Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187201) Cseneles válasza -KP- (#187190) üzenetére


Cseneles
őstag

Azert ezt te sem gondolod komolyan. Ha hetente elkeszul egy dedikalt moziszoba az a 3000 pont 57evbe tellik. :DDD

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#187202) -KP- válasza Cseneles (#187201) üzenetére


-KP-
addikt

Én csak azt közlöm amit leírtak. Ha megtalálnám a hsz-t le is screenshotolnám neked. Gazdag amerikába nem elképzelhetetlen, hogy egyszerre több csapat dolgozik akár.

(#187203) fishme válasza -KP- (#187199) üzenetére


fishme
tag

Google chrome beállítások hardveres gyorsítás kikapcsolása megoldotta a problémát.

(#187204) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Tudja valaki esetleg hogy X3800 on miert valt at random az AVR Tune-In radio modba?

(#187205) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Igazából offban elektrotechnikai kérdésem lenne, felteszem itt, hátha tud valaki tanácsot adni, de ha nem, kérlek igazítsatok útba, hová forduljak.

Probléma: belépő szintű régi Denon AVR-X1300W erősítő és hozzá kötött szerintem nem annyira belépő Castele hangfallalakkal vannnak.

Néha nem szól a bal első hangfal. Az erősítőt nemrég alaphelyzetbe állítottam hát ha szoftveres a hiba, majd mérőmikrofonjával újra beállítottam, tehát szoftveres gond már nem lehet. Működött egy darabig ismét, tök jól.
Most ismét elnémult a bal első hangfal.
Kikapcsoltam, egy idő után bekapcsoltam, működik. Ilyet játszunk már hónapok óta, szól, nem szól a bal…..

Kérdésem: a vezetékek megbontása nélkül (amikor nem szól a bal, megcserélem a jobb és bal hangfalak csatlakozóit = ezt elkerülve = mert nagy meló, meg nem garancia hogy ad eredményt), hogyan tudnám méréssel, mérőműszerrel kideríteni, hogy a hangfal elektronikája a hibás, vagy az erősítő?
Van digitális feszültség és pl. sok Hz-ig mérő mérőműszerem.
A műszerrel, vagy akár hogyan is, hogyan tudom mérni, megállapítani, hogy amikor nem szól a bal hangfal, az a hangfal, vagy az erősítő hibája?
Köszönöm ha tudtok segíteni!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#187206) Borisz76 válasza VGYke (#187205) üzenetére


Borisz76
veterán

Mikor nem szól a bal hangfal, akkor fogod és az erősítő fenekénél szépen megcseréled a vezetékeket , a jobb / bal hangfalat.

Ha az erősítő bal kimenetére kötött jobb hanfal sem szól, akkor erősítő probléma.

Ha csere után megszólal a bal kimeneten a jobb hangfal és a jobb kimeneten a bal hangfal továbbra sem szól, akkor hangfal probléma.

Máshogy nem igen tudod......főleg nem bontás, mozgatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#187207) VGYke válasza Borisz76 (#187206) üzenetére


VGYke
addikt

Hát, ezt a módszert szeretném elkerülni, mert az erősítő fenekénél nekem (kis luk, nagy drótátmérő + szemüveg) nem pikk-pakk a drót csere + most is úgy van, hogy ha kikapcsolom, majd bekapcsolom, ha olyan a kedve, rendbejön a hangzás.
Tehát ha megcserélem és minden ok, az nem jelenti azt, hogy csere nélkül nem ugyan ez az eredmény ki és bekapcsolás, vagy forrás váltása után.
Szóval most, olyankor amikor nem szól a bal, kellene mérni valamit, hogy mi a különbség a jobb és bal hangszóró kimenetek között. De mit? Szerintem váltakozó feszültség mérése nem jó.
Mert ha nem szól a bal, és lehet mérni valami különbséget a jobb-bal között, akkor erősítő, ha nem lehet, akkor hangfal. Rosszul gondolom?
Itt a"feneke":

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#187208) Borisz76 válasza VGYke (#187207) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerelj banán dugót a hangfal kábelekre....pikk-pakk menni fog a csere :K

Nem ismerek egyszerűbb módszert.
Ha az erősítő eggyik oldala nem szól és kipróbáltad minkét hangfalat, akkor az a ludas.

