Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80801) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kérdés. Van egy izolált tápegység: ADP1071-2 - érdemi kapcsolási rajz hozzá itt: [link]
Működik, precízen tartja a feszültségét. 4 darab párhuzamosan kapcsolt POE trafóval 24V-ot állít elő és bírja a 6A-t is.

A problémám az, hogy a kimeneten a kapcsolási frekvencia (240kHz) le és felfutó élénél is látni egy-egy tüske jellegű zavart, mint a linkelt kapcs. rajz 6. oldalán az output ripple alatti két képen. Az amplitúdó nem túl nagy (140mVpp), kisebb mint az eval board esetében de ezeket a tüskéket nem tudtuk megszüntetni, pedig már kb. mindent megpróbáltunk a kapcsoló feteknél (kondik, gate ellenállás...).

A kapcsolási rajzot kiegészítettük LC szűréssel (az a táp saját tekercsével és kondijaival így 2. fokú szűrőt alkot), ami része a szabályzási körnek. A tüskéket leszámítva a kimenő fesz. teljesen sima.
A primer és a szekunder oldalon is van 1-1 RCD snubber (ahogy a linkelt rajzon is), az értékük pedig be van úgy állítva, hogy magán a kapcsoló feteken és a gate jeleken nem látni semmilyen zavart, szép négyszög jellegű jelek vannak, nincs ringing.

Ugyanakkor a kimeneti feszültségen ott vannak a tüskék, de magán a GND-is mérem őket és a szkóp mérőfeje is össze tudja szedni az áramkörhöz közelítve. Ha az áramkör után kötök egy precíz, RF minősítésű LDO-t egy külön nyákon, akkor az sem csinál semmit ezekkel a tüskékkel, mindegy melyik nyákra van kötve a mérőfej GND-je.

Most azt feltételezem, hogy a tápegység kimenetét és a kimenő GND-t is keresztül kellene vinnem egy közös módusu fojtón, de annak a méretezésével tanácstalan vagyok. Na meg nem tudom, hogy az lenne-e a megoldás a problémára.
Szóval 4-5A áramra és a kapcsolási freki fel-le futására kellene valami common mode choke.

Kinek van ötlete?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80802) hcl válasza CPT.Pirk (#80801) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na erre kíváncsi leszek, mert a topicok nagy részében ennél egyszerűbb kérdésekre sem kapok választ :D ;]

BTW az Aouyue 906-om pákája ezért nem fűtött :

De hogy ezt miért nem szúrtam ki eddig?
Nem tökéletes mondjuk, mert még mindig 700 köré kell tekerni, hogy rendesen fűtsön, de amikor vettem is ilyen volt, így már lehet használni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80803) CPT.Pirk válasza hcl (#80802) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem keresel munkát? Éppen vennénk fel hardverfejlesztőt... :) Áramkörtervezés, nyákrajzolás, esetleg beágyazott programozás...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80804) hcl válasza CPT.Pirk (#80803) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

- Fehérváron lakom 5 éve
- Nem járnátok jól velem :( :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80805) CPT.Pirk válasza hcl (#80804) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh tényleg. Francba. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80806) PROTRON


PROTRON
addikt

Srácok akinek van IFIXIT készlete, mi azaz összeg amit megér? Látom hogy most a "tech sett" kb 22k-ért van, de általában ennyire szokták "leakciózni" elég gyakran és igazából sok fontos elem még hiányozhat belőle... Nem napi szinten használnám, most pont van 3-5 dolog amihez kéne, aztán csak nagyon ritkán venném elő...tudom van ezernyi más sett, de a neten sok rosszat találni velük kapcsolatban.

Hogy érdemes? Inkább vegyem meg a készletből azokat az elemeket amikből tényleg nagyon gagyi a konkurencia és a többi apró elemekből meg az occó kínait/parksideot?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80807) hcl válasza PROTRON (#80806) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Melóhelyen van, és marha jó, elég tartós dolgok. Igazából össze lehet szedni darabonként is, ha nem állandó használatra kell, akkor nem is lesz szívó - szerintem - csak az több idő. 22k nekem sok pénz, de amúgy normális szerszámokat mindig drágán adták mindenhol...

Mutogatni való hater díszpinty

(#80808) #85619712 válasza CPT.Pirk (#80801) üzenetére


#85619712
törölt tag

Terhelve vagy terheletlenül van ott az a tüske? A kimenet plusz es föld ága közé egy kb 100nF kerámia kondenzátor nem segít?

