Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) RnJ válasza audi100td (#29269) üzenetére


RnJ
tag

Köszönöm a választ. Chasernek is.

(#29302) HXY


HXY
addikt

Megy valakinek a System Update?
Nekem már tegnap óta:
"The System Update Server is currently unavailable. Please try again later."

(#29287) brekiisti : A Lenovo saját webshopjából akartam rendelni egy X220-at, de végül kiszámoltam, hogy az ÁFA, VÁM, jutalék a szállítónak, és a magyar billentyűzettel nagyjából már ott lennék, mintha Mo-n venném 3 év garral.

(#29303) Sensei válasza HXY (#29302) üzenetére


Sensei
tag

Nálam megy a System Update.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29304) AceTom válasza HXY (#29302) üzenetére


AceTom
aktív tag

Ezeket mi alapján számoltad ki?
Én azt hittem ott már bruttó árakat írnak, vagy ha onnan rendelsz még külön rájön valami magyarországi adó?

(#29305) HXY válasza AceTom (#29304) üzenetére


HXY
addikt

ÁFA és VÁM kb 30%.

(#29303) Sensei: Akkor nekem vajon miért ezt írja ki? [link] :U

(#29306) Sensei válasza HXY (#29305) üzenetére


Sensei
tag

Tűzfal nem kavarhat be?

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29307) HXY válasza Sensei (#29306) üzenetére


HXY
addikt

Még nincs tűzfal, csak a Windowsos.

(#29308) Gondwana


Gondwana
addikt

HELP
Látott-e valaki olyan modemet ThinkPad köntösben, ami az AT+FCLASS=?-re 0,1,2,8-at ad vissza - a lényeg a 8
Win alatt device manager, properties, diagnostic, query modem - itt is megnézhető, nem feltétlenül kell terminállal ráakaszkodni.
(X201-ben nem ilyen van)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29309) HXY


HXY
addikt

Újratelepítettem a System Update-t.

Mikor elindítom, akkor felismerte e gépemet:[link]

De utána nem megy. A log fájl szerint nem Lenovo gépem van... :Y

Severe 2012-03-16 , 10:17:36
a következő helyen: Tvsu.Engine.Task.Task.StartExecution()
Message: An error occurred while the task: ApplicableUpdatesTask executed the process: HelpCenterQuestProcessthe message from exception isQuest is denied for non-Lenovo systems.
Exception:
Message: Quest is denied for non-Lenovo systems.
Type: Tvsu.Engine.Process.HelpCenterServiceDisableException
a következő helyen: Tvsu.Engine.Task.Task.Start()
a következő helyen: Tvsu.Engine.Task.Task.StartExecution()

Info 2012-03-16 , 10:17:36
a következő helyen: Tvsu.Gui.CustomComponents.Step.set_Image(StepImage value)
Message: Setting FAILED status.

Info 2012-03-16 , 10:17:36
a következő helyen: Tvsu.Gui.GUIController.ShowErrorMessage(Exception e)
Message: Contact Quest is disabled.
Exception:
Message: Quest is denied for non-Lenovo systems.
Type: Tvsu.Engine.Process.HelpCenterServiceDisableException
a következő helyen: Tvsu.Engine.Task.Task.StartExecution()
a következő helyen: Tvsu.Sdk.SuSdk.GetApplicableUpdates(searchingFolderDelegate spd, showErrMsgDelegate sed)
a következő helyen: Tvsu.Gui.Util.ProgressThread.InitSearch()

Info 2012-03-16 , 10:17:36
a következő helyen: Tvsu.Gui.FlowScreens.Messages.ShowMessage(String message, String title, String mastheadtext, MessageType t, Boolean check, IWin32Window owner)
Message: Showing ERROR Message: < The System Update Server is currently unavailable. Please try again later. >

Rendszer újratelepítés előtt 2 nappal még ment a System Update...

(#29310) HXY


HXY
addikt

Ezt találtam: [link]
Importáltam a Registry-be, szerkesztettem a Registry-t, de hiába....

(#29311) Sensei válasza HXY (#29310) üzenetére


Sensei
tag

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Lenovo\System Update\Vendor = UNDEFINED
Az UDEFINED-et írd át THINK-re.
Restart volt?

