Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) Beni2360 válasza péjé (#54448) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem megmaradt megkaphatod.
Írj pü

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54452) sapex válasza mpo (#54443) üzenetére


sapex
tag

Nálam eddig elég jól mentek ezek a dolgok, viszont az akusztikai paneleket es egyéb nyakamsagokat már nehezebb lesz keresztül vinnem.

Azt miért csinálja az arcam avr hogy ha nézek a médialejátszóról valamit , és az avr BDre van állítva (ide van kötve a médialejátszó) akkor gyakorlatilag a távirányítón nem működik semmi. Még kikapcsolni sem tudom?
Aztán van még olyan jelenség is hogy hasonló a szitu mint fent, de ha kikapcsolom a tvt az avr is kikapcsol? :F

[ Szerkesztve ]

(#54453) zsoika válasza szabeska (#54445) üzenetére


zsoika
addikt

A Sony kicsit másképp csinálja. ..sztereón noncs sub

(#54454) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Elac Debut 2.0 3030 sub vélemény? [link]
vagy ez [warfedale] ? Még az SVS-t néztem sb2000 meg a [Fyne] / [Fyne] félét.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#54455) mpo válasza sapex (#54452) üzenetére


mpo
veterán

Ezért nem használom a HDMI-CEC-et. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#54456) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Adott egy laptop hdmi kimenettel, adott két TV amire menne a jel!
A két kábel már megvan [link] [link]
Viszont milyen Y elosztót ajánlotok amely a laptopról érkező jelet mindkét lcd-re egyidejűleg átviszi?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54457) szabeska


szabeska
addikt

No, Sony DN1080 csak akkor hajlando kikapcsolni a subot (directben es pure directben), ha a frontok Large-ra vannak allitva, semilyen mas esetben... Szoval ha mozi vagy jatek van, akkor atkapcsolom Small-ra... Eleg szar megoldas. Azt is eszrevettem, hogy a direct es a pure direct a kijelzo kikapcsolasan kivul masban nem ter el, ugyanis ilyenkor nincs "katt", hogy atvalt Pure Directre, csak akkor, ha masfele beallitasrol kapcsolok at. Gondolom a freki vagas maradjon a "szokasos" 80-80-80, lpf 120-on. Megjott a Bronze 6 5.0 szett is, es a van damme kabelek, nem voltak meg hasonlo kaliberu cuccaim, le is esett az allunk :) Szoval koszonom az ajanlasokat :R

F1

(#54458) Beni2360 válasza Newyorker (#54456) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem ha 20m-s az egyik akkor felejtős. Kipróbáltad más simán azt az egy 20 m-s kábelt? átment a jel?
Nekem van egy ilyen Ugrade verziós végül nem kell mert AVR- cseréltem. Olvasd el hátha jó lenne neked.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54459) szabeska válasza szabeska (#54457) üzenetére


szabeska
addikt

Még egy dolog eszembe jutott, ha a gépből megy egy hdmi az erősítőbe, egy pedig a tv-be, és a tv is össze van kötve az erősítővel (earc), akkor ugye nem az earc-on keresztül szólal meg az avr/zene? :F Ugyanis ha bekapcsolom a tv-t, megáll a zene, újra kell indítanom. Nyilván az avr "fantomkijelző" és a második képernyő aktiválása miatt szarakodik a windows a háttérben, ezt tudom, ezért megy el a hang és a kép is, de remélem ez nem azt jelenti, hogy az avr a tv-n keresztül küldi ki a hangot onnantól...

Foobarban ki van választva a "wasapi event sony stb"...)

[ Szerkesztve ]

F1

(#54460) Newyorker válasza Beni2360 (#54458) üzenetére


Newyorker
addikt

Nem volt alkalmam kipróbálni még, mert nem rendeltem meg, de ha nem megy át a jel, akkor miért árulják? 😳 1080p lenne csak

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54461) Newyorker válasza Newyorker (#54460) üzenetére


Newyorker
addikt

[link] elosztó
[link] 2m hdmi
[link] 20m hdmi

Ezekbe gondolkodom :F

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#54462) Beni2360 válasza Newyorker (#54460) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert lehet jel erősítőt közbe iktatni 4K esetén.
De mivel neked FHD-ra kell a táblázat szerint jó lesz.
ment pü

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54463) szabeska


szabeska
addikt

Most látom, van 100k-ért Monitor Audio Bronze w10. Megéri ennyiért, lecserélni a Yamaha SW100-at?

F1

(#54464) zsoika válasza szabeska (#54457) üzenetére


zsoika
addikt

írtam hogy sztereóban próbáld

(#54465) szabeska válasza zsoika (#54464) üzenetére


szabeska
addikt

Úgy nincs sub, persze, viszont nem is Pure Direct :U Pl sztereo állásban benyomom a PD gombot, kattan egyet, elhallgat egy másodpercre, tehát "átvált" PD-re, de bekapcsol a sub is. Ha már van, akkor PD-ben hallgatnék zenét, ezért szenvedek vele ennyit.

