Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) DDL válasza djsensore (#30197) üzenetére


DDL
őstag

Semmiképpen, Azt is írhattam volna, hogy ez baromság :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30202) Dorian válasza djsensore (#30197) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen felesleges. Simán zenehallgatástól is bejáratódik, csak nem kell az elején üvöltetni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30203) blattida válasza DDL (#30201) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez minden, csak nem baromság. Van/lehet olyan helyzet, amikor szükség van/lehet ilyen módszerekre, természetesen lehet máshogy is, de nagyon sok út van, ebben sincs kizárólagos módszer.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30204) BBéci válasza blattida (#30203) üzenetére


BBéci
titán

Soha nem alkalmaztam, mert mindig volt időm a normál használattal történő bejáratásra, de az a legtöbbször ajánlott és leghatékonybb módszer.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30205) kjani18 válasza BBéci (#30204) üzenetére


kjani18
őstag

Azt tudtad, hogy az emberi fülnek is szüksége van bejáratásra?
Próbálj meg mindenféle erősítés,rögzítés,stb. technika nélküli tiszta akusztikus zenét hallgatni egy hónapig. De csak azt, utána -ha egyébként nem vagy botfülü- kemény meglepetésekben lesz részed a super hiper high end cuccok hallgatásakor.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30206) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Sziasztok. RIAA korrektort(phono előerősítőt) szeretnék majd vásárolni a jövőben de nem tudom hogy tranzisztorosat esetleg csöveset vásároljak e.szerintetek? köszi

(#30207) BBéci válasza kjani18 (#30205) üzenetére


BBéci
titán

Jelenlegi életmódom nem teszi lehetővé, de kedvem sincs hozzá. Bejáratatlan fülekkel fogok meghalni, majd az angyalok hárfáznak nekem az idők végezetéig.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30208) bajnokpityu válasza Rumcsaka (#30206) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem egy diy revox a78 javított verziója van. működik, rendben is van,de akármikor elcserélném egy csövesre, még ráfizetve is:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30209) kjani18 válasza Rumcsaka (#30206) üzenetére


kjani18
őstag

A RIAA és az előerősítés két különböző dolog, csak anyagi és minőségi okokból egybe építik őket.
Hogy csöves, v. IC-s, v. tranzisztoros az egyéni ízlés függvénye, mindegyikből van jobb és szarabb is...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30210) kjani18 válasza BBéci (#30207) üzenetére


kjani18
őstag

Bejáratatlan fülekkel tanácsokat adsz másoknak?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30211) BBéci válasza kjani18 (#30210) üzenetére


BBéci
titán

Képzeld el, merem venni a bátorságot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30212) kjani18 válasza BBéci (#30211) üzenetére


kjani18
őstag

Ides uram ez a ló nem vak, csak bátor...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30213) BBéci válasza kjani18 (#30212) üzenetére


BBéci
titán

Ne fárassz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30214) bmolnar


bmolnar
csendes tag

Hello!

Próbáltam a hozzászólások visszaolvasásából leszűrni valamit, de nem sok instrukciót találtam, úgyhogy úgy döntöttem kérdezek.

Szóval szeretnék egy hifi-rendszert. Lényegében az igényem kiterjedne a CD-lejátszóra, rádióra, illetve az usb porton keresztüli lejátszásra. Nem nagyon vagyok otthon a témában, úhogy ahhoz hasonló dolgokat se tudok, hogy hogyan lehet összekötni pl. géppel a rendszert. Szóval ezt is tartalmazza lista.

És a lényeg, a hangzás, hát leginkább ezért írok ide. Eddig egy genius sp-e200-as egyszerű számítógépes hangfalam volt. Nyilván nem ez a szint lenne a mérvadó, hanem lépnék párat felfele. :P

Zenei stílusra nem tudnék mondani, hogy milyet hallgatok, mert nagyon szerteágazó. Egy biztos, hogy nem hátrány ha Pink Floyd számokat jól szólaltatja meg, de mondjuk egy Stevie Ray Vaugn számokat se kell elfelejteni, de az is lehet, hogy néha valami keményebb témához nyúlnék. Szóval össszefoglalva, jó lenne egy univerzális mosópor ami mindezt tudja. Természetesen nem akarok operákat kottára vetni a hifit hallgatva, de azért jó lenen valami árkategóriában jó dologgal találkozni.

A felső határ 40e ft körül van (már ha van valami értelmes cucc ezen a határon).

Mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#30215) DDL válasza blattida (#30203) üzenetére


DDL
őstag

Nem tudom ki terjesztette el ez a hülyeséget. Ha jól akarod bejáratni életszerű körülmények között kell csinálni!

De ha szerinted ez is jó út akkor remélem Te is így csinálod/tad...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30216) DDL válasza kjani18 (#30209) üzenetére


DDL
őstag

Szerinted mi a feladata a RIAA korrektornak? Hogyan kehet külön megvalósítani?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30217) BBéci válasza bmolnar (#30214) üzenetére


BBéci
titán

40000 forintért 10-15 éves használt CD-játszót és erősítőt tudnál venni, hangdobozok és kábelek már nem férnek bele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30218) baluka26 válasza BBéci (#30217) üzenetére


baluka26
veterán

Viszont ha CD játszóról lemond, akkor össze lehet hozni. Nekem a DAC-ot leszámítva 40 alatt van a hifim, és masszív.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30219) BBéci válasza baluka26 (#30218) üzenetére


BBéci
titán

Ha lemond. Én nem tenném és egy jó DAC legalább 50 pénz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30220) baluka26 válasza BBéci (#30219) üzenetére


baluka26
veterán

Tény.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30221) kjani18 válasza DDL (#30216) üzenetére


kjani18
őstag

A RIAA az Recording Industry Association of America szervezet nevének rövidítése.
Ezt a szervezetet a lemezkiadók és a forgalmazók hozták létre 1952-ben.
A bakelit lemezek gyártástechnológiája miatt a frekvencia görbe nem lineáris és nem is egyenes a lemezeken ( RIAA görbe ). Ezt a RIAA korrektor dolga az eredetihez a legközelebb hozni ( kiegyenlíteni). Mivel a lemezekre a magas hangok emelése, a kiegyenlítőre a magasak vágása jellemző, ezért a magas frekvenciasávban jelentősebb zaj, kiegyenlítés közben csökken a magas hangokkal együtt.
Az előerősítő visszacsatoló körébe szokás beépíteni egy paraméterezett mély vágó szűrőt, amely ellátja a korrekció feladatát is, rontva a magas hangoknál az erősítő jósági tényezőjét.
Külön megvalósítani értelmetlen...

Elnézést, ha szakmaira sikerült a szöveg, de az előbb a fülbejáratás okán kis híján lehülyéztek, pedig régi zenész vagyok. Próbálok nem hagyni támadási felületet, mert aki ide ír és ért is valamihez azt hamar kiközösítik...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30222) BBéci válasza kjani18 (#30221) üzenetére


BBéci
titán

Eddig a pillanatig meg sem fordult a fejemben, hogy lehülyézzelek. Elhiszem, hogy hasznos lenne, amit ajánlottál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30223) kjani18 válasza BBéci (#30222) üzenetére


kjani18
őstag

:R

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30224) Tonyo válasza baluka26 (#30218) üzenetére


Tonyo
őstag

Mit hoztál össze ennyiből? Tervezek ismerősnek egy kisebb láncot.

(#30225) nLali


nLali
senior tag

Kedves fórumozók; blattida, DDL Mindkettőtöknek köszönöm a csövekre vonatkozó információt. Az egyszerűbb válaszért épp oly hálás vagyok, mint a részletesebbért. Kérlek ne vesszetek azon össze, melyik válasz pontosabb :)
Kedvet kaptam a műszerész sulihoz. Erősítőt akarok építeni, módosítani :U

(#30226) Lompos48 válasza kjani18 (#30221) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az előerősítő *** visszacsatoló körébe szokás beépíteni egy paraméterezett mély vágó szűrőt

A *** helyére beszúrnám, hogy a "PHONO csatornája/vonala".

[ Szerkesztve ]

(#30227) #03969024 válasza nLali (#30225) üzenetére


#03969024
törölt tag

Akkor irány a DIY oldalak!

(#30228) blattida válasza DDL (#30215) üzenetére


blattida
nagyúr

Látom, Te mindenben csak feketében és fehérben tudsz gondolkodni.

