Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Acef válasza Dave™ (#13449) üzenetére


Acef
addikt

Az új Zanussiknak már nem mind kivehető, csak a "fedőt" lehet levenni.

(#13452) #03969024 válasza Dave™ (#13449) üzenetére


#03969024
törölt tag

3? 1 az...!

(#13453) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Van bárki akinek elbírálták már a mosógép cserét?

(#13454) vinpilu válasza Goose-T (#13427) üzenetére


vinpilu
senior tag

Összeségében nem bántam meg a Sencor SVC8 megvásárlását, bár az is igaz, hogy csak az előd Zanussihoz tudom hasonlítani.

Erő van benne és bízom a szűrőkben is. Hangja elfogadható, bár azt gondoltam csendesebb lesz. Ergonómiailag viszont lehetne jobb. Nehezebb a teste az elődnél, de jobb kerekekkel és cső csatlakozással rendelkezik. Ennél fogva aggódom mikor húzom, hogy mi lesz később a csővel. A cső teleszkópos és fém, így ez is nehezebb a korábbi műanyagnál, főleg ha a turbó fej van rajta. Szóval a mozgás vele nehezebb, de bízom az anyaghasználatban, azért ezt összerakták.

(#13455) zsiz


zsiz
őstag

no megjött a GORENJE K 67337 AW tűzhely :) most már a szerelő is jöhetne beüzemelni. mindennel együtt 146k (tűzhely+szállítás+beüzemelés) volt, 3 év garival. mondjuk személy szerint nekem az inox jobban tetszett, de az 22 ezerrel drágább is volt, plusz a konyhaszekrény is fehér, így fehér lett a tűzhely is.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13456) zolnagy válasza zsiz (#13455) üzenetére


zolnagy
őstag

No igen, ez már az én igényeimnek is megfelel, kivéve, hogy 60 cm széles, mert az nem fér el. A 80 ezres kategóriában sajnos csak kompromisszum van. Vagy a grill csak hőlégkeveréssel van, vagy a gázrózsák elosztása nem jó, vagy...

(#13457) Surda- válasza Dluinet (#13135) üzenetére


Surda-
őstag

Ilyet hol kapok?
Vennem kéne porzsákot a Sencor svc 8-ba.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#13458) Dluinet válasza Surda- (#13457) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13459) Dluinet válasza Dluinet (#13458) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lejárt a szerkesztési idő
van papír és mikrószálas, ezért van árkülönbség

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13460) Acef válasza zolnagy (#13456) üzenetére


Acef
addikt

zolnagy
Te kérdezted a K 55303/55320-at?
Az 55320-nak jobb a sütője(tisztítás és funkciók), beépített automata gyújtású. Mindkettő időzíthető.

Hol szeretnéd a nagyobbik rózsát?

[ Szerkesztve ]

(#13461) luciferk válasza PainKiller13 (#13453) üzenetére


luciferk
senior tag

Szerintem még senkinek sem bírálták el, nagyon kényelmesek, az elbírálási határidőig ( 4 hónap) még van 2.1/2 hónapjuk.

[ Szerkesztve ]

(#13462) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Egy normális kávé főző kellene (elektromos, 2 személyes) és egyszerű, de tartós! (csak reggeli használatra) nem kell egy vagyonért, ilyen 15-20k a max.

Jelenlegi megadta magát ami egy Szarvasi Cafe Brill

Válaszokat / ötleteket előre köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13463) canniball válasza MaxxDamage (#13462) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a helyedben továbbra is maradnék a Szarvasinál.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13464) zolnagy válasza Acef (#13460) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi a választ, de már vettem egy Electroluxot [ezt és itt]
De nem itt online, hanem a Győri üzletükben, ahol 79990-ért akarták adni, de végül 76990 lett belőle. Viszont, amikor kérdeztem, azt mondták, hogy csak 1 év garancia van rá. Most meg utólag nézem, hogy mindenütt 2 évet adnak rá. Hogy is van ez tisztelt győri Euronics?! :((( Nem kicsit lettem ideges.

