Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) fi:zi'k válasza zoli03 (#13650) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gorenjének is vannak ilyen gépei, bár nem sok.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13652) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Samsung SC4030 (1600W) porszívót évek óta megelégedéssel használtam.
Most sikerült leégetnem, úgy tűnik.

Ahogy porszívóztam, a porszívó gurigája megakadt a szőnyeg szélében, aztán ahogy rántottam rajta egyet, azon pillanatban olyan hangot adott ki mintha bekapott volna a motor valamit, erősen lefogta a motort, majd 1 másodperc múlva füstölés és büdös szag. Persze azonnal kikapcsoltam és a dugóból is kihúztam. Mintha égett gumiszag jönne belőle, mintha a rántástól bekapott volna valami szigetelést.

Nos a kérdés az hogy ezt kb mennyiből javítja a Samsung szervíz, gondolom motorcsere?

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#13653) Acef válasza zoli03 (#13650) üzenetére


Acef
addikt

Gorenje vagy Samsung akciót keress, 70-75 körül.

(#13654) TRob1 válasza zoli03 (#13650) üzenetére


TRob1
veterán

Az említett Gorenje mosógépekkel jól jársz (alap 3 év gar), vagy LG, Samu keskeny elöltöltősben elég jó árban szokott lenni, "nagy tudással".

¤ R'n'R ¤

(#13655) zoli03


zoli03
őstag

A következőre módosult a kiszemelt mosógép: Gorenje W6402/S. Ahogy olvastam, 3 év garancia van rá, de ha regisztrálok, +1 évet kapok hozzá. Ez bármilyen boltból vásárolva érvényes (Mall.hu-ról akarom megrendelni)? A kollektoros motor mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#13656) Acef válasza zoli03 (#13655) üzenetére


Acef
addikt

Csak a HU importőrön keresztül behozott gépekre

(#13657) fi:zi'k válasza zoli03 (#13655) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mall.hu estén alaposan olvasd át a leírásokat, mert szürkeimportos és sokszor csak 1 év gari van.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13658) TRob1 válasza zoli03 (#13655) üzenetére


TRob1
veterán

"3. Az akció minden olyan üzletben érvényes Magyarország területén, ahol Gorenje készülékek szerepelnek a kínálatban. A Jótállási Nyilatkozat 3 plusz 1 évre (csak a 2015. 07. 01. – 2015. 09. 30. közötti időszakban vásárolt készülékekre vonatkozik) szól."

¤ R'n'R ¤

(#13659) zoli03 válasza fi:zi'k (#13657) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor melyik boltból vegyem? Jó lenne, ha nem 4-5e Ft lenne a szállítás. Amik vannak boltok Árukeresőn, azok közül kb egyiket sem ismerem.

(#13660) TRob1 válasza zoli03 (#13659) üzenetére


TRob1
veterán

Ingyen szállítással, tuti 3+1 garral jó lesz? :U

szerk: Vagy innen kicsit olcsóbban, de ki tudja mikor. Szintén hivatalos garral. Habár itt van szállítási díj, és érdeklődni kell hogy mennyi lenne a vége...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#13661) zoli03 válasza TRob1 (#13660) üzenetére


zoli03
őstag

Köszi, az Online Márkaboltok jó lesz. Én is végignéztem az első 10-15 boltot, de a Mall.hu után már annyira nem bíztam az értékelésekben.

(#13662) Jo3y


Jo3y
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék hűtő és fagyasztószekrény vásárlás kapcsán.
Beépíthető készülékeket keresek, az egyik csak hűtő lenne, a másik csak fagyasztó. Egymás mellé kerülnének, de mindegyiknek külön rész lett kialakítva anno a konyhabútor építésekor. 56cm szélesség és 180cm magasság áll rendelkezésre.
Próbáltam keresni, érdeklődni üzletekben, de elég gyér a választható készülékek sora, ebből a méretből fagyasztót csak egy típust találtam...
Alábbiakat találtam kis keresés után:

Hotpoint Ariston BF3022 NF I fagyasztó
Hotpoint Ariston BS3022V hűtő
Gorenje RI 4181 AW hűtő
Whirlpool ARZ 009/A+/8 hűtő
Elektrolux ERN 3211 AOW hűtő

A Liebherr modellek horror áruk miatt sajnos kiesnek. :(

Kérdés, hogy a fentiekből ajánlott-e valamelyik, vagy ezeken kívül van-e olyan ami szóba jöhet.

Köszönet előre is!

