Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81506) Tim82 válasza Chaser (#81497) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem ettől az eladótól gyári vattaúj LG akku jött még márciusban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81507) Chaser válasza Tim82 (#81506) üzenetére


Chaser
titán

:R postával ez már drága, főleg ha rámegy tréfa is, jobb szeretném olyan áron ahogy én szoktam adni új ilyen kategóriás akkut és itthonról. Perpill ebayről nem is tudok vásárolni, tavaly lejárt a kártyám. Szerencsére ami benne van az is 4-5 órás, szóval nem sürge:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81508) mustang28 válasza qnadam (#81491) üzenetére


mustang28
tag

Mekkora Láma vagyok! Nem is figyeltem, hogy 3.0, és csak a fenekén van egy 2.0.

Hiába! Szokni kell a vasat!

Köszönöm a segítséget!

Ádám

(#81509) jani0114


jani0114
tag

Jaj gyerekek, tudjátok hogy jártam most reggelről a Thinkpad-emmel? Tegnap telepítettem rá programot is (hogy jobban megijesszen). Akkor vírusirtó nem jelez, minden OK. Bekapcs, kiír valami bootmamager rövidítést. meg ctrl+alt+del-t. Megnyomom ezeket, gép újraindul, tünet ugyanez. Megijedtem, újratelepítés vagy mentést keresni, miről indítcsak rendszert. Ekkor látom egy pendrive benne maradt este a laptop oldalában. Kihúzom, rendszer indul, nagy kó leesik a szívemről. Már csak azt nem értem, miért nem keresett oprendszert a gép máshol is? :F

(#81510) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!

Az mennyire életszerű, h a két évest 101 ciklusos T430s akku még 100%-os? Ez nekem egy kicsit fura, bár 3-4 órát teljes feltöltéssel, igaz csak sima netezéssel, de elmegy.

üdv:

Joe

(#81511) sutszi válasza simonjoe (#81510) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem a napokban 1 éves T530-ba 99,5%-os a 9 cellás LGC gyártmányú akku, 116 ciklussal. Az a 0,5% kb az első pár alkalommal szaladt le belőle mert fullra töltöttem még akkor tesztelési célból. Azóta max 85%-ra engedem fel. Ennyi a titok...

Szóval életszerű lehet az akkud ezen kapacitása, de lehet egy újrakalibrálás átírná a dolgokat. Gondolom 6 cellás akkud van. Szerintem inkább 4-6 óra kéne abból kijöjjön...de lehet csak rosszul lövöm be. Nekem a 9 cellással ~7 körül alakul valahol...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#81512) simonjoe válasza sutszi (#81511) üzenetére


simonjoe
senior tag

Kalibráltam már és nem változott. Sajnos nekem ez az üzemidő nem megy feljebb, valami "zabálja" az akkut mert folyamatosan 35-38W körül van a fogyasztása a gépnek és nem tudok rájönni, h mi a franc eszi. :F

Joe

(#81513) Chaser válasza sutszi (#81511) üzenetére


Chaser
titán

Volt T510 LG ami a 90wh körüli érték helyett 110-et írt, volt egy amelyik 120-at is. Nem sokáig voltak nálam így nem teszteltem fake info-e vagy valóban annyi. Mostaniak már sokkal korrektebbek mint a régebbiek, sanyok is.

simonjoe Ott nagy disznóság van. Cpu-t nem húzza valami háttérben?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81514) xcds válasza sutszi (#81511) üzenetére


xcds
őstag

Én is így voltam az akksimmal. 80%-ig töltöttem mindig és örültem, hogy nem romlik. Aztán egy perform reset után egyből kiderult az igazság... Ugyanis, ha nem töltöd 100%-ra, nem méri meg...

