Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) Wolf-Rune


Wolf-Rune
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Thinkpad T410 típusú gépet. Sajnos nálam is tapasztalható az a jelenség, hogy a CPU hűtő idle állapotban is 3600-3800 rpm-mel megy. A CPU magok hőmérsékletei 40-45 Celsius körüliek. A CPU típusa: Intel Core i5 520M. BIOS verizó: 1.40. A hűtő fordulatszáma hálózati áromforrásról használva akkor is magas ha benne van az akku, akkor is, ha nincs. Más fórumokon már olvastam erről az idegesítő jelenségről, de megoldásra nem leltem. A Lenovo support programok idevágó része (PowerMgr...) fel van installálva. Van valamilyen javaslatotok, találkoztatok már ezzel a problémával? Előre is köszönöm a válaszokat.

Zadna Nadeje Pro Lidskost!

(#29052) salieri.


salieri.
őstag

Hát azt kell mondjam ezek az új lenovo akkuk már nem az igaziak ,mint a 4 évvel ezelőttiek.
Raktam bele 2 hét alatt 40 ciklust és már 5 százalékos az elhasználódottsága (panasonic cella)

[ Szerkesztve ]

(#29053) Sensei válasza Wolf-Rune (#29051) üzenetére


Sensei
tag

Ha jól látom van újabb BIOS annál, amit használsz. Próbaképpen feltehetnéd (1.41). Nekem T420si-nél sokat csendesített az új verzió. Amennyiben így sem jó, akkor szerintem: TPFanControl, bár ezzel óvatosan, előbb tapasztald ki, mielőtt teljesen ráhagyatkozol.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29054) audi100td válasza salieri. (#29052) üzenetére


audi100td
nagyúr

Használatba vétel előtt nem állt sokat az akku, mikori gyártás? Mondjuk 2 hét alatt 40 ciklus azért elég durva.

[ Szerkesztve ]

(#29055) bads1 válasza Sensei (#29053) üzenetére


bads1
aktív tag

Es most mennyire hangos az uj BIOS-sal? Idle illetve load alatt is erdekel. TPFC-t hasznalsz hozza? Nezegetem a T420si-t eleg jo arban van, es meg lehet is kapni par helyen de kicsit eltantorit a venti hangja es a terheles alatti melegedes.

(#29056) salieri. válasza audi100td (#29054) üzenetére


salieri.
őstag

ahogy feltöltött már vettem is le a hálózatról és akkuról üzemelt mindig.
nem régi 2011. 06. havi gyártás .

(#29057) Sensei válasza bads1 (#29055) üzenetére


Sensei
tag

Az új BIOS megjelenésig TPFC-t használtam hozzá , azonban most már nem kell. Teljesen megváltozott a szabályzás, igaz, hogy a hőfokokat jóval fentebb engedi (netezés közben 50-55C), cserébe csendes. Folyamatos loadnál nyilván hangosabb, de nekem bőven belül van az ingerküszöbön, főleg az új BIOS óta.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29058) bads1 válasza Sensei (#29057) üzenetére


bads1
aktív tag

Ertem, koszi. Egesz napos hasznalat soran nem melegszik fel kellemetlenul? Ertem itt az oldalso szellozonyilast es a billzet kornyeket. Mondjuk nalam kb sosem menne full loadban mert nem hasznalok semmi eroforras igenyes progit, viszont napi 8-10 ora uptime lenne, azert erdekel a hang, + melegedes ugye.

Juteszembe, halozatrol csendesebben szalad vagy ugyanaz mintha akksirol menne?

[ Szerkesztve ]

(#29059) Wolf-Rune válasza Sensei (#29053) üzenetére


Wolf-Rune
csendes tag

Valóban, van fent 1.41-es BIOS a support.lenovo.com-on. Viszont elolvasva a changelist-et nem vagyok túl bizakodó. "Important update" és "new function" nem került bele, egyetlen fixet tartalmaz, aminek nincs köze a hűtőhöz. Esetleg BIOS beállításokból nem lehet valamit tenni?

Ha TPFanControl-t használunk, anak milyen buktatói lehetnek? Mik azok a hőmérséklettartományok (idle-ben és terhelés alatt) amik optimálisak, nem okoznak gyorsabb elhasználódást? Inkább vagyok hajlandó kompromisszumot kötni a magasabb zajszintet elviselve, mint a csendesebb működésért cserébe magasabb hőmérsékleteknek kitenni a gépet. Kösz a válaszokat.

Zadna Nadeje Pro Lidskost!