Joe

(#13663) polonic válasza polonic (#13642) üzenetére


polonic
félisten

Megvan a kiválasztott: [link]

Többe kerül az előbb említett árkategóriánál. De ez nagyon megtetszett.

Remélem, tényleg jó választás lesz. Szerdán érkezik.

(#13664) koxx válasza polonic (#13663) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez majdnem uaz mint amit linkeltem, csak ebben van grill funkció. (nekem nem ért ennyi plusz pénzt) Azért kíváncsi lennék milyen.

(#13666) M_o_g_y_i válasza #45553408 (#13665) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

[link] ;] :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13668) zolnagy válasza M_o_g_y_i (#13666) üzenetére


zolnagy
őstag

Na ott pont nem fog erre a kérdésre választ kapni. Kicsit magasabb színvonalú kávékról folyik a diskurzus, mint amit egy 20e alatti kapszulás tud. Persze kérdezni szabad, csak tapasztalat (igény) nincs ilyen gépre azon a fórumon.

(#13669) M_o_g_y_i válasza zolnagy (#13668) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Tom... :U
Azé vót a ;] smiley...

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13671) koxx válasza #45553408 (#13670) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

25k egy krups nespresso, teljesen vallalhato minosegu kavet keszit, persze egy jol kivalasztott kavekapszulan is sok mulik. Mi most kaptunk egyet az irodaba egy saeco automata melle, utobbi sajnos botranyosan szar es gyenge kavet keszit.

(#13672) M_o_g_y_i válasza #45553408 (#13670) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem sokkal nagyobb méretben kapsz pl. egy Saeco-t, ami tud E.S.E. podból főzni. Igaz ez még nem a "profi" espresso szintű főző, de szerintem a kapszulástól jobb. :U
(de kb. ilyen lehet max. egy kapszulás is - pár évet nyúzod, majd örülsz a hátralévő időnek, amit még kibír...)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13673) Mate válasza #45553408 (#13670) üzenetére


Mate
nagyúr

Kávépadosat semmikép se vegyél. Nagyon híg kávét csinál. Maximum podosat. Egy jó podos kávéfőző szerintem jobb, mint a nespresso. Viszont drágább és többnyire nagyobb is.

Viszont legjobb választás szerintem a darálós kávéfőző. A gond, hogy hangos és aránylag nagy. Járható út még esetleg, hogy otthon darálsz kávét vagy normális darált kávét veszel és ahhoz gépet.

Kapszulásból meg vagy nespresso vagy aldis martello. Nekem utóbbi jobban bejött. Egy ideig használtam és kapszula is olcsóbb, mint a nespresso-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#13674) McAdam6


McAdam6
tag

+1 az Al*is Martellora.

(#13676) Melack válasza #45553408 (#13665) üzenetére


Melack
veterán

Az Aldis tényleg jó otthoni nem profi használatra. A kapszulákat ki kell próbálni, nagyon sok féla/fajta van, de jó kv-t készít belőle.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13677) batagy válasza batagy (#13652) üzenetére


batagy
őstag

Samsung szervizben érdekődtem, egy motorcsere 15eFt.

Akkor érdemesebb új készüléket vennem?
Szóval Sencor SVC8?

Az érdekelne, hogy a Sencor SVC8-on, cső és a készüléktest találkozásánál, a cső elfordul-e a készüléktesten, úgy hogy a cső ne csavarodjon el?

A Sencor-nak milyen a szerviz háttere? Van hazánkban normális stabil képviselet és alkatrészellátás?

Kösz

(#13678) cekkk válasza batagy (#13677) üzenetére


cekkk
veterán

A Sencor-nak milyen a szerviz háttere? Van hazánkban normális stabil képviselet és alkatrészellátás?
Igen vana Fast Hungary KFt, az egyik legkorrektebb társsaság, amit nem tudnak javítani azt cserélik szó nélkül.

(#13679) alázógyík válasza cekkk (#13678) üzenetére


alázógyík
őstag

"az egyik legkorrektebb társsaság"

Ez így van, tényleg normálisak. :K

(#13680) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani melegszendvics sütőt? (toast) Nem fontos, hogy grillezzen, meg gofrit süssön, csak a melegszenya legyen jó. 10e alatt, esetleg akciósan. Köszi előre is! :R

(#13681) gorje válasza 5150head (#13680) üzenetére


gorje
senior tag

Csak is ez!
Vatera, jofogas, piac stb. Ilyesmi csak kep miatt linkelem. [link].
Legjobb es leghalasabb! Barmit raksz bele csak jo lehet! En mar mindent csinaltam benne. Pizza, hal, husok, na meg tobb ezer szenya es ki tudja meg mit:D
Jaj de szeretem Rozi-t! (En mar csak igy hivom:D) Ja es eleinte lezartam sutonek a grillezesnel hasznalatos gombvedo lemezevel. Azota gyartottam Rozi szajara es odaver ha kell!

