Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119451) VoidXs válasza kutyek (#119450) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hupsz, semmi, ugyanazt a trükköt mondtuk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#119452) lezso6 válasza Lauda (#119448) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez engem is érdekelne, hogy mivel lehetne megnézni. Anno 10-15 év volt valami program, ami adott egy százalékos értéket, hogy mennyi esély van arra, hogy az adott FLAC az MP3-ból készült, s egész jól működött.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119453) VoidXs válasza lezso6 (#119452) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

MP3-nál nagyon könnyű, mert vágási frekiből a bitrátát és az enkóder típusát is megmondod.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#119454) lezso6 válasza VoidXs (#119453) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, az MP3 az CBR esetén vág, de VBR-nél nem feltétlenül.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119455) VoidXs válasza lezso6 (#119454) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A VBR ugyanúgy 19 vagy 20k, csak ha nincs erre szükség, lejjebb vág. Ez nem kimutatható.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#119456) lezso6 válasza VoidXs (#119455) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

VBR-nél konkrétan nincs. Tudom, mert láttam. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119457) batazs


batazs
csendes tag

köszi a hegel dac+vintage hozzászólásokat, a legjobb, ha kipróbálom :)

(#119458) Dißnäëß válasza Smiley (#119438) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én amúgy ECC RAM-os gépről hallgatózok, de ennek más az oka :D :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119459) Dißnäëß válasza fererencz89 (#119429) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mindet beletették, úgy látom :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119460) Dißnäëß válasza fererencz89 (#119437) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Anyám borogass...
És ezek itt élnek köztünk, mint Te meg én :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119461) Dißnäëß válasza lezso6 (#119452) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Steinberg Wavelab-ot használtam nagyon sokáig, ma Audacity, mert lejöttem a szerről, de amúgy ha újra mélyebben audio-znék, akkor Adobe Audition, ha pedig még mélyebben, akkor valami DAW. Bár én ha egy relatív bonyi, akár csak kicsit is tanulós szoftvert belakok-beszokok, nehezen váltok át másra, hiába tudja ugyanazt, szóval nálam lehet ma is a Wavelab lenne :)

De ez csak spektrogram, hullámforma, dinamikatartomány, ilyesmik. Arra vonatkozóan valamiféle script, analizálás, hogy vajon a betöltött hanganyag tömörítettből jön-e, nincs ezekben. Max valami plugin formájában esetleg, mert ugye ami támogat VST-t, onnantól kinyílik a világ.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119462) proci985 válasza Dißnäëß (#119461) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

feltanitott cNN is tippre egesz jol tudna prediktalni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#119463) Dißnäëß válasza proci985 (#119462) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hamarabb tanítanám be pókerre és ültetném le egyszerre 100 asztalhoz továbbtanulni, mint audio-t elemezgetni :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119464) proci985 válasza Dißnäëß (#119463) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez meglepoen nem biztos am :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#119465) VoidXs válasza lezso6 (#119456) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Vágás? Ezt nagyon gyorsan be tudom mutatni FFmpeg-gel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#119466) lezso6 válasza VoidXs (#119465) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, nincs magasfrekvenciás vágás VBR-nél. Spektrumon látszik. Persze lehet konfiguráció-függő, de amikor anno ABX teszteltem az MP3 vs FLAC-ot akkor csináltam VBR-t is, mert hogy ott nincs LPF, mert ilyet CBR-ben nem lehet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119467) tranceplanet válasza Lauda (#119448) üzenetére


tranceplanet
addikt

Én ezt használtam régen: [link]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#119468) nemezso


nemezso
csendes tag

Üdv,
Tanácsot szeretnék kérni, erősítő vásárlás előtt állok, a 3 kiszemelt:
Emotiva PT-100, A-300 elő-végfok páros
Marantz NR 1200
Vincent SV-500
A különböző szolgáltatások mellett szerintetek 'melyik szól legjobban' ? Sajnos egyiket sincs módom meghallgatni, egyforma árban vannak.
Köszönöm

(#119469) Lauda válasza VoidXs (#119449) üzenetére


Lauda
félisten

#119449VoidXs, #119450kutyek, #119467tranceplanet

Köszönöm szépen az átfogó ismertetőket és program ötleteket! :B :R

(#119470) Lauda válasza Lauda (#119469) üzenetére


Lauda
félisten

Azt szeretném még kérdezni, hogy zenehallgatáshoz melyik program ajánlott? Van ennek egyáltalán jelentősége? :) Egy dell optiplex 7020sff gépet használok, az alaplapi hangkártyakimenetre van rákötve az erősítő. Jelenleg az mpc-hc programmal hallgatom a zenéket. :)

(#119471) Dißnäëß válasza nemezso (#119468) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Vincent.

Kérdés, mit hajtanál velük ?

