Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) #71562240 válasza andorra (#30146) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egy ilyen oldboy, "nagygenerációs", Hi-Fi Magazinon nevelkedett audiofilnek, mint te vagy, nem szabadna ennyire modernnek (és anti-lemezrecsegésistának) lennie. Neked velem együtt illene az analógista egyház hívő bárányaként nosztalgikusan busonganod arról, hogy "bezzeg a mi időnkben..." :B

(#30152) kjani18 válasza ozzy711 (#30150) üzenetére


kjani18
őstag

Normális zavarszűréssel ellátott mosógépet ill. hajszárítót kell venni, ill. a super high end cuccosok árába igazán belefért volna megfelelő árnyékolás - szűrés beépítése...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30153) bkercso válasza ozzy711 (#30150) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ugyan az, az is motoros.

kjani18: Nem ! Azt külön veheted meg, egymilláért, aranydobozban. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30154) Orlin válasza kjani18 (#30152) üzenetére


Orlin
addikt

Hát a mosógép sem az a 50 ezres kategória...Azt hinné az ember,ha költ valamire nagyobb összeget ez nem jelentkezik....

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30155) kjani18 válasza Orlin (#30154) üzenetére


kjani18
őstag

Próbáljátok már tudomásul venni, hogy ezek a dolgok nem árfüggők!
Egy motor zavarszűrő gyári ára 10.-Ft.
Persze lehet aranyból is csinálni, de lehet az nem működik - viszont jó drága!
Ja, és lényegesen szebben szólna tőle a mosógép.
Múlt héten a hajszárítóm biztosítékját lecseréltem platina szálasra. Azóta nem zsírosodik a hajam... :DD :)) :DD

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30156) #03969024 válasza kjani18 (#30155) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én butuska pedig a Merlin-Gerin kismegszakítóimat cseréltem AEG-ra. Ha előbb olvasom a DL interjút... :W

(#30157) Dorian válasza kjani18 (#30155) üzenetére


Dorian
félisten

Legjobb, ha az ilyen cuccok külön áramkörön vannak, külön fázisról mennek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30158) kjani18 válasza Dorian (#30157) üzenetére


kjani18
őstag

Nem sokra mész vele...
A villámlás garantáltan másik áramkörről megy, mégis belereccseg a hifidbe.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30159) Lompos48 válasza Dorian (#30157) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A külön áramkör még megoldható, de a külön fázis - sajnos - kevés lakásban/házban létezik.

(#30160) nLali


nLali
senior tag

Sziasztok. Még régebben kaptam egy csöves erősítőt. Semmit nem tudok róla, még azt sem, hogy milyen csövek vannak benne. (Nem is értek hozzá. Pusztán érdeklődök a téma iránt) Fénykép alapján azonosítaná nekem valaki?
Nem a márka érdekel, mert kézzel készült, légkábelezett valami. A hangja egyébként kimondottan tetszik :C

[ Szerkesztve ]

(#30161) #71562240 válasza nLali (#30160) üzenetére


#71562240
törölt tag

A cső típusa rá van írva a csőre. Nem értem, hogy mit kellene azonosítani a fénykép alapján, de esély akkor van rá, ha mellékelsz fényképet. :)

(#30162) Dorian válasza Lompos48 (#30159) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam 3x16A van. Szerencsére a vonalas-hordozható telefon trafóját át tudtam dugni másik körre, mert borzasztóan belehallatszott.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30163) nLali válasza #71562240 (#30161) üzenetére


nLali
senior tag

Én nem látok rajta használható infót. De lehet, hogy a lámaságom oka... :B

[ Szerkesztve ]

(#30164) Lompos48 válasza Dorian (#30162) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nálam is, de mindezekkel együtt monofázikus az egész. A táblában válnak "háromfelé". :K

(#30165) blattida válasza nLali (#30160) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez egy Single End (SE) kapcsolású erősítő, orosz végcsövekkel, kellene valamilyen közelebbi kép róluk, mert a típusuk nem látszik rendesen, csak a gyártási dátum megállapítható ebből a szögből, a bemeneti csövek beazonosíthatatlanok erről az oldalról.
Aki készítette, semmi speckó elemet nem, használt, fiókokban gyakran előforduló alkatrészekből építkezett, szólhat jól, de nagyon jól biztos, hogy nem szól, ahhoz átgondoltabb tervezés és sokkal jobb alkatrészek szükségesek.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30166) #03969024 válasza nLali (#30163) üzenetére


#03969024
törölt tag

A végcsövek 6L6-os (6П3С-Е) orosz gyártmányúak, de a kivitelezés kevésbé tűnik profinak. Ha jól látom, nem is egyforma a két végcső.

