Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) Rumcsaka válasza Orlin (#31250) üzenetére


Rumcsaka
tag

hidd el tudom mit érzel!!! az Onkyo után vásároltam egy Nad C 326 BEE-t.ez egy más kategória volt az Onkyo-hoz képest :)

(#31252) gorbep válasza #71562240 (#31249) üzenetére


gorbep
senior tag

Talán azért kerülik a Házgyári út felé mert fele akkora út? ....hiába rossz minőségű..... olyan mint az áramosztó..... hiába jobb minőségű a kábeled, ha van vele párhuzamosan egy rossz minőségű, de kisebb ellenállású ág..... :U

Miért érzem úgy, hogy te is veszprémi vagy, mint én? ;]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31253) bajnokpityu válasza Rumcsaka (#31251) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem csodálom. 10-12 éve hallottam egy onkyio integrát, anno első hifis élményem volt.
nemrég vettem egyet,hátha, de ez konkrétan ritka szar hangú...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31254) t.sandor


t.sandor
csendes tag

Olvasgattam a fórumot és 50 ezerből használtan lehet sztereo rendszert összehozni?
Láttam ajánlottátok a Cambridge Audio S30at, meg is hallhgattam, tetszett a hangja, de használtan nem találni ilyet. Valami hasonló kvalitású hangfalban gondolkodom. Mit tudnátok ajánlani?

(#31255) Faxxx


Faxxx
csendes tag

Van nekem egy marantz pm66se erősítőm mission m32 sugárzóval ,az erőlködőt eladom nemjött be a hangja ,valami olyasmi kéne aminek teljesen más a hangkaraktere mint a marantznak. Rotel 840bx4 bejöhet?

(#31256) Faxxx válasza t.sandor (#31254) üzenetére


Faxxx
csendes tag

Sound art W2 kis szobába bejöhet.

(#31257) #71562240 válasza t.sandor (#31254) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezek közül van a legnagyobb esélyed olcsón jót találni használtan: Tannoy, Mission, Canton, JPW, Visaton..., esetleg Wharfedale...

(#31255) Faxxx: Bejöhet.

[ Szerkesztve ]

(#31258) DDL válasza Faxxx (#31255) üzenetére


DDL
őstag

Az biztos, hogy más lesz..
Nem tudom mi bajod a PM66SE-vel, de ha cserélsz és Rotel akkor ne a 8XX-re (nekem a hátam közepére nem kellene). Inkább 960BX, 965BX.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#31259) kjani18 válasza #71562240 (#31249) üzenetére


kjani18
őstag

Rátapintottál a lényegre. Ezek a b@rmok, ahelyett, hogy a Pest felől jövőket rávezették volna a nagy gyűrüre, levéve az átmenő forgalmat a városközpontról és az északiról, a központba csinálnak valami szörnyűséget körforgalommal, árokkal...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31260) kjani18 válasza gorbep (#31252) üzenetére


kjani18
őstag

Én viszont tényleg veszprémi vagyok. Nem viccből kérdezem: milyen lenne a rossz minőségü, de kisebb ellenállású ág egy tápvezetéknél?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31261) bajnokpityu válasza kjani18 (#31260) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha azt kérded, a jó 0.75ös vezetőkkel szerelt tápkábel után milyen a rossz,mondjuk 6mm2-es vezetőjű,akkor: iszonyatosan sok mély,és tompa magas.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31262) gorbep válasza kjani18 (#31260) üzenetére


gorbep
senior tag

pl. gagyi MT vagy MB vastag védőföld, a profi ezüstözött OFC-ezüstözött teflon szigetelt 0 vezető mellett. Aztán a készülékben meg az elektronika 0-ján rajta van a védőföld......... Éljenek a PC-s tápok! :W

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31263) kjani18 válasza gorbep (#31262) üzenetére


kjani18
őstag

Amiket írtatok, azok nagyobb ellenállású (vékonyabb, rosszabb vezető anyagból készült, stb.) vezetékek.
Én azt kérdeztem, "milyen lenne a rossz minőségü, de kisebb ellenállású ág egy tápvezetéknél?"

