Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) rii válasza polip (#29800) üzenetére


rii
nagyúr

uu télleg bocsesz ... nem írtam ..... XP
)-:

windows 7 alatt megvan a win+p

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29802) amargo válasza rii (#29799) üzenetére


amargo
addikt

Akár az Fn+F7-et is használhatod :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#29803) rii válasza amargo (#29802) üzenetére


rii
nagyúr

hu az irdalmatlan kajak lenne ... de nekem semmit se reagál rá ...

catalsyt-em van .. tán azért? )-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29804) Tim82 válasza rii (#29803) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hotkey Manager fel van téve? (Na jó, lehet, hogy már nem ezen a néven fut. :B )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29805) rii válasza Tim82 (#29804) üzenetére


rii
nagyúr

működik sok hotkey, az Fn-el
világítás, fényerő ... de ez nem ... :-/

és jó az F7-es bill., mert total comm. alatt működik

kifejezetten ilyen prog-ot nem találtam (meg hasonlót sem)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29806) Tim82 válasza rii (#29805) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még az jutott eszembe, hogy nálam fent van a Full Screen Magnifyer nevű Lenovo app is, talán még az is kell (más képernyővel kapcsolatos cucc nem jut eszembe).

Egyébként valami ilyesminek kellene lennie, amit látnod kellene Fn+F7 megnyomásakor (nem 100%, hogy pontosan így nézne ki XP alatt is - T60 + Windows 7 32 bit):

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29807) ixtom válasza rii (#29805) üzenetére


ixtom
tag

Esetleg próbáld meg a Presentation Directort, bár ahhoz is kell Fn+F7 kombó.

(#29808) amargo válasza rii (#29803) üzenetére


amargo
addikt

Elvileg ezek is hardwerből mennek, mert emlékszem, hogy anno boot-nál mintha már tudtam volna használni. Ilyenkor csak három állása volt majd OS-ből lehetett jobban szabályozni.

Szerintem, ahogy már írták a HotKey és Presentation Director is kelhet hozzá.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#29809) kaller1 válasza Tim82 (#29806) üzenetére


kaller1
veterán

Ez jó, én is ezt használom.

.::> <::.

(#29810) metal01 válasza Gondwana (#29797) üzenetére


metal01
őstag

Van mind a kettő VGA, de az intelre van állítva. Semmi nem terheli a gépet. Alapból teker a venti mint az állat, és 60-70 fok is simán van a gép.

(#29811) Tim82


Tim82
nagyúr

Android OS (Ice Cream Sandwich) Thinkpad-eken (főleg tablet-eken). (Az Android x86-os portolásából csinálták elvetemültek.) Topik a thinkpads.com fórumán. :Y

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29812) ^Clown válasza Tim82 (#29811) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon komoly :) :R

(#29813) jss


jss
aktív tag

Szeretnék egy nagyobb akkut a T61-embe.
1. Érdemes -e utángyártott (jó minőségű japán cellákkal) akkut venni, vagy az nem elég jó?
2. Ha használt akkut veszek esetleg, akkor mire kell figyelni?
3. Mennyit érhet a mostani akkum? (29746 hsz.-nál az adatai)
(most már 100 %-ig tölt, azt sikerült már beállítani) :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#29814) brd válasza jss (#29813) üzenetére


brd
nagyúr

1. A Japán jó, csak ne Sanyo legyen. ;) (Az eddigi tapasztalataim alapján a Panasonic a best.)
2. Semmire, szerintem ne vegyél olyat (vagy másképpen: te megvennéd a sajátodat?).
3. Lásd 2-es pont (esetleg majd más megmondja).

The only real valuable thing is intuition.

(#29815) Chaser válasza jss (#29813) üzenetére


Chaser
titán

Ugy. akkut én hanyagolom, hallani "szép" történeteket róluk. Mivel kárt tehet a gépben részemről csak eredeti, legyen drágább de megbízható. Ha 15-ös T61-ed van van eladó 9 cellás gyári pana akkum, nem teljesen új de újszerű.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29816) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Találtam egy hirdetést. Thinkpad X220 305k. Gyanúsan olcsó, ezért felmerül a kérdés hogy ez vajon új gép, vagy gariban visszahozott, feltuningolt, "refurbished"? A típusszáma NYD2SXS, nemtom ebből lehet-e vmi infót kinyerni. A cég gondolom eltűnik mire gariztatni kéne, de mivel a Lenovonál jó a szervíz, ez sok gondot nem okozhat. Ki lehet ebből deríteni hogy ez vadiúj-e? Mert akkor jó ár, használtért nem annyira.

