Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) #47053824 válasza fordfairlane (#29848) üzenetére


#47053824
törölt tag

egy ilyen nem gagyi?

(#29852) cadeyrn válasza #47053824 (#29851) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

De. Az. Mire kell?

(#29853) lorcsi válasza kraftxld (#29837) üzenetére


lorcsi
veterán

Jól gondolod, ki akaroarom szedni belőle a 1 gigásat és 2x2gigával letudni a ram gondolt egy hosszabb időre..és aztán a 64bites win 7..

fordfairlane:
ilyen szintű extrák nekem sincsenek...szal'
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#29854) NaNe80 válasza #47053824 (#29851) üzenetére


NaNe80
csendes tag

de. brutál gagyi :)

(#29855) fordfairlane válasza #47053824 (#29851) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gőzöm sincs, így első ránézésre nem túl bizalomgerjesztő. Én ilyesmi irányba gondolkodnék: [link], mert ahogy elnézem, expresscard hangkártyákból nem túl nagy a kínálat. A dock spdif-es mókához egyrészt digitális 5.1 rendszer kell, másrészt a fene tudja, miféle szoftveres háttér kell hozzá, hogy a többcsatornás hang működjön problémamentesen.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29856) Dr. Akula válasza fordfairlane (#29855) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez megy csak usb-ről, vagy kell neki tapegység?

(#29857) fordfairlane válasza Dr. Akula (#29856) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gondolom USB-ről megy, nincs DC csatlakozó.

x gon' give it to ya

(#29858) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám IBM T43-as 15"-os géphez lenne szükségem komplett billentyűzetre.Nyelvezete teljesen mindegy lenne!A lényeg hogy az egér jobb ill. bal gombjánál csak egy csavarhely legyen!Aki tud ilyet vagy eladót kérem keressen P.Ü-ben!Nagyon fontos lenne![link]igy néz ki mint a linken a hátulja!

köszönöm! :R

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#29859) audi100td


audi100td
nagyúr

Nézz körül aprón, mindig bontanak, T42, T43-at.

(#29860) Tim82 válasza zooleeb (#29858) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kaptál privátot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29861) lapa válasza fordfairlane (#29855) üzenetére


lapa
veterán

küzdöttem egy nagy kört én is az 5.1-gyel, mert nekem ráadásul megvoltak már itthon a hangfalak meg az erőlködő is.

én nem harcolnék vele többet, egy rendes sztereó front hangszóró egy használt sztereó erőlködővel többet ér, mint akármilyen "digitál alatti" házimozi-rendszer.

persze jó hallani pár filmben azt a pluszot, de így utólag annyit (semennyit) nem ér. inkább két méretes hangfal meg egy öreg amp, hogy a mellkas ne csak film alatt érezze. a mellkas többet hoz, mint a bucimaci center meg surround.

egyébként spdifhez nem kell különösebb szoftver, hangerőszabályzóban engedélyezi az ember kb.

(#29862) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

A t61-ben szeretnék merevlemezt cserélni. Van ajánlott márka/típus a Thinkpadekhez?
Ezeket néztem:
WD750
Seagate500
WD500
Hitachi 500

(#29863) Dr. Akula válasza tototos (#29862) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tudtommal bármelyik jó.

(#29864) !Overdose! válasza tototos (#29862) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én személy szerint nagyon ajánlom a WD Blue-t.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29865) kali válasza tototos (#29862) üzenetére


kali
legenda

a seagate garantált, haver ilyet vett a t61 notijába, én szereltem be, tökéletesen működik vele - bár vélhetően a többivel sem lesz/lenne gond!
mellesleg nekem az e420 gyárilag ilyennel ketyeg!

[ Szerkesztve ]

(#29866) peq


peq
aktív tag

sziasztok!

szlovákiai kiruccanásunk során, t60-as típusú lenovo laptomomat is sikerült megkínálni egy fernet stock röviddel. a pia cukros, ragadós, nagy a viszkozitása, szárazon is nyomot hagy. nem sokkal miután belefolyt, bekapcsoltam. utólag belátom hiba volt.. de a laptop kiváló vízelvezetéséről készült videókra apellálva, valamint alkoholos állapotomba ez remek ötletnek tűnt. remélem nem lett zárlatos. a gép bekapcsol, kijelző reagál, egyet sípol, majd leáll. kiszedtem a billentyűzetet (minden gomb ragadt), meleg vízzel leöblítettem (jól oldja), forró radiátor fölött megvártam míg teljesen megszárad, a helyzet azonban nem változott. arra gyanakszom, hogy valahol megbújva még van egy kis mocsok. egyik ismerősöm azt ajánlotta, kenjem le tiszta szesszel, vagy benzinnel. szívesen fogadok bármilyen tanácsot/véleményt, hogy mihez is kezdjek most.