(#81515) Chaser válasza xcds (#81514) üzenetére


Chaser
titán

95-öt szoktam beállítani, általában panasonic akkujaim vannak, hát x220-szal ennek sajnos vége:) Néha felengedem maxra is, több száz ciklusos pana is volt így 100%-os. Amennyire tudom maxra nem tölti fel 100-nál sem, pár %-ot ráhagy, ahogy lefelé is. Lenti tartomány túllépése okoz károsodást erősebben, akár egyszeri akcióval is 2-5%, próbáltam, panasonic se díjazza. Ettől független lehet az övé is 100%-os.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81516) sutszi válasza xcds (#81514) üzenetére


sutszi
veterán

Jó, de te használtad is akkuról vagy csak ez volt a beállítás a PM-ben és hálózatról ment főként? Mert utóbbi esetben persze simán megtörténhet. De ha használod is akkuról, akkor az általad említett "igazság" (ami a kapacitásvesztést jelenti) már jelen volt a mindennapi használat során is, tehát már nem bírta annyi ideig mint korábban. Legfeljebb a PM csapott be akkor...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#81517) madle


madle
őstag

Sziasztok,

szeretnék a lehetőségeimhez mérten "kimaxolni" a T60-unkat. Nagyon szeretjük és semmiképp nem akarunk megválni tőle, de jól esne egy is sebességnövekedés rajta.

Amit eddig csináltam: volt benne egy Solo proci, amit lecseréltem majdnem a lehető legnagyobbra, a T7200-asra, ami nagyon sokat dobott a gépezeten. A gyári 80GB-os Fuji HDD-t kicseréltem egy 320GB-os WD Black-re, viszont azon gondolkodtam, hogy ha cserélném egy SSD-re az érne valamit? Vagy nem tudja kihasználni a gép az SSD sebességét? Nem tudom mi ennek a fetétele pontosan.

2GB Ram van benne, viszont ha jól olvastam csak 3GB-ot tud kezelni az Intel 945 chip miatt. Esetleg van rá valami lehetőség, hogy többet tudjon kezelni?

Köszönöm előre is! :R

(#81518) Tikakukac válasza madle (#81517) üzenetére


Tikakukac
titán

SSD mindenképpen gyorsabb.

Ramból elég az a 3 giga, nem mai csirke a T60 ahova több ram kell oda kell a minden másból is a több kraft.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81519) madle válasza Tikakukac (#81518) üzenetére


madle
őstag

Értelek, de az SSD-t ezek szerint teljesen ki tudná használni a gép? Gondolom akkor a gyári HDD helyére kellene betenni az SSD-t és a HDD-t a másik helyre. Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy emlékszem, hogy több hely van benne. Most nincs előttem.

(#81520) Tikakukac válasza madle (#81519) üzenetére


Tikakukac
titán

Kerettel optika helyére rakható 2. meghajtó.

SSD kihasználása remek kérdés, nekem asztaliban sincs kihajthatva rendesen. Az meg úgy 15 T60 erővel bír. De mindenképpen gyorsabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81521) madle


madle
őstag

Okés, mindenesetre kipróbálom, köszi!

(#81522) Tim82 válasza madle (#81519) üzenetére


Tim82
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy nem fogja tudni hozni benchmark-okkal nézve az SSD a hivatalos szekvenciális írás/olvasás maximum értékeit a T60-ban, ettől még rendesen dob a gépen. Hidd el, megéri SSD-t beletenni. Én csak tavalyi év elején váltam az addig fő gépként használt T60-amtól (T7400, SSD, 3 GB RAM, Radeon X1400) és nem a hétköznapi használatban mutatott sebessége miatt, az elegendő volt.

Tehetsz egyébként 4 GB RAM-ot a T60-ba, de akkor is csak kb. 3,2 GB-ot fog tudni kezelni belőle a 945PM/GM chipset, ezért szerintem nem gazdaságos azért a + 200-300 MB RAM-ért kifizetni felárat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81523) Chaser válasza madle (#81519) üzenetére


Chaser
titán

SATA1-es, mai SSD tudásának harmadát használja ki kb. De a rendszer sokkal pörgősebb mint HDD-n. Kis fájlok írás/olvasása SATA1-be bőven belefér, de azért már 2-n is érződik, jóval gyorsabb mint 1-en. Aztán meg viheted következő gépbe.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81524) xcds válasza Chaser (#81515) üzenetére


xcds
őstag

Lehet 100%-os, én csak arra céloztam, hogy ha 80%-os lenne, akkor is 99-et ír, amíg nem teszel bele egy teljes ciklust.
Ezt nem értettem teljesen, hogy mi okoz károsodást?

