Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80701) hcl válasza tordaitibi (#80700) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hátha rájött közben, hogy nem finom :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80702) #85619712 válasza BlackSoft (#80695) üzenetére


#85619712
törölt tag

Az egy 0.33 ohm ellenállás a méretéből ítélve 3W-os.

(#80703) tordaitibi válasza hcl (#80701) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezek az apró állatkák nagyon sok kárt és bosszúságot tudnak okozni.
Az most nem elektromos téma hogy 4 éve ősszel én a házba 22 egeret fogtam meg mire rájöttem hogy átrágták az 1927-ben épült sárház falát és a lukon közlekedtek. És ráment egy csomó ágynemű, ruha mert ki kellett dobni.

A fiamnál a padláson irgalmatlan kábeldzsumbuj van, ledtápok, ehhez wifi vezérlők, riasztó és lankábelek mennek és beszabadult egy nyest.
Különleges érzékkel a 230 voltos kábeleket nagy ívben kikerülte, lehet beépített feszültségszenzorral rendelkeznek :) de ráment 1 ledtáp, 1 vezérlő meg DC és lan kábeleket kellett cserélni mert szétrágta.

(#80704) hcl válasza tordaitibi (#80703) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egér ellen nagyanyámhoz gányoltam össze egy Arduino + 555 + Nokia 3310 hangszóró és piezo csipogó szörnyeteget, valami teljesen lehetetlen frekvenciákon random visítozott (elvileg, mert ugye nem hallom), egerek eltűntek :D
Most haveréknál szolgál...

Mutogatni való hater díszpinty

(#80705) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Szeretnem segitsegeteket kerni, hogy abban, hogy az MVMel harcban allunk, mert a napelemrendszer miatt a halozati feszultsegem 253V amikor sut a nap. Tehat 1 atlagos nyari napon reggel 7-18 oraig 253V van a konnektorokban. Az egesz problemat az MVM elavult utcai halozata okozza, amire kapcsolodok. (tul vekonyak a gerinc kabelek)
1.5ev alatt rengeteg eszkozom tonkrement mindegyik elektronika hibaval (mig elotte 8.5 evig nem volt ilyen meghibasodas) de az MVM azzal vedekezik, hogy nincs a 2-nek koze egymashoz, veletlen egybeeses.
Az volna a kerdesem, hogy mivel a szabvany szerint 230+-10% -ra kell meretezni az elektronikai eszkozoket (pl. TV, Mosogep, LED lampak, stb....) art-r ezeknek az eszkozoknek, ha allando 253V-ot kapnak? Azt szamoltam, hogy nekem nagysagrendileg 1500 orat mentek 253V-on az eszkozeim.
Tehat rovidul-e az elettartamuk, mintha 220-240V kozott lenne hasznalva?
Az MVM szerint nem, igy nyilvan nem is hajlandoak fizetni karteritest, mivel a 253V-ot nem haladja meg a feszultseg, igy belefernek a szabvanyba.
Mi a velemenyetek?

(#80706) hcl válasza Zizi123 (#80705) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rövidül. Valószínűleg a legtöbb cuccod javítható, mert csak a táp bemenete környékén dölglik meg a túl nagy betáptól pár dolog, de nyilván ez elég nagy bosszúság. (Tapasztalat, hogy Philips monitor a 230 helyett 380V-ot kb. 2 hétig bírta, Dell PC tápja ugyanezt sokkal tovább, de miután a monitorban eldurrantak a pufferkondik, kiderült, hogy 380V a 220... :D Monitor a kondik cseréje után ment tovább.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#80707) Dr. Szilikát válasza Zizi123 (#80705) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Alapvetően ez úgy működik, hogy amikor tőlem szakvéleményt kérnek (akár biztosítós vagy áramszolgáltatós ügy) megállapítom a hibát és abból visszakövetkeztetek az okra.

Az, hogy "tönkrement" számomra szinte semmit nem jelent, csak így külsőleg. Egyébként sok eszköz jól bírja, másoknál lehet rövidülés is.

#80695 BlackSoft

Ez megint olyan, hogy kontextus. Megnézzük az áramkört és kitaláljuk, hogy mi kell oda.

De létezik olyan jelölés is, hogy .33 azaz 0,33 ohm. Ha azt mondod, hogy a képen látható "valami" egy pont, nem sérülés.

