Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) bajnokpityu válasza xtremetuning (#30099) üzenetére


bajnokpityu
félisten

persze. meg az usb,mint lehetetlen, meg tápkábel,mint átvágás és egyébként is szerintünk a föld lapos, hiszen nem mérhető :)

szokásos magasröptű hifi topicos karmolászás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30102) kjani18 válasza xtremetuning (#30099) üzenetére


kjani18
őstag

Tévedsz, ez nem placebo hatás. Ez inkább kognitív disszonancia!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30103) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Sziasztok. analóg lemezjátszóval is szeretném bővíteni a rendszeremet a későbbiekben de csak fejhallgatón hallgatok zenét. szerintetek fejes+analóg lemezjátszó :U ? köszönöm előre is :)

(#30104) andorra válasza Rumcsaka (#30103) üzenetére


andorra
őstag

Csak sejteni lehet, hogy mire gondolhatsz. Ha van sok lemezed és nem most kell őket megvenned, akkor miért ne?

(#30105) DDL válasza spiritex (#30087) üzenetére


DDL
őstag

Galvanikusan le van-e választva a kábeltévé. Ez a kérdés. Mindegy, hogy hol. 1:1-es trafó a lelke. Régebben (20-25 éve) minden valamire való tv antenna bemenete eleve ilyen trafóval kezdődött. Esetleg szimmetrizáló balummal.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30106) DDL válasza blattida (#30100) üzenetére


DDL
őstag

Főleg ha tudja a DVD-T-t meg a kártyaolvasót maga a tévé... :)

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30107) spiritex válasza blattida (#30100) üzenetére


spiritex
veterán

Nem, nem, a DVB-T az be van építve a tv-be, és csak egy koax bemenete van sajnos... Viszont így csak a 7 ingyenes adót nézzük a jobb minőség miatt, a többit, pl. Eurosport, kénytelenek vagyunk az analógon keresztül nézni, ilyenkor kell kapcsolni.

(#30105) DDL
Segítenél, hogy ezt a galvanikus leválasztást hogyan kell megtenni a kábel tv-vel? Mert a kábel tv kábele az átkapcsolóba megy, annak a kimenete meg megy a tv-be.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30108) baluka26


baluka26
veterán

Eszméletlen mennyit számít 6 darab 1 centis tüske a dobozok alá :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30109) ozzy711 válasza bajnokpityu (#30088) üzenetére


ozzy711
őstag

Tudom a te álláspontod az, hogy a jelforrástól indul a fontossági sorrend. Tiszteletben tartom, de szerintem a hangsugárzó a legfontosabb, amint már régebben kifejtettem! :R

(#30110) baluka26 válasza ozzy711 (#30109) üzenetére


baluka26
veterán

Nagyban függ attól, hogy miről beszélünk. Ismerem Pityu rendszerét, és furcsán néznék rá, ha nem azt mondaná, amit mond.

Nálam is ugyanez volt, bár a fejhallgatóm most már majdnem mindenről értelmesen szól.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30111) ozzy711 válasza bajnokpityu (#30095) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez a smiley nagyon ütős! ;]

[ Szerkesztve ]

(#30112) bajnokpityu válasza baluka26 (#30110) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és még nem is hallottad mi lett a hernyóból. folyamatosan a forráson fejlesztek, a többi mellékes. lassan megvan a lemezjátszó természetességének 70%a :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30113) DDL válasza spiritex (#30107) üzenetére