(#13682) Mate válasza gorje (#13681) üzenetére


Mate
nagyúr

Valóban jó kis sütő és sok mindenre jó. Kivéve arra, amire neki kell....

(#13683) macilaci78 válasza 5150head (#13680) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy ismerősöm korábban ilyeneket forgalmazott. Magának otthonra Tefalt vett.
Sima háromszög-szendvicsnek szvsz tök mindegy, milyet veszel, az elv ugyanaz: két fűtőszál közt formába préseled a szenyát.
Érdemes olyat venni, aminek kivehető a formája, könnyebb tisztítani.
A pofákat összefogó fülecske legyen tartós, a többi elnyűhetetlen, ha nem dobálod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13684) Andris837 válasza macilaci78 (#13683) üzenetére


Andris837
senior tag

+1

5150head:

Véleményem szerint is teljesen mindegy, hogy most Tefal, vagy épp más márka. 10k árkategóriában széles választék, de a lényeges szempont a könnyű tisztíthatóság. Ha kivehető a sütőforma, akkor nyert ügy. A lényeg, hogy a "kopó" alkatrészeket nézd meg, hogy tartósak e. Többen panaszkodnak arra, hogy ezeknek a gépeknek rövid kábelük van, tehát mielőtt vásárolnál ezt is nézd meg.

(#13681) gorje:

Hehe, nekünk is van ilyenünk és nagyon nagyon szeretjük! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#13685) Rendo84


Rendo84
senior tag

Az Emag-on lévő HANSA márka, mennyire számít minőséginek?

(#13686) cekkk válasza Rendo84 (#13685) üzenetére


cekkk
veterán

Garancia nem lesz rá. Arra számolj.

(#13687) Rendo84 válasza cekkk (#13686) üzenetére


Rendo84
senior tag

Milyen értelemben?

(#13688) cekkk válasza Rendo84 (#13687) üzenetére


cekkk
veterán

Romániában laksz?
Itthon nincs szerviz hálózata.
Sőt az onnan vett pl Indesit gépeket az itthoni Indesit nem javítja meg.

(#13689) dik


dik
őstag

Azért annyira nem mindegy milyen szendvics sütőt vesz az ember én is most nézegetem őket mint itt felettem a kolega is. Hasonló a keret is mint amit ő megadott. Pár kiszemelt van néhol 1-2 tapasztali hozzászólás is van. Például az orion 3 az 1 masináját nagyon lefikázták hogy használhatatlan. Tönkremegy sűrűn. Van amelyiknek annyira silány a minősége letörik a füle és egyebek. Feleslegesen meg nem szeretnék én sem kidobni semennyit sem.
Nekem is valami megbízható kellene mert ahogy nézegetem elég sok a hitvány minőség közöttük. Kérdezném én is milyen márkát lenne érdemes venni!? Vagy esetleg konkrét tipus ami jól szolgál, ha van valakinek azt is szivesen veszem.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#13690) Rendo84 válasza cekkk (#13688) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nem ott lakom.
De a garanciát csak lehet érvényesíteni náluk valahogyan? Vagy teljesen bukó az ilyen?
Nem volt még garanciális problémám náluk, így nem tudom hogyan működik az ő hálózatuk, ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#13691) DeFranco válasza dik (#13689) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a neuralgikus pontok ismertek:

- hátsó zsanér szétesik
- első záró kilincs/bilincs törik
- kivehető betét van vagy nincs, ha nincs, akkor macerás takarítani
- rövid a kábele

innentől kezdve nincs más dolgod, mint elmenni egy áruházba, és a látás valamint a tapintás csodájával meggyőződni róla, hogy melyik erős kialakítású, melyik stabil, és melyik nyeklik, nyaklik már ha hozzányúlsz akkor is.

a szerkezet többi része egy fűtőszálból áll, ami egyszerűbb még egy ÉNB epizódnál is, gyakorlatilag ha nem állsz rá egy kamazzal nem fog tönkremenni záros időn belül.

ezek után mit szeretnél? hogy azt mondjuk vegyél tefalt/philipset/hausmeistert? minek, ha el tudsz menni és meg tudod nézni ezeket a tisztán fizikai paramétereket magad is?

