Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) harry válasza fi:zi'k (#13190) üzenetére


harry
veterán

Hja, durca. Az olcsóbbak annyira nem tetszenek ezzel a műanyag kinézettel, a fém darabok közül ez az alja lehet, de talán a célnak megfelel. 13k körül mondjuk volt, ami már úgy tetszett kinézetre, anyaghasználatra, fedél / nyitásmechanika, de mondom a harmadáért van olyan, ami funkcióban megfelel, szóval... és akkor még nem beszéltünk a 20k feletti darabokról :D Különböző hőmérsékletek, melegen tartás, szűrők, tudom is én...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13202) DeFranco


DeFranco
nagyúr

10-12 fok volt a hűtőben, ha egész éjszaka csukva volt 8 fok, mindezt kb. 50%-os teljesítményre állítva.

a háta tiszta jég, gyorsan kipakoltam, lekapartam a jeget, aztán vissza mindent, igaz nem kapcsoltam ki közben.

most 18 fok van fél óra csukva tartás után... kezdek aggódni.

a fagyasztó rész mondjuk elég jeges, de egyszerűen képtelenség időt szakítani a leolvasztásra most, csütörtökre tervezzük.

(#13203) fi:zi'k válasza DeFranco (#13202) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Alul vagy felül méred? Mondjuk a 18 fok elég sok akárhol is van.
Most kíváncsiságból én is rámérek.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13204) Met válasza flegga92 (#13199) üzenetére


Met
nagyúr

A miénknek is forró az oldala, az előzőnek is az volt, szerintem sokat nem kell majd a konyha fűtésére költenünk:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13205) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#13203) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

No, szintén 50% körül 1-2 nyitással most épp 9,5 fokon áll.
Ja a benti hőmérséklet 31-33 fok.

(#13206) DeFranco
Valóban kicsit magasabb, bár nem tudom amúgy mennyi szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13206) DeFranco válasza fi:zi'k (#13203) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem bírtam ki, gyorsan leolvasztottuk. baromira nem értünk rá, úgy hogy a takarítás elmaradt, csak a jeget csapattam le róla, meg amennyire lehet szárazra töröltem. fél óra múlva meglátjuk mire jutunk...

#13205 fi:zi'k: az se túl kevés, 5-7 fok körül kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#13207) DeFranco válasza DeFranco (#13206) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hm... 30 perc után 75%-os fokozat mellett a fagyasztóban -5 fok van már, a felső hűtő részen középtájt mérve viszont 15 körül...

egykompresszoros hűtőnél nem tud meghibásodni külön a felső rész, jól gondolom, ugye? zárni úgy látom jól zár az ajtó.

(#13208) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Új háztartási gépekre lenne szükségem költözés miatt, azonban finom szóval nem értek ehhez a területhez, milyen specifikáció mire jó, mire kell odafigyelni stb. :D

Ajánljatok valamit az alábbiakra, nem a leggagyibbat szeretném megvenni, de azért jó lenne az alsóbb árszegmensben maradni... :)

Mosógép:
Felültöltős kellene

Mosogatógép:
Szűk a hely a konyhában, 9 terítékes még befér

Gáztűzhely:
Gázosakat néztem eddig, pl ezt [link]

Hűtő:
Alul fagyasztó, felül sima hűtő kivitel lenne jó.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#13209) Dave™ válasza Blaise (#13208) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mosógép: Elecotrolux A++/A+++, centrifuga illetve kapacitás igényektől és pénztárcától függően. Ez így kb. 80-120 között változik.

Mosogatógép: Bosch szabadonálló, pult alá is berakhatod, 95 körül van Series 4 modell, én ez alá nem adnám, ha jót akarsz.

Gáztűzhely: ezeket passzolom.

Hűtő: ebből is a Bosch-t ajánlom nyugodt szívvel, de hűtőben elég drágák tudnak lenni, jó lehet esetleg ebből is valami igényeidnek megfelelő Electrolux, konkrétat nem mondok, mert a pénztárcád és a méret/funkcionalitás függvénye.