[ Szerkesztve ]

(#80708) Zizi123 válasza Dr. Szilikát (#80707) üzenetére


Zizi123
senior tag

Mivel nem minden ment tonkre, csak huto, 2db mosogatogep, TV, Led lampak, igy "sok eszköz jól bírja, másoknál lehet rövidülés is." allitas teljesul.
En abbol indulok ki, hogy:
Van 1 benzines auto aminek a fordulatszama mukodes kozben 800 -5000rpm-ig terjed rendeltetesszeru hasznalat eseten (Ez aramnal legyen 217V-253V).
Kerdes: Ha en mindig 5000-es fordulatszamon hajtom tart-e addig az autom, mintha 3000-es fordulatszámon (aram eseteben ez lenne a 230V) hajtanam?
Szerintem nem...
Laikuskent kerdezem, hogy ez az allitas az elektronikaban igaz-e?

(#80709) BlackSoft válasza tordaitibi (#80700) üzenetére


BlackSoft
addikt

Próbáltam mérni, 1.5 körül Ohm-ot ír a műszer, de picit változik annak függvényében, milyen kedve van éppen. :DDD Tehát akkor mi lehet? :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80710) Dr. Szilikát válasza Zizi123 (#80708) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ezt nem lehet így egyszerűsíteni, még LED-lámpán belül is létezik többféle konstrukció: passzív kapacitív előtét, aktív elektronikus áramgenerátor, utóbbi is lehet disszipatív vagy kapcsolóüzemű, ezek közül legutóbbi bírja legjobban.

Mosógépnél sem mindegy, melyik részegység / alkatrész, milyen hibájáról van szó.

Kapcsolóüzemű tápegységeknek 260 V általában nem probléma, akár egyszerű vagy aktív PFC-s konstrukció. Ezek nagyobb feszültségről kisebb áramot vesznek fel, így akár jobb hatásfokkal (kisebb melegedéssel) is üzemelhet a primer kapcsolóelem, a feszültségtűrést pedig szokás minimum 260 V bemenőre tervezni.

A lineáris jellegű fogyasztók áramfelvétele / teljesítménye / melegedése a feszültséggel együtt nő, ilyenek az izzószálas eszközök, illetve közvetlen a hálózatról működő motorok (más kérdés, hogy utóbbit a tengelyterhelés is befolyásolja). Az erősebb melegedés általában életrövidítő, plusz a hidegellenállás miatti áramimpulzus is nagyobb az izzóknál.

#80709 BlackSoft

Nem zárható ki a 0,33, de ahogy említettem, kontextus a döntő.

[ Szerkesztve ]

(#80711) hcl válasza PitLee (#80697) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW tényleg csak a töltést kellett megoldania (az ID chipet), mert amúgy a Lightning csatin ott az USB D- D+

Mutogatni való hater díszpinty

(#80712) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na közben sikerült jobban megnéznem más megvilágítás alatt, és az egy Ohm jel a végén.

Viszont így nyitott marad, hogy 33 vagy .33. Csinálok majd pár képet még, hogy látható legyen hol is volt. Viszont most ismét rámértem, ezúttal aligátorokkal és, ha jól olvasom le, akkor 3.3 Ohm, ami további érthetetlenséget szül számomra.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80713) Dr. Szilikát válasza BlackSoft (#80712) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Kis ellenállások mérésénél a műszer dugóinak és forgókapcsolójának mozgatására is változhat az érték, noha utóbbi esetben ajánlatos tisztítani / kezelni a kapcsolót. WD-40 is jó a kapcsolókhoz (potméterben okozhat kárt esetleg).

Egy ilyen pontot erős nagyítóval jobban lehet detektálni általában (mint fotón keresztül), hogy felületi sérülés vagy festett.

(#80714) repvez


repvez
addikt

Üdv tud valaki segíteni, hogy mi a neve ennek a csatlakoznak és hol találok hozzá footprintet a fusion 360 ba apa anya is érdekelne a 2-től a 6 os lábakkal. Egyenes és 90fokos verzióban is.
Nem a szabványos 2.54 es lab távolság hanem talán 1mm van a lábak között. [kép]

(#80715) BlackSoft válasza Dr. Szilikát (#80713) üzenetére


BlackSoft
addikt

Változik, főleg a műszer sem az, amit az MIT-n használnak, de ez a 3 Ohm körüli értékre áll be, ami azért fura, mert akkor elég távol áll a 33-tól és a 0.33-tól is.

