Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81451) rgeorge válasza Tikakukac (#81450) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez melyik nagyon ügyes kijelző-gyártó egyébként? Ugye X220/230 IPS-ről van szó?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#81452) Chaser válasza Tikakukac (#81443) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem néztem. Leemelt a polcról egyet, átnéztem a kijelzőt rendesen, most itthon is. Egyelőre nem látok semmi kivetnivalót.
üdv: egy x220 ips tulaj:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81453) Tikakukac válasza rgeorge (#81451) üzenetére


Tikakukac
titán

LG, szóval ilyen noname gyártó :B

De nyugi, a régebbi Samus X200-asak is ugyanígy foltosodtak, T60 IPS-ek nettó foltosak szinte mind :B

Chaser: Nem is azonnal jön elő, nekem sem azért térdelt be eddig 3 :B Majd aki akar szórakozik, nekem már nem hiányzik az ideg :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81454) élőflóra


élőflóra
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy T510-et Alfától. Próba Win van rajta, át akartam állítani a képernyő felbontást, de max 1280x800-at enged. Ez változik ha rendes win lesz telepítve, vagy ez ennyi. Bocs ha hülye kérdés csak úgy hoztam el, hogy 1600x900.

(#81455) Tim82 válasza élőflóra (#81454) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha feltelepíted az Nvidia NVS3100 driverét, akkor tudsz majd 1280x800-nál nagyobb felbontást is kiválasztani. Jelenleg a Win 7 általános videókártyadriverét használod, az ennyit tud.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81456) Chaser válasza Tikakukac (#81453) üzenetére


Chaser
titán

2011.09-es, szóval 3 éven bőven túl van:) gyébként azt mondom ha akar foltosodjon, akkor sem egy mocsok tn. Bár tn-ből is van korrekt, de nem 12,5"-ban:)

élőflóra Vga drivert tedd fel...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81457) Tikakukac válasza élőflóra (#81454) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha HD+ volt bent és megnéztétek (mert remélem megnéztétek) akkor passz.

Chaser: Nekem elég volt, most csak céges gép, pénzt ölni saccos dolgokba nem óhajtka.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81458) Tim82 válasza Tikakukac (#81457) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alfáék nem teszik fel alapból a VGA drivert, csak ha kéri külön a vevő. Én pénteken vettem náluk szintén T510-et, külön kértem, hogy a felbontás ellenőrzése miatt tegyék fel nekem, meg is tették.

Egyébként 4384-Y17-eket árulnak, tehát nem Optimus-os vagy switchable VGA-s, "sima" NVS3100-es, 1600*900-as felbontású T510-eket. Gondolom, Dhampir fórumtársé is tőlük van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81459) élőflóra válasza Tim82 (#81455) üzenetére


élőflóra
csendes tag

Huh köszönöm. Eredetileg T520-at akartam, de ez az 510 szebb állapotban volt. Remélem ez is hűséges társ lesz mint a most üzemelő T 400 és T500-am. Azokat imádom, szinte hangtalanul mennek évek óta 24-ből 14-16 órát. Volt, hogy 2 hónapig nem voltak kikapcsolva.

(#81460) Tikakukac válasza Tim82 (#81458) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki tutira megy megnézi, aztán no problemo ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81461) Chaser válasza Tikakukac (#81457) üzenetére


Chaser
titán

Buktam ennél nagyobbat is pár klasszissal, itt vagyok:D Reggel megláttam a hirdetést, úgyis mentem arra, tetszett, megvettem:) Így hogy fpr is van rajta nem kell palmrestet se vadásznom, talán egy akkut majd, az nem tudom milyen állapotban van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81462) HSM válasza Tim82 (#81458) üzenetére


HSM
félisten

Az optimusos a 10-es szériából ritka, mint a fehér holló... A döntő többségében nincs a gépeknek.

(#81463) Tim82 válasza HSM (#81462) üzenetére


Tim82
nagyúr

FYI, FYI #2

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81464) élőflóra válasza Tim82 (#81458) üzenetére


élőflóra
csendes tag

Azt sem tudom mi az az optimus. Gyerekemtől hallottam mikor nézte a Transformres-t. (Nem röhög) Csak egy jó gépet akartam. Egyéb iránt ez a kijelző menyivel másabb a T 500-as 1680x1050.

(#81465) Francia91 válasza élőflóra (#81464) üzenetére


Francia91
veterán

:DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81466) Tim82 válasza élőflóra (#81464) üzenetére


Tim82
nagyúr

Újabb, jellemzően második vagy afölötti generációs Intel Core i-procis és Nvidia videókártyás notiknál egy olyan technológia, ami terhelés/használat függvényében automatikusan váltogat a prociban lévő integrált Intel videóvezérlő és a dedikált Nvidia videókártya között. Ez főleg energiatakarékossági szempontból jó dolog.

