Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) buvartacsko válasza Chaser (#29498) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem tudom, ti hogy és mit csináltok vele, de nekem még az a javítás semmit nem segített soha, csak rontott..

(#29502) Chaser válasza buvartacsko (#29501) üzenetére


Chaser
titán

Rendberakta a kondíciót. Először poor volt, a folyamat végére good lett és + 10-15%-kal több töltöttség van az akkuban. Eddig soha nem használtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29503) NaNe80 válasza !Overdose! (#29493) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Egy ilyennel tuti megy: [link]
Az enyém lassan megérkezik.

(#29504) !Overdose! válasza NaNe80 (#29503) üzenetére


!Overdose!
őstag

Akkor megvárom a tapasztalataidat és ha valóban működik, akkor rendelek én is egyet. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29505) NaNe80 válasza !Overdose! (#29504) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Jelenleg egy Marmitek X10-es rendszerű rádiós (nem infrás) távirányítót használok, ami HTPC-hez tökéletes. Nagy előnye, hogy akár a szomszéd szobából is lehet nyomkodni. Mediaportal-t használok vele.
Most ez a táv van csere alatt, mert a Marmitek nem tud mindent kezelni (elsősorban az erősítő miatt). Én egy Philips SRU6008-ra ruháztam be, bár gondolkodtam a Logitech-en is. Kicsit utána nézve a dolgoknak jutottam arra, hogy MCE távirányítót tudok betanítani a Philipsnek és hogy biztosra menjek én egész pontosan ezt rendeltem meg: [link] félve, hogy esetleg nem lesz miről betanítani és adatbázisból meg nem tudja előtúrni a kódokat.

Amúgy nagyon bejött ez az univerzális táv dolog. Jelenleg csak a Philips van az asztalon, a fiókba meg hever a többi 4 :)

Írj rám egy privátot, akkor nem fogom elfelejteni, hogy írjak neked beszámolót. Remélem 1 héten belül már megkapom a cuccost.

(#29506) metal01


metal01
őstag

Hello!

Van némi gondom a T400-as gépemmel. Hálózatról használva random átvált akku üzemmódra (elsötétedik a kép, felvillan a brightness csík), majd 1-2 mp múlva vissza a hálózati beállításra. Cseréltem már drivert, raktam újra a rendszert, akkor is ezt csinálja. Volt már szervizben is, de semmit nem tudtak vele csinálni. Gondolom, mert ott nem jelentkezett a hiba... Lehet, hogy a töltő rossz?! Vagy alaplap, vagy nem tudom. Garos még, lehet, hogy visszaviszem... Valakinek ötlet?

(#29507) franc0 válasza buvartacsko (#29501) üzenetére


franc0
őstag

Nekem segített, asszem már írtam itt.
Vettem egy 3 ciklusos, de 2009-es gyártású akkut X200-ba. 87%-ról 92%-ra ment fel egy reset után.

Persze ha cellahibás az akku, akkor a hajára kenheti az ember.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#29508) Gondwana válasza metal01 (#29506) üzenetére


Gondwana
addikt

(Tudom, hogy nem segítség, de leírom: T41-en láttam hasonlót, össze-vissza, percenként akár többször is csipogott a power-beep, hogy váltogat akku és táp között, ráadásul tápcsere után is ezt csinálta - most épp azért nem csinálja, mert az akkuja megdöglött, akku nélkül használják, nincs mire átváltania)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29509) metal01 válasza Gondwana (#29508) üzenetére


metal01
őstag

Na igen, de mégis csak hiba... Van amikor össze is fossa magát egy ilyen "akció" közben a gép, és olyankor csak power off/on segít... Akkor valószínű alaplapi hiba lehet. Viszem vissza. Remélem tudnak vele valamit kezdeni...

(#29510) buvartacsko


buvartacsko
addikt

:) :R :R :R :C :U :W

(#29511) tototos válasza azbest (#29364) üzenetére


tototos
őstag

Neked nem szokott összeomlani az új driver? Nekem mióta felraktam csinál olyat hogy megfagy majd kiírja a win7-t hogy újraindította a drivert.

(#29512) SzalaiG


SzalaiG
addikt

T61 - W7 64

Az élményindex nem indítható, mert új hardvert észlelt, de az eszközkezelőben nincs semmi. A lenovo oldaláról a system updatert futtattam.
Mi lehet a gond?