Te döntöd el, hogy mi az életszerű, vagy dönthet ebben a kérdésben más is?
Te döntöd el, hogy mi a jó bejáratás, mi a hülyeség, mi a helyes? Ha igen, akkor elnézést kérek, nem tudtam. :R

Én csináltam így, sokszor, de nem csak így csináltam., Ó Uram! :R
Mesélj még, iszom csodálatos szavaid! :R

nLali
Hajrá, már megérte! :U

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30229) Rumcsaka válasza kjani18 (#30209) üzenetére


Rumcsaka
tag

na megint tanultam valamit :D

(#30230) bajnokpityu válasza Tonyo (#30224) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kis cantonjaimat, meg egy denon 360asat. de asszem mondta már.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30231) szakibá...


szakibá...
senior tag

Most jutott el hozzám a hír, hogy egy magyar srác díjat nyert a hangszórójával. Íme néhány link a témában: 1 2 3 4 5 6.
Tudjuk, hogy az újságírók általában nem értenek a témához, amiről írnak, de vannak itt érdekes dolgok. A legdurvább, hogy az egyik cikk képi illusztrációja egy kb. 30 éves BEAG hangszóró. Aztán tetszik, hogy a hangnyomás eltörheti az ember ujját. Arra is felhúztam a szemöldököm, hogy egyetlen hangszóró képes 10-12 EZER wattot feldolgozni. 40 centis membrán esetén ez mekkora kitérést jelent? (most lusta vagyok kiszámolni). Már a találmány címét sem értem: rezonanciális-tölcsérű neodym hangszó. Amit a videón látok, az egy szokásos pótmembrános hangszórónak néz ki, de a magasrugárzó membránrész itt saját csévével rendelkezik, vagyis koaxiális a cucc. A srác eléggé ködösen fogalmaz, remélem, csak a szabadalmi oltalom okán. Ha jól értem, egy légrésben dolgozik a két független cséve, ez valóban újdonság, nekem eszembe sem jutott volna ilyet csinálni. Lehet, hogy neki sikerült megoldania, hogy ne hassanak egymásra. Ha valaki beépít közel 30 kiló neodymium mágnest, annak mi szüksége lehet tízezer wattra? (állítólag 1,5 Kg ilyen mágnes 40000 Ft! ) Azért azt megnézném, amikor 10000 wattra kirepül a 40 centis membrán, kiütve a magassugárzót is. Állítólag a cséve nem tud leégni. Nekem a "tölcsérről" is más fogalmaim vannak. Az egyik képen a srác egy olyan dobozra támaszkodik, amiben igazi tölcsér is van, de ha ez egy szélessávú hangszóró, akkor miért kell mellé egy tölcséres hangszóró is? A "rezonanciális tölcsért" ugyanúgy nem értem, mint a "perohmnitás" szót, ezzel sem az egyetemen, sem azóta nem találkoztam. Lehet, hogy a konzulensét kéne megkérdeznem, évfolyamtársam volt. De a csúcs az, ami a hivatalos díjátadáson is elhangzott, hogy "a legjobb hangszórók minőségét is túlszárnyalja" . Azért én szurkolok a srácnak, remélem, hogy oszlik majd a köd és nem lesz ebből olyan, mint a hidegfúzió Debrecenben.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#30232) bkercso válasza #71562240 (#30200) üzenetére


bkercso
nagyúr

"aztán csere"
Minek megcserélni? Az egyensúlyi helyzet körül leng.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30233) bkercso válasza szakibá... (#30231) üzenetére


bkercso
nagyúr

a hangszóró 65Hz-től egészen a 13 kHZ-es tartományig képes a minőségi hangátvitelre, és mindezt 115 decibel nyomás felett.
Két membránt látok, a középső tölcséres, és nincs köztük mechanikai kapcsolat, külön tekercsen lehetnek. Felteszem, a minőségét PA hangszórókéval hasonlították össze, azt pedig kimondja, hogy hagyományosakkal, tehát egymembrános szélessávúakkal. Úgy ez a része is hihető.. Nem írja, hogy egy légrés van, csak egy mágneskör.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30234) bkercso válasza bkercso (#30233) üzenetére


bkercso
nagyúr

Attól 13kg, hogy alu hűtőbordát tett amágnesre. A 115 dB meg akár az érzékenysége is lehet.
Szerintem ebben semmi hihetetlen nincs. 10kW se lehetetlen.
A perohmnitás meg permeabilitás akar lenni? Vas is van benne? :F

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30235) szakibá... válasza bkercso (#30234) üzenetére


szakibá...
senior tag

30kg az, küzd is vele a srác rendesen. A tölcsér fogalma hangsugárzóknál mást jelent, impedancia illesztésre szogál, többnyire exponenciális tágulással, mert az kell a linearitáshoz. Az a hangszórón inkább membránkúp, de ez lényegtelen, a köznyelv a hangdobozt is hangfalnak mondja, pedig az elektroakusztikában az is mást jelent. Viszont ha valaki a szakmával foglalkozik, az miért használna a permeabilitás helyett olyan szót, amit nem találok sehol sem? A 10kW meg annyira elméleti, hogy eddig csak 6kW-os digitális erősítőt láttam, bár lehet, hogy van nagyobb is. Vajon milből lehet az a cséve, ami ekkora teljesítménytől nem párolog el azonnal?

