Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#54948) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Na igen az elhelyezés sokat dob.
A bal frontal ki is próbáltuk.
Mértünk kb 40 60 80 cm-re a faltól, szépen látszódott, hol lesz kioltás a távolság fügvényébe.
A torzítás passz, na majd egyszer azt is.

(#54952) #98221312 válasza hcs57 (#54950) üzenetére


#98221312
törölt tag

Miért tartod hihetetlennek, hogy hatalmas terhet ró az LFE tartomány előállítása az erősítőre, aminek a hang egyéb aspektusai látják kárát??

Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy ha olyan filmet nézel amiben nincs szubbasszus effekt, akkor talán nem tűnik fel.
Hozzá tartozik, hogy a Blade Runner 2049-el próbáltam, ott azért van bőven anyag! :D

A rendszer Marantz 7013 volt, Triangle Comete szettel.
Ezen kívűl barátom Dynaudio hangfalaival is próbáltuk, Arcam vassal.

[ Szerkesztve ]

(#54953) BBéci válasza Dorian (#54949) üzenetére


BBéci
titán

Erről már volt itt szó, legalább három forrást linkeltem, amikben 60-80 Hz alatt határozták meg a szubbasszus fogalmát.
Tőlem megegyezhetünk 60-ban, de a 40 ritka nagy butaság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54954) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ez a leírás egész jó:

20-60Hz a szub-basszus, ami a kövér mély hangokért felel elsődlegesen. Itt van a lábdob legnagyobb csúcsa is az esetek többségében. Túl sok és puffogós, zavaró lesz.
60-150Hz a basszus, ami a dobnál az igazi ütést adja, beleértve a lábdobot és a pergőt, de a gitár is sokszor hagyja lenyomatát ebben a sávban. Ha túl sok van belőle, akkor ködös lesz a zene, a szeparációt nagyon könnyen elronthatja.
150Hz-1kHz: Alsó-közép tartomány: fontos a meleg hangzás érdekében, de ezzel szintén óvatosan kell bánni
500Hz-1kHz között az énekhang mély momentumai vannak, de ha túl sok van belőle, doboz hangzást ad.
1-3kHz a felső közép tartomány: a fülünk számára az egyik legérzékenyebb terület, ez adja meg a tisztaságot, harapást.
3-12kHz A nyitott, levegős hangzásért felel – ha túlzásba visszük, akkor harsány lesz a zene, bántó a fülnek.
Ezek felett a cinek és igazán magas hangok találhatóak. Ez ad csillogást a zenének, megfűszerezi és “összeragasztja” azt. Túl sok belőle és erőltetett, zavaróan mű lesz a zene.

(#54955) #09634560 válasza BBéci (#54945) üzenetére


#09634560
törölt tag

Miért mit hallgat ctrlaltdel13? :)

(#54956) oldman70


oldman70
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem.
Adott egy LG Smart TV. Ennek a beépített lejátszójával (ami mellesleg eléggé jó ) nézzük a HD filmeket. A TV HDMI ARC-al van az AVR-re kötve. A kérdésem annyi lenne, hogy egy külső media player használatával, esetleg jobb lehet a mozik hangja? A TV kiadja a DD hangot, de lehet, hogy egy külső eszközön jobb is lehetne ez.
Van erről tapasztalat? Vagy dekoder az dekoder, mindegy ki adja ki.

Köszi

(#54957) arcitec válasza oldman70 (#54956) üzenetére


arcitec
addikt

Nem lenne jobb, mitől is? A hangot az AVR-be kell küldeni ha lehet HDMI kábelen, ha nem akkor optikain. A médialejátszó az "csak" az adott forrásból képet csinál amit küld a TV-re és a hangot meg "csak" továbbítja az AVR felé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54958) BBéci válasza #09634560 (#54955) üzenetére


BBéci
titán

Az a lényeg, hogy nem olyanokat, mint akinek címezte a hozzászólását. Az illető folyton azt hirdeti, hogy felesleges a szubláda. :W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54959) arcitec válasza BBéci (#54958) üzenetére


arcitec
addikt

Szubládban sokan el vannak tévedve , egészen torz elképzelések is léteznek, lehet az a személy akár nagyon képzett is, akkor is. És nem csak szubládában. Ez olyan mint pl a alsóbb kategóriás sör. Ha valaki azzal találkozott csak , akkor az a jó sör (neki) .. Csak NE hangoztassa, itt is inkább az baj. Bár ha téríteni lehet akkor már megérte... :)

[ Szerkesztve ]

(#54960) BBéci válasza oldman70 (#54956) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon nem mindegy, miféle a lejátszó. Ami a tévékben van, az a legegyszerűbb, legolcsóbb. Persze nem mindegy, milyen a hangrendszer, mert alap belépőn talán nem is lehet meghallani a különbségeket.

