Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) xxlongikaxx válasza Helbika20 (#62254) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nekem 2x6 os van, szep hangja van a normal hangfalkabelhez kepest. De en 10 metert vettem valami 6€ ert:)

(#62352) dgyuri0123 válasza rappit4 (#62347) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sajnos nem tudom, de esetleg próbáld meg ezt a két forgalmazót, ők talán tudnak segíteni.

[link]

[link]

Szerintem a jelenleg kapható alap Pro-Ject lemezjátszókban is ugyanilyen motor van, bár nem hiszem, hogy barátságos áron lenne kapható.

(#62351) xxlongikaxx: Kicsit fura, hogy ennyiért adták, mert még ebay-en sem ennyi: VD
Esetleg "teherautóról leesett" darab, másképp nem tudom elképzelni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62353) Helbika20 válasza xxlongikaxx (#62351) üzenetére


Helbika20
tag

Az már valami.. én csak angoloknál láttam 3-4 fontért + szállítás, kb annyi lett volna mint a hazai disztribútortól :p

(#62354) dgyuri0123 válasza Helbika20 (#62353) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hazai forgalmazónál a 268-506-000 ára 3370 Ft/m. Én pont ennyiért vettem a GEM Kft-től.

Az inkább 7-8 font akar az lenni, nem? Mit értek félre, vagy én járok tévúton? :U

Amazozon 9 font/m az ára. Biztos, hogy ugyanarról beszélünk? VD

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62355) DDL válasza rappit4 (#62341) üzenetére


DDL
őstag

Ha gyári állapotúak a szíjtárcsák, akkor csak az lehet, hogy nálatok a 230 nem 50Hz hanem folyamatosan nagyobb.

Ha meg esetleg "tuningolták", akkor meg a motoron és/vagy a lemez tányér alatti tárcsa nem megfelelő. Sokszor volt hogy a Cseheknek sikerült excenteresre esztergálni a tárcsákat és ütöttek mint az ólajtó...

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#62356) Helbika20 válasza dgyuri0123 (#62354) üzenetére


Helbika20
tag

Így van, annyi az ára, ugyanott vettük, csak én 2x4.00mm-est vettem, a kolléga mondta, hogy neki van 6mm-ese.
ebayen a 6 millist valóban 6-7 font körül kínálják, a 4mm-es van 4 font körül (megnéztem, kicsit még fölötte is).

(#62357) xxlongikaxx válasza Helbika20 (#62353) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

En ebay arveresen vettem ugyhogy az ar nem mervado, mert csak szerencsem volt.

(#62358) dgyuri0123 válasza Helbika20 (#62356) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem akarnék kötekedni, Isten ments, de nem te írtad az imént, hogy 3-4 fontért láttál 2x6 mm-est?

Most meg azt írod, hogy 6-7 font. :U

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62359) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Rádugtam a NAD 701 végfokjára Main in, az iPhone-om szépen szól, csak ugye az erősítőn nem tudok állítani semmit, hangerőt stb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62360) dgyuri0123 válasza zoltanz (#62359) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Empéhárom? :)

"csak a zene van"

(#62361) Tamoo válasza dgyuri0123 (#62360) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó cuccon az empéhárom is jól szól. Én tök jól elvagyok egy ideje a Spotify-al.

(#62362) zoltanz válasza dgyuri0123 (#62360) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Youtube on és az iTunes on AAC formátum van 128-320 kbps, biszont a DACja nagyon tisztán szól még így is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62363) Helbika20 válasza dgyuri0123 (#62358) üzenetére


Helbika20
tag

Igaz, teljesen igazad van, kicsit elnéztem, azt hittem odaírtam, melyik kábelről beszélek, de nem, és előtte a 6mm-ről volt szó.
My bad! :R

(#62364) dgyuri0123 válasza Tamoo (#62361) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Viszonylag "sokat" hallgatok rádiót, leginkább Klasszikot és meglepődöm néha, milyen jól tud szólni a nagyzenekar MP3-ban is.

(#62363) Helbika20: nem gond, csak a pontosság végett írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62365) maci1234


maci1234
tag

Ez itt a: HI-FI-ről általánosságban???

[ Szerkesztve ]

A zenéhez hangszer is kell!

(#62366) PuMbA válasza dgyuri0123 (#62364) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon ritkán határozza meg a hangminőséget a formátum, a legnagyobb részben a felvétel minősége. Lehet hallgatni 24bit/192kHz-ben a Fleetwood Mac - Rumours albumot, csak az a kár, hogy pazarlás az egész, amikor egy 192kbps AAC lenyomja, amiben perfekt fel van véve minden.

