Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126401) access_denied válasza BBéci (#126390) üzenetére


access_denied
senior tag

#126390 BBéci és #126391 Ragadozó

Újraértékelem a Marantzot, régebbről valamiért az maradt meg, hogy nem Japánban gyártják (azt a kategóriát ami a pénztárcámat nem terhelte volna meg eléggé) és az ár / teljesítmény mutatója rosszabb volt mint pl. a Yamahámnak. A Yamahát 2/3 áron tudtam annó újonnan beszerezni. A két Zónás Marantz sokkal többe fájt volna.

Melyik az a Marantz, amelyik két zónás és 200-250e Ft között megáll? Szerintem nincs ilyen és ezért is esett ki a range-ből. :(

#126392 spiky03

Nem opció a 6009, nem tud 4K passthrough-t :(. A 6010 pedig túlmutat a kereten, pedig szerintem jó lenne. Az lehet, hogy jegelem a cserét és később ez lesz a befutó.

#126393 Nemir Ombe

Szimpatikus a válaszod, és igaz, nekem kell tettszen. Mégis puhatolódzok, mert így lesz egy irány, hogy egyáltalán milyen típusok jöhetnek számításba.

Az RX-A550 nem jó, mert a két zóna nekem elengedhetetlen. Az a baj, hogy a saját hangfalamion meghallgatva lenne mérvadó az összehasonlítás, ezt pedig nem tudom, hogy hogyan lehetne kivitelezni, van-e olyan cég, aki mondjuk két konkrét erősítőt összekábelezne, stb.

#126394 bajnokpityu

A használt dolgok 1-2 év múlva lennének érdekesek, mert az említett szolgáltatásokból nem tudok engedni. A fejhallgatóerősítő javaslatot neked is köszönöm, ez lesz a következő fejlesztés.

#126399 Norbi 72

Hát ezekről csak álmodozok. Lehet rossz topikba jöttem, ennél entry levelebb erősítőt keresek ezért is kell komolyabb kompromisszumokat kötnöm. A régebbi modellek pusztán a 4k passtrough képességen véreznek el. Tudom, komolytalan, hogy ezzel foglalkozok, próbáljátok meg elfogadni.

Végül szeretném megköszönni a szivélyes hozzáállásotokat és válaszaitokat, tudom, hogy nem ez az a szint, amivel szívesen foglalkoztok.

Yamaha RX-A850, Yamaha RX-V781 és Marantz SR7008 az, ami kicsit távolabbi jövőben elérhetőnek tűnik. Gondolom a Marantzra tennétek le a voksot, ugye?

(#126402) Nemir Ombe válasza access_denied (#126401) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak megjegyezném,hogy a Marantz 6009 pont tudja a 4K pt-t (csak a hdcp2.2-t nem) a jelenlegi kifutó áráért (kb. 600€) elég jó darab. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#126403) kabar válasza access_denied (#126401) üzenetére


kabar
senior tag

Nem egy RX-A3030 megfordult az AVX-en 280-300 körüli áron, vagy az említett 6009-es is 319 ropi most újan. Ami persze nem fér bele a 250-es limitbe, de használtan rá lehet futni jó ajánlatokra, még szerencséd is lehet. A legtöbben el szokták fogadni a speciális igényeket, legfeljebb úgy mint pl én is (3D), utólag már belátjuk, hogy annyira nem kellett volna erőltetni. :)) Nem véletlenül mondják itt, hogy hallgasd meg őket. Nem márkát kell választani, mert mindegyik típusnak megvannak a jobb és rosszabb modelljei is. Legfeljebb ezt egyesek nem fogadják el...

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#126404) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#126402) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem a hdcp 2.2,hdr,bt.2020 hiánya számítani fog a jövőben.

(#126405) drbossko1981


drbossko1981
csendes tag

Sziasztok clarus hangfalakkal tapasztalat valakinek?