DDL
őstag

Ha nem vagy jártas az elektronikában, akkor vegyél egyet készen. Minden antenna boltban lehet kapni galvanikus leválasztót kb. 4000,-Ft.
Ezt kell közvetlenül a tv-d és a kapcsoló közé tenni.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30114) ozzy711 válasza baluka26 (#30110) üzenetére


ozzy711
őstag

Nekem erről mindig az jut eszembe, hogy régen ( kb. 95-ben ) egy ismerősöm meghívott egy demóra a jó értelembe vett parasztházába ( ha szemben állsz a bejárattal jobbra és balra kb. egyforma hosszú ház, tul.képpen egy folyosó az egész ház, ami átmegy a szobákon, konyhán stb. ) ahol az egyik szélső szobájában ( kb. 5,5x3 méteres ) volt a "rendszer". A hangsugárzók a hosszabbik falsíkon voltak elhelyezve, a faltól kb. 20 cm-re :Y
A többi elem egy "Sony ES" kategóriás talán 229-es cd és hasonló szintű erősítő volt. Kábelezés: bolti tucat kategória.
De amit ez a két doboz tudott, az valami lélegzet elállító volt. Valamilyen opera ária volt, de az a vokál! Azóta is a hideg futkos a hátamon, ha rá gondolok milyen élethű volt!
A dobozok Revox típusú álló dobozok voltak, és akkor 1000 márka fölött volt az áruk.
Gyanítom, hogy egy alap cd-játszóval is ( a 229-es sem a csúcs volt ugye )megmaradt volna ez a monumentális összhatás, legfeljebb a finomságok csökkentek volna.
Persze van más számtalan tapasztalat is, de ez mindig eszembe jut.

[ Szerkesztve ]

(#30115) andorra válasza ozzy711 (#30114) üzenetére


andorra
őstag

Ha meghúzúnk egy értelmes minimumot, amit a forrásnak és az erősítőnek tudnia illik, akkor szerintem is a hangfal az, ami az egész rendszer lelke és meghatározója. Vannak, akik szerint a rendszer eleje a legfontosabb, de ezen nem nagyon érdemes vitázni, mert úgysem lehet közös nevezőre jutni. (Ebben sem.)

(#30116) baluka26 válasza andorra (#30115) üzenetére


baluka26
veterán

Könnyen közös nevezőre lehet jutni. Talán a hifibe belefér a fejhallgató is, és akkor Senn HD580/600/650. Ha nem hajtod őket atomtengeralattjáróról, akkor szarnak fogod őket tartani, pedig világklasszisok.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30117) bajnokpityu válasza baluka26 (#30116) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+1

hd580,600ról olvasd el véleményemet fél éve.

Ma 2800dodos cucc végén champpal megmondtam (volna) melyik USB kábel van bedugva. Egy 20-40rugós fülesről beszélünk. nem gondoltam volna, hogy a füles lánc is ennyire érzékeny tud lenni kábelre.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30118) spiritex válasza DDL (#30113) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi nagyon! Még annyit mondj el nekem, hogy mit jelent az, hogy valami galvanikusan le van választva? Tehát mit csinál pontosan az a leválasztó, mit, miről és milyen értelemben választ le?
+ Van egy olyan kis 10 cm-es kábelem, hogy Ground Breaker / Feed-Thru / Surge Protector.. Az ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30119) andorra válasza baluka26 (#30116) üzenetére


andorra
őstag

HD650-em van. Ha egy Sansa Fuze MP3 lejátszóról ráküldök FLAC állományt, az "tényleg egy minimum" és úgy is csillogtatja az erényeit.
De mint említettem nem érdmes ezen vitázni, mert én nem akarlak semmiről sem meggyőzni, te meg ugyan szeretnél engem, de mint említettem felesleges és értelmetlen.

(#30120) bkercso válasza Rumcsaka (#30103) üzenetére


bkercso
nagyúr

A RIAA korrektort ne hagyd ki a lemezjátszó és az erősítő közül!

