Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Integra


Integra
titán

utóbbi pár hétben azt vettem észre, hogy néha-néha random bevibrál egy pillanatra a kijelző két oldala függőlegesen... wtf?! ez hamarosan megadja magát?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29602) torrente3


torrente3
csendes tag

Sziasztok! oprendszerrel kapcsolatban lenne kérdésem. T61p gépem van, az előző tulaj windows7-et rakott rá, de én XP-t szeretnék, megszokás... bootolok az xp lemezzel, elkezd dolgozni de megszakad azzal, hogy nem látja a vinyót. Mi lehet a baj? előre is köszi a válaszokat!
Üdv Peti :((

(#29603) mitulabattyi válasza torrente3 (#29602) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Szerintem válts át a biosba ahci-módról compatible-re.

(#29604) solaris7 válasza torrente3 (#29602) üzenetére


solaris7
tag

Igy van ahogy mitulabattyi mondja,ha nincs az xp-ben ahci driver akkor nem látja a vinyót.
Nekem is T61 van és nem tenném fel már az xp-t egy könnyített Win7 (home premium) Hikomat által készített tökéletesen működik és gyors.

(#29605) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

A régebbi P3-as ThinkPad-ek közül mi az amit érdemes megvenni gyereknek alap játékokra, meg internetre?

T23-ast néztem, egész türhető konfig, vagy X40-es? T40-41-42-ről hallottam hogy szériahibás valami GPU vagy mi.

Nem ragaszkodom az IBM-hez, de azért még mindig ezek a legstrapásabbak a régiek közül.
Ha tudtok valamit ajánlani ebben az árban (15-20k) a fenti dolgokra, szívesen veszem.

Jelenleg egy 770-est nyúz, de annak már a torka véres ;]

Impossible is nothing

(#29606) audi100td válasza meroly (#29605) üzenetére


audi100td
nagyúr

20k-ig szerintem jó a T23, cpu-ban az X40 erősebb, de 4200rpm 1,8"-os vinyójával nagyon döcögős. :(

(#29607) meroly válasza audi100td (#29606) üzenetére


meroly
veterán

Szóval akkor jó az a T23?
Ennyi? :DDD

Impossible is nothing

(#29608) ^Clown válasza meroly (#29607) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én még mellécsapnék egy 10-est, és T43-at vennék :)

(#29609) Chaser válasza ^Clown (#29608) üzenetére


Chaser
titán

Én meg még egy kicsit és T60:) már 37k-ért is van fenn megbízható tagtól. Azért csak 2 mag és sata vinkó meg fiatalbb széria is mint a T43.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29610) meroly válasza ^Clown (#29608) üzenetére


meroly
veterán

Na neee ,ennyire ne szálljunk el. :D
Gyereknek tökéletes lesz. Igazából a 770-en is minden fut amivel tud játszani.
A t23 csak azért kéne, hogy legyen rajta net, meg netes játékok, meg valami akku és normális töltő csatlakozó, mert attól félek a mostani elfüstől egy idő után, mert én ragasztottam körbe kb 5 éve ;]

Chaser: T60-ast még én is használtam a T510 előtt kettővel, azért annyira új nem kell neki.
Vannak ezek az A szériák, pl az A22, ez milyen?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#29611) audi100td válasza meroly (#29605) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát, mire lennél kíváncsi? Komolyabb gondok tudtommal nincsenek a T2x körül, igaz már elég régi széria, bármikor befigyelhet valami. T21, T22 is mehet.

(#29612) Chaser válasza meroly (#29610) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom pontosan mire akarja használni, de p3 proci, sd ram, p-ata vinyó..nagy dolgokra biztos nem fogja, hdd meg ram bővítés meg vagyon bele. T60-at csak azért mondtam mert alig drágább egy T43-nál...sőt, sokan drágábban adják a T43-at:) Én is akörül vettem nemrég, teljesen korrekt..igaz csak 1024-es de hordozni néha jó. Halk, csendes, masszív, olcsó, akku is bírja. Pl itt egy jó vétel. Én kicsit drágábban vettem dokkolóval, 2GB rammal de úgyis simán megérte.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29613) somasz


somasz
addikt

Ötlet? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#29614) Chaser válasza somasz (#29613) üzenetére