[ Szerkesztve ]

(#80809) peter889 válasza hcl (#80681) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a válaszaitok. Lehet veszek ragasztópisztolyt én is. :)

#80682 leweegee2, köszi a tippet, látom jó árban van. Ha tartósra fogom tervezni a dolgot, lehet veszek olyat.

#80684 rednifegnar, egyelőre én is a csokis megoldást választottam, még nem tettem rá semmilyen vízvédelemet, eső estén áramtalanítom.
Azt hiszem, egyelőre be fogom tekerni celofánnal (hogy ne legyen ragacsos a csoki)

#80686 Barret001, Írtad, hogy csokit használsz kültéren.
Ugye ezt nevezik csokinak?: [link]
Először nem tudtam, mit értesz csoki alatt, és azon gondolkodtam miért kéne a kindertojás csokirétegét lefejtenem a szigeteléshez. :D
Én szerinted nem lehet zárlat? Szerintetek mi történik, ha egy 9 voltos, kis áramerősségű trafóval hajtott cucc esetében az esővíz miatt zárlat keletkezik?
Tönkremegy a trafó vagy mi? Vajon legrosszabb esetben nem keletkezhet tűz?

#80690 Dr. Szilikát, köszönöm a tájékoztatást a csatlakozókról. Majd még jobban átnézem a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

(#80810) CPT.Pirk válasza #85619712 (#80808) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindkét esetben ott van, nem is nagyon függ a terheléstől. Mindenféle kondit raktunk már a kimenetre (és alapból is ott van egy jó adag kerámia kondi a tápban, hogy ki legyen szolgálva az alacsony ESR igény) hátha segít valamit de nem.
Plusz a másodfokú LC szűrő is úgy van méretezve, hogy elég nagy csillapítása van magasabb frekvenciákon de nem igen volt hatása ezekre a tüskékre.

Szerintem szórt dologgal állok szemben, mert a GND-n is ugyanazt a tüskét mérem, csak nincs kéznél ilyen közös modusu fojtó, hogy tudjam tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80811) Barret001 válasza peter889 (#80809) üzenetére


Barret001
addikt

Ez a csoki:

ZÁRLAT csak akkor lehet,ha a két szál össze ér.A víz nem tud zárlatot csinálni,mert nagy a távolság a 2 csatlakozás között.Viszont valamilyen burkolat kell,mert az uv sugárzás megeszi idővel a műanyagot.Lehet kindertojás burkolata is,de azt is cserélni kell idővel. Nálam 12V 7A megy át maximum,évek óta üzemel,néha át kell nézni.Észre veszem ha gond van,mert csökken a bejövő áram.Amelyik csoki megolvadt,az a bűnös :) DE nálad ilyen nem lesz,mert kicsi az áramerősség.

Ez van ráakasztva a bejövő vezetékre,csak a miheztartás végett :D

[ Szerkesztve ]

(#80812) Dr. Szilikát válasza peter889 (#80809) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A klasszikus csengőtrafót is azért alkalmazták, illetve készítették nagy belső ellenállásúra, mert így zárlat esetén is csak jól felforrósodott. Tehát ez sem mindegy, tápforrás és tápforrás között több különbség lehet.

Plusz természetesen a törpefeszültség ártalmatlansága, illetve biztonsági elválasztó szigetelés a primer-szekunder között.

De zárlat nem a víztől lesz (ezen a szinten), viszont gondot okozhat a korrózió, illetve elektrolízis okozta szétrohadás, amitől mégis átvezethet végeredményben.

(#80813) Barret001 válasza Dr. Szilikát (#80812) üzenetére


Barret001
addikt

Ha 2-3 havonta ránéz,semmi gond nem lehet.Tapasztalat. Ennyi belefér.De úgy emlékszem,írta is,hogy bontogatva lesz.Ebben az esetben a probléma okafogyott.

(#80814) #90088192 válasza CPT.Pirk (#80810) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha van véletlenül leválasztható trafó azt használhatod közös modosu szűrőként egy teszt erejéig.
Az nem lehet, hogy a FET Frekvencia mente miatt szalad meg? Vagyis a a Gate kapacitást próbáltad "növelni/csökkenteni" :R ?

