Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) Piftuka válasza Piftuka (#53059) üzenetére


Piftuka
veterán

Most, hogy lecsengett ez a hosszadalmas "csörte", hadd térjek vissza az eredeti kérdésemre! ;)

Ami tehát a soundbar-okat illeti... Miután BBéci megerősítette, hogy nem kamuznak a tetszjeikben, ez alapján:

"Egy teljesen lesötétített szobában sem arra nem voksoltunk volna, hogy ez valóban egy soundbar hangja, sem arra, hogy ez a rendszer valóban "csak" 250.000 Ft értékű."

Tehát hangminőségben jobb, mint bármelyik, 250.000 Ft-ért megvásárolható dedikált 5.1-es szett?

Az említett soundbar-ok előnye számomra a kis méretük, és vezeték nélküli hátsó hangfalpár. (Bár a Polk Audio esetében sajnos nem akkus a működés!)

Azért is érdekel, mert az alábbi alternatívákat találtam:
CANTON Movie 95 5.1 - Ez ugyan egy "bögreszett", ahogyan hívjátok, de az egyik ismerősöm esküszik, hogy teljesítményben és hangminőségben bőven hozza a dedikált belépő szintű szettek tudását. Előnye számomra, hogy szignifikánsan olcsóbb, és kisebb.

YAMAHA HTR-2071 5.1 HÁZIMOZI ERŐSÍTŐ + HECO Victa Prime 702 + HECO Victa Prime 102 + HECO Victa Prime 202 - Előnye számomra, hogy szép, és a dedikált erősítő ismeri a DTS szabványokat, és funkcionalitásban többet nyújt.

Mi a véleményetek ezekről? Egyáltalán a fentieket közületek ki hallotta már, ki ismeri?

Köszönöm az érdemi hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#53302) bodza32 válasza ctrlaltdel13 (#53300) üzenetére


bodza32
kezdő

oké, rendbe

(#53303) Quqesz válasza Piftuka (#53301) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[Ez ] inkább? Vagy [ez] ?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53304) BBéci válasza bodza32 (#53297) üzenetére


BBéci
titán

Belépő szintű alkotóelemek esetén nem biztos, hogy hallani lehet a szubkábel okozta különbséget, pláne kevés tapasztalattal.
Milyen a "kombinátfogó"?

(#53301) Piftuka
"Tehát hangminőségben jobb, mint bármelyik, 250.000 Ft-ért megvásárolható dedikált 5.1-es szett?"
Nagyon eltúlzott következtetés, 100 %, hogy ebben a formában nem igaz. A soundbar az soundbar, soha nem lesz belőle erősítőből, 5 hangdobozból és szubládából álló igazi házimozi rendszer. Legfeljebb valami ahhoz hasonló.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53305) schawo válasza BBéci (#53304) üzenetére


schawo
titán

Ami átfog a kombin.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53306) BBéci válasza schawo (#53305) üzenetére


BBéci
titán

Nahát, erre nem gondoltam. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53307) jambiyya válasza schawo (#53305) üzenetére


jambiyya
őstag

:DDD

(#53308) mpo válasza schawo (#53305) üzenetére


mpo
veterán

Az a nagy méretű (kombin-átfogó), a kisebb a kombinát-fogó a húskombinátokban használatos.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53309) embe


embe
nagyúr

Fárasztóak vagytok. Itt próbálgatom félórája...de nem fog át a kombin.
Akkor ez a kombinált fogó nem kombinátfogó?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53310) schawo válasza embe (#53309) üzenetére


schawo
titán

Ez egy szar. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53311) embe válasza schawo (#53310) üzenetére


embe
nagyúr

Átb@szta@k vele vagy 30 éve akkor..... :O

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53312) dzsémsz


dzsémsz
kezdő

Sziasztok. Nvidia Shieldhez olcsó és jó kontrollert tudnátok javasolni??