(#29513) ^Clown válasza buvartacsko (#29510) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az T60 lesz :) Bevásároltál már? :P

(#29514) buvartacsko válasza ^Clown (#29513) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem, próbálkozhattok. :) Jó vétel lehet egy T61-es IBM ThinkPad ami T60, és ráadásul még XEON procis is. :D

(#29515) azbest válasza tototos (#29511) üzenetére


azbest
félisten

Az egyik T61-en 64 bites win7 van, 2x2GB rammal, semmi hiba nem volt vele még. A másik kicsit gyengébb gépen csak futólag próbáltam 32 bites win7 alatt, de azt főleg linuxszal használom.

Érdemes lenne egy memtestet kipróbálni valamelyik északa (live linux pendriveről futtatva például). Hasonlót egy teljesen másmilyen gépen tapasztaltam és ott vga hiba okozta, vga csere (ugyanolyanra) megoldotta. Az integrált vga a rendszer ramot használja, így ha az hibázik, akkor valsz az okozhat ilyen tünetet.

(#29516) Zooka


Zooka
tag

Nincsen valakinek elfekvőben egy P8600 procija és Ati-s T500 hűtője? (egy gariztatás idejére kellene)

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#29517) TBG válasza lapa (#29414) üzenetére


TBG
senior tag

Üdv :)
Nem tököltem, visszament a 10.10-es. Legalább 2.x-es GNOME van rajta és gromek a dual monitor is :)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#29518) ro_bert17 válasza buvartacsko (#29510) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem úgy van, hogy a megfelelőt alá kell húzni? :)

(#29519) audi100td válasza ro_bert17 (#29518) üzenetére


audi100td
nagyúr

Xeon-os, X1300-as T61 attól még nem lesz, meg úgy általában szerver procival én még nem láttam notebookot.

(#29520) lapa válasza TBG (#29517) üzenetére


lapa
veterán

kár, mert így lett egy már nem támogatott, ráadásul béta rendszered. a 10.04 ugyanezt tudta volna, csak még sokáig supportált, legalább biztonsági szempontból. ubuntuból csak lts-t, a többi béta minőségű.

(#29521) ro_bert17 válasza audi100td (#29519) üzenetére


ro_bert17
őstag

a :) szmájlit nem billentyű botlásból biggyesztettem a végére.
Szakmai fórum lévén, természetesen igazat adok Neked! :R

(#29522) audi100td válasza ro_bert17 (#29521) üzenetére


audi100td
nagyúr

jogos :) , elég fárasztó napom volt...

(#29523) cadeyrn válasza lapa (#29520) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

"ubuntuból csak lts-t, a többi béta minőségű"

Ezzel vitatkoznék eléggé. 8.04 jó volt, de amikor jött már akkor elavult volt rajta sok dolog, még a szerver verzión is.
10.04 szerintem megint egy gyenge kiadás volt, upstart hibákkal és hasonlókkal, pont, hogy 10.10-ben lett fixálva.
A 10.10-ről egyébként már sok fórumon mondták, hogy annak kellett volna LTS-nek lennie.
12.04 szerintem megint tele lesz csudákkal, maradok a Mintnél és a Cinnamonnál, a RAMot ugyan eszi, de még így is van 4-ből 3 szabadon úgy, hogy fut minden, szóval had egye.

Apropó, on:
T400-ba melyik gyártóé a legtartósabb bill verzió?

Und még valami:
Voltam usanotebook-ban pöckös billentyűzetért, egész jó, az áréért (3 év garral) meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#29524) lapa válasza cadeyrn (#29523) üzenetére


lapa
veterán

lehet vitatkozni, de nagyon sokaknak ugyanez a véleménye. nekem a tiszta 10.10 telepítésnél bezárta a nautilust néha, innentől kezdve az de facto nem működik és a második ilyen esetnél ment is a levesbe. és nem október 2-án próbáltam, hanem pár hónapra rá. az szép volt, hogy gyorsan indult.

az általad említett upstart hibákkal még sose találkoztam, és sokan mások sem. nekem a 10.04-ben a pulseaudio-n kívül még rendes bugot nem sikerült találnom, pedig kiadás óta nekifutottam párszor pár gépen. daemon is elég sok indul, és még sose volt, hogy nem indult volna. van amúgy valami linked? mert eddig csak egy ilyet láttam, még 2009-ből (azaz pre-release).

a 8.04-ről nem beszéltem, jelenleg a 10.04 és a 12.04 az élő.

