Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) mpo válasza Crampus (#53600) üzenetére


mpo
veterán

A jó megoldás:
médialejátszó->HDMI->AVR->HDMI->tv.
Ha tv műsort is akarsz hallgatni az AVR-en keresztül, akkor HDMI-ARC funkció is működik, ha a tévé és az AVR tudja.
Két darab Premium High Speed HDMI kábel kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53602) Morris válasza mpo (#53601) üzenetére


Morris
veterán

Minek a média lejátszó?
Tévébe megy a digi, a tévéből meg optikain mehet az erősítőbe.

(#53603) BBéci válasza Morris (#53602) üzenetére


BBéci
titán

Azért, mert még egy belépő házimozi rendszerbe is kötelező a médialejátszó. Ami a tévékben van, az említésre sem méltó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53604) LakiTomi


LakiTomi
tag

Üdv. Egy belépő szintű mozi fejlesztésén agyalok. Jelenleg Onkyo 686 és Magnat monitor supreme 2002 szett van 2 db 25 centis szubbal (tudom ezek a magnatok nem nagy durranások, viszont mozira 4 évig úgy ahogy kiszolgáltak). A helység 35-38 m2, nappali, konyha egyben. Szeretnék fejleszteni. 50% mozi, 50% zene. Hiányzik a zeneiség. Első körben a Magnatok mennek, lett is rá vevő. Mit ajánlanátok következő lépcsőfoknak? Egyelőre a két frontra szeretnék maximum fél misit költeni, majd később fejleszteni a többi komponenst, centert, háttereket is. Maradnék Onkyo vonalon (nekem bejön), ott később RZ 840-es szintűre gondoltam. Amiket eddig nézegettem és párat meg is hallgattam:

Dali Opticon 6,
KEF Q950,
Canton Chrono 518 DC 3, ERGO 670 DC,
Magnat Signature 507,
Magnat Quantum 757
Focal Chora 826.
ELAC Uni-Fi FS U5 Slim,
Elac 247.3,

Egyszerűen nehéz a döntés, mivel zenére és filmre egyaránt használnám az elkövetkező években. Melyiket ajánlanátok és miért? Természetesen az anyagi keretek is kötöttek. Mondjuk az Elac 247.3-hoz centert és háttereket venni egy kisebb vagyon, miközben a KEF szett pl. 700 000 Ft-ból kijön a brutális centerrel, hátterekkel. Magnatok ebben a magasságban már egész zeneiek. Focalt nem sikerült eddig meghallgatnom. Elac-ok, tiszták természetesek. Canton új csipogói kicsit fémesek, szokni kellene. A KEF-nél picit hiányoltam a mélyeket, amúgy egész kiegyenlített hangzás... :W

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53605) Morris válasza Morris (#53602) üzenetére


Morris
veterán

Jó, csak én azt gondoltam, hogy csak a tévé hangját szeretné kitenni az erősítőre.

(#53606) #09634560 válasza Morris (#53605) üzenetére


#09634560
törölt tag

Oké de a tévé hangja csak a tévé tunerének hangja legyen, minden más a forrásról (médiajátszó, digi box, stb) menjen.

(#53607) Morris válasza #09634560 (#53606) üzenetére


Morris
veterán

Nekem akkoris úgy esett le az egész, hogy azért szeretné az erősítőt, mert a digi műsorának hangját akarja kirakni az erősítőre.
Másképp nem írta volna a digit kábelt. Neme :F

(#53608) mpo válasza Morris (#53605) üzenetére


mpo
veterán

Úgy kezdte, hogy: Vennék egy házimozi erősítőt
Ahhoz kellenek hangdobozok is, aztán mélynyomó.
A tévé műsoráért nem érdemes ennyi pénzt kidobni, optikain meg nem megy át minden, HDMI-ARC-on sem.
Akciókat figyelve a tévé árának (340 e Ft) a kétszeresét költöttem házimozira.
A médialejátszóból is viszonylag drágát vettem (45 e Ft), de nem melegszik, nem kell furkálnom, hűtenem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53609) hcs57 válasza mpo (#53608) üzenetére


hcs57
őstag

Nem értelek.. ki is próbáltad? Nekem van egy Sony 55XE8505 tv-m és egy Denon AVR X1300W házimozi erősítőm. A tv-be megy a digi kábeltv, onnan a hang HDMI-ARC segítségével az erősítőbe, és minden átmegy, ami a tv digitális tuneréből jön.
Mondom minden át ment. Neked mi nem ment át??