[ Szerkesztve ]

(#30167) nLali válasza blattida (#30165) üzenetére


nLali
senior tag

Köszönöm a választ! Azt nézegettem én is, hogy nem előre elgondolt terv lehetett, hanem lépésenként kitalált és összeillesztett valami lehet. Lenne kedvem belenyúlni. Jobbítani, cserélgetni benne. Forrasztgatni...De semmi elektronikai ismeretem nincs :(
Hallottam jobbat, sokkal jobbat is szerencsére. Szeretnék is majd jobbat :U De egy aktív közeltéri monitor után ez hatalmas lépés, előre.

(#30168) nLali válasza #03969024 (#30166) üzenetére


nLali
senior tag

Ilyen ciril feliratot találtam rajta, de nem tudtam, hogy az a típusa. Egyforma amúgy, csak rossz a kép. Neked is köszönöm a válaszod ! :R

(#30169) #03969024 válasza nLali (#30167) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem valamelyik régebbi Rádiótechnika folyóiratban közölhették a kapcsolást, 30-40 évvel ezelőtt elterjedt DIY lehetett. Ha valamelyik fórumon megkérdezed Dzogcsen-t, talán szemre is felismeri.

(#30170) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

erre kellene választ adnotok ha tudtok...:R

(#30171) Patice válasza asuspc96 (#30170) üzenetére


Patice
nagyúr

:)

Pár száz watt kell majd hozzá + emberes ládák. Ha mindezt minőségben is akarod, akkor repülnek majd a százezrek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30172) bkercso válasza asuspc96 (#30170) üzenetére


bkercso
nagyúr

Megrezget? ;]
Tölcsér. Ennek nagy a hatásfoka, tehát olcsón lehet vele nagy hangot csinálni. De a mérete nagy, íróasztalnyi. 60Hz-nél nem kell mélyebbre menni bulizáshoz, és akkor a méret sem száll el ennél nagyobbra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30173) Lompos48 válasza bkercso (#30172) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És a vesék is a helyükön maradnak. :D

(#30174) bkercso válasza Lompos48 (#30173) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez is igaz, tényleg nem rezget annyira, amennyire hangos...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30175) shalafi66 válasza ozzy711 (#30068) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Az elektroakusztika szabályai mindkettőnktől függetlenül érvényesek. Ezek nem érzelmi és/vagy hitkérdések.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#30176) shalafi66 válasza eclipse006 (#30067) üzenetére


shalafi66
veterán

Előbb várjuk meg, míg megmérem azt a hangszórót, kicsit homályosak már az emlékeim. Jobb lesz biztosra menni. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#30177) asuspc96


asuspc96
senior tag

innen vagy innen kellene párat ajánlani! :R

(max 55e)

(#30178) nLali válasza #03969024 (#30166) üzenetére


nLali
senior tag

6L6-után következő jelölés mit határoz meg? pl: GA; GT; GC; GB; stb...

(#30179) blattida válasza nLali (#30178) üzenetére


blattida
nagyúr

Idézet egy másik fórumról:

"The Sovtek and Svetlana tubes are made in competing factories in Russia and are the most commonly used tube today in production amplifiers.
WGC - Sovtek - Russian
The tubes also produce clean sound and smooth distortion. They are used by some of the top names in the industry, among them Fender and Crate. $12.95 ea.

GC - Svetlana - Russian
This may be the closest thing available if you really want the vintage sound of the large bottle Sylvania and RCA tubes of yesterday. Tremendous harmonic content and an overall depth in sound make these another excellent choice for the purist. They can handle solid plate voltages and are very well constructed. Consider these tubes as an excellent choice for any type of music, delivering crystal cleans and smooth breakup with plenty of punch."