(#29525) TBG válasza lapa (#29520) üzenetére


TBG
senior tag

Felment a 11.10-es. Sikerült belőnöm :) Én voltam a marharépa, az Nvidia panelen engedélyezni kellett volna a külső monitort....12 Linux után ez vérciki :)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#29526) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Megvan a ludas: Intel Matrix Storage Manager driver for Windows 64bit.
Thinkvantage System Update leszedi és elvileg telepíti is, de valamiért nem megy fel.
Mi lehet a gond? :F

(#29527) ^Clown válasza SzalaiG (#29526) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Dettó ez van nálam is.

(#29528) franc0 válasza ^Clown (#29527) üzenetére


franc0
őstag

Sőt, nálam is. Nem érdekes.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#29529) SzalaiG válasza franc0 (#29528) üzenetére


SzalaiG
addikt

De igen, mert így meg nem engedi az élményindex mérést a W7. :(

(#29530) RnJ


RnJ
tag

Sziasztok,meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbség a két proci között?

Azon kívül, hogy a p9700 kevesebbet fogyaszt.

Intel P9700 vs. T9600

Illetve érzékelhető lesz-e a sebességnövekedés P8600-hoz képest. Zeneszerkesztésre használom.

Illetve melyiket szereti jobban a R500-as alaplapja és hűtője?

(#29531) cadeyrn válasza RnJ (#29530) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

P9700 egy frrissebb és jobb darab, a fogyasztás pedig a melegedésnél is nagyon sokat számít, mindenképpen ezt javaslom. T9900 leverné, de a T9600 nem.
P8600-hoz képest van, de nem sok sebesség+, a 6MB L2 cache számít, de olyan nagyon sokat nem, zeneszerkesztésnél szerintem feltétlenül éreznéd meg, csak nagyon nagy anyagok processzorigényes feldolgozásánál talán.

Nekem korábban egy Dellben volt P9700-am, most P8700 van a T400-ban. Van némi különbség, de ezerszer kevesebb, mint amikor SSD-re váltottam, inkább abba tegyél pénzt szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#29532) Gondwana válasza SzalaiG (#29526) üzenetére


Gondwana
addikt

1.) BIOSban a SATA mode ugye, biztosan AHCI-ra van téve és nem compatibilityre?
Ha compatibility-n van és most átváltod, a gép persze nem fog bebootolni.
2.) A MatrixStorage driver telepítője nem telepít semmit csak egy foldert hagy maga után: C/drivers/win/IRST64/PREPARE - itt találsz egy install.cmd-t, ami a megfelelő .sys-t betolja a system32-be meg a registrybe.
3.) install.cmd után reboot, BIOS-ba be, SATA mode -> AHCI, majd öjömbódottá.

Az install.cmd futtatása után ellenőrzésképp nézd meg, hogy az iaStor.sys mérete megegyezik-e a sys32-ben lévővel. (Az intel oldaláról leszedett verzióval voltak gondjaim, főleg a programokkal, amiket mellépakol - az szerintem laptopra nem való)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29533) Chaser


Chaser
titán

T60-aknál működik pendriveról a w7 telepítése? 1x próbáltam akkor nem jött össze, de lehet user error volt, de passz, bármit csináltam nem látta a pent.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29534) audi100td válasza Chaser (#29533) üzenetére


audi100td
nagyúr

működnie kéne

(#29535) lapa válasza cadeyrn (#29531) üzenetére


lapa
veterán

höhö szóról szóra ugyanezt írtam, csak aztán nem küldtem el, annyira nem ismerem ezeket.

(#29536) tomi.tomi


tomi.tomi
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy ismét szerviz vár barátnőm X200-ára. Ha tudtok segíteni, nagyon köszönöm. Néhány napja figyeltem fel rá, hogy a képernyő rosszul jeleníti meg a sötét, feketébe hajló színeket. A világos színek szépek, élénkek, csak a feketéhez közel vannak bajok. Azt hittem, hogy szoftveres a gond, videovezérlő driver frissítés megvolt, de a semmi sem változott. Kipróbáltam Ubuntu alatt, sajnos ott is ugyanolyan.

A hiba szemléltetése: ez a kép a gépén ilyen.

Nem jó minőségű a felvétel, de látszik, hogy csak a feketébe átmenetnél van baj, ott viszont elég szörnyen néz ki... Fehér-fekete színátmenetet nézve egy pontig szépen szürkül, majd szinte "letörik" feketébe (sajnos azt nem tudtam értelmesen lefényképezni a kompakt gépemmel).