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29312) Wolf-Rune


Wolf-Rune
csendes tag

T, X, W sorozatú gépek tulajdonosainak tenném fel a következő elég triviális kérdést: hogyan szoktátok tisztítani a matt kijelzőt - milyen tisztítószerrel, milyen "kendővel"? Előre is köszönöm a válaszokat.

Zadna Nadeje Pro Lidskost!

(#29313) HXY válasza Sensei (#29311) üzenetére


HXY
addikt

Persze volt restart. Ha 100x nem, akkor egyszer se.

(#29312) Wolf-Rune: Samsung monitorokhoz, TV-khez adnak egy nagyon finom, puha törlőkendőt.
Én azzal szoktam. Tisztítószert nem használok.

Itt akciósan lehet kapni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29314) RnJ


RnJ
tag

Sziasztok,

mit gondoltok, érdemes 4GB Turbo Memory vásárolni? Egész megfizethető áron van. Sajnos csak nagyon régi cikkeket találtam róla, ami szerint nem hogy észrevehető változást.
Illetve akkor még a Win7 sem létezett.

Vélemény, tapasztalat? Win7 64bit alá menne.

(#29315) buvartacsko válasza RnJ (#29314) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem nem éri meg. Teljesen hülyeség. :)

(#29316) kali válasza RnJ (#29314) üzenetére


kali
legenda

:N a régebbi, lomhább memóriák mellett talán, de mostanság már - mondhatni - felesleges!

(#29317) RnJ válasza kali (#29316) üzenetére


RnJ
tag

Pontosan mire is jó?

Olyasmit olvastam, hogy a swap-elt cuccokat teszi ide és nem a vinyóra, de lehet, hogy rosszul tudom.

Tehát elméletileg nem a memóriát hivatott kiváltani, hanem a hdd-nek besegíteni.

Ha viszont a memóriát gyarapítja és nekem max 8GB megy a két slotba TP R500, akkor ezáltal tovább bővíthető 12GB-re.

Nem nagyon értek ehhez, azért kérdezem. Nekem jól jönne, ha 12GB lenne a gépben, ha tényleg normál system RAM-ként kezeli.

Tehát a véleményhez indoklást is lszi, köszi.

(#29318) Gondwana válasza RnJ (#29317) üzenetére


Gondwana
addikt

Semmi köze a system ramhoz: csak egy speciális helyzetben van tényleges haszna, akkor sem elsődlegesen sebességben, hanem akkuidőben. Ha néhány kicsi file-on dolgozol, amiket rendszeresen mentegetsz, miközben a HDD iddle timeout kb 1 percre van állítva, akkor nem fogja a mentéseknél felpörgetni a HDD-t, hanem ide írja ki (mivel flash, reboot után is meglesz). Ha viszont bejön egy még nem becachelt olvasás, akkor a HDD megint felpörög, tehát eddig tartott az előny.
Röviden: felejtős rendszer - szerinted miért ennyire olcsó? :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29319) stifi válasza Wolf-Rune (#29312) üzenetére


stifi
senior tag

antisztatikus képernyőtisztítóval + papír törlőkendővel.
például konkrétan: AF Screen-Clene

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#29320) lapa válasza Gondwana (#29318) üzenetére


lapa
veterán

ha minden igaz oda prefechelt valamit bootkor is, szóval a bootidőt is csökkentette némiképp.

[ Szerkesztve ]

(#29321) buvartacsko válasza lapa (#29320) üzenetére


buvartacsko
addikt

vista alatt még hosszabb is volt vele a boot idő sajnos. :D

(#29322) azbest


azbest
félisten

Lehet emlékeztek még rá, hogy panaszkodtam az X3100/GM965 gpu driverére, mert az adobe feketelistára tette a régi intel drivereket és lassan, szoftveres módban működött csak velük a Flash 11. Ez főleg azért volt kellemetlen, mert emiatt darabosan néztek ki a youtube videók és hardveres gyorsítás nélkül mentek a 3d-s flash animációk.

Úgy tudom ezek az inteles gépek tartalmaznak ilyen chipsetet: T61, X61, R61(i), x300.

Jó hírem van, A Windows 8 újabb verziójú drivert kapott az inteltől, amellyel már megy a Stage 3D (nincs letiltva a 3d gyorsítás használata) az adobe progikban. Mivel a Win8 egy feltupírozott Win7, ami pedig egy feltupírozott Vista, így ez a driver működhet ez utóbbiakkal is. Win7 64 bitesre feltelepítettem és rendben működik vele. Nem pixeles a youtube teljes képernyőn.

