Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168951) dkess válasza python1 (#168950) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a front oldal is világosnak tűnik (most nyilván nem a vászon helyére gondolok), de az oldalsó falak és a mennyezet kifejezetten világos így a képek alapján.

Ugye már az audionál is lényeges a környezet sokat lehet ezen nyerni illetve bukni is. Ugyanakkor vetített képnél viszont döbbenetes mértékben számít a környezet. Erről illetve ennek megoldásáról számos írás van a net -en illetve pl. YouTube videók. Érdemes vele foglalkozni ...

(#168952) python1 válasza dkess (#168951) üzenetére


python1
veterán

Vetített képem macskával. :DD

Nélküle

Kb ilyen a vetített környezet.
Dorian
Ja, élőben sötétebb valamivel. ;] Még a macskák is feketék, direkt ilyeneket választottam.

[ Szerkesztve ]

(#168953) Dorian válasza python1 (#168952) üzenetére


Dorian
félisten

Te is jól tudod, hogy az ilyen fénykép a valóságról semmit sem mond.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#168954) dkess válasza python1 (#168952) üzenetére


dkess
őstag

Látom a macska nagy házimozi fan ... :) Majd tedd be neki időnként ezt a két órás filmet - díjazni fogja: [link]

Egyébként ahogy írtam is érdemes utánaolvasni vagy videókat nézni a témakörben. Egy kép nem mond gyakorlatilag semmit, de élőben a környezeti visszavert fény gyakorlatilag ad egy hatalmas tockost az amúgysem veretes kontrasztnak (most pl. TV -hez viszonyítva).

(#168955) python1 válasza dkess (#168954) üzenetére


python1
veterán

Ne is mond, folyamatosan a vásznat b@szkurálja, miatta nincs akusztikus vászon, ha ezt a videót meglátná ......

Na a vetítőim mind kalibrált példányok, tudni kell, hogy nálam sötétebb a kép a szokványosná,l nincs a szobában semmi visszaverő felület, most már, amit beraktam képet, hűen tükrözi a viszonyokat, egyedül a hangsugárzók zavartak be a képbe a mai napig.Szerintem olyan 50%-ban lehet ideális a vetítésre alkalmas környezet, ennél nem láttam sötétebb nappalit sehol eddig.

[ Szerkesztve ]

(#168956) Dorian válasza python1 (#168955) üzenetére


Dorian
félisten

Hogyhogy nincsenek visszaverő felületek? Nem láttál ennél sötétebb nappalit? Banyek, hiszen fehér falfelületeid vannak bőven...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#168957) python1 válasza Dorian (#168956) üzenetére


python1
veterán


Most csináltam a képet.

(#168958) Dorian válasza python1 (#168957) üzenetére


Dorian
félisten

Jó, hát akkor krémszínű. Elhiheted, hogy igencsak bőven vannak ennél sötétebb nappali fal és mennyezetek is. (Pl. nálam is az egész fal és mennyezet téglavörös, falon fekete akusztikai panelek, a front-end falon pedig U alakban, valamint a nézési hely mögötti részen fekete black out függöny.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#168959) python1 válasza Dorian (#168958) üzenetére


python1
veterán

Itt talán jobb.

Fényes nappal, ha ez neked világos, akkor világos a nappalim.

(#168960) python1 válasza python1 (#168959) üzenetére


python1
veterán

Mondjuk az tény, hogy nappal nálam még a fekete is szűrkének hat, lehetne az egész nappali korom fekete, akkor sem lenne nappal sötét.

(#168961) BBéci válasza python1 (#168959) üzenetére


BBéci
titán

Az bizony világos, csak picivel jobb a tök fehérnél.
Dorian már többször tett fel képet a bordó nappalijáról, tehát csak azt kell megnézned és máris előtted a remek, követendő példa.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#168962) dkess válasza python1 (#168960) üzenetére


dkess
őstag

Dorian és én sem kötözködésből írjuk amit. Vannak aránylag épkézláb minőségű YouTube videók ahol láthatóak a különbségek mondjuk egy ilyen helyiség és egy sötétített között. Egészen drámai különbségek vannak.