Zuhany közben agyaltam, nem lehet a visszacsatolás túl lassú?
Próbáltál load step terhelést? :R

[ Szerkesztve ]

(#80815) #85619712 válasza CPT.Pirk (#80810) üzenetére


#85619712
törölt tag

"Szerintem szórt dologgal állok szemben"

Nos a 250kHz az már beleesik az AM hosszúhullámú rádiósugárzás sávjába, szóval ja, elég nagy az esély rá. :D

"nincs kéznél ilyen közös modusu fojtó, hogy tudjam tesztelni"

Nincs valamilyen kapcsolóüzemű tápegységed? A legtöbben a primer oldal ilyen fojtóval van ellátva, egy próba erejéig szedd ki belőle, ha beválik meg majd veszel.

[ Szerkesztve ]

(#80816) #85619712 válasza Barret001 (#80811) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem semmi az az akupakk :C jól látom, hogy nem mindegyik cella van bekötve? Ennek oka van? Mi az a két fekete gömbölyded bigyó a szivargyújtó aljzatok alatt? Nem jövök rá. :D

(#80817) mezis válasza Barret001 (#80811) üzenetére


mezis
nagyúr

A tűzvédelmet az a flakon víz jelenti? :F

mezis

(#80818) Tankblock válasza CPT.Pirk (#80801) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia,
messzemenően nem vagyok szaki.
Common mode choke filter és pár Capacítás előtte utána?

Release the Beast....

(#80819) Barret001 válasza #85619712 (#80816) üzenetére


Barret001
addikt

Minden cella be van kötve! (biztosíték huzallal) A két bigyó szerintem vonóhorog védő.
Van még 2 segéd packom is,azok nincsenek a képen.Egyiken BMS sincs,nem is igényli! Ki érti ezt? 5 századon belül dolgozik,hetek óta.

[ Szerkesztve ]

(#80820) #85619712 válasza Barret001 (#80819) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ha megölnek se jöttem volna rá, köszi. :DDD Amíg jó kondiban vannak a cellák balanszírozzák egymást.

(#80821) Barret001 válasza #85619712 (#80820) üzenetére


Barret001
addikt

100% öreg szar bontott cella.Sosem töltöm 4V fölé,és nem másznak el. Ilyen gyalázatos napsütés mellett örülök ha 11V fölé megy...Lassan rá kell segíteni hálózatról :D :D

(#80822) CPT.Pirk válasza #90088192 (#80814) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyenem tényleg van, de batár nagy, 400VA-s toroidokból. Ez annyira nem praktikus. :)

"Az nem lehet, hogy a FET Frekvencia mente miatt szalad meg? Vagyis a a Gate kapacitást próbáltad "növelni/csökkenteni" - a gate-en a jel szép négyszög, nincs benne érdemi csúcs vagy ringing. A primer oldalinál volt, de az RCD snubber kiszedte a ringinget, egy kis tüske maradt csak ott.
A G-D kapacitás növelésével próbálkoztunk, most 100pF van bent ott mindkét fetnél.

leweegee2: igen, és be is kell kapcsolni a 20MHz bw szűrőt a szkópon, mert különben látom az FM adást a mért jelen az egyik helyi rádióból.

"Nincs valamilyen kapcsolóüzemű tápegységed? A legtöbben a primer oldal ilyen fojtóval van ellátva, egy próba erejéig szedd ki belőle, ha beválik meg majd veszel." - de, bontani tudok. Ez jó ötlet! :R

Tankblock: az lesz a következő, csak vagy bontanom, vagy rendelnem kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80823) hcl válasza CPT.Pirk (#80822) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, pedig annyira nem vagytok közel a TV toronyhoz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80824) Gyula84 válasza hcl (#80802) üzenetére


Gyula84
veterán

azért egy két kérdés "kicsit" több mint hobby :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#80825) BlackSoft válasza PitLee (#80762) üzenetére


BlackSoft
addikt

Köszi a keresgélést, azt gondolom, hogy akkor .33 lesz az, nagyon úgy néz ki, mint ez a sérült darab, és létezik is, ilyen értékkel új darab is, szóval próba szerencse lesz :R

Van neve, ez egy BASF 6185 motorvezérlő áramköre. :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80826) #90088192 válasza CPT.Pirk (#80822) üzenetére


#90088192
törölt tag

Próbáltad az egész kacatot egy Földelt fém dobozban is?.
Pl nálunk édesség) süti jön abba, ikyen célra tökéletesen megfelel. :R

(#80827) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Szokott itt valaki rendszeresen forrasztani levegővel felületszerelt alkatrészeket?