Ha a jó oldalon kipróbálod mindkét hangfalat , akkor tudni fogod, hogy jó e vagy sem.....a hangfal.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#187209) drdr válasza VGYke (#187207) üzenetére


drdr
senior tag

Ha a hangfal hátulján a csatlakozó elérhető, akkor multiméterrel AC állásban mérhető feszültség, ha a bal végfok ad ki valamit. Ha esetleg teljesen zárlatos lenne a hangfal, akkor nem mutatna semmit a műszer, viszont ilyen esetben az erősítő védelme is működne és lekapcsolná az erősítőt.
A linken levő többutas hangszórónál, nem valószínű, hogy egyszerre több csatorna is tönkrement, esetleg belül elengedte egy forrasztás ami időnként mégis érintkezik, de ez valószínűleg recsegő hangot adna, illetve a doboz mozgatásával is hol lenne hang hol nem....
Szóval szerintem az erősítőben keresendő a (hardveres) hiba.
A képek alapján meglehetősen be van szorítva az erősítő... Kap elég levegőt? Szellőzik rendesen? Lehet a melegedés miatt nem szól egy idő után (!?)

(#187210) spiky03


spiky03
veterán

Leszedtem a végfok tetejét, és ilyen ventilátor van benne.
Ha jól mértem akkor 8cm x 8cm x 2cm:


Tudtok adni valami ajánlást olyanra ami ettől halkabb? :B

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#187211) Vikthor válasza spiky03 (#187210) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Noctua

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#187212) Quetz válasza spiky03 (#187210) üzenetére


Quetz
őstag

Rá van írva, hogy ez egy Toyon TD8025MS venti, 24V 0.11A, google méretei pedig 80x80x25mm.
A Noctuának nincs 24V ventije ebben a méretben. Van nekik viszont NA-VC1 néven 24V>12V konverterük, ami totál audiofil mert nyilak is vannak rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#187213) Rp526 válasza Quetz (#187212) üzenetére


Rp526
aktív tag

De szép ára van, főleg ha több is kell.

(#187214) MasterMark válasza Quetz (#187212) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy mindkettő ventit 1 headerre köti, akkor a két 12 voltos venti jó az egy 24 voltos helyre. :DDD

szerk.: Sorba kötve nyilván.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#187215) -KP- válasza spiky03 (#187210) üzenetére


-KP-
addikt

Ez milyen végfok? Hány venti van benne?

(#187216) spiky03 válasza -KP- (#187215) üzenetére


spiky03
veterán

T.amp E-1200.
2 db, ami a képen is látható.

@mindenki
Köszönöm szépen a tippeket, esetleg linkelni is tudtok pár példányt?:B

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#187217) Smiley válasza Quetz (#187212) üzenetére


Smiley
őstag

Vagy kell 600Ω-os ellenallas, amit akar lehet a venti moge is tenni. Win-Win es olcsobb mint a noctua szarja. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#187218) xxlongikaxx válasza VGYke (#187207) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Merj egy ellenallast a hangfalon akkor amikor nem szol kikotott kabelekkel, ha nem mersz semmit akkor vagy a hagvaltod a hibas vagy aminek nagyobb az hogy a hangszoro tekercs es a hangszoro csatlakozo kozotti vekony vezetek megtort.

Masik lehetoseg az hogy a Denonoknal szokott lenni olyan hiba hogy a kimeno csatorna releje kontaktos, nalam is volt ilyen, foleg ha regebbi tipus.

(#187219) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
Félig meddig idevágó kérdéssel kereslek benneteket. Egy haver vett egy Logitech Astro A50X típusú fejhallgatót és nagyon dícséri a hangminőségét. Mivel HDMI 2.1-es csatlakozó több is van a hátoldalán, illetve Bluetooth-t is tud, megfordult a fejemben, hogy lehet mindenesként is megállhatná a helyét.
Logitech G Astro A50 X bázisállomás vissza
Nekem a fő felhasználás PS5, LG G3-on Youtube, Netflix, filmek lejátszása Zidoo NAS pároson keresztül.
A kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint megoldható lenne e dugdosás nélkül az esti filmnézés Zidoo-n, tv-n, és a játék? S ha igen, akkor mit hova kellene dugni hozzá? Minden vezérelhető a fejhallgatóról.

Véleményeket, ötleteket előre is köszi.