(#81525) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, megvolt az évi pasztázás a W500-ban, mert OC alatt már kezdett benézegetni 85 fok fölé a GPU 4.7k rpm mellett is.
Olyan jól sikerült, hogy azóta 75 fölé még nem sikerült beküldeni olyan játékkal sem, ami mindent terhel. ;]
Jó ez az MX2 még mindig. Viszont szárad... egy év alatt emelkedett 10 fokot a GPU hőmérséklet emiatt.
Úgyhogy ezentúl félévente lesz kenés.

(#81526) HSM válasza FoxiestFox (#81525) üzenetére


HSM
félisten

Miért nem kened le MX4-el? Az alapból jobb hővezető, és az nem szárad be 3 év után sem.... Egyszerűbb és olcsóbb is, mint szétszedegetni félévente és újrakenni....

(#81527) Tikakukac válasza FoxiestFox (#81525) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott valami akkor nagyon tolja az ipart, a PS3 ami egy kazán egy laptophoz képest sem bírta 2 év alatt megszárítani az MX2-t. Pedig ott a táb fele akkora mint a komplett W500.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81528) FoxiestFox válasza HSM (#81526) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mert az nincs itthon. :P

(#81529) Chaser válasza xcds (#81524) üzenetére


Chaser
titán

Teljes ciklus több kis részletből is összeáll. Károsodást okoz ha kilövi magát a gép mert elérte az 5%-ot ami már necces, de visszakapcsolod. Gyakorlatilag mélykisülési merénylet, ha olyan állapotban marad sztem 1 hónap nem kell neki és teljesen meghal. Azonnali visszatöltéssel csak néhány % bukó van:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81530) HSM válasza FoxiestFox (#81528) üzenetére


HSM
félisten

Öreg hiba. :P

(#81531) mobal


mobal
MODERÁTOR

298 ciklus után és 39% wear levelen ma kidobta a gép (T430) az akksimat :(. Jó mélyen nyúlhatok a zsebembe! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#81532) xcds válasza Chaser (#81529) üzenetére


xcds
őstag

Ja, értem. Azt hittem, az elektronika eleve nem engedi az ilyen merényleteket, és amikor már bekapcsolni nem lehet, akkor is marad benne kis szufla.

(#81533) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok!
Van valamilyen gyári megoldás a 3G tetheringre?
Egy T400-as 3G modemjén kapott internetet szeretnék néha továbbosztani wifin a mobilomra. A mobilomon nincs 3G net, mert a cég nem engedi. Tudom, hogy a Windows 7-ben van erre megoldás, de hozzászoktam, hogy a lenovo egy csomó hasznos (és haszontalan) programmal rendelkezik, hátha csak be kell pipálnom valamit, valahol.
Köszi a segítséget előre is!

(#81534) FerNandor válasza Chaser (#81432) üzenetére


FerNandor
őstag

Elmentem boltba, 16ezer a 120-as Kingston ssd. Ilyen mod biost honnan és hogyan tudok felrakni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#81535) qnadam válasza tam@s (#81533) üzenetére


qnadam
veterán

access connectionsben van hotspot gondoltam funkció, bár qzt nem próbáltam, hogy 3g-vel működik-e.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81536) Tim82 válasza tam@s (#81533) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy írták, Access Connections, esetleg a Virtual Router nevű ingyenes programnak is nézz utána.

FerNandor: általában véve a mydigitallife.info nevű oldal megfelelő fórumtopikjában szoktak lenni letöltési linkek, de javasolnám, hogy úgy keress rá, hogy a Thinkpad-ed típusszáma és/vagy a BIOS-verziód alapján keresgélsz.

