Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) cekkk válasza Rendo84 (#13350) üzenetére


cekkk
veterán

Gorenje oldalán ezt írják:
Immár lehetséges a több szinten, azonos időben történő, illatok és ízek keveredése nélküli sütéss. A különleges módon megoldott levegő áramoltatás és a jellegzetes sütőkamra forma gondoskodik arról, hogy az ételek egyenletesen süljenek meg minden tálcán. Mivel a sütőkamra űrtartalma figyelemre méltóan nagy, ezért áttekinthetősége is kítűnő. A Superior modellek nem kevesebb, mint 5 szinten való egyidejű sütést tesznek lehetővé, tehát sok-sok pizzát vagy süteményt is el tudunk készíteni egyszerre

(#13352) macilaci78 válasza Rendo84 (#13350) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem lehető legrövidebb idő alatt a lehető legmesszebb elfutni. :N

Én sem tudom, mi az a forró levegő funkció. Ha tippelnem kéne, a légkeveréssel ellentétben ez inkább hőlégbefújás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13353) Zola007 válasza Blaise (#13347) üzenetére


Zola007
veterán

Én nem vennék ilyen kis hűtőt
nem fogyaszt kevesebbet mint egy 300 literes kombinált, cserébe hamar megbánod majd.

Én egyedül majdnem telepakolok egy ilyet (mondjuk és sokat eszem :D )
A márka nem rossz választás, a lényeg, hogy beko, indesit, ariston, stb kerüld
Én egy ilyet vettem 2 hónapja, elégedett vagyok vele [link]
Egy hasonló méretű Gorenjét cseréltettem ki rá, itt írtam róluk véleményt [link]

Panelba minimum A++ hűtőt vegyél, mert a nyári melegeket a többi nem bírja kompenzálni, max az inverteresek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13354) Zola007 válasza Zola007 (#13353) üzenetére


Zola007
veterán

gáztűzhelyből anyáméknál egy Electrolux üzemel vagy 7-8 éve hibátlanul
Mora tűzhelyekkel sok volt a gond korábban

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13355) Blaise válasza Rendo84 (#13348) üzenetére


Blaise
veterán

Szóval egy ilyen drágább Electrolux sütő nem ad annyi kényelment pluszban, hogy megérje a felárat?

(#13356) Rendo84 válasza Blaise (#13355) üzenetére


Rendo84
senior tag

Szerintem semmiképpen.
Én pl ilyet vennék: [link]
2 év gari, 4 db tűzhely, szikragyújtás, sütő világítás stb...

Amit te néztél: [link]
Ez annyival tud többet, hogy van kijelző és időzítő, + Grill. Itt viszont csak 1 év garit adnak.

[ Szerkesztve ]

(#13357) Dave™ válasza Blaise (#13347) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy embernek elég, neccesen kettőnek is (igényektől függ), de ha aktívan használjátok ketten, akkor már könnyen limitálhat. Hűtőt meg nem 2-3 évre veszel, hanem jó esetben inkább 8-10+, szóval a helyedben inkább a 200/90-esek felé nézelődnék.

(#13358) macilaci78 válasza Rendo84 (#13356) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt írta, nem úgy van kialakítva a konyha, hogy a sütő villany legyen. Szóval egy konnektor sincs a sütő közelében, amit esztétikusan meg tudna közelíteni. Innentől kezdve minden olyan extra, ami villanyáramot kér, értelmetlen lehet a szemében.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13359) #33253120 válasza macilaci78 (#13358) üzenetére


#33253120
törölt tag

+Hint:
Gázáltalány is írva lett, tehát senkit nem érdekel mennyit eszik a gáztűzheĺy, de a villany meg zsebbenyúlós.

[ Szerkesztve ]

(#13360) Zola007 válasza macilaci78 (#13358) üzenetére


Zola007
veterán

villanytűzhelyet egyébként se konnektorba kötünk.
Ha nincs minimum 1x32A, de ajánlottan 3 fázis, akkor tényleg felejtős

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13361) Acef


Acef
addikt

Elektromos sütő:
- kb. 35 Ft/h fogyasztás: ~ 5-700 Ft/hó, cserébe gyorsabb és egyenletesebb a sütés.
- a főzőlap fogyasztana sokat, ha ez számít, akkor az legyen a gázos.