Chaser
titán

Milyen gépbe kell az? Gugloztam rá de annyira jöttem rá hogy 4 cellás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29615) torrente3


torrente3
csendes tag

Sziasztok! köszönöm a segítséget, így már felment az XP. Egyébként windows7 Ultimate volt fent, nem voltam elájulva a sebességétől, meg nem is ismerem ezért bombáztam le. Ja meg volt két felkiáltójeles "alapvető rendszereszköz" az eszközkezelőben és sehogy sem tudtam eltüntetni... egyébként mit ajánlanátok rá opredszernek? lájtos win7? eredetileg vista volt, van rajta matrica is, de arról semmi jót nem hallottam.
Üdv Peti

(#29616) Tim82 válasza meroly (#29605) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha ez a két választásod van, akkor az X40.

Pentium III CPU-val ellátott notit én már nem vennék, az általad linkeltekben baromira kevés bennük a RAM még egy XP-hez képest is és a notebook SD memória aranyárban van.

XP-vel nem lesz az az X40 annyira lassú, minivinyó ide vagy oda.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29617) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne:adott egy T61es gép és egy Linksys/Cisco/ WRT120 N-es router.Nem tud felcsatlakozni a gép a netre a routeren keresztül a T61ben nem N-es kártya van, viszont egy Sony Vaio is van abban N-es kártya van és simán felismeri és felmegy.Router gond lehet?Egy R50e vel is próbáltam ugyanez a hiba!Nem támogatja ill. nem kompatibilis visszafelé a router?! :F

köszi

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#29618) meroly válasza Chaser (#29612) üzenetére


meroly
veterán

3,5 éves :) Eredetileg az Albacomp Classmate-t akartam de egy vagyon....
Sok értelmes dologra nem nagyon. Egy-két játékot tennék rá, meg netről futna flash játék, az gondolom elmegy.
T60-as nagyon komoly gép már neki, nem merném rábízni, meg ennyit nem is szánok rá.

Tim82: nem ez a két választás amúgy, csak ezeket találtam hirtelen. Az x40-et nem tudom megnézni előtte mert az ország másik végén van, bár nekem is az tetszik jobban a mérete miatt amúgy, a T23 helyben van, most teszteli az akkuját az eladó. Ja meg az X40 egy 10-essel több is mint a T23.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#29619) Chaser válasza meroly (#29618) üzenetére


Chaser
titán

Flash játék p3-on? Nagyon már p4-en se. + sok ram se árt. T42-43 alatt igazából én nem vennék semmit, de akkor meg egyértelműen T60, mert vagy alig drágább vagy egy árban is van velük. Persze a te döntésed, de azok már nagyon régi gépek, előbb-utóbb úgyis bibi lesz valamiben akkor meg kb kuka.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29620) somasz válasza Chaser (#29614) üzenetére


somasz
addikt

Nekem is ez a bajom, t61-es gépbe kell, vettem hozzá innen egyet, utólag derült ki, hogy ez nem megy bele. A helyzetet nehezíti, hogy a gép nincs nálam, így látatlanba lövöldözök. Ennyit tudok, hogy ez a típusjelzésű akksi volt benne.

Esetleg van még pár kép róla, ha könnyít a dolgon.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#29621) Chaser válasza somasz (#29620) üzenetére


Chaser
titán

15-ös T61 - gondolom az, mert amit rfout árult az 14-esbe való - ? Mert akkor van eladó gyári fullos akkum, igaz nem 4 cellás:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29622) somasz válasza Chaser (#29621) üzenetére


somasz
addikt

Írok privit ;)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#29623) meroly válasza Chaser (#29619) üzenetére


meroly
veterán

Ilyen játékra gondoltam, ez se menne el rajta?

