Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Mercutio_ válasza pjen (#13150) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz gazdaságosabb megvenni a ~400 Ft / kg áru vízlágyító sót és a somat gold árának feléért mellé bármelyik 2in1 tablettát :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13152) Simi37 válasza Simi37 (#13141) üzenetére


Simi37
őstag

Fejlemény...már az üres tengely sem forog (csak búg). Ha rajta van a propeller és kézzel rásegítek nagyon nehezen forog de magától nem...mintha szorulna...remélem visszaveszik/ingyen javítják. :( :(

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13153) cekkk válasza Simi37 (#13152) üzenetére


cekkk
veterán

Ezért van a garancia!

(#13154) DeFranco válasza (#13148) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Három dolog kell a mosogatáshoz: só (vízlágyításhoz, a beállításra figyelj, hogy mennyit adagol a gép), öblítő (értelemszerű) és mosogatószer.

Meg lehet venni egyben is tablettában, de nem nagy macera az utántöltés, simán vállalható.

Hogy kinek-kinek mi válik be, ez mindig egyéni, döntés nincs a kérdésben, maximum hitvita. Van külön por alakú mosogatószer, tabletta formátumú natúr mosogatószer, 2in1 öblítővel tablettában, és 3in1 öblítővel és sóval hagymacsípősminden.

Márkák ugyanez, esküsznek az aldisra, a lidlisre a somatra a finishre, mindenre.

Én azt szoktam javasolni, hogy kezdd egy tényeg-igazán jóval, ez mondjuk a finish quantum, nézd meg mit tud, többféle koszos edényen, többféle terhelésen (necces a leégett, a cukros, a csokoládés) és aztán válts mindig egyel olcsóbbra kis adagokban, ameddig ugyanezt a teljesítményt megkapod.

Mi finish classicot használunk, a 110 db-os csomag kihozható 20 Ft/db-ra ha ügyes vagy, nekünk ez vált be, a somat nem igazán, aldisat lidliset még nem próbáltunk, jobbnak nem mondják azokat sem, de van aki elégedett vele. Öblítőből, sóból mindegy mit veszel, ha külön veszed, nekünk a dm-es megy mindhettőből.

(#13155) pjen válasza Mercutio_ (#13151) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a Feleségemmel kéne megbeszélned,de az biztos elég régóta van mosogató gépünk már sok variációt kipróbáltunk.Olyan szépen,hibátlanul egyik sem mosogat mint a somat gold,legalábbis szerintünk.

(#13156) válasza DeFranco (#13154) üzenetére



addikt

Köszi a részletes leírást, így már világos!
Az nem volt tiszta, hogy a külön adagolható dolgok elhagyhatóak vagy sem, ha komplex tabit veszek. (főleg a só)
Majd kisérletezgetek a legjobb kombinációval.

Többieknek is kösznöm a tippeket.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13157) csemberlen válasza (#13156) üzenetére


csemberlen
őstag

Só kell bele ne hagyd ki. Én visszetértem a hagyományosra. Por+ öblitő. Aki a3/1 ben hisz mondja már meg hogy a tabi honnan tudja, hogy az öblitő része mikor kezdjen kioldódni?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13158) pjen válasza csemberlen (#13157) üzenetére


pjen
félisten

Valahonnan tudja,mert a poharak gyönyörű fényesek lesznek.Például működhet úgy,lhogy kell neki a hő változás.hideg,meleg naztán megint hideg.Másik variációa meleg víz leoldja a kéket a pirosról és a piros öblítő csak azon a részén kezd oldódni ahol a kék takarja.Ezket csak hirtelen felindulásból írtam hehet másképp oldották meg,de müxik. :)Egyébként az Ariel mosóporban is benne a Lenor.

[ Szerkesztve ]

(#13159) Rivaul válasza csemberlen (#13157) üzenetére


Rivaul
addikt

A részecskegyorsítók korában valóban nagy feladat lehetett megoldani az oldódási tényezőt. Kicsit bagatell volt a kérdés szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13160) DeFranco válasza csemberlen (#13157) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a chemtraillel programozzák a chipet a tablettában. a golyóban van a chip. ;]

(#13161) csemberlen válasza Rivaul (#13159) üzenetére


csemberlen
őstag

A gépemen van 30 perces, és 120 perces progi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13162) Aidan85 válasza DeFranco (#13154) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Szintén első mosogatógép, utólag is köszönöm a rengeteg hasznos tapasztalatot, amivel segítettetek a döntésben. (Bosch SMS4032EU lett kiterjesztett garral) :R

Sóból mennyit kell beletölteni? 1,5 kg-os csomagot sikerült vennem, de első ránézésre nem láttam maximum vonalat vagy ilyesmit, vagy csak teletöltöm az adagolót? (a vízlágyítás beállítást azt értem :) )

(#13163) DeFranco válasza Aidan85 (#13162) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kitekered a kupakot, fogsz egy tölcsért (vagy óvatos vagy) és feltöltöd tökig. vizet nyilván kinyomja, azzal ne foglalkozz. mehetne akár a menetes cső tetejéig is, biztonságból legyen alatta egy centivel. de nyugodtan teletöltheted, persze ésszel, nem megtömködve mint a szarvasi unipresszt :D

(#13164) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Orulok hogy ratalaltam erre a kis forumra, mert pont idevago problemam van es bizom benne hogy tudtok tanacsot adni.

