Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) Tikakukac válasza Chaser (#81546) üzenetére


Tikakukac
titán

Láttad volna az arcom mikor végre kisétált az utolsó gép is a házból :B Le lehet azt tenni csak húzzanak fel jól :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81552) mobal válasza lugosi (#81545) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

2012 nyarán vettem. Azóta.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#81553) tototos válasza Tim82 (#81550) üzenetére


tototos
őstag

Nincs hang rajta. Nem csak a 20-as szériától tudják?

(#81554) Tim82 válasza tototos (#81553) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kipróbáltad?

T400-nak, T500-nak volt csak video-only a DP portja. X201 (persze az dokkolóval), T410 biztosan tud hangot is továbbítani DP-n, nem látom be, hogy a T510 miért ne tudna (a nálam pár nap erejéig vendégeskedő példányon nem próbáltam ugyan, de 100%-ig biztos vagyok abban, hogy mennie kell a dolognak).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81555) tototos válasza Tim82 (#81554) üzenetére


tototos
őstag

Ohh akkor le vagyok maradva :B Azt hittem nem tudja, én nem próbáltam ki csak egy ismerősöm de azt mondja nem volt hang, de akkor lehet csak állítani kell valamit

(#81556) Chaser válasza Tikakukac (#81551) üzenetére


Chaser
titán

Elhiheted ha valakit húzott már fel gép akkor köztük vagyok:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81557) Tim82 válasza tototos (#81555) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha gondolod, kölcsönadhatok egy DP-HDMI átalakítót egy tesztkör erejéig. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81558) tototos válasza Tim82 (#81557) üzenetére


tototos
őstag

Köszi, nekem is van másik, szerintem az lesz, hogy elviszem a T420s-t hozzá és megnézzük az átalakítókat. Az befolyásol valamit hogy Nvidia kártyás a T510?

(#81559) HSM válasza tototos (#81553) üzenetére


HSM
félisten

T410-en remekül működött a hang DP-HDMI átalakítóval. :K

(#81560) Tim82 válasza tototos (#81558) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azzal 100%, hogy megy, ugyanilyen generációs, integrált GPU-s HP EliteBook-ok kapcsán olvastam csak olyan panaszokat, hogy ott nem működött DP-n a hang.

(Ott sem tudom, hogy nem user error volt, ezzel kapcsolatban csevegtem pár hónapja pár emberrel a Milyen notebook-ot vegyek?-topikban, akkor Aggregátor fórumtárs letesztelte a kérésemre, hogy integrált GPU-s T410-nek pl. megy a hang is DP-n.)

#81561: az X301 meg a T400-zal, T500-zal egy generáció és chipset, nem csoda, hogy nem ment DP-n a hang.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81561) tototos válasza HSM (#81559) üzenetére


tototos
őstag

Köszi akkor csak user error van. Lehet valamit állítani kell hogy hol menjen a hang vagy az átalakító nem jó. Én x301-el használtam anno ott tényleg csak kép van így nem tűnt fel hogy rossz lenne az átalakító.

(#81562) HSM válasza tototos (#81561) üzenetére


HSM
félisten

Az X301 nem tudja a hangot, az még a Core2-es generáció. ;) A 410-esek már i-s procis cuccok, azoknál már megoldották. Legalábbis az IGP-sek biztosan, én is olyannal teszteltem. Ha jól emlékszem, be kell állítani a hangeszköznél, de abban semmi meglepő nincs, magától honnan tudná, az elérhető hangeszközök közül hova menjen a hang. ;)

(#81563) FoxiestFox válasza tibibi (#81547) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha megtalálod a megoldást, szólj. :D

(#81564) Grafirka válasza Tikakukac (#81542) üzenetére


Grafirka
őstag

Pedig remenykedtem mert elegge gyatra betekintesi szoge van a T420 nak.

(#81565) tibibi válasza FoxiestFox (#81563) üzenetére


tibibi
őstag

Arra már rájöttem ha a kapcsolóval kikapcsolom a wlant akkor felébred rendesen :U szerintem átvert a csávó akitől vettem :DDD

(#81566) HSM válasza Grafirka (#81564) üzenetére


HSM
félisten

Van most valami házibarkács, hogy egy kis elektronikával belehegesztik a T440 eDP-s IPS FHD paneljét... De elég komoly műtét, és nem vagyok meggyőződve, hogy buktatóktól mentes.