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31264) gorbep válasza kjani18 (#31263) üzenetére


gorbep
senior tag

Miért is? 0.75 mm2-es 0 vezetőnél miért is rosszabb vezető egy zárlati áramra méretezett pl 1,5mm2-es védőföld? (gyakran meg azonos keresztmetszetű a "sima" elosztókban)

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31265) kjani18 válasza gorbep (#31264) üzenetére


kjani18
őstag

A .75-ös rosszabb vezető, mint az 1,5mm2-es. Tehát nagyobb az ellenállása.
Eredeti kérdésem fennáll!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31266) #71562240 válasza kjani18 (#31260) üzenetére


#71562240
törölt tag

Miért, én talán nem tényleg vagyok veszprémi? :)

(#31267) Patice válasza kjani18 (#31263) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem egy vezető anyag minőségéhez hozzá tartozik a minél jobb vezetőképesség, azaz a minél kisebb ellenállás.

Így én nem tudom értelmezni az ellentmondást tartalmazó kérdésedet. De lehet az értelmezésemmel és a gondolatmenetemmel van a baj.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31268) gorbep válasza kjani18 (#31265) üzenetére


gorbep
senior tag

0.75 (0 vezető) rosszabb vezető ohmikusan, de jobb anyagszerkezetileg... ha nem érted, már nem tudom hogyan magyarázzam.... Persze csak akkor érdekes, ha a jelút gráfja nem fa (fa= nincs benne hurok).

A vezetőnek nem egyedüli minőségi paramétere az ohmikus ellenállás.... az nagy mértékű leegyszerűsítés lenne..... :U

High end kábelekben ezért a védőföldet is minőségi anyagból készítik, sőt még árnyékolni is szokták!!!! :K

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31269) Lompos48 válasza gorbep (#31268) üzenetére


Lompos48
nagyúr

High end kábelekben ezért a védőföldet is minőségi anyagból készítik, sőt még árnyékolni is szokták!!!!

És az árnyékolást hová kötik?

(#31270) kjani18 válasza Patice (#31267) üzenetére


kjani18
őstag

Egy tápkábel egyetlen lényeges tulajdonsága az ellenállása. Erről szólt a kérdésem. Nincs rosszabb minőségű, de kisebb ellenállású kábel.
kammerer Nem tudtam, hogy veszprémi vagy.
gorbep Az ohmikusan rosszabb vezető hogyan lehet jobb anyagszerkezetileg? A védőföld, két funkciója (tulajdonsága) közül az egyik a védelem, a másik, hogy normál esetben nem folyik benne áram, és fontos, hogy ne befolyásolja a védett eszköz működését! Tehát, ha ezeknek megfelel tök mindegy miből van!
Árnyékolni váltó tápfeszültséget.....( parazita és közvetlen kapacitás, torzítás, stb.)
A TV koax kábele( antenna kábel) az OBI-ban olcsóbb, mint az azonos ohmikus jellemzőkkel, ill. terhelhetőséggel bíró tápkábelé. Miért nem azt használjátok, ha a táp árnyékolása fontos?
Válaszolok: mert csak ront a helyzeten...

Szerk
Remélem nem arra gondoltál, hogy a védőföldet árnyékolják, vagy egy árnyékolásban fut a fázis, a 0 és a föld.
Hogy abból mi jönne ki színusz hullám helyett...

Lompos48 Hát az árnyékolás árnyékolására...ennyit nem tudsz? :)) :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31271) Dorian válasza kjani18 (#31270) üzenetére


Dorian
félisten

"Egy tápkábel egyetlen lényeges tulajdonsága az ellenállása."

Óriási tévedés.

Magasfrekis zavarok szűrésére is alkalmas lehet, talán pont ez adja egy jó tápkábel lényegét:

[link]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31272) gorbep válasza Lompos48 (#31269) üzenetére


gorbep
senior tag

természetesen a védőföldre, de csak a fali oldalon, hogy ne vehessen részt áramvezetésben még véletlenül sem!!!!