Amúgy tegnap eredetileg [ez] és [ez] volt versenyben, de mindkettőnek van egy olyan hiányossága számomra, amit gyakran használok.
A fenti Electroluxnál az volt a gond, hogy nem volt olyan grillfunkciója, ami nem hőlégkeveréssel együtt van. Gyakran csinálunk melegszendvicset és a hőlégkeverés szerintem nem arra való. Csak sima felső fűtőszál melegítés kell ahhoz.
Na ezt a funkciót a fenti Gorenje viszont tudja, meg szimpi a sütő könnyű tisztítása/Aquaclean (nem tom mennyi ebből a marketing), viszont a gázrózsák elosztása nem. Gyakran sütök a mostanin is egyszerre két nagy serpenyőben (sült krumpli + hús). A sült krumplit a legnagyobb rózsán most is. A húsnak meg a közepes rózsa kell. Na most ezeken az 50 cm széles sütőkön valójában csak keresztben fér el két nagy tepsi, amit a gorenjével nem lehet megoldani.
Szóval hirtelen felindulásból megvettem ezt a manuális nem időzíthető sütős Electroluxot, mert ezen van sima légkeverés nélküli grill és a rózsák is jól állnak. (viszont több funkciót buktam így, amit lehet nem is használnék)

(#13465) Csabroncka válasza MaxxDamage (#13462) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha szereted a kotyogós kávét akkor nagyon jó elektromos kotyogókat lehet kapni! Anyáméknak van egy ufesa amit imádnak!
A választásnál egyre figyelj, hogy az alja nemes acél, a felső része pedig edzett üveg legyen! (például)

Másik dolog, itt ölni szoktak ezért de azért leírom: Amit tényleg javaslok az egy nagyobb saeco gép használtan. Nekünk egy Odea Giro Plus -van két éve 35.000-ért vettem (semmi baja). Naponta használjuk, egyszerűen kiváló.

Egyébként ha körbenézel a korábban említett szarvasi főzők sem olcsók.

Ja igen, verd ki a fejedből a teljesen műanyagházas főzőket és az alumíniumot a kávé lehetőleg csak üveggel és nemesacéllal érintkezzen (nem azért mert az ízét befolyásolja, hosszútávon nem egy életbiztosítás)!

"in medias res"

(#13466) canniball válasza Csabroncka (#13465) üzenetére


canniball
nagyúr

No offense, de ha az egyik legdrágábbat linkeled akkor persze hogy nem nagy a diffi; lehet fele annyiért is kapni...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13467) koxx válasza Csabroncka (#13465) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy Bialetti brikkával igen jó kávékat lehet főzni, bár nem olcsó mulatság.

(#13468) Csabroncka válasza canniball (#13466) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Igen, de azoknak a főző része is műanyag, amire írtam, hogy kerülendő! A főzet savas pH-ja és a magas hőmérséklet miatt a műanyagokból igen sok minden át tud migrálni a löttybe a lágyítóktól kezdve a nehézfémeken át (bevizsgálás ide vagy oda :) ), ugyan ez a helyzet az alumíniummal. Szóval csak óvatosan! Inkább akkor egy egszerű rozsdamentes acél kotyogó, de a normális abból is 8-10 ezer környékén van.

koxx: ;] itt inkább arra hívtam fel a figyelmet, hogy mit, vagy milyet ne lehetőleg - egyébként ízlés dolga, hogy ki mit szeret bizonyos főzőkkel. Próbáltam többféle kávét és valamilyen szinten mégis csak az igénytelenségemet mutatja, hogy az Omnia classic ízlik a legjobban, nem tudom miért.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#13469) MaxxDamage válasza canniball (#13463) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez a Szarvasi nem 1-2 évet ment, így valóban marad ez a márka! :R

(#13465) Csabroncka: csak napi 1x van használva (reggel) és annyit nem szeretnék áldozni rá.

(#13466) canniball: pont ez a fajta van jelenleg (fehér) de mint kiderült... van itthon még egy vadi új ebből a fajtából (fekete) :))

-------------------------------------------

Köszi mindenkinek! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13470) canniball válasza Csabroncka (#13468) üzenetére


canniball
nagyúr

Dehogy műanyag, pont ilyen volt a szüleimnek anno, annak is alu a bele (meg amit eddig láttam mindegyiké). Tudom: az is kerülendő, de amit te linkeltél az is az; csak azt azért mérik kétszeres áron mert az 12 adagos (a többi 6).

luimapeiz!
Akkor a probléma letudva...és még pénzbe sem került. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13471) Surda- válasza Dluinet (#13458) üzenetére


Surda-
őstag

Az mindegy vajon,hogy itt Sencor 8vt szerepel,nekem meg Sencor 8 YL van?
Arra nem dob semmit a kereső.