[ Szerkesztve ]

(#81567) Chaser válasza tibibi (#81565) üzenetére


Chaser
titán

Az biztos ;] pont ez volt tegnap az x220-szal, aztán beugrott más tp-vel is megesett már. Sőt egyik hp-m is csinálta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81568) Tim82 válasza HSM (#81566) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van rá valami elég nehezen beszerezhető kit Kínából (gyakorlatilag egy LVDS-eDP adapter), azt hiszem, linkeltem korábban a topikban. A nehéz beszerzés miatt (nem jön szembe eBay-en, Aliexpress-en) én egyelőre nem tekintem reális lehetőségnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81569) FoxiestFox válasza tibibi (#81565) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam az sem segített, úgyhogy már szrok bele az altatásba, úgyis gyorsan bootols SSD-vel.
Linux amúgy 20 alkalomból 20-szor jön vissza sleepből.

(#81570) lugosi válasza mobal (#81552) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, az enyém egy évvel idősebb.

(#81571) HSM válasza Tim82 (#81568) üzenetére


HSM
félisten

Én inkább a tapasztalatok hiánya miatt aggódtam. Ha elég nagy igény van rá, tuti csinálnak belőle még pár adagot. Márpedig igény van, az összes T420/430 osztozik ezen gagyi panelekben gyárilag alternatíva nélkül.

(#81572) donjohnson válasza tototos (#81561) üzenetére


donjohnson
addikt

általában a hdmi/displayportot felejtik el alapértelmezett lejátszóeszközzé tenni az emberek a hang menüben.
zöld pipa legyen mellette.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#81573) Tim82 válasza HSM (#81571) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T43-házba Core i-s alaplap-projektre is nagy igény és érdeklődés volt, mégsem jutott ki pár darabnál több a megvalósult gépekből Kína határain túlra. Létezik, de kb. techdemónak lehet felfogni.

Az adapterkitből is csak azért volt néhány darab elérhető, mert egy jó kínai kapcsolatokkal rendelkező thinkpads.com-os fórumozó beszerzett párat, majd tőle záros határidőn belül elkapkodták a készletet. A visszajelzések alapján amúgy tök jó a cucc, csak épp nincs belőle.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81574) HSM válasza Tim82 (#81573) üzenetére


HSM
félisten

Jó, de az az átépítés elég nagy meló volt, nem hiszem, hogy nagyon megtérült volna... Itt meg csak egy egyszerű PCB kell, az adapter csippel, meg kis programozással, nem egy komoly valami. Ebből sokkal inkább lehet piacképes, sorozatgyártott termék, és még a fazon is jól járhat, aki kitalálta. Persze, lehet ez is a süllyesztőben végzik, de itt jelentős esélyt látok a megvalósulásra is. ;)

(#81575) Tim82 válasza HSM (#81574) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze, lehet ez is a süllyesztőben végzik, de itt jelentős esélyt látok a megvalósulásra is.

Öööö, már megvalósult, csak épp valamilyen, általam nem ismert oknál fogva nem csinálnak belőle nagy tételben gyártott, Kína határain túl is terített terméket.

Igazából mindkét projekt ugyanannak a kínai fórumnak (51nb) a szüleménye amúgy.

Persze, ez nagyon nem volna rossz, ha elérhető lenne.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81576) HSM válasza Tim82 (#81575) üzenetére


HSM
félisten

Nem értek egyet. A fórum olvasgatása alapján néhány hete még csak teszt jelleggel futottak a terített példányok, nekem amolyan tapasztalatgyűjtésnek tűnt. Ha komolyan gondolják, már megvannak a tapasztalatok, most lehetne egy finomhangolt verziót sorozatgyártásba küldeni.

Ez a második verzió meg aztán végképp nem tűnik bonyolultnak.

