Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126051) python1 válasza PrinceHerceg (#126049) üzenetére


python1
veterán

Pl ha prologic ra kapcsolod,akkor biztosan szólni fog.Valamelyik forrás bemenetre kötöd a külső DAC-odat pl CD-re.A beállítási menüjében engedélyezni kell a centert.

[ Szerkesztve ]

(#126052) PrinceHerceg válasza python1 (#126051) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez a gép még millenáris voltú, tehát csak PLI-et tud, ami 4.0-át csinál nem 5.1-et! :)

Továbbá gyanítom, hogy a center csati aktiválása egy centernek dedikált végerősítő IC-t aktivál, az előerősített kimenet meg szvsz digitálisról mehet, de azért majd futok még vele 1-2 kört.

Anyway a békebeli Pacific jó rossz?

:B

(#126053) python1 válasza PrinceHerceg (#126052) üzenetére


python1
veterán

Ha passzol a többi hangsugárzóhoz akkor igen,legalább a paraméterei.

(#126054) Norbi 72 válasza TazLeacher (#126048) üzenetére


Norbi 72
veterán

Fura,az enyémet(potméter-csere) megjavították,és olcsóbban.

Bár lehet,hogy nálad más a hiba.

(#126055) TazLeacher válasza Norbi 72 (#126054) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem kapott áramot, végfok csere után állandóan túlmelegszik, és nem tudják, hogy miért.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#126056) Norbi 72 válasza TazLeacher (#126055) üzenetére


Norbi 72
veterán

Próbáld meg a Totelnél.

(#126057) Dorian


Dorian
félisten

Na itthon van a nagy dög, bogozom a kábeldzsungelt és meglátjuk megszólal-e :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#126058) Ragadozó válasza TazLeacher (#126055) üzenetére


Ragadozó
Ármester

túlmelegedést a hangszóró is okozhatja...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#126059) robi-k válasza Dorian (#126057) üzenetére


robi-k
őstag

Gondolom, nyugodtan írhatom többes számban is: várjuk a tesztet és a beszámolódat! ;)

(#126060) python1 válasza robi-k (#126059) üzenetére


python1
veterán

+1 várjuk hát! :K

(#126061) Norbi 72 válasza Dorian (#126057) üzenetére


Norbi 72
veterán

Képet!Tesztet! :DDD

(#126062) Dorian válasza robi-k (#126059) üzenetére


Dorian
félisten

Elsőre őszintén szólva nem estem annyira hasra tőle, folyt később

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#126063) Norbi 72 válasza Dorian (#126062) üzenetére


Norbi 72
veterán

Dinamika?Részletesség?Melyik irányban nem "olyan" jó?

(#126064) BBéci válasza PrinceHerceg (#126052) üzenetére


BBéci
titán

A Pro Logic már 5 csatornás, de a háttérsugárzók ugyanazt a jelet kapják, tehát monó. A Dolby Sourround az, ami csak 4 csatornás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126065) jézusom válasza BBéci (#126064) üzenetére


jézusom
addikt

Pro logicnak nincs külön sub csatorna, és a center meg a mono háttér is a 2 frontból van kikeverve.

(#126066) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Háttérsugárzót keresnék meglévő rendszerünkbe, ami egy kicsit nehezíti, a helyzetet, az az, hogy nem tudom miként lehetne elhelyezni a mostaninál ideálisabban. A mellékelt képen látható, hogy az 5x5-ös szobában a a bal oldali fotel és fal között nem sok hely van. Ilyen tekintetben a jobb oldal szerencsésebb, ott viszont van egy ajtó, amit szeretnénk is használni, úgy hogy rendesen ki lehetne nyitni az ajtót, anélkül, hogy a hangfalalt leütnénk és a hangzás szempontjából is jó helyen az új hangszóró. Nem ragaszkodnánk az álló kivitelhez.