Légkeverés/hőlégbefúfás:
- 120-150 fok felett nem lesz hús íze a sütinek.
- a légkeverés és a hőlégbefúvás nem minden sütihez jó, oda inkább a sima alsó-felső kell.
- a többszintes sütéshez, egyenletes hőmérséklethez kell a hátsó, harmadik fűtőszál.
- a mindennapi használatban nem feltétlenül kell a hőlégbefúfás.

[ Szerkesztve ]

(#13362) Blaise válasza macilaci78 (#13358) üzenetére


Blaise
veterán

Konnektor van, de nem lett külön olyan erős ág odarakva.

(#13363) Rendo84 válasza macilaci78 (#13358) üzenetére


Rendo84
senior tag

És te hol olvastál a hsz-emben arra utalást, hogy én azt írtam neki, hogy válasszon villany sütőt??? [link]
Vagy netán ebbe a hsz-embe szerettél volna belekötni? [link]
Ha értelmezni tudod amit írtam, akkor azt jelenti, hogy fölösleges ennyi pénzt kiadni egy olyan gázos tűzhelyért, ami nem "multifunkciós".
Nem tudom miért, de a jó indulat meg van benned, minden szinten!
Ha te sima konnektorba villamos sütőt szeretnél dugni, akkor te nagyon merész ember lehetsz. :DDD
Érdemben a hozzászólásaiddal gyakorlatilag semmit nem segítettél sem nekem, sem pedig a fórumtársnak. De azért bele kell kotnyeleskedni akkor is, ha nem értesz hozzá, ugye? :)

(#13364) pjen válasza Rendo84 (#13363) üzenetére


pjen
félisten

Pedig lehet sima konnektorba villany sùtô.nekem az elôzó tüzhelyem egy karancs kombi volt és a mostani is gáz égô+konnektoros villany sùtô.

(#13365) laszlo168 válasza pjen (#13364) üzenetére


laszlo168
senior tag

Az enyém szintén olyan, gázégő, és villany sütő, és konnektoros, Pelgrin.

(#13366) fi:zi'k válasza pjen (#13364) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekünk is ilyen volt az előző. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13367) canniball válasza laszlo168 (#13365) üzenetére


canniball
nagyúr

Dettó, csak Pelgrim. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13368) Zola007


Zola007
veterán

gázlapos villanysütő mehet, villanytűzhely nem. Azt csak direktbe lehet kötni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13369) cekkk válasza Zola007 (#13368) üzenetére


cekkk
veterán

Ez nem teljesen igaz, mert ha két fázis kell neki, akkor oda viszed a két fázist, 65-ös dobozokba be raksz két aljzatot, majd veszel 3*1.5-s kábelt(ugye azon elmegy a 2*16A) és a másik végére dugvillát raksz és már be is van dugva a konnektorba.
Hogy ez mennyire életszerű és mennyire nem az kérdéses.
Vidéken én lehet így csinálnám a villámlások miatt, elég sok az ilyen jellegű kár erre felé.

[ Szerkesztve ]

(#13370) junior11 válasza pjen (#13364) üzenetére


junior11
veterán

Nálunk is a nemrég vásárolt Electrolux (kombinált, felül gáz, sütője villany) konnektorról megy.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13371) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a Bosch SMV41D10EU beépíthető 12 teritékes mosogatógépről?

Jó vétel lenne szerintetek, véleményt nem nagyon találtam..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#13372) Rendo84 válasza pjen (#13364) üzenetére


Rendo84
senior tag

Gyakran előfordul, hogy 25 A áramot vesznek föl és ha a villamos hálózat alul méretezett, vagy szakszerűtlenül van bekötve, az tűzveszélyes.
Olyan helyen ahol védőföldelés nincs, nem hogy nem szabad bekötni, de tilos!
Nem hiába találták ki, hogy csak szakember csatlakoztathatja hivatalosan a hálózatra, egyébként a garancia sem érvényes.
Nem véletlenül szokták úgy, hogy a tűzhelynek és a sütőnek, külön-külön ki kell építeni egy áramkört.
Sütőknek elég a 16 A, a tűzhelynek viszont már kell a 25 A-es áramköri biztosíték.
Tehát 16 A-hez 1,5 mm2 a 25 A-hez a 2,5 mm2 keresztmetszetű réz vezeték (minimum)!
Ha ezek a feltételek nem adottak, az ember a saját életével játszik, az esetleges anyagi károkról nem is beszélve. Én pedig kétlem, hogy nálatok minden dugalj-hoz, ilyen rendszer van bekötve?