Spiritex: Ha csak a mindigtv antennája van bedugva, tehát kihúzod a kábeltv-t, akkor is pattog? Ha igen, akkor kell a galvanikus leválasztás. Ez nem a fórum témája lenne, mert utánaolvashatnál, de röviden: mágneses téren keresztül viszi át az infót, a bemenet és kimenet feszültségszintje egymástól független.

andorra: Én idealista vagyok, és szerintem ez a fórum sok meddő vitát szül, mert nincs meg az a nyitottság sokakban, hogy ha új dolgot hallanak, nem nézik le a másikat, hanem rohannak át hozzá meghallgatni, miről is beszél. Lehetne másképp is, de biztos bennem is megvan ez... :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30121) baluka26 válasza andorra (#30119) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem volt másfél évig, és akkor lett libabőr, amikor bekerült alá párszázezer. Nyilván előtte is jónak hittem, de aztán amikor aláraktuk Pityu DAC-ját akkor lett a legjobb, amit hallottam.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30122) andorra válasza baluka26 (#30121) üzenetére


andorra
őstag

Lehet, hogyha a "" Pityu DAC-ja" egyszer a kezembe kerülne, világnézetet váltanék. :R

(#30123) bajnokpityu válasza andorra (#30119) üzenetére


bajnokpityu
félisten

;]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30124) baluka26 válasza andorra (#30122) üzenetére


baluka26
veterán

Neked amúgy általában mi a bajod? Hogy lehet ilyen savanyúan, mások gondolatait figyelmen kívül hagyva és kigúnyolva fórumozni?...

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30125) #71562240 válasza andorra (#30065) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sokszor megesik olyasmi, hogy kioltják egymást a hatások, de itt a cél végül is az, hogy egy irányba mutasson és összeadódjon a sok-sok kis hangminőségjavítás. Én is a zenehallgatás kedvéért "hifizek", nem pedig öncélúan, de valamennyi időt szivesen rászánok az életemből arra, hogy részletkérdésekkel, aprósággokkal kísérletezve egy-egy kis fokozatot megpróbáljak javítani az adott szintű hangberendezésem hangján. Ha jól csinálom a változtatásokat (és ha szerencsés vagyok), akkor összeadódik annak a hatása, hogy jobb hangú biztosítékot teszek be, hogy jobb hangú tápkábelt használok, hogy jobb hangú csatlakozót forrasztok az interkonnektre jobb hangú forrasztóónnal... stb. stb. És persze a "jobb hangú" kategória nem mindig abszolút, sok minden van, ami egyik rendszerben jobb hangú, másik rendszerben nem annyira. De azért nem lehet mindent relativizálni, rengeteg olyan minőségi alkatrész van a hifiben, amelyek minden rendszerben jobb hangúak, mint sok másik alkatrész, amelyek ellenben minden rendszerben kevésbé jó hangúak. Tehát vannak abszolút minőségek, igaz, ezeket sem mindig sikerül optimálisan egymáshoz illeszteni az embernek.
A cél ugyebár a pénztárcánkhoz mérten megtalálni a legjobb ár/érték arányú alkatrészeket, készülékeket. Én a magam részéről biztos, hogy adott esetben hajlandó vagyok rászánni akár egy-kétszáz forintot is egy "jobb hangú" biztosítékra, de ezer forintot már valószínűleg nem költenék ilyesmire. Amikor azt mondom, hogy a biztosíték is komoly hatással a hangminőségre, akkor ez persze azt jelenti, hogy gyenge hangminőségű rendszerben alig van hatása, de magas hangminőségű, nagyfelbontású rendszerben a különféle biztosítékok hangminőségkülönbsége a rendszer egészének hangminőségére komoly hatással bír. A biztosítékok hangminőségkülönbsége minden magas hangminőségű rendszerben komoly hatással bír, ahogy ez más alkatrészekre is igaz szokott lenni, - gondolom én.