Mosogatogepunk (pontos markat nem tudok most, max este megnezem, Whirlpool tobb eves) szerintem kritikan alul mosogat. Igazabol nem vagyunk jartasak ezen a teren, elso mosogatogepunk.
Vettunk bele folyekony tisztitoszert amivel atmostuk a gepet, mar ketszer is.
A poharak borzalmasan foltosak...feher orias foltok mindenutt es igazabol ez a legzavarobb.
A tanyerokon nem latni ezeket ha esetleg lennenek.
Illetve (valoszinu nem vagyunk rutinosak meg) de a gepbe betett mondjuk szoszos, fagyis, martasos tanyerok, tehat amikre raszarad a maradek ott sem mindig mosogat tisztan.

Eloszor bioboltban vettunk port, azt kezdtuk hasznalni, majd Lidl-es tablettat. Minta ugy tunne, hogy a Lidle tabletta latvanyosan szebben mos, de a fentiek meg igy is tapasztalhatok.

Minden tanacsot szivesen veszek!
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#13165) DeFranco válasza Gravity1234 (#13164) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vegyél egy 10-es finish quantumot (nem nem kapok jutalákot de az a legjobb, amit ismerek)

ha azzal is koszos marad, akkor hibás, ha nem akkor lásd pár hsz-szel lentebb.

a nagyon kajamaradékos eszcájgot egy csapásnyi vízzel le szoktam öblíteni mielőtt beteszem a gépbe.

(#13166) Aidan85 válasza DeFranco (#13163) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Köszönöm! :R

Eszembe jutott még egy kérdés, érdemes a gépet elsőre üresen elindítani és átmosatni?
Ugyanis a belseje, főleg a tányértartó műanyag keret fehérén látszik, hogy koszos, ujjamat végighúzva letörölhető. Kicsomagoláskor vízcseppes is volt, arra gondoltam páralecsapódás lehet, vagy még az üzemi utolsó vizes teszt lehetett. Vagy pakoljam be az egészet és leviszi az edényeken lévő maszattal együtt az egészet?

(#13167) DeFranco válasza Aidan85 (#13166) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én járatnám egyet üresen, max hőmérsékleten feltöltve mindennel (só, öblítő, mosogatószer)

(#13168) pjen válasza Aidan85 (#13166) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni kifejezetten mosogató gép tisztítót.Kis flakon,fejjel lefelé bele teszed lemegy egy progi és tiszta a gép.

(#13169) Aidan85 válasza DeFranco (#13167) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Oks, én is erre gondoltam, ártani nem árthat...

@pjen: ezt is megnézem, gondolom a gépbe való dolgok körül lehet találni ilyet a boltban.

Még úgyis lesz kis barkácsolás, annó nem gondoltunk mosogatógépre, és folyóvíz csak a fali csaptól jöhet, arra már megvan a kis T elágazó, de kell még valami rövid cső, hogy ne ott éktelenkedjen a mágnesszelepes befolyó víz csöve...

(#13170) csemberlen válasza Gravity1234 (#13164) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem át kéne gondolni a bepakolt edények állagát.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13171) Lipton válasza Gravity1234 (#13164) üzenetére


Lipton
őstag

Furcsa...
Nekünk is WH gép van, naponta minimum egyszer megy cca 6 éve. Semmit nem takarítok le előre, nem mosok le, max egy papír törlővel a "nagyját" leszedem és minden szépen elmosogat. Eddig volt kb minden piacon kapható tabletta (somat, dm, calgon, stb.) de látható különbség nem volt. Max hőmérséklet max program megy minden alkalommal - ezt hozzá kell tenni (cca. 2:15 az ideje). A pakolás szerintem fontos a gépbe de kb ennyi.