(#29060) Sensei válasza bads1 (#29058) üzenetére


Sensei
tag

Nálam kb. 24/7-ben megy, melegnek sehol nem mondanám, inkább langyos a szellőzőnyílások környékén, valamint a gép aljának a bal oldalán.A bill. a szobahőmérsékletnél néhány fokkal melegebb csupán.

Mod: Mindig hálózatról megy. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29061) audi100td válasza Wolf-Rune (#29059) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azért egy próbát szerintem megér, a changelogban gyakran nem szerepel az összes újítás/hibajavítás, bár én sem vagyok túl bizakodó, T410-nél már rég javíthatták volna ezt a hibát.

(#29062) Sensei válasza Wolf-Rune (#29059) üzenetére


Sensei
tag

Egy próbát megér. Changelistben nekem sem írták.
Tpfancontrol: Szerintem 60C alatt tartva nem lehet gond.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29063) bads1 válasza Sensei (#29060) üzenetére


bads1
aktív tag

Kocc, jo kilatasok. Bar most belegondolok a melegedes annyira nem zavar, ugyis kulso monitorra dugva fog mukodni. Nahmajd meglatjuk.

(#29064) Wolf-Rune válasza Sensei (#29062) üzenetére


Wolf-Rune
csendes tag

Igazatok volt audi100td-vel. Az 1.41-es BIOS-szal már nem megy fel 3600-3800 rpm környékére a hűtő idle-ben. A hőmérsékletek is 50 fok alatt maradnak.

Nem tudom, ismeritek-e a Silverlight PivotViewer-t, most kipróbáltam egy saját alkalmazást, ami azt használja. A következő linkhez hasonló, nagyságrendileg ekkora adattartalommal: http://netflixpivot.cloudapp.net/

Ennél egyből felkapcsol 3800 rpm-re a hűtő és egy kis nyúzás után 65-70 fokot is eléri. Elég erőforrás-igényes technológia, szó se róla. De szerintetek ez még belefér?

[ Szerkesztve ]

Zadna Nadeje Pro Lidskost!

(#29065) audi100td válasza Wolf-Rune (#29064) üzenetére


audi100td
nagyúr

70 fok notebooknál szvsz simán belefér, X61-esem felmegy 82-ig is, szívesen újrapasztáznám, biztos javítana rajta néhány fokot, csak ennél hülyén oldották meg a hűtő elhelyezését, ki kell hozzá szedni az egész alaplapot.

(#29066) Reverting


Reverting
őstag

Hi... Van egy sl500 am... lassan 4 eve vagy mar nem is tudom mikor vettem, most viszont, szeretnem legyalulni... teljes rendszert gyariba vissza rakni... van erre mod? Lemezeket nem kaptam hozza... de a lenovo elkuldte anno, a baj csak az h anyameknal van... kb 200km:) (vista business, xp prof)
Feltetlen szukseges a helyreallitashoz lemez? A gyari particiok elvileg fent vannak a gepen...
Eselteg van valahol egy leiras h kell csinalni lepesrol lepesre? Jo lenne magyar nyelvu... :)
Koszonom elore is, es bocs a lamasagert. :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#29067) Wolf-Rune válasza audi100td (#29065) üzenetére


Wolf-Rune
csendes tag

Én is X61-et használtam ez előtt. Remek gép, de sajnos a benne lévő hardware nem volt elég a munkámhoz, és inkább beáldoztam egy kicsit a mobilitásból, minthogy rémálom összegekért X220-ra váltsak. Meglepő viszont, hogy nálad 82 fokig is felmegy, nálam sosem voltak ilyen hőmérsékletek. C2D T7300 processzor volt benne.

Zadna Nadeje Pro Lidskost!

(#29068) audi100td válasza Wolf-Rune (#29067) üzenetére


audi100td
nagyúr

T7100 van benne, hozzátenném, hogy ezek prime95 alatt mért értékek, legfrissebb BIOS-szal, alulfeszelés nélkül.

(#29069) Shadowfax válasza Reverting (#29066) üzenetére


Shadowfax
addikt

Rejtett partícióról helyreállítás: [link] Nálad Access IBM gomb helyett persze ThinkVantage gomb van.
Ez a két oldal is hasznos lehet, bár itt a CD-ről való visszaállítást írják/juk le. Csak az első lépés különbözik igazából: nem a CD-t teszed be, hanem boot közben nyomod a Thinkvantage gombot (vagy az F11-et). A többi lépés ugyanez lesz nagyjából.