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119472) Dißnäëß válasza Lauda (#119470) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha Windows, akkor Foobar2000 nálam. Toronymagasan ver mindent funkcionalitásban, részletes adatok mutatása, playlist-ek, felhasználói felület, .. hülyére konfigolható, spektrum analizátor, on-the-fly vagy szimplán fájl konverziók, stb stb stb.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119473) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#119472) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Utána JRiver.

Utána Roon, bár ez inkább full ökoszisztéma és bár sokat tud, nagy hangsúly van a csicsa felületen, nem egy (számomra kedvesebb) "technokrata" Foobar.

Ha invesztálnál valami USB DAC-ba, az rengeteget dobna a minôségen. :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119474) Lauda válasza Dißnäëß (#119472) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! :R Hangminőségben is van eltérés a programok között? :B

(#119475) Dißnäëß válasza Lauda (#119474) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Fogsz hallani eltérô véleményt.
Én azt mondom, nincs.

Azaz nem feltétlen egyenszilárdságú a dolog, mert veszteséges kodekek esetén a múltban (ma is) volt olyan, hogy bizonyos dekódolókkal (ami adott program része) gyengébben szólt egy anyag.

Én már csakis és kizárólag azt tartom veszteséges formátumban, amit istennek sem tudok sehogy sem beszerezni veszteségmentesben, sem fizikai médiumon, sem online boltban, se sehol. Ez ma már nagyon kevés anyag, gyakorlatilag eltelik simán 2-3 év, hogy be se nézek a "lossy" mappámba.

Veszteségmentes anyagoknál mindegy a dekóder, ugyanazt kell, hogy produkálja, bitperfekten, mind. Ez olyan, mint amikor egy doksit be zip-elsz, majd ezt a zip-et kibontja Neked a gyári Winzip is, a Winrar is, a 7Zip is, meg még ezer másik. Bitrôl bitre egyezni fog mindegyikük által kibontott fájl az eredetivel.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119476) Lauda válasza Dißnäëß (#119475) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! ;) Olyan jókat tudtok írni, mindig tanul az ember. :)

A konvertáláshoz neked melyik program vált be? Arra gondolok, ha esetleg flacból szeretnék kisebb méretet kreálni hallható minőségromlás nélkül.

(#119477) Dißnäëß válasza Lauda (#119476) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én az Aimp-ot szeretem, ez lejátszó is és konvertere is van egy marék formátum között. Attól függ persze, milyen formátumra lépsz le egy veszteségmentesrôl, próbáld ki opusra konvertálva egy flac-ot, bármilyen minôségi zenét, mit mutat. Próbálj 128kbit-et is, 160-at is, 256-ost is, állítólag az opus a legfejlettebb most a veszteségesek között. (Azaz gyakorlatilag nem hallod meg a veszteséget). Én nem élek ezzel, pár hónapja lenyomtam itt egy tetsztet vele, respect, tényleg jó, csak nem látom nálam értelmét. Van, akinek ez mégis hasznos lehet bármilyen okból is, ha nagyritkán én is így járok, valami öregebb eszközbe vagy nemistudom, akkor Aimp. Menübôl hívható meg a konverter része.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119478) Lauda válasza Dißnäëß (#119477) üzenetére


Lauda
félisten

:R Régebben az EZ CD Audio Converter konvertálgattam opus - ra és tényleg nem hallottam a különbséget. Ez még a régi rendszeremmel volt, kíváncsi leszek mire jutok a mostanival. Laikusként próbálgattam a formátumokat, a hangminőséget és a méretet hasonlítgatva jutottam el az opushoz, ezek szerint nem lőttem nagyon mellé. :B

Köszönöm szépen a tanácsokat és a program ajánlást! :R ;)

(#119479) Dißnäëß válasza Lauda (#119478) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Lehet most sem fogsz eltérést hallani, vagy csak késôbb (nagyobb eltérésnél, nem nüansznyinál). Az alaplapi hangkártya, amire kötve vagy, korlátoz ebben. Persze így is ki lehet hallani dolgokat, csak nem azonnal.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119480) Dißnäëß válasza proci985 (#119464) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pedig mennyit agyaltunk ezen cimbimmel, hogy majd mi itt neurális háló meg pókerautomatát tanítunk :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119481) nemezso válasza Dißnäëß (#119471) üzenetére


nemezso
csendes tag

Szia,
Van egy Kef Q7 és egy TDL RTL3 hangfalpárom is. Valamelyiket...