[ Szerkesztve ]

(#13373) pjen válasza Rendo84 (#13372) üzenetére


pjen
félisten

Ezt azért átgondolnám a helyedben. :((

(#13374) zoltan6 válasza junior11 (#13370) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem keveri itt mindenki a dolgokat,van elektromos tűzhely,és főzőlap.ezek beépíthetőek,kábeles bekötéssel.és van a szabadonálló kombinált tűzhely,aminek elektromos a sütőrésze.na ez dugvillás bekötésü.álltalában manapság már ez az elterjedtebb,a gázos sütőrészű ritkaság.

(#13375) cekkk válasza Rendo84 (#13372) üzenetére


cekkk
veterán

Főzőlapot értesz tűzhely alatt?
Így elég zavaros, mert a tűzhely, leget gáz/kombinált vagy full elektromos.

(#13376) Rendo84 válasza pjen (#13373) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nem nekem kell, hanem azoknak, akik felelőtlenül azt hiszik, hogy bármilyen konnektorra rácsatlakozhatnak.

(#13377) Zola007 válasza cekkk (#13369) üzenetére


Zola007
veterán

3x1,5-en nem megy el a 2 fázis, de nem is ez a lényeg.
egyébként csak
célszerű egy terhelt hálózatot minél kevesebb helyen megbontani.
villámlásra meg ott a kismegszakító
egyébként is ha már valaki csinál egy rendes hálózatot és házról van szó, akkor érdemes rászánni azt a 70-100e Ft-ot egy épkézláb villámvédelemre és itt nem a túlfeszvédős elosztókra gondolok.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13378) Zola007 válasza cekkk (#13375) üzenetére


Zola007
veterán

elektromos tűzhely: alul, felül elektromos
elektromos főzőlap: csak egy főzőlap, sütő nélkül
kombinált tűzhely: gáz főzőlap, villany sütő
gáztűzhely: alul, felül gáz, esetleg elektromos grill

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13379) junior11 válasza zoltan6 (#13374) üzenetére


junior11
veterán

Igen, nekünk szabadon álló kombinált tűzhely van (a főzőlap gáz a sütő villany), ez: [link], a szerelő szerint használhatjuk konnektorról.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13380) pjen válasza Zola007 (#13377) üzenetére


pjen
félisten

3x1,5 kábelen elmegy a 2 fázis+fòld,de akkor 400 voltot kap a 230V os fogyasztó.Villámlásra meg nincs ott a kis megszakító.Egyébként szerintem egy jól ki épített villám és túlfesz védelem 3 fázisra nagyon szûken jön ki 100K ból.Egy jól konfigurált lakás biztosítás viszont havi 3-4 ezer forintból megvan és nem csak a villám ellen véd.

Junior11:nekünk is gáz fôzô lapok+ vill sütô,gyárilag villás dugóval szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#13381) Zola007 válasza pjen (#13380) üzenetére


Zola007
veterán

elég érdekes felfogás :U
Elárulom, hogy a lakásbiztosítás villám ellen nem véd, max kifizetik utólag a keletkezett kárt.
Viszont ha elektromos tűz miatt leégett a lakásod, amit 10-20-40 év munkájával kapartál össze, akkor nem lesz teljes értékű az öröm az arcodon, bármennyit is térít meg belőle a biztosító.

Én a bajt megelőzni szeretem, nem utólag helyrepofozni.

1 fázisra 32A, 12 körre biztos kijön 70-ből, tavaly kaptam rá árajánlatot. Bár annyi igaz, hogy ez vidék, nem pesti árak, de a cuccok ott se kerülnek többe, maximum a munkadíj pofátlanabb.