(#53313) BBéci válasza embe (#53309) üzenetére


BBéci
titán

Nem fog rajta a kombinált átok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53314) schawo válasza Quetz (#53284) üzenetére


schawo
titán

Ez a Glacier White sajnos minden számításom szerint (vászon + belföldi száll + tengerentúli száll ide + vámolás + áfa = $230 + $45 + $320 + 6000 Ft + 50000 Ft) rohadt drágára jönne ki, bőven minden elképzelt keretem fölé. Így lesz a 65000 forintos amerikai termékből negyed millió, mire én megkapnám. :(

Valami könnyebben elérhető DIY vászon itthon?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53315) balage25 válasza dzsémsz (#53312) üzenetére


balage25
senior tag

Mindenkinek mas az olcso es jo, de az xbox es ps4 kontroller ugy tudom megy hozza bluetooth-on.

(#53316) charlyl válasza Quqesz (#53303) üzenetére


charlyl
csendes tag

A Polk szett, hallgattam Denon és Marantz erősítővel, sokkal jobban tetszett.
A Jamo nekem vérszegény és lapos volt, a Polk megfogott, más és volt tere is, jó választás ennyi pénzért, persze van feljebb...

(#53317) sarasota123


sarasota123
aktív tag

üdv, van egy sony 55xg7096 tv-m, optikai kábellel rákötöttem a NAD c328 erősítőmre, ebben van ugye DAC is. az mitől lehet, hogy a netflix nem hajlandó megszólalni rajta, a youtube meg igen? :F

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#53318) Quqesz válasza sarasota123 (#53317) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Optikain csak a DD és a DTS megy át, a Netflix meg DD+. Az csak hdmi-n megy át.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53319) sarasota123


sarasota123
aktív tag

köszi, ezt jó tudni... viszont az erősítőmön nincs hdmi bemenet, akkor mi a teendő mit kéne vennem :F

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#53320) #09634560 válasza sarasota123 (#53319) üzenetére


#09634560
törölt tag

Más nincs: 1:tévéddel le kell skáláztatnod (enkódolnod, downmixelned vagy nevezd ahogy akarod) a netflix hangját amikor azt nézed. 2: fülhalgató hangszóróján is kivezeted a tévéből az NAD-ba másik forrásra, 3: ujitasz HDMI-s verzióra ez a legolcsóbb most használtan.

[ Szerkesztve ]

(#53321) sarasota123 válasza #09634560 (#53320) üzenetére


sarasota123
aktív tag

a szüleimnél egyébként egy kis fiio dac van rádugva a tv-re optikain, és az rca-val egy yamaha stereo erősítőre, és simán megy a netflix. akkor ez nálam is működhet nem?

a tv gagyi dac-ját semmiképp nem szeretném használni, illetve a hdmi-s verzióra való 'újítás' is furcsa lépés lenne egy 200+os hifi erősítőről :)

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#53322) Piftuka válasza Quqesz (#53303) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem erre a "JAMO 809"-re írták itt a topic-ban régebben, hogy nagyon vacak, kerülendő hangfal? :F

Egyébként tetszik, mert kedvelem az ilyen natúr, fából készült berendezéseket. :K

No, de mi a helyzet azokkal, amiket fentebb kérdeztem? Senki nem ismeri?

"Aquila non captat muscas."

(#53323) Piftuka válasza BBéci (#53304) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nagyon eltúlzott következtetés, 100 %, hogy ebben a formában nem igaz."

Minden tisztelettel, de a megállapítás egyenesen következik a cikkíró fent idézett kijelentéséből.

A Polk Audio soundbar szettet tesztelő kollégád azt írja, hogy "vakteszten" dedikált, és 250.000 forintnál drágább full szettnek gondolta a terméket. Ez azért meglehetősen nagy elismerés.

Én pedig, aki nem vagyok Hi-Fi "guru" joggal következtetek arra, hogy 250.000 forintért ennél jobb hangzású hangfalszettet nem lehet vásárolni. Maximum ugyanennyire jót.

Azért lelkesedtem fel az idézett soundbar teszteket olvasva, mert korábban én is csak dedikált házimozi szettet tudtam elképzelni. (Teszteltem pár sztereo soundbar-t, és azok nem győztek meg.)

Gondoltam, "remek, végre elért ide a fejlődés, és egy sokkal kisebb cuccal is meg tudom oldani azt, amit korábban csak dedikált erősítő + hangfal párosítással tartottam valószínűnek".

Akkor most melyik az, amelyik nem stimmel? :F

"Aquila non captat muscas."