F1

(#54466) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Újra
A múltkor a youtube probléma miatt írtam hogy az erősítő nem írja ki ha pl dts vagy true hd megy.
Azóta észrevettem hogy a mplayerrel is ugyanígy max dolby amit érzékel az erősítő .
Ez hogy lehetséges ? Pedig úgy emlékszem amikor utoljára használtam a rendszert akkor kiírt minden formátumot. :F

(#54467) Flash82


Flash82
tag

Most próbálgattam kb 10 dts ből egyet játszott csak úgy hogy ki írta hogy dts. :F

(#54468) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Adott egy [Samsung HT-J4500] házimozi, amit pár éve (kb 3) vettem. Utóbbi időben simán csak rádió ment róla és ez tett be neki...A jelenség az, ha bekapcsolom akkor tudok a funkciók között lépni, de mintha mindig újraindítaná magát és/vagy blu ray lemezt keresné. Utóbbi onnét gondolom, hogy relatíve hangosan hallok benne kb 5 másodpercenként, mintha a fejet mozgatná hangot. Raktam be neki lemezt, de az se segített neki. Tudtok javasolni valamit? Vagy vigyem valami szakihoz, esetleg ilyet is tudtok ajánlani BP-n?

(#54469) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Valakinek Arcam AVR200 35000Ft-ért?
Természetesen közöm nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#54470) KoNZoLik@ válasza fehér_ember (#54469) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez nagyon jó árban van, és a képek alapján még makulátlan is...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#54471) sapex


sapex
tag

Jövő héten bemerik a szoba akusztikajat, kivancsi vagyok milyen eredmény születik.

Gondoltam kipróbálom az SVS subot spotifyn keresztül ,ezért összekötöttem az ARCAMal,de semmi. A rca kabel egyik véget a subba a line in-be a másik végét az AVR preamp sub1 dugtam.
Ismeri valaki az ARCAMok lelki világát, Miért nem kapcsol be?
Az direct módot offba állítottam

[ Szerkesztve ]

(#54472) I'am Dony válasza sapex (#54471) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az Arcam "tudja", hogy van rá kötve sub? Menüben lehet állítani ezt nálad?
A hangfalak small vagy large? Ha nagyra van állítva ez is okozhat ilyet.

(#54473) sapex válasza I'am Dony (#54472) üzenetére


sapex
tag

Large-ra van allitva ,mert Dali Oberon 7 hangfalak vannak meghajtva vele. Bekapcsoltam egy olyan beallitast hogy : speaker type:L/R +sub ,de semmi.

(#54474) I'am Dony válasza sapex (#54473) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hiába nagy a doboz... állítsd kicsire a többit a sub intézi míg próbálod. A vágást majd érzed hol a legjobb.

(#54475) sapex válasza I'am Dony (#54474) üzenetére


sapex
tag

Most minden small és úgysem kapcsol be.... :W

(#54476) I'am Dony válasza sapex (#54475) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nyugalom :)

Dobj be egy pár képet a jelenlegi beállításokról és vágásokról...
Vagy írd le

[ Szerkesztve ]

(#54477) sapex válasza I'am Dony (#54476) üzenetére


sapex
tag


Ilyen az összekötés.
Arra még nem jöttem ra hogyha bekapcsova van a médialejátszó ,az AVR BD modban ,erre van kötve a médialejátszó nem tudok az AVR taviranyitojaval semmit csinalni ,mintha lefagyott volna .Igy a beallitasokat sem tudom megmutatni. Persze ha a NET módot választom ott minden jól működik de ott csak a NET mod beállításait latom

[ Szerkesztve ]

(#54478) BBéci válasza sapex (#54477) üzenetére


BBéci
titán

"AVR BD modban"
Ez mit jelent? Ha azt, amire tippelek,akkor a távirányító csak a BD-játszót vezérli. Állítsd AVR vagy AMP módba!
Arcamokon be lehet állítani a sztereó módra, hogy csak a két frontsugárzó szóljon, vagy a szubláda is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54479) sapex válasza BBéci (#54478) üzenetére


sapex
tag

Erre gondoltam :
[kép]
Esetleg ha segítség lenne készítettem képeket a beallitasokrol:
[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#54480) BBéci válasza sapex (#54479) üzenetére


BBéci
titán

Ott van a hiba a második képen: Stereo Mode Left/Right+Sub. Tehát azt állítottad be, hogy sztereóhoz üzemeljen a szubláda is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54481) sapex válasza BBéci (#54480) üzenetére


sapex
tag

Igen én is úgy értelmeztem hogy ilyenkor a stereo hangfal mellé bekapcsol a szub is ,de nem, és nem is találok olyan beállítást amivel működésre tudnám bírni .