köszönettel, molnár dávid

(#29867) HXY válasza tototos (#29862) üzenetére


HXY
addikt

Ha van ra egy kicsit tobb keret, akkor a Seagate hybrid merevlemezet vedd!
Sokkal gyorsabb lesz a geped.

peq: En is talakoztam mar ilyennel egy X200-as eseteben.
Persze nem szabadott volna bekapcsolni a gepet.
Mi diribdarabra szedtuk, jol megtisztogattuk, hagytuk szaradni egy darabig,
Majd orakon at teszteltuk a thinkvantage beepitett cpu vga ram full stress opciojaval.
Sebbi baja nem lett. Ennek mar ket eve, es mind a mai napig megy.
Sot egyszer azota volt szervizben is, ott sem vettek eszre, hogy kapott kb 3dl asvanyvizet.
A szervizben csak a ventit fujtak ki suritett levegovel a portol.

Nincs a gepekben valami olyan matrica, mint pl az Apple termekekben, ami jelzi a szerviz fele a nedvesseget?

[ Szerkesztve ]

(#29868) cofon


cofon
csendes tag

sikerült a rAM bővítés. 1+2GB! az a 2GB az OCZ ram és szépen működik!!!

(#29870) Chaser


Chaser
titán

Ha nem működik az egyik usb port a gépen azt ajánlott elkerülni, nem alaplaphiba kezdetére utal?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29871) franc0 válasza Chaser (#29870) üzenetére


franc0
őstag

Hát ha nem működik, mégis mi a francért dugnál bele bármit is ?????
Nem értem.

Amúgy sanszos, hogy sorban behal a többi is, jah. Ez van a kollégám T400-ával is.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#29872) Nand_i válasza lapa (#29861) üzenetére


Nand_i
tag

Nekem mondjuk ilyen van.

- Telepítés után usb-vel gépre ráköt
- ketyerét optikán keresztül erőlködővel összeköt
- VLC-ben kiválasztja a megfelelő kimenetet
- erőlködő csont nélkül felismeri a beérkező DTS jelet
- hang megfelelő helyről érkezik, felhasználó örül.

FLAC zenék is szebben szólnak, egyedül talán annyi a baja, hogy hibernálás után kell a doboznak 5 -10 mp mire magához tér.

Mondjuk mindez win7 alatt, linux nem tudom mit kezd vele.

[ Szerkesztve ]

(#29873) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Sziasztok!

Ősi japán thinkpadhoz keresek mindenféle XP drivert.
IBM Type 2672 - JHJ

Tudtok segíteni?

Köszi előre is!

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#29874) !Overdose! válasza L!NK->Q3 (#29873) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az X31 azért nem olyan ősi. Egyébként meg használd a System Update-t. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29875) Gondwana


Gondwana
addikt

(ha már X31: nincs véletlenül valakinek egy fölös invertere ilyen vasba?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29876) L!NK->Q3 válasza !Overdose! (#29874) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

de a hálókártyát sem telepítette az xp, nem tudsz dobni egy linket ahonnan vmi értelmes driverpack letölthető?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#29877) peq válasza HXY (#29867) üzenetére


peq
aktív tag

ha van matrica ha nincs, garancia már nincs rá. mivel tisztítsam? gyógyszertárba vettem 70%-os higított alkoholt, valamit ecsetet. menjek rá azzal?

(#29878) ro_bert17 válasza L!NK->Q3 (#29876) üzenetére


ro_bert17
őstag

Itt tudod megkeresni a típust, modelt, stb.: [link]

(#29877) peq: pl. én a kb. egy bögrényi kávét kapott otthoni vaio-t (sicc!) monitor tisztító kendővel törölgettem ki. Azóta is megy hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#29879) fordfairlane válasza lapa (#29861) üzenetére


fordfairlane
veterán

egyébként spdifhez nem kell különösebb szoftver, hangerőszabályzóban engedélyezi az ember kb.

