Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) Chaser válasza stifi (#29550) üzenetére


Chaser
titán

Fox 11-et próbáltad? Elég jó lett. Nálam görgetés is megy:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29552) buvartacsko válasza dcsabi78 (#29545) üzenetére


buvartacsko
addikt

Lépj ki a full screenből, majd lépj vissza. :)

(#29553) stifi válasza Chaser (#29551) üzenetére


stifi
senior tag

az asztalin jó a firefox, ott azt használom de a notimon még mindig nem működik a görgetés, valószínű a TP egerem driverében van valami ami problémát okoz.. thundermail alatt sem megy a görgetés sehol.. másik egérrel vagy másik gépen minden oké

mivel a céges gépemet többet használom, nagyon jól berendezkedtem a chromeon (addonok, kedvencek, kedvencek sávok, RSS), lehet itthon is felrakom majd az egyszerűség kedvéért. nem szeretek 5 felé konfigolni...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#29554) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

lapa, Gondwana, további linux guruk, fél-offtopic:
Linux Mint 12 (aka Lisa), Ubuntu 11.10 alapú, alapkernel 3.0.0-12.
Ha az ubuntu mainline kernel 3.3-az (precise jelzés, innen: http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v3.3-precise/ ) felteszem ÉS van telepítve tp-smapi-dkms (fordul, fent van), login screen alatt fagy a gép csutkára.
Orig kernellel nincs gond.

A fő probléma, hogy se dmesg, se syslog nem mondd semmi gyanúsat. Van ötletetek, hogy találhatnám meg, mi hal el?

(#29555) Gondwana válasza cadeyrn (#29554) üzenetére


Gondwana
addikt

(biztos, hogy csutkára fagy, vagy csak a billentyűzetet dobja el? ssh-val be tudsz közben lépni? Egyáltalán ping másik gépről?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29556) Gondwana


Gondwana
addikt


(egy újszülöttnek minden vicc új - az előbb szivatott meg 2007 óta először a klasszikus ThinkPad BrowseBACK/BrowseFORWARD gomb, de szétcsapás helyett rájöttem, hogy mit is kell tenni, hogy balranyíl helyett ne dobjon el mindent, amit addig irtam. (A lassított CapsLock nálam asztali gépen is default) Ha ezt előbb beállítottam volna, ezt most nem írom be ide a köz okulására.)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29557) dcsabi78 válasza buvartacsko (#29552) üzenetére


dcsabi78
csendes tag

Szia!
Valóban így is működhet a video nézés,de sztem nem ez a megoldás:)
A pluginokban többféle ki-be kapcsolós,engedélyezős verziót is kipróbáltam,de nem oldódott meg a probléma:(
Elképzelhető,hogy az integrált videókártya ennyire képes egy dedikálttal szemben?Vagy valóban beállítás,valamilyen flas player probléma lehet?
Köszi

(#29558) gari24


gari24
tag

Hali

T43.ba Ultrabay 2000 vagy slim hdd adapter passzol???

köszi

[ Szerkesztve ]

(#29559) buvartacsko válasza Gondwana (#29556) üzenetére


buvartacsko
addikt

Kíváncsi lennék hogy ti hogyan használjátok a gépet ha véletlenül lenyomjátok azt a gombot. Nekem véletlenül sose sikerült még. :O

(#29560) Tim82 válasza gari24 (#29558) üzenetére


Tim82
nagyúr

Slim.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29561) Gondwana válasza buvartacsko (#29559) üzenetére


Gondwana
addikt

(àgy sarkàn kuporogva, ölben - néha aludni is kell a zasszonynak, olyankor benézek ide :) )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29562) stifi válasza dcsabi78 (#29557) üzenetére


stifi
senior tag

fullDH-ban el kell vinnie, az én t420si-mben is ki van kapcsolva a dedikált videókártya és mindent lejátszik. (sandy-s ci3)

abszolute szoftveres gondnak látszik, minimális az esély rá, hogy valami hw hiba lenne!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#29563) metal01


metal01
őstag

Hello!

Valaki tudna nekem segíteni, hogy Unubtu 11.10 alatt hogy kell életre kelteni a tpfancontrol-t? Illetve SSD esetén mik azok a legfontosabb dolgok, amiket érdemes belőni, hogy kevésbé legyen zúzva az SSD?

thx.

(#29564) cadeyrn válasza metal01 (#29563) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

SSD:

/etc/fstab-ba add hozzá a `noatime` és a `discard` paramétereket az SSD partíciókhoz, ha EXT4, a többinél nem tudom.

A fanhoz van egy thinkfan nevű program, de még nem használtam, szerintem azzal kell próbálkozni, ThinkWiki talán segít.

