Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) hcl válasza Tomika86 (#80746) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyesmivel lehet, igen

@PROTRON : AKkor ennyi. Szedd szét, köss neki másik akkut, imádkozz :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80752) Tomika86 válasza hcl (#80751) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ez a része megvan. Egy különálló panelra készítem az USB-Uart átalakítót, mindenem megvan hozzá, csak a panelt kell elkészítenem.

(#80753) weiss válasza Tomika86 (#80750) üzenetére


weiss
addikt

Igen, én nem csinálnék vele semmit.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#80754) repvez válasza weiss (#80753) üzenetére


repvez
addikt

Nem a témába vág, de a mellékelt képről érdeklödnék, hogy azt hogy lehet megcsinálni, ahogy a képen is, hogy több különállo részegység legyen egy azon scematic sheeten ? a kölön állo részegységek külön panelen lennének, de össze lennének kötve légvezetékkel.
DE ha megtervezem igy ahogy a képen van és a lábaknak beállitom a megfelelo neveiket mint a GND, VCC és a kapcsolodó lábakat, akkor a 3d-s panel tervezöben ugy veszi, hogy ez egy panel és összeközi az azonos nevu lábakat.

Tehát hogy tudom azt elérni, hogy egy lapon legyenek , de a gyártando panelet szeparáltan legyenek és az egyiken, mondjuk az anya a csatlakozo panelen meg az apa csatlakotó legyen.

(#80755) Tomika86 válasza repvez (#80754) üzenetére


Tomika86
senior tag

Én Kicadben úgy rendeztem el őket, aztán szaggatott vonallal elválasztottam

(#80756) #85619712 válasza hcl (#80742) üzenetére


#85619712
törölt tag

Párhuzamos porttal is voltak kalandjaim, amikor még nagy divatja volt a digitális sat beltérizésnek, sok rosszul flashelt beltérit (opticum, globo) hoztam vissza az életbe. Volt az alapon egy jtag csatlakozó, azon keresztül kellett rámásolni a megfelelő romot, iszonyú lassú folyamat volt, és nagyon érzékeny volt még a vezeték hosszára is. Jelenleg is van egy laptopom ami elég ritka fecske(toshiaba tecra s4), 2 magos normális vidkarival, elboldogul a win10-el is, és van rajta gyárilag párhuzamos és soros port is, ilyen célokra lett félretéve de nem igazán van már használva. :( Valahogy nincs már türelmem ezekhez.

(#80757) hcl válasza #85619712 (#80756) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én azért tartok ilyesmiket, amikkel ilyen alap dolgokat meg lehet oldani :) Sokáig egy HP XE3 szolgált LPT porttal - de nem is kell belőle ilyen új cucc, meg Win10 sem. Offline használja az ember, akkor nincs vele gáz, ha akár XP van rajta.
Meg jó lenne egyszer olyan virtuálhost, amin működik a PCI(e) passthrough, annak adja az ember a perifériákat, aminek éppen kell :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80758) #85619712 válasza hcl (#80757) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ejha az a hp is minimum 20 éves... :Y Érdekes akkor még tudták hogy kell tartós dolgokat építeni. :W A harmadik mondatodat nem igazán értem. :DDD

(#80759) hcl válasza #85619712 (#80758) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, az ilyen programozós gépet felesleges hálózatra tenni, vagy ha igen, akkor ne érje el a netet. Úgy nem kell rá up to date OS, ami programozáshoz kell, az elmegy WinXP, Win7 alatt, Linuxból esetleg lehet újabb (de az se lesz gyors, bár a flashrom-nak nem kell nagy sebesség :D )
Az XE3-at asszem működőképesen adtam el, kb. sosem láttam még olyan jó billentyűzetet laposban :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#80760) #85619712 válasza hcl (#80759) üzenetére