(#29070) hruodnand válasza audi100td (#29068) üzenetére


hruodnand
senior tag

Szia!

Én ha ráküldöm a prime95-öt akkor gyári órajelen meg se tudom "fingatni". Vissza veszi az órajelet 1200Mhz-re :) (200Mhz × 6) Az miért van? Nincs semmi energia gazdálkodási cucc bekapcsolva elvileg.

(#29071) Reverting válasza Shadowfax (#29069) üzenetére


Reverting
őstag

Thx :)
Ez nagy segitseg... :)
Azt meg megkerdeznem, h hogy lehet megtudni h mi fog vissza maszni ra... mert ugye ehhez vista/xp volt... alapbol a vista volt rajta mikor vettem, csak azert kerdezem mert olvastam mar valahol h ilyenkor elofordult h az xp ment vissza... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#29072) Sensei válasza Reverting (#29071) üzenetére


Sensei
tag

Ha jól emlékszem ezen a gépen a default oprendszer a Vista volt és emellé adtak egy XP downgrade lemezt, tehát a Vista-nak kell alapból települnie.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29073) Reverting válasza Sensei (#29072) üzenetére


Reverting
őstag

thx:)
Akkor mentek is... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#29074) audi100td válasza hruodnand (#29070) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

BIOS-ba nincs elállítva valami? Mennyire melegszik ezen az órajelen? Milyen gépről van szó?

(#29075) hruodnand válasza audi100td (#29074) üzenetére


hruodnand
senior tag

R61 nem nagyon melegszik, gyakorlatilag olyan mintha nem engedné a gép, hogy túlterheljem, ami végül is nem rossz dolog. Ha ráküldöm a prime95-öt, akkor 100%-on pörög mindkét mag és 65fokra megy fel max, 1200Mhz-en (200Mhz × 6)
Gyári órajele 2,4Ghz (T7700-as C2D van benne) :)
Gyári órajele is előjön, ha annyira nem terhelem le. Viszont Orthos-nál, prime95-nél visszaveszi valamiért.

(#29076) nope00


nope00
tag

TPFanControl
Valaki ismertetné röviden? Milyen beállításokat lehet eszközölni vele? Játéknál rendesen visszakapcsolja a ventilátort? (T61 Nvidia) Automatán megtalája a beállításokat vagy nekem kell optimalizálni, olvastam továbbá, h lekel törölni a power mangert a helyes működéshez, én ott használtam a profilokat, itt van ezek beállításnak lehetőségére? Kicsit túl egyszerűnek látom a programot.
Illetve olvastam valamit a T61-es Nvidia videokártyával szerelt gépekről a vga melegedése kapcsán hogy leválnak, ez segít ezt kiküszöbölni?
Köszönöm a segítséget. :R :R

(#29077) audi100td válasza hruodnand (#29075) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát, nem tudom, esetleg nyomj egy BIOS setup default-ot. Illetve ha nem a legfrissebb BIOS van fent, egy frissítés sem ártana, lehet valami bug okozza.

(#29078) salieri. válasza nope00 (#29076) üzenetére


salieri.
őstag

Jobb ha nem játszol azzal a géppel! :)
Lehetőleg ne terheld a VGA karit!
2008/07. után nincs ilyen gond ha jól tudom!

(#29079) hruodnand válasza audi100td (#29077) üzenetére


hruodnand
senior tag

1 hete lett frissítve a BIOS. BIOS reset is volt már. Annyira nem idegesít, de érdekes dolog azért. :U

(#29080) nope00 válasza salieri. (#29078) üzenetére


nope00
tag

Pontos gyártási időt hol nézhetem meg?

(#29081) salieri. válasza nope00 (#29080) üzenetére


salieri.
őstag

Az alaplapon lévő nvidia chipen.
A gép gyártását megnézheted az alján lévő matricán

(#29082) audi100td válasza hruodnand (#29079) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem normális dolog az tuti, tudtommal akkor szokott ilyet csinálni amikor túlmelegszik és a rendszer védelme érdekében visszaveszi az órajelet, de nem akarok hülyeséget mondani.

(#29083) salieri. válasza hruodnand (#29070) üzenetére


salieri.
őstag

Próbáld már meg a stress tesztet everest alatt.