S - Soft Vacuum Tesla
Tubes matched sets in their soft ratings to work together with this inherent quality so we can have a tube that will "soften up" a hard or harsh sounding amp, get easier breakup, smoother sustain, and lower the power a bit.
Just the trick for the Peavey 5150, Blues DeVille, Blues Deluxe (with our Bias Kit installed) or Hot Rod DeVille, and those Boogies or Marshall 900's

GT GE - U.S. made. New Product. A faithful reproduction of the original General Electric "clear top" tube made on the original GE machines and with many original materials.

C - American - New model, large 'straight bottle' like Sylvania STR tube of the late 70's. Available as matched quartets.

C - Chinese - Could also designate Shuguang 6L6c.

C - East European - Orginial Svetlana 6L6C

B - Russian

R - GT Labeled Tube"

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30180) nLali válasza blattida (#30179) üzenetére


nLali
senior tag

Köszönöm !

(#30181) eclipse006 válasza shalafi66 (#30176) üzenetére


eclipse006
őstag

Oké, majd írj ha sikerült megmérni, egyelőre még én is várok ezzel a projektel.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30182) #71562240 válasza shalafi66 (#30175) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én most csak kivételesen (csak azért, hogy ozzy megjegyzése ne maradjon egyedül) szólok hozzád, merthogy egyébként köztudomásúlag régóta ignorálom a hozzászólásaidat, azokat is, amelyeket nekem címzel. Az ozzy által közölt felvetésre a válaszod sajnos a részedről megszokott tipikus reakció volt, azaz éppen arra nem reagáltál, amit ozzy hozzászólása tartalmazott a folyamatos magatartásodra vonatkozóan. Pedig igaza van ozzynak (és a többieknek, akik szintén sokan megjegyezték már, hogy komoly bajuk van veled), régebben próbaképpen (gondoltam hátha elgondolkodsz rajta, hogy igazam van-e), én is megírtam neked kétszer (kifejtve az okokat is), hogy szerintem kiemelkedően a legkellemetlenebb alak vagy ebben a topikban, de mivel az erre adott "válaszod" is hasonlóan indifferens volt mint ozzy felé most (és mindig), én azóta ignoráltalak, következetesen nem válaszoltam semmit a felém irányuló provokációidra sem.
Mondjuk annak nem örültem, hogy az ozzy-ra vonatkozó hozzászólásodat a moderátor törölte, mert azt gondolnám, hogy nem kéne hogy szükség legyen külső cenzorra ahhoz, hogy értelmesen lehessen egymással beszélni a topikban.
Mint mondottam, különleges kivétel volt, hogy most hozzád szóltam, és elnézést ozzy-tól, ha fogadatlan prókátora voltam.

[ Szerkesztve ]

(#30183) DDL válasza blattida (#30179) üzenetére


DDL
őstag

Azért ennél bonyolultabb az ügy. Feszültségekben, torzításokban és szinte minden adatában eltérnek. Csak a fűtés azonos. A legjobb a GC/GT. A leg rosszabb a GA.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30184) DDL válasza #03969024 (#30169) üzenetére


DDL
őstag

Szerintem meg néhány éve az RT-ben megjelent vmelyik Plachtovics féle kapcsolás. :)

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30185) blattida válasza DDL (#30183) üzenetére


blattida
nagyúr

Jobb-rosszabb viszony ebből a rövid leírásból is kiderül, én nem fogok pontos táblázatokat összehordani ide, de ahogy látom, Te sem teszed.

