobb lett, hol sokkal rosszabb.... AMT-vel nekem ilyen bő 30 000-es DPC-k is voltak ( :Y :Y :Y ) AMT nélkül (mármint így részlegesen kikapcsolva, amennyire sikerült) azért rossz napjain is megállt 8-12 000 körül.
Itt is látszik, amit anno méregettem: [link]
Csak akkor még abban a naiv hitben voltam, hogy az AMT OFF volt... :D

[ Szerkesztve ]

(#81642) donjohnson


donjohnson
addikt

jövőbeli T540p tulajoknak infó:
a lenovo oldaláról leszedett nvidia driver + vezérlőpultban nem lehet elmenteni, hogy melyik vga-t használja az egyes programokhoz. mindig visszaáll az integrált gpu-ra.
megoldás: nvidia honlapjáról leszedett driverrel tökéletesen működik. :K

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#81643) zozoka79


zozoka79
tag

Sziasztok.most vettem egy x201-es think padet,újra akarom telepíteni,mert angol a win7 rajta...meg a bill is.milyen megoldást ajánlatok a driverek beszerzésére? töltsek le most egy driver keresőt,és azzal előre letölteni asztalira,vagy ha felment rá a win ,arra letölteni egyenesen?! azt se tudom milyen vga van ebbe,meg alaplapi driver stb...everesttel nézzem meg esetleg?

(#81644) Chaser válasza zozoka79 (#81643) üzenetére


Chaser
titán

Töltsd le a system updatet, esetleg a .net framework 4.0-t vagy 4.5-öt ha sp1 nélküli a win és hiányolná. Az update fel fog rakni mindent.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81645) Tim82 válasza zozoka79 (#81643) üzenetére


Tim82
nagyúr

Friss Win 7 telepítés után dugd tyúkbélre (LAN-ra) és a Thinkvantage System Update-t töltsd le rá és futtasd. Felesleges mindenféle kétes driverkeresőkkel szórakozni, ha a gyártónak is van rá Win 7 alatt elég jól működő megoldása. :)

Szerk.: ja igen, előtte a .NET Framework 4.x kelleni fog valóban. :B Mondjuk innen.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81646) zozoka79 válasza Chaser (#81644) üzenetére


zozoka79
tag

köszi.erre gondolsz? ha nem,akkor tudsz linkelni eggyet? meg nem tudom mi az az sp1... :U

(#81647) Chaser válasza zozoka79 (#81646) üzenetére


Chaser
titán

Fentebb megkaptad a linkeket. SP1=service pack1 w7-nél. Nem kell tudnod mi az, csináld ahogy mondtuk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81648) zozoka79 válasza Tim82 (#81645) üzenetére


zozoka79
tag

gondolom wifire gondolsz....köszönöm a linkeket.ez az első laptopom még,azért nem vágom a témát annyira. a net keretrendszer miért kell? Chaser: rendben :B

[ Szerkesztve ]

(#81649) Tim82 válasza zozoka79 (#81648) üzenetére


Tim82
nagyúr

gondolom wifire gondolsz

Nem. Pont ez az, hogy kösd össze a noti Ethernet portját kábelen keresztül a routereddel, mert az Ethernet megy driver nélkül is Win 7 alatt, a wifihez meg driver fog kelleni, amit letöltene magától a linkelt System Update.

a net keretrendszer miért kell?

Mert anélkül nem lesz hajlandó települni a System Update, az az előfeltétele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81650) jjeahh válasza zozoka79 (#81643) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem lenne elég egy magyar nyelvcsomagot letölteni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.