Kjani 18: "Egy tápkábel egyetlen lényeges tulajdonsága az ellenállása" Óriási tévedés..... ez csas akkor igaz, ha csak a veszteségi teljesítmény az egyetlen vizsgált paraméter..... Itt most jelalakok átviteléről beszélünk....

Normális esetben nem is folyik benne áram, csak sajnos mégis...... egyik megoldás, hogy kikötöd,(vagy bele sem teszed) de ez érintésvédelmileg lehet aggályos, ha a készüléked nem kettős szigetelésű.... :Y

Ha azt hiszed a hálózaton a feszültség és az áram jelalakja szinuszos, akkor te csak tankönyvben láttál kisfeszültségű hálózatot...... Tegyél rá egy spektrumanalizátort, de előtte kösd fel az álladat.....van ahol a THD(teljes harmonikus torzítás) eléri a 30%-ot... Mértünk olyan LED-es lámpát aminek az áram THD-je 192%!!! :Y :Y :Y :Y És nem gagyi kínai, hanem OSRAM!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31273) kjani18 válasza Dorian (#31271) üzenetére


kjani18
őstag

Bővebben légyszíves, én nem sajnáltam negyedórát pötyögtetni.

gorbep Arról tudsz, hogy a védőföldet meg a 0 -hoz kötik?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31274) Lompos48 válasza gorbep (#31272) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet neked természetes, de nekem nem az. De legyen! Jó szerelést!

(#31275) gorbep válasza kjani18 (#31273) üzenetére


gorbep
senior tag

Mit nem mondasz-.... valami rémlik. Már ahol nullázás van ....... olvass utána az érintésvédelemnek egy kicsit, most nincs kedvem villanytan órát tartani, majd holnap reggel......

Hagyjuk, meddő vita, látom úgysem tudlak meggyőzni.... de nem is akarlak, ha nem hallod a különbséget, csak irigyelni tudlak, és vagyunk ezzel így páran..... akkor neked erre felesleges költened.

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31276) kjani18 válasza gorbep (#31272) üzenetére


kjani18
őstag

Látod, erről írtam a hajszárítós esetnél. Nem kell spektrumanalizátor, egy sima szkópon látszik.
És ezen akarsz javítani árnyékolt, aranyozott, stb. tápkábellel?
Bármilyen eredeti jelet, annak ismerete nélkül nem lehet helyreállítani!
És ez a jelalakok átviteléről szól kívánságod szerint.
Ha pedig a védőföld vezetékben folyik áram, és az a kábel hibája, ki kell dobni!
Az egyik végén bekötött védőföld vezetékben, ha jó csak akkor folyhat áram, ha árnyékolást használsz...
( kapacitások miatt)

Szerk Akkor hova kötik?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31277) Dorian válasza kjani18 (#31276) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, ilyen hajszárítós dolgon semmilyen tápkábel nem segít, az ilyen sz@r háztartási készüléket ki kell dobni. Vagy nem kell zenehallgatás közben hajat szártani :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31278) Patice válasza kjani18 (#31276) üzenetére


Patice
nagyúr

A tápkábelben milyen jel megy? Ja, tényleg. "Igazad" van! Kb. 50 Hz szinusz. :DDD

(A mellékes zajokat, magasabb frekvenciás dolgokat ne vegyük bele. Azoknak nem kéne ott lenniük, de erre jók a hálózati szűrők, kondicionálók és tápkábelek.)

Mostantól inkább csak olvasom ezt a meddő vitát. Egyre jobban belebonyolódsz mögöttes tudás nélkül. Valld be, nem próbáltad a tápkábelek közti különbséget és most már csak azért is véded a vélt igazadat tök fölöslegesen.

Harmadszor is leírom: hallgasd meg! Aztán olvass utána....