Azt hiszem, hogy a semmihez sem értek , de mindenbe bele vagy hozzászólok attitűd már egy kicsit fárasztó, különösen úgy, hogy állandóan offban szólsz hozzá úgy, hogy az közben on, ezért arra kérlek, hogy a fölösleges sallangokat mellőzd, mert azok csak álszerénységre utalnak, a hozzászólásaid érdemi részét pedig hagyd meg, de ne rakd offba, mert egyrészt értesz a témához, másrészt abszolút témába vágnak. ;) :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30186) ozzy711 válasza #71562240 (#30182) üzenetére


ozzy711
őstag

:R
Igazából csak azt szajkózom folyamatosan, ( lehet, hogy nem jött le a címzettnek ) hogy valóban nem hit kérdése az audiotechnika, de azért erősen szubjektív!
Nem lehet mindent mérésekkel megoldani, sőt ellenkezőleg, lehet, hogy egy nyílegyenes átvitelű doboz dögunalmas, altató karakterű lesz.
Volt már példa rá, hogy egy ismerősnek készült dobozt elvitte egy szakihoz, ahol megmérte és a magas sugárzóhoz tett egy 20! ohmos ellenállást az én általam használt ( talán 3,3 ohmos volt ) helyett, mondván mérve így egyenes a frekvenciaátvitel.
Ismerősöm hazavitte, aztán néhány nap után kérte, hogy valahogy csináljam vissza, mert hallgathatatlan a doboz. :D Ennyit a mérésekről.
Arról nem is beszélve, hogy csak a leendő helyén van értelme mérni, mivel a helyiségakusztika, szobaméret stb. úgy is elbillenti a balanszot.
Igenis lehet meghallgatásos módszerrel is jó dobozt készíteni ( az ismerőseim közül többen megerősíthetik a tizen-pár év alatt :D ) én csak ezt állítottam, ami tudom butaság. ;]
Részemről lezárva az ügy. ... Hol egy mérőmikrofon? :U

(#30187) #71562240 válasza ozzy711 (#30186) üzenetére


#71562240
törölt tag

A kiinduló pszichiátriai problémához két dolgot tennék hozzá, persze egyik sem valami nagy felfedezés, de szeretek szociálpszichologizálni.
1.; Általában azok beszélik össze a legtöbb butaságot itt a topikban (és másutt is), akik folyton lebutaságozzák, lehülyeségezik a mások szövegeit - tisztelet a kivételnek, de sajnos kevés olyan kivétel van, aki a rossz modora mellett jellemzően okosakat, igazakat mond.
2.; Viszonylag ritka az az eset, amikor az ilyen típusú emberek azért kötnek bele a mondandónkba, mert mást állítanak, mint mi. Azt hiszem, sokkal többször esik meg az az eset, hogy például valamilyen témában leírjuk, hogy 2x2=4 (merthogy ez a kijelentés ebben a tartalomban és ebben a kifejtési részletességben kapcsolódik az adott témához), ám ezután jön a nagyokos, és elmondja, hogy ezígyhülyeség/eznemígyvan/eznemilyenegyszerű, ugyanis 2+2 is egyenlő néggyel, ellenben 2 osztva 2-vel az már közel sem négy, sőt 2 köbgyöke meg már nem is hasonlít a négyre...

A hozzászólásodhoz kapcsolódva:
az pedig már egy következő lépcsőfok, hogy a hifiben-audiofíliában alkalmanként esetleg olyan kitételekkel is élnünk kell, hogy aszongya:

"Kétszer kettő néha öt
Nem csalás, nem ámítás,
De valóban sokszor hibás a számítás
Kétszer kettő néha öt
Minden tételt félrelök
Egy sokat ígérő szerelmes pillantás"
:DDD

(#30188) DDL válasza blattida (#30185) üzenetére


DDL
őstag

Úgy gondolom, hogy ha valakit érdekel, akkor utána tud nézni az alapján amit én írtam. De ha nem sikerül akkor íme. Persze azért ennél is bonyolultabb a dolog, mert a gyártótól is függ a dolog.

Lám most közöltem még egy információt és csak rosszabb lett a helyzet. Ahhoz, hogy ezt érdemben kifejtsem órákat kellene dolgoznom. Ehhez pedig sem időm sem kedvem nincs. Akit érdekel az nézzen szét a neten.

Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy hozzátok képest nem értek semmihez. Csináltam, láttam 1-2 dolgot, de ettől nem tartom magam hozzáértőnek. Ezért marad az off. Ha nem tetszik, akkor ne olvasd.... :R

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30189) DDL válasza ozzy711 (#30186) üzenetére


DDL
őstag

...

