Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) Borote válasza kaller1 (#29094) üzenetére


Borote
addikt

Huhh, szerintem az piszok magas :B Nekem is T60-am van, ugyan csak T2400-as processzorral, de teljes terhelésen sem megy 65 fok fölé - és még a processzor órajelét sem veszi vissza.
Mondjuk ehhez az is kellett, hogy 0,95-1,2625V helyett 0.95-1,025V-on üzemel - szerintem alulfeszelni mindenképp megéri, így aktívra állítva a hűtést 45 fokon megy általában, most, hogy passzívra vettem, 50-55 fok körül van, viszont kifejezetten csendes :)
Egy RM-Clock-ot szerintem mindenképp megéri feltenni.

Mondjuk passzívra állított hűtésnél az AIDA írt érdekességet... CPU - 45 fok, CPU 1-2 mag 55 fok... az nem volt teljesen világos :B tpfancontrol pedig csak a CPU hőmérsékletet mutatja, nem a magonkéntit.

[ Szerkesztve ]

(#29102) hruodnand válasza salieri. (#29099) üzenetére


hruodnand
senior tag

Nem drágább. Najó. 50Ft-tal.
2000 alatt van. :)

(#29103) kaller1 válasza Borote (#29101) üzenetére


kaller1
veterán

Egy RM-Clock-ot szerintem mindenképp megéri feltenni.

Ezt bővebben leírnád?

.::> <::.

(#29104) nope00 válasza hruodnand (#29098) üzenetére


nope00
tag

Honnan rendeltél? Lehet én is benevezek egy ilyenre.

(#29105) hruodnand válasza salieri. (#29100) üzenetére


hruodnand
senior tag

És neked még van egy erősebb GPU is benne. Na kíváncsi leszek erre a pasztára... Sokan írják azt, hogy -10fokot le lehet faragni alaphangon. :)

(#29106) Borote válasza kaller1 (#29103) üzenetére


Borote
addikt

RMClock
Szabadon állíthatod a különböző szorzókhoz a feszültséget. És mivel a feszültséggel négyzetes arányban változik a fogyasztás (és a hőtermelés), 20%-kal alacsonyabb feszültség 44%-os fogyasztáscsökkenéssel jár :)
Ha nagyon visszaveszed a feszültséget, akkor azért instabillá válhat, kékhalált dobhat, sőt, nekem még a chrome is fagyogatott a nagyon alacsony feszültség miatt :)

Ja, ki ne hagyjam, hogy az ATI powerplay-ben is visszavettem akkukímélőre a GPU teljesítményét (úgy sem használja kb semmi az X1400-ast), ezzel még hoztam néhány fokot :)

Valakinek nincs véletlenül T7200/7400-as procija fölösbe? Arra még talán megérné bővíteni, meg majd egy SSD-re :) Oszt' még lehet, hogy meg is tartom néhány évig a T60-t, egyre jobban szeretem :P

(#29108) salieri.: jogos :D

[ Szerkesztve ]

(#29107) hruodnand válasza nope00 (#29104) üzenetére


hruodnand
senior tag

Olvasd fordítva:
n o P i
és innen.

(#29108) salieri. válasza hruodnand (#29105) üzenetére


salieri.
őstag

Enyém T60 IPS T7400 CPU,ATI X1400,4GB RAM.

kaller1: por és öreg pasztára nem gyógyír a program :B

[ Szerkesztve ]

(#29109) hruodnand válasza salieri. (#29108) üzenetére


hruodnand
senior tag

IPS az eléggé jó dolog... :) Lehet a következő valami hasonló lesz. Mondjuk már az új Thinkpad-ekbe nem nagyon raknak gondolom IPS-t. :U

(#29110) salieri. válasza hruodnand (#29109) üzenetére


salieri.
őstag

X220 ba kapsz IPS kijelzőt.
Igen legjobb ezért nem is kellene nekem más egybék erősebb thinkpad :)

(#29111) salieri. válasza Borote (#29106) üzenetére


salieri.
őstag

Itt van egy :) alkudni kell :) De belemegy a T7600 is, igaz elég ritka

[ Szerkesztve ]

(#29112) kaller1 válasza Borote (#29106) üzenetére


kaller1
veterán

Köszi a linket!

salieri. ebben lehet van valami. :D

.::> <::.

(#29113) kaller1 válasza salieri. (#29111) üzenetére


kaller1
veterán

Hát ez nem épp olcsóság, még egy ssd mellé, aztán majdcsak a 100k-t verdesi a t60 ára. :U

.::> <::.