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53610) mpo válasza hcs57 (#53609) üzenetére


mpo
veterán

Nem használom a HDMI-ARC funkciót, médialejátszó van, arról nézek filmeket.
Kipróbáltam pár Youtube koncertfilmnél, ezzel be is fejeztem, kikapcsoltam.
Erre gondoltam:
Connecting a source like Blu-ray directly to the receiver/sound bar has another benefit: Dolby True HD and DTS Master Audio. These higher-fidelity formats can't be sent over ARC.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53611) embe válasza hcs57 (#53609) üzenetére


embe
nagyúr

Én úgy tudom az újabb LG tévék nem támogatják valamelyik nagy felbontású hangformátumot, és át sem engedik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53612) hcs57 válasza mpo (#53610) üzenetére


hcs57
őstag

Az a te dolgod, hogy nem használod a HDMI-ARC funkciót, de akkor ne írd, hogy nem megy.. szerinted mikor lesz a Digi kábeltv-n Dolby True HD and DTS Master Audio hang?
Szerintem még nagyon messze van a Digi Tv ettől.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53613) hcs57 válasza embe (#53611) üzenetére


hcs57
őstag

OK, de melyik tv adó ad nagy felbontású hangformátumban? Szóval miről beszélünk?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53614) #98221312 válasza hcs57 (#53612) üzenetére


#98221312
törölt tag

" szerinted mikor lesz a Digi kábeltv-n Dolby True HD and DTS Master Audio hang? "

Szerintem sosem..

(#53615) embe válasza hcs57 (#53613) üzenetére


embe
nagyúr

Én például a beépített médialejátszóról.... ;)
A beépített vs. dedikált médialejátszóra szántam a választ...

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53616) Május


Május
tag

Sziasztok,

Még nagyon kezdő vagyok ebből a témából és megmondom nem sok időm volt utána nézni és olvasgatni.

A lényeg hogy szeretnék egy Oled c9 tv-hez 5.1 es hangfalszettet vásárolni.

Az első amit kinéztem és ajánlottak az egy POLK AUDIO MagniFi MAX hangprojektor.
További kutatás során rájöttem ha van elég helyem a lakásban akkor jobb lenne nem egy soundbart venni mélyládával és két hátsó hangszóróval hanem akkor rendesen különálló hangfalakkal kialakítani az 5.1 et

Elkezdtem keresgélni és teszteket olvasni és ezekre bukkantam amik tetszenek. Természetesen meg szeretném hallgatni a hangzásukat élőben is, de nagyon kíváncsi vagyok hogy Ti mint szakértők mit javasoltok számomra.

ONKYO SKS-HT 978 5.1 házimozi hangfalszett (THX)
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_onkyo-sks-ht-978-5-1-h%C3%A1zimozi-hangfalszett-thx-1197497.html?fbclid=IwAR06tFXEUKWcUhDWxOZtLhii-8IQ7_pBDWnW0yiBcZKnuPDLrIs0WRh7s5k

ONKYO SKS-HT 588 5.1
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_onkyo-sks-ht-588-5-1-h%C3%A1zimozi-hangfalszett-fekete-1197498.html?fbclid=IwAR1HMzB8zGUWJY61IkxCy61y8YRKckH2If7z-y0Xzv9YOywzY05FxkhSTUg

vagy egy olcsóbb kategória.

ONKYO HT-S 3800 házimozi szett (erősítő + 5.1 hangfalszett)
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_onkyo-ht-s-3800-h%C3%A1zimozi-szett-er%C5%91s%C3%ADt%C5%91-5-1-hangfalszett-1178524.html?fbclid=IwAR0uuoz8z-mr0eyoA-Wd2chXjqYk0VenPa_DTrXEJ9C6gxx4pj2IRlw95Lc

Számomra ami lényeg:

- 200.000, max 300.000-ret szánok rá
- vezeték nélküli legyen
- ne legyenek olyan ormótlan nagy hangfalak
- minőségi legyen
- leginkább filmezéshez és zenehallgatáshoz kell

Elnézést ha nem tudtam megfogalmazni vagy érthetően leírni.

