Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Egyébként 7.1-hez lehet 2 bipól és 2 sima háttérsugárzót is rakni?

(#53752) Tamoo válasza Viiktor1989 (#53751) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet.
PDF Itt ábrákkal is jól vannak szemléltetve a különböző variációk.

[ Szerkesztve ]

(#53753) BBéci válasza mpo (#53750) üzenetére


BBéci
titán

Nem arra utaltam.
Azt sugallják, hogy körív mentén kell elhelyezni a hangdobozokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53754) BBéci válasza Viiktor1989 (#53751) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak lehet, hanem az a tuti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53755) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Direktsugàrzót tudnàtok ajánlani, akár használtan is, Bronze FX mellé?

(#53756) Tamoo válasza Viiktor1989 (#53755) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt jó helyre fel fogod tudni rakni?

(#53757) Viiktor1989 válasza Tamoo (#53756) üzenetére


Viiktor1989
tag

Hát,amit kaptam PDF linket, úgy igen,el tudom helyezni,de csak àllvànyra.

(#53758) LakiTomi


LakiTomi
tag

Üdv. Onkyo 686-tól feljebb lépés volna sztereóban egy Arcam 380 esetleg 390-es? Most viszonylag akciósak 1300/1600 EUR. Fórumok és tesztek alapján szimpatikus volna a 390-es. Feljebb szeretnék lépni hangzásban, zeneiségben, de a mozi élmènyt sem szeretnèm csökkenteni. Hangfalcsere a következő lépés lenne. A fent említett Arcam-okhoz és a 686-oshoz viszonyítva Onkyonál maradva egy RZ 840 esetleg RZ 1100 jobb választás volna? 50% zene, 50 % film. Sajna meghallgatni nincs módom az Arcamokat, ezért kérdem akinek volna vele tapasztalata, leírhatná észrevételeit. A szoba 35 m2.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53759) schawo válasza LakiTomi (#53758) üzenetére


schawo
titán

Akkor miért nem egy sztereó végfokot veszel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53760) LakiTomi válasza schawo (#53759) üzenetére


LakiTomi
tag

Gondoltam rá. Olcsóbban megúsznám valószínűleg, viszont annyira nem vagyok jártas benne, hogy azt hogyan kapcsolnám át a frontokat AVR-re, ha mozizok. Jelenleg a régi rendszer komlett eladásra kerül, ezért gondoltam egy combosabb AVR-re, ami szeteróban is jól szól, de persze tanácsokat elfogadok a tapasztaltabbaktól. Jelenleg az Arcamokról jókat olvastam fórumokon még belépő szinten is, hogy már szeterózásra is jók. A 390-esnek pl. már van androidos kezelőfelülete és Dirac önbemérő is benne. Nem tudom jobban járnák-e egy szeteró AVR párossal és azt hogyan hangolnám össze. De ebben az ársávban nagyon sok AVR szóba jöhet: CA Azur 751Rv2, Onkyo RZ1100, Denon megfelelő szériája, stb.. Kérdés, hogy ez esetben érdemes-e külön dedikált erősítőt vennem sztereóra, ha AVR-re is szükségem lesz.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53761) BBéci válasza LakiTomi (#53760) üzenetére


BBéci
titán

Sok zeneszerető házimozis egészítette ki a rendszerét sztereó erősítővel, ami végfok is lehet. Elengedhetetlen, hogy az AVR-nek legyen front pre out-ja és ne legyen zavaró hangzásbeli eltérés a két készülék között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53762) LakiTomi válasza BBéci (#53761) üzenetére


LakiTomi
tag

Ez valószínű így van, ahogy írod, viszont egyelőre az Onkyo 686-ot szeretném leváltani egy zenében is jobban teljesítő AVR-re (Moziban elégedett vagyok vele, zenében dinamikátlan szerintem). Így jutottam el az Onkyo 840/1100, Arcam 390, Denon 4500, Yamaha RX-A 1080/2070 kategóriákhoz, amelyek szerintem már saját igényeimhez is kielégítőek volnának (RZ 830-at hallottam szólni, az már jobban teljesített sztereóban). Mivel komplett új szettet rakok össze, ezért kérdezősködök a tapasztaltabbaktól mit érdemes venni ebben az ársávban. A hangfalak később ELAC 247.3, KEF Q750, Canton Vento, Dali Opticon 6 szintűek lennének, de ez még kérdéses, mivel mindnek más a karaktere. Ezügyben még vacilálok, hallgatózok az eladók nagy örömére. Felső középkategóriában érdemes Arcam 390-ben gondolkodni, vagy van best buy, ami mondjuk ajánlott 40% zenére és 60% mozira?