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#30236) bkercso válasza szakibá... (#30235) üzenetére


bkercso
nagyúr

A vaktesztet se vaktesztnek hívják. Szerintem laikusok közt volt okos a srác.
Nem ő használta ezt a szót, hanem a cikkíró, nem?
Gondolom a 10kW az teljesítménycsúcs. :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30237) DDL válasza kjani18 (#30221) üzenetére


DDL
őstag

Ez ok. De miért írtad ez:
A RIAA és az előerősítés két különböző dolog, csak anyagi és minőségi okokból egybe építik őket.
amikor a kérdésben RIAA korrektor (phono erősítő) szerepel? Na mindegy... :Y

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30238) DDL válasza blattida (#30228) üzenetére


DDL
őstag

Akkor próbálj ki valamit. Egy már bejáratott hangdobozt tekerj így meg kb. 24 órán át. Majd hallgasd meg normál körülmények között, de kicsit halkabban szokásosnál. Ha nincs szerencséd, akkor lesz egy jópár órás "újrajáródási" szakaszod....

Én ezt már többször, több fajta hangdobozzal kipróbáltam. Ezért írtam azt amit.

Egyébként nekem nem szokásom olyanokról írni amiket nem próbáltam ki...

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30239) spiritex válasza DDL (#30238) üzenetére


spiritex
veterán

Egy Philips MCM 3000-es mikro hifi hangfalait is érdemes bejáratni? Ha igen, akkor hogyan kell? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30240) Tamoo válasza spiritex (#30239) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hallgasd aztán bejáratódik!

(#30241) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

SO8ról dip8ra akarok átalakítani opákat. (TI sample OPA1612)
fel is forrasztottam a nyákra őket, de ami tüskéket kaptam,már nem megy bele a foglalatba. Túl vastagok, és négyzet alakúak,nem kör.

Adná magát, hogy réz ellenálláslábat rakja helyére, de nem lehet valahol kapni eleve erre a célra való lábakat?

ui: nem is nehéz ezeknek a kis izéknek a forrasztása, érdemes kipróbálni,akinek nem jó a gyári.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30242) #71562240 válasza bmolnar (#30214) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jó lenne, ha emelni tudnál a keretösszegen mondjuk (legalább) 60ezerig, hogy aztán használt készülékekből ajánlani lehessen egy alapfokú, de már zenehallgatásra is alkalmas rendszert lejátszóval, kábelekkel együtt.

(#30231) szakibá...: Hát, ekörül tényleg sok-sok baromságot összeírkáltak, ami nem meglepő az újságíróktól (magam is vagyok újságíró), de a baromságok mértéke azért mégis szokatlan. A sok baromság talán az akörüli kínlódásnak is köszönhető, hogy az elmondottak alapján én ugyan semmi újdonságot nem látok a "találmányban", még az egy légrésben dolgozó két független csévét sem, azaz talán nincs is találmány benne. Számomra ez az egész csak amolyan tehetséggondozós típusú dolognak tűnik, kíváncsi leszek, hogy végül mit is akarnának rajta szabadalmaztatni, ami még ne lenne szabadalmaztatva és használva már évtizedek óta. Próbáljunk meg odafigyelni később is a dologra, hátha tényleg van valami titok, bár nem hiszem.

(#30232) bkercso: :D Na igen, mindketten tudjuk, hogy én tudom, hogy nem az egyensúlyi helyzet körül leng, de persze ezt a témát most nem fogom felmelegíteni, annál is inkább, mert mindjárt indulok utamra (tehát mások most ne vegyék észre ezt a mondatot, mert ez csak "belső kommunikáció"). Ám vedd figyelembe például, hogy a kábeleknek sem árt ha azonos ingerek alapján vannak használva/bejáratva, hiszen amelyik hangdoboznál éppen fel van cserélve a polaritás, annál az alatt az időtartam alatt az optimális irányhoz képest ellentétesen halad a hasznos jel a vezetékekben, ami egy ideig kihat a hangra azután is, amikor visszaállítottuk a helyes irányba. Lásd kábelek irányhatása, amivel kapcsolatban szintén tamáskodsz, ám a hifiben bizonyított dolognak számító téma. (Bár összefügg a lehetséges magyarázata a membránmozgás magyarázatával, de ez most mindegy.) Így aztán (meg más okból is) igaz az, amit későbbi hozzászólásáan DDL ír, hogy az ilyen módon bejáratott hangdobozpárnál a normális polaritásba helyezés után lesz egy újabb bejáratási szakasz.