(#13210) junior11


junior11
veterán

Hali, háztartási gépek terén (pl. mosógépek, hűtők, tűzhelyek, mikrók stb..) melyek az ajánlott, megbízhatóbb márkák? Pl. Electrolux, Gorenje termékei jó választás?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13211) Dave™ válasza junior11 (#13210) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, az Electrolux középkategória, a Gorenje némileg alatta, de általában megbízható (pl. hűtő, mikró). Mindenből van jobb/rosszabb, akár abszolút értelemben, akár ár/értékben, szóval ne elsősorban márka alapján vásárolj, hanem hasonlítsd össze az ajánlatokat. Én nemrég rendeztem be az új lakásom, lett Electrolux, Bosch, Gorenje is, attól függően melyik volt a jobb választás.

(#13212) Blaise válasza Dave™ (#13211) üzenetére


Blaise
veterán

Candy, Whirlpool, Zanussi milyen?

[ Szerkesztve ]

(#13213) fi:zi'k válasza Blaise (#13212) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Olcsóbb. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13214) Dave™ válasza Blaise (#13212) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Candy ára alapján eléggé low-end, a Whirlpool szeretne Electrolux konkurencia lenni, de szerintem alatta van, a Zanussi meg az Electrolux csoport tagja, ott az az alsóbb szegmens, mint a VW konszernben pl. a Skoda.

(#13215) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Szállásokat van egy kombi hűtő (fagyaszto, felül rendes hűtő). Eddig tökéletesen működött.
A napokban volt egy áramkimaradás (pár napos, picit huzamosabb). Azóta viszont csak a fagyaszto üzemel, a felső része annyira nem, sőt, inkább mintha picit meleg lenne.
Esetleg valami ötlet hogy mit lehetne megnézni rajt?

yo

(#13216) zsiz


zsiz
őstag

Erről a Gorenje K67337AW tűzhelyről van itt valakinek személyes tapasztalata?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13217) fi:zi'k válasza kenny123 (#13215) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A fagyasztó rendesen hűt, azaz fagyaszt?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13218) kenny123 válasza fi:zi'k (#13217) üzenetére


kenny123
addikt

Úgy konkrétan azóta nincs bent semmi, de igen, eléggé hideg szerintem fagyaszt. Csak felül nem hut egyáltalán.

yo

(#13219) fi:zi'k válasza kenny123 (#13218) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért jó lenne ellenőrizni, mert ha 1 kompresszoros, akkor a fagyasztón keresztül hűti a hűtőt is. Ha pedigg ott nincs elég hideg, akkor a hűtőtérben sem lesz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13220) kenny123 válasza fi:zi'k (#13219) üzenetére


kenny123
addikt

Hazaérek, csekkolom valahogy. :)

yo

(#13221) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 30 éves Minszk hűtőm, ami tök jól működött eddig csak a gáz kezd kimenni belőle és már alig hűt.
Szerintetek érdemes-e gázzal felölteni, javítgatni vagy inkább vegyek egy újabb hűtőt (amiről sokan lebeszélnek, mondván hogy ezek a mai hűtők 6-8 évet bírnak csak ki)

Ha új hűtő mellett döntenék, melyiket javasoljátok?
Nem kell nagy, 2 fő részére lenne, és alul fagyasztós, No Frost kivitelűt keresek max. 150 ezerig.

Ezek közül mit ajánlanátok?

- Candy (csak ebből van kicsi, a többi mind 180 cm-nél magasabb)
- Bosch
- LG
- AEG
- Liebher
- Gorenje
- Samsung (erről többen lebeszélnek, pedig múltkor 10 éves garanciát adott)

köszi

(#13222) Dave™ válasza maglew (#13221) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Liebherr a legjobb név ezek közül, ezt követi a Bosch, majd az AEG, Gorenje. Az LG/Samsung részemről kimaradna, és mivel a Liebherr elég drágán méri a megfelelő méretű/kialakítású hűtőit, nálam ezért lett Bosch (ha látsz Siemens-t, az is ugyanaz). Egy kisebb Liebherr bele is férhetne a 150-es keretbe, de a NoFrost miatt esélyes, hogy nem fog. A Bosch-nál is megvan ennek a lehetősége.