Külső monitorra kötve jó a kép! Egyéb hiba nem jelentkezik, ő észre sem vette eddig, pedig elképzelhető, hogy már a vásárláskor is ilyen volt...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#29537) brekiisti válasza tomi.tomi (#29536) üzenetére


brekiisti
tag

Üdv elég esélyes hogy lcd s lesz a masina :(

(#29538) SzalaiG válasza Gondwana (#29532) üzenetére


SzalaiG
addikt

Természetesen ACHI-n van.

Akkor mi lehet a gond?

(#29539) Chaser válasza audi100td (#29534) üzenetére


Chaser
titán

Próbáltad is? Nálam hol lehet a hiba :F

SzalaiG
AHCI
higgy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29540) SzalaiG válasza Chaser (#29539) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ok. Elírtam.

(#29541) lapa válasza tomi.tomi (#29536) üzenetére


lapa
veterán

a jó hír, hogy lassan mindenkinek van a padláson egy jóárasított, alig használt x200/s panelje.

a rossz hír, hogy van, de minek.

a géped így hozza tudomásodra, hogy ideje egy affs-upgradenek.

[ Szerkesztve ]

(#29542) audi100td válasza Chaser (#29539) üzenetére


audi100td
nagyúr

Már nem emlékszem pontosan, hogy T60-on próbáltam-e, de több ThinkPad-en gond nélkül működött a dolog, viszont itt valaki szintén hasonlóval szenvedett: [link]

lapa: upgrade-elnék, csak az a gond, hogy kb. 50e Ft-ra felment az AFFS ára, annyiért már remek IPS monitorokat lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#29543) Chaser válasza audi100td (#29542) üzenetére


Chaser
titán

Szenvedni nem szenvedtem vele, végülis 1x próbáltam, majd nekiesek megint. Csak azért érdekelne mert akkor az optikát eladom, lényegében semmi szükségem rá win telepítésen kívül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29544) audi100td válasza lapa (#29541) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bocs, benéztem, van még 20k körül AFFS panel, csak touchscreen-nel, de nem probléma, viszonylag egyszerűen le lehet róla szedni az üveget.

(#29545) dcsabi78


dcsabi78
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.Vettem egy Lenovo ThinPad Edge 520-as típusú gépet, Intel HD 3000-es integrált kártyával.

Azt tapasztaltam HD felbontású Youtube-s videónál,hogy amikor teljes képernyős nézetre teszem a videót, akkor az ábrán látható csíkos képre vált,ami folyamatosan változik,de a film egyáltalán nem látható rajta...ez a jelenség kb 5 HD filmből 4 esetben így volt.Ha a filmbe belekattintok, beletekerek teljes képernyőn,akkor visszajön az eredeti kép.

Valami ötlet,megoldás,tapasztalat?

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#29546) mitulabattyi válasza dcsabi78 (#29545) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Gondolom flash-player hiba, nállam is csinálta régebben.

(#29547) stifi válasza dcsabi78 (#29545) üzenetére


stifi
senior tag

chromeot használsz?
lehet összeakad a shockwave és a beépített flash player.

először is frissíts egyet (windows és flash player), ha pedig chrome alatt van a bibi akkor tiltsd le a chrome saját flash playerét!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#29548) dcsabi78 válasza mitulabattyi (#29546) üzenetére


dcsabi78
csendes tag

köszi,megnézem

(#29549) dcsabi78 válasza stifi (#29547) üzenetére


dcsabi78
csendes tag

Igen, Chrome-ot használok.
Jobb lenne valami más böngésző használata?
Köszi a tippet.

(#29550) stifi válasza dcsabi78 (#29549) üzenetére


stifi
senior tag

én a notebookomon használok chromeot, és produkált érdekes dolgokat addig amíg nem kapcsoltam ki a saját, régi, elavult flash playerét.
szerintem a chrome jó amúgy, ha tetszik felesleges lecserélni de ezt a problémát azért próbáld megoldani előtte :)
(én a mozillát azért váltottam le, mert a notebookomon nem akart működni a görgetés az istennek sem.. valami globális probléma sok ezer ember küzd vele de vagy 1 éve nincs rá megoldás.. kipróbáltam 100 dolgot, nem javult meg, töröltem és felraktam a chromeot. szerintem jó. csak akkor dobd ki ha nem tudod megoldani a bajod mással meg jól működik!)

about:plugins írd be ezt a címsorba, keresd ki a chrome flash playerét és tiltsd le.

Nincs időm kedvesnek lenni!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.