Villámlásra pedig ott van a kismegszakító, mert értelmes szerelő tűzhelyet nem tesz azonos körre más fogyasztóval

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13382) cekkk válasza Zola007 (#13377) üzenetére


cekkk
veterán

Kimarad előle, hogy 2 kábel viszel, kettő 3*1.5-t.

villámlásra meg ott a kismegszakító
Villamos szakik majd kérdezz már meg erről, én már láttam olyan házat ahol közvetlen ott csapott be a villám és a villanyórát is kilőtte a dobozból, kismegszakítón meg simán áthúz akkora feszültség.

akkor érdemes rászánni azt a 70-100e Ft-ot egy épkézláb villámvédelemre és itt nem a túlfeszvédős elosztókra gondolok.
Inkább 1 millió, 70-80 ezerből egy mérőhelyet nem csinálnak meg, nem hogy rendes villámvédelmet.

[ Szerkesztve ]

(#13383) Zola007 válasza cekkk (#13382) üzenetére


Zola007
veterán

teljesen mindegy, 1,5-es réz falban, vakolat mögött védőcsőben, főleg ha még nem is MCu hanem kényelem miatt MT, akkor csak 10A-es biztosítót szabályos rárakni.
Így 2 fázison van max 20 ampered, ami optimálisan 4-4,5 kW-ig terhelhető, tehát ha rendesen van megcsinálva a hálózat, akkor is csak 2, max 3 főzőlapot tudsz egyszerre használni a 4 + sütőből.
Nem egyszerűbb akkor már megcsinálni neki egy rendes külön hálót?

Ha pedig 3 fázisra bővít valaki, akkor a jövőre való tekintettel szintén megkérném rá a 3x25A-t minimum
Igaz, hogy egyszerre fáj az a 200e Ft a +43A bővítés miatt, de később sok fejfájástól menti meg az embert.

Villámvédelemről volt szó, nem mérőhelyről. A mérőhely + szonda egyébként is költség, ha van benne külön villámvédelem, ha nincs.
60 az anyag, 10 a munkadíj
3 fázisra értelemszerűen nagyobb költség

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13384) pjen válasza Zola007 (#13381) üzenetére


pjen
félisten

Lehet hogy érdekes felfogás,de szerintem ahol vill tüzhely van ott általában min 3x15A van.Ha elkezdesz számolni egy cserelhetô betétes 3 fázisú túl fesz levezetô(valami normális típus)egyedül több mint 70 K.Akkor még nem számoltam2 fefogó rúdal,8-10mm acél levezetôvel,kúpcserépbilincs,perem kapocs stb.És ez mind nem jelenti azt,hogy a villám nem ballag be avill dróton,a telefon kábelen vagy mint nálam és vagy 20 szomszedomnál a kábeltv koax kábelén.A kismegszakítórol meg annyit a villam ugymegy át rajta minha ott sem lenne.

(#13385) cekkk válasza Zola007 (#13383) üzenetére


cekkk
veterán

Az interneten böngészve a villámhárítók kiépítésének áráról csak nagyon szórványos információt találtunk, hiszen ez függ a ház nagyságától, alakjától, tetőszerkezetétől (is). Nagyjából számolva egy 100 négyzetméteres ház mechanikus védelmét 100 ezer forint körüli összegből lehet megoldani, míg a többlépcsős rendszer kiépítése milliós nagyságrendű kiadást jelent.
[link]
Volt egyetemi tanárom Husi Géza. Ha jól emlékszem debreceni vagy, lehet mond neked valamit ez a név.

Nem egyszerűbb akkor már megcsinálni neki egy rendes külön hálót?
Egyszerűbb, de nem is arról volt a vita, hanem, hogy nem dugós, hanem közvetlen csatlakozós, de meglehet csinálni konnektorosra is.

Villámvédelemről volt szó, nem mérőhelyről. A mérőhely + szonda egyébként is költség, ha van benne külön villámvédelem, ha nincs.
Azért hoztam fel, mert nem hiszem el, hogy egy normális villám védelem ennyiből ki jön, ami kis megszakítókban is van távolság azon egy közeli nagyfeszültségű villám simán áthúz és nem érsz vele semmit.