Most csak példaként az oldalsó falakra valamilyen elhúzható sötét bársony szerű anyag, mint függöny megoldás. A plafonnal feltételezem sokmindent nem lehet kezdeni, de persze mindennek van (lehet) határa. Csak egy javaslat - ennek esetleg nézz utána ...

(#168963) python1 válasza BBéci (#168961) üzenetére


python1
veterán

Persze, hogy nem sötét annyira, de a fehér és a szürke között kottázni lehet a különbséget. Nem hiszem el, hogy ennyire nem érzékelitek a különbséget. ;]

(#168964) python1 válasza dkess (#168962) üzenetére


python1
veterán

Nem veszem kötözködésnek, viszont a szemem mint a sasé. :D
Rendes géppel csinálok majd képet, hogy képben legyetek. :K

Viszont, most jobban izgat a hang kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#168965) Dorian válasza BBéci (#168961) üzenetére


Dorian
félisten

Ne az legyen a példa, mert a béna fotóimon rózsaszínnek tűnnek a falak :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#168966) python1 válasza python1 (#168964) üzenetére


python1
veterán

Ucsó kép, friss ropogós.
Direkt otthagytam a kék porszívót, hogy nehogy fehér egyik árnyalatához hasonlítsátok a hátteret, és itt nem a piros vászonra gondoltam. :D

(#168967) dkess válasza python1 (#168966) üzenetére


dkess
őstag

Hát ez nagyon világosnak tűnik ... :D :D

(#168968) Dorian válasza python1 (#168966) üzenetére


Dorian
félisten

Figyi, ha a fényképező a fehér vászonra mér fényt, akkor nyilván, hogy minden más sötét lesz a képen... (Ez olyan, mint amikor kép beállításnál bebuktatsz egy csomó szürkeárnyalatot, hogy mélyebbnek tűnjön a fekete.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#168969) python1 válasza dkess (#168967) üzenetére


python1
veterán

Többet nem enged a photoshop. :D

Ja, Dorian, te maradj ki a rózsaszínű falaiddal. ;] :D Kitaláljátok, hogy a fekete hangszóróim, tulajdonképpen valami fehér árnyalat, meg a fekete festék is amivel a fát festettem, kicsit a fehérbe hajlik. :DDD Még jó, hogy a kék porszívóba nem kötöttetek bele. :)

[ Szerkesztve ]

(#168970) python1


python1
veterán

Mindkét front bekötve, 200Hz alatt hullámvasút, felette elmegy. :((( Mondjuk integrált alaplapi kártyával mérve.

[ Szerkesztve ]

(#168971) Tamoo válasza python1 (#168966) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A front falad sötét, a többi világos. :D Nem tudom hová kell még ezt ragozni.

(#168972) python1 válasza Tamoo (#168971) üzenetére


python1
veterán

Én már az elején leszögeztem, hogy nálam ideális, sőt, tökéletes a vetítéshez a falszín. :DD
A hang viszont fergeteges lett, más mint az eddig megszokott felállás, sehol nem fárasztó vagy tolakodó, tere, dinamikája nyílt közepe nagyon élvezhető. Jöhet az összelövés.

[ Szerkesztve ]

(#168973) Tamoo válasza python1 (#168972) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Én már az elején leszögeztem, hogy nálam ideális, sőt, tökéletes a vetítéshez a falszín"
A front fal.

A ribbont nem lett volna célszerűbb fülmagasságban elhelyezni?

[ Szerkesztve ]

(#168974) python1


python1
veterán

Most, hogy tesztelgetem, egyre jobban tetszik a hang, az egészfalas helmHolz rezonátorom egyszerűen zseniális lett, szinte minden ezelőtti probléma megszűnt a basszus tartományban, viszont energiazabáló lett a helyiség. Először, vagyis sokat gondolkodtam, hogy nagyok vagy,hogy túlzás ide 30cm-es hangszórók, most ez már nem is kérdéses, még full hangerőn sem bántó a hangjuk (500w) és ez csak a front, így összességében, azt kaptam amit elterceztem.
Na üdv, jódarabig nem rontom a levegőt.