Impossible is nothing

(#29624) Chaser válasza meroly (#29623) üzenetére


Chaser
titán

Paszolom, van egy tartalék kis gépem, 1600mhz-es athlon xp, 1GB ram, elég pörgős vinkó és szenvednek rajta a flash játékok ahogy illik. Ez a gép pedig elég erősen kenterbe ver egy p3-at minimális rammal meg lassú hdd-vel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29625) meroly válasza Chaser (#29624) üzenetére


meroly
veterán

De durva, ezt nem gondoltam volna.... köszi az infót :R
Akkor maradnak a régi letöltött akár DOS-os játékok, az is jó neki igazából.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#29626) Tim82 válasza zooleeb (#29617) üzenetére


Tim82
nagyúr

A router beállításainál nem lehet, hogy only N-enabled-re van állítva? Nincsen lehetőség (B/)G/N mixed-re állítani?

meroly: ha majd lesz egy kis időm meg energiám, akkor megnézem, hogy T42p-n (XP) és X41 tablet-en (Win 7 x86) hogyan is fut a linkelt flash-játék. (Mondjuk mindkettőben a maximális 2 GB RAM van.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29627) mitulabattyi válasza meroly (#29623) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

R31-en tesztelve, múkod!
(1200MHz celeron, 512MB RAM)

(#29628) meroly válasza mitulabattyi (#29627) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, megnyugodtam ;)

Tim82: oké neked is köszi

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#29629) brekiisti válasza Tim82 (#29626) üzenetére


brekiisti
tag

"A router beállításainál nem lehet, hogy only N-enabled-re van állítva? Nincsen lehetőség (B/)G/N mixed-re állítani?"

Veled értek egyet tuti az lesz a gond

(#29630) Tim82 válasza meroly (#29628) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megnéztem mindkét laposon.

X41 tablet (Pentium M 1,5 GHz / Intel GMA900 / 2 GB DDR2 RAM / Lenovo 60 GB SSD / Windows 7 Home Premium x86) - fut, CPU terhelés 32-79% között ingadozott (ezek az általam figyelt legkisebb és legnagyobb értékek).

T42p (Pentium M 1,8 GHz / ATI FireGL T2 128 MB VRAM / 2 GB DDR RAM / Samsung 80 GB 5400rpm HDD / Windows XP SP3) - fut, CPU terhelés 10-42% között.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29631) kraftxld válasza torrente3 (#29615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakd fel a System Update-t, az leszedi a megfelelő drivereket.
Amúgy a Win7 elég jól hasít a T61-en :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29632) meroly válasza Tim82 (#29630) üzenetére


meroly
veterán

Akkor 80-90%-on vígan elketyeg majd rajta, jó lesz ez a T23 nekünk, úgy döntöttem. Meg elég sok alkatrészt is láttam hozzá, ha valami gondja lenne.
Köszi a segítséget srácok!

Impossible is nothing

(#29633) cadeyrn válasza meroly (#29632) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

HP NC6120 - M750 proci. (Dothan, P4 után)
Flash akad elég gyakran, 720p-t még mplayer is szaggatja, pedig 1,5 GB memória van benne egy 5400-as Hitachi diskkel.

T4x alá nem néznék semmiképpen, ha a Flash és a játék szó előkerült egy mondatban vele.

(#29634) meroly válasza cadeyrn (#29633) üzenetére


meroly
veterán

Érdekes mert a TP770-en, ami egy őskövület a goldminer játék letölthető demo verziója simán akadásmentesen futott, igaz kicsit lassan. Bár az lehet nem flash, annyira nem értek hozzá.

Impossible is nothing

(#29635) cadeyrn válasza meroly (#29634) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Az egy játék, nem böngészőben futó flash.
Nem tudom, milyen géped van, de vedd vissza a legkisebb fokozatra a procit, aztán próbáld ki a Robot Unicorn Attack nevű flash játékot és nézd meg, akad-e.

