Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) mzso


mzso
veterán

Ultrahangos elektromos fogkeféje van/volt valakinek?
Azért érdekel mert elméletileg lebontja a fogkövet. Igazából az lenne a legszimpatikusabb, ha ultrahangos is lenne meg hagyományos rezgést is csinálna. Utóbbiból legalább tudom, hogy működik és nem merült le az elem.

(#13102) rbalint88


rbalint88
addikt

Hölgyek/Urak!
A kb 4 éves Samsung porzsák nélküli porszívónk a lassú, de biztos elfáradás jeleit mutatja. Múlt hét óta van kutyánk, úgyhogy azóta kb naponta porszívózunk. A kutyaszőr miatt és kárpittisztításhoz is jó lenne egy száraz-nedves porszívó. Mivel elég gyakran takarítanám vele a kocsit is, a Kärcher MV3 Premium Car Kit-et néztem ki.
Tapasztalat vele, pro/kontra vélemény, alternatívák? 40ezer a lélektani határ, ebbe bele kell férnie a porszívónak az autós kiegészítőkkel együtt.
Fontos lenne a nedves használat és a porzsák nélküliség. Ezeknél ugye ha porzsák nélkül használja az ember, csak a gép aljából ki kell önteni a cuccot, jól gondolom? Illetve kérdéses, hogy mennyi a visszajutó por, mert főleg felszívni szeretném, nem pedig felverni, felkavarni.
Köszi!

(#13103) pjen válasza rbalint88 (#13102) üzenetére


pjen
félisten

Ez szerintem csak felszívja a vizet is.Szerintem Te vagy a víz szûrôs por szívóra vagy egy takarító gépre gondolsz.Szerintem inkább víz szûrôs por szívóra.Ebben a gép valóban egy viz tartályon szivja át a port és tényleg csak ki kell önteni+kiöbliteni.Végeredményben a por zsák kb.2 liter víz.

[ Szerkesztve ]

(#13104) rbalint88 válasza pjen (#13103) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem, ennyire azért nem vagyok láma a témában. Pont az kell, hogy vizet is felszívjon adott esetben. Nagyra tudom értékelni, hogy egy kárpittisztítás után nem kell fél napot szárítani az autót, hanem kiporszívózom az üléseket max 2x és használhatom a kocsit.

(#13105) pjen válasza rbalint88 (#13104) üzenetére


pjen
félisten

Azért ajánlottam a vizest elsô sorban,mert azt írtad:nem felverni,felkavarn hanem felszívni akarod a port.Egy vizes porszívózás után nem érzed a finom égett por szagot.Szerintem próba képpen 1 napra kölcsönözz egyet.

(#13106) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

: /

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13107) DeFranco válasza Synthwave (#13106) üzenetére


DeFranco
nagyúr

IME 3.0 ;]

amúgy

(#13108) Dluinet válasza Synthwave (#13106) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1
2

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13109) koxx válasza mzso (#13101) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy oral b triumph 5000-est vettem tavaly black fridaykor. Most is elég jó árban van néhány boltnál [link] Nem szívesen térnék már vissza hagyományos fogkefére, nagyon megszerettem.
Fogkő leszedésre irány a fogorvos évente 1x. Erre sztem egyik készülék sem alkalmas.

(#13110) Mercutio_ válasza mzso (#13101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt nem tudom, hogy atomtámadás ellen véd-e lebontja-e, de az újraképződést biztosan lassítja egy fogorvos által végzett fogkő eltávolítás után. Mivel ott még nincs egybefüggő fogkő-réteg, így az ultrahangos része is hatékonyabb tud lenni, egyébként rezeg is, szóval ez a része is kipipálható.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13111) mzso válasza koxx (#13109) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet.

(#13112) mzso válasza Mercutio_ (#13110) üzenetére


mzso
veterán

"egyébként rezeg is, szóval ez a része is kipipálható."

Micsoda? Amit koxx ajánlott?

Mondjuk lehet fog lepedéket kellett volna mondanom. Fogkő akkor lesz ha ásványi anyagok beleépülnek, ha jól rémlik.

(Amúgy ha jól emlékszem nekem azt mondták, hogy a fogkő eltávolítás vízsugárral történik, nem?
Ennyi erővel egy sima szájzuhannyal is az ember maga is meg tudná csinálni. Csak erős legyen a fokozat.)