(#187220) Mankó válasza Mankó (#187219) üzenetére


Mankó
veterán

Kilogikáztam: Tv-n, erősítőn kereztül nem tudom használni a fejhallgatót, max bluetooth-al. A leggyorsabb megoldás a konzolon keresztüli youtube, netflix, lejátszó program használata. Túl bonyolítottam. :DDD

(#187221) VGYke


VGYke
addikt

Na ez most tényleg OFF, ezer bocsánat! Itt problémáztam a rendszeremmel, de jobb-bal hangfalcserével kiderítettem, nagy valószínűséggel a belépő szintű DENON AVR-X1300W erősítőm bal első kimenete a hibás.
Tudtok olyan korrekt vállalkozást/szakembert aki orvosolni tudná a hibát?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#187222) VGYke válasza xxlongikaxx (#187218) üzenetére


VGYke
addikt

Kimeneti csatornánként van relé, azaz sok relé van, vagy csak egy? Mert ennek a hibája választ adna arra, hogy hol jó, hol nem jó! Nem úgy mint pl egy kondenzátor, ami ha bekakil, az már nem javul meg...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#187223) -KP- válasza VGYke (#187221) üzenetére


-KP-
addikt

Próbáld meg a márkaszervizt.

(#187224) Gino20 válasza VGYke (#187221) üzenetére


Gino20
őstag

Én őket [link] keresném meg, ha valami nyűgöm lenne.

(#187225) -KP- válasza Gino20 (#187224) üzenetére


-KP-
addikt

tapasztalat?

(#187226) VGYke válasza -KP- (#187223) üzenetére


VGYke
addikt

Na a Denon márkaszervíz ki? Mert az, aki anno lepecsételte a garis papíromat, már nincs.
Vagy, izé... most ez jelenik meg azon a címen ami volt.... :F
(szóval félmillás fejhallgatóra nincs szükségem / pénzem.... mert a címen csak ilyeneket látok)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#187227) VoidXs válasza VGYke (#187226) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A forgalmazó valóban a Horn, szóval ha márkaszervizt keresel, útba tudnak irányítani (a forgalmazó és a garis ügyintéző nem feltétlenül azonos). Ők viszik a Denon márkaboltot és az Audio Forumot is, ha ezek közül valamelyiket felhívod, valószínűleg tudni fogják a választ.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187228) Gino20 válasza -KP- (#187225) üzenetére


Gino20
őstag

Nekem szerencsére még nincs. Egy hm-es tag mesélt róla, hogy korrekt munkát végeztek neki, korrekt áron.

(#187229) BBéci válasza VGYke (#187226) üzenetére


BBéci
titán

Sok éven keresztül a Totel volt a Denon garis szervize, azt nem tudom, hogy változott-e.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#187230) Vikthor válasza BBéci (#187229) üzenetére


Vikthor
nagyúr

1-2 éve kértem tőlük árajánlatot, hogy javítsák meg az X7200-es erősítőm távirányítóját. Közel 60 ezres ajánlattal vigyorogtak, mire úgy döntöttem, hogy a 9 eurós utángyártott tökéletes megoldás lesz. És valóban, azóta is az teszi a dolgát. Nagyon el vannak szállva...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#187231) BBéci válasza Vikthor (#187230) üzenetére


BBéci
titán

25 éve ismerem őket, csakis hozzájuk viszem a javítanivalót.
A 60000 valószínűleg onnan adódott, hogy Japánból rendeltek volna egy új, eredetit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#187232) Vikthor válasza BBéci (#187231) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen ez így van, de nem őrültem meg azért. Ha nagyobb gond lenne mint az, hogy néha nem veszi be a hangerő szabályozást, akkor én is hozzájuk vinném javíttatni a készüléket, de ne kerüljön rá sor ha lehet.. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#187233) Vhiktor válasza BBéci (#187231) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezt most abszolút nem kötekedésnek szánom, de számomra egy szervíz dolga a javítás, nem pedig új termék rendelése horror áron, amit akár én is be tudok szerezni sokkal oclsóbban.
Azt sem tartom szervizelésnek ha az alaplapon megdöglik egy 10 ft-os alkatrész, aztán ahelyett hogy javítanák rendelnek 1.000 euro-ért új alaplapot.

Ezt nem fenti a szervizre írtam, csak úgy általában. :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#187234) Vikthor válasza Vhiktor (#187233) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Naja, de abban nincs pénz, és ezt a világot meg az hajtja, tisztelet a kivételnek, pl. te remek munkát végeztél a TVm kalibrálása során. Sok ember, cég vehetne példát rólad, meg az olyanokról, akik ilyen becsületesen dolgoznak. Sajnos egyre több hely "hígul" fel és már az sem számít akin 10kg pircing van meg nincs rendes bőre amin ne lenne tetkófesték.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#187235) palik


palik
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődnék , hogy egy marantz sr6011 melyik yamahának felel meg? Rx-a1060 vagy inkább csak 860?