Belegondolva tényleg nem kell hozzá semmi extra, csak beugrott, hogy asztali gépekbe való hangkártyáknál + játékoknál + spdifre kötött hangrendszernél miféle problémák jönnek elő. Az X-Fi topik pár éve ezzel volt tele. Persze filmekkel ez nem gond, ott előre enkódolva van Dolbyba vagy DTS-be a hang, játékok térbeli hangzása, mint megoldandó probléma meg ilyen hordozható masináknál nem igazán jön elő.

x gon' give it to ya

(#29880) L!NK->Q3 válasza ro_bert17 (#29878) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Szia!

Köszi!
Itt próbálkozom kb már 20 perce, de nem hiszem el hogy nincs sehol egy driver pack mindennel együtt grr

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#29881) ro_bert17 válasza L!NK->Q3 (#29880) üzenetére


ro_bert17
őstag

Pedig ahogy írták is. Hálókártya driver, system update (azt hiszem valamelyik .net kell majd neki, talán a 2.0), aztán a többi már automatice.

(#29882) L!NK->Q3 válasza ro_bert17 (#29881) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

OK, megpróbálom az említett sorrendben

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#29883) HXY válasza peq (#29877) üzenetére


HXY
addikt

Jo lesz az! Nekunk "csak" viz volt, igy annyira nem kellett tisztogatnunk. De szerintem ha nem kapcsol be, akkor ott valami zarlatos lett. Varni kellett volna, amig teljesen ki nem szarad, es csak akkor bekapcsolni.

(#29884) Chaser válasza franc0 (#29871) üzenetére


Chaser
titán

Úgy értettem a gép megvételét ajánlott-e elkerülni:) Nem-e kezdődő alaplaphibára utal a jelenség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29885) Chaser


Chaser
titán

Már egy ideje haasználom a 14-es T60-at. Intel vga, nem melegszik semmi, érzékelő dióda jó, 45 fok alatt van minden, de a venti 2800rpm-en jár. Bios-t mondjuk nem néztem mikori, de a 15" ips gépek azok ilyen hőmérsékleten passzívan hűtöttek. Nem vészes a hangja, de hamarosan ssd kerül bele, akkor meg jó lenne ha ennyi se lenne:) Most nem akarom szétkapni, de ha jól rémlik a hűtése megegyezik a 15-ösökével. Azt viszont nem tudom, hogy az intel és ati vga-s verziók hűtése is megyegyezik-e.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29886) sutszi válasza Chaser (#29885) üzenetére


sutszi
veterán

Az örök első kérdés...milyen power manager profilt használsz?
Aztán rögtön a második, a gép valóban idle állapotban volt, vagy ha terhelést kapott akkor mekkorát?

A hűtésben a hőleadó részt tekintve szerintem nincs különbség...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29887) zdanee


zdanee
őstag

Üdv mindenki!
Van egy R50e laptopom, rajta Ubuntu linuxal, ami az alábbi hibát produkálja:
[link]
Dióhéjban: Gépet bekapcsolom, dolgozok, majd 10-15 perc után kimerevedik a kép, a csatolt képen is látható foltok jelennek meg (mindig más amúgy), és a gép lefagy. Ugyanez a helyzet XP alatt is. Kipucoltam a hűtőt, újrapasztáztam, az északi hídra szintén raktam egy 5 centet hűtőbordaként (pasztázva). A gép nem melegszik túl. Dobálva, kínozva nem volt, még hordozva sem sokat. A CPU-t nemrég egy Celeron M 1.4-ről egy Pentium M 1.6 Dothan-ra cseréltem, de ha a CPU lenne rossz, be sem kapcsolna, nem? Ötlet?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29888) Borote


Borote
addikt

Mivel a hővezető pasztás topic pang, és úgy is T60-hoz szeretnék venni, így a Ti segítségetek kérem, hogy milyen pasztát érdemes venni? (Nivea, lekvár nem játszik :DDD)
Illetve boltot is tudnátok mondani nekem Budapesten tömegközlekedéssel könnyen elérhető helyen? Azaz Nyugati-Déli vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#29889) Hunter2


Hunter2
addikt

találtam egy leírást arról hogy T43-ba hogyan lehet utólag sata meghajtókat "bedrótozni", kipróbálta már valaki ezt a módszert?

(#29890) BalazsKKa67j válasza zdanee (#29887) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

A kép alapján én videokártya hibára voksolok.