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31279) bajnokpityu válasza gorbep (#31272) üzenetére


bajnokpityu
félisten

NEm bántani a kinait. van,hogy elsül a kezük. Osram mitől lenne különb a kinaitól?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31280) kjani18 válasza Dorian (#31277) üzenetére


kjani18
őstag

Ha bekapcsolsz egy nagy teljesítményű pl. hajszárítót, porszívót, sütőt,stb. és a hálózatod nem elég terhelhető
így fog kinézni a jelalak:
A felső a mért, az alsó amilyennek lennie kellene. A képet lompos kollégától loptam

Eredetileg nem erről szól, csak a csúcsok levágását próbáltam szemléltetni.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31281) Dorian válasza kjani18 (#31280) üzenetére


Dorian
félisten

Nem feltétlen a nagy teljesítménnyel van baj, a háztartási készülék tápja a hálózatba visszatáplálhat zavarokat. Nálam a vezetékes- lakáson belül hordozható telefon dokkolója csinált ilyent, pedig az aztán nem nagy teljesítményű. Másik fázisról táplált áramkörre dugva szűnt csak meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31282) fero02


fero02
veterán

Ez a diskurzus most a tápkábelekről (készülékzsinórokról) és annak halható különbségeiről van szól? :U

(#31283) ozzy711 válasza kjani18 (#31219) üzenetére


ozzy711
őstag

Úgy, hogy ha a fürdőszobában bakapcsolja valaki a hajszárítót a toroid ( mind a 6 :D ) elkezd észrevehetően zúgni ( de ezt már nem olyan rég megtárgyaltuk egyébként ), ami valószínűleg a hajszárító ( de máshol olvastam mosógéprő, hűtőről stb ) a villamos hálózatra történő visszacsatolására vezethető vissza.
Egyébként nem az erősítő gerjed, csak a trafó zúg, éppen ez a lényeg, hogy a zenehallgatást ez semmilyen módon nem befolyásolja!

(#31284) kjani18 válasza Dorian (#31281) üzenetére


kjani18
őstag

kapcsoló üzemü táp...

ozzy711
Ezt már letárgyaltuk, a táptrafók a felesleges csúcsoktól zizegnek valszleg. Ez már tényleg nagy torzulást okoz a hálózatban (jelalakban) de nem feltétlen zavarja a zenehallgatást.

Ezek fényében még inkább nem értem a "szuprtápkábelek" létjogosultságát.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31285) gorbep válasza kjani18 (#31276) üzenetére


gorbep
senior tag

Hát ezt könnyű lenne visszaalakítani a tápellátásnál, mert a torzítás elégé jól behatárolható.

Jóstehetségen azt súgja, az eredeti jelalak, tökéletes harmonikus függvény.....(Nyertem? :B )

Van aki a kvarcpontos szinuszos generátorról eteti a cuccot.

A Human Audió szerint minden sz@r ami nem akkumulátorról megy.... és tudnak valamit!!!!!

Bár nem értek hozzá, de rémlik nekem valami földhurok.... ebben az esetben.... ááá, hagyjuk, ehhez már fáradt vagyok...

Nagyon egyszerű, iktass egy precíziós árammérőt a földeléssel sorba, majd meglátjuk folyik e áram..... de ígérd meg, legalább a mérésnek hiszel... ;] (és AC ben nézd!)

Tényleg győzködnélek még, mert a vita sokszor előbbre vezet minden felet, és én tanulhatok belőle, de már rajzolni is kellene stb. Ha lesz időd vitázhatunk róla, mert közel vagy....

Bajnokpityu: Nem bántom őket, sőt, a nem Noname volt a legrosszabb, legjobban torzító lámpa....volt még pár gyártó... de senkinek sem akarok sem pozitív sem negatív reklámot csinálni....

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31286) Pety válasza Dorian (#31281) üzenetére


Pety
senior tag

Na akkor evvel nem vagy egyedül,már mindent kihúztam mindenhonnan mire rájöttem
miért búg az erősítő-->Ettől a hordozható vezetékes teló dokkolótol.
:DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#31287) kjani18 válasza gorbep (#31285) üzenetére


kjani18
őstag

"A Human Audió szerint minden sz@r ami nem akkumulátorról megy.... és tudnak valamit!!!!!"
Le a kalappal előttük :R

AC-ben csak akkor mérnél 0 áramot egy precíziós árammérővel, ha tőben rövidre zárnád...vagy még akkor se