Ok a részletes leírásnál szerepel... :W

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#13472) Dluinet válasza Surda- (#13471) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vt és yl között csak színkülönbség van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13473) Goose-T


Goose-T
veterán

Megérkezett a Sencor SVC 8, ma reggel gyorsan kipróbáltam. Halk, szív, mint az állat, könnyen gurul és fordul, szóval minden szempontból sokkal jobb, mint az LG. Jövő héten azt hajintom is le a szüleim hétvégi házába.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13474) Surda- válasza Goose-T (#13473) üzenetére


Surda-
őstag

Eddig én is nagyon meg vagyok vele elégedve,kopkopkop.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#13475) xtevo válasza Goose-T (#13473) üzenetére


xtevo
őstag

Mi is ezzel szemezünk, kérdés, hogy a gyári szettben volt már porzsák és hepa filter?

(#13476) Surda- válasza xtevo (#13475) üzenetére


Surda-
őstag

Volt benne egy porzsák és egy hepa is.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#13477) Goose-T válasza xtevo (#13475) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt a legegyszerűbb kereséssel ki lehet deríteni:
Sencor SVC 8
...
Mosható bemeneti mikroszűrő
Mosható kimeneti mikroszűrő és H.E.P.A. szűrő (H13 osztály)
7-fokozatú szűrőrendszer amely megfelelő allergiásoknak is
...
3 szívófej az alapfelszerelésben:
• Padlószívófej kitolható kefével és fém alsó felülettel
• Padlószívófej úszóparkettához igazi lószőr kefével
• Padló-turbószívófej forgó kefével (növeli a porszívózás teljesítményt egészen 25%-kal)
Tartozékok: univerzális miniszívófej 3 az 1-ben (kefe szívófej + szűk szívófej + kárpitszívófej egyben), 1x porzsák

...

Lezárt dobozban adják, nyilván nem veszi ki a bolt belőle. Nekem legalábbis minden benne volt, amit itt írnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13478) zsiz


zsiz
őstag

valaki esetleg nem tudja, hogy a Gorenje K67337AW Tűzhelynél a kijelzőn milyen funkciók állíthatók? Nem találtam a kézikönyvben erre vonatkozóan semmit. (Az időzített kikapcsolásról is csak olyan részt találtam ahol tekerőgombbal lehetett beállítani, de ezen digitálisan lehet.)

sorban ezek az ikonok vannak: |>| aztán >| utána egy kis harang (ez tudom hogy ilyen emlékeztető csipogás), majd egy óra (ez meg az időzített kikapcsolás ha jól tudom) és a végén van egy kulcs

tehát az első kettőt nem tudom még mire jó, meg a kulcsot (ezt viszont azt sem tudom hogy hoztam elő tegnap :) )

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13479) xtevo válasza Surda- (#13476) üzenetére


xtevo
őstag

@Surda-
Köszi! :R

@Goose-T
Néztem a gyártói oldalt, igaz tegnap este, de nem láttam... vak voltam. Köszi Neked is! :R

(#13480) Acef válasza zsiz (#13478) üzenetére


Acef
addikt

Óra, timer, sütési idő, kikapcsolás, bill.zár

[ Szerkesztve ]

(#13481) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Vettünk egy kicsi koleszhűtőt, nem igazán nagyobb 38 liternél. Sörnek mondjuk elég. :DDD
Nem gázzal hűt, hanem ventillátorral (?). Picit meg vagyok zeberedve, rendbe tudnátok tenni?
Min. és Max fokozatot jelöl egy tekercs. Hűtőnél melyik a leghidegebb opció? :DDD Tudom veszett barom kérdés, de... :D

yo

(#13482) choco01


choco01
addikt

Köszönöm a segítségeteket, sikerült betenni a mosogatót!

Bosch Serie 6 SMS53L68EU szabadon álló mosogatógép, nagyon jó a gyors 20 perces program is, nagyon szépen tisztít, mindenféle koszos edényt/poharat/eszközt bármit.Csöndes, Finish tablettát vettünk belem meg W5 vízlágyító sót, meg W5 öblítőt.Jó árban volt a Finish, de szépek is lettek a mosott dolgok.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#13483) fi:zi'k válasza choco01 (#13482) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lesz ez még máshogy is. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13484) choco01 válasza fi:zi'k (#13483) üzenetére


choco01
addikt

Hogy érted?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#13485) pjen válasza choco01 (#13482) üzenetére


pjen
félisten

Finisbôl 3-1 ben vegyél,abban van só és öblítô is.Nem kell külòn rakosgatni,mi olyat használunk szintén Bosch gépben,igaz somat 3-1 et,de az mindegy.