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53763) Quetz válasza LakiTomi (#53758) üzenetére


Quetz
őstag

Az Arcam 390 nem ajánlott vétel, a teszt olvasható itt. Persze majd Béci elmondja, hogy nincs igazam, de a lényeg, hogy a teszt és a kommentek alapján eldöntheted magad is. Na és persze van ott pár másik eszköz is tesztelve.

ARCAM AVR390 HDMI Home Theater AVR Dolby Audio Measurements.png

Best Home Theater AVR Processor Review 2020.png

(#53764) schawo válasza LakiTomi (#53762) üzenetére


schawo
titán

Ha elégedett vagy vele, akkor még mindig a sztereó lehetne a legjobb megoldás. Bármilyen mozi erősítőt veszel, az nem lesz hifi szintű.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53765) LakiTomi válasza Quetz (#53763) üzenetére


LakiTomi
tag

Elég valós mérésekre alapuló tesztnek tűnik. Akkora guru nem vagyok, hogy mindent megértsek a mérési diagrammokból, de azért a lényeget kimatekoztam és felfogtam. A kommentok picit megosztóak, de tény, hogy nincsenek oda érte. Más tesztekben, amiket olvastam ennyire nem húzták le, de a kész mérésekkel nehéz vitatkozni. Sajna az a baj, hogy nem tudom meghallgatni. Igazából az Onkyo 686 teljesítménye nekem végülis elég lenne mozira (nem is vágynék e téren talán többre AVR-ileg), csak zenelileg nem vagyok kibékülve vele. Nem szeretném megcélozni a felső kategóriát, mert nem igényem, sem anyagi keretem nincs rá, viszont egy jó ütős középkategóriáig hajlandó lennék még elmenni, amivel a zene is jobban élvezhető volna. Ha az Onkyo 686-oshoz vennék egy Onkyo sztereo végfokot, amit az AVR front pre out-jára kötök, akkor az AVR kezelné a centert és a háttereket, a sztereó erősítő meg végfokként szolgálna a frontokra? Ez jobb megoldás volna, mint egy közép-felső kategóriás AVR zenére és mozira együtt? Nincs ilyennel tapasztalatom és természetesen nem vagyok akkora házimozi zseni sem, de azért az alap technikai dolgokat megértem és igyekszem meghallgatni a jobban hozzáértők tanácsát. Jelenleg rászántam magam az AVR cserére, vagyis most már másik alternatívaként egy szetereo erősítőre a frontokra. Későbbi körben jönne a hangfalak hangszínének kiválasztása. Egyébként az Onkyo hangzás nekem bejön, a minimális színezéssel együtt a dögösebb hang.

schawo: Ez elgondolkodtató, valós alternatíva lehet megértettem. Zenélésnél valójában az AVR, csak egy pre-erősítő (vagy mi :) ), ami úgymond átküldené a jelet a sztereó végfokra érintetlenül, ha jól értelmezem és az AVR-nek is bekapcsolva kellene lennie sztereózásnál gondolom.

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53766) Dorian válasza LakiTomi (#53765) üzenetére


Dorian
félisten

Kezdőknek a sztereò erősìtős front vègfok pont nem ajánlott, ha eltèr a kèt erősìtő hangszìne, az szarnak pofon. Azonos márka semmire sem garancia. Ill. zenèhez az AVR DAC-ja pont akkora hátrány, mint az AVR vègfoka, tehát kell mèg egy külön sztereò DAC is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53767) LakiTomi válasza Dorian (#53766) üzenetére


LakiTomi
tag

Értem... Ezért gondoltam egyelőre feljebb lépni AVR szinten 400-500e Ft-os kategóriáig. Teljesen új szettet raknák össze, ezért érdeklődöm mik lennének az alternatívák, amik már zenére is egész jók AVR szinten ebben az ársávban, és itt jött a képbe az Arcam 390 és alternatívái.