#85619712
törölt tag

Akkor a negyediket nem értem. :)) Virtualhost, pcie passtrough, periféria kiadás. A többi talán értelmezhető számomra is... na mindegy. :DDD Persze, abban egyetértek, hogy programozásra még mindig az XP az "isten" szigorúan net nélkül, főleg hogy ezek a progik javarészt xp-re lettek írva. :R Csak (nekem) kényelmetlen volt mindig a cuccokat rámásolni, azért használtam mindig olyan gépet amire lehúztam a netről a dolgokat és mehetett is a móka ( XP kompatibilis módban). Na de nem vagyunk egyformák. ;)

(#80761) hcl válasza #85619712 (#80760) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Virtualhost, pcie passtrough, periféria kiadás. "
Alapvetően van 2 laptopom, meg 2 asztali gép, az egyik egy NAS, a másik egy virtuálgépeket futtató host gép. Azon mindig az megy, amit elindítok, van rajta vagy 10 gép (egyszerre több is mehetne, csak kevés hozzá a hardver). A fizikai gépbe dugott (vagy akár a laptopba dugott) USB-s bármi átadása egy virtuális gépnek nem ügy, azt minden tudja.
PCIE eszközt viszont csak úgy lehet odaadni egy virtuális gépnek, ha az alaplap is támogatja. :O Pedig akkor ugye lehetne azt, hogy indítok egy XP-t, soros+párhuzamos port átad, és azzal lehetne LPT-n is programozni, mert az pont olyan, mintha egy fizikai gépben levő bármilyen kártyát, vagy integrált eszközt használnál.
Így meg ha ilyesmi kell, akkor beleteszek egy külön winyót, amin XP van, és akkor azzal macerálok. Mondjuk eddig egy ilyen volt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80762) PitLee válasza BlackSoft (#80695) üzenetére


PitLee
őstag

Nem értek hozzá, de a neten bóklászva elsőnek szembe jöttek a szürke,zöld, rózsaszín film ellenállások, ahol ha jól látom a nullát szinte mindig kiírják.

forrás

Tovább nézegetve a feketét csak huzal elánállásoknál találtam és ott már a legtöbb helyen a nulla nem szerepel.

Nem tudom mennyire van szabványosítva a méret, de az átmérője és a hossza lábak nélkül.
lehet segít a teljesítmény beazonosításában.

Amúgy volt ennek a készüléknek neve, mert hátha van a neten valami kép róla.

[ Szerkesztve ]

(#80763) JohnD válasza hcl (#80721) üzenetére


JohnD
tag

Rendeltem egy Ugreen márkájút aranyozott csatlakozóval, USB 3 szabványnak megfelel, 1.5m.
Remélem jó lesz :)
Vez nélküli egér szerintem fölösleges. Elemet kell benne cserélni, késik, pontatlan stb.

[ Szerkesztve ]

(#80764) Barret001 válasza JohnD (#80763) üzenetére


Barret001
addikt

10 éve vezeték nélküli egeret használok.Ugyan azok az akkuk vannak még benne! Nekem maximálisan bevált.

(#80765) #85619712 válasza hcl (#80761) üzenetére


#85619712
törölt tag

:Y Elolvastam a bejegyzést, elég rendesen elmerültél a digitális "mocsokban" mit ne mondjak. Én tuti feladtam volna már a felénél. :D Az is érdekes, hogy ha sehol nem találsz választ a problémára, a ruszkiknál tuti ott a megoldás. Minden estere szép munka! :R :C

Még valami egy Asus p4b533 alaplap procival memóriával nem érdekel? Van rajta párhuzamos és 2 soros port, ilyen célokra pont jó lenne neked. Mivel másra úgy sem jó, én vagy kidobom vagy szétbontom, szóval free lenne ez is, csak valahogy jusson el hozzád. :K

[ Szerkesztve ]

(#80766) hcl válasza JohnD (#80763) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is baromi régóta wirelessezek. Pont olyan pontos, mint a drótos, és nem késik.
Elemcsere, átalakítottam lítiumakkuhoz, USB-ről tölt éjjelenként. Ami melóhelyen van, abban elem van, 2-3 havonta kell cserélni (lézeres :) )