(#13386) Zola007 válasza pjen (#13384) üzenetére


Zola007
veterán

Ne magadból indulj ki, hidd el, nagyon sok helyen tré a hálózat.
Abszolút nem alap, hogy ahol villanytűzhely van, ott van elég elektromos betáp vagy 3 fázis.

Mostani bérlakásban 1x25 A van, mellé villanytűzhely. teljes terhelésen már le is old.

Illetve 2 hete akartam kivenni egy másik lakást, "állítólag" fel lett újítva a villamos hálózat 3 éve.

Na ez annyiban merült ki, hogy 1x16A alaphálózatból 1db 16-os biztosítóval lett megoldva a komplett(!) konyha elektromos betáplálása, amiben benne foglaltatott 1 mikró, 1 mosogatógép és egy 8,6 kW összteljesítményű kerámialapos villanytűzhely.
És állítólag hivatásos villanyszerelő kötött anno mindent, számláva.

Mivel villanytűzhelyet csak fixen lehet kötni, ott hogy oldod meg a lecsatlakoztatást konnektor nélkül?

villámvédelemnél 1 fázisról beszéltem, nem 3-ról

Telefonkábelen beballaghat, mert egyrészt nincs, másrészt ha lenne is, úgysincs hálózatba kötve, mert saját ellátású.

Koax-ra valóban nincs rendes gyógyír, de ismétlem, hogy a villamoshálózat védelméről beszéltem, nem arról, ha a szomszéd fája villám miatt rádől a tetőmre, szóval kérlek ne sarkítsunk :N

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13387) #33253120 válasza cekkk (#13369) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ööö...
Tolmácsot kérek...

Vagy én nem értem hogy szeretnéd, vagy ha értem akkor nem kicsit szakmaiatlan amire gondolsz.

Szerk.:
Megolvastam a topicot Cekk-től a végéig...
Inkább nem mondok semmit, azt is csak halkan...

[ Szerkesztve ]

(#13388) cekkk válasza #33253120 (#13387) üzenetére


cekkk
veterán

NAVos tetszik lenni? :DDD

Mivel nem villanyszerelő vagyok, sőt még villamos mérnök sem így könnyen lehet.
Amit mondani akarok, hogy kis távolságon a villám csapás sorát keletkező feszültség át tud húzni, hiába csapódik le a kismegszakító ott át megy az áram, ha nem így lenne akkor nem lenne villám kár.

Nem jól mondom?

[ Szerkesztve ]

(#13389) Zola007 válasza cekkk (#13385) üzenetére


Zola007
veterán

Nem mond a név semmit, mert molekuláris biológus vagyok, nem villanyász.
Viszont ezeket a saját és más kárán tanultam meg.

Az árra megint nem tudok mit mondani, kértem egy cégtől árajánlatot B, C védelemre, ennyit mondtak Schneider cuccokkal.

Meg lehet csinálni konnektorosra, persze, én mondjuk nem csinálnám, de mindenkinek lelke rajta.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13390) #33253120 válasza cekkk (#13388) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem tetszik. Mármint NAV-osnak lenni. :)

Villanyszerelő vagyok.
"mert ha két fázis kell neki, akkor oda viszed a két fázist, 65-ös dobozokba be raksz két aljzatot, majd veszel 3*1.5-s kábelt(ugye azon elmegy a 2*16A) és a másik végére dugvillát raksz és már be is van dugva a konnektorba."
Na ezzel nem értettem egyet... :)

(#13391) cekkk válasza Zola007 (#13389) üzenetére


cekkk
veterán

Ez a B,C a MSZ EN 62305 szabvány szerint lett volna több lépcsős védelem?

(#13390) T_chris
Jogos, az egyet nem értés. Mert ide kell a tolmács tényleg.
Én ezt úgy gondoltam, hogy két 16A fázis külön külön 3*1.5 kábelen oda vezetni ott neki 2db 65 mm doboz oda aljzat és a sütőn vagy főzőlapon aminek bekötése van oda meg csinálni kábelt és az egyik vége dugós.
Van olyan főzőlap amihez külön külön kell a két fázis bekötni ha jól tudom.
Erre írtam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#13392) Zola007 válasza cekkk (#13391) üzenetére


Zola007
veterán

passz, 2 dolgot kértem: minőségi anyagok és minőségi munka
Azt már megtanultam, hogy közműveken nem érdem spórolni, mert később sokkal több a sz.pás vele.
Lehet, hogy Pesten sokkal drágább ennek a kivitelezése, azt elfogadom.