(#53324) arcitec válasza Piftuka (#53323) üzenetére


arcitec
addikt

Szokták volt mondani kár a gőzért. Befolyásoltatni akarod magad , ez részben rendben is van, de a legtisztább az az, ha meghallgatsz több szettet, többször is és még többször is ,még már akkor is ,mikorra biztos vagy. Hagyd megérni és ha még mindig az a hangzás tetszik , amit itt a többség leszól, akkor is azt vegyed ami neked kellemes,tetszik. Én így tettem, nem is az a beszerzés lett amit itt javasoltak, hanem inkább az amit lehurrogtak. És ráadásul az idő megmutatta, hogy nekem volt igazam. Az itteni terelés jó ha van, segít megtalálni a hangzásod, de neked kell dönteni,nem másnak ... ( és nem más szólamára ......) ;)

[ Szerkesztve ]

(#53325) #09634560 válasza sarasota123 (#53321) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szüleid okosabbak voltak és PCM-re állitották a kimenő jelet,, amit neked is kellene és tanácsoltam is (ja bocs, nem irtam le hogy pcm!) Neked is erősen javaslom az emlitett fiio DAC használatát és azzal hogy pcm a kimenet formátuma az nem a dac használatát jelenti!

(#53326) Quqesz válasza Piftuka (#53322) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Viszont volt aki vett és tetszett neki itt. De én is inkább a Polk felé terelnélek.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53327) bodza32 válasza BBéci (#53304) üzenetére


bodza32
kezdő

Olyan, mint a kombináltfogó, csak L nélkül. :D Azért én bízok benne, hogy javul valamelyest a hangja a használattól, ha nem, akkor remélem, hogy majd belehallom a jobb hangot. :)

(#53328) embe válasza Piftuka (#53322) üzenetére


embe
nagyúr

Ketten is használunk ilyen Heco hangfalakat itt a fórumon, tudomásom szerint. A másik felhasználó elégedetten szokott nyilatkozni róla, én is elégedett vagyok velük. Bár az erősítőim amiket használok mostanában már nincsenek pariban velük.
De ahogy előttem is írták Neked kell meghallgatni, és eldönteni hogy tetszik-e.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53329) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Lehetséges, hogy régebben már érdeklődtem ez ügyben, de nem biztos. Szóval azt szeretném tőletek megekérdezni, hogy ARC-vel, HDMI-n, a Netflixet (TV appjából) hogy lehet megszólaltatni az erősítőn (Denon X1100, a TV egy LG 49UH6207) CEC nélkül? Mert most épp sikerült, hogy a TV-n az audio kimenetet Optikai/HDMI ARC-ra állítottam. Csak épp a CEC-t is be kell kapcsolni, amit baromira nem értek, hogy miért!? Nem akarom, hogy a TV-vel együtt az erősítő is bekapcsoljon, mert IPTV-t meg többnyire csak a TV-vel használjuk, ahhoz nem szoktam bekapcsolni az erősítőt. Használhatnék optikai kábelt is, az is egy megoldás, csak gondoltam, ha van valami mód ARC-vel, CEC nélkül, az jó volna. Keresgélés után egy fórumon találtam ilyet:
"Firstly go to setup on your receiver. 1. input/output assign. 2. Hdmi input. go to TV/CD and assign it HDMI 6. Then exit out everything and go and bring up Netflix, your receiver should be displaying TV/CD and this time you should have sound through your much loved speakers, without the need of buying an optical cable as you will have 1x hdmi from satellite to receiver."
Igen ám, de ebben a menüben a TV-nél a HDMI oszlopban nekem egy X van, és nem is lehet megváltoztatni!

(#53330) mpo válasza Gabesz87 (#53329) üzenetére


mpo
veterán

Egyszer kipróbáltam a Denont a Samsung tévével, úgy emlékszem a CEC kell a HDMI-ARC működéséhez (nálad Simplink talán).
Azóta sem használom, kikapcsoltam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53331) Gabesz87 válasza mpo (#53330) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem értem, miért függ össze a kettő, miért kell ehhez CEC is, de megpróbálok vele együtt élni kicsit, meglátom milyen, aztán ha idegesít, nem tetszik így, akkor inkább veszek egy optikai kábelt.