(#53617) hcs57 válasza embe (#53615) üzenetére


hcs57
őstag

Ez volt a kérdés, ehhez nem kell a beépített médialejátszó... szerintem:
(#53600) Crampus
Crampus
csendes tag
Sziasztok! Vennék egy házimozi erősítőt, olyan alap kérdésem van, hogy ha a Digi kábelét bedugom a TV-be, hogy kerül a HDMI az erősítőre? A TV alkalmas a DVB-C vételére, nem akarok külön boxot. Vagy kössem össze sima RCA-n és kész? Remélem értelmes a kérdés

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53618) mpo válasza hcs57 (#53612) üzenetére


mpo
veterán

Mindkettőnknek igaza van.
Egy technikai korlátot másoltam be angol nyelven.
A tévé nem korlátozódik le a Digi kábeles adására.
Nekem pluszban csak Filmnow és HBO+HBOGO van, de ahogy olvasom a topikokat nagyon sokan már Netflixet használnak, ahol a prémium csomag 4K.
Ha ezt és a Youtube-ot is figyelembe vesszük, nem tudhatom, mikor lesz Dolby True HD és DTS Master Audio, az is lehet, hogy van.
Most ki kellene próbálnom egy-két Youtube videót médialejátszón, hogy milyen hang van a videóban, de nincs rá időm.
Talán valaki megmondja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53619) #09634560 válasza Május (#53616) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez?
vagy ha használt jó, vársz délutánig és nézhetek ott.
Ha mindenképp uj kell akkor az első.

(#53620) hcs57 válasza mpo (#53618) üzenetére


hcs57
őstag

Neked is ide teszem a kérdést, gondold át, ezek szerint a válaszod segít neki, a kérdésére válaszoltál?

(#53600) Crampus
Crampus
csendes tag
Sziasztok! Vennék egy házimozi erősítőt, olyan alap kérdésem van, hogy ha a Digi kábelét bedugom a TV-be, hogy kerül a HDMI az erősítőre? A TV alkalmas a DVB-C vételére, nem akarok külön boxot. Vagy kössem össze sima RCA-n és kész? Remélem értelmes a kérdés

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53621) #98221312 válasza mpo (#53618) üzenetére


#98221312
törölt tag

A Netflix csak a nevében 4k, valójában még full hd sincs.
A HD hangokat is hagyjuk, baromi messze vannak tőle a stream szolgáltatók..

(#53622) mpo válasza hcs57 (#53620) üzenetére


mpo
veterán

Most megnéztem, ki válaszolt az eredeti kérdésre.
Egyedül én!
Mi a baj az egyetlen válasszal?
A jó megoldás:
médialejátszó->HDMI->AVR->HDMI->tv.
Ha tv műsort is akarsz hallgatni az AVR-en keresztül, akkor HDMI-ARC funkció is működik, ha a tévé és az AVR tudja.
Két darab Premium High Speed HDMI kábel kell.

Ami utána kialakult, azt nem neki írtam.
gondold át, ezek szerint a válaszod segít neki, a kérdésére válaszoltál?
Igen!

Ha érted, akkor már elavult.

(#53623) galaxys80 válasza #98221312 (#53621) üzenetére


galaxys80
veterán

A Netflix csak a nevében 4k, valójában még full hd sincs.

Már amelyik lejátszón. Amelyik dedikált, azon bizony FullHD és 4 K. ;) A kínai vackok nyilván nem fizetnek licenszet. Így ott marad az SD.

A HD hangokat is hagyjuk, baromi messze vannak tőle a stream szolgáltatók..

Apple TV- Egyre jellemzőbb a Dolby Atmos.

[ Szerkesztve ]

(#53624) #98221312 válasza mpo (#53622) üzenetére


#98221312
törölt tag

Hagyd rá!!

(#53625) mpo válasza #98221312 (#53624) üzenetére


mpo
veterán

Gondoltam rá, de nem írtam baromságokat a későbbi társalgásban sem, amit nem a kérdezővel folytattunk.
Én is kezdő vagyok, az is maradok, de ismerem a kezdők észjárását, előbb-utóbb rádug a tévére egy pendrive-ot, HDD-t és akkor jön a meglepetés, hogy a drága házimozin nem szólal meg minden hangformátum, még akkor sem, ha a tévé mint lejátszó képes is rá, mert a HDMI-ARC lesz a korlát.
A tévé hangjáért házimozit kiépíteni több százezerért szerintem nem jó ötlet, ahogy a médialejátszó kihagyása sem, hiszen az egész rendszerben az lehet a legkevesebb.
(Tudom vannak drága lejátszók is).