Jelenleg egy Onkyo TX-NR809-es erősítőnk van B&W CDM7 Special Edition frontokkal és Centerrel, a hátterek szerepét a régi B&W DM305-ös hangfalaink látják el. Most már inkább csak filmet nézünk és csak nagy ritkán nézünk koncereteket és elvétve vesszük elő DVD-Audio felvételeinket. Képek minőségért elnézéseteket kérem, sajnos nem sikerültek túl jól.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#126067) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Az erősítőm (Denon 4308) szeretném iPad-el összekötni, és Spotify-t hallgatni rajta keresztül. Az Ipad fülhallgató kimenetét használnám, tehát jack-RCA kábelre lenne szükségem. Az Audioquest hazatáján nézelődöm, melyik kábelt válasszam? Tower, Evergreen, vagy Golden Gate? 1,5-2 méteres hosszúságú kellene.
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#126068) Norbi 72 válasza dni (#126066) üzenetére


Norbi 72
veterán

5 méteres helyiségben előrébb húznám azt a kanapét 1-1,5 méterrel.

És oldalra mehetnek dipól hangfalak.

Például.

(#126069) dni válasza Norbi 72 (#126068) üzenetére


dni
őstag

És akkor ezt a hátsó falra kellene tenni, 1-1m a szélső falaktól?

mod, utólag láttam, hogy oldalra mehetnek :D

[ Szerkesztve ]

(#126070) Norbi 72 válasza dni (#126069) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem,az oldalsó falakra,90-110 fokban a hallgatási pozíciótól.

Mekkora a vászon?

[ Szerkesztve ]

(#126071) dni válasza Norbi 72 (#126070) üzenetére


dni
őstag

Az átmérője kb. 360cm, 141"

[ Szerkesztve ]

(#126072) dni válasza dni (#126071) üzenetére


dni
őstag

Rosszat írtam, mert nem átmérő, hanem átló ráadásul 320cm. :) Biztos megsütött a nap. :)

[ Szerkesztve ]

(#126073) Norbi 72 válasza dni (#126072) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor még a 4 méteres nézési táv rendben van. :)

(#126074) python1 válasza Digital (#126067) üzenetére


python1
veterán

Én a helyedben vennék egy Apple tv-t és spdif kábellel kötném össze az erősítővel,és az Ipaddel Rplay en keresztül irányítanám. Sokkal kényelmesebb és a hangja is sokkal jobb,de ha van DAC-od akkor még lehet a hangján finomítani.
Egyébként nincs jelentősége a kábel minőségének abban a formában,ahogy szeretnéd használni,bármelyiket választhatod amelyik az olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#126075) Dorian válasza Norbi 72 (#126063) üzenetére


Dorian
félisten

Na jólvan, úgy tűnk jó lesz ez. Először lapos hang, dinamikahiány. Na mondom, jól sikerült elkölteni egy havi fizut... Kénytelen voltam a Dinamic EQ-t bekapcsolni. De úgy tűnik, a hangfalak (talán a kábelek is) megérzik, h 5 hónapig pihentek, meg a sín tápkábelt is jól meg kellett gyötörnöm. Szóval most nap végén már headbengelek Joe Bonamassa-ra, este meg jöhet a SW7 :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#126076) robi-k válasza Dorian (#126075) üzenetére


robi-k
őstag

Egy biztos: a 4520 nem rosszabb, mint a 3808A volt. A rendszert újra be kell járatni, és használni kell a szobaakusztika korrekciót is.

(#126077) python1 válasza Dorian (#126075) üzenetére


python1
veterán

Nem jövök most azzal,hogy megmondtam de megmondtam. ;]
Borítékoltam a másik fórumon a végeredményt,de a lényeg,hogy újra tudsz mozizni,és ennek örülünk.