(#30126) #71562240 válasza Rumcsaka (#30103) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az analóg lemez, az analóg zene nagyon meghálálja, ha hangdobozos rendszeren hallgatod, leginkább hangdobozon mutatkoznak meg a technológia előnyei, de attól még nem ördögtől való fejhallgatón hallgatni.
Nálunk egyébként elég jó ár/érték arányban kaphatóak a "Tesla-utód" Pro-Ject lemezjátszók, feltételezem, hogy tifelétek is kedvezményes az ára, úgyhogy ha rászánod magad, akkor a Pro-Ject-eket feltétlenül vedd figyelembe a nézelődés közben.
(A helyedben a tervezetthez képest olcsóbb fejhallgatóerősítőt vennék, és akkor jutna pénz egy pár hallgatható szintű hangdobozra.)

(És egyébként kedvenc Dianád Budapesten Krallozik novemberben, nem tudom felétek eljut-e.)

[ Szerkesztve ]

(#30127) andorra válasza #71562240 (#30125) üzenetére


andorra
őstag

Nagyrészt egyet kell értenem mindezzel, kivéve a befejező gondolatmenetet. De te is érzékelteted, hogy ez csupán spekuláció.
Megjegyzem, nem csak a rendszer minősége a fontos, hanem az is, hogy mennyire érzékeny a hallgató bizonyos nüansznyi különbségekre. Van aki döbbenetes változásként hajlamos tálalni azt, ami másnak csupán apróságnak tűnne.

(#30128) #71562240 válasza andorra (#30127) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én kirívóan érzékeny vagyok a hangberendezések keltette hanghatásokra. (Szinte parafenoménként.) :DDD Így aztán valóban hajlamos vagyok döbbenetes hangkülönbségként tálalni, ami sok másik emberenek csak apróság.
Szerk.: Pedig a bal fülem frekvenciamenete 10kHz körül igencsak elkezd lekonyulni, a bal fülemmel a tücsökciripelést nem is hallom rendesen. (Egyébként ez nálam nem a korral jár, egyelőre ugyanúgy hallok, mint tizenéves koromban, már akkor is megvolt ez a gond.)

[ Szerkesztve ]

(#30129) baluka26 válasza #71562240 (#30128) üzenetére


baluka26
veterán

Mi történt a füleddel?

Egyszer volt itt egy topik logouton, az volt a témája ki mennyi kHz-ig hall. Volt egy srác, akinek tizenéves korában fogkrémet nyomtak kretének a fülébe valami táborban, 9 kHz felett semmi. :( :(
Itt is van.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30130) #71562240 válasza baluka26 (#30129) üzenetére


#71562240
törölt tag

A bal fülem nyilván születésileg ilyen, mert már tizenhárom éves koromban észrevettem a hibáját fejhallgatózás közben. De majd egyszer kivizsgáltatom alaposan egy fülésszel, hátha lehet vele valamit kezdeni, és akkor nem kellene a jobb fülemmel kompenzálni a bal hiányait. :)

(#30120) bkercso: Szerintem te körülbelül éppen optimálisan nyitott vagy. Van saját szemléleted a saját tudásodra és tapasztalataidra alapozva, és ez a szemlélet ebben a zenehallgatásról szóló hobbiban a "mérnökies" jelzővel minősíthető (és jó szó rá az általad alkalmazott "idealista" terminus technicus is), de nem szoktál másokat leplacebózni és lehülyézni, ha olyan nézettel találkozol, ami ellentétes vagy árnyaltabb ahhoz képest, amit az egyetemen vagy a saját munkáid során tanultál, hanem beszélgetsz, vitatkozol, érvelsz. Ezt kéne mindenkinek. Amikor én/mi "ezoterikus" audiofilek veled beszélgetünk a hifiben fellelhető "mérnöki versus tapasztalati" jellegű nézetkülönbségekről, néha nagyon távoli az álláspontunk, és nem sokszor jutunk közös nevezőre, de aki olvassa a polémiát, az sokat tanulhat a hifi-hobbi mibenlétéről.
De ez a nyitottság-nem nyitottság kérdés azért nehéz ügy. Én például audiofília ügyben ezoterikusnak minősíthető vagyok a laikusok által, mert eljátszom olyan dolgokkal is, amilyenek annak idején a Hi-Fi Magazin Negyedik Dimenzió rovatában kerültek elő, például meghallom, ha a CD vagy az analóg lemez oldalára alkoholos filcekkel színes csíkokat húzok. De ha vallásos térítők állnak le velem, akkor sokszor szememre vetik, hogy nem vagyok elég nyitott, és való igaz, nálam bigottabb ateistát, materialistát, szkeptikust még nem hordott hátán a föld. Na most akkor az audiofil ezotériába belehibbant Placebó János vagyok, vagy éppen ellenkezőleg, nem vagyok elég nyitott az ezotériára?