(#13113) Rivaul válasza mzso (#13112) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy jó karcher magasnyomású biztos megfelelne erre is ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13114) mzso


mzso
veterán

Jut eszembe elektromos fogkefékhez mennyire egyszerű/olcsó beszerezni csere fejeket?

(#13115) pjen válasza mzso (#13114) üzenetére


pjen
félisten

Az ára változó,de lehet kapni tesco tól a patikáig minden hol.

(#13116) Mercutio_ válasza mzso (#13112) üzenetére


Mercutio_
félisten

A koxx félét nem ismerem, de az ismertetőjében ez: "Oszcillál és pulzál" nagy valószínűséggel nem az analintruder2000 leírásából keveredett ide ;]

A fogkőt nem vízsugárral távolítják el, hanem ultrahanggal, a vízsugár arra kell, hogy kivigye a szádból a lerobbantott fogkő-darabkákat, víz nélkül ott gyűlne a szádban, míg be nem fejezte a doki a kezelést :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13117) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Ventilátor vásárlásra adtam a fejem, mivel klíma idén már nem megoldható.

Melyik fajta szerintetek a legjobb?

1.

2.

3.

(#13118) Met válasza Mate (#13117) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem az első "gyenge" (nincs vele tapasztalatom) így ránézésre.
Az utolsó a földön van, onnan kavarja fel a port, ha pl. az ágyon vagy akkor nem biztos hogy felér odáig.
A középső "erős" és jól szabályozható hogy merre fújjon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13119) cekkk válasza Mate (#13117) üzenetére


cekkk
veterán

3.

Ha abból van nagyobb teljesítményű akkor azt vedd meg, ezek az olcsó ventilátorok a melegben annyira gyengék, hogy az ágyvégétől a fejemig nem fújtak el a legerősebb fokozaton :(

(#13118) Met
Ezek a 3. képen láthatóak dönthetőek és sokkal erősebben és jobban keverik a levegőt mint az álló ventilátorok. Valamint az olcsóaknak alig van hajlítva a lapátjuk nem is csoda, hogy nem jók :(

[ Szerkesztve ]

(#13120) Mate


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Nem konkrétan ezt a három típust néztem, csak simán torony, álló, padlón lévőre kérdeztem :)

Torony ventilátor nekem nem szimpatikus. Padlón lévő azért tetszett, mert ott a leghűvösebb a levegő :D Mondjuk kisebb szobába fene tudja mennyire jó. Illetve problémás télen a tárolása. Úgyhogy 2. és 3. közt vacillálok.

(#13121) fi:zi'k válasza Mate (#13120) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Részemről a toronyra +1.
Ennek a legegyenletesebb a légmozgása és a legnagyobb sávban fúj. Próbáltam már a másik kettőt is, igaz a földön lévő csak 1-2 alkalommal, de szvsz az állónak a legjobb a komfortja. Legalábbis nem nem szeretem a "szélvihart" az arcomba.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13122) Dave™ válasza Mate (#13117) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem is padlóventilátorom van (3.), a legalacsonyabb fokozaton is érezni akár 4 méterről is, nem is használom csak ezen. Sokkal nagyobb a légszállításuk, mint a másik kettőnek, mivel nagyobb a lapát (általában), illetve nagyobb a motor teljesítménye is. Nekem pl. 100W max, de azon a fokozaton egyrészt nagyon hangos, másrészt túl erős.

(#13123) Mate


Mate
nagyúr

Újfent köszönöm!

Dave egy típust tudnál mondani?

(#13124) Dave™ válasza Mate (#13123) üzenetére


Dave™
nagyúr

media marktos, Koenic KFF 400-M (ez látszólag valami saját márkás cucc náluk, de láttam már más név alatt ugyanilyet). Előtte egy nagyobb lapátosat (ez 40cm, az 50 cm volt) vittem haza, de az alapjáraton is brutálisan hangos volt, ez kevésbé. Halknak nem halk, de hatékony.

