Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) toto0569


toto0569
addikt

Sziasztok!
Érdeklődnék...Melyiket?

Klipsch Reference R-24F
Dali Zensor 5
castle knight 3
Melyiket ajánlanátok főleg Jazz zenéhez?
:R

(#62702) krichd1 válasza toto0569 (#62701) üzenetére


krichd1
addikt

Ezek közül a Zensor 5-öt ajánlanám leginkább, bár az ki is lóg a sorból, eleve dupla annyi az ára, mint a másik kettőnek.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#62703) Bicskás


Bicskás
tag

Szépjóestét, segítséget szeretnénk kérni, testvérem szeretne 25-30 ezer forint körül 2.0 kétutas aktív hangfalpárt vásárolni, milyen irányba keresgéljen, milyen márkát, és hol ? ( Meghallgatással szeretné természetesen. )
A válaszokat előre is köszönjük. :R

(#62704) toto0569 válasza krichd1 (#62702) üzenetére


toto0569
addikt

[link]ennyiért ?Vagy az csak 1 db? :F

[ Szerkesztve ]

(#62705) .DLL


.DLL
veterán

OFF: Te jó ég, orosz az eladó aki a Grundig-ot árulja :D Svetlana, autentikus .ru-s mail-címmel. :C
Remélem a szerveimet nem csatolják el tőlem.

(#62663) fehér_ember: Ez a fém kábelharisnya nagyon szimpatikus! IC készítéséhez jó lenne. Külső védelem és árnyékolás egyben. (És még menőn is néz ki.)

(P.H.)

(#62706) simongab válasza killergyuszi (#62699) üzenetére


simongab
senior tag

A két utas hangfal saját gyártmány? Ha az olcsóság a fontos, ez elé egy 10-20 e ft os erősítőt is beköthetsz, már csak a forrás a kérdés amiről hallgatod... Amiket belinkeltél azok autóba való erősítők, nem tudsz vele sokat kezdeni...

[ Szerkesztve ]

(#62707) Ear001 válasza MasterMark (#62700) üzenetére


Ear001
addikt

Hangszedőt csak tűvel együtt árulnak, kezdésnek szerintem ne gyúrj olyanra, hogy más tűvel tuningolod fel a hangszedőt, nem eredetivel. Amúgy szabványos a karjuk, ha nem T4P, vagy karvégbe fixen beépített a hangszedő, akkor minden jó, vagyis a kínálat kábé 90%-a. Kezdetnek szerintem pont jó egy Audio Technica AT 95 vagy egy AT 100.

(#62708) gubabela válasza Bicskás (#62703) üzenetére


gubabela
senior tag

Szia!
Itt találsz választ az összefoglalóban, én a t&v kürbist vagy a microlab solo 6c-t mondanám. Meghallgatni nem tudom hol lehet ezeket.

(#62709) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azt nézegetem manapság kijövő típusok között, elég ritka a pre-main -es erősítő. Ennyire nem keresett, (pedig jó) vagy inkább azért mert ajánlott inkább külön dac/előerősítő, végfok vásárlása?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62710) MasterMark válasza Ear001 (#62707) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi.

Switch Tax

(#62711) dgyuri0123 válasza MasterMark (#62700) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Picit magasabb áron Ortofon OM5, esetleg OM10, bár utóbbit egyetlen forgalmazónál láttam "olcsón", mert az OM 5-öt is ennyiért mérik másol. Drágább, mint az AT95, de jobb is valamivel. A Dual vagy a NAD elbírna ezeknél sokkal magasabb minőségű hangszedőt is, úgy hogy szerintem nézd meg, mi van benne jelenleg, mert az is előfordulhat, hogy nagyon jó, ami drága volt anno. Ma, egy anno 50-100 ezres hangszedő ára kb. 5-10 ezer Ft használtan és vannak olyanok, amikben nincs még 100 óra sem, ergo vadonatújnak számítanak.
Az saját Roksan Chorus Black-em is pont ilyen kategória. Kb. 20 éves, de 1-200 óránál többet nem ment. Az ára 60 ezer peták volt akkoriban, de ma még egy tízest sem nagyon adnának érte, szerintem, pedig nagyon jó kis hangszedő ám.
Az AT95, a jelenleg kapható egyik legolcsóbb, "használható" minőségű hangszedő szerintem, de csak "alap" minőséget kapsz tőle.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#62712) blattida válasza dgyuri0123 (#62711) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugyan nem rossz alap a Dual vagy a nad, de maradjunk a realitás talaján, teljesen fölösleges beléjük jóval drágább hangszedő, az említett at-k elegendőek, annyira nem jó futóművek, hogy kistolgáljanak egy jóval drágább pickup-ot.
Fölösleges beléjük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#62713) Sefter válasza toto0569 (#62704) üzenetére


Sefter
veterán

90 ropi az darab ár.
Használt piacon nézz szét szerintem..