[ Szerkesztve ]

(#30131) BBéci válasza bajnokpityu (#30117) üzenetére


BBéci
titán

Én is fülesekkel teszteltem az USB kábeleket. [link]
Igaz, nem csak 20-40000 forintosokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30132) BBéci válasza #71562240 (#30130) üzenetére


BBéci
titán

Az sem mindegy, hogy zöld, vagy fekete filccel festjük be a CD élét.
Örülök, hogy megemlítetted, engem egyszer virtuálisan megköveztek emiatt valamelyik topikban. Persze senki nem próbálta, csak csípőből tagadták, ahogy szokás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30133) bkercso válasza #71562240 (#30130) üzenetére


bkercso
nagyúr

Úgy érzem, elvesztettem a meg nem értett zseni státuszomat! :DDD :R
Megtapasztaltam már pár dolgot a hifiben, amiről nem gondoltam volna, hogy számít. Sok dologról meg, amiket nem tapasztaltam (eretnekség: kábelek közti különbség stb.), arról meg kijelentem, hogy nem izgat, nem vonz, hogy kipróbáljam. Elhiszem, hogy van, de nem ezzel játszom.
És van, amiről meg el sem tudom hinni, hogy van. Elhiszem, hogy más tapasztalja, de nem értem, és én a hifit szeretem érteni is - ahogy írtad. Meg időben is optimalizálnom kell a hifit, mivel ez nálam hobbi, amúgy meg sűrű időszakot élek; nem érek rá mindent kipróbálni. :)
A felismerés meg néha nagy erővel képes kilökni az embert a materializmus/ateizmus "megcsalattatott" állapotából, sokszor tapasztalati alapon. A - mostanság mindent elöntő - ezotériának viszont se vége, se hossza, se kerete, se világos célja, se jó kimenetele nincsen; csak bizonytalan keresgélés, tévelygés. Néha a hifiben is ezt érzem, persze az más, mert hallható, és nem szellemi tevékenység.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30134) Orlin válasza bkercso (#29741) üzenetére


Orlin
addikt

Megint jelentkezett a zúgás az erősítőmnél.Pl ha megy a mosógép akkor az ahogyan forog úgy zúg az erősítő :W :W
Egyik sem régi db és mégis jelentkezik a hiba :F

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30135) dudika10 válasza Orlin (#30134) üzenetére


dudika10
veterán

Próbálj ki egy hálózati zavarszűrőt.
Ha minimális szinten értesz az elektronikához, és tudsz forrasztani, akkor 100 forintos nagyságrend.
33mH induktivitás sorba mindkét érrel, és párhuzamosan 2 darab 100nF-os (>325V vagy 230V váltakozófeszültség) kondenzátor.

Ha ez már sok, akkor szerezz be egy zavarszűrt elosztót.
Nem érdemes a legdrágábbal kezdeni, mert nem biztos, hogy működni fog.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30136) Orlin válasza dudika10 (#30135) üzenetére


Orlin
addikt

Annyira nem értek hozzás :DDD
Pár hete vettem egy túlfesz elleni védő elosztót.Nem lehet,h az okozza?
Hülye kérdés lehet,de talán előtte nem jelentkezett :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30137) dudika10 válasza Orlin (#30136) üzenetére


dudika10
veterán

Ezt elég egyszerűen tesztelheted. Húzd ki belőle, dugd be a falba, kapcsold be a mosógépet. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30138) Orlin válasza dudika10 (#30137) üzenetére