Fotóztam a nyákot is, hátha úgy lehet esetleg kinézni valamit. A szalagkábel felettről, a 20-assal jelölt helyről szedtem le (ott az R jelölés is a megszakításnál).

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80716) Dr. Szilikát válasza BlackSoft (#80715) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A berágás okozhat ellenállásnövekedést, ha úgy látod, hogy a fémrétegbe rágott bele.

Meg ilyenkor a műszerzsinór ellenállását is külön ellenőrizni kell, majd levonni a mért értékből.

Az ellenállás a kisebbik kék kondira megy, ha jól látom és a két tű az ellenállás két vége. Lehet tápági biztosíték jellegű ellenállás, ami zárlat ellen véd (kiégéssel). A tűk pedig ellenőrző mérőpont, vagy ment oda valami csatlakozó?

(#80717) BlackSoft válasza Dr. Szilikát (#80716) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem volt csati, csak az ellenállást vettem le, meg azóta a kondikat. Az egyik WIMA sarkát is megette, de azon látszik nagyjából, hogy 0.2 *** 63-B, szóval kizárásos alapon 220 nF 63V, mert, olyan van WIMA-ból. A philips kondikra is találtam helyettesítőt, egyedül még egy 100 nF 63VDC/40VAC ±5% kondival van bajom, mert elég vaskos axiál kondi az is, de ezekkel az értékekkel csak WIMA-t találok abból is, ami gondolom nem baj, csak a lábak távolsága 2 centivel eltér ezért ocsmány lesz a kinézet.

Kizárólag ebben az ellenállásal nem vagyok biztos, hogy mi lehet. Próbálom még nyomozni, kerítek majd egy másik műszert is és próbálom tovább nagyítgatni valahogy, hátha látszik több. Elég mélyen bele van harapva, képeken az nem jön át annyira.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80718) hcl válasza #85619712 (#80667) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi, de ebből egyik sem 1,8V-os :) Mind 3,3, vagy 2,7-3,6V közötti :) (Bár a 25VFO16B-ről normális adatlapot nem találtam :F )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80719) #85619712 válasza hcl (#80718) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem vfo hanem fv0, szerintem azért nem találtad az adatlapját, de a lényegen nem változtat megnéztem, ez sem 1.8V-os sajna. :( Valamiért azt hittem a Q betű mondja meg a típusszámban a feszültséget (pl a 25q64vfsiq), de látom nem. Azért majd még nézelődök, hátha. :R

(#80720) JohnD


JohnD
tag

Hátha itt válaszol valaki: Helló! Egérhez USB hosszabbító kábelt, 1.5 - 2m -est USB 2 elég, melyiket ajánljátok? Melyek a jó minőségűek?
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#80721) hcl válasza #85619712 (#80719) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Q a quad SPI lesz szerintem :) Bár ez is csak tipp.
Rendeltem egy 1,8V-os darabot, az a legegyszerűbb, bármi gond esetén vissza tudom tenni az eredetit.

@JohnD : Vagy bármelyik, vagy egyik sem :D Működő USB hosszabbító szerintem uninkornis. Van pár, néha mennek is, aztán néha a meglevő darabokkal semmi nem akar működni :D Meg nem látsz bele, a jó masszív, vastag darabokban is lehet hajszálvékony drót... :O
De amúgy billzet, egér azért kb. bármelyikkel elmegy, ezek nem nagy áramfelvételű dolgok, nem érzékenyek.
Vezeték nélküli egér lehet, hogy kényelmesebb, ha nem kifejezetten drótos kell.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80722) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!
Karácsonyra sok-sok ledes világító bizbaszom van :D
Mindegyiknek ugyanolyan tápja és kimenete: két pint befogadó (lány), 6 mm külső átmérőjű kör, amibe bedugás után menettel lehet biztosítani az illeszkedő 2 pines (fiú) csatlakozót. Tök jó lenne, ha nem kéne 27 konnektor nekik. Hol találok itthon elosztót, milyen néven keressem?
valami ilyesmit keresek:

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#80723) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Az ilyen griff csipesznek mi az angol neve?
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#80724) Dr. Szilikát válasza DonThomasino (#80723) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

(#80725) repvez válasza repvez (#80714) üzenetére


repvez
addikt

Valaki?