(#126406) drbossko1981 válasza Nemir Ombe (#126402) üzenetére


drbossko1981
csendes tag

Jofogáson van egy marantz 7008 eladó 250 ezer

(#126407) Tamoo válasza drbossko1981 (#126405) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért kérdezed meg újra?

(#126408) bajnokpityu válasza drbossko1981 (#126405) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Büdös, amikor meggyújtod.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#126409) Nemir Ombe válasza drbossko1981 (#126406) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Marantz 7008-at kb. annyiért megkapod újonnan [link] a 7009-et meg egy nyúlfarknyival drágábban [link], de ahogy gondolod. ;)

A Clarus-okra korábban kaptál pár véleményt, olvass vissza.

(#126403) kabar

Azt a 6009-et kb. 190e-ből meg lehet venni [link] újonnan, de hát ugy nem itthon kell vásárolni, mint párszor már írtam, de mindenki lehet "ellensége a saját" pénzének, nekem az ugye nem fáj. ;)

(#126404) Norbi 72

A HDCP2.2-nek csak natív 4K-nál lesz jelentősége szerintem (kíváncsi leszek mennyien fognak 4K lejátszóért és lemezért sorba állni és csak azt nézni ;) ) a HDR valóban jó dolog szerintem is a BT meg igényfüggő, én spec. teljesen jól meg vagyok nélküle. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#126410) Patice válasza bajnokpityu (#126408) üzenetére


Patice
nagyúr

:DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#126411) liszi70 válasza drbossko1981 (#126405) üzenetére


liszi70
nagyúr

Clarus-okkal kapcsolatban, ha már nem hallgatod meg, akkor érdeklődj az AVX fórumon is, ott létezik rajongótábora is. Az itteni és ottani, részben ellentétes vélemények között bárhol lehet a számodra releváns igazság. :)
(Meg nagyon nem mindegy, mennyiért jutnál hozzá. Az ár-érték arány lehet attól jó, hogy szakmailag nem igazán elismert a márka.)

[ Szerkesztve ]

(#126413) dgyuri0123 válasza Norbi 72 (#126399) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én a Yamaha RX-V673, RX-V781, RX-V775 stb. írtam, amit írtam. Ezeken a kábel sem segít.

A "nagyok" ezeknél jóval kifinomultabbak. Pl. 3xxx széria. Nem azt mondtam, hogy minden Yamaha csapnivaló, hiszen nekem is volt Yamahám és szerettem, még ha mások nem is. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#126414) arcitec válasza BBéci (#124591) üzenetére


arcitec
addikt

Azért van ebben a témában kis képzavar
Most vettem Y kábelt a sub-hoz mert azt ajánlották.
Illetve ezen leírásban és még máshol is az Y kábel használata a javasolt ...
[link]

(#126415) Dorian válasza arcitec (#126414) üzenetére


Dorian
félisten

Kinél van képzavar?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#126416) access_denied válasza dgyuri0123 (#126413) üzenetére


access_denied
senior tag

Segít. Mármint a kábel. Ezt tapasztalatból tudom, az erősítőhöz képest aránytalanul drágább kábelt használok és határozottan lehetett hallani a különbségeket.

(#126417) BBéci válasza Dorian (#126415) üzenetére


BBéci
titán

Nála. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126418) dgyuri0123 válasza access_denied (#126416) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem kerítésdróttal kötöttem össze őket.

"csak a zene van"

(#126419) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok! Fejembe vettem ha már 15ezredest kiadtam banándugóra és vezetékre pici alkuval akkor megnézem már, hogy az adott Heco Victra 502 esemből a csatitól mi módon megy tovább a hang hol vannak gyenge pontok. Mondanom se kell elég gagyi vékony lemezre rányomva ez a gyors csíptető ami érthető is rögtön cserés rendeltem is hozzá cuccot.