Orlin
addikt

Nem az elosztó a hibás jelentem :DDD
Hmmmm....Elég idegesítő.A régi 10-en ezres erősítőmnél nem jelentkezett,de ennél meg igen?!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30139) ozzy711 válasza Orlin (#30134) üzenetére


ozzy711
őstag

Nálam, ha bekapcsolják a hajszárítót ( kb. 1500 wattos ) a fürdőszobában, egyből búg. A toroid trafókból jön ( van vagy 6 db. :D ). Egyszerűen, ha egy nagyobb fogyasztó rákapcsolódik a hálózatra, búgó hangot ad. Nem tudom miért, de így van. Egyébként a hangminőségre nincs különösebb hatással, de ilyenkor azért nem hallgatok zenét. ;]

(#30140) bajnokpityu válasza ozzy711 (#30139) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Legtöbb toroid mordul egyet hálózati zajra. Pl nyomtatót bekapcsolom, erősítő ben megszólal. Akit zavar, lehet direkt olyan trafot gyártatni, ami nem zug.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30141) DDL válasza spiritex (#30118) üzenetére


DDL
őstag

A kábeltévé referencia feszültsége 60-80V (technikából adódóan). Az otthoni 0V. A kettőt választja el és ezzel az érintésvédelmet is ellátja. Ritkán szokott más gondot okozni tv és audió összekötésénél.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30142) DDL válasza spiritex (#30118) üzenetére


DDL
őstag

Akár az is az lehet. Ha jó.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30143) ozzy711 válasza bajnokpityu (#30140) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, de az az érdekes,hogy nálam csak a hajszárítóra van kihegyezve :Y A mosógépnél nem morog!? Ráadásul 4 különböző gyártmányú és teljesítményű trafóról van szó!

[ Szerkesztve ]

(#30144) bajnokpityu válasza ozzy711 (#30143) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Lehet abban van zavarszuro.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30145) ozzy711 válasza bajnokpityu (#30144) üzenetére


ozzy711
őstag

Mármint a mosógépben? Az lehetséges!

(#30146) andorra


andorra
őstag

Nálam, lekopogom, semmi zavar nem jelentkezik, lehet, hogy valamit kifelejtettek a Marantzból?
Persze nem tudom mi lenne, ha beüzemelnék egy lemezjátszót (kammerer, korai örülni, csak elmélkedés) MM hangszedővel, trafóval. Bár igaz, nem tudnám biztosan, hogy valamilyen készülék zavar-e be, vagy csak a lemez recseg...... Mindegy, nekem egyik sem hiányzik.

(#30147) bkercso válasza ozzy711 (#30143) üzenetére


bkercso
nagyúr

A motorik induktív terhelések, nem csak felvesznek áramot, hanem vissza is lönek (látens teljesítmény). Ezt a visszalökést hallhatos. Lehet kapni erre kondenzátortelepeket, amik kikompenzálják ezt. A vaterán újabban "villanyóra lassító" néven fut. Lehet, hogy gagyi, a techniaki magyarázat rá meg a hirdetéűsben ostobaság, de zttól még konditelep és működhet. Vagy egy ügyes, idősebb villanyszerelő megméri, kiszámolja és beépíti neked a mosógépbe, ami neki kell.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30148) Ear001 válasza andorra (#30146) üzenetére


Ear001
addikt

MM hangszedőhöz minek trafó?

(#30149) andorra válasza Ear001 (#30148) üzenetére


andorra
őstag

Valóban, MC-re gondoltam.

(#30150) ozzy711 válasza bkercso (#30147) üzenetére


ozzy711
őstag

Köszi, de nekem "csak" hajszárító érzékeny a rendszerem. Orlin kollégának van problémája a mosógéppel! :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.