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53768) Osynho


Osynho
addikt

Nem tudom mennyire mérvadó, de egy Denon 3808 után kötöttem egy Nad 326BEE-t és elég jelentős előrelépést tapasztalok hangminőségben. Pedig az öreg Denon nem belépő kategória, a Nad pedig nem igzán komoly sztereó erősítő.

Az Onkyo 686-oson viszont nincs pre-out, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#53769) LakiTomi válasza Osynho (#53768) üzenetére


LakiTomi
tag

Valóban nincs, épp most lestem meg én is... Úgyhogy mindenképp AVR csere lesz első körben.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53770) BBéci válasza LakiTomi (#53765) üzenetére


BBéci
titán

A mérések nem minden esetben igazolják azt, amit hallani lehet. Ezért amikor még volt lehetőségünk méricskélni, az mindig utólag, a meghallgatás után történt, hogy véletlenül se legyen befolyásoló hatása.

Amikor sztereó zenét hallgatsz, az AVR-nek nem kell bekapcsolva lennie, csak a kétcsatornás működik, közvetlenül abba megy a jel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53771) Alyens


Alyens
aktív tag

Canton 601 SUB -ról hallott valaki valamit, jót vagy rosszat? Külföldről kedvező áron beszerezhető. 18 m2 -es nappaliba kellene zenére és filmre. Nagy teljesítmény nem annyira szempont inkább a minőség lenne fontos. Dali Zensor 7.0 + Denon X2400 mellé menne.
Köszi!

http://shrimpland.hu

(#53772) sixpak válasza Alyens (#53771) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az a sw 8 kg és 22 centis hangszóróval van szerelve...amúgy nem hallottam még, csak ránéztem a specifikációkra.
De lehet lesz valakinek személyes tapasztalata.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#53773) BBéci válasza sixpak (#53772) üzenetére


BBéci
titán

A 22 centi nem lenne nagy baj, de ha 8 kg társul mellé, az elgondolkodtató. Autós szubládám mélysugárzójának csak a mágnese 8 kg. 28 kg az össztömege és passzív, tehát nincs benne erősítő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53774) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#53773) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Akkor mi benne 20 kg?
A boboz🤔

(#53775) LakiTomi válasza BBéci (#53770) üzenetére


LakiTomi
tag

Mivel több tapasztalatod van, te milyen AVR-t ajánlanál 500e Ft-ig, ami maximum 5 éves, és már szetereóban is előrelépés a 686-oshoz viszonyítva? Amiket nézegettem Onkyo RZ840/1100, Denon 4500, Arcam 390, Yamaha 1080. Film lenne az elsődleges, de ez szólna fő hangkeltőnek is egy amerikai konyhás nappaliban 35 m2-en.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53776) Alyens válasza sixpak (#53772) üzenetére


Alyens
aktív tag

Köszi a választ!

Ennyit számít a tömeg?
Az ajánlott SVS SB-1000 is csak 12 kg, azzal gondolom nem fognék mellé de, sajnos az már drága nekem.

http://shrimpland.hu

(#53777) BBéci válasza LakiTomi (#53775) üzenetére


BBéci
titán

Annyiból simán vehetsz Denon AVR-X7200-at, aminek egészen kellemes a sztereó zenei hangja. Ha nem egymilliónál drágább frontsugárzókat hajtasz vele, nem kell mellé kiegészítő kétcsatornás vas.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53778) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#53774) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtam, csak a mágnes 8 kg, a komplett hangszóró jóval több, 11-12 lehet, nem mértem, majd rákeresek.. Pólusvas, öntvénykosár, 10 centis lengőcséve, membrán, slaghoz hasonlító gumiperem, pille, rugós, acél csatlakozók, vastag kábelezés. Nyilván az MDF doboz is nehéz, belül merevített és dupla az előlapja.
A mélysugárzók membránja jókora és hirtelen kitérésekkel dolgozik, kell az ellentartás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53779) sixpak válasza Alyens (#53776) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ezernyi fontosabb dolog van, mint a tömeg, de a 8kg (nekem) nagyon kevésnek tűnik, egy tisztességes állványos hangsugárzó szokott annyi lenni.
Valamelyik gyártó (nem jut eszembe melyik, volt róla itt szó) szó szerint elmászik a helyéről üzem közben.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#53780) ldn218 válasza LakiTomi (#53775) üzenetére


ldn218
tag

2 éves RXA 3070-et vettem 4 kilóért, de 3080 -at is láttam a napokban hirdetve négyötvenért.