(#29114) Borote válasza salieri. (#29111) üzenetére


Borote
addikt

Azért a T7600 egészen drága nekem :B de talán még a T7400 is (illetve pénzem lenne rá, de nem biztos, hogy nyernék vele annyit, mint amennyit ráköltök). Ugye órajelben nem lenne akkora előrelépés a T2400-hoz képest a T7200-as esetén, de a kétszeres méretű cache a Meromnál azért nekem vonzóbb, a Yonah-hal szemben :) (elvileg a T2700 is belemenne, de arra sem vágyom :D )

(#29113) kaller1: én az SSD bővítést nem számítom bele az árába (legalábbis lélekben :DDD), mert esetleges gépváltásnál az SSD-t nyugodtan hozhatom magammal, onnantól kezdve azt már bármilyen gépben használhatom. Illetve bármilyen egyéb gép árára is rájönne még :)

[ Szerkesztve ]

(#29115) salieri. válasza kaller1 (#29113) üzenetére


salieri.
őstag

Szerintem meg nem drága én nem is olyan rég vettem egy T60p-t 100 k ért és abban HDD volt meg Yonah magos T2600 :)
Verhetetlen combo SSD-vel(igaz csak SATA1) szerintem ,ha IPS kijelződ van. Én kipróbáltam már majd az összes Thinkpadet, de a T60-at nem adnám semmiért :)

Borote: szerintem előrelépés, és belemegy a T7200 is,ha azt tudsz olcsóbban :U

(#29116) audi100td válasza salieri. (#29115) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Szerintem meg nem drága én nem is olyan rég vettem egy T60p-t 100 k ért és abban HDD volt meg Yonah magos T2600"

Azért az elég húzós szerintem, T61p-t vettem 7-8 hónapja 80k körül fullos gyári akksival, brutál vga-val, WUXGA kijelzővel. Persze az UXGA IPS-től messze van, de 100k akkor is nagyon sok egy ilyen régi gépért.

(#29117) salieri. válasza audi100td (#29116) üzenetére


salieri.
őstag

A normális kijelzőt meg kell fizetni, a T61 egyetlen ütőkártyája az én szemszögemből a SATA2, a jobb hűtést nem veszem az előnyök közé :)
Na meg a kilazult zsanérok egyenesen bosszantanak,míg ez a probléma T60-nál elenyésző.

(#29118) audi100td válasza salieri. (#29117) üzenetére


audi100td
nagyúr

Otthon T42-ben is ott lapul az IPS kijelző, mégis örülhetek ha el tudnám adni 40k-ért, egymagában a kijelző nem ér meg ennyit. Max 70-80k azt mondom még oké, mert IPS, bár SXGA+t részesítem inkább előnyben, ott még nem folyik ki az ember szeme és 60 körül lehet találni olyan T60-akat.

(#29119) salieri. válasza audi100td (#29118) üzenetére


salieri.
őstag

Egy kijelző nem ér meg igen. A T60 talán a legjobban eltalált TP, egyébként minden annyit ér meg amennyit megadnak érte. T60p(HDD nélkül) ebayről átszámítva vám nélkül 70k-ért tudtam volna venni az USA-ból,erre rámegy ugye a 2,5 % vám plusz 25 % áfa az akkori időre vonatkoztatba.

(#29120) audi100td válasza salieri. (#29119) üzenetére


audi100td
nagyúr

Inkább úgy fogalmaznék az egyik legjobban eltalált "T", bár a hűtésétől én nem voltam elragadtatva, de szerkezetileg a 14,1"-os nagyon jó konstrukció. Akárhogy is nézzük azóta kijött 4 generáció, persze ha valakinek megér 100k-t, miért ne.

(#29121) salieri. válasza audi100td (#29120) üzenetére


salieri.
őstag

300 dollár és nem a legerősebb kiépítés.

Igen kijött de pl a T410 Touchpadon lévő lakkos jellegű
réteg ,hogy néz már ki mikor megkopik :)

(#29122) audi100td válasza salieri. (#29121) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom, még nem láttam, de a sima műanyag is ronda amikor megkopik, nem kell használni úgy se jó semmire. :))

(#29123) salieri. válasza audi100td (#29122) üzenetére


salieri.
őstag

Annyira nem ronda a T4x-T6X fényesedés ,mint pl. az előbb említett.

(#29124) Sensei válasza salieri. (#29123) üzenetére


Sensei
tag

Láttál már ilyen touchpadet megkopva?