(#13223) zoltan6 válasza Dave™ (#13222) üzenetére


zoltan6
őstag

és még mekkora járműveik vannak:
:DD

(#13224) junior11 válasza Dave™ (#13222) üzenetére


junior11
veterán

A Siemens és a Bosch egy cég? Az AEG az Electrolux "prémium"márkája, szerinted nyújt minőségben vmivel többet mint a "sima" Electrolux vagy a felár csak marketing és a márka neve miatt lenne? Mi a véleményed?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13225) koxx válasza Dave™ (#13222) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi is Liebherr hűtőt vettünk, szerencsére egy utolsó darabos akció keretében 160-ról 97-re leárazták így igen jó vétel volt. Nagyon jó kis gép, az ajtónyitó szerkezet tetszett meg rajta elsőre :)

(#13226) Gondwana válasza maglew (#13221) üzenetére


Gondwana
addikt

LG-ből csak lineáris kompresszorost, de azt nagyon - meglepően qssban van és feleannyit fogyaszt, mint az előtte használt 150l körüli Zanussi (ez 227+108l).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13227) Dave™ válasza junior11 (#13224) üzenetére


Dave™
nagyúr

Háztartási nagygépekben egy konzorcium a Bosch és a Siemens, elvileg semmi különbség a logót/dizájnt leszámítva, egy kategória. Az AEG a prémium Electrolux, igen. Szerintem nem éri meg a felárat (mert vagy sima Elux, ami egy jó erős középkategória, vagy ha már annyit költenél, akkor inkább Bosch).

(#13228) junior11 válasza Dave™ (#13227) üzenetére


junior11
veterán

Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13229) maglew válasza Gondwana (#13226) üzenetére


maglew
aktív tag

Azt nézem hogy Samsungnál 10 év gari van a kompresszorra, míg a többi hűtő 2-3 év garit ad.
Samsunggal voltak gondok régebben, erről valami vélemény van esetleg? Mennyire megbízható?

Jó kis ruszki Minszket nem lehet kapni valahol? :))

(#13230) flegga92 válasza Met (#13204) üzenetére


flegga92
senior tag

A 20 éves Zanussi is melegedett csak a hátulján oda meg a franc nyúlkált :D Itt kicsit feltűnőbb mert az egyik oldala mellett van a folyosó és sokszor hozzáérek. Ezek után meg direkt nézegetem :DDD Egyébként ennek is 10 évet adtak az inverterre de gyanítom, hogy más része hamarabb tönkre fog menni...

(#13231) Dave™ válasza maglew (#13229) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én összesen két rossz hűtőt láttam eddig, mindkettő Samsung volt. Persze ez nem jelent semmit, ahogyan a 10 év kompresszoros garancia sem. Ha valami elromlik, jó eséllyel más lesz, akkor pedig nem sokra mész ezzel. Mint mosógépeknél a motorra adott garancia. A Bosch/Siemens hűtőkre egyébként most 5 év garancia van egy akció keretében, ha még tart. Az teljeskörű.

(#13232) PainKiller13 válasza Dave™ (#13231) üzenetére


PainKiller13
őstag

Gyere be hozzánk a kisgépszervizbe, mutatok párat :D

(#13233) junior11 válasza PainKiller13 (#13232) üzenetére


junior11
veterán

Csaknem Samsungok azok is? :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13234) kenny123 válasza fi:zi'k (#13219) üzenetére


kenny123
addikt

Szia!

Alul tiszta jég minden, tehát fagyaszt. Aramkimaradasig a felső résszel sem volt gond. :?

yo

(#13235) harry válasza kenny123 (#13234) üzenetére


harry
veterán

Jó de fagyasztani már -1°C-al is lehet, de ha jól tudom -18-nak kéne lennie, tehát lehet itt is csökkent a teljesítmény. Egy hőmérőt érdemes lenne bedobni egy órára, s megnézni mi a helyzet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13236) PainKiller13 válasza junior11 (#13233) üzenetére


PainKiller13
őstag

Van mindenféle :DD

Egyébként aki azt mondja, hogy nem gazdaságos hűtőt javítani az hazudik. Motorcsere is csak 35k munkadíjjal együtt és ez a legdrágább.