[ Szerkesztve ]

(#53781) Tamoo válasza sixpak (#53779) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a surround 11.5kg-s on wall doboz. :D

Olyan "lábat" kell a szub alárakni, hogy ne másszon el. Ilyen szempontból az sem mindegy, hogy szőnyegen van vagy járólapon. Utóbbin kb. minden elmászik ha tüskézve van. Én pl. a tüskealátét alá gumidarabot raktam. Aztán az más kérdés, hogy kénytelen voltam kiszedni a tüskéket mert mindig kikotyogósodott.... Nem lehetett úgy belőni mind a négyet, hogy idővel ne kezdjen el zörögni valamelyik tüske-alátét páros.

[ Szerkesztve ]

(#53782) BBéci válasza sixpak (#53779) üzenetére


BBéci
titán

A Monitor Audio Bronze elmászik, ugrál még felborulni is képes. Rátettem két darab 5 kilós súlyzó tárcsát, attól megnyuvodott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53783) Tamoo válasza BBéci (#53782) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Felborulni? :D Ne szívass!

(#53784) LakiTomi válasza BBéci (#53777) üzenetére


LakiTomi
tag

Köszi a Denon X7200 ajánlást, ezt nem ismertem eddig. Tesztet olvasva róla tényleg brutális. Ára még szűken belefér a keretbe, 1900 EUR újonnan Szlovák honban. :)

ldn218 Neked is köszi a Yamaha tippeket. Már van legalább elképzelésem a csapásirányról. A hetekben még olvasgatok, hallgatózok, aztán meglátom melyik lesz a befutó. :)

[ Szerkesztve ]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53785) BBéci válasza Tamoo (#53783) üzenetére


BBéci
titán

Nálam nem borult fel, de a cikkem olvastán a forgalmazónál kipróbálták, ott megtörtént. Amennyiben igaz a hír, nem voltam jelen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53786) BBéci válasza LakiTomi (#53784) üzenetére


BBéci
titán

Használtan láttam 1100-1200 euróért, annyiért szuper vétel. Nekem sokkal jobban tetszett a hangja, mint a Yamaha elő/végfok párosé, pláne a 3050-é, de ez szubjektív.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53787) sixpak válasza Tamoo (#53781) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, láttam a képeidet, szép darab.

Bbéci: felborul :Y ...nem jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#53788) tothjani81


tothjani81
senior tag

Megőrülök a subtól! Már mindent kipróbáltam asszem! Alacsony hangerőn a sub Nem kapcsol be hangosabbra kell venni a kapcsoláshoz. Ez még akár vállalható is volna! DEEEE. Ha visszahalkítok kis idő utsn lekapcsol a sub. (polk hts 10) mit kezdjek vele

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53789) BBéci válasza tothjani81 (#53788) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítő menüjében hány decibelre van állítva a szubcsatorna jelszintje?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53790) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy projektem, amivel elvernék olyan 300 ezret.
Jelenleg egy Logitech Z906 van a tulajdonomban, ami tök jól kiszolgál mindent abból a szempontbol, hogy működik az 5.1, de semmi több ami a minőségre hajazna.

Szeretnék valami minőségibbet 300 ezerből, már ha ez lehetséges. Először Dolby Atmosra gondoltam, Q70R + hátsó hangszórók, merthogy albérlet, és nem fúrhatom ki a plafont. Még egy nagy hátránya a helyzetnek, hogy a plafon döntött 30 fokban, mert tetőtér. Gondolom így le is mondhatok az egészről, mert amúgy sem működne ez a bouncing sound koncepció.

7.1 sem jó upgrade, mert a kanapé teljesen a falnak van tolva. Így maradna egy komolyabb 5.1 szett. Mi az amire megéri lecsapni?

Erősítőnek egy Denon X550-et gondoltam, és így maradna 200 ezer a hangfalakra. Itt viszont elvesztem, túl nagy a választék.

The glass is already broken.