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29125) salieri. válasza Sensei (#29124) üzenetére


salieri.
őstag

Igen volt egy ilyen gépem és nagyon randa volt a kopás széleken mintha sorjás lett volna

(#29126) Sensei válasza salieri. (#29125) üzenetére


Sensei
tag

Ez szomorú, pedig azt gondoltam, hogy az érdesítés miatt kevésbé kopik. Mindegy én nem használom. :)

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29127) salieri. válasza Sensei (#29126) üzenetére


salieri.
őstag

Ettől független még a TP gépeket favorizálom :K

(#29128) Sensei válasza salieri. (#29127) üzenetére


Sensei
tag

Ezzel nem vagy egyedül. ;) A touchpadra értettem, hogy nem használom.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29129) #47053824 válasza lapa (#29040) üzenetére


#47053824
törölt tag

nalam is hasonlo a helyzet.
mentsegemre szoljon, hogy alberlet csak.

kep1

(#29130) ro_bert17 válasza Sensei (#29053) üzenetére


ro_bert17
őstag

T410. Felfrissítettem erre az 1.41-re a bios-t. Az ez előtti biossal kb. fél óra használat után alapon 3500 rpm volt a venti. Most tényleg kb. 50 fok alatt tartja (mondjuk nekem eddig se ment igazán fölé), és csak időközönként kapcsol be ventillátor. Kis tekerés után szinte egyből vissza is hűl és rendesen el is csendesedik. Nekem ez most tetszik.

(#29131) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Jó reggelt!

Ma el kellene döntenem, hogy Ezt az L412-t
vagy Edge 325 vegyem e meg.
Jelenleg x200s-t használok, ha magamnak kellene, akkor az L412 lenne, de
a nejem fogja használni és a 20-30 oldalas Firefox oldalak egyidejű megnyitása, excel táblázat + zenehallgatás és ha van videókapcsolattal bejövő skype hívás, akkor kb ezek terhelnék max egyidejűleg a rendszert.
Ha az Edge 325 lesz, akkor a 8GB ram felét egyből át tudom tenni az x200s mellé... a 3 év gari is jó.... Nem a pénz a mérvadó, mert alkuk után 10.000ft a különbség...

Szóval ha nem bánjátok, páran segítsetek ki a véleményetekkel :
Melyiket és miért igen, miért nem.

:R :R

(#29132) sutszi válasza hruodnand (#29070) üzenetére


sutszi
veterán

A BIOS-ban van egy CPU beállítás amit most fejből nem tudok, de ha ráállsz a BIOS-ban akkor szépen kiírja, hogy ha (talán) Balance-ra állítod akkor van Throttling. Ha Maximize Perf.-re akkor meg nincs (legalábbis nálam) Throttling. Pontosabban: Reduces Throttling.

Hőmérsékletek: A T7500 gyári veszen Intel Burn Test-el felment kb 85C-ra ...Orthossal kb 75C ig.
Az alulfeszelés után mindkettőből -10 fok. Szóval szerintem megéri játszani kicsit az RMClock-al.

Ráadásul nem kell feltétlen a gyári feszültségtől elindulni, neten van egy-két eredmény amiből kiindulva gyorsabban célt lehet érni...Max restart vagy lefagy, de utána mehet tovább, legalább tudod mi az alja...

Mellesleg, amikor a feszültséget nézed/állítod, akkor vagy az AIDA64 legújabb beta-ját használd vagy CPU-Z mert a jelenlegi stabil AIDA64 nem jól mutatja a Merom magos cpu-k feszültségét
(Ezt nemrég jeleztem feléjük és javították.)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29133) hruodnand válasza sutszi (#29132) üzenetére


hruodnand
senior tag

Köszi, szerintem "újrakenem" a procit, mert tényleg soknak tűnik. Főleg, hogy 4×200Mhz-en is melegebb a kelleténél. :U Aztán jöhet a feszelés. :)

(#29134) sutszi válasza hruodnand (#29133) üzenetére


sutszi
veterán

Azt elfelejtettem, hogy a fenti értékeket pasztázás után mértem.
Szóval elsőkörben pasztázás..ja

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29135) HXY válasza Tizedes1 (#29131) üzenetére


HXY
addikt

Ha egyszerre 20-30 tabot akar megnyit a Firefox-ban, akkor nem árt az a 8GB ram.

Kérdezd meg tőle, hogy 13, vagy 14 colos gépet szeretne...

Én a Duracell nyuszit választanám.

(#29136) salieri. válasza Tizedes1 (#29131) üzenetére


salieri.
őstag

Egyik sem. Ennyi pénzért egy újszerű T410,T500 is van ,ami még garos is.Már ha mindenképp el akarsz költeni 130 K.

Továbbá T61p is volt múltkor jóval olcsóbban T9XXX procival kb 80 k körül.
Valamint T400 is kb. ilyen árban.. :U

(#29137) kaller1 válasza HXY (#29135) üzenetére


kaller1
veterán

Nálam is nyitva van annyi, és még kb. 1.5g szabad ram marad.

.::> <::.

(#29138) audi100td válasza Tizedes1 (#29131) üzenetére


audi100td
nagyúr

Abban az Edge-ben enyhén szólva nem valami izmos a proci, kb. Intel Atom szint (persze GPU-ban más a helyzet), el lehet vele bohóckodni, de nem munkára való. L412 hardverileg oké, de én sem értem miért nem nézel neki egy megkímélt T410-et vagy X201-et, de akár X200(s)-t (az is köröket ver az AMD-s Edge-re) anyagilag nem lenne több és simán találni garisat.