(#80726) razorbenke92 válasza repvez (#80725) üzenetére

kép alapján JST csatit mondanék

Egérrágta témához: A rohadékok valahogy átlátnak a száloptikák köpenyén is. Intézmények között kiépített 4x 1 pár szál volt behúzva, Mindig csak és kizárólag azt rágták amiben volt fény. Amikor a végpontokon átkötöttünk az elrágott szálakról, akkor kicsire rá elrágták azt is.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#80727) repvez válasza razorbenke92 (#80726) üzenetére


repvez
addikt

Köszi ugy néz ki ez lesz az, csak nem találok hozá, footprintet fusion360hoz, se scematic se 3d verziot. A beépitett library keresöben találtam JST-t ,de csak a 2.54es verziokra.
ha jol látom akkor nekem az 1.25mm es verzio kellene .

(#80728) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Lenne egy ilyen zéner diódám [link] amit tesztelni szeretnék,
a korábban már tárgyalt LCR-T4 teszterrel.

Az eredmény ellenállásnak hozza, 0,7 ohm, bárhova rakom.
Ez most rossz, vagy a műszer téved ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#80729) Dr. Szilikát válasza DonThomasino (#80728) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Zárlatos, eszerint.

Mivel az eszköz tápfeszültsége behatárolt, Zenet-diódát kb. 4,5 V alatt képes azonosítani, nagyobbakat normál diódaként detektálja.

Utóbbit nagyobb feszültség + ellenállás + multiméter használatával lehet bemérni, vagy ismert típus esetén elfogadni, hogy ha nem zárlatos, akkor az általában jó is. (Amelyik szakadt, az már úgyis szétégett, jellemzően.)

(#80730) weiss


weiss
addikt

1 -> 3 TV antenna elosztó működik közösítőként is?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#80731) DonThomasino válasza Dr. Szilikát (#80729) üzenetére


DonThomasino
veterán

Esetleg a softver verzió nem kavarhat be ?
Ezt a multiméteres tesztelést kicsit kifejtenéd részletesebben ?
Szkóppal is lehet tesztelni valahogy ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#80732) Barret001 válasza DonThomasino (#80731) üzenetére


Barret001
addikt

Gondolom sorbaköti a plusz feszültséget, ellenállást,és a műszert,hogy megemelje a mérőfeszültséget. Én rákötöm direktben "labortápra" áramkorláton keresztül,és emelem a feszültséget.Mikor megemelkedik hirtelen az egyébként 0 áramfelvétel,megvan a mért érték.

[ Szerkesztve ]

(#80733) DonThomasino válasza Barret001 (#80732) üzenetére


DonThomasino
veterán

Közben megnéztem szkóppal is , zárlatot mutat.
Ezeket tudja megjeleníteni a szkóp , (remélem látszik )
[link] 15. oldal
nem tudom melyik képet kéne látnom pontosan,
a BZX55C esetében.

A pontos típus: BZX55C 7V5 [link]
Akkor ez alapján 7- 7,9 V a feszültség amivel terhelhető
és 5mA az áram amit még elbír ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#80734) #85619712 válasza weiss (#80730) üzenetére


#85619712
törölt tag

Igen használható arra is, arra figyelj, hogy a "bemenetekre" adott jelek legalább 2-3 csatorna távolságra legyenek egymástól különben bezavar(hat)nak egymásnak.
Én így építettem ki régen egy kis kvázi kábeltévé hálózatot. 4 analóg sat beltéri jele össze volt fűzve egy elosztóval, az belement a tetőantenna blaun-trafója mögé az erősítő kimenete meg megint szét lett osztva 3 tv-re. Így mindenki nézhetette a 3 analóg földi adás melett a 4 analóg sat beltérit is, 7 csatorna volt minden tv-n. :))

[ Szerkesztve ]

(#80735) ElektrikusDE válasza DonThomasino (#80723) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én ezt használnám kereséshez:

"Clamp Type Test Probes"

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#80736) weiss válasza #85619712 (#80734) üzenetére


weiss
addikt

Thx

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#80737) Dr. Szilikát válasza DonThomasino (#80731) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

5 mA a névleges áram, amivel 7,5 V-on határol, adott pontossággal. 53 mA a maximális áram, mivel 500 mW disszipációt tud nagyjából a tok. Itt már felmegy valószínűleg 8 V körüli értékre a záróirányú feszültség, miután nem tökéletesen meredek a határolási görbe.