(#13125) Mate válasza Dave™ (#13124) üzenetére


Mate
nagyúr

:R

(#13126) Rivaul válasza Mate (#13117) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem a hauserből (3.) ugyan ilyen van csak álló. 3-as fokozaton szalámit lehet vele szelni... A hangja is olyan de kiporolja a szobát ha kell :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13127) luciferk válasza Rivaul (#13126) üzenetére


luciferk
senior tag

Az elérhetőségéhez linket tudnál adni? amúgy hány wattos és a lapátok száma és átmérője mennyi?

(#13128) Rivaul válasza luciferk (#13127) üzenetére


Rivaul
addikt

Pont ilyen.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13129) Atlantis válasza Mate (#13117) üzenetére


Atlantis
veterán

Toronyventilátort választanám. Idén vettem én is, előtte normált verzió volt, ez jobb, ahogy írták, szélesebb sávban fúj, helytakarékosabb, nem is rezonál annyira, bár az előzőt asztalra kellett tennem, mivel nem volt állványa.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13130) Jaded válasza Mate (#13117) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem is torony van, szvsz sokkal jobb mint az álló (szülőknél az van,nekem is volt). Sokkal hangosabb az álló, nyekereg, stb. Jó, nem is 10 ezer forintos kategória. Viszont a torony egyenletesebben fúj, kisebb is, dizájnosabb is (ha ez számít).

Renault Megane IV Limited

(#13131) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Otthoni mosogatogepet szeretnek venni mert a regi 10 ev utan beadta a kulcsot es elegge tanacstalan vagyok. Az altalanosan legolcsobb A-tol A++ os kategoriaban nezelodtem eddig es tobb tipus is szoba johet. Van most sok akcioban ezert nem igazan szamit a kulonbseg kozottuk, egyedul a Miele ami joval dragabb de nem tudom, hogy megeri-e a nagy arkulonbseget egy Siemenshez kepest.

Siemens SN45M207SK
Bosch SMU53M72SK
Gram DS640160
Bosch SMU40L22SK
Bosch SMU50M92SK
Indesit DFP58T92CASK
Miele G 4202 U

A mostani egy AEG volt, jol teljesitett egeszen mostanaig.
Remelem valaki(k) tud(nak) valamilyen hasznalhato tanacsot adni ezekkel kapcsolatban. :R

Koszi!

(#13132)



addikt

Sencor SVC porszívóhoz milyen porzsákot/szűrőt érdemes venni?

Van esetleg bevált tipus és/vagy beszerzési hely?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13133) luciferk válasza Rivaul (#13128) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a linket, most már csak azt lenne jó tudni mennyi is az élettartama ezeknek a ventiknek. A mienk nem rég adta meg magát ( orion senkinek sem ajánlom )1 év 2 hónapos volt amiből kb 5-6 hónapot lett használva, az utóbbi időben először csak úgy indult el ha kézzel rá lett segítve majd végül menet közben lelassult és megállt végül már be sem lehetett pörgetni vagyis kuka, a motorját szétkaptam, hogy mi a szorulás oka, a motor tengelyen elől hátul műanyag csapágy volt erősen berágódva vagyis valszeg 1 év használatra tervezték a ventit mint sok minden mást is.

(#13134) Rivaul válasza luciferk (#13133) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez brutál masszív darab. Nekem kb 6-8 éve meg van és most is olyan mint újkorába.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13135) Dluinet válasza (#13132) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sencor SVC 820/825 papírporzsák

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13136) laszlo168 válasza luciferk (#13133) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem egy neve nincs ventim van, amit ugy 1996 körül vettem, egy tetőtéri szobában teljesit szolgálatot, ahol kb most van ugy 28 fok meleg. Van rajta egy kicsi égő, amit be lehet kapcsolni, na annak a muanyag része meg van olvadva, de tökéletesen működik a venti.

(#13137) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Nemrég írtam, hogy új mosógéppel (full tiszta, folyamatosan karbantartva, ecetes mosás 90 fokon minden volt) büdösek a ruhák mosás után.

Mindent megpróbáltam.

Egy szó a megoldás: mosópor...a gél nekem valamiért semmit nem ért.