(#62367) dgyuri0123 válasza PuMbA (#62366) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Háát, pl. a Dire Straist, Communique c. albumának FLAC és DSD "változata" között, szó szerint zongorázni lehet a különbséget. :K

De így volt ez hajdanán is, amikor még "gyűjtöttem" az SACD lemezeket. Némelyik őslelet is hihetetlenül jól tudott szólni a CD verzióhoz képest. Mondom ezt azért is, mert mindkét verza a tulajdonomban volt egyszerre.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62368) dgyuri0123 válasza maci1234 (#62365) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mivel nem fűnyírókról, vagy mosógépekről esik szó, szerintem ez még belefér a Hifiről általánosságban-ba. ;)

De egyébként üresjárat van, ahogyan látom, így, ha kérdésed lenne, tedd fel nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62369) #21869312


#21869312
törölt tag

Üdv! Érdeklődnék hogy milyen párosítás lenne a Monitor audio BX5 és a Marantz PM7005?

(#62370) blattida válasza #21869312 (#62369) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mint Kevin Spacey és az idősebb Steven Seagal duója, nem éppen kiegyensúlyozott, de rövid távon érdekes lehet, hosszabb távon viszont kijönnek a különbségek Kevin (MA) javára...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#62371) maci1234 válasza dgyuri0123 (#62368) üzenetére


maci1234
tag

A fűnyiróig nem tudom, de a mosógépig könnyen eljuthatunk az MP3-tól [link]

A zenéhez hangszer is kell!

(#62372) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Akkor jöttem rá én is, hogy nem az mp3 a gyenge láncszem, mikor meghallgattam egy Bösendorfer VC7-en. (Már eladtam a kicsikét)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62373) PuMbA válasza dgyuri0123 (#62367) üzenetére


PuMbA
titán

Arra akartam kilyukadni, hogy, ha a DSD változatot konvertáltad volna 16bit/44.1kHz FLAC-vá, akkor még mindig a különbségek nagyon nagyon nagy része megmaradt volna, hiszen az a DSD egy újra masterelt változat volt :)

[ Szerkesztve ]

(#62374) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

hallgattam a minap egy Heco sztereó szettet vmi nagy Onkyo-ról direct módban. A hangfalak az új nagy, 1000-es modellek voltak, most jöttek ki.

Mi a vélemény róluk ? (Vagy a 900-as "kisetókról") ?

(#62375) .DLL


.DLL
veterán

A frekvenciamenet egyenetlenségeinek (állóhullámok, kiemelések, lyukak) vizsgálatán kívül, még milyen módszerekkel lehet egy szoba akusztikai hangminőségét vizsgálni? Gondolok itt pl. a különböző utórezgésekre, tranziens gyorsaságra gyakorolt (negatív) hatásokra. Hogyan lehet tesztelni a mélytartomány textúráját pl., illetve hogy ha brummogás van, azt mi okozza?

(P.H.)

(#62376) krichd1 válasza zoltanz (#62372) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig a Bösendorfer VC7-ből sokkal többet ki lehetett volna hozni, ahogy olvasom a mostani hozzászólásaid, nem foglalkoztál vele. :(

(#62375) .DLL: Mérőmikrofonnal, vagy füllel. A brummogást a rendszer bármelyik eleme okozhatja, de az is lehet hogy olyan helyen ülsz, ahol egy állóhullám van.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#62377) Ragadozó válasza #21869312 (#62369) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Simán vállalható, de azért hallgatózás előtte nem árt, MA silverrel hallottam ilyen erősítőt, azzal nem volt semmi gond...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#62378) dgyuri0123 válasza PuMbA (#62373) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Értettem a lényeget.

Részemről azonban, nem kedvelem az MP3-at "komolyabb" zenehallgatáshoz, max. háttérzenére, vagy autóban. Én hallok különbséget, nem is kicsit az FLAC javára, ezért is ragaszkodom a nagyobb bitrátához.
Százféleképpen le tudnám leírni a különbséget, de ebbe nem is szeretnék igazából belemenni, mert csak vita kerekedne belőle. :N

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62379) BBéci válasza dgyuri0123 (#62378) üzenetére


BBéci
titán

Részemről autóban sem. :( Teljességgel kizárt, inkább magamban dúdolok, fütyörészek, vagy beszélgetős műsorokat hallgatok.
Szerencsére erre nincs szükség, van CD-m bőséggel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62380) dgyuri0123 válasza BBéci (#62379) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem is feltételeztem rólad, hogy 128 kbps-re megy a tuc-tuc. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62381) Helbika20 válasza krichd1 (#62376) üzenetére


Helbika20
tag

Állóhullámok hogy keletkezhetnek és hogy lehet 'kivédeni' őket?

(#62382) .DLL válasza krichd1 (#62376) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm! Többiek is hozzászólhatnak, nálam biztos több tapasztalattal rendelkezik itt a többség. :R

Ki mivel tesztelne ilyesmit? (zenére/hangra gondolok)

(P.H.)