A T510 életciklusa közben jelent meg az Optimus, a 2010 őszétől gyártott egyes T410s és T510 modellek már ezzel a technológiával jöttek ki.

A T500 1680*1050-es kijelzője szerintem talán egy kicsit jobb, de nem sokkal a T510 1600*900-asánál. Természetesen mindkét felbontású kijelzőből többféle, TN kijelző létére az LG-Philips gyártotta 1680*1050-es kijelzőpanel elég jó, ez az egyik fajta, T500-ban lévő kijelző.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81467) élőflóra válasza Tim82 (#81466) üzenetére


élőflóra
csendes tag

Á! Így már kapisgálom. Szerintem én sosem használom ki a gép teljesítményét. Egy könyvelőprogi fut rajta, Office , ill a mindennapos egyebek, néha egy filmet megnézek. Irodában dokkolón van az 500-as, monitoron nézem. Tényleg, milyen monitort ajánlanátok az 510-hez?

(#81468) Tim82 válasza élőflóra (#81467) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztos vagyok abban, hogy 1920*1200-as felbontásig gond nélkül meghajt bármilyen felbontású monitort bármelyik kimenetén (akár D-Sub, akár DisplayPort). Elképzelhető, hogy efölötti felbontásúakat is, de ezt nem tudnám tesztelni, HP L2465 a legnagyobb felbontású monitor itthon.

Viszont a T500 dokkolója nem lesz jó a T510-hez. Pont itt volt dokkolóknál is egy generációváltás.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81469) HSM válasza Tim82 (#81463) üzenetére


HSM
félisten

Tudom, hogy papíron létezik, csak kb. senki nem látott még olyat kereskedelmi forgalomban... Egy nagyon-nagyon limitált széria volt belőle, pár kiemelt modellnél és annyi. Eléggé utánaolvastam régebben. :R
Elméletileg létezik, praktikusan nem, csak pár szerencsésnél.

(#81470) rundll32.exe


rundll32.exe
csendes újonc

Most már én is csatlakozom a Thinkpadosok közé egy T420-assal :DD

Nagyon faja kis gépezet :DD

(#81471) Gondwana válasza Tim82 (#81468) üzenetére


Gondwana
addikt

W500, alatta 2504, arra kötve DualLink DVI kàbel, egy Samsung 305T-t hajtott évekig 2560x1600-on dualscreenben a sajàt 1920x1200-as paneljàval. Just for reference...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#81472) qnadam válasza Chaser (#81461) üzenetére


qnadam
veterán

milyen állapotban vannak? hétfőn szerintem becserélem a 201-et.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81473) RoboGuru


RoboGuru
tag

Nincs véletlen Thinkpad Tablet1 (16GB) valakinek? Felraktam rá a CM 4.1.2-es firmwaret hogy legyen magyar nyelv is. Az rendben is lenne, de most a pen, 3g, gps sehol sem állítható. Szeretném vissza a 4.0.3 eredetijét, de sehol nem lehet beszerezni az alap rom-ot csak frissítéseket. Esetleg ha valakinek van, lenne olyan szives csinálna egy backupot?

www.rendszerguru.hu

(#81474) FoxiestFox válasza RoboGuru (#81473) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#81475) Francia91 válasza RoboGuru (#81473) üzenetére


Francia91
veterán

Javitsatok ki, de eddig ugy tudtam, hogy ez notebook forum, es nem Tablet.

Androidos Tablet topikban lenne a helye szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81476) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

X220-tól 9 cellás akksival nagyjából milyen üzemidőt várhatnék? Nézegettem egy eladó gépet, küldött is screenshotot az akksiról az eladó (85Wh a jelenlegi kapacitás), viszont a merülés mértéke 20W körül volt így csak 4 órát bírna max. Ennyire sokat zabál az i5-2520m?

(#81477) Tim82 válasza r3dsnake (#81476) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a 20W szerintem nagyon sok, kb. mintha maximum teljesítmény/full performance módban menne akkuról a noti a legmagasabb fényerőn.

85Wh az kb. 90%-a az eredeti kapacitásnak (93,24 Wh a saját 9 cellás akkum adatai szerint), szóval teljesen jónak mondható állapot.

Nekem szintén i5-2520M-es X220 (+ IPS panel, 2,5" SSD, 2*8 GB RAM) olyan 6 óra használattal ment le 30%-ra a töltöttség, kb. 50% körüli fényerővel, wifin, netezve, vattaúj gyári akkuval. Ebből bőven tudnék faragni, szerintem bő 7 óra-szűk 8 óra kijönne.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81478) r3dsnake válasza Tim82 (#81477) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, ennyi elég volna. Mostani x121e-m is ennyit hoz, de kínszenvedősen lassú gép, ezért le kellene cserélnem. Méretre, súlyra hasonló az X220, ezért gondoltam erre. Alulfeszelni lehet-e ezeket? Valamint, ha power saver mode-ban használom mennyi a proci alapórajele? És mennyire használható a gép úgy? Főleg jegyzetelésre és kódírásra kellene, meg valamennyi netezés, photoshop. Az x121e még erre is teljesen alkalmatlan. (Majd bevágom a spájzba szervernek.)