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31288) bajnokpityu válasza gorbep (#31285) üzenetére


bajnokpityu
félisten

"A Human Audió szerint minden sz@r ami nem akkumulátorról megy.... és tudnak valamit!!!!!"
Elég gyakran beszélek, talizok velük, de ezt soha nem mondták.
Saját erősítőmet is dícsérték, miközben A osztályú, és ezért nem akksiról megy.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31289) gorbep válasza bajnokpityu (#31288) üzenetére


gorbep
senior tag

Ezúton megkövezem magam.... kisarkítottam a filozófiájukat... :R :R :R :R

Elnézést az érintett felektől.... fogalmazhatok úgy, hogy előnyben részesítik az akkumulátoros tápellátásokat a hálózati zavaroktól való függetlensége miatt?

Bocsánat, ha félreérthető voltam :U

De mehetne, ha saját LiFePO4 akksi gyárad lenne!!! (Nekünk vannak 60Ah-s celláink! ;] ;] ;] ;] )

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#31290) Dorian válasza Pety (#31286) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam nem búgást okozott, hanem közép-magas frekis ritmikus pittyegést. Még az erősítőt is átvizsgáltattam a gyártóval mire rájöttem :W
Szerencse, hogy van nálam 3x16A

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31291) ozzy711 válasza Dorian (#31277) üzenetére


ozzy711
őstag

Majdnem 10 k volt 8 éve :D , úgyhogy marad! De ha cseréljük előtte kaució ellenében hazahozom és letesztelem a zavarszűrését! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31292) #71562240 válasza kjani18 (#31270) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hifi kábelek, és ílymódon a tápkábelek esetében a ma ismert három legfőbb elektronikus "kábeltulajdonság" közül a kapacitás és az induktivitás általában sokkal fontosabb, mint az (alacsony) ellenállás, sőt, jónéhány high-end kábelnek kifejezetten magas az ellenállása, tehát ohmikusan kifejezetten rossz vezetők, mégis kiemelkedően jó a hangminőségük (lásd például karbon vagy karbon-fém hibrid vezetőjű kábelek). Az ellenállásuk inkább afféle mellékkörülmény, valamint az optimális illesztési követelményeknek való megfelelés része, ami tápkábel esetében megintcsak szinte mellékkörülmény. Persze az említett három fő tulajdonság szoros összefüggésben van egymással, nyilván az optimumukat kell megtalálni az adott szerkezetben. És a három fő elektronikus "hifikábel-tulajdonság" mellett még számos egyéb tulajdonság is szerepet játszik, például a vezetőerek szerkezete, esetleges árnyékolása, de még a szigetelés anyaga-szerkezete is óriási hatással van a tápkábel (hifi kábel) hangminőségére.
A hifi kábelek, közte a tápkábelek tervezése-készítése jóval bonyolultabb művészet annál, mint ahogy azt az iskolai fizika tankönyvek manapság leírják. Majd ha lesznek hifi-fizikai tankönyvek is, akkor majd más tankönyvekre fognak kábelügyben hivatkozni a mérnökök, mint ma. A hifi kábelek fejlesztése egyelőre persze szakmán belül is vitatott alapelvek mentén, és részben próba-szerencse alapon működik, ezért van annyiféle irányzat, módszer. Részben tudomány, részben "művészet", részben szerencse. És adott kábel elég széles határok között másképp viselkedhet egyik rendszerben, mint a másikban, miközben vannak azért "általános", minden hangrendszerben érvényesülő tulajdonságaik is.
A hifi kábel általában nem csak átviteli eszköz, hanem hangolási eszköz is. A tápkábelre is érvényes mindez. E téren egyelőre nagyobb a tapasztalati tényezők szerepe, mint az "iskolaitankönyvesített" képleteké. Ez a tudás egyelőre csak lassan "tankönyvesítődik", aminthogy a hangobozok, erősítők sem csak a mai iskolai tankönyvek képletei szerint működnek, hanem sok más tényező és tulajdonság is szerepet játszik, amely tulajdonságoknak egy része ma még nem kapott tudományos magyarázatot, "bizonyítékot", hanem sokszor próba-szerencse alapon derül ki az ötletekről hogy jók-e vagy sem.
(#31284) kjani18:
Az a fél méter tápkábel természetesen nem javítja meg a hálózat bajait, mégis óriási különbségek vannak a tápkábelek hangminősége között. Az biztos, hogy az erről szóló hallási tapasztalatunk valós, nem placebó és biztos, hogy megér arányos pénzmennyiséget a jó tápkábel. A "szupertápkábelek" ügye, pedig ugyanaz a terület, mint a Ferrari Testarossa vs. Volksagen Golf vs. kétütemű, farostlemezből készült Trabant vs. ponyvás Velorex témája. Kinek mi mennyire fontos, eldönti, hogy szán-e pénzt a luxusra, ha van rá pénze. De ahogy a Ferrarit is más vezetni, mint a Golfot vagy a Trabantot, úgy a "szupertápkábelek" hangimnősége is általában sokkal jobb, mint a "nemszupertápkábeleké".
(#31287) kjani18:
Egyébként valóban, sokat segít, ha a hifi készülék akkumulátorról megy. A jó tépegység akkumulátorszerű állapotokat igyekszik teremteni az elektromos hálózat szir-szar áramából. Erre a tápkábelek többsége természetesen nem képes.