Belekukucskálva a belsejébe figyelmes lettem hogy pici igazítás kell a vatelin szivacson mert elengedte a ragasztó. 2oldalas ragasztóanyaggal visszaraktam. Majd nézzük a másik hangfalat. Ez a vatelin nagyon okádék mondón össze vissza beleragasztva. Kb. szebbet hányok. Nem is értem, oké csak egy összeszerelő munkás, de semmi szép érzet vagy igényesség. :U Pofám leszakad. :Y Én is betanított összeszerelő/felépítő munkás vagyok de ilyen munkát ember.. :W

Szóval hoztam egy nagy tábla hasonló vastagságú és sűrűségű vatelint. Eredeti terv, hogy oda rakom vissza ahova az lenni akart és ugyan olyan méretben. Ahogy észrevettem hangfal oldal lapjára fókuszál. De nincs teljesen végig a hátlapig. Alsó hangfal mögött a hangváltó van így ott nem, de a felsőnél gondoltam a hátlapra vagy legalább teljesen végig vezetni a vatelint. Ez a közép mély sugárzó. mit gondoltok erről esetleg van valami jó tanácsotok ha már szét van szegény hangfal. Legyen normálisan korrekt módon megcsinálva. ;)

Előre is köszi! :K

(#126420) Nemir Ombe válasza xxxxxxxxx (#126419) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Abban a dobozban szerintem nem a “vatelin” a gyenge láncszem,de ha van kedved “csináld meg rendesen” nem hinném,hogy rontani fog rajta. ;)

Hmm ....

(#126421) arcitec válasza Dorian (#126415) üzenetére


arcitec
addikt

Nyilván ha én említettem, nálam, mert többféle információt olvastam.
Kérnék szépen tartalmi választ ... Ha egy mód van rá )
U.I : Nem kritikaként írtam, ha félreérthető volt....
"Azért van ebben a témában kis képzavar" Íme, a témára értettem, nem személyre , juj juj ... :N
KÖSZÖNVE ... :B

[ Szerkesztve ]

(#126422) Nemir Ombe válasza arcitec (#126421) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Bekötheted y-al vagy simával is a különbség mindössze annyi,hogy az y-al hangosabb lesz (kb. +3dB) a sub,de ez nem jelent minőségi vagy egyéb különbséget.

Hmm ....

(#126423) BBéci válasza arcitec (#126421) üzenetére


BBéci
titán

Ha van a szubládán dedikált LFE bemenet, az minden esetben szimpla és annak használata erősen ajánlott, sőt, kötelező. Ez a mostanában (utóbbi 5-6 év) elém került mélynyomók mindegyikén megtalálható volt. Ilyenkor a beépített keresztváltó (alul-áteresztő szűrő) nem szól bele a hangzásba.
A régebbiek egy részén R és L van csak, azokhoz érdemes kipróbálni az Y kábelt, legtöbbször jobb eredményt ad, mintha csak az egyikbe dugnád a szimpla madzagvéget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126424) Nemir Ombe válasza BBéci (#126423) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az azért tegyük hozzá,hogy az újak között is bőven van olyan amin nincs “jelölt” LFE,“csak” R L,de jelölik az L mellett egy “mono” felirattal,hogy oda 1 kábel is elég. ;)

Hmm ....

(#126425) BBéci válasza Nemir Ombe (#126424) üzenetére


BBéci
titán

Elhiszem, hogy van olyan, de még sosem találkoztam szubládán "mono" felirattal.
Amikor csak két bemenet van rajta, és az egyik mellett ott az LFE felirat, akkor a frekiváltó potméterét maximumra kell állítani, hogy ne szóljon bele a hangzásba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126426) arcitec válasza BBéci (#126423) üzenetére


arcitec
addikt

Nagyon köszönöm - mindkettőtöknek > Nemir Ombe - egyébként SVS SB-2000 most járódik, még annyira friss, hogy meleg.Még egyszer, elnézést max "olvasott" felhasználó vagyok és érdekel a téma, párbeszéd az elvem ... Egyértelmű az ajánlás hol született, nos meg az linkelt sub beállítások végén is Y az ajánlott ..
A mezei user ilyenkor keresi a választ(válaszokat) ..