(#29565) lapa válasza cadeyrn (#29564) üzenetére


lapa
veterán

"ha EXT4"

legyen ext4, csak azzal működik a discard. a noatime általában hasznos.

forward és back button deaktiválás:

nano /home/én/.xmodmap

keycode 166=
keycode 167=

következő indításnál egyszer megjelenik egy kis ablak, és utána oké.

(#29566) metal01 válasza cadeyrn (#29564) üzenetére


metal01
őstag

Thx.

(#29567) Amarton


Amarton
tag

Hogyan lehet T61-en működésre bírni a hotkey funkciókat (XP SP3).
A legújabb Nvidia driver van fenn és a legújabb hotkey driver.
Ennek ellenére hiába nyomom a mute gombot nem jelzi ki a kijelzőn.
Az FN+F5 sem működik.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#29568) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

A közeli jövőben (április, május) várható, hogy bevezetésre kerül a T430?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#29569) audi100td válasza Amarton (#29567) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az NV drivert a lenovotól szedted le? Ha nem akkor az lesz a probléma forrása.

(#29570) Amarton válasza audi100td (#29569) üzenetére


Amarton
tag

Most felraktam a lenovos drivert.
Abból 2009-es a legújabb.
Azzal is ugyan az az eredmény.
Újra raktam a hokey drivert is. Nincs változás.

Más nem kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#29571) audi100td válasza Amarton (#29570) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, akkor sajnos nem tudom, más elvileg nem kell.

(#29572) Amarton válasza audi100td (#29571) üzenetére


Amarton
tag

Kellet még egy custom keyboard driver is.
Most már működik.
Az eszközkezelőből is eltünt az ismeretlen eszköz.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#29573) dcsabi78


dcsabi78
csendes tag

Sziasztok!

A Lenovo ThinkPad Edge 520- típusú géphez szerintem nagyon kevés az,amit felhasználói kézikönyvként ad a gyártó.Más gyártóknál hogy van ez?

Most formáztam először az akksit,és merítés közben teljesen lemerült, hibernált állapotba került.Rákapcsoltam tápra a gépet, de sehogy sem tudom újraindítani és az akksi jelenleg is benne van. Újra feltöltöm és majd lemerítem,ez a terv,ha egyáltalán újra beindul a gép:)

Segítsetek,hogy tudnék életet lehelni bele?:)

Köszi

(#29574) kaller1 válasza dcsabi78 (#29573) üzenetére


kaller1
veterán

Újra feltöltöm és majd lemerítem

Tudtommal ezeket az akkukat nem szabad nullára lemeríteni. :U

.::> <::.

(#29575) Tim82 válasza dcsabi78 (#29573) üzenetére


Tim82
nagyúr

Li-Ion akksit nem kell formázni, sőt, a csutkára lemerítéssel csak ártasz neki...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29576) dcsabi78 válasza kaller1 (#29574) üzenetére


dcsabi78
csendes tag

bocs,senki nem mondta...és ha megy a gép,de nekem közben el kell rohannom valahova,akkor első töltés után használhatatlanná válik majd a gép?hmmm..egyébként tápon van,tehát akkor elvileg tápról kellene mennie,ha akksi esetleg meghalt...,nem?

(#29577) kaller1 válasza dcsabi78 (#29576) üzenetére


kaller1
veterán

és ha megy a gép,de nekem közben el kell rohannom valahova,akkor első töltés után használhatatlanná válik majd a gép?

Ha akkuról megy, és tényleg annyira gyorsan kell lépni, hogy nem tudod leállítani a gépet, egyszerűen lehajtod a fedelét. Nem fog lemerülni.
Ja igen, ha hálózaton van, akkor mennie kell.

.::> <::.

(#29578) fordfairlane válasza kaller1 (#29574) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem is lehet, tudtommal az elektronika megakadályozza a túltöltést és a mélysütést is. Legfeljebb úgy lehet őket kisütni, ha hagyod, hogy az önkisülés "végezzen" vele, vagy meghekkeled a töltésszabályzóját.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29579) kaller1 válasza fordfairlane (#29578) üzenetére


kaller1
veterán

Nekem csak mobilos tapasztalataim vannak akku téren, és ott vannak típusok, amiknél nullára merülés után töltőre rakva akár 5 perc is kell, mire elkezdi felvenni a töltést.

.::> <::.