53mA x 8V = 424 mW

Az LCR-T4 processzora 5V-ról működik és a bemenetei sem bírnak többet, így nagyobb nyitófeszültségű eszközt nem tudsz tesztelni. Ez nem szoftver kérdése.

Ha van egy 33 V-os Zenerem, kimérem diódaként és ha nem zárlatos (és mutatja a szokásos nyitóirányú 0,6-0,7 V feszültséget) akkor általában jó is. Ha jobban meg akarok győződni (vagy ismeretlen feszültségű), akkor kell valami nagyobb feszültség 40 V vagy akár 200 V is.

Sorosan kötök egy ellenállást, ami az áramot a kívánt érték alá csökkenti. Nem kell pontosan kalkulálni, lehet alacsonyabb áram a névlegesnél. Utána megmérem, hány V-on határol a Zener. Miután az a dolga:

https://www.electronics-tutorials.ws/diode/diode_7.html

[ Szerkesztve ]

(#80738) Dr. Szilikát válasza Dr. Szilikát (#80737) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A másik képet elrontotta a fórum GIF-konvertere, így akartam volna:

(#80739) tordaitibi válasza BlackSoft (#80709) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez pont középre esik, tanácstalan lettem.
Így a saccolás sajnos kiesik.
Nincs ötletem egyelőre.

(#80740) hcl válasza #85619712 (#80617) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Haggyadmá' diódák... :D Brazil megoldja okosba' :D

Viccen kívül, összeraktam a #80640-ben kapott rajzot. Elfelejtettem mondani, hogy CH341A íróm van, de ahogy nézem, azzal is mennie kellene.
A 8-as lábat nem kötöttem be az íróról, hiszen egy külső tápról akarok 1,8V adni a flash-nek. Ez működhet így?

Mutogatni való hater díszpinty

(#80741) #85619712 válasza hcl (#80740) üzenetére


#85619712
törölt tag

A brazilok okosok, ha hülyeségnek tűnik de működik, akkor meg nem hülyeség. :DDD


Elég régen csináltam ilyesmit, IBM laptopokból meg rádiósmagnókból olvastam ki a jelszót, de ott ugye 24xx sorozatú eepromok voltak 5 voltos tápfesszel. Én soha nem forrasztottam ki az ic-ket(akkoriban nem is volt mivel), hanem ott helyben, okosba kellett megoldani. Az ic egy külön 5v tápról kapta a delejt az író meg egy soros portra madzagozott valami volt pár ellenállással meg zenerrel, és ponyprog-al ment a kiolvasás. Tudom kókányul hangzik, de valahogy mégis működött ez a megoldás. :DDD Visszatérve a kérdésére, szerintem az esetedben is kell(ene) működjön.

Szerk. Valahogy így nézett ki a dolog, de én a 3 dióda és a 7805-öt kihagytam, helyettük volt a külső táp.

[ Szerkesztve ]

(#80742) hcl válasza #85619712 (#80741) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" az író meg egy soros portra madzagozott valami volt"
A CH341A is az, a SPI busz és az i2c is a soros speciális esetei. :) (Jó, ez erős egyszerűsítés.) Az EEPROM valamivel egyszerűbb, mint a flash memóriák, de utóbbi sem űrtechnika, itt egyedül az 1,8-cal volt bajom :) Páruzamos portos dolgok is jók voltak (azért is van PCIE LPT kártyám, hogy pl. Arduinora fel tudjak írni egy loadert, ha kell + ugye TV-hez is jól jött).