Kifogott rajtam egy nagyon picike mosfet egy Asus noti lapján. Van egy zárlatos mosfet rajta. Levettem, az újat mielőtt rátettem ellenőriztem, de mikor felkerült a lapra, utána a noti nem működött. Újabb hibakeresés, mosfet zárlat, méghozzá pont az, ami most került fel. Oké, van ilyen. Tettem rá másikat, ismét zárlatos. Na jött a harmadik, majd a negyedik, de a negyedik esetén nem csináltam semmit, csak felraktam, majd kis idővel később le is szedtem, így még nem érte áram stb. És láss csodát zárlatos...

Nem gondolom, hogy nagy logika kellene hozzá, felhelyezés közben romlik el, márpedig a magas hőn kívül más hatás nem éri. Ha viszont hő hatására egyből beszarik és zárlatos lesz, akkor mégis, hogyan kellene felrakjam? :DDD Hány fokig bírja egyáltalán? Próbáltam amúgy is a legalacsonyabb hővel dolgozni, amivel szükségszerűen olvad az ón, de az is 400 fok körül volt. Ha ennél sokkal kevesebb, amit bír, akkor az erős probléma, mert akkor meg nem lehet forrasztani :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80828) Dr. Szilikát válasza BlackSoft (#80827) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Csak a félvezető típusát nem tudjuk, de nem érdemes mindig erőltetni a hőléget, ha pákával is megoldható valami. Van továbbá alacsonyabb olvadáspontú ónpaszta is.

400 °C csak a torokhőmérséklet, amit a kijelző mutatott, gondolom, a távolsággal ez csökken.

(#80829) BlackSoft válasza Dr. Szilikát (#80828) üzenetére


BlackSoft
addikt

Pákával sajnos nem megoldható, egyébként is túl pici szerintem hozzá, de a konkrét helye is sajnos 1mm-es távolságon belül rengeteg ellenállás és kondi veszi körül.

P0903BEA-ról van szó egyébként.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80830) #85619712 válasza BlackSoft (#80827) üzenetére


#85619712
törölt tag

400? Az nem semmi, én 300, ólommentes forraszanyag esetén max 330 fokon melegítek. Amit linkeltél alkatrész azt nem nevezném picinek, még a sot323 is simán visszaforrsztható pákával. Talán próbálj meg gyakorolni valamin amiért nem kár, utána ess ennek neki.

Itt a forraszanyagok olvadáspontja:

[ Szerkesztve ]

(#80831) BlackSoft válasza #85619712 (#80830) üzenetére


BlackSoft
addikt

A sot323-nak szép nagy kiálló lábai vannak és elég távol is esnek egymástól.
Ennek igazából nincs is kifelé álló lába, inkább csak alatta van és a nyákon is csak alá esnek a padek, nem nyúlnak kifelé. Továbbá az egyik oldal nem probléma, mert technikailag mind a 4 láb össze van kötve, viszont a másik oldalon már számít, és nagyon szorosan vannak. Tűhegyű pákával lehetne odaférni minimálisan, de csak fentről, mert szögben már ütközik más komponenssel, esetleg azok előzetes eltávolításával lehetne normálisan odaférni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80832) #85619712 válasza BlackSoft (#80831) üzenetére


#85619712
törölt tag

Na igen ez is igaz. De akkor is sok a 400 fok. Nem (csak) az alkatrészt kell felmelegíteni, hanem a környezetét is, arra meg bőven elég a 330 C.fok kilépő hőmérséklet. Nem az van, hogy túl gyorsan akarsz forrasztani? Kb 15-20 mp. kell mire ki/be tudsz forrasztani valamit, ha nagyon gyorsan akarod, túlhevülhet az alkatrész. Én valami ilyesmire gondolok, ami a hibát okozza nálad.

(#80833) Dr. Szilikát válasza BlackSoft (#80831) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Amikor felhelyezed, nem alakulhat ki feszültségkülönbség a panel és az alkatrész között, feltöltődés, ilyesmi? Ilyenkor célszerű egyik kézzel a panelt / testet fogni, másik kézzel felteszed, így nem lesz potenciálkülönbség.