(#53332) Zigi válasza Gabesz87 (#53331) üzenetére


Zigi
senior tag

Szintén samsung és kell a cec másképpen nincs ARC. Az más kérdés, hogy DD+ ARC-n sem megy a netflix appból az erősítő felé pedig az erősítő és a tv is tudja... Szóval szinte semmi értelme az ARC-nek ha nem használod az erősítőt mindig. Optikai és kész.

(#53333) mpo válasza Gabesz87 (#53331) üzenetére


mpo
veterán

Az optikai kábelen meg nem megy át minden.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53334) tothjani81 válasza Piftuka (#53301) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Nekem ez a Szett Heco van egy Polk Hts 10 subbal. Számomra maxximálisan tökéletes. Egy Pioneer Sclx 71 el használom. A külleme nekem zsenislis. Szerelési minősége hibátlan. Gyenge pontjai a hangfalnak maga felépítése mert hstrafele szükül ezért kicsit borulékony de persze nem kell lökdösni. A hangzása rendben van számomra sok nálánál drágább és nevesebb dobozokat meghazuttol. Ár érték arányban kiváló. Bár Nekem egy belépő 7,1 es Denonnal pocsékul szólt. De a pioval remekel.

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53335) tothjani81


tothjani81
senior tag

Kábelben kérnék segítséget. Több helyen olvastam, hogy a több egymástól elszigetelt kábel talán a legjobb. Valakinek tapasztalat az ilyen kábelekről? Ez 16 ér 8-8 az érvastagság 1,5 mm és szál benne elvielg 0.5 ös ofc réz

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53336) Tamoo válasza tothjani81 (#53335) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Semmire sem garancia, ezer változó van még a képletben.
De nem érdemes túlgondolni a kábeltémát alap mozi szinten, valami olcsó 2.5-4mm2-es ofc réz aztán kész... Nem azon fog múlni a boldogság.

[ Szerkesztve ]

(#53337) Gabesz87 válasza Zigi (#53332) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az más kérdés, hogy DD+ ARC-n sem megy a netflix appból az erősítő felé pedig az erősítő és a tv is tudja

Hogy hogy? Nekem Dolby D-t ír ki az erősítő.

(#53338) BBéci válasza Gabesz87 (#53331) üzenetére


BBéci
titán

Kapcsold ki a tévé és az erősítő menüjében is a vezérelt kikapcsolást és bekapcsolást. Én ezt tettem, bevált.

(#53335) tothjani81
Van tapasztalatom és azt állapítottam meg, amit Tamoo.

(#53337) Gabesz87
Dolby Digital Plus-ról volt szó, amit az erősítők általában + jellel írnak ki.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53339) tothjani81 válasza Tamoo (#53336) üzenetére


tothjani81
senior tag

Mozinál ok de ha zenére is használom érdemes ilyen vagy esetleg más minőségi ksbelben gondolkodni? Jelenleg 2,5 es ofc réz no name kábeleim vannak egyszerű banándugókkal

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53340) Zigi válasza Gabesz87 (#53337) üzenetére


Zigi
senior tag

DD igen. De a DD+ nem. Samsungéknál írja hogy tudja ARC-n, de nem megy ki, csak sima dolby d.
Bbeci
Kapcsold ki a tévé és az erősítő menüjében is a vezérelt kikapcsolást és bekapcsolást. Én ezt tettem, bevált.
Igen ez segíthet, de azt tudni kell, hogy az erősítő passthrough módba vált az ARC miatt, azaz nagyobb lesz az áramfelvétele+melegedhet kicsit, bár az újabb modelleknél erre azért jobban odafigyeltek. Én pont ezért nem használom. DD+ nem jön rajta, inkább optikai.

[ Szerkesztve ]

(#53341) BBéci válasza Zigi (#53340) üzenetére


BBéci
titán

Nem a DD+ miatt használok HDMI-t, hanem a kényelem okán.
Tévéadás hangját nagyon ritkán hallgatom erősítőn keresztül, időnként az F1 közvetítéseket, átlagosan hetente fél-egy órát valamelyik filmcsatornát. 95 %-ban médialejátszóról érkezik a néznivaló.