Tamoo
Semmiképp, ez az egész így lett belőve, 200 Hz felett szinte egyenes az a bizonyos vonal, ülőpozícióból.

[ Szerkesztve ]

(#168975) Khaosz55 válasza python1 (#168950) üzenetére


Khaosz55
addikt

Csak kérdem, itt vetíteni is fogsz, akkor mért nem sötét esetleg tök fekete minden fal?

Ha lenne dedikált mozi szobám én ezzel festeném le, ez kb mint a fekete lyuk olyan fekete.
[link]
Matt feketének is van enyhe fénye, kis tükröződése, de ez a festék totál nyeli az összes lument.

(#168976) python1 válasza Khaosz55 (#168975) üzenetére


python1
veterán

El sem jutna a fény a vászonig. :D

(#168977) Khaosz55 válasza python1 (#168976) üzenetére


Khaosz55
addikt

Almás résznél kb mintha hiányozna a fél alma. Meg amikor bent áll a világítás alatt a személetető szobában.

(#168978) lemmy9 válasza Tamoo (#168971) üzenetére


lemmy9
őstag

Azt én sem értem, hogy a vászon fala miért fekete. Arról nem verődik vissza a vászonra semmi. :F

Szerintem!

(#168979) Dorian válasza lemmy9 (#168978) üzenetére


Dorian
félisten

Nem a (z elsődleges fèny)visszaverődès miatt jò a sötèt front-fal, hanem
1. Baromi kellemes ùgy nèzni a filmet, hogy körülötte nem látsz semmit, nem vonja el a figyelmed
2. A relatìv, èrzèkelt kontrasztot jelentősen növeli.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#168980) dkess válasza Khaosz55 (#168975) üzenetére


dkess
őstag

Igen, ez a tökéletes megoldás kb. Azonban azt sem érdemes elfelejteni, hogy maga a helyiség nem egy dedikált moziszoba (bár most még úgy néz ki, hogy az is lehetne a végeredmény), hanem egy nappali ...

Ezért javasoltam pl. az oldalfalra ilyen elhúzható függőnyszerű megoldást. Tud működni a helyiség, mint egy átlagos nappali - aztán, ha jön a házi filmszínházas rész, akkor elhúzzuk a függönyt a fal előtt. Ez nem a tökéletes megoldás, hanem talán a vállalható kompromisszumos ...

(#168981) devil-k válasza Dorian (#168953) üzenetére


devil-k
nagyúr

Dehogynem, hiszen ezzel lehet eladni a mozit! ;]
/irónia off/

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#168982) python1


python1
veterán

Néhány kép.

Na szóval, mikor világít a vászon mögötti fény, és mikor nem, csak a színes gömb.
Na ebbe találjátok fogást, semmi visszaverő felület a frontoldalon. :)

[ Szerkesztve ]

(#168983) devil-k válasza python1 (#168982) üzenetére


devil-k
nagyúr

Menő :)

- mozi bolondéria -

(#168984) lemmy9 válasza Dorian (#168979) üzenetére


lemmy9
őstag

Persze ezt vágom. De valahogy az jött le, hogy ez egy kontrasztjavító beavatkozás volt.

Szerintem!

(#168985) python1 válasza lemmy9 (#168984) üzenetére


python1
veterán

Mi más lenne, semmi másért nem festi az ember a falakat sötétre, vagy maszkol, pontosan olyan mint a hagnál az akusztikai kezelés. Ott sem fognak a hangsugárzóid paraméterei megváltozni, csak a hallott végeredmény kellemesebb.

(#168986) python1 válasza devil-k (#168983) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
A legkisebb fiam és legnagyobb lányom pontosan ezt szokták mondani, ők ketten mimdíg néznek velem filmet. :))

(#168987) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Valaki leírná az összfüggést a két ábra között? Miért van az, hogy a legnagyobb csúcson a legkisebb a torzítás értéke? Vagy nem is ez csúcs, hanem a többi szakadék?

(#168988) Tamoo válasza I'am Dony (#168987) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Beszakadásnál szokott torzítás emelkedés lenni amikor a hanghullámok "összeütköznek" és kioltják egymást.