Psn ID: sefter_hun

(#62714) MasterMark válasza dgyuri0123 (#62711) üzenetére


MasterMark
titán

Értem. A Dual-ban az eredeti Dual DN 239 van, a Nad-ban pedig ugyanúgy az eredeti Tesla VM 2102. A Nad sajnos eléggé leharcolt, mikor először megnéztem, akkor le is volt esve a szíj, a tű pedig le van törve.

A Dual-al most értem haza, egyelőre csak nézegetni tudom RIAA korrektor nélkül. :)
Viszont lenne két kérdésem. Első hogy ennek fix a súlyozása, vagy valami rejtett módon lehet állítani? Második pedig, hogy így van rajta a gumi, de neten mindenhol olyan képeket találok, amin így van. Melyik a helyes? Ha megfordítom akkor pont úgy néz ki mint a többi netes képen.

Ja igen, a gyári tápja ugye nincs meg. Milyen 12 V-os táp javasolt hozzá? Ez számít hangban? Illetve nem is, mert biztosan számít, kérdés hogy ezen a szinten számít-e? :DDD

szerk.: A tűhöz visszatérve az AT95 eléggé tetszik (ránézésre), később lehet lesz egy olyan. De ez ugye nem ilyen DJ-s tű? Az említett Ortofon sem, ugye?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#62715) dgyuri0123 válasza blattida (#62712) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerinted. ;)
Anno közép kategóriás Ortofonokkal hajtottuk, amit nagyon meghálált. Még olyan elvetemült is volt, aki MC20-at használt hozzá.

Az egy dolog, hogy ma egy MC20 százezrekbe kerülne, de anno sem volt olcsó pl. egy X5MC sem, de a Roksan sem. Kb. 5-10 szerese volt a NAD újkori árának, mégsem AT95-öt használtunk.
A Dual és a NAD is "borzasztóan" szóltak a gyári hangszedőikkel, így az volt az első, amit cserélni kellett, de szinte senki sem az alapnak számító AT95-öt tette bele.

Ez az én véleményem, amit (tudom), te azonnal kontrázni fogsz majd valamivel, de ez van. Én így látom. Egy abszolút alapnak számító hangszedővel semmit sem fog érezni az analóg technika "sava-borsából" szerintem, hanem inkább elmegy a kedve tőle, de ez megint csak szigorúan az én véleményem. Inkább keresnék használtan olyan lemezjátszót, amiben egy "normális" hangszedő van, vagy keresnék használt hangszedőt. Itt van példának a saját LP játszóm, amit ha eladok, a Roksan-t is adom majd vele. Szerintem nagyon jól jár vele, aki majd megveszi. ;)

"csak a zene van"

(#62716) toto0569 válasza Sefter (#62713) üzenetére


toto0569
addikt

Hát ja...az árukereső eléggé zagyválja az árakat.Pár vagy db,nem mindegy.
Wharfedale Diamond 10.4
Castle Knight 3
Mission Mv-6
Melyik a "minőségibb" :F

(#62717) dgyuri0123 válasza MasterMark (#62714) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Dualom nem volt még, de volt anno egy tévedésem, egy Technics személyében, amin szintén nem lehetett állítani az ellensúlyt, ezért kizárólag a gyári hangszedőt lehetett beletenni. A gumi egyébként jól áll, mert a barázdáknak kell felül lennie. A táphoz nem tudok hozzászagolni sem, mert olyat még nem hallottam, hogy külső tápról üzemeljen egy lemezjátszó.
Bocs, hogy ezt mondom, de én várnék az "igazira". 5120-ból is szokott lenni patika állapotú, Ortofon, vagy AT hangszedővel, nem is horror áron. 10-20e Ft körül. Ne haragudj, de szerintem ezek kerülendő darabok így.

Szigorúan saját véleményem. :R

"csak a zene van"

(#62718) simongab válasza toto0569 (#62716) üzenetére


simongab
senior tag

Nemtom, én most egy JBL Studio 270 et vettem mellékesen, WF. 220 at akartam, de arról sem mondott senki véleményt... szerintetek?

(#62719) Tamoo válasza toto0569 (#62716) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

mv6-ot nem ajánlom, többit nem ismerem.

(#62720) dgyuri0123 válasza toto0569 (#62716) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

1 szavazat a Castle Knight 3-ra. ;)

"csak a zene van"

(#62721) Dorian válasza toto0569 (#62716) üzenetére


Dorian
félisten

Jazz-re a Castle-t, rockmetrálra a Warfit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62722) toto0569 válasza Dorian (#62721) üzenetére


toto0569
addikt

Köszi srácok.
Még ezt néztem: Castle Warwick 3[link]

[ Szerkesztve ]

(#62723) Tamoo válasza toto0569 (#62722) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Olyan jó régi dobozokat lehet venni, elzárkózol a használttól?