(#54482) BBéci válasza sapex (#54481) üzenetére


BBéci
titán

A harmadik képen mi az a Subwoofer Present-1?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54483) Beni2360 válasza sapex (#54481) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam azt írja, hogy a Large módban nem szólal meg a szub és nem is hallani. Small-nal pedig megszólal.
Szerintem az a sub kábel bemenetet jelöli ahova dugtad az AVR-be.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54484) sapex válasza BBéci (#54482) üzenetére


sapex
tag

Pontossan én sem tudom, ezt találtam róla:
[kép]

(#54485) Quqesz válasza beholder00 (#54468) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha megvan még a kézikönyve nézd meg nincsen-e rajta reset gomb, vagy a menüben ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#54486) BBéci válasza Beni2360 (#54483) üzenetére


BBéci
titán

Preamp Out, tehát ne bemenet. :N

(#54484) sapex
Passz, sajnos távolról nem tudok gyógyítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54487) Beni2360 válasza BBéci (#54486) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudom de már nem tudtam javítani. persze , hogy kimenet. meg nem akartam +-ba írni de látom kellett. Ott a large beállításokkal lesz a gond alul írja is a képen látni, hogy azon 20-tól megy minden és a smallnál nem küld basszust oda, egyszerűsítve az én 0 angol tudásommal. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54488) LakiTomi


LakiTomi
tag

Kis helyzetjelentés, hátha valakinek segít. Ugye max. 1 millió Ft-ig keresek 5.0 hangfalszettet Denon X7200WA-hoz még mindig kezdőként. 😁
Amiket meghallgattam:

Kef Q750
Focal Aria 926
Canton Chrono SL 586.2
Canton Vento 886.2
Elac 247/249
Dali Opticon 6
Magnat Signature 506
Sonus Faber Sonetto 3

Tömören, ha ár/hangzást veszem, akor számomra a KEF Q750 szett lenne a befutó 630 000 forintért. Mozira a legnagyobb élményt nyújtotta és még zenére is tudnák vele létezni, de igényelnék hozzá szubot. Mozira természetesen alap a szub. Nagyon tetszett a természetes hangzásvilága, és a kellemes közép/magas tartománya. Basszusban kissé alulmaradt, de az összképet nézve 1 millió Ft alatt egyik hangfalszett sem tudta a hallottak közül "legyőzni".
Focal Aria - Az árához képest nekem túl unalmas volt a hangja. Kellemes középtartomány, részletező, de tompa magasai nekem nem nyerték meg a tetszésem, de lehet valaki ezt a lágy hangzást keresi. Neki bejöhet.
Canton Chrono - (Aria ellentéte) Elég harsány magasai nekem egyből bántóak voltak, bár az eddigiek közül a legnagyobb dinamikával rendelkezett. Magasabb szint, mint a KEF Q, de mégsem vinném magammal a harsány magasai miatt. Hosszútávon fárasztó, bàr filmeknél, effekteknél ez jól jöhet. Zenére jó, nagyobb térrel rendelkezik, mint a KEF Q.
Canton Vento - Lelövöm a poént. Ez tetszett a legjobban mozira és zenére egyaránt. Már nem színez annyira, mint a Chrono, viszont mélyebb, feszesebb basszusa van és kellemesebb magasa, mint a Chronoknak. A Vento 886 DC szett centerrel és a hátterekkel 3700 Eurótól már elérhető. Ebben az ársávban nem hallottam nekem jobban tetsző hangot mozira és zenére egyaránt.
Elac 247/249. A 247-esnél nekem hiányzott a középtartomány, ami a 249-esnél megjelent, de ugye az szettben még akciósan is másfélmillió Ft felett jött volna ki. A 249-es Elac egy valóban jó hangfal. Tiszta, részletes magasakkal, élethű középtartománnyal és kellő mélyell párosítva nagyon jó dinamikát mutatott. A legnagyobb mind közül.
Dali Opticon 6. Rosszat igazából nem tudok rá mondani. Amit tud, azt rendesen tudja. Az árba még belefért volna, de nem volt az a plussz benne, ami mondjuk a Canton Ventoban, vagy az Elac 249-ben. Ő a szorgos, megbízható munkaerő.
Magnat Signature 507 - Hasonlóképp a Dalihoz, ő is olyan nem rossz kategória. Jó kis hifi hangzást tud már magasabb szinten, viszont semmivel sem hívja fel magára a figyelmet. Egész zenei, de elmarad dinamikában, az én igényeimhez.
Sonus Faber Sonetto 3 - Ez egy más világ. Gyönyörű mint hangilag, mint kinézetileg. Ha megtehetném, vacilálás nélkül ezt 5.1-ben elvinném haza. 😍 Majd, ha nyerek a lottón. 😁
Remélem tudtam segíteni, ki hasonló cipőben jár.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#54489) I'am Dony válasza LakiTomi (#54488) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi a hasznos beszámolót! :R
A Kef és Focal milyen elektronikával volt hallgatva?