Ha érted, akkor már elavult.

(#53626) schawo válasza galaxys80 (#53623) üzenetére


schawo
titán

Az eredeti gondolat arra vonatkozott, hogy szerinte a 4K-nak nevezett netflix stream gyengébb képminőségét produkál, mint egy BR FHD anyagnak van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53627) galaxys80 válasza schawo (#53626) üzenetére


galaxys80
veterán

A Netflix csak a nevében 4k, valójában még full hd sincs

Én erre válaszoltam. Ez a mondat pedig egyáltalán nem azt jelenti amit te írtál.
Az pedig, hogy még FullHD sincs a Netflix 4K nem igaz.

(#53628) Jigsaw04

Milyen eszközön tapasztalod ezt?

[ Szerkesztve ]

(#53628) #98221312 válasza schawo (#53626) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pontosan ezt tapasztalom!!

(#53629) jambiyya válasza mpo (#53625) üzenetére


jambiyya
őstag

Vagy pont maga a TV, mert a samsungok pl. nem tudnak DTS-t semmilyen formában.
Viszont ha követi a leírásodat (nekem is így van egyébként), akkor az AVR-nek tudnia kell 4K HDR-t, ha a TV is tudja és a lejátszani kívánt video is ilyen.

(#53630) mpo válasza jambiyya (#53629) üzenetére


mpo
veterán

Ha az anyagi lehetőség engedi: lejátszó, AVR, tv.
Úgy kell összeválogatni, hogy a kívánt célt mindegyik képes legyen teljesíteni, beleértve a HDMI kábelt is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53631) jambiyya válasza mpo (#53630) üzenetére


jambiyya
őstag

Kár, hogy az elérhető árú AVR-eknél nem lehet az új formátumokat FW frissítéssel beleokosítani, mert így kb. 5 évente vehetsz újat, ha követni akarod a trendeket.

(#53632) mpo válasza jambiyya (#53631) üzenetére


mpo
veterán

Nem akarom, a Dolby Atmos, DTS:X, a 4K, HDR elég nekem.
Legfeljebb egy 65"-os tévé kellene az 55"-os helyett, de nem létszükséglet.
Elégedett vagyok, nem ez a hobbim.
Amikor megvettem, a barátom (háziorvosom) tátott szájjal nézte (becsszó) a John Wick-et 4K-ban, aki 6 méterről nézi 49"-on a FHD tévén a tévé adását.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53633) Tamoo válasza jambiyya (#53631) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem a jó házimozi nem a trendek követésétől függ. :) Én le vagyok maradva egy évtizeddel, de nem érzem hátrányát. :DDD

(#53634) jambiyya válasza Tamoo (#53633) üzenetére


jambiyya
őstag

Végül én is arra jutottam, hogy a mbox-ból megy egy optikai az erősítőbe és marad az 5.1.
TV meg kapja a 4K HDR-t HDMI-n, amit az erősítő sajnos nem tud.
Egy dolgot javítanék csak: a hangkeltőket, mert végre van hely bárminek is.

(#53635) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Adott 1 marantz 6013 megcsináltam a mérést és ezek az értékek lettek jók vagy állítsak valamit?

(#53636) kgergo89 válasza atom18 (#53635) üzenetére


kgergo89
tag

Szia,

A mikrofonos kalibrálás alapesetben egy jó támpont lehet, de fontos lenne tudni, hogy milyen hangfalakat kötöttél rá és ezeknek mik a specifikációi.
Én azt olvastam, hogy érdemes a crossovert úgy beállítani, hogy ha a gyártó 60Hz-ig garantálja hogy a terméke (pl. front sugárzó) képes lemenni, akkor +20Hz el érdemes fölé vágni, tehát 80Hz alatt menjen minden az LFE sugárzóra. A surroundokra mért 40Hz elsőre nagyon furcsának tűnik, de tényleg nem tudjuk milyen szetted van.
THX minősítés szerint a 80Hz - 120Hz közötti tartomány a standard, ahonnan lefelé érdemes elküldeni a mély hangokat LFE-re, így keverik a filmeket a stúdiókban.

Remélem tudtam segíteni kicsit!

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53637) Május válasza #09634560 (#53619) üzenetére


Május
tag

Nem szeretnék hasznaltat.
Amúgy megéri az árkülönbözet?
Mivel azért az 1ik 300 a masik 230.
Mi a különbség?
Ezekhez kellene amúgy erősítő?