(#29636) Tim82 válasza meroly (#29632) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amit elfelejtettem beírni, hogy mindkét Thinkpad, amin megnéztem, Dothan procis, szóval 2 MB L2 cache-el rendelkezik. A T23-ban lévő mobil Tualatin CPU-nak negyedakkora (512 kB) cache-je van, elképzelhető, hogy ez meglehetősen befolyásolja azt, hogy mennyire fogja simán futtatni a flash játékokat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29637) Gondwana válasza meroly (#29618) üzenetére


Gondwana
addikt

(Valami dereng, hogy a T2# széria is küzdött valami hasonló betegséggel, mint a T61-ek nvidia-bugja, nevezetesen, hogy egyszer csak nem bootol be, de nem emléxek, hogy pontosan milyen BIOS-betegség is volt, csak az maradt meg, hogy amikor még azirányon gondolkoztam 2007-ben, ez volt a fő érv ellene. Illetve T2# jó akkuval - létezik még ilyen?)

Szerk: Kisgondwana nagyon élvezte a rajzolást meg a legoduploakármiket X200 Tableten - de a gonosz apja eladta a játékát.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29638) mitulabattyi válasza Tim82 (#29636) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Gondolom, hogy egy komolyabb flash játék már esélytelen, de a linkelt játék teljesen korrektül futott az R31-en, 1.2GHz-es celeron procival /256k L2 cache/ feladatkezelő szerint ~60-70%os processzorterhelés mellett.

szerk: A T2x gépeknek a memória-foglalatja szokott leválni.

[ Szerkesztve ]

(#29639) Tim82 válasza mitulabattyi (#29638) üzenetére


Tim82
nagyúr

T30-nál hal meg a RAM-foglalat, T20-T21-T22-nél a "blink of death" néven ismert alaplaphiba van (a gép nem indul, csak pislognak a LED-ek).

Most találtam: itt van rövid lista szériahibákról.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29640) mitulabattyi válasza Tim82 (#29639) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A T21 oldalán is ott van, de gondolom kifelejtették a listáról... [link] problem with failing memory slot

(#29641) audi100td


audi100td
nagyúr

Akkor a lista alapján T23-at kell venni. :) Ettől függetlenül bármelyikkel lehetnek gondok, főleg ebben a korban. Minden esetre 15-20k körül nem igen lehet válogatni, T4x nem jön ki ennyiből, X40 néha akad 20k-ért.

(#29642) meroly válasza Gondwana (#29637) üzenetére


meroly
veterán

Ha nem vennék olyat aminek még soha nem jött elő hibája, akkor nem vennék laptopot, max abakuszt ;]
Akku amúgy függ a típustól is nem csak az akkutól?

audi100td: igen, ebben a korban már bármelyiknek lehet baja... sajnos. Tényleg nincs a listában ;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#29643) audi100td válasza meroly (#29642) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát, ennyi idős gépet nem igen találsz már jó akkuval, max utángyártottal, T4x úgyszintén.

(#29644) meroly válasza audi100td (#29643) üzenetére


meroly
veterán

Azok is egy vagyon, amúgy jó akku nem kell, max egy fél órás...

Impossible is nothing

(#29645) Integra


Integra
titán

valami tippetek nincsen a kijelző bevibrálására, hogy mi lehet?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29646) mitulabattyi válasza Integra (#29645) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Ha függőlegesen, akkor driver, vagy szalagkábel, ha vízszintesen, LCD, vagy driver.
Persze más baja is lehet.

(#29647) Integra válasza mitulabattyi (#29646) üzenetére


Integra
titán

függőlegesen és csak a panel két oldalán a kávánál a legszélén. és csak egy-egy pillanatra. 2 hete kezdődött talán, absz random szerűen. nem mindig, de mikor látom azonnal feltűnik. eddig semmi baja nem volt. fura lenne ha most hirtelen win7 driver lenne 2 év használat után, félek a hardver hibától. mondjuk ez a panel úgyis egy nagy szar...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29648) meroly


meroly
veterán

google: ibm thinkpad problem

Na mi az első találat? :D

Impossible is nothing

(#29649) kaller1 válasza mitulabattyi (#29646) üzenetére


kaller1
veterán

Nagyon ritkán nálam is bevibrál a kép egy másodpercre, amióta egy külső monitor is rá van dugva a gépre. Ezt mi okozhatja?

.::> <::.

(#29650) Tim82 válasza mitulabattyi (#29640) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos, a Thinkwiki sem tökéletes, mikor állunk neki bővíteni? :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.