(#29139) Tizedes1 válasza salieri. (#29136) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Írod, hogy még gari is van rá... ezekre is van 2 ill. 3 év.

HXY: mindegy a méret, mert 12'1-es az eddig használt x200s.
Persze még egy ugyanilyet néztem itt és itt.

Mindenkinek kösz, megyek körülnézni, hol találom az ajánlott gépeket :D
Első blikkre 12 hirdetés.... huááá :D

audi100td Nem úgy kell a munkához, hogy ezzel keresi a nejem a kenyeret, de ha a jelenlegi 2.4Ghz Intel P4 proci+ 1gb DDR1 ramnál gyengébb lesz az Edge, akkor a családfának lőttek :C :F :C

Elfekvőben lévő linket is szívesen vennék.... elsősorban itt, a HA-n nézek körül... :K

[ Szerkesztve ]

(#29140) salieri. válasza Tizedes1 (#29139) üzenetére


salieri.
őstag

Az edge gépeken a a thinkpad felirat , az igazi thinkpadek megcsúfolása.
De Thinkpad névvel jobban el lehet adni mindent ;]

(#29141) Tizedes1 válasza salieri. (#29140) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Érteni..... ez a palánkon átvágás a Thinkpad névvel gondolom az első tapintásra érződik.

Eddig talán a best buy , de most nincs :((

...searching.... :))

(#29142) Napfénysüti válasza Tizedes1 (#29141) üzenetére

Nálunk a cégnél hirdettek T400-at ATI kártyás verzióban 95k-ért. Esküszöm ha lett volna annyi fölös pénzem megvettem volna asszonynak. :U

Més que un club!

(#29143) salieri. válasza Tizedes1 (#29141) üzenetére


salieri.
őstag

(#29144) lapa válasza Gondwana (#29050) üzenetére


lapa
veterán

8845. 8110-et nem engednek. 8848-cal meg 9390-nel placebozok. esetleg majd gyerkőc kap ilyet egyszer. csak a méret miheztartása végett.

@felvono: hát itt egy-egy saroknál kicsit többről beszélünk, de nem fájdítom a szíved fotóval. feleség mindent támogat, amitől neki több ideje lesz.

@buvartacsko: szokás szerint egy kezemen megszámolható (most épp 2 db) alkatrésszel, 5 perc alatt valami sokáig és jól működőt csináltam. az esztétikát túlértékeled a funkcióval szermben. de kérdezheted úgy is, hogy én vagyok-e a hülye hogy nincs vesa mount a dokkon? lenne nem ragszalagoztam volna hanem kapott volna szép saválló acélt.

(#29145) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Külföldről (Némethonból) tervezek venni egy Thinkpad Edge-et, de nem tudom, hogy az egy éves nemzetközi garanciát itthon hogyan tudom érvényesíteni. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata / ismerete? :F
És garibővítést is külföldről ekll ilyenkor venni, vagy lehet itthon is?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29146) Benoe77 válasza AxBattler (#29145) üzenetére


Benoe77
őstag

Meg kell nézni ill. kérdezni, hogy az adott modellre van-e egyáltalán nemzetközi garancia.
Jellemzően az Edge modellekre nem szokott lenni.

Ha meg van a gyári sorozatszáma, akkor te is utána tudsz nézni a support.lenovo.com oldalon.

(#29147) AxBattler válasza Benoe77 (#29146) üzenetére


AxBattler
félisten

Erről a modellről lenne szó. Itt melyik a sorozatszám?

A magyar shop-ok oldalain mindenhol ezt írják az Edge-ekre, hogy 1 év nemzetközi garancia...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29148) amargo


amargo
addikt

Én nem tudom mi van ezzel a 3g modullal, továbbra is folyton eltünedezik, de azaz érdekes, hogy elaltatás felélesztés után ismét ott van. Mind1, most már túl tettem magam rajta. Ellenben a GPS még mindig elérhetetlennek tűnik.. örült lassan talál jelet pedig A-GPS van benne, néha jól jönne teszteléshez.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#29149) Tizedes1 válasza salieri. (#29143) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Köszi,,,igen annak tűnik.. nagy kár, hogy gari nyista :((
Így a rizikót nem vállalom.... :N de még 1x thx

(#29150) stifi válasza amargo (#29148) üzenetére


stifi
senior tag

t420si-ben is érdekes dolgokat csinál a 3g. főleg alvó vagy hibernációból ébredés után..
az hagyján, hogy néha be se tudom kapcsolni az eszközt, de van hogy csatlakozni is sikerül, mégsincs net, vagy tetvesen lassú..

restart után általában jó.

Nincs időm kedvesnek lenni!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.