Ilyen egyszerű ónpasztát szoktam rendelni, 63/37-es, de érzésre valahogy könnyebben olvad, mint az elvileg szintén 63/37-es ónhuzalom.

https://www.aliexpress.com/item/32961776020.html

(#80834) ecaddsell válasza BlackSoft (#80827) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Van alacsony hőmérsékletű paszta, ilyenkor ki kell próbálni azt, pl. nézd meg ezt az oldalt (nekem nem innen volt, de itt sok adat megvan):
https://www.genma.eu/en/solder-paste/low-temperature-solder-paste.html
Mechanikai tulajdonságai persze nem jók, azaz laptopba lehet nem a legjobb.
Én pl. akkor használtam amikor olyan mikrohullámú prescaler chipet raktam fel aminek darabja 4k és sok próbára sem volt elég chip...

CPT.Pirk
Találgatással nem biztos, hogy meg lehet fogni.
Kapcsolóüzemű táp közismerten zajos (EMI), pl. műszerekben is masszívan árnyékolják, lehet itt is meg kellene próbálni. (Egyébként mi a cél és miért?)
A MOSFET lassítására a G-S közzé szoktak kondit rakni (soros ellenállással a vezérlés felé) bőven nF tartományban. Kicsit több hő lesz tőle (mert megnő a kapcsolási idő), szóval akkor ha van tartalék ilyen szempontból.
A közös modusú fojtó a kimentre sem rossz ötlet.

Meg mérni kellene, mi a tüske jellege és ha az megvan akkor pl. lehet kisebb fejjel keresni honnan jön (elsősorban spektrum analizátorral vagy nagyon jó szkóp esetén FFT+ 50 Ohmos bemenettel).
Pl:
https://www.aliexpress.com/item/33029566295.html

(#80835) BlackSoft válasza #85619712 (#80832) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem vagyok nagy szaki a dologban, sokkal otrombább dolgokat szoktam forrasztani levegővel, amit eddig még sosem bántott a magas hő. De ott is mindig a legkisebb már hatásost választom. Itt 400 fokos kilépő levegővel sikerült elérni, hogy 60s-en belül megolvadt az ón kb 1,5cm-es távolságról. Olyan méretű véget is tettem a gunra, ami pici, és a lábakra próbáltam irányítani a kijövő levegőt, nem a chipre.

Most mindjárt megpróbálom másképp. Lepucoltam a padeket, megóznoztam picit a mosfetet és megpróbálom pákával nagyon sok ónnal beforrasztani, aztán meg felszedni a felesleget, hátha így meg is tapad és közben kevesebb hőt kap a belseje, aztán életben marad. Sajnos ez az utolsó darabom és kínai barátanikon kívül nem találtam sehol helyettesítőt, így bár 300ft/5db, de 2 hónap mire itt van :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#80836) #85619712 válasza BlackSoft (#80835) üzenetére


#85619712
törölt tag

PE534SA is jó helyette, nézd meg hátha könnyebb beszerezni. Ne a legkisebb fejet tedd a pisztolyra, azzal nehéz dolgozni, nekem az a fej vált be ilyen alkatrészekhez, ami kb AAA elem vastagságúra szűkít. Max 350 fok, középre tekert levegőmennyiség, és az egész alkatrészt melegítsd ne csak a lábakat! Mennie kell annak, ha más nem gyakorolj valamin. Sajnos én se vagyok nagy szaki, inkább sok gyakorlásom van a dologban mint elméleti tudás. :(

(#80837) CPT.Pirk válasza ecaddsell (#80834) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh tényleg, a spektrum analizátort még nem vetettem be, pedig van egy fasza műszerünk. :) Bár a szkóp feje is elég jól összeszedi a dolgokat, de valszeg arra fogok jutni vele, hogy mindenütt is szór. :D

Hát, a koncepció az, hogy kell egy táp, ami lead 4-5 ampert, de legyen izolált, mert az iparban ez elvárás... Vagyis mivel a konkurens termékek ilyenek, így a vevőnek is ilyen kell... Szóval kilyukadtunk az izolált SMPS-nél, 4 darab párhuzamosan kapcsolt 24V POE trafóval, mert olyan nincs készen, ami ennyi áramot tudna leadni. A terhelést bírja is, csak van olyan erre kapcsolódó modul, aminél nagyon számít a tápfesz milyensége mert nagyon precíz AD méréseket kell majd csinálnia.