Mutogatni való hater díszpinty

(#80743) PROTRON


PROTRON
addikt

Nagy gondban lettem. Azt hittem be van állítva az okostelefonomon hogy minden névjegyet a gmail fiókra mentsen kérdés nélkül. Most hogy nem hajlandó bekapcsolni rá kellett eszméljek 3 év elteltével hogy valamiért nem így tett, pedig be volt kapcsolva a szinkronizálás is.
100%-on vettem le tegnap 11-kor a töltőről, du. 4-kor már nem kapcsolt be, töltést nem úgy tűnik mintha felvenne.
Amikor a korábbi telefonom ezt produkálta, ott a töltésvezérlőt mondta hibának egy szervizes, szerintem ennél is az lesz.
Még nem szedtem szét, mert rugged phoneként nincs olyan kis méretű csavarhúzóm, amikor előzőleg szétszedtem (nem az enyém volt a csavarhúzó) akkor azt láttam hogy a lipo aksi egyébként forrasztott vezetékkel csatlakozik.
Nagyon idegesítő hogy 1 héttel a tervezett csere előtt adja meg magát...

Tud valaki segíteni ebben, tehát legalább a névjegyeket kinyerjem?
A fotókat sd kártyára mentettem, de a névjegyekről megvoltam győződve hogy felmenti a fiókba, tudom én saram hogy nem csináltam időszakos biztonsági mentéseket, de a franc se gondolta hogy van egy beállítás, de mindenféle egyéb kapcsolókat is át kellett volna állítgatni ahhoz hogy működjön, mert hibás az alap mediatek hardver (erre is csak most utána olvasva jöttem rá). :@

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80744) Dr. Szilikát válasza PROTRON (#80743) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ha 5 órát nem bírt ki, akkugyanús és elméletben előfordulhat az is, hogy annyira kinyíródott (túl nagy lett a belső ellenállás), hogy töltésre már nem reagál.

Egyébként rá lehetne tölteni külső forrásról az akkura direktben, ha vesz fel valamit. Ellenkező esetben még külső akkut is lehetne rá párhuzamosítani, de ennek feltétele a kivezethetőség. Az eredeti akkura párhuzamosítani (ideiglenesen) azért jobb, mert így annak további kivezetéseit érzékeli a telefon, mint eredeti akkuként tudja azonosítani, amelyik típusnál ez számít.

Ha a táplálás megy, utána válik el, hogy nincs-e más baja. Sajnos az akku feszültségmérése sem biztos, mert induláskor megrántja az áramot a telefon, öreg akkunál emiatt nem bír már elindulni, pillanatra leesik a feszültség.

(#80745) hcl válasza PROTRON (#80743) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szétszeded, bekötsz neki egy bármilyen akkut (ha ez megoldható persze), hajrá.
Esetleg megpróbáhatsz töltőről (valami külső tápos HUB-on pl.) fastbootba vagy recovery-be menni, és ott backupolni.

Mondjuk sokat segítene a telefon típusa :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80746) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Összedobtam egy CP2102 áramkört, ezt így tudom használni ESP32 programozásra?
3,3V jelszint és visszajelzés. Boot módba belépés kézzel történik, ezért elég a Tx és Rx.

[kép]
Köszönöm!

(#80747) Barret001 válasza hcl (#80745) üzenetére


Barret001
addikt

Nagy valószínűséggel erről a telefonról van szó.RugGear RG740 16GB

(#80748) PROTRON válasza hcl (#80745) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerk: kollega beelőzött.
Köszönöm a tippeket mindkettőtöknek.
A telefon típusa Ruggear RG740, strapatelefon, caterpillár konkurenciának hiszik magukat, csak nagyon nem ügyesek ezek a németek. 2 változattal gyártották, hazánkba a hirdetésekkel ellentétben a gyengébb soc-al szerelt változat került 50 pénzért 2017-ben (2 gb ram, 16 gb rom), ami azért a kezdetek óta 1-2 dologban furán működött. Pl nem akarta alvó módba tenni a kijelzőt vagy épp a wifit, így merült az aksi, kamera app is folyamat szívta az aksit, csak a teljes lelövése segített, de akkor meg nem mindig csörgött ki a telefon.

Jelenleg csak ilyen unboxing videókat találni róla neten, már a hivatalos honlapját se találom.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80749) weiss válasza Tomika86 (#80746) üzenetére


weiss
addikt

Suspend az kimenet.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#80750) Tomika86 válasza weiss (#80749) üzenetére


Tomika86
senior tag

Akkor azt nem kell lehúzni, csak szabadon hagyom?
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.