Nálunk 70e Ft + anyagból (úgy 50-be volt) kifestettek jó minőségben 100 m2-t,
Ismerősömnek Győrben ugyanennyit 900e Ft-ból akartak (anyaggal), így végül Borsodból vitt Győrbe festőt magával 1 hétre.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13393) pjen válasza Zola007 (#13386) üzenetére


pjen
félisten

Elhiszem,hogy sok helyen "tré"a hálózat.Az alap az volt lehet e vill sütôt villás dugóval csatlakoztatni:LEHET!
Egyébként szerintem még mindíg lehet kapni reteszelt vill tûzhelyet amely akár 1x16A röl is müxik.
Telefonod,hogy nincs a Te dolgod,nekem van.Sétálós(deckt) a bázis ahová a telefon zsinór megy az be van dugva a konnektorba.Nem sarkítok,én is ki húzom a Tv t ha villámlik és otthon vagyok,de nem vagyok mindíg otthon,azonkívül iker házban lakom.Nem sajnálom azt a havi 3-4 ezer forintot,hogy baj esetén legyen mibôl ujrakezdeni.

(#13394) #33253120 válasza cekkk (#13391) üzenetére


#33253120
törölt tag

Alakul, majdnem jó...

Zola007 (13392)
Hetente hívnak pestre hasonló okok miatt...

(#13395) #33253120 válasza pjen (#13393) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sütőt lehet.
Ha a teljesítménye az átlag fali aljzat terhelhetősége alatt van. (16A)
Főzőlapok emiatt kiesnek a körből, kivéve, ha gázos, és a villany csak szikráztatni kell. Ja, a tűzhelyek is az utóbbi kategóriát képviselik.

De attól függetlenül, hogy lehet, ma már nem szoktuk dugvillásra kialakítani.* Ott a 65mm-es doboz, és abban kötünk, valami oldhatóval. Pl csatos wago...
*Szerk.: Gyakori, hogy a mai gagyi szerelvények, csak 10A-t tudnak. (És ha a tulaj választ szerelvényt... )

[ Szerkesztve ]

(#13396) zoltan6 válasza Zola007 (#13392) üzenetére


zoltan6
őstag

ezt én is utálom hogy ennyire eltérő árak vannak országszerte,pest a legdurvább 1,5-2 szeres árakkal kell simán mindent számolni,de a fizetések is ennyivel többek. multkor jöttem haza kelet magyarországról a dunántúlra,ugyanazon benzinkút hálózaton levő árak arányosan nőttek ahogy közeledett az ember a dunántúl felé,50-80ft/liter eltéréssel.
de bemész egy tescoba,akár csak egy zsemlét veszel,a nyugati országrészben jóval drágábban veszed meg,mint keleten. :(

(#13397) Zola007 válasza pjen (#13393) üzenetére


Zola007
veterán

Én is kihúzom amit lehet, de ahogy írod, mi sem vagyunk mindig otthon, amikor hirtelen jön egy vihar.

Biztosításunk a maximális házra, amit csak kötni lehetett, de ettől függetlenül nem bízom csak erre a dolgot.

Lehet kapni még reteszest, de akkor inkább maradnék a gáznál
Vagy akinek nincs sok lapra igénye, az vegyen egy 2 zónás indukciósat.
Én - és a legtöbb család - sokat főz, oda már kevés ha csak 2 lapot tudsz használni a szűk keresztmetszet miatt

Villanysütőt lehet, villanytűzhelyet továbbra sem. Ettől függetlenül láttam már villanytűzhelyet is dugvillázva, mert kishazánkban "okosba" és barkáccsal minden megoldható

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13398) canniball


canniball
nagyúr

Basszus első blikkre azt hittem a lakásfelújítós topikot olvasom... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13399) junior11 válasza canniball (#13398) üzenetére


junior11
veterán

;] :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13400) cekkk válasza #33253120 (#13394) üzenetére


cekkk
veterán

És mi nem jó még?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.