(#62383) liszi70 válasza dgyuri0123 (#62378) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nem kedvelem az MP3-at"

Mutass egy embert, aki kedveli! :) Az egész MP3 tömörítést a kényszer szülte, nem a "kedvelés". Az akkori kicsi tárhelyek indokolták, és nagyon fontos volt, hogy a zene eljusson sok-sok réteghez. Lehet gyűlölni az empéhármat, de fontos szerepet töltött be valamikor. Ennek azonban vége kellene legyen, az igaz! Tudniillik sokszoros tárhelyek állnak rendelkezésre töredék áron, mint akkor, amikor ez a tömörítés megszületett. Én is csak azokat a zenéket gyűjtöm be MP3-ban, amik nem léteznek másban, de azokat minden rossz érzés nélkül hallgatom.
A tudata jobban zavar az alsó-felső vágásnak, tömörítésnek, mint maga a hangi különbség, ami vagy hallható adott rendszeren, vagy nem.

"Én hallok különbséget, nem is kicsit az FLAC javára"

Ezt bárki mondhatja, bizonyítsd be. :D Senki nem vitatja, hogy van különbség, már hogyne lenne, nagyon könnyen mérhető is. Ennek ellenére nagyon sokan megbuknak a valódi teszteken. :K

[ Szerkesztve ]

(#62384) PuMbA válasza dgyuri0123 (#62378) üzenetére


PuMbA
titán

Igazából itt tényleg nem az a kérdés, hogy ugyanaz a szám hogy szól, hanem, hogy más számokhoz képest hogy szól. Azért a Dire Straits nem a világ legtisztább felvétele címéért van versenyben, tehát a DSD-től nem fog hirtelen újra felvevődni a szám a legújabb technikákkal :)

[ Szerkesztve ]

(#62385) BBéci válasza liszi70 (#62383) üzenetére


BBéci
titán

"nagyon fontos volt, hogy a zene eljusson sok-sok réteghez"
Ezt kissé másképp látom. Inkább az volt a fontos, hogy könnyebben lehessen warezolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62386) liszi70 válasza BBéci (#62385) üzenetére


liszi70
nagyúr

A warezolás következmény volt, nem cél. A cél a kisebb fájlméret volt.

(#62387) BBéci válasza liszi70 (#62386) üzenetére


BBéci
titán

Azért kellett a kisebb fájlméret, hogy le lehessen tölteni és utána tárolni, esetleg hordozni. Szerinted a formátum megjelenésének első pár évében, lehetett legálisan venni MP3 zenéket?
Ugyanez érvényes a DivX-re.
Érdekes, valahogy sikerült mindkettőtől távol tartani magamat. Megvettem a CD-ket és a DVD-ket, elsősorban leárazottakat, valamint kölcsönöztem tékákból, ismerősöktől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62388) liszi70 válasza BBéci (#62387) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Szerinted a formátum megjelenésének első pár évében, lehetett legálisan venni MP3 zenéket?"

Szerinted a formátum megjelenésének első pár évében, lehetett warezolni zenéket? :D 70-es években kezdték az MP3 tömörítést, tehát az alapcél nem a warez volt. Akkor szerintem még senki nem tudta, hogy mi lesz ebből. :) De az is tény, hogy igazán a 80-90-es években terjedt el.

[ Szerkesztve ]

(#62389) trufa12 válasza liszi70 (#62383) üzenetére


trufa12
addikt

Hát én siket vagyok .... vagy rendszerem gyengeségéből fakad .. de nem igen hallottam különbséget .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#62390) BBéci válasza liszi70 (#62388) üzenetére


BBéci
titán

A megjelenés nem volt jó fogalmazás, elterjedésre gondoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62391) zoltanz válasza krichd1 (#62376) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egy jó DAC kellett volna főleg, a kábelek sem a legalapabbak voltak, de nyilván lehetett volna az is minőségibb.
Még így is nagyon ütős volt a hangja. Sokat hallgattam egy ismerős nyaralójában aminek nagyon jó akusztikája is volt viszont, jól berendezett tágas nappali, magas beltér, lépcsőház vezetett felfelé belőle.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62392) cappa72 válasza liszi70 (#62383) üzenetére


cappa72
nagyúr

+1

Én nem vagyok audiofil, de érzek különbséget a flac és az mp3 között. Mindkettőt egy könyvtárba raktam véletlenül, és erre akkor jöttem rá, amikor ugyanaz a szám következett, csak másképp szólt. Minő meglepő, hogy a flac volt a jobb.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#62394) PuMbA válasza PuMbA (#62384) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve a másik legnagyobb hibának azt tartom személy szerint, hogy a formátumokról, mint fix pontról beszélnük :) Ha fogok egy MP3-at és DSD-vé alakítom, akkor az nem lesz DSD, MP3 marad :) Ugyanígy bármikor csinálok egy olyan 24bit/192kHz felvételt otthon egy 1000Ft-os Genius mikrofonnal, ami 100-15 000Hz-es tartománnyal dolgozik, hogy rosszabbul szól egy jobb 16bit/44.1kHz-es fevételnél :)