(#13172) Gravity1234 válasza Lipton (#13171) üzenetére


Gravity1234
tag

Igyekszem a tobbi kommentre is itt egyben valszolni:

- atobliteni mi is atszoktuk mielott betesszuk a gepbe
- kaja maradekot nem hagyunk rajta (tehat azert darabos allogu cucc nem kerul bele)
- 55 fokos programon szoktuk hasznalni, egyszer-egyszer 70 fokon. ezek kb 120 percesek
- Mivel egy etkezessel nem pakoljuk tele a gepet (nyilvan), igy van, hogy akar 2 napon at is "toltjuk" es akkor inditjuk el. (mondjuk ez a poharak ronda, feher foltossagat pont nem kene hogy befolyasolja szerintem)
- Bio mosogatogep port hasznaltunk eloszor, ennel sokkal jobbnak tunt a Lidl tabletta
- 2x atporgettuk mar a gepet tisztito tubussal (fejjel lefele berakos, stb)
- pakolasra probalunk figyelni, egymason nem nagyon van semmi

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#13173) pjen válasza Gravity1234 (#13172) üzenetére


pjen
félisten

Megnéztem.Az én gépem azt írja akkor foltos a pohár ha sok a só.Én megpróbálnék egy adag somat goldot ,ezek a bió dolgok nekem nem igazán jönnek be.Tablettát vagy gélt, :) bár a gél asszony szerint büdös.És akkor ne tegyél se sót se semmit csak a tablettát.

[ Szerkesztve ]

(#13174) Gravity1234 válasza pjen (#13173) üzenetére


Gravity1234
tag

Ok megprobalom, aztan reflektalok, bar ahogy irtam Lidles tablettaval is probaltuk.
1-2 hasznalat utan ugy tunik ezzel szebb, tisztabb mint a bio porral de talan ezen is marad folt.

U.I.: a bio por melle sem tettunk semmi mast es a tabletta melle sem... kellett volna?

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#13175) pjen válasza Gravity1234 (#13174) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,nem ismerem őket.Én egy darabig finist használtam majd kalgont,most mér jó régen somatot.

(#13176) junior11


junior11
veterán

Sziasztok. Kombinált tűzhelyet szeretnék venni szüleimnek, multifunkciós sütövel. Mora, Electrolux, Gorenje márkákat néztem, eddig talán az Electrolux EKK 54553 OW, MORA KS 755MW modellek azok, melyek tetszenek nekik. Szerintetek jó választás? Mora vagy Electrolux? Vagy ma már mindegy? Az electrolux sűtő része viszont több funkciót tud... Mit gondoltok? Köszi minden tanácsot. :R

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13177) Mercutio_ válasza Gravity1234 (#13174) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öblítő van a gépben?
Nálunk akkor volt foltos a pohár amikor elfelejtettem az öblítőt utántölteni.

A többnap mire megtelik nálunk is játszik, van 15 perces áztató program az a rászáradt dolgokat fellazítja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13178) kNG válasza luciferk (#13147) üzenetére


kNG
senior tag

Az ariel mosógél mellé is használtam természetesen. :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#13179) Gravity1234 válasza Mercutio_ (#13177) üzenetére


Gravity1234
tag

Nincs.

Amikor a bio port hasznaltuk, csak a por volt benne.
Most tablettazunk (ezzel jobbnak tunik), ebbe meg csak a tabletta.

Mindkettohoz kell meg oblito is?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#13180) DeFranco válasza Gravity1234 (#13179) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy kicsit gondold már át a helyzetet, meg közben olvasd már el a géped használati utasítását figyelmesen.

Utána töltsd fel a géped a megfelelő sóval meg öblítővel tegyél bele valami rendes, márkás tablettát aztán nézd meg 2-3 mosogatás alkalmával mit produkál.

Ennyi idő alatt már magad is megoldhattad volna a problémát, és ugyanezt leírtam tegnap is.

(#13181) pjen válasza Gravity1234 (#13179) üzenetére


pjen
félisten

Ha valami normális tablettát,nem bió és nem lidl hanem somat gold vagy finis 3-1 ben teszel bele nem kell semmi más.Nem mindíg a legolcsóbb a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#13182) Gravity1234 válasza DeFranco (#13180) üzenetére


Gravity1234
tag

Engedd meg, hogy valaszoljak a remek hangvetelu kommentedre.

"Egy kicsit gondold már át a helyzetet, meg közben olvasd már el a géped használati utasítását figyelmesen."
A gep a lakas tartozeka volt amit vettunk, papirjai nincsenek, viszont vannak forumok amik pontosan ezt a celt szolgaljak hogy az ember infot gyujtson es kerdezzen.

"Utána töltsd fel a géped a megfelelő sóval meg öblítővel tegyél bele valami rendes, márkás tablettát aztán nézd meg 2-3 mosogatás alkalmával mit produkál."
Ha jol remlik, azert is irtam ide, mert eloszor hasznalunk gepet es nem ertunk hozza es pont nem egyertelmu hogy most kell So, meg oblito pluszban vagy csak a tabletta.

Tegnap is leirtad, valoban, eppen ezert most meg ne eroltesd megad nem kell leirnod ujra, plane nem ilyen stilusban!