(#62724) toto0569 válasza Tamoo (#62723) üzenetére


toto0569
addikt

Nem,csak mind messze van.Szeged mellett lakom,és itt nincs semmi a látóhatáron.Kocsi nincs,de ha tudsz valami jó ajánlatot akkor megnézem.
Most még várom a klienst aki vinné ezt a Boston-t.Arad-ról jön ,délre ígérte ,hogy itt lesz.
Várok :U

(#62725) Tamoo válasza toto0569 (#62724) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szeged környékén pedig elég sok hirdetés szokott lenni.

(#62726) dgyuri0123 válasza Tamoo (#62723) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Castle Knight 3 N@tdeponál 77e/pár.

Ezt nehezen lehet alulmúlni árban, ráadásul nem is rossz doboz. Szvsz.

"csak a zene van"

(#62727) toto0569


toto0569
addikt

Mit találtam :Y [link]

(#62728) dgyuri0123 válasza toto0569 (#62727) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Inkább Castle Knight 3. Szvsz. ;)

"csak a zene van"

(#62729) toto0569 válasza dgyuri0123 (#62728) üzenetére


toto0569
addikt

+1 :R

(#62730) Mezga Aladár válasza toto0569 (#62716) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Castle Knight 3 egy szavazat, de zúzni nem fogsz vele.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#62731) zoltanz válasza MasterMark (#62714) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tűnyomás beállítása
Egy Hi-Fi pickupnál ez az adat jellemzően 0,5-2 gramm, DJ hangszedőknél 3-5 gramm. (hangszedő gyártó megadja ezt az értéket ez más más lehet) A nagyobb tűnyomás károsíthatja a lemezt/tűt.
A lemezjátszó fordulatszámát stroboszkóptárcsa (ki is lehet nyomtatni ilyet) lámpa segítségével lehet ellenőrizni. (mivel a 220/230 hálózaton adott az 50 HZ)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62732) MasterMark válasza zoltanz (#62731) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ez a videó már megvolt. :)

A Dual-on viszont nem lehet se csavarni, se az anti-skating tárcsát nem találom, szóval csak fix lehet akkor.

dgyuri0123: :R

Switch Tax

(#62733) simongab válasza Mezga Aladár (#62730) üzenetére


simongab
senior tag

JBL ST 270-290 ?
WF 210-220 ?
BA A26 ?

Mi lett a multkori Media Markt os elírással? Rendelt valaki?

(#62734) krichd1 válasza toto0569 (#62724) üzenetére


krichd1
addikt

Azt jó lenne tudni, hogy milyen rendszerbe, mekkora szobába szánnád a hangdobozokat. Ha használt is szóba jöhet, akkor ajánlom meghallgatásra a következőket: Rega Jura, Royd A14 Target állvánnyal. Itt van még egy JPW ML 910 72eFt-ért, ez még egy hónappal ezelőtt 45eFt-ért árulták, úgy látszik megvette egy hiéna.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#62735) zoltanz válasza MasterMark (#62732) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az AT95 -re ezt írják:
Tracking Force Range: 1.5-2.5 grams, 2.0 grams (20 mN)
A gyári Dual DN 239, ennek 2 gramm, gondolom ehhez van fixen beállítva tehát az Audio Technica-s játékos jó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62736) .DLL


.DLL
veterán

AKAI AP-Q310 lemezjátszóról mi a vélemény? :) Kvarc pontos PLL, DirectDrive. Lehet-e tuningolni, érdemes-e babusgatni? (pl. jobb hangszedőt nézni bele) No nem mintha venni szeretnék ilyet, de ez van itthon. :D
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#62737) toto0569 válasza krichd1 (#62734) üzenetére


toto0569
addikt

Most vitte el az emberke 242 euro-ért.
Azt mondja,hogy van neki kettő ilyen erősítő kép
A szobám mérete:5x4 és 3.30 magas.Félek,hogy valami utólag peremezettet sóznak rám...Mert biztos van olyan aki nem írja.
A Bowers & Wilkins dm602 miért nem jó?Segítsetek a tanácsaitokkal :C :R

(#62738) maci1234 válasza krichd1 (#62734) üzenetére


maci1234
tag

Egy 45ezres Jpw ml-910 van a jofogáson ami ennyiért buli vétel, pont úgy mint az én ml-410i-m 10ezerért tavasszal.

A zenéhez hangszer is kell!