(#13692) cekkk válasza Rendo84 (#13690) üzenetére


cekkk
veterán

Nem értem, hogy miért Romániából akarsz mosógépet venni.
Biztos nem fognak veled foglalkozni utána mert itthon ők megfoghatatlanok.

(#13693) Rendo84 válasza cekkk (#13692) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nem szeretnék mosógépet venni.
Ha ennyire biztos vagy ebben, akkor miért nincs még tiltólistán ez a cég nálunk, ha a garancia náluk csak papíron létezik, valóságban pedig nincs is ilyen?

(#13694) dik válasza DeFranco (#13691) üzenetére


dik
őstag

Igazad van el lehet menni kb. 20-30 helyre is szétnézni aminek a költsége több mint maga a készülék. Szerintem aki erre jár valami olyat szeretne válaszul kapni, hogy mondjuk RUSSELL HOBBS 20930-56/RH CLASSICS tökéletesen teszi a dolgát mert nekem x ideje szolgál tökéletesen. Vagyunk itt páran így gondolom van néhány embernek valamiféle tapasztalata ezekkel kapcsolatban. Tehát én valami ilyesmire lennék kíváncsi. De szerintem mások is. Igen lehet azt mondani az elve ahogy működnek egyszerű csak azért nem mindegy 1 perc alatt szétmegy (mert a kínai a szárkúpban olyanra rakta össze) vagy évekig szolgál.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#13695) DeFranco válasza dik (#13694) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, hát továbbra is fenntartom, hogy érdemesebb erre egy auchant tescot media marktot keresni a közelben, és végigtapogatni a kínálatot, mert ha van 5 típus, abból egy biztos jó lesz, így meg vakra szerzel be (ugyanonnan) valamit. ha kapsz éppen olyat.

de ha neked típusajánlás kell, akkor fogsz kapni. Philips HD2432 használjuk vagy 7 éve, kiválóan süt, grillez, gofriz, kivehető, takarítható, strapabíró, nem láttam ennél strammabb megoldást még.

sok sikert a beszerzéshez.

(#13696) dik válasza DeFranco (#13695) üzenetére


dik
őstag

Tescoban jártam pár napja végignéztem őket majdnem ráraboltam az orionra. Még jó hogy nem tettem mert amint írtam nagyon sokan megjárták vele. Szóval ennyit arról kinézek valami megtapogatom és megveszem. Az itt kevés. Köszönöm a javaslatodat. Megadtam a 10 rugós max árat így várom mások hozzászólását is a témában. Ki mit mond milyen van ami jó... :) Ja és persze értelem szerűen amit még be lehet szerezni olyan javaslatokat várok. Mert amit nem azzal sokra nem megyek! :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#13697) cekkk válasza Rendo84 (#13693) üzenetére


cekkk
veterán

Mégis kinek kellene őket letiltani? Egy külföldi céget amit kintre jegyeztek.
Olvass utána, hogy elállás után nem adták vissza a pénzt. A hibás termékeket nemnem cserélték stb...

(#13698) macilaci78 válasza dik (#13694) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én ezt vettem május 10.-én. Fasza, jól szuperál, nincs rá panasz. A kábel tényleg rövid, épp annyira, amennyire a mi konyhánkban szükséges. :D

Volt korábban Hauser, az nem volt kivehető formás, bírta, amíg le nem esett és el nem tört. Egy másik szintén 5-6k árkategóriájú 2 év használat alatt a eltört a fogantyú felőli záróelem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13699) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni.
Szeretnénk szabadonálló alulfagyasztós hűtőt venni. Az ár max. 160e.
Három lehetséges márkában gondolkodunk:
Samsung, LG, AEG. Jó lenne, hogyha NoFrostos lenne + minél nagyobb "A" (A++, vagy A+++)

A segítséget előre is köszönöm! :R

U.i.: Egy kicsit az AEG felé hajlunk, mivel a mosógép, a mikró és a konyhai rádió is az és semmi gondunk vele! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13700) Dave™ válasza Dolphine (#13699) üzenetére


Dave™
nagyúr

AEG=Electrolux, ami nem rossz, de egyrészt túl sok garanciát sem kapsz hozzá, másrészt a minősége sem az, amit egykor az AEG jelentett. vedd fel a listádra a Bosch/Siemens hűtőket, 5 év garanciával adják a legalább A++ modelleket, a keretedből kijön egy A++ lowfrost 250/92L-es Bosch vagy Siemens.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.