Köszi!

(#81479) Tim82 válasza r3dsnake (#81478) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alulfeszelni azt hiszem, nem lehet (mintha az Ivy Bridge-től lehetne újra, erről volt valakinek megjegyzése a topikban).

Úgy emlékszem, 800 MHz az az órajel, amire leveszi, mint minimum.

Amire kellene, szerintem bőven alkalmas, az X121e-t megeszi reggelire még energiatakarékosan is teljesítmény szempontjából.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81480) r3dsnake válasza Tim82 (#81479) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:R

ITT a screenshot amúgy az akksiról, de nekem is meglepően soknak tűnt az a fogyasztási érték. Mondjuk amint látom, a power manager sincs fenn, lehet hogy rendes driverek se.

(#81481) Chaser válasza Tim82 (#81466) üzenetére


Chaser
titán

Itt jön be az amivel kevesen találkoztak, nagy számok törvénye:) T500 LG-ből is két fajta van, de típusra azonosak. Egyiknél teljesen lila homogén beütésű a fekete, mint az IPS-eknél, másiknál szürke "felhős", foltokban van. 510-nél is hasonló, de ott mindkét verzió lilás, csak a ritka jobban. Egy darabot láttam amiben szintén a jobb verzió van, itt csücsül a polcon:) Konkurens 8540p-nél viszont szinte mindnél ez a verzió van. Ami érdekes, hogy ezeknél a pwm villogás is minimális. 8540-nél nem fáradt a szemem érdekes mód, tegnap ránéztem kamerával, gyakorlatilag állóképet látok, nincs hullámzás.
Ezt az optimus 510-et meg sztem hozzánk nem szállították, eggyel csak találkoztam volna már ha igen. Legutóbb szinte csak 2011 utáni gépeket teszteltem be, volt 2011.05-ös is, de optimus sehol.

élőflóra DP-n 2,5k, korrekt kép. Hogy milyen monitor kell neked kell tudni. Nekem 24-es profi grafikus hp van, ccfl és qrta jó:) Monitor csak 1920x1200. Volt nálam egy 30"-os 2,5k-s verzió is, na az brutál.

qnadam Nem néztem, enyém elég korrekt. Matrica nyom van palmresten, fedlapon is valami hasonló. Pad és billzet eléggé matt, ha használták akkor dokkolón. Többit nem néztem, ez rendben volt. Kijelző volt a legfontosabb.

r3dsnake 7-9 óra sztem. Nyilván felhasználás függő. 2560-ban néztem múltkor fullos 9-est, brutál üzemidőket írt. Gondolom egy ilyen kicsi 10-15Wh körül elvan óránként. Alulfesz nincs, viszont a cpu órajelet winben állíthatod, minél kisebb órajel annál kisebb a hozzá társított fesz is. 2ghz környékén is teljesen korrektek ezek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81482) Tim82 válasza Chaser (#81481) üzenetére


Tim82
nagyúr

T500 LG-ből is két fajta van, de típusra azonosak. Egyiknél teljesen lila homogén beütésű a fekete, mint az IPS-eknél, másiknál szürke "felhős", foltokban van.

Ezzel kapcsolatban nagyon örülnék, ha lenne még tapasztalat, mert akkor jól alátámasztva tudnám beleírni a készülő összefoglalóba. (Így is bele fog kerülni persze.)

Ezt az optimus 510-et meg sztem hozzánk nem szállították, eggyel csak találkoztam volna már ha igen. Legutóbb szinte csak 2011 utáni gépeket teszteltem be, volt 2011.05-ös is, de optimus sehol.