(#29891) audi100td válasza Borote (#29888) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pl. Arctic MX2-t tudom ajánlani.

(#29892) zdanee válasza BalazsKKa67j (#29890) üzenetére


zdanee
őstag

Integrált kártya, ezért raktam hűtőt az északi hídra, elvileg itt van a videó is. Lehet tokozási hiba? Meg lennék lepve, gyakorlatilag évek óta mozdulatlanul áll az íróasztal közepén...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29893) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !
lécci segitsetek :
Netet szeretnék az R400 as laptopomra !

kell hozzá modem is , vagy csak előfizetés ?
vagy modem helyett egy telo ?(nokia 6300)-m van
szóval milyen lehetöségek vannak?
Nem akarok sokat netezni, csak alkalmanként,
1-2 gb elég havonta.

Ezt a témát nagyon nemvágom lécci segitsetek !

Elöre is köszi !

(#29894) zdanee válasza maxika2004 (#29893) üzenetére


zdanee
őstag

Ha van a gépben 3G modem, belerakod a SIM-kártyát, amire az előfizetésed van és kész. Ha nincs 3G a gépben, akkor az előfizetésedhez minden bizonnyal járt egy USB-s 3G modem, azt kell bedugni és mehet a net. Ha pedig a mobiltelefonodra van előfizetve a mobilnet, akkor Nokia Suite-val kapcsolódj a telefonodhoz (akár bluetoothon) és van egy "kapcsolódás mobilhálózathoz" menüpont.

Tanács: automatikus frissítést kapcsold ki, amikor mobilneten vagy, mert elhasználja a limitedet.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29895) RnJ


RnJ
tag

Sziasztok,

újra húztam a gépem, ua. ,ami korábban volt. Win7 64bit. Valamiért most nem működik a Thinkvantage gomb. Lehet, hogy elfelejtettem valamit installálni?
Ha igen , tudtok adni linket a megfelelőhöz?

Illetve "PCI communications device" -hez kellene driver. Ez mi lehet?

köszi a segítséget

(#29896) audi100td válasza RnJ (#29895) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hotkey Features Integration-t felraktad? Thinkvantage Toolbox-ot?

A másik esetleg Intel AMT vagy kártyaolvasó, de csak tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#29897) RnJ válasza audi100td (#29896) üzenetére


RnJ
tag

HFI fent, Toolbox szerintem nem. Máris nézem, köszi.

Meg is néztem, a TOOLBOX-ot ezekhez írja:
* ThinkCentre
o Edge 71, Edge 71z, Edge 91, Edge91z
o M60e, M71e, M71z, M75e, M76, M77, M81, M90z, M91, M91p
* ThinkStation
o C20, C20x
o D20
o E30
o S20
* ThinkPad
o Edge E120, Edge E125, Edge E220s, Edge E320, Edge E325, Edge E420, Edge E420s, Edge E425, Edge E520, Edge E525
o L420, L520
o S220, S420
o T420, T420i, T420s, T420si, T520, T520i
o W520
o X1, X121e, X130e, X220, X220i, X220 Tablet, X220i Tablet

nekem R500 van.

Intel AMT és kártyaolvasó fent van. (sőt, ír is win7 64bit alatt - korábban mindig azt írta ki, hogy kártya lezárva.)

[ Szerkesztve ]

(#29898) RnJ válasza audi100td (#29896) üzenetére


RnJ
tag

Az a progi hiányzik, ami egyben ellenőrizte az update-eket, pc-doctor is volt, rendszerdiagnosztika, stb.

Az a toolbox?

(#29899) audi100td


audi100td
nagyúr

Igen, az hiányzik, Toolbox by PC Doctor, a lenovo-tól ezt már nem tudod beszerezni, most valami gagyi van helyette amit más fejleszt, de innen még le tudod tölteni: [link] (64 bites)

ez meg a 32 bites verzió: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29900) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

IBM T60-as 15"-oshoz lenne szükségem rollcage vázra.tudnátok segíteni ebben hogy hol találok ilyet vagy az ebayen hogy keressem?Esteleg akinek van elfekvőben és megválna tőle megköszönném.Aki tud segíteni keressen P.Ü-ben vagy itt a fórumon hátha mást is érdekel!köszönöm a segítséget!

zooleeb :K

Ami nem kínai az hamisítvány!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.