[ Szerkesztve ]

(#81577) Tim82 válasza HSM (#81576) üzenetére


Tim82
nagyúr

A fórum olvasgatása alapján néhány hete még csak teszt jelleggel futottak a terített példányok, nekem amolyan tapasztalatgyűjtésnek tűnt

Tekintve, hogy 4-5 hónapja többé-kevésbé elkészültek a projekttel (ha jól értelmezem, augusztusban volt még egy hibajavítás persze, mert jó pár ember panaszkodott képfrissítési problémákra a kittel)... :) Minden bizonnyal Kínán belül volt elég tesztgép azért...

Csak hogy meglegyen újra az a topik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81578) Tim82 válasza HSM (#81576) üzenetére


Tim82
nagyúr

A lényeg az, hogy hiába sokkal egyszerűbb elvileg a tömeggyártása ennek a cuccnak, így sem tartom valószínűnek, hogy ez Kínán kívül egyszerűen beszerezhető lesz. Ne legyen igazam, persze, én is örülnék neki, ha rám cáfolna a dolgok folyása - akkor bevállalnék én is egy T420-at, T420s-t a barátnőm korosodó T500-ának leváltására.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81579) HSM válasza Tim82 (#81577) üzenetére


HSM
félisten

Igen, az S-verziók működtek, de a sima, főleg 420-as kit még mindig nem volt teljesen jó. Amúgy találtam még pár fórumot, ahol ez volt a téma.

(#81580) Tikakukac válasza Chaser (#81556) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor a 430k-s MSI gémer csodának akarod törni a kijelzőjét annyira fos...na annyira még az X-s TP-k sem húztak fel 4-5 év alatt. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81581) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
R400-as kijelzo szalagkabele ugyanaz, mint a T400-asé, jól tévedek?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81582) Tim82 válasza Francia91 (#81581) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81583) Francia91 válasza Tim82 (#81582) üzenetére


Francia91
veterán

Köcce! :R :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81584) Tim82 válasza Francia91 (#81583) üzenetére


Tim82
nagyúr

Arra figyelj, hogy ott is volt CCFL és ledes kijelzőhöz való szalagkábel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81585) Francia91 válasza Tim82 (#81584) üzenetére


Francia91
veterán

Hmm, azt hittem, egyszeru dolgom lesz.... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81586) Tim82 válasza Francia91 (#81585) üzenetére


Tim82
nagyúr

6-os pontnál felsorolva, itt is annál.

Ami CCFL kijelzőhöz van, azt csak "LCD cable"-ként emlegetik szerintem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81587) tototos válasza Tim82 (#81577) üzenetére


tototos
őstag

Uhh ez elég jól hangzik. Kapóra jönne most a T420s-el ;]

(#81588) FoxiestFox válasza Tim82 (#80897) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezzel kapcsolatban valami fejlemény?

(#81589) qnadam válasza tototos (#81558) üzenetére


qnadam
veterán

t420s van barátnőmnek, azzal tuti van hang. w520 dettó, t510 most pont nincs kéznél, de elég hamar azt is tudjuk tesztelni.

Chaser: valakinél ugyanilyen konfigot láttam hirdetésben 80-ért is, viszont alfáék visszavették az x201-et :)

déltájban már csak két darab volt, az egyikben nagy akksi, és összességében talán szebb állapotban volt (kinyitva szinte mintha új lenne az egész, kívül is egész szép, pici kopás a sarkokon, és egy matrica durva nyoma felül, kb mintha egy pötty technokol rapiddal tették volna rá, és azt próbálták volna levakarni :W belül crucial c300.
a másik egy picit viseltesebb volt (de bőven elfogadható az is), viszont nincs az a durvaság a tetején, annak hatcellás akksija volt, és samsung 470 ssd.
előbbit vettem, pedig a kisebb akku volt a vágyam inkább :) érdekes, hogy a nagy akksi nem lötyög, a kicsi igen. de azt nem tudom, hogy a géptől függ-e, nem álltam neki cserélgetni. de a másodikat is érdemes lehet megvenni, szép állapotban van az is.

terhelés nélkül is elég csendesnek tűnik a gép, lehet hogy fel se teszem a tpfc-t :D a tapipad gombjainak megoldásával nem vagyok még kibékülve, de ennyi belefér.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81590) Tim82 válasza FoxiestFox (#81588) üzenetére


Tim82
nagyúr

Leginkább az, hogy köszi, hogy emlékeztetsz, kiment a fejemből. :B

De a héten utánajárok, felírtam most az intézendő/utánajárandó dolgok közé.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81591) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

akárhova hegesztem az X200-at, lassan (értsd: még egy évet azért legalább adok neki) kell neki egy utód.