(#29817) Borote válasza Dr. Akula (#29816) üzenetére


Borote
addikt

Ahogy nézem, ők külföldi gépeket árulnak, szerintem ez is szürkeimport lesz... Csak azt nem tudom, hogy ez TP-nél mennyit számít :B

(#29818) ^Clown válasza Borote (#29817) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Elvileg nem számít, gyakorlatilag olvashattunk már itt olyan történetet, amikor kérték a számlát és a garanciajegyet.

(#29819) audi100td válasza ^Clown (#29818) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, de ha adnak hozzá normális számlát akkor elvileg nem lehet gond.

(#29820) lapa válasza Tim82 (#29811) üzenetére


lapa
veterán

kemény cucc. és vannak eleve tapizós 4x tabletek? nem cerkás mind?

(#29821) Tim82 válasza lapa (#29820) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, mind Wacom-os (az a sok különféle X4x tablet). :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29822) cofon


cofon
csendes tag

Sziasztok.
Van egy x61 es tabletem. 1GB memóriával! De szeretném bővíteni, 4GB-ost tud-e kezelni az alaplap, vagy lenne-e értelme a 4GB-nak. és esetleg tudnátok-e címet mondani hol vegyem!! köszi

(#29823) audi100td válasza cofon (#29822) üzenetére


audi100td
nagyúr

2x4GB mehet bele max, de a 4 Gigás modulok nagyon drágák.

(#29824) rgeorge


rgeorge
addikt

Juhé, frissült a System Update (W520, W7 x64), 4.0.3.0007, végre bezárja kilépéskor az UNCServer.exe-t.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#29825) lapa válasza Tim82 (#29821) üzenetére


lapa
veterán

és x61 tablet? itt lentebb írják is mint tesztgép.

ja, közben nézem thinkwiki szerint nincs tapi.

akkor hogy kicsit más irányból induljak: pen hegyét valami gyűszű vagy kotonszerű izével mutatóujj végére rögzíteni? lehetne tompább gömb, és érintésre (vagy nagyujj rányomással) klikkelődő. lehetséges lenne egy ilyen házilag? vagy kettő? tudom, hogy ez elborultnak hangzik, de akkor lenne igazi a tablet, ha két kézzel tudod böködni.

Gondwana egyszer már elmagyarázta nekem csak nem figyeltem eléggé.

még jobbabb lenne mint a tapizás, mert nyomóerőt is közvetítene, nem? szerintem én akarok ilyet.

(#29826) Chaser válasza lapa (#29825) üzenetére


Chaser
titán

x61 tabot ne akard kézzel bökdösni, valami spéci felület bevonat van rajta, legkisebb tapira is mocskos olajfoltszerű lenyomatot hagy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29827) Sensei válasza Chaser (#29826) üzenetére


Sensei
tag

Garanciális szervizzel kapcsolatban: debreceni Delta maximális respect. :R
A gépem kevesebb mint két órát töltött náluk (pedig a T420si-t elemeire kell szedni fan cseréhez), előre megrendelték az alkatrészt és csak a tényleges csere idejére kellett odavinnem a notit.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29828) Harigata


Harigata
tag

Üdvözlet!

Tudna valaki véleményt mondani erről az üzletről?
[link]

Elég jó áron vannak használt Thinkpadek.
Megnéztem élőben is, szép, újszerű állapot.
Állítólag Németországból hozták, a régi megmaradt raktári állományból.

(#29829) yodamastah válasza Harigata (#29828) üzenetére


yodamastah
őstag

En mar vasaroltam toluk hasznalt thinkpadet. Minden rendben ment. A gep is rendben van, napi hasznalatban van azota is. (x61)

[ Szerkesztve ]

(#29830) Harigata


Harigata
tag

Köszi a választ. Mikor vetted, mostanában? Új állapotban, vagy használtan?

(#29831) rii válasza Tim82 (#29806) üzenetére


rii
nagyúr

első lépésként próbáltam ezt megtalálni... ezt a full screem magnifyer -t .. de béna voltam és sehol nem lelem )))-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29832) yodamastah válasza Harigata (#29830) üzenetére


yodamastah
őstag

Ugy 1 eve vettem, hasznalt gep volt.

(#29833) Harigata válasza yodamastah (#29832) üzenetére


Harigata
tag

Köszi.

(#29834) Shadowfax válasza rii (#29831) üzenetére


Shadowfax
addikt

A Fullscreen magnifier a Hotkey driver része ( a pakkban benne van még az On Screen Display, az Easy Launch Buttons, a Web navigation keys agent). Ha így sem találod, akkor próbáld meg leszedni és ismét föltenni.

(#29835) lapa válasza Chaser (#29826) üzenetére


lapa
veterán

nem biztos hogy megértetted a posztot.