Mobile Intel(R) Express Chipset Family (WDDM 1.1)
Letöltési linkek (Windows update direkt link):
8.15.10.2548 (04-Oct-11) 64bit: [link]
8.15.10.2548 (04-Oct-11) 32bit: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29323) RnJ


RnJ
tag

Mindenkinek köszi :)

(#29324) tototos válasza azbest (#29322) üzenetére


tototos
őstag

Hogy kell a cab fájlt telepíteni?

(#29325) mitulabattyi válasza RnJ (#29323) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

8GB ram mellett kapcsold ki a swapfile-t, semmi szükség rá (kiv. ha valami speciális programot használsz ami igényli, ebben az esetben megpróbálhatod a swapfilet ramdiskre tenni.)
Nekem a 64bites win7 ~1600mb memóriát eszik.

(#29326) azbest válasza tototos (#29324) üzenetére


azbest
félisten

Kicsomagolod a cab-ot (ha nincs telepítve más csomagoló program, akkor a windows intéző is simán megnyitja).

Utána pedig az eszközkezelőből a vga részen illesztőprogram frissítése - illesztőprogramok keresése a számítógépen és betallózni a mappát ahová kicsomagoltad. LEhet, hogy kicsomagolást nélkül, a cab fájl mappáját betallózva is megtalálja.

[ Szerkesztve ]

(#29327) lapa válasza buvartacsko (#29321) üzenetére


lapa
veterán

a boot (jól beállítva) nem, a hibernálás inkább.

egyébként ebből a szempontból (is) nagyon bevált a corestore: a szerver gépen a hdd egész éjszaka áll, najó óránként elindítja (még) egy script, hogy írjon rá, meg néha beesik egy mail is.

a kliens gépen már a login képernyő előtt hallom parkolni a lemezt (startup scriptben van a leállítás), és hacsak nem direkt azon csinálok valamit el se indul. a kliens gyak minden tartalmat a szerverről eszik. mondjuk az jobb is leállítva, mert abban a samsungnak elég beteg turbinahangja van, a túlméretes wd a szerverben sokkal csendesebb.

és egy 25gb-re formázott corestore-ra elfér egy sok mindennel megrakott ubuntu meg 16,6 gb szabad hely. erre a 16gb-re megy a tévé timeshift meg a felvételek.

a merevlemezen az első partíció ugyanekkora, rsync-kel a rendszer mentése egy egyszerű tükrözés, pár perc alatt lefut.

szóval hasznos jószág a corestore, persze a win kicsit nagy hozzá.

(#29328) audi100td válasza lapa (#29327) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én is erősen gondolkozom egy 32-es Corestore-on, Win7 nálam úgy ahogy el is férne rajta, de nem találok leírást wines telepítéshez, így meg nem igen merem bevállalni.

(#29329) buvartacsko válasza lapa (#29327) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem. hanem vistával t61el lassabb volt a boot idő. pont.

(#29330) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha nem ibm fru-s turbo memory lenne a gépben, visítana? Csak 1 gigás verziót találtam ami IBM...

(#29331) lapa válasza audi100td (#29328) üzenetére


lapa
veterán

szerintem annyi, hogy letöltöd a drivert, abban lesz valami textmode (xyz.inf meg xyz.sys) cucc. azt megmutatod usb-ről a win7 telepítőnek még partícionálás előtt ("additional mass storage" vagy ilyesmi, még életemben nem telepgettem 7-et). utána partícionáláskor már két vinyót kéne láss, és csak azt kell megmondanod neki, hogy a rejtett boot partíciót a merevlemezre pakolja. ehhez csak vannak mindenféle dual-boot tutorialok.

legalábbis elméletben erről van szó.

upd: pdf rtfm.

[ Szerkesztve ]

(#29332) lapa válasza lapa (#29331) üzenetére


lapa
veterán

illetve bocs, a pdf nem oldja meg a bootot, csak asztali gépnél. akkor csak a win7 boot managerével kell barátkozni.

(#29333) SzalaiG válasza mitulabattyi (#29325) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezt hol lehet kikapcsolni?