(#53339) tothjani81
Próbálj ki valami jobbfajta kábelt, amennyiben hallasz akkora különbséget, ami megéri a pénzkiadást, akkor vedd meg!
Prime 102-höz pénzkidobás a méterenként 2000 forintnál drágább kábel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53342) Tommancs


Tommancs
csendes tag

Sziasztok! Hotzzáértőktől szeretnék tanácsot kérni. Adott egy Denon X2400H típusú erősítő. Ehhez szeretnék egy 5.1-es rendszert összerakni, elsősorban házimozi, másodsorban (de szintén fontos szempont) zenehallgatás céljából.

Én első körben egy Dali Oberon rendszerben gondolkodom, elöl álló (5-ös, esetleg 7-es) , hátul polcra tehető (1-es vagy 2-es), egy középsugárzó (ebből nem is tudom milyen méretek vannak) + mélynyomó. (A szoba kb 35-40nm, és ebből a felét foglalná a mozi rész + kanapé, a másik oldal étkező.)

Szerintetek ez a hangfalszett megfelelő lehet ehhez az erősítőhöz? Vagy túl nagy falat neki?
Mit javasolnátok alternatívának?

(#53343) I'am Dony válasza Tommancs (#53342) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az Oberon egy kiváló szett, ami illik is a Denonhoz. Azt, hogy elég lesz-e a 2400H majd eldöntöd.
A kisebb membrán méret miatt nem az 5-t választanám frontnak, hátra viszont tökéletes az 1-es.

(#53344) BBéci válasza Tommancs (#53342) üzenetére


BBéci
titán

Jó az elgondolás, de a nagy alapterület miatt inkább a nagyobbik állódobozt válaszd. A SPEKTOR családdal sem járnál rosszul, ha drágállod az OBERON-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53345) tothjani81 válasza BBéci (#53341) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi. A frontok 702 primeTúlzásba nem is akarok esni. Ezekhez a komponensekhez amik nekem vannak keresem a megfelelő drótot😊. Esetleg javaslat? Pl kersztmetszet? Elwg a 2,5 vagy inksbb 4 es legyen? Ebben az srkategóriában mi lenne az ajánlott kábel?

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53346) BBéci válasza tothjani81 (#53345) üzenetére


BBéci
titán

702-t akartam írni, tévedésből sikerült 102-re.
Nem keresztmetszet alapján választunk, mivel bizonyos esetekben egy cérnavékony szál akár jobb hangot adhat, mint a karvastagságú.
A 2,5 bőven elegendő, de ha vastagabb, az nem baj.
Egy példa a sok közül: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53347) Dorian válasza I'am Dony (#53343) üzenetére


Dorian
félisten

Ha van egysèges hangszóròkèszletre lehetőség, öntökönlövès hátra másmilyent venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53348) Quqesz válasza tothjani81 (#53345) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van 2,5-ben ezüst bevonatos Oelhbach, vagy QED terén is nézelődhetsz. Kácsa audio szintén ajánlott(van saját és AQ). Inakoustic prémium.....sommer kábel...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53349) I'am Dony válasza Dorian (#53347) üzenetére


I'am Dony
őstag

80 Hz vágva mivel kevesebb az 1-es, mint a jóval nagyobb 2-es?
Nem beszélve a keverésről, ami jut hátra.
Na ugye...
Volt azonos készletű dobozom hátul és volt azonos családból kisebbel szerelt is.
Pont 0 volt a különbség köztük.

[ Szerkesztve ]

(#53350) BBéci válasza I'am Dony (#53349) üzenetére


BBéci
titán

Rengetegszer volt szó arról, hogy a 80 Hz-es vágástól függetlenül testesebb, erőteljesebb, egyszerűen jobb hangú a család nagyobbik doboza.
Felhoztam példának az általam tesztelt és megkedvelt SVS Prime szettet, amiben a pici Satellite hangdobozokban ugyanolyanok a középsugárzók, mint a Tower nevű állódobozokban, mégis valahogy kilógtak a sorból. Egyértelműen a méretük miatt. Ha ráadásul a hangszórók is kisebbek, még rosszabb a helyzet. A Bookshelf nevűekkel az igazi a Prime szett!
Ezért, ha a frontsugárzók állódobozok, a család legnagyobb állványos dobozát ajánlom háttérsugárzó szerepkörbe.

Mivel szerkesztetted, én is kénytelen vagyok megtenni.
Több alkalommal bebizonyosodott számomra, hogy jelentős a különbség, nem nulla.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.