(#29580) stifi válasza fordfairlane (#29578) üzenetére


stifi
senior tag

így van, van bennük elektronika ami nem hagyja tönkremenni.. ha magától le tudna merülni akkor kb minden második notebook magától tönkremenne rövid időn belül..
nem kell túlparázni a dolgot, használd nyugodtan, kb 300 teljes ciklust kibírnak ezek komolyabb veszteség nélkül

ha nem hajlandó bekapcsolni, próbáld meg kivenni/berakni az akkut, néha előfordul, hogy tényleg meghülyül a rendszer vagy a chip, és nem hagyja magát. vagy esetleg a töltő rossz. vagy az akku nem veszi a töltést.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#29581) dcsabi78 válasza stifi (#29580) üzenetére


dcsabi78
csendes tag

Szia!

Igen,az történt,amit leírtál.Semmilyen gombra nem reagált,bekapcsoló gombra sem volt hajlandó bekapcsolni hibernált állapotból.De bizonyos billentyűknél valami pittyegő hangot hallatott ebben a hibernált állapotban.Tápról lehúztam,visszatettem többször is,de akksi benne maradt semmi...végül akksit kivettem és egyből indult a gép persze azt írta a windows,hogy csökkentett illetve a többi módban javíthatom a hibát...nem javítottam
Most megy,de a lenovo-t ennél jobb gépnek gondoltam és főleg a ThinPadeket mintsem,hogy ilyen vacak problémákkal küszködjek:(kíváncsi leszek,hogy még egy hibernált állapot után,megint ez lesz?...

(#29582) Tim82 válasza dcsabi78 (#29581) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most megy,de a lenovo-t ennél jobb gépnek gondoltam

Bármilyen laptopnál ugyanezt tapasztaltad volna, ha ugyanezt csinálod vele...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29583) fordfairlane válasza dcsabi78 (#29581) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valószínűleg az történt, hogy teljesen kisütötted az akksit. Ilyenkor a töltő kevésnek bizonyulhat ahhoz, hogy egyszerre töltse az akksit, és a gépnek is elegendő áramot adjon le.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29584) dcsabi78 válasza Tim82 (#29582) üzenetére


dcsabi78
csendes tag

Szia!

Ok,de minden próbálkozásom ellenére sem tudtam visszahozni 20 perc tápra kapcsolás után sem a gépet.Te mit tettél volna?szerinted ez normális,hogy már első alkalommal ilyet csinál egy gép?Vagy én csináltam valamit rosszul?Vagy van valami "csoda billentyű" kombináció,amit én nem tudok?Köszi a segítséget...

(#29585) stifi válasza dcsabi78 (#29581) üzenetére


stifi
senior tag

ez nem a lenovo fogyatéka, bármelyik gépnél előfordul. ha új a gép, lehet, hogy totál lemerült az akksija amíg a raktárban állt, és azért halódik most, mert az nem tesz jót neki.
azért nincs világvége, ha most jó akkor töltsd fel, használd, néha akkuról se felejtsd el használni, hogy a cellák ne használódjanak el idő előtt, és elvileg nem lesz gond.
ha ezt rendszeresen eljátssza, az már ok lehet garanciális ügyintézésre.

szerk: csodabillentyű az nincs, gyári szoftver van rajta? ott be tudod állítani a saját energiagazdálkodásában, hogy hány % alatt kapcsolja ki magát, asszem ez gyárilag 3%. ha ez nincs így beállítva, lemeríti nullára ami nem tesz neki jót..

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#29586) dcsabi78 válasza stifi (#29585) üzenetére


dcsabi78
csendes tag

Kb 5-6%-nál, töltöttségnél kapcsolt hibernált állapotba...Tehát tuti,nem engedte nullára merülni...Nem eredeti a rendszerem...

(#29587) brekiisti válasza dcsabi78 (#29573) üzenetére


brekiisti
tag

Üdv a kollégáknak sokban igazuk van ill ha a gyári Powermanagerrel csináltad a formázás karbantartást akkor az szól hogy ő meg csinál mindent hagyd a gépet a töltőn. Elméletileg valóban nem kéne hogy baja legyen de azt tapasztaltam valóban van 1-2 akku ami nem igen szereti ha nagyon lemerül.
A régi TP akkuk ahogy másik kolléga is írta valahol 250-300 ciklus körül vannak tervezve
Most lusta vagyok utána nézni és fejből nem megy de asszem T420-X1 től már újabb akkuk vannak és azok elméletileg olyan 1000 ciklusra vannak belőve a norma pedig valami 250 ciklus per év hogy a 3 év garanciát nagyjából "normális" akku használat mellett kibírja a készülék.

(#29588) lapa válasza fordfairlane (#29583) üzenetére


lapa
veterán

...ami mekkora egy lol már. földhözcsapnám a telefont is, mikor feldugom és akkor még kérem várjak, amíg ő ott szüttyög. milyen nevetséges, hogy nincs ilyenkor csepptöltés vagy neadjisten egy 3 petákkal drágább +300mA tápja. sok köcsög amelyik ilyeneket kiad a kezéből. és ha vészhelyzet van meghalok, mire a fon elindul? bezzeg "akksitöltős-mégnemtudszbekapcsolni" animációra volt eszük a parasztoknak.

bocs, de ezt annyira gyűlölöm, régi fonhoz is inkább vettem még két pótakksit, nehogymár egy szutyok darab műanyag találja ki mikor telefonálok.