[ Szerkesztve ]

(#126427) BBéci válasza arcitec (#126426) üzenetére


BBéci
titán

Ember, ott az LFE felirat! :Y Sürgősen cserélj szimpla vezetékre!!!
Volt nálam SB-2000, több hétig használtam, írtam róla cikket, jól ismerem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126428) bajnokpityu válasza Nemir Ombe (#126422) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pontosan +6dBa

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#126429) arcitec válasza BBéci (#126427) üzenetére


arcitec
addikt

Kiegészítettem a leírást, szakember ajánlotta ...Vigyem vissza? :F
Egyébként , szerinted hogy akadtam rá, nem tom ki ajánlotta ..

[ Szerkesztve ]

(#126430) Nemir Ombe válasza BBéci (#126425) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig nem is egy tipuson van: [link]

De lényegtelen is a lényegi különbség az, hogy duplán kötve (y) hangosabb,szimplán vagy LFE- be halkabb,de ez egy normális szubnál sem előnyt,sem hátrányt nem jelent.

(LFE-nél elméletileg kikerüli a váltót, így ott pont nincs jelentősége hova állitod a “potit”,annak “csak” normál módban kell(ene) hogy jelentősége legyen?)

bajnokpityu

3-ra emlékeztem,de legyen 6 ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#126431) BBéci válasza Nemir Ombe (#126430) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, Cantonoknál az a szokás, de az nem jelent semmit.
Valóban nem szempont, hogy hangosabb, mert az erősítőben általában bőven van lehetőség a szint emelésére és a szubládák potija 50 % körül szokott állni. Tehát két további helyen is van lehetőség a hangnyomás növelésére, amire az Y kábel nem a legjobb módszer. És azzal agyonverjük az LFE bemenet adta lehetőségeket, aminek az a lényege, hogy a jel kikerüli a váltót.

Más.
Cantonék ráírják a közepes méretű, 18 centis hangszórós dobozokra a 20 Hz-es alsó határfrekvenciát (GLS 9). Kicsit hazudósak. DALI szubláda 35,5 centis hangszóróval nem megy le addig.
A T+A Solitaire CWT 2000 (30000 euró) oldalaiban összesen 4 db 25 centis mélysugárzó dolgozik, a hangdoboz tömege 119 kg, a méretei: 158x35x50 cm. Frekvencia átvitele 23-40000 Hz! Nem 20, hanem 23!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126432) Nemir Ombe válasza BBéci (#126431) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

(#126425) "ott az LFE felirat, akkor a frekiváltó potméterét maximumra kell állítani, hogy ne szóljon bele a hangzásba"

(#126431) "És azzal agyonverjük az LFE bemenet adta lehetőségeket, aminek az a lényege, hogy a jel kikerüli a váltót."

Csak én érzek némi ellentmondást ...... :D De ne is foglalkozzunk vele. .......

(csak arra próbáltam "rávilágítani", hogy az LFE (vagy mono) esetén kikerüli a váltót és csak az AVR-en beállított érték szabályozza a vágást hiába is tekergeted a Hz potiját, (+ egy elektronikával kevesebb lesz a jel útjában, így egy szint felett jobb minőségű lehet a kapott hang) normál vagy y bekötésnél a váltó "beleszól" tehát ilyenkor érdemes max-ra tekerni és az AVR-en beállítani a vágást. Vagy én nem tudom jól ....!!!??) ;)

Annak meg, hogy a gyártók mit hazudnak össze "technikai paraméterek" néven, akár egy külön topikot is lehetne nyitni. :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#126433) BBéci válasza Nemir Ombe (#126432) üzenetére


BBéci
titán

Igazából az olyan szubláda erősítőket tartom rendesen megépítettnek, amiken teljesen különálló LFE bemenet van. (A legjobb, ha XLR.) Abba csatlakoztatva biztosan nem szól bele a hangba a keresztváltó.
Amikor a két bemenet közül az egyik kettős szerepű, LFE is, kérdéses, mi történik belül? Annak használatakor a gyártó ajánlása szerint a frekiváltó potméterét maximumra kell tekerni, néhol odaírják a skála végére az LFE-t.
De attól még fizikailag átmegy a jel a tekercsen, ellenálláson, kondenzátoron. Vagy nem?