[ Szerkesztve ]

(#30243) DDL válasza spiritex (#30239) üzenetére


DDL
őstag

Mindent érdemes bejáratni.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30244) DDL válasza bajnokpityu (#30241) üzenetére


DDL
őstag

DIP8 helyett szabványos tüskesort tegyél be 2*4-et. Ebből meg van anya-apa pár...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30245) #56474624 válasza #71562240 (#30242) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na igen, mindketten tudjuk, hogy én tudom, hogy nem az egyensúlyi helyzet körül leng

Még szerencse, hogy te tudod. :C

(#30246) DDL válasza #71562240 (#30242) üzenetére


DDL
őstag

Nem csak a polaritással van bajom...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30247) #71562240 válasza DDL (#30238) üzenetére


#71562240
törölt tag

Annak ellenére, amit bkercso-nak írtam, tehát hogy bizonyos okok miatt valóban lesz, ahogy te írod "egy jópár órás újrajáródási szakasz", nem baromság ez a polaritásfelcserélős bejáratás, mert nem bejáratott hangdobozt "tekerünk meg" ilyenkor, hanem bejáratatlant. A bejáratatlan hangdoboz még mechanikailag és elektronikailag is annyira nyers, hogy a bejáratatlan és a bejáratott állapota között nagyságrenddel nagyobb a hangminőségkülönbség és a szükséges bejáratási idő, mint amennyi a "megtekertségből" adódó "újrajáródási" szakasz hangminőségkülönbsége és ideje. És igenis életszerű körülmény, hogy polaritásmegcserélősen járatjuk, mert így időt nyerünk, szomszédokkal szembeni békét nyerünk, elkerülhetjük a bejáratatlanul hallgatás kényszerét...
Egyébként pedig természetesen hasznos dolog, ha hallgatva, helyes polaritással járatjuk be, mert így fontos tapasztalatokat szerezhetünk arról, hogy az adott hangdoboz (vagy már hifi készülék) hagja milyen különbséget mutat nyersen és bejáratva, elkerülhetjük a vezetékek irányhatásának ideiglenes megzavarását... stb.

Egyébként blattidának sem szokása olyan dolgokról írni, amit nem próbált ki, szerintem indokolatlan volt az ezirányú oldalvágásod.
Én annak fényében mondtam amit mondtam, hogy - számos ok miatt, lásd fentebb - a saját készülékeimet eddig MINDIG helyes polaritással, hallgatva-használva járattam be, tehát csak mások készülékeinek polaritáscserélős bejáratásáról van tapasztalatom, de arról van, és megtapasztaltam, hogy nem baromság.

(#30245) Ba cy lus: Direkt írtam, hogy mások ezt most ne vegyék észre, titkos mondat volt, ugyebár csak jeleztem vele, hogy fogtam agyilag a korábbi ezzel kapcsolatos "vitára" való utalást. :D És most felállok a géptől és indulok elfele.

[ Szerkesztve ]

(#30248) #71562240 válasza #71562240 (#30247) üzenetére


#71562240
törölt tag

Corrigenda:

1.; [gépelési hiba]
Tizenharmadik sor: ... (vagy más hifi készülék) hangja...

2.; [stilisztikai hiba]
(#30245) Ba cy lus: Szándékosan kértem, hogy mások...

[ Szerkesztve ]

(#30249) szakibá... válasza bkercso (#30236) üzenetére


szakibá...
senior tag

Az első mondatodat nem értem.
A perohmnitás kifejezést nyilván nem az újságíró találta ki, biztosan rá is kérdezett a helyesírására. A permeabilitás, mint megfejtés, jónak tűnik, de akkor miért nem ezt használta? Ha valakinek van jobb ötlete, az ossza meg. Az egyetem nekem már túl messze van, azóta csak felejtettem, kivéve, amit akkor sem tudtam.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#30250) kjani18 válasza DDL (#30237) üzenetére


kjani18
őstag

Sokan itt( nem te ) misztifikálják a dolgokat, és biztosan sokan elolvasták amit írtam.
Most legalább tudják mi az RIAA...
Olvasva a különböző vitákat, néha nem bírom ki, hogy beszóljakírjak.
Gyakran olyan bődületes m@rhaságokat olvasok, hogy ha fele igaz lenne eltéphetném a diplomámat...meg a 30 éves gyakorlatomat.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.