@lewegee2 : " Az is érdekes, hogy ha sehol nem találsz választ a problémára, a ruszkiknál tuti ott a megoldás."
Áh, max. látod, hogy valaki megcsinálta, de rendesen leírva sehol nincs :D

Asus lap dehogy érdekel, inkább add el :) (deazé'köszi :) ) Pont nem kell még egy gép ide, azért van minden virtualizálva, amit lehet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80767) JohnD válasza hcl (#80766) üzenetére


JohnD
tag

Jó, értem én, csakhogy a kábel, amit rendeltem kb. 1700 Ft. Kíváncsi vagyok ennyiért milyen vez nélküli egeret lehet kapni (én meg sajnos nem értek az átalakításhoz. Mondjuk vannak AAA-s NiMH akkuim, de azokat is töltögetni kell nyilván).

[ Szerkesztve ]

(#80768) hcl válasza JohnD (#80767) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A vezeték nélküli egér drágább, gondolom - a macera, amit egy vezetékes egér oko, megfizethetetlen ;) ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#80769) Dr. Szilikát válasza JohnD (#80763) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Logitech M150 egér 2xAA elemmel 1 évig is elmegy és lehet, hogy játékos igényeknek nem felelne meg, de azt én észre sem veszem, tökéletesen végzi a dolgát, sok éve. IR LED-del működik, vagyis szemmel nem látható fény (kamera mutatja).

Van egy Genius egerem, házimozi célra használom, ez piros lézer LED, 1xAA, nagyon hamar merül. Tettem bele 14500 Li-ion cellát, vállalva a kockázatot, hogy a nagyobb feszültségtől vége lehet, de működik, most már sokkal tovább.

Ellenőriztem tápegységről, szétszedve adtam rá egyre növekvő feszültséget, figyelve az alkatrészek melegedését is. Ha jól emlékszem, nem sokat változott az áramfelvétele, csak sajnos már alapból is relatív túl sok.

Érdekes, hogy a fenti Logitech alig fogyaszt, de letapogatási képessége mégis valahogy finomabb, jobb vele navigálni, bármilyen felületen.

(#80770) Barret001 válasza hcl (#80768) üzenetére


Barret001
addikt

10-15 éve még gond volt a wireless egereknél a reakcióidő.Ma már tökéletesen megoldottak minden problémát.Vissza nem állnék semmi pénzért!

(#80771) #85619712 válasza hcl (#80766) üzenetére


#85619712
törölt tag

Eladni? Kinek? Minek? Én is úgy kaptam, mindegy ha nem csap le itt valaki érte, szétbontom, kidobni nincs szívem, tele van jó kis mosfetekkel. :DD

Akinek kell a lap szóljon! :R

(#80772) #85619712 válasza JohnD (#80767) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ez az egér pont annyi, 2 év garival 1800-as dpi-vel. :DDD

(#80773) hcl válasza Dr. Szilikát (#80769) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nézd meg inkább a tápáramkört. Nekem a Gennyiusz úgy kezdődik, hogy stabilizátor IC , ami 5...0,8V közötti bemenetről megoldja magának a tápfeszt :D Simán beletettem a lítiumot.

@Barrett01 : A tizenéves bill-egér szettem, nagyon gagyi, sosem késett, csak baromi gyenge a hatótávja.

@leweegee2 : Akkor add oda valami segélyszervezetnek, itt voltak komplett gépadományozások is mostanában :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80774) JohnD válasza #85619712 (#80772) üzenetére


JohnD
tag

leweegee2 jól hangzik, de most már akkor egyelőre marad a vezetékes megoldás
Dr. Szilikát ha jól látom (Árukereső) az az egér jóval többe kerül (lehet csak billel együtt lehet kapni)

egyelőre megnézem már így 1.5m hosszabbítóval, aztán ha nem jó, jöhetnek a vezeték nélküli megoldások

(#80775) Barret001 válasza hcl (#80773) üzenetére


Barret001
addikt

A hatótávja nekem is kicsi,de ez nem probléma,mert a gép közel van a billentyűzethez :) 1,5 M kb,amit tud.Ami nálam is gond,hogy kb 2 hetente lezabálja az egér a 2 akkut. (ennyi belefér) A billentyűzet meg fél évet is kibír. Az egér mindig világít,csak visszaveszi a fényerőt.