Összefoglalva: ha van dedikált LFE bemenet, nem ajánlom az Y kábel használatát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126434) arcitec válasza BBéci (#126431) üzenetére


arcitec
addikt

Van érvelésed és kvázi másfajta érvelés, ezt nem lehetne pontosítani? Értem, hogy akkor most pl esetemben mi a jó megoldás, mert :
1. Ahol vettem (sub-al együtt) érveltem az LFE mellett, (értsd. nem akartam Y kábelt) de azt mondták, hogy ide ez a jobb. Pedig szerintem értenek hozzá.
2. Itt is vannak "másfajta" megközelítések, pl az hogy ez így nem rossz csak más , pl hangosabb.
(#126425) "ott az LFE felirat, akkor a frekiváltó potméterét maximumra kell állítani, hogy ne szóljon bele a hangzásba" Nos nekem épp ezt mondták, pontosabban : a frekiváltó potméterét maximumra kell állítani. Aki nem igazán szaki, (mint én és szeretne azért minél többet tudni) annak jól jönne egy közös nevező a hozzáértő vélemények közt. Értem ezt mindenképp javító szándékkal. Ja és ott a Prohardveren a linkelt leírás, ami pont érvel az Y kábel mellett ... :F

[ Szerkesztve ]

(#126435) Nemir Ombe válasza arcitec (#126434) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A házimozi világában több "igazság" is van egyazon problémára, válassz egyet kedved szerint. :)

... és használd úgy, ahogy neked jobban tetszik. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#126436) BBéci válasza arcitec (#126434) üzenetére


BBéci
titán

A linkelt leírás nem érvel egyértelműen az Y mellett, csupán felsorol pár szempontot és véleményt, viszont egy szót sem ejt a dedikált LFE bemenetről, hogy akkor mi a helyzet.

Szerintem nem jobb az SVS SB-2000-hez az Y kábel! Nézd meg ezt a képet!
De ha már megvetted, használd, élvezd a filmeket, ne agyalj ennyit ezen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126437) arcitec válasza BBéci (#126431) üzenetére


arcitec
addikt

És akkor mi a helyzet az SVS-el. Ott sem igaz a gyári paraméter?
Freq: 19-220Hz ,+-3 dB , ja és a súlya nem 23 kg hanem : Súly: 16 Kg

(#126438) arcitec válasza Nemir Ombe (#126435) üzenetére


arcitec
addikt

Hát ha nem materiális tudománnyal foglalkoznék még csak csak és akkor lehet nem is foglalkoztatna a kérdés.Na de így ... Szeretem az optimális megoldásokat, és most még azt mondanám, hogy a Dali OPTICON mélyben nagyon de nagyon jó, eszement különbséget most még nem érzek ..

[ Szerkesztve ]

(#126439) Nemir Ombe válasza arcitec (#126438) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ajánlok egy egyszerű megoldást: az y kábel egyik ágát dugd az LFE bemenetbe (a másikat hagyd “lógva”),hallgasd meg,utána az y mindkét ágát dugd be (L+R),szintén hallgasd meg és válaszd azt,amelyik jobban tetszett.

(ennél többet valóban kár ezen agyalni) ;)

Hmm ....

(#126440) arcitec válasza Nemir Ombe (#126439) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm , egyébként erre gondoltam már és meg is fogom tesztelni, más kérdés, hogy hallok-e majd eltérést. Köszönöm a reakciókat, bár hiányérzetem az azért u.a mint korábban.