Tekintve, hogy elég gyakran kerülnek be itthon más EU-s országokból származó T510-ek is, nem tudom megmondani, mi az esélye annak, hogy fel-felbukkanjanak Optimus-os modellek is, ezzel kapcsolatban még csak találgatásokba sem bocsátkoznék. :) Minden ritkaságuk ellenére arra akartam korábban rámutatni, hogy nem "mítosz", hogy léteznek, ezért is kapartam elő konkrét modellszámokat. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81483) Chaser válasza Tim82 (#81482) üzenetére


Chaser
titán

Az a gond típusra ugyanazok. CCFL-nél azt gondoltam maga a fénycső más, de a LED-esnél passz. Bár ezen az elven lehetne srgb a white helyett, de akkor megint az van a típus mért azonos. Alátámasztani jobban nem tudom, egymás mellé tettem őket és egyértelmű a különbség.
Optimusos 510 nyilván van ha mondja lenovo, csak nagy eséllyel hozzánk nem jutott belőle. De ez kb mindegy, only nv-vel sincs semmi gondja a gépnek, max egy kicsit többet eszik idle.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81484) Tim82 válasza Chaser (#81483) üzenetére


Tim82
nagyúr

El tudom képzelni, hogy ugyanazon típusú panelekből volt revízióváltás a T500 és T510 életciklusa közben, a panelgyártó meg az újabb revíziót szállította onnantól - és ez lenne az oka, de ez csak tipp.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81485) HSM válasza r3dsnake (#81476) üzenetére


HSM
félisten

35w-os proci van benne, ha jobban meghajtod hamar leszívja az akkut. De normálisan beállítva és használva elég sokat elmegy még a nagyobb kijelzős T420 is. Nekem könnyű felhasználás mellett simán elmegy 6-7 órát is. Ha viszont koppra hajtom a procit, akkor az is 2,5-3 óra alatt kinullázza a 9-es akksit.

Elég jól tesre lehet szabni, mennyire legyen gyors vagy éppen takarékos. 1,6-2ghz körül bőven fürge még, de a fogyasztás jóval kisebb. Szval szerintem jó gépek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#81486) r3dsnake válasza HSM (#81485) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi neked is a választ! Semmi erőforrásigényes dolog nem futna rajta, szóval alacsonyabb órajelen is elvolnék vele bőven. :)

(#81487) HSM válasza r3dsnake (#81486) üzenetére


HSM
félisten

Ó, akkor ki fog menni a világból. :K Üresjáratban nekem 6,5W-ot eszik wifi nélkül közepes fényerőn a T420. Igaz, SSD-vel, és 8GB jóféle rammal. 10 óra feletti úgy, amit jósol neki olyankor a windóz/Power Manager, 75Wh-ra töltött akksival is. :)

(#81488) Chaser válasza Tim82 (#81484) üzenetére


Chaser
titán

Nem hiszem, nagyon elenyésző számban vannak a jobbik LG panelek, néhány %. Szóval sejtelmem nincs mi lehet a titok:)
Sőt, jut eszembe. Volt nálam 2008.12-es T500. Abban a jobbik LG panel volt. Gyakorlatilag az első 500-asok közül lehetett. Természetesen még nem a szétlyuggatott billzettel. Következő évjárat amiben láttam már 2010-es, 2. havinál volt a legtöbb ilyen, legtöbb=néhány.

Akinek kell sztem startoljon rá a kis x220-ra amíg van. Tényleg elég korrekt pedig panelre finnyás vagyok:) Oldalsó bevilágítások is nagyon minimálisak, gyakorlatilag jobb szélen alul látok csak valamit fekete háttérnél.
Nem volt még i7-es notebookom, de a tudat....:D érdemes volt kivárni, asszem ez a konfig kimaxolt mindenben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81489) mustang28 válasza Chaser (#81357) üzenetére


mustang28
tag

Sziasztok!

Vettem egy W510-et Chaser mester sugallatára. T520-at akartam, de a gyengusz video kártya miatt ez lett a legjobb megoldás most!

Szeretném újrahúzni a gépet végre jogtiszta windows-al, usb telepítéssel, de mivel nincs beleintegrálva a windows-ba az USB driver-e nem akar elindulni a telepítés. Azt írja nincs telepítve az USB driver cseréljek lemezt a telepítéséig, majd folytassam a win telepítését. Hiába mutatom meg neki a driver-t nem ismeri fel, így megakadtam!

Ti hogy csináljátok itt az elején?

Kérlek segítsetek!

Köszönöm!

ádám

(#81490) yodee_


yodee_
őstag

A windows 10 mai frissítésének hála, ennyi volt a Power manager. Már telepíteni sem engedi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#81491) qnadam válasza mustang28 (#81489) üzenetére


qnadam
veterán

próbáld meg usb2 porttal :)

Chaser: köszi az infót! :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81492) totron


totron
addikt

Van-e olyan driver win alá, ami értékelhetően működteti a touchpad scrollozását és nem jelenik meg használatakor kis ikon? Nagyon zavaró.

(#81497) Chaser válasza qnadam (#81491) üzenetére


Chaser
titán

Azóta bedrivereztem, minden ok. De nehéz utána a 8540:D De vígasztal hogy bár TN, elég közel van IPS-hez.

szerk: ami meglepett, nem cicereg semmi, alacsony ventivel teljes némaság, persze most nincs aprón 9 cellás frankó akku hozzá:)

[ Módosította: radi8tor ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.