[ Szerkesztve ]

(#126078) Dorian válasza robi-k (#126076) üzenetére


Dorian
félisten

Úgy tűnik kellett egy fél nap a használaton kívüli hangszóróknak, kábeleknek, míg magukhoz tértek.
Még amit nem írtam, de már legelőször feltűnt: a nagyon stabil tápokra jellemző " tiszta csendek"

A mellékes dolgok: menüje letisztultabb, és hülye-biztosan végigvisz minden beállításon, csati-hozzárendelésen, stb.
És termeli a hőt, sokkal jobban, mint a 3808.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#126079) Patice válasza Digital (#126067) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem neked érdemesebb lenne beruháznod egy Google ChromeCast 2-re. HDMI-vel bekötöd és mehet rá kép vagy hang is. Szerintem..

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#126080) PrinceHerceg válasza BBéci (#126064) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Holnap meglesem akkor! :)

THX :K

[ Szerkesztve ]

(#126081) Norbi 72 válasza Dorian (#126075) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ekkora vasnál tényleg kell melegíteni a cuccot.Tapasztalat. :K

Én tv-adással szoktam,vagy Youtube koncert,,1-2 órával a mozi előtt.Háttérben nyugodtan szólhat.

[ Szerkesztve ]

(#126082) Patice válasza Norbi 72 (#126081) üzenetére


Patice
nagyúr

+1 (Sztereó teszt-állatba rakom épp az első órákat...)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#126083) Digital válasza Patice (#126079) üzenetére


Digital
addikt

Ez jó ötletnek tűnik! :K
Már bele is ástam magam a témába.
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#126084) allein


allein
addikt

Sziasztok. Erősítőhöz és BD lejátszóhoz szándékozom tápkébelt vásárolni. Jelenleg a gyári tápkábelt használom mindkét esetben. Mit tudtok javasolni?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#126085) Ragadozó válasza allein (#126084) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha jól tudom, most 30 % akció is van a gold kábelekre. Érdeklődni kell náluk. [link]

De használt piacon van sokszor jó vétel.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#126086) nagyd1990


nagyd1990
csendes tag

Szeretnék venni egy Jbl arene 5.1-es rendszert (JBL Arena 170/125C/120/SUB100) Viszont nézegettem a Jbl arena 180-as front hangfalakat is, és azt is lehet kapni 5.1-es szettben, viszont a 180as nem férne el a falra szerelt szekrények miatt. A kérdésem az lenne, hogy jobb-e annyival a 180, hogy érdemes kiadni rá a pluszpénzt, és szétbontani a már nagy nehezen felszerelt szekrényt, vagy nagy teljesítménybeli különbség nincs a kettő front hangfal között? A válaszokat előre is köszönöm.

(#126087) python1 válasza Digital (#126083) üzenetére


python1
veterán

Az Apple -TV még mindig jobb alternatíva,nem is értem,hogy miért nem az egyszerűbb és kézenfekvő megoldásra törekszel. :F

De természetesen mindenki maga dönti el,hogy milyen teknikát alkalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#126088) Digital válasza python1 (#126087) üzenetére


Digital
addikt

A Chromecast-ot mobilabbnak érzem. Nem bonyolult ez sem.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#126089) Dorian válasza Norbi 72 (#126081) üzenetére


Dorian
félisten

Már a 2809-nek is kellett úgy 40 perc, mire hozta a hangját, 3808-nak szintén.
Ma délelőtti további próbálgatás során már tisztán látom, h jó ez :) Kétségtelen, h nem érzékeltem olyan azonnali különbséget, mint a 2809 -> 3808-cal, itt apróbb, finomabb különbségek vannak. Ill. valószínűleg azért is, mert gondolom az igényszintem határait feszegetem, de főképpen mert a nappalim akusztikai határai korlátoznak főképpen.
Filmekkel, koncertekkel rendben vagyunk, a zenei tudás tesztelése majd ezután. De délután inkább kirándulás lesz sztem :)