[ Szerkesztve ]

(#31293) kjani18 válasza bajnokpityu (#31288) üzenetére


kjani18
őstag

Azért mert A osztályú?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31294) kjani18 válasza #71562240 (#31292) üzenetére


kjani18
őstag

:R

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31295) fero02


fero02
veterán

Srácok!

Ha már itt tartunk, árulja el nekem valaki legyen szíves, hogy:

...az erőműtől a fali aljzatig van "x" fajta kábel "y" minőséggel, rajta "z" számú és "zs" minőségű kötés, amik az idő előrehaladtával folyamatosan változnak és több transzformátor...

Ezek után a konnektortól a készülék hátlapi csatlakozójáig hogyan zavarhat ennyi vizet az a 0.5-1m kábel? Hogyan képes ennyi dolog után ilyen minőségbeli különbségeket produkálni???

(#31296) #71562240 válasza fero02 (#31295) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak. :)
Lásd még fentebb. (Az egyszeri ember azon lepődik meg, hogy ilyen sokat számít a millió kilométer és x számú kötés-csatolás után az a fél méter, a sokat tapasztalt hifista azon lepődne meg, ha nem így lenne.)

[ Szerkesztve ]

(#31297) bajnokpityu válasza gorbep (#31289) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, minden cuccuk akksis. Ez szerintem önmagában nem kulcsa a jó hangnak.

Fero: 25méterre van a trafóállomás. tápösvényen jön külön fázison a delej, és sajnos még mindig kell a végére a jó táp...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#31298) priusz


priusz
aktív tag

Kicsit déja vu érzésem van a topik rendszeres olvasójaként.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#31299) Dorian válasza fero02 (#31295) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt sokan kérdezik, igazából senki nem tudja. Ezt olvasd el, talán itt van a dolog kulcsa.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31300) #71562240 válasza fero02 (#31295) üzenetére


#71562240
törölt tag

és (#31299) Dorian:

De akkor már vessük fel: azoknál a hifi készülékeknél, amelyek akkumulátorról működnek, miért van ugyanolyan nagy szerepe a tápkábelnek? Miért nem elég bármelyik kábel, amely már eléri azt a szintet, hogy úgymond torzítatlanul átviszi az akkumulátorból kijövő "szabályos áramot"?

A hifisták megtanulták, hogy a tápkábel, az interkonnekt, a hangszóróvezeték önálló hifi KÉSZÜLÉK. Keresgéljük a magyarázatokat, ezek egy része komplé hülyeségnek bizonyul, egy részük pedig tankönyvvé válik. De biztos, hogy nem placebó.

(#31298) priusz: A vitatkozásra alkalmas hifi témák száma viszonylag kicsi, és általában ugyanazon origóból indulnak ki. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.