(#53638) mpo válasza kgergo89 (#53636) üzenetére


mpo
veterán

Kicsit másképp tudom, a frontokat small-ra javasolt tenni, az összesre 80 Hz a crossover.
Az LFE ettől független, azt be kell kapcsolni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53639) mpo válasza Május (#53637) üzenetére


mpo
veterán

Az eredeti kérdésednél kitettél 3 Onkyot.
Az első kettő hangfalszett, a harmadiknál ott van, hogy erősítő + 5.1 hangfalszett.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53640) kgergo89 válasza mpo (#53638) üzenetére


kgergo89
tag

Ezt erősítő válogatja, melyik hogyan hívja, de igen.
Amennyiben van subwoofer/lfe a szettben, akkor valóban a "small" beállítás fogja levenni a crossover szerinti beállításban szereplő adott Hz-alatti tartományt a frontról/surroundról/centerről és elküldeni az sub/lfe csatornára.

Pontosan azért írtam, hogy jó lenne tudni milyen hangfalakról beszélünk egyáltalán, mert hiába állítunk jelen esetben 40Hz-et crossovernek (vagy az általad említett 80Hz-et), ha a surroundok tegyük fel csak 120hz-ig képesek lemenni. Ebben az esetben keletkezik a hangképben egy "űr".

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53641) szabeska válasza szabeska (#53586) üzenetére


szabeska
addikt

Még egy kérdés az AVR-X2700H-ról, amit majd szeretnék megvenni megjelenéskor. PS5, PC is lenne rákötve, onnan menne ki a kép az LG C9 oledre (hdmi 2.1, vrr, allm miatt). Mivel minden adott, szeretném ha menne a 4k 120 hz is, már ha lesz mi kihasználja. Az a kérdés, több eszközt is köthetek rá, vagy csak egyet ami hdmi 2.1 kompatibilis? Mivel a hátlapi képen csak egy darab 8k jelölésű bemenet van, a többi csak 4k jelölésű :F [link]

F1

(#53642) Zephy


Zephy
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

(#53585) Quetz
Jogos, marad a 3600 (min).
Az világos, hogy 2 jobb mint 1, a kérdés hogy mennyivel, megérheti a +150-et (kb ennyit szánok 1db subra, a milliós de még a félmilliós darabok is lemaradnak a radarról). Egy hallgatási pozíció lesz viszont az elhelyezés viszonylag kötött, hangnyomásban biztosan elég lesz 1db is, inkább a minőség, a tisztaság ami nekem kérdéses.
Az Atmos tippet külön köszönöm, elsiklottam volna felette, valóban csak 9 csatornát tudnak de külső erősítésre van lehetőség. Milyen külső sztereót javasolnál?

(#53591) BBéci
Sajnos ennyire nem egyszerű, amennyire hiányoztak a részletek a Klipschből (amit akkor még nem is tudtam, mert azt hallgattam először), annyira hiányzott a Monitor Audioból az erő és a dinamikus hangzás. Mivel eddig kb mindenhol azt olvastam, hogy az erősítő érezhetően tud változtatni a hangzáson (nyilván az alap karakterisztikán nem), a várható eredményt szeretném a legjobban felmérni, mivel meghallgatni nem fogom tudni. A Denon párosítás eredményét az eladó mondta illetve leírásokban láttam, sajnos gyakorlati tapasztalat hiányában erre tudtam támaszkodni.

(#53592) Quqesz
A fülem mindkettőből hiányol valamit :D A tervezett párosítást pedig nem tudtam meghallgatni, egy másik erősítő még sokat árnyalhat a képen csak ezt jelen állás szerint vásárlásig nem fogom tapasztalni.

(#53594) Sanci38
Nem mondom, hogy nem menne a 4500 de miért lenne akkora ugrás? Auro 3D nélkül szerintem életben maradok :D Tudom erő is több van benne de tekintve, hogy 20-30% fölé nem szoktam hajtani a meglévőt sem, szerintem jó nekem a kevesebb kraft is, minden másban pedig közel azonosak a 3600-al ha jól tudom, vagy nem?
Milyen változással járna a MA hangzásban a Denon?
25nm a szoba, ebből kb 20nm nem teljesen leválasztott (szabad átjáró van) területről van szó, széles átjáróval, viszonylag kevés a hangelnyelő berendezés, erősebb hangok tudnak egy rövid zengést produkálni. Mindenképp a nyitott sub játszik, MA hallgatásnál egy zárt volt bekötve és harmatos volt a Klipsch hátul nyitottjához képest.
Alapvetően szinkronos voltam de manapság mikor egyre többször 2.0-val jönnek a szinkronok, kezdek átállni az eredeti hangra, amiből általában min egy 7.1-et tesznek a 4K releasekhez, de egyre gyakrabban látok atmos sávokat.