Furcsa amúgy, h 3808-hoz képest a menüje azzal együtt, h átláthatóbb, de kevesebb lehetőséget is kínál, a kijelző pedig érthetetlenül fapados: bazi nagy kijelző, hely van rajta dögivel, de csomó minden éppen érvényes beállítást nem jelenít meg, vagy pl. lehet választani, h a bejövő, vagy kimenő csatornákat jelenítse meg. Miért nem mindkettőt? Elférne... Táv is legtöbb szempontból nagyon tetszik, de hiányzik róla sok direkt beállítás kapcsolhatósága.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#126090) python1 válasza Digital (#126088) üzenetére


python1
veterán

Nekem semmi bajom az Apple tv-vel,láthatatlan és mindenre megfelelő még youtube-ra is.
Képminőségére sem lehet panaszom,mindenes kis megoldás,és szerintem ennél egyszerűbb kütyüt nehezen találsz almás készülékekhez.Csak a tapasztalataimat osztottam meg,nálunk az asszony is ezt tudja kezelni a legegyszerűbben.
Ja igen,még a TV-t sem kell bekapcsolni hozzá,ez is lehet még pozitívum.
Használtan már 15e forint környékén már találni.

[ Szerkesztve ]

(#126091) BBéci válasza jézusom (#126065) üzenetére


BBéci
titán

"a center meg a mono háttér is a 2 frontból van kikeverve."

Mégis mi másból lenne kikeverve? Sztereó az eredeti hanganyag.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#126092) adakiller


adakiller
senior tag

Sziasztok!

van egy 5.1-es samsung ht tx35 házimozim. megadta magát a lejátszó, amibe az erősítő is be volt építve. A mélynyomó, és hangszórók is 3Ω-osak. Lehet még valahol ilyen erősítőt venni, amivel tudnám használni (nem fontos hogy samsung legyen)? Sajnálnám kidobni a teljes szettet :(

Előre is köszönöm!

(#126093) Tamoo válasza Dorian (#126089) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Zenén hogy tervezed? Elérakod a DA300-at?

(#126094) dgyuri0123 válasza Tamoo (#126093) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Butaság lenne, nem kipróbálni. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#126095) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Van egy másfél méter van den Hul M.C. THE MAINSTREAM BS HYBRID tápkábelem, meg mellé egy ugyanilyen hosszú NP-3PS52 is, viszont ránézésre elég rossz minőségű dugókkal vannak megcsinálva (van den Hul-on Bals Typ7302 + noname műanyag tápdugó, NP-n Kopp 1795 + NeoTech NC-P301 táp). Gondoltam csak le kéne cserélni valami normálisabbra, nem is tudom ki rakta ezt így össze.
Milyen dugókra kellene ezeket cserélni? Elsőre arra gondoltam, hogy Fapacitól rendelnék AudioCrast 004 párokat, vagy jobban járnék a Sonar Quest Gold párral?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#126096) python1 válasza LógaGéza (#126095) üzenetére


python1
veterán

Amelyiket választod.

Ha nem valami komolyabb audió lánchoz használnád a kábeleket,elég lesz az olcsóbb is (nekem is van 2 garnitúra belőle a mozi részhez).

[ Szerkesztve ]

(#126097) LógaGéza válasza python1 (#126096) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egyik a subhoz menne, a másik meg RX-A3050-be, egyelőre ez a terv - aztán lehet beruházok innen egy KEFI elosztóba is, és akkor az menne ide (van még egy 3PS40-em is, akkor annak is lenne helye).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#126098) python1 válasza LógaGéza (#126097) üzenetére


python1
veterán

Van olyan elosztóm is 2db,nyugodtan integrálhatod a rendszerbe őket.

(#126099) Nemir Ombe válasza adakiller (#126092) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A legjobb tanács amit itt kaphatsz: ne sajnáld kidobni! ;)

Hmm ....

(#126100) adakiller válasza Nemir Ombe (#126099) üzenetére


adakiller
senior tag

köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.