(#53791) tothjani81 válasza BBéci (#53789) üzenetére


tothjani81
senior tag

Az az Lfe lenne?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53792) tothjani81 válasza BBéci (#53789) üzenetére


tothjani81
senior tag

Amúgy mi lenne az optimális?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53793) sixpak válasza tothjani81 (#53791) üzenetére


sixpak
nagyúr

Channel level...vagy ilyesmi.]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#53794) LakiTomi válasza BBéci (#53786) üzenetére


LakiTomi
tag

Az újabb model X6400-as hangban visszalépés volna az X7200-hoz képest. Fórumokon annyit írnak, hogy az X6400 szoftveresen (android) jobban kezelhető az Audyssey:

"Also, the Denon 7200 is not compatible with the Audyssey app, whereas the the 6400 is. I use the app quite a lot, it is good if you like to tweak with the room correction and how it is applied. To clarify ... the X7200WA is only capable of using the Audyssey Pro Kit ($700) while the X6400H are only capable of using the Audyssey MultEQ Editor app ($20)"

Ez pontosabban mit jelent? Miről maradnák így le? Onkyonál szeretem az androidos appot, sokat használom. Mindkét AVR a jófogáson jelenleg van 450e Ft-t körül. Melyik a jobb vétel?

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53795) piRate_nEx válasza piRate_nEx (#53790) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Kezdek rájönni, hogy naív voltam. Dupla ennyiből már kijöhet valami értelmes is ahogy látom.
Szóval hagyjuk is az árat.

Leginkább elektronikus zenét hallgatok, techno, trance. Filmekhez is szeretem, ha megröffen a basszus néha. Azt olvastam ebben az esetben a Klipsch ajánlottabb.

Denon AVR-X1600H
Hozzá pedig Monitor Audio Bronze 6 5.0 szett, vagy Klipsch R-620F 5.0?

The glass is already broken.

(#53796) BBéci válasza tothjani81 (#53792) üzenetére


BBéci
titán

Az optimális, amivel úgy kapcsol be és ki a szubládád, ahogy szeretnéd.

(#53794) LakiTomi
Fogalmam sincs, miért szempont egy applikáció, amikor házimoziban (és hifiben) legfontosabb a hangminőség, minden egyéb csak másodrangú.
Ugyanazt javaslom, mint korábban: AVR-X7200.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53797) tomyka74 válasza BBéci (#53796) üzenetére


tomyka74
senior tag

" házimoziban (és hifiben) legfontosabb a hangminőség, minden egyéb csak másodrangú. ". Tökéletesen egyetértek! :R És én sem értem,hogy miért fontosabb a sok fölös fícsőr amit a japán vonal erőltet közben meg a hangminőség rovására megy erősen és még nem is müködnek normálisan. Ezért szeretem jobban és ajánlanám is inkább a kérdezőnek az angol vonalat! :)

[ Szerkesztve ]

(#53798) tothjani81 válasza BBéci (#53796) üzenetére


tothjani81
senior tag

Okés, hogy ahogy nekem jó. Persze. De a ch level sub magasra veszem pl +8 vagy 10 akor a subon lejebb kell vennoli háromnegyedtől a hangerőt. Tudtommmal a subon viszon ajánlott a háromnegyedes beállítás. Vagy nem?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53799) Tamoo válasza tothjani81 (#53798) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A szubon nincs olyan hogy ajánlott beállítás, max azért szokták mondani, hogy beméréskor ne legyen se túl hangos se túl halk, hogy a bemérő sw normálisan be tudja állítani. De ez szoba és szub függő is.

A CH level-t ha nagyon felveszed az okozhat "dinamikavesztést", de ebből lehet nem érzékelsz semmit, viszont a problémádat valóban megoldhatja.

[ Szerkesztve ]

(#53800) LakiTomi válasza BBéci (#53796) üzenetére


LakiTomi
tag

Köszönöm. Valahol igazad van. Közben utànnaolvastam. A távoli vezérlő aplikáció működik a 7200-assal is, csupán az Audyssey kalibrációs app nem. Az meg nem is fontos. :)

tomyka74 : Mivel tàvirányítót (sosem) ritkán hasznàlok, egy dedikált tabletot tartok fenn a berendezéseim irányítására (például ilyen a Logitech harmony cucc is). Viszont, ha a 7200-ashoz nem volna app (de van), akkor betanítom a tabletot egy periférián keresztül a távitányító gombjaira. Csupàn ezért érdekelt, nem a fícsörök miatt. :)

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.