(#13486) PainKiller13 válasza pjen (#13485) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én a Lidl / Aldisból használom a multit, eddig a legjobb szerintem, pedig mindent kipróbáltam.

(#13487) pjen válasza PainKiller13 (#13486) üzenetére


pjen
félisten

Biztos igazad van,ha kipróbálltad mindet.Ez inkább asszony felség területe,nekem az a lényeg,tele pakolom aztán mikor kiszedem minden tiszta legyen.Én csak a 3-1 etakartam kiemelni akkor nem kell + semmi.

(#13488) Acef


Acef
addikt

Só kell a tabletta mellé, öblítő nem.

De inkább külön külön az igazi, tehát mosogatógépbe való só, öblítő, mosogatószer, mert ezeket annyit/akkor adagolja magának, amikor kell.
A tabletta meg hőfoktól, mosogatás hosszától, helytől függően eltérő időpontban oldódik fel, ezért nem minden esetben lesz megfelelő az eredmény.

(#13489) PainKiller13 válasza Acef (#13488) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezért kell kitapasztalni kinek melyik a jó :)

(#13490) Dave™ válasza choco01 (#13482) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szép lett!

(#13491) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok,

sajnos elhalálozott a hütöm vennem kell egy másikat. Tudnátok javasolni valamilyen márkát típust? Olyat szeretnék aminek fagyasztós része is van .Együtt kb 300 literes. Nincs tul sok elvárásom viszonylag csendesen energiatakarékosan tegye a dolgát. Max 100-ezerig. Köszi

(#13492) Csabroncka válasza Zsolt!! (#13491) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Basszus, most néztem két hete hozták meg ezt a hűtőnket, extra akcióban 109999 Ft-volt le is csaptunk rá, pont linkelni akartam, a fene... Mindegy a média oldalát érdemes túrni, alapvetően azt tudom javasolni, hogy mechanikus kapcsolós alap gépet vegyél minél kevesebb "okosítás nélkül" - így annál kevesebb dolog romolhat el benne! Féláfázott terméket ne vegyél webshopokból, inkább gyártói garisat (médiában oké + 60 nap visszavásárlási gari).

"in medias res"

(#13493) Zsolt!! válasza Csabroncka (#13492) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Ezt most 190-ert latom nincs mar akció? Én is minél egyszerübbet akarok venni no frost-os volt az elözö de kb 7 évesen elromlott eléggé boszantó. Liebherr marka jó media marktba nézelödök én is.

(#13494) Dave™ válasza Zsolt!! (#13493) üzenetére


Dave™
nagyúr

1-2 megmaradt/beragadt darabot szoktak max. így leakciózni, 100-ért esélytelen 300 literes Liebherr, de még Bosch vagy Electrolux is. Gorenje van viszont (3 év garanciával), ami minőségibb darab és normális a kialakítása, vagy teszel hozzá még 25-30-at és akkor van Bosch is 5 év garanciával.

(#13495) pjen válasza kenny123 (#13481) üzenetére


pjen
félisten

Peltier elm van benne valószínűleg, nincs azzal baj.

(#13496) pjen válasza Acef (#13488) üzenetére


pjen
félisten

Só sem kell,azért 3 az 1 ben.Mondjuk ártani biztos nem árt,főleg ahol nagyon kemény a viz.Elején mi is próbáltuk,valamivel talán olcsóbb de nem éri meg a macerát.nekem.

(#13497) Acef válasza pjen (#13496) üzenetére


Acef
addikt

A vízlágyító/szürő regenerálásához kell a külön só.

(#13498) pjen válasza Acef (#13497) üzenetére


pjen
félisten

Te tudod,nekem egy bosch van,ebbe nem kell a vizlágyító szûrôt regenerálni(bármi is legyen az).A tablettában benne van a víz lágyító.

(#13499) zsiz válasza Acef (#13480) üzenetére


zsiz
őstag

találtam neten egy pdf-et hozzá, abban meglett mi mit jelent a kijelzőn.

ha mást is érdekel esetleg, akkor itt a link a fájlhoz: Gorenje K67337AW használati (így visszakereshető)

mondjuk ennyi pénzért igazán kinyomtathatták volna ezt is :(((

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13500) cekkk válasza zsiz (#13499) üzenetére


cekkk
veterán

Honnan vetted a sütőt, hogy nem volt benne?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.