[ Szerkesztve ]

(#29589) fordfairlane válasza lapa (#29588) üzenetére


fordfairlane
veterán

Lehet, hogy nem a nagy töltőáram miatt van az egész. Nem értek hozzá, csak két dolog jutott eszembe ezzel kapcsolatban: Az egyik a új iPad melegedési problémái, ha terhelik, plusz még töltődik is, a másik, amit a wikin olvastam a Li-ion akksik töltéséről, ami nagyjából két ciklusra osztható: 1. állandó árammal töltés, 2. állandó kapocsfeszültséggel töltés. Plusz én is műszaki szemléletű ember vagyok, tehát megértőbb :), és el tudom képzelni, hogy egy ilyen ránézésre egyszerűen megoldható probléma mögött lehetnek komolyabb anomáliák.

x gon' give it to ya

(#29590) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Ilyen akkut keresek: FRU 42T4656
Vagy olyat, ami bemegy a helyére. Hol érdemes itthon nézelődni? Ha nem itthon akkor ebay? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#29591) cadeyrn válasza fordfairlane (#29589) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Akkor meg szuperkondenzátor, 100k telefonba meg 500k notebookba talán belefér.
Ráadásul indukciósan tölthető.

(#29592) mickemoto


mickemoto
őstag

Üdv. Vettem egy használt R400-at és az a gondom hogy lötyög a zsanérja , kb 2 cm holtjátéka van.Megoldható ez házilag?(hivatalos garancia kb.2 hete járt le)
(más gond nincs vele :) )
köszi

(#29593) lapa válasza fordfairlane (#29589) üzenetére


lapa
veterán

tökmindegy, akkor kérdezze meg a 8000 x 6000 képernyő, hogy ugyanmár mit szeretnék: tölteni vagy telefonáni?

(#29594) brekiisti válasza mickemoto (#29592) üzenetére


brekiisti
tag

nagyon nem belül"kopik " el :( ki kell cserélni :( ha zavar

(#29595) sutszi válasza lapa (#29593) üzenetére


sutszi
veterán

Én már azért is morogtam, hogy a "butatelefon" bekapcs után max 10mp alatt használható...
az okos/félokos telefonok meg min, 30mp mire megjelenik a segélyhívó lehetősége...addig 3-szor is meg lehet halni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29596) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

X201-nél azt tapasztaltam, hogy 11-es fokozat alatt csak kettesével lehet állítani a fényerőt (15 a max), ez eléggé zavaró, főleg amikor sötétben nem tudom 2 alá vinni. Másnál is így viselkedik? Frissen telepített Win7 x64-et használok.

(#29597) Gondwana válasza audi100td (#29596) üzenetére


Gondwana
addikt

Másnál is így viselkedik?
Igen, de már nálad se sokáig...

Lenne egy kérésem a témában: Win+X, majd a display brightness egyes lépéseihez tartozó százalékokat kiírod nekem? (Mármint, ha nem egyezik ezzel: 100%, 66%, 50%, 40%, 32%, 28%, 24%, 20%=8-as fokozat, ehhez képest T60-on a 0 szint a 20%, és ott megvannak rendesen a felső ugrásközök is 100-80-70-60...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29598) lapa


lapa
veterán

ma megjött a dvd caddy, és nálam épp 7.3mb / s-sel másol ubuntun, az x200s bal első portján, külön 5v nélkül.

nemtom Tim82 ugyanaz van-e nekünk, enyém nem csiszolós, teljesen korrekt. még csavar sincs, a két felét kell összepattintani a meghajtón. de mondom, korrektnek néz ki teljesen, gumitalpak meg minden. ja, és jóféle thinkpad-gumilike a külseje.

eze lett nekem:

ebay: uq511 nevű kínai üzlet

External USB enclosure for 9.5 IBM THINKPAD optical DVD ( 360265021199 )

ugyanitt vettem esata + usb power kábelt, de azt még nem teszteltem.

(#29599) audi100td válasza Gondwana (#29597) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, nálam is ilyen:

100% 66% 50% 40% 32% 28% 24% 20% 17% 13% 11% 9% 7% 4% 3% 2%

(#29600) Tim82 válasza lapa (#29598) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem ugyanaz, az enyém ez. A tied ez lesz.

Mondjuk elvileg zsírugyanúgy néz ki belülről legalábbis.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.