(#119482) avl válasza Dißnäëß (#119472) üzenetére


avl
aktív tag

nem hasznalok zenehallgatasra (szinte sosem) windows-OS gépet (hanem SB Touch-ot)

de ha akarnék: foobar-on mit hogyan erdemes (“kell-e” ?) konfiguralni, beallitani ?

felhasznaloi felület esetleg exportalhato, elküldhető ? értem, hogy user, szabadon, tetszes szerint, de hatha a Tied vagy másé jó nekem is

eddig foobar2000 portable verziot (…ceges gep) konverfalasra (pl. FLAC -> mp3, nagy cue [?] kibontasa,…) hasznaltam csak, nem nezegettem millio lehetőségét

(#119483) Dißnäëß válasza nemezso (#119481) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ok, ha nem kell durva diszkó, elviszi ôket.
Én a csöves elôfok miatt Vincent-eznék.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119484) Lauda válasza Dißnäëß (#119479) üzenetére


Lauda
félisten

:R Ha már szóba került, szerinted lehet ezen valamit javítani? Esetleg egy soundblaster pcie 1x hangkártyával? Ahogy nézem ráadásul van rajtuk optikai kimenet. Az erősítőmön is szintén van optikai csatlakozó, akkor az rca kábelt el tudnám hagyni és digitális jelet kapna. Persze nem tudom van-e értelme az egésznek. ;)

(#119485) fererencz89 válasza Lauda (#119484) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Milyen is ez az erősítő? Ezek szerint van benne DAC?

Nem szotkam hibázni.

(#119486) Dißnäëß válasza avl (#119482) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én is Linuxon vagyok, JRiver..

A felület elküldhetô, sztem a konfigot ki tudom Neked halászni ha hazaértem vmikor az otthoni gépemrôl és szívesen odaadom.

Van egy olyan, hogy Musical Spectrum. Szuper komponens, ebbôl tudtam meg, hogy nekem pl. 30Hz alatt nem nagyon kell már semmi. Próbáld ki, konfigold be, klassz.

Foobarban minden ízlés dolga. Ez a jó benne.

Az audio kimenet Windows-on fontos, ne a default legyen, de errôl a többiek majd mesélnek, Foobarban csak ezt kell használni, ennyi. (WASAPI vagy ASIO, mindkettô alkalmas bitperfect lejátszásra a DAC irányába).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119487) Dißnäëß válasza Lauda (#119484) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyik opciód egy használt SB, aha, vagy bármi, és optikán az erôsítôbe.

Egy fokkal több egy USB-s DAC és abból analógban mész minôségi RCA-n az erôsítôbe, ebbôl is egy normálisabb úgy 45-50 körül indul, van olcsóbb is, de azokkal szemben vegyesek az érzelmeim, nem tudom..

A Topping E30-akkal szemben elfogult vagyok, AKM chip-es best buy szerintem, ez szintén ízlés dolga. Most a II-es verziója van kint a polcokon, pláne, nekem még az eredeti széria van, meg nem válnék tôle, marha jó hang.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119488) Lauda válasza fererencz89 (#119485) üzenetére


Lauda
félisten

(#119489) kutyek válasza Lauda (#119488) üzenetére


kutyek
senior tag

Ahogy nézem, a PC-d egy mini variáns, nincs rajta digitális audio output. Nem tudom, milyen PCI bővítő kártya fér bele, de én nem is erőltetném. Egy jó USB DAC-ra van szükség, pl. amit @Dißnäëß javasolt. Az később más forrásról is használható lesz.

(#119490) nemezso válasza Dißnäëß (#119483) üzenetére


nemezso
csendes tag

köszönöm

(#119491) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Nocsak. Repedések az MQA falán. [link]
Ideje..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119492) denesdr válasza Dißnäëß (#119491) üzenetére


denesdr
addikt

A negatív reklám is reklám. ;]

[ASR topik a hírhez]

[ Szerkesztve ]

(#119493) Dißnäëß válasza denesdr (#119492) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amúgy ja.. de azért ha a legnagyobb eddigi befektetôje kihátráláson filózik, hmm. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#119494) denesdr


denesdr
addikt

Rég volt már estike: [link]
:))

(#119495) kutyek válasza Dißnäëß (#119491) üzenetére


kutyek
senior tag

végre egy jó hír ;)

(#119496) fererencz89 válasza denesdr (#119494) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Klipje miatt ez eléggé (köz)ismert. :DDD

Nem szotkam hibázni.

(#119497) denesdr válasza fererencz89 (#119496) üzenetére


denesdr
addikt

Ezt nem tudtam, de tényleg "ütős". :D

(#119498) kutyek válasza denesdr (#119494) üzenetére


kutyek
senior tag

bevallom, nem ismertem, de nem is a zsánerem, nekem az ilyesmi ütősebb:
[link] :C

[ Szerkesztve ]

(#119499) denesdr válasza kutyek (#119498) üzenetére


denesdr
addikt

Igazából főleg a poén kedvéért linkeltem be. :)

Amúgy ezek a dobos-csajos videók mióta vannak divatban? A gitár már nem menő? :D
Egyébként jó, köszi!

(#119500) kutyek válasza denesdr (#119499) üzenetére


kutyek
senior tag

ez nem "olyan" csajos video, a drumeo profi dobos közösség / vállalkozás. Persze nemcsak a legnagyobbak szerepelnek, de ők is. Pl. Enter Sandman első hallás(!) után Lanner Lewis-szal [link]

Gitárnál tényleg lelombozó a sok csöcskontent :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.