Tomi mosóport használtam, lenor öblítőt, és eszméletlen finom illata lett a ruháknak, tiszták is lettek. Előtte ariel mosógél...no comment :)

Szóval egy szó mint száz, akinek ilyen problémája van, és a gépével semmi gond: mosópor!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#13138) Zoluska


Zoluska
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy turmixgépet, ebben kérnék segítséget, hátha van valakinek tapasztalata. Olyan 25 ezernél többet nem szánnék rá, ha nem muszáj. Könnyen tisztítható, lehetőleg üvegedényes legyen, ami a fagyott gyümölcsöt, jeget is bírja, és lehetőleg halk (már amennyire egy ilyen gép az lehet). Eddig a Gorenje B600 BG felé hajlok, mert a Philipsek (2095, 2096) állítólag rozsdásodnak. A Gorenje a leírás állítása szerint csendes.

(#13139) Rivaul válasza kNG (#13137) üzenetére


Rivaul
addikt

Vagy szétszeded a mosógépet és sokkot kapsz mi van benne. Lehet hogy elnyomtad a szagokat de ha ariel után gixeres a ruha akkor ott baj van sztem. Vízkőoldás, ecetes mosás, stb után szétkaptam ilyen tünettel a gépet. A műanyag belső dobon és minden eldugott helyen hártyás trutyi amit semmi nem hoz ki onnan... Tiszta t..kony volt az egész pedig belenézve semmit nem lehet látni míg nem bontod szét :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13140) DeFranco válasza Rivaul (#13139) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vagy csak nem bírja annak a mosószernek a szagát. nekem is volt, hogy besokalltam egy mosószertől, és kifejezetten büdösnek éreztem, irritált.

parfümmel is vagyok így, egy ideig imádtam, mára rosszul vagyok tőle.

(#13141) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Van egy Hauser F-24 kis asztali ventilátorom (nem rég van meg) és van egy olyan baja, hogy nagyon nehezen indul(1es és 2es fokozaton is). Kézzel rásegítek 3-4x (mint valami berántós motor) és akkor jó lassan elindul majd 1-2 perc múlva normál sebességen megy. Ha nem nyúlok hozzá akkor csak búg. Ha leveszem a propellert akkor egyből megy normál sebességen (az üres tengely), ha rárakom akkor alig indul. Szerintetek mi lehet a baja? Gyártás során valami retek került a motorba? :( Ja igen meg néha random lassul gyorsul. Ötleteket várok. :(

Köszi: Simi37

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13142) cekkk válasza Simi37 (#13141) üzenetére


cekkk
veterán

Vidd el szervizbe, és vagy kicserélik vagy megcsinálják ingyen.

(#13143) Simi37 válasza cekkk (#13142) üzenetére


Simi37
őstag

És az nem baj, hogy a Spárba vettem és nem a secshop/seckft-ba? (ahol a szerviz van elvileg).

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13144) flegga92 válasza Simi37 (#13143) üzenetére


flegga92
senior tag

Én úgy tudom, hogy a vásárlás helyén is kötelesek visszavenni és továbbítani a szerviz felé. Ha van közeli szerviz érdemes ott próbálkozni először.

(#13145) Simi37 válasza flegga92 (#13144) üzenetére


Simi37
őstag

Mindenkinek köszi :) :R

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13146) harry


harry
veterán

Bármi gyors tipp vízforralóra? Kerülendő típus? Vagy az első ami megtetszik?

Úgy látom a mostani megdöglött. Lámpa világít, mérés szerint a kábelezés is jó, úgyhogy gondolom a fűtőszál romlott el benne (?).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13147) luciferk válasza kNG (#13137) üzenetére


luciferk
senior tag

Csak a tomi mosópor mellé használtál lenor öblítőt az ariel mosógél mellé nem?

(#13148)



addikt

Életem első mosogatógépe... Kérdés, hogy mi kell ahhoz, hogy működjön. :B

Úgy tudom kell vízlágyító por a gép hasába + kapszula a mosáshoz. Viszont nem annyira tudok eligazodni a sok 24 in 1 meg társai kapszulák között...

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13149) fi:zi'k válasza (#13148) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Só, öblítő (ez elhagyható) és tabletta/kapszula, no meg víz. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13150) pjen válasza (#13148) üzenetére


pjen
félisten

Mi Somat Gold ot használunk.1 mosás 1 tabletta+víz.Más nem kell.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.