(#29084) KTibxx válasza nope00 (#29076) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Szia!
Az NVidia kártya teljesítményét ("melegedését") így tudod módosítani.
Ha nem kell a teljesítmény érdemes is visszavenni , kímélendő ;)

[ Szerkesztve ]

(#29085) salieri. válasza hruodnand (#29075) üzenetére


salieri.
őstag

Van egy ilyen Throttlestop program,ezt csak saját felelősségre

(#29086) hruodnand válasza salieri. (#29083) üzenetére


hruodnand
senior tag

Everest alatt is 2,4Ghz-el kezdi, aztán 10-15 másodperc után vissza veszi az órajelet 1,2Ghz-re, majd 20-25 másodperc után megint 2,4Ghz... Most egy ideje már 2,4Ghz-en van stabilan.
89fok volt eddig maximum a maghőmérséklet, illetve a CPU 81fok volt max.
Átlagban CPU 74fok, mag 82fok.

8perce megy.
Nincs semmi a gép útjában, asztalon van. Mennyire reális? (T7700 proci, INTEL x3100)
TPFC által vezérelve a FAN.

MOD:
12 perc után visszavette az órajelet 1,2Ghz-re megint.
+1,5 perc után megint 2,4Ghz

[ Szerkesztve ]

(#29087) audi100td válasza hruodnand (#29086) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ez azért elég sok R61-nél, érdemes lenne portalanítani a gépet, esetleg újrapasztázni.

[ Szerkesztve ]

(#29088) salieri. válasza hruodnand (#29086) üzenetére


salieri.
őstag

Az biza nagyon magas! szerintem baromi kemény lehet a paszta!
Nekem terhelés esetén( HD videó) T7400 cpu max 68 fok, és még van mellette egy X1400 as VGA is!
Szét kell kapnod mindenképpen és egy sűrített levegős portalanítás után adj neki egy kis ARCTIC Cooling MX2 pasztát.

[ Szerkesztve ]

(#29089) hruodnand válasza audi100td (#29087) üzenetére


hruodnand
senior tag

(#29090) hruodnand válasza salieri. (#29088) üzenetére


hruodnand
senior tag

Értem. Köszi szépen. Van valami tutorial a szétkapásáról? :)

(#29091) Shadowfax válasza hruodnand (#29090) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szét- és összeszerelési videók R61-hez.

(#29092) salieri. válasza hruodnand (#29090) üzenetére


salieri.
őstag

Akksit kiveszed.Kicsavarod az alján lévő csavart 4 darab ami a palmrestet fogja . Majd a billentyűzet csavarját.Ezután palmrest óvatosan felpattint, ez könnyen reped vigyázni kell vele. Billentyűzet kiszed. Billentyűzet alatt fogja 2 csavar a körbe futó kis műanyag keretet azt is kicsvar ,majd óvatosan kipattint.
Ezután Cpu hűtő már hozzáférhető itt még 2 kicsi valamint maga a cpu hűtőn lévő csavarokat kell kicsavavarni.
Sok sikert.

(#29093) hruodnand válasza salieri. (#29092) üzenetére


hruodnand
senior tag

Köszi szépen, akkor utána járok a cuccoknak és neki állok. :R

(#29094) kaller1 válasza salieri. (#29088) üzenetére


kaller1
veterán

Akkor gondolom a T60-am 85-90 fokos hője se egy túl jó eredmény. :U

.::> <::.

(#29095) salieri. válasza kaller1 (#29094) üzenetére


salieri.
őstag

Hát sajnos nem jó,érdemes megcsinálni a fent leírt műveleteket! :U

(#29096) hruodnand válasza salieri. (#29088) üzenetére


hruodnand
senior tag

Ha MX-4 pasztát kap, akkor az mennyire gáz? :) Mert árban jobban kijövök vele.

(#29097) kaller1 válasza salieri. (#29095) üzenetére


kaller1
veterán

Ez a fajta móka sajnos nem az erősségem. :U

Most a PoweManagerben beállítottam egy olyan profilt, ahol a max cpu speed: adaptive, az optimize fan control: balanve all parameters-en van, így 65 fok környékén tartja.

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#29098) hruodnand válasza salieri. (#29092) üzenetére


hruodnand
senior tag

ARCTIC COOLING MX-4 (4g)
OEM Sűrített Levegő 400ml

Megrendelve :)
Elvileg hétfő este már neki is állhatok a műveletnek.

(#29099) salieri. válasza hruodnand (#29096) üzenetére


salieri.
őstag

Tökéletes paszta, gondolom drágább :)

(#29100) salieri. válasza kaller1 (#29097) üzenetére


salieri.
őstag

A gép az ölemben van, 1 órája megy a hd video íme a hőmérséklet

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.