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#13183) Gravity1234 válasza pjen (#13181) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszi, akkor marad a tabletta mas nelkul.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#13184) pjen válasza Gravity1234 (#13183) üzenetére


pjen
félisten

Remélem sikerül,ha mégsem egy finis gép takarító még működhetne.kis flakon nem macera használni. :)

(#13185) pjen válasza pjen (#13184) üzenetére


pjen
félisten

Még valami,nem marad víz a gép alján mosogatás utána szűrő nem koszos?

(#13186) Gravity1234 válasza pjen (#13184) üzenetére


Gravity1234
tag

Olyan flakkonosbol, ahogy irtam mar megelozoleg 2-ot is belekuldtunk mar:) es atporgettuk a gepet.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#13187) DeFranco válasza Gravity1234 (#13182) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tisztelettel és objektíven írtam amit írtam, nem volt a stílus kötekedő, max. te vetted annak.

a géped használatija meg az interneten elérhető, ez nem kifogás.

de akkor sok sikert a projekthez :)

[ Szerkesztve ]

(#13188) cekkk válasza Gravity1234 (#13183) üzenetére


cekkk
veterán

De akkor legalább olyat amiben van minden, ne sima tablettát vegyél.

(#13189) harry válasza harry (#13146) üzenetére


harry
veterán

Ez lett végül: [link]
Felforr benne a víz, szóval jó lesz :D Hasznos, hogy van rá +1 év gari ha regisztráljuk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13190) fi:zi'k válasza harry (#13189) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Horror milyen áron mennek a vízforralók. Mi 8 éve kaptunk egyet, amikor még voltak Plus-ok (most Spar), akkor volt vmi 2e Ft ott. Többször le akartam már cserélni, de marad amíg meg nem pusztul. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13191) Lipton válasza Gravity1234 (#13174) üzenetére


Lipton
őstag

Az elejen meg toltogettem bele sot de egy jo ideje mar nem.
Mindenttudotabletta bele es ennyi. Azt veszem mindig amelyik a legolcsobbra jon ki (somat, calgon, denkmit). Nem lattam erdemi kulonbseget. Legtobbet somat megy bele mert arra szokott lenni 50% kupon ;).
Maxos program mindent visz.

[ Szerkesztve ]

(#13192) fi:zi'k válasza Lipton (#13191) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kupon, hol?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13193) Lipton válasza fi:zi'k (#13192) üzenetére


Lipton
őstag

Pontokat kell gyujteni.

(#13194) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

A minap lett beüzemelve egy nem mai gyerek, Lehel fagyasztóláda. Az oldala és az eleje elég keményen melegszik miközben a kompresszor dolgozik. A kezem 2-3 másodpercnél tovább nem állja. Normális jelenség ez?

(#13195) pjen válasza odipapa (#13194) üzenetére


pjen
félisten

A fekete rács megvan a hátulján,az is melegszik?A hûtô láda egy hôszigetelt láda+ kompresszor és kondenzátor.A hûtô láda elejében nincs semmi ami melegedhet,hacsak nem valami extra szerkezet.

(#13196) odipapa válasza pjen (#13195) üzenetére


odipapa
senior tag

F 310 ET a típusa.
Rács nincs rajta kívülről, gondolom, hogy ez az a megoldás amikor az lemez alá van beépítve. Jobb oldalába van a kompresszor, felette a legmelegebb a lemez, majd jobbra haladva az elején fokozatosan csökken a hőmérséklet, de még a bal oldalán is érezni hogy meleg.

(#13197) pjen válasza odipapa (#13196) üzenetére


pjen
félisten

Ha hût és nem megy állandóan a kompresszor akár jó is lehet.Kérdés mennyit fogyaszt.

(#13198) odipapa válasza pjen (#13197) üzenetére


odipapa
senior tag

Hűt rendesen, most még folyamatosan megy mert meg lett pakolva rendesen.
Csak a ideiglenesen lesz használva.
Én a a relatíve magas hőmérséklet miatt csodálkozom, mert ha valami lakótérbe lenne, keményen befűtene, főleg ilyen nyáridőben.

(#13199) flegga92 válasza odipapa (#13198) üzenetére


flegga92
senior tag

Nyugi, nekem a 2 hete vásárolt SAMSUNG RB29HSR2DSA/EF hűtőmnek sincs a hátulján rács és beüzemeléskor az oldala olyan forró volt, hogy alig bírta a kezem. Fel is hívtam őket, hogy valami nem okés, majd mondták, hogy teljesen normális később is itt fog melegedni csak nem ennyire.

(#13200) Gondwana


Gondwana
addikt

(LG GB5237SWFZ, akármikor körbemértem, +3°C volt a legnagyobb eltérés a felületén a falhoz képest - ehhez képest anyám Samsungja is izzik kívül)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.