(#168989) I'am Dony válasza Tamoo (#168988) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, én is így "tudtam". A két ábra alapján kereshetek másik helyet a subnak? Kb. 38 Hz alatt vállalhatatlannak látom - a torzítást nézve. Vagy az NSD pusztán ilyen lenne? Eddig a púpokat kezeltem, de kezdem kicsit nagyon máshogy látni. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#168990) Tamoo válasza I'am Dony (#168989) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha SB12NSD-ről van szó azért az nem egy nagyon izmos szub. Hangosan is mértél, 40Hz alatt egyértelműen szendved benne a hangszóró. Feltételezem gyárilag is DSP-zve van az erősítője az alsóbb részen, hogy kompenzálják az esést, ez is torzítás emelkedéssel járhat. Persze nem ennyire. Ha 70dB körül méred mit mutat? Gondolom a tendencia ugyanez lesz, csak nem ilyen magas értékekkel. Kíváncsi vagyok. De megmérheted közelről a hangszórót is.
A 15"-os zárt Ultimaxom közeltéri mérése nekem is egyértelműen mutatta, hogy 40Hz-től fokozatosan nő a torzításom lefelé haladva, hogy ott már nincs elemében ebben a zárt dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#168991) I'am Dony válasza Tamoo (#168990) üzenetére


I'am Dony
őstag

Rámérek majd úgy is. Köszi!

(#168992) VoidXs válasza I'am Dony (#168989) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az egy zárt láda, teljesen normális. Nem azért mennek mélyre, mert jó lenne a konstrukciójuk, hanem mert annyi teljesítményt és korrekciót kapnak, hogy ne tűnjenek rossznak. Viszont mivel az egekbe vannak tornászva, gyakran +20 dB-ekkel, ezért torzítanak is rendesen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#168993) python1 válasza I'am Dony (#168989) üzenetére


python1
veterán

Tamoonál a pont.
Viszont teljesen jók az értékeid 40Hz felett, többi hangsugárzóid is hasonló értékeket mutat?

[ Szerkesztve ]

(#168994) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Közvetlenül a hangszórót mérve. Nyilván gondolom ha hangosabban mértem volna a torzítás értékek is magasabbak lettek volna. De a lényeget jól mutatja.

SPL

THD

[ Szerkesztve ]

(#168995) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Na nem birom ki :DD
Előkapom a dolgokat és mérek is párat.

Köszi a válaszokat!

(#168996) ctrlaltdel13 válasza python1 (#168993) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azzal a teljesen jó-val a torzításra gondoltál ugye, nem a frekvencia menetre😉

(#168997) python1 válasza ctrlaltdel13 (#168996) üzenetére


python1
veterán

Igen arra, így ki is zárható, hogy a doboz lenne rossz valamiéért 40Hz felett, szoba sokkal jobban beleszól.
Tamoo
Nem sokat befolyásol a hangerő, hacsak a doboz valamiért nem lenne jól megépítve, én a te dobozod klónját, vagyis a tiéd a klón, mindegy, 115dB-es csúcsnál mérve sem volt 1% a torzítás.
Vagy lehet a dobozaim sajátossága, de a mostani épített dobozaim sem mennek 0,5% fölé torzításban, mondjuk sz@rrá vannak merevítve.

[ Szerkesztve ]

(#168998) spiky03 válasza python1 (#168982) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem tetszik:C
Frankón alakul. Várom majd a képeket ha teljesen kész lesz a rendszer.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#168999) I'am Dony válasza ctrlaltdel13 (#168996) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, nyilván arra gondolt... :P
Nem azon volt a lényeg, hanem a kettő kép összefüggésén.

(#169000) SPEA válasza ada19 (#168937) üzenetére


SPEA
aktív tag

mivel lakásfelújítás előtt állunk, így a mennyezet esztétikai javításával nem foglalkoztam. Gipszkarton álmennyezet lesz majd perforált, akusztikus betétekkel, így az a terv (vagy a reményeim szerint) hogy ne kelljen ilyen panelekkel teleakasztani a helyiséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.