(#53643) atom18 válasza kgergo89 (#53636) üzenetére


atom18
aktív tag

Megnézem otthon a hangfalak adatait a mélynél ilyet állított.

(#53644) kgergo89 válasza atom18 (#53643) üzenetére


kgergo89
tag

Most utána néztem az erősítődnek, grat hozzá, ez már nem is annyira belépő szint szerintem! :)

Amennyiben jól értelmezem, a képen az látható, hogy a mélynyomódra az erősítő (specifikáció alapján 20Hz-től) 120Hz-ig bezárólag irányít hangot, a felette található tartományt pedig levágja. (Ebből kifolyólag a mélynyomódon fel is tekerheted a low pass filtert maxra, illetve kikapcsolhatod, mivel az erősítőd elvégzi a low pass filterezést.)

A 40Hz-re beállított surroundjaid, valamint 60Hz-es center beállítás ezesetben szerintem nem a legideálisabb, mivel fölöslegesen terhelődnek. A mélynyomó elvégzi ezen mély hangtartománynak a megszólaltatását.

Egyébként a 80Hz-120Hz egyéni preferencia kérdése, próbálgatni kell ami tetszik.
Idehaza én 80Hz-re lőttem a crossovert mindenhol, a 120Hz-es LFE beállítás nálam már zavaróan dübörög :)

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53645) #09634560 válasza Zephy (#53642) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert a denon onnantól kezd élni, és a 4500 különben nagyon jól sikerült erősitő, és nagyon nem egyenlő a 3600-al, eléggé elüt a 3600-tól és felfelé -szerintem. Bizony a kettő közti különbséget egy botfülű is meghallja és egy haverom egyiket laposnak, másikat élettelinek, dinamikusnak találta (végül 4300 lett az vásárlás amit azóta boldogan élvez) és bizony az MA-ba is beleviszi az erőt és dinamikát amit hiányoltál..(nem irtad mivel hallgattad de nem 4500 az tuti) Javaslom halgasd meg és gondold át, mert nagyon nem egy kategória a kettő, Béci szerint se

(#53646) BBéci válasza kgergo89 (#53644) üzenetére


BBéci
titán

"Egyébként a 80Hz-120Hz egyéni preferencia kérdése, próbálgatni kell ami tetszik."
NEM!
Ha az LFE-t 120 helyett 80-ra állítod, akkor elveszted a kettő közti hangtartományt, azt semmi nem fogja megszólaltatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53647) kgergo89 válasza BBéci (#53646) üzenetére


kgergo89
tag

Nos, akkor ezt rosszul tudtam, valamiért az volt bennem, ha a többi csatorna frekvenciáját lentebb hozzuk, nincs "információ vesztés". Köszi!

Csak kíváncsiságból, akkor miért van lehetőség az LFE aluláteresztő szűrésének módosítására, ha ott fix 120Hz az ajánlás?

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53648) BBéci válasza kgergo89 (#53647) üzenetére


BBéci
titán

Dönthetsz úgy valamilyen okból, hogy téged nem izgat az LFE csatorna 80 és 120 Hz közötti része és kiiktatod. Értelmes okát nem látom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53649) #09634560 válasza Május (#53616) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt nézted, ehhez nem kell erősitő, vannak benne dekóderek is. :D A harmadik onkyo elmegy vagy a másodikhoz ujat vehetsz. (ez mind passziv, mind aktiv mélyet meg tud hajtani)

kgergo89: akkor van jelentősége ha zenét hallgatsz vagy sztereó a forrásod és mátrixolással pl Dolby pro logic II movie, DTS. X vagy hasonlókkal nézel filmet

[ Szerkesztve ]

(#53650) mpo válasza kgergo89 (#53647) üzenetére


mpo
veterán

Az az érzésem, hogy kevered a crossovert és az LFE funkciót.
A crossovernél mindre 80 Hz-et állítasz, az ez alatti tartomány a sub dolga lesz.
Az LFE ettől független, ne keverd bele, az meg jó 120 Hz-en.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.