(#13237) DeFranco válasza DeFranco (#13207) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Végül megoldódott a hűtőgond, mert találtam egy olyan cikket, ami nagyon sokat segített a diagnosztizálásban és a helyzet normalizálásában, belinkelem ide is:

Trükkös hűtő "hibák" nyáron

Végül az lett a megoldás, hogy levettem minimumra a szabályzót, és betettem mögé ideiglenesen egy ventillátort egy fél órára, hogy észhez térjen a hőcserélő, az érzékelő meg a kompresszor (szó szerint iszonyat forró volt, már nagyon féltem, hogy bajt csinál).

Egy fél nap kellett mire visszahűlt, amiben benne volt egy éjszaka is amikor nem nyitogatjuk, de működött. A lényeg az volt, hogy le kell venni minimumra és megszakítani az öngerjesztő folyamatot ami miatt nem bír hűteni, annak ellenére hogy jó.

@kenny123: olvasd el te is, érdemes

(#13238) celf válasza DeFranco (#13237) üzenetére


celf
őstag

Ugyanez van nálam is. Király a cikk! :)

Most terveztem épp hűtőcserét, mert szaki telefonban azt mondta a modell alapján, hogy a javíttatása kb. annyi lenne mint egy új.
Csak nálam konyhapult alá lett beállítva a (85cm magas) kis kombi hűtő. Így melegedhetett fel nagyon a hőcserélő.
:U

[ Szerkesztve ]

(#13239) celf


celf
őstag

De akkor én is felteszem a kérdést.
85cm magas hűtőkből tudok válogatni, mert az fér el a konyhában csak. Felül kis fagyasztósat akarnék venni.

Ekkora hűtőből van lehetőség

Zanussi
Electrolux
Gorenje
Fagor

márkákat váalsztani.

Zanussi és Electrolux akkor elvileg egy kaptafa?
Gorenjét valahogy nem szívesen vásárolnék, tudom ez előítélet, de elvileg a Gorenje hűtős részlege szerbiában van.

Fagor meg spanyol.

Továbbá az is érdekelne, hogyha ilyen szabadon álló hűtőt raknék be pult alá, úgy, hogy egy 5cm magas rés lenne a pult és a hűtő teteje között, akkor az elegendő lenne a meleg levegő kiszellőzésének?

Vagy akkor inkább vegyek eleve beépíthető hűtőt?

:R

(#13240) Dave™ válasza celf (#13239) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az Electrolux csoporthoz tartozik mindkettő, de elvileg a Zanussi lejjebb van pozícionálva, ha nincs nagy árkülönbség akkor inkább Elux, amúgy meg mérlegelj. Elvileg a Zanussi minősége is rendben kell, hogy legyen. A Gorenje pedig hűtőkben elvileg megbízható, bár nekem is voltak előítéleteim, mégis Gorenje mikrót vettem, mert élőben sokkal meggyőzőbb volt, mint a többi (plusz ár/érték). A Gorenje hűtői élőben kifejezetten minőségi daraboknak tűnnek (anyaghasználat, kialakítás), míg az Electrolux hűtői elég gagyi benyomást keltettek (pedig eredetileg olyat akartam venni), főleg a fogantyú, meg a belső kialakítás. Ugyanabban az árkategóriában - az élő tapasztalatok alapján - szívesebben vettem volna Gorenje hűtőt, mint Electroluxot, pedig pont ellenkező előítéletekkel mentem őket megnézni. Nézd meg élőben őket.

Beépített hűtő: nem jó ötlet, mert kisebb lesz a kapacitása, mint szabadonállónak, mivel keskenyebbek és kevésbé mélyek szoktak lenni. Szellőzni mindegyiknek kell, próbálj meg legalább hátul hagyni neki egy jó 5 centit, úgy remélhetőleg nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#13241) Dave™


Dave™
nagyúr

Aki hűtőt akar venni: az emagon vannak most kifejezetten jó árú darabok "készletkisöprés" címkével, érdemes körülnézni. Nagy a választék, jók az árak és ingyen szállítanak.

Meg vannak egyéb háztartási gépek is.

(#13242) fi:zi'k válasza Dave™ (#13241) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy olvastam az emaggal azért vannak gondok.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13243) koxx válasza Dave™ (#13241) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak garis probléma ne legyen vele. Emaggal óvatosan.

[ Szerkesztve ]

(#13244) Dave™ válasza koxx (#13243) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért, nem a gyártó adja a garanciát?