[ Szerkesztve ]

(#80776) hcl válasza Barret001 (#80775) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ez nem ilyen 2m volt, hanem 20-40cm :D Újraforrasztottam az akkutartó vezetékeit, és sokkal jobb lett. Nemrég kipróbáltam lítiumról (ugyanúgy kb. 3V-ra lehúzva), és pár méterről még kotor :D

Némely drótmentes egér kikapcsol, ha nincs használva, és mozdításra indul :) (A mostanim se ilyen :D ) De amikor nem használom a gépet, lekapcsolom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80777) Barret001 válasza hcl (#80776) üzenetére


Barret001
addikt

Én nem kapcsolom le,mert NINCS kapcsolója... Ez egy őskori Logitech kombó. Még működik,tehát marad.Lehet hogy ebbe is li akku kellene... [Kőkorszaki]

(#80778) repvez válasza Tomika86 (#80755) üzenetére


repvez
addikt

lehet , hogy nem teljesen jol fejeztem ki magam, vagy én nem értem.
DE a szaggatot vonal az elválasztja a kapcsolásokat egymástol ?
Vagy csak vizuálisan különiti el ?
Mert én is körberajzoltam a kölünállo kapcsolásokat ,de attol még ha átváltok a 3d-s paneltervezobe a komponensek össze vannak kapcsolodva aminek ugyan az a neve ,de külön állo panelen kellene lenniuk.

(#80779) Tomika86 válasza repvez (#80778) üzenetére


Tomika86
senior tag

Amiről én mondtam az egy panelen van. Bocsi

(#80780) hcl válasza Barret001 (#80777) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ismerős :D De az meredek, hogy egyáltalán kihoztak ilyet kapcsoló nélkül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80781) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Vajon ez egy Aoyue 906 forrasztóállomáshoz jó lehet?
(Bár előbb meg kéne néznem, hogy miért nem melegít az a darab, ami hozzá van... :D )

Másik kérdés; mi történik, ha egy Ni-MH akkut túltöltesz?
Elég kis árammal, de 2-2,5V-on.
A készülő napelemes órámat méregettem, és akku nélkül az akkutartón ott a kb. 2V, az óraszerkezet el is indul csak a napelemről, ha süti a Nap.
Ha bekerül az akku, akkor 1,37V köré esik (ennyire tölti a 220-as töltőm is ezt az akkut), erős napsütésen is. Viszont láttam már 1,4 köré is töltődni. Gyanús, hogy igen buta a vezérlő.
A töltőelektronika egy napelemes kerti lámpából jött (a napelem is). De gondolom, ha abban nem töltötte túl a szintén nikkeles akkut, akkor ebben sem fogja...

Mutogatni való hater díszpinty

(#80782) #85619712 válasza hcl (#80781) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem jó mert apa csatlakozó van rajta, neked anya csatlakozós kell.

Ha valóban kicsi az áram semmi baja nem lesz az akkunak.

(#80783) hcl válasza #85619712 (#80782) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:W 'zmeg a vak meg én vagyok, letekertem, mondom tök jó, 5 lábú, biztos jó :D

De ha már letekertem, megnéztem a belsejét. És korábban nem tűnt fel, de a kábel forrpontjaiból egy szénné volt égve :D Asszem megvan a bűnös... Holnap kijavítom, és megnézzük, mekkorát füstöl :D

@akku : Elég bika az a napelem, de az óraszerkezet folyamatosan fogyaszt. Ma úgy teszteltem, hogy csontig töltött akku be, és ki a napra. Nem ment feljebb 1,35-nél. Na most egy éjszaka alatt azért fogy az akkuból, szóval még ha napi 8-10 órát süti is a Nap (nem fogja, nyáron sem), akkor sem a telitöltött akku kapja ezt a feszt 8-10 óráig, mindig fogyaszt belőle éjjel.