A fetek lassítása nem igen hozott eredményt, csak melegedést. A primer fet-nél az RCD snubber a bekapcsolási tüske + ringingből csak tüskét hagyta meg, a szekunder mosfetnél meg a kikapcsolási ringinget tüntette el.

Majd hétfőn próbálkozunk tovább...

Agyturbina:

Ahh, ahhoz be kellene zárni a dobozt. Csináltunk ilyen teszteket, pl. egy fél centis résen már bement az ajtónyitó kulcstartó jele a masszív fém dobozba.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80838) hcl válasza #90088192 (#80826) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akartam javasolni amúgy... De nem hiszem, hogy egy konkrét túllövést az okoz, hogy összeszed valami zavart.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80839) ecaddsell válasza CPT.Pirk (#80837) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A szekunder oldali snubberrel lehet esetleg még kísérletezni (C29, D19 meg az ellenállások) de ha jól értem már most az adatlap értéke alatt van a tüske, azaz kicsit sok itt az elvárás...
Mivel parazita elemek okozzák a tüskét, az hogy a CMOS-on nem látszik még kevés.

(#80840) #90088192 válasza hcl (#80838) üzenetére


#90088192
törölt tag

A mai világba ki tudja, mi milyen frekvencia sávban sugároz, és mennyi felharmonikus tekereg pont ott.

A tulloves maga, hát mivel a táp kapcsoló üzemű, így van egy alacsony szintű vezérlő jel ami a FET-et nyitogatja, a kérdés azon van-e bármekkora tulloves? Mármint kell hogy legyen, hiszen nem nagyon van tökéletes 4-szog.

Ha nincs ringing, akkor is arányosan megjelenik a FET kimeneten ha jól sejtem.

Persze ez csak okoskodás a részemről, azt tudom az IGBT-s invertert esetén igen komoly közös módosu szűrés van a PWM miatt és még leválasztható trafó is, ennek ellenére a THD ~2.5 % körül marad, igaz 100A-es nagyságrendileg és 120V.

Vagyis ha sikerül néki egy közös modosu szűrést kipróbálni rajta, vagy egy sima LC szűrőt lehet segít az ügyön.

:R

(#80841) darvinya


darvinya
titán

Szerintetek mi kellene pluszba csinálni, hogy Lenovo T410-es táp csatlakozón keresztül, egy Parkside 20V/4A akkuról üzemeljen?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80842) #90088192 válasza darvinya (#80841) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az eredeti töltő szetszed, és kivesz az ID chip, majd berak a laptopba közvetlenül a töltő portra.

Ezután bármely töltövel működik, csak vigyázni kell a feszültségre, és biztosítani kell a megfelelő teljesítményt.

(#80843) #85619712 válasza darvinya (#80841) üzenetére


#85619712
törölt tag

A föld és a center (id) pin közé köss egy 10k ellenállást, akkor egy 65W-os töltőnek fogja "hinni" és elindul.

(#80844) darvinya válasza #85619712 (#80843) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm, mindkettőtőknek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80845) hcl válasza darvinya (#80841) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alapból kéne mennie, én egyszer nem vittem haza töltőt, és csak +-12V-t tudtam neki adni -> sleepben töltött, ha nem mozdult ki a 2 szál, amivel odaadtam neki. Ott nem volt ellenállás... Igaz, ez T430 volt, de ugyanaz a tápja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80846) darvinya válasza hcl (#80845) üzenetére


darvinya
titán

Nincs akku.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80847) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy off topic, de nem találtam megfelelőbbet, ha van ilyen kérlek linkeljétek.
Egy Ariston Class One 24 kw gázkazánhoz szeretnék egy megbízható feszültség stabilizátort. Tudok ajánlani valamit?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#80848) hcl válasza darvinya (#80846) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha megkapja a 20V a csatira, akkor mindenhogyan be kéne kapcsolnia.
Lenovo tápról megy?

Mutogatni való hater díszpinty

(#80849) darvinya válasza hcl (#80848) üzenetére


darvinya
titán

Persze, csak parkolóban nincs konnektor.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80850) hcl válasza darvinya (#80849) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de ilyen szempontból mindegy lenne, hogy honnan jön a 20V. Fura, hogy nem indul el csak a 20V-ról.
Különben miért nem veszel hozzá egy akkut? :D Kulturáltabb.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.