(#187236) xxlongikaxx válasza VGYke (#187222) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Csatornankent van rele.
Nekem a regi 2312on is ez volt a gond, nalam megoldott a problemat ha idokozonkent kicsit megemelve (kb 1-2 cm) leejtettem a hatuljat. Persze ez nem tanacs, hogy ezt csinald.

(#187237) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Sziasztok, ha lenne lehetosegetek valasztani felaron egy ket eves hasznalt SVS PB2000 vagy egy uj SVS PB2000 PRO uj aron. Ti melyiket valasztanatok?

(#187238) -KP- válasza xxlongikaxx (#187237) üzenetére


-KP-
addikt

Egyiket sem ;]

(#187239) xxlongikaxx válasza -KP- (#187238) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Ezen mar tul vagyunk, ezt ajanlottak ezen a forumon az en szoba meretemhez. Mast is ajanlhatsz.

(#187240) -KP- válasza xxlongikaxx (#187239) üzenetére


-KP-
addikt

Klipsch RP1200SW pl. Elég jó áron van, 5 év garral.

(#187241) VoidXs válasza xxlongikaxx (#187237) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szintén KP ajánlatát támogatom, de ba már eldöntötted, hogy SVS lesz, akkor csak és kizárólag a Pro modell használható, a többi subjuk katasztrófa. A valóságban a Klipsch és a Pro 30 Hz-es ládák referencia szinten, viszont a nem Pro SVS-ekből még a 4000-es is csak 50 Hz-en egy icipici sávra tudja csak ezt a szintet, a 2000 egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187242) xxlongikaxx válasza VoidXs (#187241) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nincs eldontve es a KP olcsobb is kb 5% al itt felem. Eddig a KP subokrol nem olvastam jokat, mig a SVSeket elegge dicserik mindenhol,

(#187243) I'am Dony válasza xxlongikaxx (#187237) üzenetére


I'am Dony
őstag

Arendal 1961 1V-t.

(#187244) -KP- válasza xxlongikaxx (#187242) üzenetére


-KP-
addikt

Én nem mondom, hogy rossz az SVS de az árazásuk eléggé elszállt már. Az RP1200SW majdnem 200 ezerrel olcsóbb, mint a PB2000 Pro,ráadásul full 5 év garral. Az SVS csak a hangszóróra ad 5 évet, az erősítőpanelra csak 2 év. A telefonos app nálam nem szempont. Klipschből vannak nagyon olcsó gyengébb szubok is, a negatív véleményeket főleg azokról olvastad. Vagy pedig ha fel tudsz menni a PB2000 Pro árára, akkor annyiért már RP1400-ast is vehetsz, vagy picivel többért a vadállat RP1600-ast, ha a mérete nem akadály. Mert ezek a szubok azért már eléggé nagyok.

[ Szerkesztve ]

(#187245) VoidXs válasza I'am Dony (#187243) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az 5 dB-vel és majdnem egy oktávval gyengébb ezeknél. Régen nagyon jó opció lett volna, de az árkáosz óta nem tud labdába rúgni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187246) xxlongikaxx válasza -KP- (#187244) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Itt egy SVS PB2000 PRO HUF ba atszamolva 430kHUF egy klisch 1200SW meg 410kHUF szoval jelentektelen a kulonbseg. KP 1400 azert joval dragabb.

Szoval igazan csak a hang dont a ketto kozott. App nalam sem szempont.

(#187247) lenox válasza VoidXs (#187241) üzenetére


lenox
veterán

a nem Pro SVS-ekből még a 4000-es is csak 50 Hz-en egy icipici sávra tudja csak ezt a szintet, a 2000 egyáltalán nem.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dU5OOnf3nVgctJszmfyBjaxK69dkXte6ZL6anVTW2_M/

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1KjlXBWMPAHgU_V9DAHSdIZ_ke0MxwH6ekt3vTIlYOJU/htmlview#gid=0

Hol kell ilyet nezni, en ezeken nem ezt latom.

(#187248) VoidXs válasza lenox (#187247) üzenetére


VoidXs
nagyúr

PB2000 Pro:

PB4000:

Igazad van, benéztem, 115-ösnek képzeltem azt a vonalat. Így a PB2000 Pro sem valami erős, annak ellenére, hogy a konzisztenciája példaértékű (bár még mindig a Monolith közelében sincs).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187249) xxlongikaxx válasza VoidXs (#187248) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

KP 1200nak van ilyen gorbeje?

(#187250) I'am Dony válasza VoidXs (#187245) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez nettó hülyeség. A hangnyomás nem minden. A PB-2000 Pro 540 e HUF, a 1961 1V 1.099 EUR, ami kb. 442 e HUF. Milyen árkáosz? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.