Ha lesz végre 3 ilyen bontott napelemem, ami ugyanolyan, akkor csinálok lítiumost is, a meglevők csak párban vannak, azok kevesek. (Mind 1.2V, kevés egy TP4056-hoz.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80784) Dr. Szilikát válasza hcl (#80781) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ezeknél a töltés végén kialakuló feszültség függ a töltőáramtól és a cella belső ellenállásától. Egy kisebb kapacitású cellának nagyobb a belső ellenállása. Ha romlik kondíció, attól is nő. Ezért nem határozható meg egyértelműen a végfeszültség, a -dU elven működő töltők nem is azt figyelik.

De alacsony töltőáramnál nem kell komoly elektronika, egy ellenállással is elintézhető. Feltöltődés után a feleslegben bevitt energiát képesek elfűteni, de ha olyan kicsi a töltőáram, ami a cellát nem melegíti, illetve nem tudjuk érzékelni, az nem olyan vészes. Noha gyakorlatban C/300 körüli csepptöltőáram lenne optimális, amit sokáig elvisel. Vagy más forrás szerint C/40 alatt legyen.

C/10 a standard töltőáram, 15 óráig (150 % töltés).

[ Szerkesztve ]

(#80785) #85619712 válasza hcl (#80783) üzenetére


#85619712
törölt tag

A napelemek nem kell ugyanolyanok legyenek, mehetnek sorba ha van 4 különböző is akár, annyi, hogy mindig a legkisebb terhelhetőségű cella adja meg a kivehető maximális áramerőséget.

[ Szerkesztve ]

(#80786) hcl válasza Dr. Szilikát (#80784) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ezt olvastam. Az akkut viszont nem tudom, milyen :D (Nincs ráírva...)
A kérdés inkább az, hogy mi történik, ha tényleg durván túltölti az ember :)
A C/10 erős napon amúgy akár még meg is lehet, de szerencsére a folyamatos fogyasztás is megvan, így valószínű a valós töltőáram is kisebb.
Csepptöltéshez a C/300 szerintem közelebb van, mivel csepptöltés... a C/40 csak negyede a C/10-nek.

@lewegee : Na ez az, ezek mind harmatosak :D Korábban próbáltam ennek az elektroniknak a saját napelemével, és szenvedett, alig tudott valamit tölteni az akkun, ha rajta volt az óraszerkezet. Ez a 2,5V-os szépen tölti.
A lítiumnál meg a TP4056 elég sokat elvesz a töltőáramból. A két 2,2V-ossal, amivel próbáltam, ugyan elindult a töltőmodul jelezte, hogy tölt, de több óra alatt kb. 0.01V-t tolt az akkun, szóval elég kevéske volt az áram. A TP4056 meg 4-8V között elmegy, 3 jobbféle napossal szerintem működne a dolog.
A líitumakku amúgy is alkalmasabb össze-vissza töltésre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80787) Barret001 válasza hcl (#80786) üzenetére


Barret001
addikt

"Ni-MH akku" Nem kell félteni,ő a legszívósabb állat :D

(#80788) hcl válasza Barret001 (#80787) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hááát
Memóriaeffektusban jó, de jobban szeressem a lítiumot :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#80789) Barret001 válasza hcl (#80788) üzenetére


Barret001
addikt

"de jobban szeressem a lítiumot " Én is :)

(#80790) #90088192 válasza Barret001 (#80789) üzenetére


#90088192
törölt tag

A diéta topik is itt van már? :DDD

(#80791) Barret001 válasza #90088192 (#80790) üzenetére


Barret001
addikt

Nem diétázom,mert nem vagyok rászorulva...De a líthium könnyebben nyelhető,síma érzés :) NI-MH nekem kaparja a torkomat.