(#62739) killergyuszi válasza simongab (#62706) üzenetére


killergyuszi
tag

Igen, saját gyártmány, bár nem én csináltam.
Esetleg tudnál ajánlani ebben az árkategóriában erősítőt?
A forrás általában telefon lenne, illetve néha laptop.
A mélyet, amit még említettem, azt meg tudná hajtani a hangfalpárral együtt egy ilyen árkategóriájú erősítő? Illetve, 2.1-es vagy sztereó erősítőre gondoltál?
:R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#62740) krichd1 válasza toto0569 (#62737) üzenetére


krichd1
addikt

"Most vitte el az emberke 242 euro-ért.
Azt mondja,hogy van neki kettő ilyen erősítő kép"

Ebből nem derül milyen rendszered van. Ilyen Vincent SV-233 erősítőt akarsz venni? A DM602-nek nekem nem tetszik a hangja, bár végül is ez ízlés kérdése. Melyik verzióról lenne szó ?

(#62738) maci1234: Még tényleg megvan, így az előző hozzászólásom utolsó mondatát visszavonom.:B

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#62741) simongab válasza killergyuszi (#62739) üzenetére


simongab
senior tag

Nem nagyon hiszek a 2.1-ben . A hirdetésekben 10-20 ezerért már erre megfelelő erősítőt kapsz. A kérdés, hogy szeretnél e távszabit hozzá...meg hogy melyik felel meg az ízlésednek... Belinkelhetsz a hangdobozról képet, hogy képben legyünk :D

(#62742) BBéci válasza simongab (#62697) üzenetére


BBéci
titán

Leszokhatnál a személyeskedésről!
Ostobaságokat írni szabad, azt sajnos nem tiltja a fórum szabályzata.

Van példa a stabilizálásra, egyik fórumtársunknál hallottam a hatását: [link]
Még egy példa: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62743) MasterMark válasza zoltanz (#62735) üzenetére


MasterMark
titán

Rendben köszi, bár ez még csak terv. Először phono előerősítő kellene. Viszont most elbizonytalanodtam, hogy én rakjam-e össze kb. 15 ezer lenne úgy. Vagy olcsóbban vegyek építettet, vagy esetleg valami gyárit.

.DLL: Úgy látszik mindenkinek megjött a kedve lemezjátszózni? :DDD

simongab: Trükkös, hogy váltogatod az avatárod, először fel sem tűnt hogy te vagy az. :N

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#62744) simongab válasza BBéci (#62742) üzenetére


simongab
senior tag

Ez nem stabilizálás, de szakújságíróval nem vitatkozok :D És az akusztikában az összefüggések ennél bonyolultabbak....

(#62745) blattida válasza dgyuri0123 (#62715) üzenetére


blattida
nagyúr

Olcso at-vel is érezné az analóg előnyeit, viszont ezzel az erővel vegyen bele nagy gradot, benzt, hiszen úgy érzi majd az igaz ízeket. Drágább hangszedőket van értelme ajánlani, hiszen ha teheti, akkor majd azonnal cserélni fogja akár a nadot, akár a dualt, hiszen mindkettő nagyon alap szintű.
Ez kicsit olyan más faszával verni a csalánt fílingű dolog.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#62746) .DLL válasza MasterMark (#62743) üzenetére


.DLL
veterán

Meg, így hogy látom, nem is olyan vészesek a hangszedő árak :DDD Meg van itthon egy csomó lemez, köztük a kedvenc Kraftwerk-eim is. De a jelenlegi tűvel nem akarom legyalulni őket, nem tudom milyen állapotban van. A kérdés, hogy érdemes-e, jó-e ez a lejátszó. Ahogy olvastam a DD-t nem igazán szeretik, legjobb a szíjhajtásos. Gondolom a motor vibráció miatt, bár ennek jó nehéz tányérja van. És biztató (remélem), hogy van anti-skating beállítás is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#62747) blattida válasza .DLL (#62746) üzenetére


blattida
nagyúr

Pedig azt, hogy érdemes e, csak Te tudhatod. Persze, hogy javítható, fejleszthető, anyagilag más kérdés, hogy az akainál vannak sokkal jobb lp lejátszók, nem sokkal drágábban. Kőleves is tud finom lenni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#62748) BBéci válasza simongab (#62744) üzenetére


BBéci
titán

Nem stabilizálás? Akkor ez mit jelent: "Stabil tápfeszültség AC 230V +/- 2%-os tűréssel."?
Fogalmad sincs a hifiről ezért senkivel ne vitatkozz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62749) zoltanz válasza MasterMark (#62743) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Phono előerősítőhöz még kell egy plusz Rca kábel is.

Más
Erősítőn a Disc bemenet (2 Rca) = a Phono-val (CD nem lehet mert azt CD-nek dekralálják ugyanitt)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62750) killergyuszi válasza simongab (#62741) üzenetére


killergyuszi
tag

A lényeg, hogy szóljon. Nem kell távirányító sem, meg semmi extra. Legyen rajta hangerőszabályzó... :D
A hangdoboz így néz ki. Ebből van kettő.
:R

"Pain is temporary Victory is forever"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.