Ha nem nagyon sürgős és tudsz írni egy típusszámot (pl. 4251-AFT - valami ilyesmi formátumban meg kell lennie a gép alján matricán pl., vagy Aida64 is kiolvassa), akkor este utánanézek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81537) FerNandor válasza Tim82 (#81536) üzenetére


FerNandor
őstag

7659-CA1
Köszi, hát nem sürgős, mert az autóra most sokkal többet kell közben költenem, mint gondoltam, úgyhogy december elején lesz ebből csak valami :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#81538) Grafirka


Grafirka
őstag

T420 hoz melyik a letezo legnagyobb felbontasu kijelzo ?

(#81539) metal01 válasza Grafirka (#81538) üzenetére


metal01
őstag

Két felbontás van. 1366x768 és 1600x900.

(#81540) tam@s


tam@s
tag

Köszönöm, kipróbálom.
Ha már ennyire belejöttem a segítségkérésbe, akkor szeretnék még egy kicsit...

A T400-ban a 3. USB-t tényleg csak az egész gép szétszedése után lehet cserélni? Azt, amelyik a DVD mellett van. Vettem a neten egy panelt, megnéztem egy youtube videót a cseréről, de az ember ahogy szedte szét, szinte teljesen szétbontotta, hogy hozzá tudjon férni. Jaj.
Küzdött már vele valaki?

(#81541) Grafirka válasza metal01 (#81539) üzenetére


Grafirka
őstag

Remeltem, hogy csak nekem keruli el a figyelmem es megis letezik HD felbontas.
IPS panel 1600 x 900 felbontasban letezik ?

(#81542) Tikakukac válasza Grafirka (#81541) üzenetére


Tikakukac
titán

T440 előtt nuku IPS és max 900p.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81543) Tim82 válasza FerNandor (#81537) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg ez kell neked. Forrás: [link]

SEO: Thinkpad T61 7659 no whitelist moddolt bios firewire IEE1394

[ Módosította: Qru ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81544) qnadam


qnadam
veterán

no megvan az x220, a kijelző miatt mindenképp megérte az x201 helyett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81545) lugosi válasza mobal (#81531) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az mennyi idő alatt jött össze?
Kicsit megijedtem, mert nekem ennél régebbi generációs gépem van (T420), minden munkanap használom (szinte), és talán 94%-on van. Persze sokat megy hálózatról, ez lehet a kulcs?

(#81546) Chaser válasza qnadam (#81544) üzenetére


Chaser
titán

Egy másik tagnál 70k, igaz nincs fél év gari de annyiért...nemrég nagyon kifogytak, tn-es is alig volt ennyiért, most meg kánaán:) Hát nehéz letenni, nem azért mert nehéz ;] Még mindig nem tértem magamhoz, hogy sehol semmi nem cicereg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81547) tibibi


tibibi
őstag

T500 win7 nem hajlandó felébredni alvó módból :F fekete képernyő csak a bekapcsoló gomb nyomva tartásával hajlandó leállni :U mi lehet a gond?

(#81548) Tim82 válasza tibibi (#81547) üzenetére


Tim82
nagyúr

Régebben volt arról szó a topikban, hogy a Power Manager Driver lehet a felelős ezért. Esetleg nézd meg, hogy van-e a jelenleginél frissebb változat, vagy downgradelj régebbi verzióra belőle.

Egyébként bennem az is felmerült már, hogy felébred ilyenkor, csak a kijelző háttérvilágítását "felejti el" bekapcsolni, ezt mondjuk le lehetne tesztelni az Fn + Home megnyomásával.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81549) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Szerintetek létezik olyan dp-hdmi átalakító, ahol az audiót be lehet kötni külső forrásból? T510-hez keresnék átalakítót, csak ugye ott még a dp port nem tud audiót, és arra gondoltam hogy a fejhallgató kimenetről lehetne venni és valahogy rárakni a hdmi csatira.

(#81550) Tim82 válasza tototos (#81549) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miért ne tudna audiót a T510 DP portja?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.