(#54490) LakiTomi válasza I'am Dony (#54489) üzenetére


LakiTomi
tag

Mivel Denon X7200WA-hoz lesz a hangfalszett, a legtöbbjüket egy Denon AVC-X8500H-val sikerült meghallgatnom. A KEF-et és a Focalt másik helyen egy felsőkategóriás sztereó NAD-dal is hallgattam (típusra nem emlékszem pontosan), hogy ne az erősítő legyen a gyenge láncszem.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#54491) szabeska


szabeska
addikt

Valaki tudja esetleg, hogy a "direct" opció kikapcsolja-e a szobakorrekciót illetve a beállított hangerő szinteket Sony erősítőn? Ha igen, úgy érdemes inkább A.F.D.-ben használni filmekhez? Utóbbi működését egyébként nem értem, elvileg nem módosít semmit, gyakorlatilag viszont 5-1-et csinált az m4 sport hangjából :DDD Direct-ben sztereóban szólt, ahogy kell.

F1

(#54492) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Van egy pioneer vsx 922-öm amire hdmi-n rákötöttem a tv-t, így ha bekapcsolom az erősítőt akkor azon szól a tv, ha nem akkor csak a tv hangszóró. (Régebben volt rajta egy media lejátszó de nem emlékszem hogy kötöttem az erősítőre/tv-re (talán közöttük volt)).
Most vettem egy xboxot aminek szintén van hdmi in és out-ja, ezért kérdésem hogyan kéne bekötnöm őket hogy az xbox is szóljon adott esetben az erősítőn keresztül és a tv is szólhasson adott esetben? :R

(#54493) ctrlaltdel13 válasza bigdady (#54492) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mondjuk egy másik hdmi portra csatlakoztatod.
Ha azt akarod hogy szóljon, a távirányítón átkapcsolsz és kész.
Az avr hdmi out-on meg tovább viszed a képet.

(#54494) bigdady válasza ctrlaltdel13 (#54493) üzenetére


bigdady
nagyúr

Várj mit csatlakoztatni másik hdmi portra és min? És min viszem tovább a képet? :F :R

(#54495) ctrlaltdel13 válasza bigdady (#54494) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Xbox hdmi out - avr hdmi in(port).
Kép meg tovább megy azon a hdmi-n amivel a tv össze van kötve az avr-el.
Vagy én értelek félre :F

(#54496) Rp526 válasza szabeska (#54459) üzenetére


Rp526
aktív tag

Az erősítő mindig azt a hangot küld ki, amit kiválasztasz a forrásnál. Nekem is ugyan így van. a TV HDMI-n a TV, a Game-en a PC + nekem van egy DAC a gépből.. ez pl a CD lett. Én is mindig szenvedek, h jó legyen és ne kelljen újraindítgatni semmit. Nekem most ez vált be: először kiterjesztés a TV-re, aztán csak a TV-t használom monitorként. Így most el szokta fogadni mindig. + tudsz sorrendet állítani a vidikari beállításaiban is.
Viszont nekem csak akkor megy a foobar + AVR kombó, ha a TV is be van kapcsolva..

[ Szerkesztve ]

(#54497) Rp526 válasza Flash82 (#54466) üzenetére


Rp526
aktív tag

A YT minden egyes feltöltött 5.1 forrást 2.0 sztereóba konvertál. Az hogy az erősítő mit ír ki, attól függ mit küld neki pl a TV. Ha bitstreamre állítod, ott Samsungnál DD vagy DTS neo 2:5 vagy mi van.. tehát a fake 5.1.

(#54498) bigdady válasza ctrlaltdel13 (#54495) üzenetére


bigdady
nagyúr

De így hogy jön ki kép xboxból?
Most tv hdmi inben van avr out és xbox out is. Így most tv hang megy avren is akár de xbox hang csak tv-n van
A tv-t és avr-t és xboxot akarom összekötni úgy hogy mindkettő szóljon avr-en :R

[ Szerkesztve ]

(#54499) bigdady válasza bigdady (#54498) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem szóltam ez volt a megoldás csak nem engedélyezett hdmi avr inbe tettem... :R

(#54500) LakiTomi


LakiTomi
tag

Rendelném a hifi-fabrikból a Canton Vento 5.0 szettet. Erre még számolnak vámot, vagy csak postaköltséget? Még mindig megbízható bolt?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.