Van itt valakinek T450s-e, van vele tapasztalat?

(#81592) Chaser válasza qnadam (#81589) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is olyan, mintha egy technolos pötty lenne a bal sarkában, de lényegtelen, sztem csináltatok rá fedlapmatricát, az nem kopik:) 6 cellás akku, nem lötyög, ezt se értettem:D crucial m300. Eddig kb csak akkuról használtam, cpu 1600-ra szabályozva, 1x pörgött fel a venti 2000 fölé, tpfc lehet nálam se lesz. Tapipadot nem használom, sztem is vacak gombokkal együtt, de a csikló és gombjai jók:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81593) levente88


levente88
csendes tag

Sziasztok,

Azt szeretnem kerdezni, hogy ennel a konfignal: t410, (nvidia, 8gb ram, 120ssd, 500hdd) a cpu homerseklet (netezesnel, pdf olvasgatasnal, nem amikor szamol a gep) mennyire mehet fel, ill. a hutoventillator mennyire poroghet ? cpu hom.: 60fok, venti.:~3670rpm

Levente

(#81594) donjohnson válasza levente88 (#81593) üzenetére


donjohnson
addikt

tedd fel a tpfancontrol-t és máris nem fog pörögni annyit feleslegesen a venti 60 fokon. amúgy szerintem normális a 60 fok pdf olvasásnál.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#81595) Gondwana válasza donjohnson (#81594) üzenetére


Gondwana
addikt

(... már amennyiben normális egy olyan széjjelqrt túlbonyolított kódolású több letakart objektumot is tartalmazó PDF, ami egy mezei görgetésnél 60-80-100% CPU-terhelést idéz elő, de egy mezei PDF amiben csak szöveg van és még 80486-on se akadozott, ne fűtsön már annyira...
Szerk.: X201, tehát rokon, csak kisebb hűtéssel, i7-tel, Opera12, gropuokat is összeszámolva kb. 35 tabbal 37°C az egyik mag, 40°C a másik)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#81596) Francia91


Francia91
veterán

Van nálam egy R400-as TP, amit eddig, az elmondások alapján szalagkábel hibásnak véltem, de most, hogy a kezeim közé került, szerintem más baja lehet...

Picit nyitva a kijelzőt (hogy éppen látni valamit belőle) van kép és működik a gép, viszont ha kinyitom teljesen, akkor lekapcsol a gép készenétbe, és csak a BT ikon világít. Ha visszacsukom a gépet résnyire hagyva a kijelzőt, a gép visszatér készenlétből....
Annál a kapcsolónál/érzékelőnel lehet a gebasz, ami a kijelző lecsukását hivatott "figyelni" ?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81597) Tim82 válasza Francia91 (#81596) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a killswitch-csel kikapcsolod az összes rádiót (WLAN, BT, esetleg WWAN is, ha van benne), akkor is ezt csinálja?

Amúgy milyen oprendszer?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81598) Francia91 válasza Tim82 (#81597) üzenetére


Francia91
veterán

Tök ugyanez a helyzet akkor is :(

Windows 7 Home Premium x86 SP1

Olyan, mintha kinyitáskor csuknám le a kijelzőt a rendszer szerint, lecsukáskor pedig egy pici ponton érzékeli úgy, mintha rendesen nyitva lenne

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#81599) Tim82 válasza Francia91 (#81598) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy a szenzor az inverteren van, meg elvileg van egy pici mágnes a billentyűzet körüli keret alatt, az inverterhez közel - T61-re olvastam ezt, de céloztak arra itt, hogy T400-nál, R400-nál is hasonlóan van.

Én azért szétszedném a fedelet a helyedben, megnézném, hogy pl. a kijelzőkeret nincs-e rosszul rácsavarozva (túl szorosan, túl lazán), ami miatt fordítva érzékeli a lecsukást-kinyitást.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81600) vikcsi válasza Tim82 (#81575) üzenetére


vikcsi
aktív tag

VGA simán bírná ezt a felbontást?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.