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30190) #71562240 válasza DDL (#30188) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pedig tényleg nagyon erőltetett ez az álságosan ironikus "de én ehhez nem értek" szlogenű, és a kifejezetten ON tartalmakat OFF-ba helyező ...izé... módszer, és az alkalmazásának indoklása is erőltetett. :)
Tudom, hogy annak idején voltak itt a topikban erős konfliktusos előzményei, hogy ezt a módszert kialakítottad, de azokban a konfliktusokban - azt gondolom - sokszor hibás voltál te is és az "ellenfelek" is (talán te többször (?) - lásd az előző hozzászólásom 2-es pontját), és szerintem nem ez a módszer a megoldás, ez csak ront a helyzeten, - gondolom én, aki értek ehhez. :D

Szerk.: Úgy vettem észre, mostanában bajnokpityu is újra leszokott arról, hogy állandóan "OFF-olja" az egyébként ON tartalmú hozzászólásait, és úgy tűnik hogy visszaszokott az "ON-ban hagyásra", és lám, működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#30191) ozzy711 válasza #71562240 (#30187) üzenetére


ozzy711
őstag

Hát de nem? Már pedig én a fülemre hallgatok ( és máséra is néha ) és nem a grafikonokat nézem, hogy most már pedig jónak kell lenni!
Ha mégsem tetszik, akkor majd bemagyarázom magamnak, hogy már pedig ez jó mert a grafikon ezt mutatja és kész! :W

(#30192) ozzy711 válasza DDL (#30189) üzenetére


ozzy711
őstag

:F

(#30193) bajnokpityu válasza #71562240 (#30190) üzenetére


bajnokpityu
félisten

megspórolok egy klikket. ezért kisbetű. és ezért gány, amikor beleugat a telón a predektiv.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30194) #71562240 válasza bajnokpityu (#30193) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát még amikor ékezethiányos is vagy! - szerencsére nem mindig. :D

[ Szerkesztve ]

(#30195) blattida válasza bajnokpityu (#30193) üzenetére


blattida
nagyúr

Idejött egy detektív, hová lett a prediktív? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30196) bajnokpityu válasza #71562240 (#30194) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem az olvasók ellen van,de tudod, ez az új divat :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30197) djsensore


djsensore
tag

Az tényleg egy jó hangfal bejáratási módszer hogy az egyik hangfalon megcserélem a bekötés polaritását, egymáshoz teszem a hangszórókat amennyire lehet és valami rádióállomást beteszek?
Azt olvastam hogy egy hétig 24 órában kell ezt aztán csere. Ez igaz?

(#30198) DDL válasza #71562240 (#30190) üzenetére


DDL
őstag

Hogy erősítsem azt a 2-es pontot:

Ez baromság.

Ne tulajdonítson senki ennek a topiknak, vagy bármely lakójának akkora jelentőséget, hogy miatta "alakítsak ki" bármit vagy változtassak akármin. És igen minden ama bizonyos konfliktusokban egyedül én voltam a hibás. Hiszen én okoztam. Tudatosan. Mert ennek hatására talán érdemi információ is napvilágra került. Persze volt amikor a "vita partner" egyből személyeskedéssel reagált.

A "én nem értek ehhez" szlogen pedig azóta van mióta ragaszkodtam ahhoz, hogy a "Szakértő" státuszomat vegyék vissza. És ehhez tartom is magam...

Neked is ajánlom: ha nem tetszik ne olvass... :R

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30199) DDL válasza ozzy711 (#30192) üzenetére


DDL
őstag

Olyasmit írtam ami ugyan igaz, de nem volt igazán népszerű.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30200) #71562240 válasza djsensore (#30197) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jó módszer lehet, mert csendes. Éppenséggel nem kell semeddig se csinálni, de minél tovább csinálod, annál jobban bejáratódik. (Aztán csere.)
Arra jó módszer, hogy ha a szomszédok miatt nem tudsz nagy hangerőt ráadni zenehallgatás közben, akkor így tudod nagy hangerőn is járatni, illetve akkor is jó, ha addig nem akarsz rajta zenét hallgatni, amíg be nem járatódott valamennyire.

(#30198) DDL: Akkor csináld, ahogy jólesik. (Én mindent elolvasok, azt is ami nem tetszik. :D )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.