(#80792) mezis válasza Barret001 (#80789) üzenetére


mezis
nagyúr

Tisztelem, becsülöm a lítium akkuk képességeit, de miután reménytelenül küzdök egy Jimmy akkumulátoros porszívó 6db-os, nagyon egybeépített akku pakkjával, saját részre NiMH-val szerelt akkus porszívót vettem! :O



mezis

(#80793) hcl válasza mezis (#80792) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért ez egy korrekt cucc. Szerintem nagyon egyben kell cserélni :)

NiMH-al is lehet küzdeni... Nekem is közelít a pillanat, amikor a robotporszívóban lítiumra cserélődik a nikkel

Mutogatni való hater díszpinty

(#80794) mezis válasza hcl (#80793) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak annyi a baja, hogy a 6 cellából 3db készenlétben nagyon hamar lemerül. Aztán töltéskor is nagyon ugrál a PWM-es töltő feszültség, sokkal jobban mint a másik 3 celláé.

mezis

(#80795) hcl válasza mezis (#80794) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor azt a hármat cserélni?
Vagy LOL, a készenlét úgy van megoldva, hogy csak hármat használ? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80796) mezis válasza hcl (#80795) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, a készenlét 3-at használ. No de annyira? (Mind a 6 akku ugyanolyan jó állapotban volt, ha azt a 3-at is külön feltöltöttem (óvatosan), akkor egy porszívózás erejéig minden rendben működött.
Cseréltem mind a 6-ot, eredmény ugyanaz.

mezis

(#80797) tordaitibi válasza mezis (#80792) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A kialakítása így a képről saccolva ngyon hasonló némely szerszámgép akkupakkjához.
Sok ilyet celláztam újra.
Ha nem is egyszerűen de bontható.

Ki kell venni az akkukat és 3 voltra merítés után egy teljes töltés-kisütés ciklussal kell nmérni egy cellánkénti kapacitást. Ha üzemszerúen nagy a terhelőáram akkor ajánlott 5-10C között egy teszt mert kehet hogy a cella még kis áramfelvételű alkalmazásban hozza a kapacitása 80-90%-át de bagy igénybevétel mellett leesik a feszültség. Vagyis megnőtt már a belső ellenállása.

Ha kívül mind a 6 cella tökéles és pár %-on belül egyforma akkor ott a panelon lesz valami, ezt sokkalta nehezebb vagy lehetetlen megjavítani.
Vagy amit hcl írt bár ez nagyon idióta megoldás lenne a gyártó részéről.

Szerk,
most olvasom az utolsó hsz-odat, akkor meg folyamatosan a töltőn kell tartani. Más megoldást nem látok.
Vagy beszerelsz egy áramtalanító kapcsolót :)
Ez önjáró robotporszívó, vagy mezei? Mert ez utóbbinál egyáltalán mi értelme van a standby-nak?

[ Szerkesztve ]

(#80798) hcl válasza mezis (#80796) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aaaaaaaaaaa odarak egy ilyen cumót, rendesen megtervezve, és beletesz egy ilyen baromságot, hogy a készenlét csak 3 cellát merít :D
De ha full csere után is rossz, akkor ott nem az a 3 cella volt rossz. Vajon a BMS minden része rendben van?

@tordaitibi : Okos porszívó lehet, mert az én buta példányomon nincs standby.

Esetleg egy külön áramforrást bepakolni standby-nak, és átkapcsolás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80799) mezis válasza hcl (#80798) üzenetére


mezis
nagyúr

Erre hasonlít a legjobban. Az akku pakk-ra meg valami hasonló ajánlatot találtam amikor elkezdtem vele foglalkozni.
Úgy működik, hogy a porszívón vannak a kapcsolók ("félgőzzel" is használható) és az akku pakk a vezérlésnek megfelelő feszültséget kapcsol (MOS-FET?) a kimenetére. A motorja max 380W-os (ha hinni lehet a címkéjének, meg a reklámnak.)


A fordulatszáma meg állítólag 100000!

mezis

(#80800) hcl válasza mezis (#80799) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na de a megfelelő feszültséget nem úgy szokás megoldani, hogy csak a fél akkupakkot használja (vagy ha igen, akkor mindig másik cellákat, hogy egyenletesen használódjon), hanem PWM-mel, vagy más teljesítményszabályozással :D

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.