(#29836) lorcsi


lorcsi
veterán

Friss T61 tulaj vagyok (14,1', dvd írós, T7300, 80-as sata winyó, x3100, 1 giga 800-as ram stb..)
nincs még rajta op. rendszer
1giga ram van beépítve alapból, amit 3-4 gigára szeretnék bővíteni és ennek megfelelően win7-et tennék rá.
az érdekelne ezzel kapcsolatban, hogy a 32 vagy a 64 bitest javasoljátok ?
driverek szempontjából, azt hallottam, hogy a 64-hez nehezebb találni megfelelőt

[ Szerkesztve ]

(#29837) kraftxld válasza lorcsi (#29836) üzenetére


kraftxld
nagyúr

64bit alatt is megy minden. Ha meg 4GB-ot akarsz bele akkor szigorúan 64bit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29838) somasz


somasz
addikt

Üdv!
X220-hoz nézem a francia billentyűzeteket:
ez és ez között mi a különbség?

Egy hivatalos lenovo oldalon találtam, hogy a FRU45N2222, FRU45N2082, meg egy harmadik is kompatibilis. Ezt persze most nem találom, de nem tudjátok, mi a különbség?

Garanciális jellegű kérdés: ha esetleg baj adódik a géppel, akkor vissza kéne bele szerelnem a magyar billentyűt? Vagy franciával is beveszik garanciába? (Ugyanez vonatkozik eredeti ssd-re és memóriára??) :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#29839) mitulabattyi válasza somasz (#29838) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Billentyű, HDD, RAM mind szerelhető, nem kell visszarakni az eredetit, viszont nem árt szólni, nehogy mást tegyenek vissza a szervízben.

(#29840) audi100td válasza somasz (#29838) üzenetére


audi100td
nagyúr

3 különböző gyártó szállít a lenovo-nak billentyűzetet, ALPS, NMB, Chicony, ezért a különböző FRU számok.

(#29841) somasz válasza audi100td (#29840) üzenetére


somasz
addikt

Melyiket válasszam szerintetek? minőségbeli különbségek vannak?
(#29839) mitulabattyi köszi, ez így logikus... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#29842) audi100td válasza somasz (#29841) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vannak különbségek, egyéntől függ ki melyiket szereti, én az ALPS-ot részesítem előnyben, sokan az NMB-t, Chicony-t általában kevésbé. Hardware Maintenance Manual-ban meg tudod nézni a táblázatot (Parts List -> Keyboard), ott nincsenek feliratozva az oszlopok, de ez alapján, balról jobbra NMB, ALPS, Chicony.

(#29843) cofon


cofon
csendes tag

sziasztok még mindíg a RAM-al vagyok elfoglalva. Tehát adott egy ThinkPad X61 Tablet 1 GB rammal: . 4GB felesleges mivel 32 bites w7-et használom /3-at kezel/, kérdésem ha a másik helyre 2GB os ramot raknék- akkor ugye 1+2GB RAM lenne , akkor tudná-e kezelni a gépezet??? Vagy legyen a másikban is 1GB azaz 1+1GB RAM?!

(#29844) audi100td


audi100td
nagyúr

Igen, nem baj ha aszimmetrikus a RAM-ok mérete, mehet bele 2+1GB.

(#29845) mitulabattyi válasza cofon (#29843) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

8GB-ig kezel ramot az x61 chipsetje, ezen belül úgy variálod ahogy jólesik, max nem lesz dual chanel. (a 64 bites win7hez is van minden driver)

(#29846) fordfairlane válasza lorcsi (#29836) üzenetére


fordfairlane
veterán

driverek szempontjából, azt hallottam, hogy a 64-hez nehezebb találni megfelelőt

Nekem is ilyesmi T61-em van, T7100-gyel, mindenhez van 32 és 64 bites driver. Az enyémben mondjuk nincs sem ujjlenyomatolvasó, sem webkamera, ezekről nem tudok nyilatkozni, de szerintem azok sem jelentek problémát. A Lenovo support driver-ellátottság szempontból egész jó.

x gon' give it to ya

(#29847) #47053824


#47053824
törölt tag

t60/x61s gepekre hogy tudnam rakotni az 5.1-es hangfalszettet? mindenkepp usb hangkartya kell?

(#29848) fordfairlane válasza #47053824 (#29847) üzenetére


fordfairlane
veterán

Elvileg USB-, expresscard hangkártya kell, esetleg valamelyik ezekhez való dock spdif kimenettel, ha létezik ilyen.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29849) Gondwana válasza #47053824 (#29847) üzenetére


Gondwana
addikt

A 2504-es dokkoló oldalán van egy SPDIF kimenet, a többit meg sejted.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29850) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Lenne egy Linux-os problémám. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni. A céges gépemre fel kellett telepítenem a Fedora-t Oracle VM-en keresztül. Eddig rendben is van, de nem tudom telepíteni az integrációs szolgáltatásokat, mert kiírja, hogy nem tudta felcsatolni a VBoxQuestAdditions.iso-t. Ötlet?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.