[ Szerkesztve ]

(#62395) .DLL válasza PuMbA (#62394) üzenetére


.DLL
veterán

Jaja, mindig azt kell nézni vajon mi lehet(ett) a szűk keresztmetszet. Ha pl. szar volt a stúdiómunka, akkor azzal más később nem lehet csodát tenni, hiába adják ki akár CD akár nagy felbontású, akár DSD formátumban, ha az alap amiből építkezik már gyenge. Abban is egyet értek, ha két kiadás között időben történik egy re-master, esetleg a stúdió is másik ahonnan kiadják, akkor az azért szól máshogy, nem a formátum miatt. Szóval meg kell nézni, hogy a különböző kiadásuk ugyanabból a forrásból származnak-e.

(P.H.)

(#62396) dgyuri0123 válasza PuMbA (#62394) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem szállok ringbe, mert tudom, hogy igazam van. ;)

Pl. a Dire Straits nálam is mindig fedett, kissé dinamikátlan és unalmas volt ( nem magára a zenére gondolok ) Ezzel szemben az említett DSD változat olyan, mintha tegnap vették volna fel az egész albumot újra, új stúdióban, a legújabb technikával. Ne mondd, hogy ez nem a 16000 kbp/s- nek tudható be.
Megvan ez az album 30 éve LP-n, CD-n és FLAC-ben is, szerinted nem hallgattam össze őket elégszer?

De mondhatam volna Diana Krall párizsi koncertjét is, ami szintén ugyan az az eset.
A CD / FLAC és DSD között szintén komoly különbségek hallhatók, természetesen utóbbi javára.

MP3-ból hiába is próbálnál meg DSD-t "gyártani", mert az elveszett információt nem lehet pótolni sehogyan sem. Szvsz.

Mondanám, hogy szeretettel várok bárkit egy vaktesztre, de az én feleségem már nem bír el többet. :N
40 éve hallgatja a "hülyeségeimet" és nem várhatom el tőle, hogy elviseljen egy "megszállást".
Sorry... :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62397) PuMbA válasza dgyuri0123 (#62396) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mondom, hogy nincs igazad, de azzal gondolom egyetértesz, hogy egy mono Beatles vagy Beach Boys lemez kiadás sose fog minőségben legyőzni egy mai, jó CD felvételt, mert az alapok rosszak voltak, tehát, ha majd egyszer kiadják 32bit / 384kHz-e formátumban ezeket, nem fognak jobban szólni...? A Dire Straits változatot, amit írsz meg meghallgatom :)

DLL: Ez lenne a lényeg szerintem :K

[ Szerkesztve ]

(#62398) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Hamar feljottek az internetes szolgaltatok, van ertelme kifizetni a TIDAL es a Spotifiy kozott levo ar kulonbseget? Ahogy nezem Spotify max 320kbit TIDAL meg elvileg FLAC.

(#62399) liszi70 válasza dgyuri0123 (#62396) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az említett DSD változat olyan, mintha tegnap vették volna fel az egész albumot újra, új stúdióban, a legújabb technikával. Ne mondd, hogy ez nem a 16000 kbp/s- nek tudható be."

Bocsánat, hogy belevau, de szerintem egyáltalán nem biztos, hogy a 16000 kbps-nek tudható be. Honnan tudod, hogy nincs újramasterelve, belenyúlva, feljavítva az alap-felvétel? Egyetértek az előttem szólókkal, sokkal többet nyom a latba maga a felvétel minősége, a masterelés és a hangmérnök munkája, mint a formátum. Egy jól sikerült felvételnél dobhat rajta, de hogy nem az határozza meg alapvetően, az egész biztos.

(#62398) xxlongikaxx "van ertelme kifizetni a TIDAL es a Spotifiy kozott levo ar kulonbseget? Ahogy nezem Spotify max 320kbit TIDAL meg elvileg FLAC."

Végezd el a linkelt foobar tesztet. Ha meg tudod különböztetni őket saját rendszerben akkor van értelme, ha nem tudod, akkor nincs értelme. :)

[ Szerkesztve ]

(#62400) .DLL válasza liszi70 (#62399) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, valószínűleg az újonnan kiadott DSD változatot lekonvertálva 16bit/44,1kHz-es FLAC-re és összehasonlítva a régebbi FLAC-kel akkor is az újabb kiadás győzne. Nyilván felvenni nem vettél fel újra, de az utómunka tényleg egy másik stúdió által, újabb technikával készülhetett.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.