(#29334) brekiisti válasza RnJ (#29314) üzenetére


brekiisti
tag

Üdv nekem van 2GB a T400 ban win7 persze és mintha benne sem lenne felesleges max ha bencsmárkhuszárvagy lehet valahol ki ír 3-5 % gyorsulást :D

(#29335) Sensei válasza SzalaiG (#29333) üzenetére


Sensei
tag

Rendszer -> Speciális rendszerbeállítások -> Teljesítmény beállítások -> Speciális -> Virtuális memória

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29336) hruodnand válasza azbest (#29322) üzenetére


hruodnand
senior tag

Zsír! Tényleg szebb a Flash, viszont a Photoshop CS5.1 még mindig nem támogatja a GPU gyorsítást. A pipát be tudom rakni neki, viszont akkor lefagy a program és újraindul, kikapcsolja a GPU gyorsítást is egyben.

CS4-es GPU "hack"-el se megy az engedélyezés. Vicc, hogy az Apple x3100-es gépein működik rendesen. Intel és az Adobe hülyesége, hogy Windows alatt nem megy, évek óta nincs rá megoldás. :U

(#29337) zonaporkolt


zonaporkolt
tag

T500 tulajoktol kerdem, hogy nalatok is visszhangos a gep hangja? :)
WinAMP es VLC alatt hallgattam zenet, ill. neztem videot. A rendszer Win7 32bit. Minden gyari beallitason, semmit sem piszkaltam el.

(#29338) azbest válasza hruodnand (#29336) üzenetére


azbest
félisten

[link], lehet az a baja win alatt, hogy csak 64MB ramot foglal a kártyának, a program pedig megkövetelné a 128-at legalább.

(#29339) NaNe80 válasza zonaporkolt (#29337) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Valahol valami csak el van állítva. Alapból nem visszhangzik az. Legalábbis nekem nem :)
Próbálj másik driver-t esetleg.

(#29340) audi100td válasza lapa (#29331) üzenetére


audi100td
nagyúr

holnap meglesem, köszi

(#29341) Gondwana válasza zonaporkolt (#29337) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem bekapcsolva maradt a mikrofonod - ha totál felhangosítod, még akár be is fütyülhet.
Például Fn+F6 (ThinkVantage Communication Settings), itt additioan audio settings, és lehet vele játszani.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29342) brekiisti válasza Gondwana (#29341) üzenetére


brekiisti
tag

Gondwana nál a pont pipáld ki a némítást és nem jön vissza a hang de attól még hallanak skype on vagy akármin csak nem szólsz a hangszóróból

(#29343) kali válasza RnJ (#29317) üzenetére


kali
legenda

nem kiváltani, de ugye a memóriában is tárolódik/tárolódhat kép a lomhább merevlemez helyett, tehát közvetve van köze a memóriához is, ellenben elegendő és gyors memória esetén nem kell a a memória helyett a lomhább merevlemezre menteni képet különböző állásokról, gyakran használt alkalmazásokról...stb!

Gondwana; azért sebességben is, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#29344) franc0


franc0
őstag

Ha már a turbo memory szóba került... van aki meg kivenni nem tudja :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#29345) dbius válasza franc0 (#29344) üzenetére


dbius
veterán

saját? Egy dremel vagy ahhoz hasonló eszközzel - természetesen kellő körültekintéssel és óvatossággal - lehetne abba a csavarfejbe egy lapos csavarhúzónak megfelelő rést vágni, aztán utána kicsavarni.

(#29346) franc0 válasza dbius (#29345) üzenetére


franc0
őstag

Nem, az imént találtam 4chan-on :)
Ott is a ThinkPad a legnépszerűbb laptop.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#29347) dbius válasza franc0 (#29346) üzenetére


dbius
veterán

Akkor jó, mert azt már nem akartam hozzátenni, hogy elég b@lf@sz módon próbálhatták kicsavarni ;]

(#29348) kali válasza franc0 (#29344) üzenetére


kali
legenda

csúnya... :(

(#29349) molnarpeter válasza dbius (#29345) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy hasonló körültekintéssel fogó, ha elfér a "feje" károkozás nélkül :)

mp

(#29350) RnJ válasza franc0 (#29344) üzenetére


RnJ
tag

:Y Nem semmi :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.