(#126441) BBéci válasza arcitec (#126437) üzenetére


BBéci
titán

Tapasztalatom szerint a gyári adatok, az esetek többségében nem mérhetők a valóságban.
A mi méréseink szerint az SB-2000 25 hertztől szól rendesen, alatta már jelentős, 10 dB a halkulás.[link]

Hallani fogsz eltérést, mert hangosabb lesz, ezt már megtárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126442) arcitec válasza BBéci (#126441) üzenetére


arcitec
addikt

Apropó, még egy kérdés, ha csak az LFE bemenetet használom az Y kábelen, akkor az egyenértékű mint ha NEM Y kábelt használnék?

[ Szerkesztve ]

(#126443) Nemir Ombe válasza arcitec (#126442) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha nincs bedugva mindkét ága az y-nak csak az egyik (csak az LFE) akkor az pont olyan,mintha nem y,hanem “sima” kábelt használnál. ;)

Hmm ....

(#126444) BBéci válasza arcitec (#126442) üzenetére


BBéci
titán

Majdnem. Mert a vezetőszálak feleződnek, kettéosztódnak az utolsó arasznyi részen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126445) devil-k


devil-k
nagyúr

Az Edigitalnál 15 havi 0% THM van. Egy-két házimozi komponens is elérhető.

- mozi bolondéria -

(#126446) nebulo5


nebulo5
senior tag

A képen látható sub kábel csatlakozás(ok) jelölése alapján, kell vajon az Y kábel? És ha nem, akkor a piros aljzatba kell dugni a mono kábelt?

Tudom, ki kellene próbálni, de most melóba vagyok, viszont "esz" a kíváncsiság....

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#126447) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

Ezt érdemes lenne megvenni? Tapasztalat? [link]

Vagy ha nem 150-170 között mit vennétek? Filmezni, de inkább zene hallgatásra kellene ~20m^2-en.

Köszi! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#126448) BBéci válasza devil-k (#126445) üzenetére


BBéci
titán

Elérhető? És aki vásárolni akar, nem csak elérni? ;] :P

(#126446) nebulo5
Mit ír a kezelési füzete? Ha semmit, akkor Y.

(#126447) Virtualista
Annyit talán megér, de zenehallgatásra még belépő szinten sem ajánlanám, pláne itt a haladó topikban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126449) tomic


tomic
addikt

Hátsó hangfalakhoz milyen kábelt tudnátok nekem ajánlani az Elac párjaimhoz?
Tudom,kábelt nem egyszerű ajánlani meghallgatás nélkül,de gondoltam hátha van itt valaki aki jártas Elac-al.
Nem szeretnék több 10 ezer forintos kábelt költeni rá ha lehetséges,de a meglévő pár száz forintos no name kábelnél azért jobb legyen.
Amire elsőként gondoltam az az,hogy mivel az Elac is Van Den Hul kábelt használ a belső kábelezésre talán érdemes lehetne egy ilyet kipróbálni. 25 méter kellene, és ez az ár még vállalható lenne a részemről.
Vagy ha esetleg tudtok mást is ajánlani nagyjából ebben az árszinten, akkor szívesen fogadom.

(#126450) Nemir Ombe válasza pappkarcsi (#126447) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Filmre teljesen jó lehet az áráért,zenére elég kompromisszumos (háttérzenéléshez,rádióhoz,kommersz zenékhez még ok),ha fontos a zene (és nem a felsoroltakat hallgatod általában) akkor ennyiért inkább vegyél sztereót.

tomic:
Az olcsó VDH-k elég “tompa” hanguak tudnak lenni,ennyiért én inkább “vastagabb réz” Sommer-t,Oehlbach-ot vagy Viablue-t néznék Elac dobozokhoz,de(!) nagyon egyéni ízlés függő a “dolog”.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.