(#13245) Met válasza Dave™ (#13244) üzenetére


Met
nagyúr

Romániába kell mindent visszaküldeni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13246) celf válasza Dave™ (#13240) üzenetére


celf
őstag

Köszi a tanácsot! Be fogok menni szeméylesen, mondjuk edigitalból tervezem venni, ott meg nem tudom melyik boltjukban lehet személyesen megtaperolni a hűtőket, mivel gondolom a legtöbb ilyen cuccuk raktárról jön.

Márkaboltba majd benézek, hátha ott is van 1-2 ilyen kissebb hűtő kiállítva.

Szóval sajnos olyan kicsit a hely a konyhapult alatt, hogy a szabadonálló hűtőnek még kevesebb a hely, gondolom mivel a felső kaszni még plussz helyet foglal. Ezért gondoltam, hogy a beépíthetőben talán 1-2 literrel még több is a hely. És mindemellett azért lenne - az elméletem szerint megfelelőbb a beépíthető, mert elől van a szellőző rács, így könnyeben le tudja adni majd a hőt.

Csak ugye ahhoz kell venni konyhabútort is. Jelenleg IKEA-s bútor van. A beépíthető mosogatógéppel meg is szívtam nem kicsit, mivel amikro vettem a kasznit, ÉPPEN úgy gondolta az IKEA, hogy megszűnteti azt az tolósín alkatrészt, ami a nem IKEA-s mosogatógépekhez kell, hogy el tudjon a bútor előlap és a mosogatógép ajtaja csúszni egymáson.

Azóta ez szerencsére megoldódott, csak nem szeretnék újra benevezni egy ilyen körre, ezúttal a hűtőszekrénnyel.

[ Szerkesztve ]

(#13247) celf


celf
őstag

Más:

"hordozható" indukciós főzőlapról mi a véleményetek?

pl erről a Gorenje-ről.

Az érdekelne, hogy a viszonylagos olcsó árához képest nem sokkal bénábbak mint a nagyobb testvéreik?
Van ott amúgy Hyundai meg Hauser is az oldalon.

Nem túl bénák szerintek ezek? Esetleg sokkal lassabban melegítenek, kevés fokozat van rajtuk, nem tudnak automatikus edényméret felismerést.... (ez amúgy fura, mert a technologiának magának tudnia kéne ezt, nem?)

Szóval ilyen kérdések merültek fel bennem.

Azért akarom amúgy ezt venni, mert nekem meg a gázlángos sütőkből van elegem.

(#13248) Dave™ válasza celf (#13246) üzenetére


Dave™
nagyúr

MediaMarkt-ba menj nézelődni, ott van a legnagyobb kínálat fizikailag megtekinthető állapotban. Mellesleg alapból jó áruk van, és minden héten akcióznak is valamit, szóval érdemes velük számolni. Én ott vetttem a legtöbb gépet, összesen kb. 35 ezret spóroltam a második legolcsóbb ajánlathoz képest.

Ha nem építed be a beépíthető gépet, akkor több helyed lesz körülötte, ez tény, csak ezt a hasznos térfogatból bukod, egy kis hűtőnél szerintem ez egyenlő egy öntökönszúrással, gondold végig.

Hordozható indukciós: egy kollégámnak van, ő szereti. Nincs benne semmi humbug szerintem, a nagyon is 2kW körüliek a zónák, csak ugye ott 4 van, és oda azért is kell sok amper, mert egyszerre többet is használhatsz. Kis túlzással kb. annyi, mint egy egyszerűbb indukciós ára negyedelve, szerintem tudja amit kell. Nekünk félindukciós van, mert párom nem akart belemenni a teljes indukciósba az edénykompatibilitás miatt, ehhez képest 90%-ban csak az indukciósat használja, mert sokkal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#13249) celf válasza Dave™ (#13248) üzenetére


celf
őstag

Értem, ezek szerint nem rosszak ezek :)

(#13250) DeFranco válasza celf (#13249) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én láttam egyet működni, nem is volt kifejezetten márkás darab, elég kis fogyasztás mellett elég hamar felforralta a vizet, engem meggyőzött. biztonsági tartaléknak fogok egyet venni, ha akciózzák valahol. egy-két hete volt a lidliben.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.