(#54957) arcitec
Ne kezdjünk bele megint az értelmetlen vitába!
Itt van nálam két Dune, az egyik VLS tápos, a másik sima gyári és egyértelműen, tisztán láthatóan és hallhatóan jobb a tuningolt változat képe és hangja.
Tucatnyi alkalommal hasonlítottam egymáshoz különféle lejátszókat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54961) Beni2360 válasza oldman70 (#54956) üzenetére


Beni2360
félisten

Már hogyne volna jobb, mivel a média lejátszó azokat a hangokat is továbbítja az AVR felé amit a TV nem tud.
Ilyenkor a felállás: Mediapley>AVR>TV
Gondolom vannak DD-nél jobb hanggal rendelkező videóid.
A TV lejátszó egy bizonyos határig elfogadható aztán jön a média player. Van amikor egy srt ami kell az 5. a sorban és a Tv nem tud csak 3-mat megjeleníteni. Vagy egy olyan hang az első a sávban amit szintén nem tud a TV és ki is írja, hogy nem lejátszható. Habár az újabb TV átlépik és megy a 2. sáv vagy PCM és annyi.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54962) arcitec válasza BBéci (#54960) üzenetére


arcitec
addikt

Hasonlítgathatod 100x 1000x ha sokan nem látják azt amit te az csak és csak is neked jó, meg a marketingnek. Legalább nekem ne írogassad a kábításaid mert nem kábulok.. ;]
Pláne amikor a legnagyobbak mind lebeszéltek a nem gyári tápról, mivel hogy nincs értelme. Pedig az Ő nyakukon maradt. De biztos küldtél elég kuncsaftot. :D
Bla bla bla bla és marketing..... na persze ,,,hiszen ha valaki abból él mit is írhatna ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54963) BBéci válasza arcitec (#54962) üzenetére


BBéci
titán

Már régóta nem lehet kapni VLS tápegységet, amiről számtalan esetben és helyen bebizonyosodott, hogy jelentős pozitív hatása van a képre és a hangra is. Nincs ebben kábítás, ha nem lennél ennyire ellenséges, azt mondanám, gyere el hozzám, győződj meg róla magad.
Szerintem kevered a 10-20000 forintos tápegységeket a VLS megoldásával. Utóbbi nem csak egy külső doboz, jelentősen belenyúltak magába a készülékbe is, ezt robi-k többször részletesen leírta.
De ott volt a Popcorn A-400 vs. Pioneer BDP-450 összehasonlítása, amiben egyértelműen az előbbi nyert, bár nem jelentős különbséggel.

Soha, senkihez nem küldtem kuncsaftot, semmiféle hasznom nincs az itteni firkálgatásból. Bárcsak lenne!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54964) oldman70


oldman70
csendes tag

Urak!

Köszönöm mindenki válaszát, de nem ér ez annyit, hogy marakodás legyen ebből.

Sajna a rendszerem valóban alap, Denon AVR-X1000, Tannoy Mercury F1 front és a hozzá való center és hátsók. A TV egy LG 4K HDR es UM7450.

Ettől függetlenül egy dedikált player valóban jobb lehet, legalább hangban. Azt hiszem

(#54965) arcitec válasza oldman70 (#54964) üzenetére


arcitec
addikt

Hinni a templomban kellene. De Te tudod, a te kidobott pénzed lesz ...
TV.hez lejátszó, vicces ;] Pláne, hogy ott az AVR ..

De ha a lejátszón van a forrás is amit nézel és az nem a TV adása, akkor igen, teljesen jogos amit BBéci ír ... :K

[ Szerkesztve ]

(#54966) BBéci válasza oldman70 (#54964) üzenetére


BBéci
titán

Tévé beépítettjénél még egy Kínából rendelhető, 30-40 dolláros, Amlogic processzoros lejátszó is jobb képet és hangot ad.
Remélem nem ér az a vád, hogy ebből is hasznot húzok!

Kérj valakitől kölcsön és próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54967) embe válasza oldman70 (#54964) üzenetére


embe
nagyúr

Ha dedikált médialejátszót használsz, akkor nem vagy a tévé korlátai közzé szorítva. Hisz a médialejátszók szoftvereit - jobb esetben - rendszeresen fejlesztik, csiszolgatják.
Több hangformátum kezelésére képes.
Talán pont az újabb LG tévéknél dobták valamelyik hangformátumot, amit korábban tudtak kezelni az LG tévék.
De ahogy BBéci is írta egy AMlogic procis kínai lejátszó is jó tud lenni, sokan használják, COREElec rendszerrel. Bár ez egy kis mókolást igényel. De kinti webshopokból megvan 15eFt. körüli összegből.

Arról nem beszélve, hogy ha zenét hallgatsz, akkor itt is többféle formátumot lesz képes kezelni a külső lejátszó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54968) mpo válasza embe (#54967) üzenetére


mpo
veterán

A Samsung tévék 2018 óta nem ismerik a DTS-t.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54969) embe válasza mpo (#54968) üzenetére


embe
nagyúr

Na tessék!
Erről beszéltem. Kicsit több a lehetőség dedikált médialejátszóval.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54970) Rp526 válasza mpo (#54968) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ez amúgy kiderült végül miért történt? Nem fizettek a jogokért mert drága? Vagy összerúgták a port? Tudja vki?

(#54971) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Kis beállítás béli segítségre lenne szükségem. Elég kezdő vagyok a témában. Adott egy Denon 2600h egy JAMO s 809 5.0 szettel. Sub-ra még gyűjtögetek, addig is csatasorba állítottam a régi kisebb harman/kardon ládát. Kérdésem az lenne, hogyan lehetne a legjobb minőséget kihozni, addig amíg a szetthez nem társul majd egy korrekt sub. Mire lenne érdemes állítani a setup-nál. LFE+MAIN és small-ra a frontokat, vagy hagyni LFE-n small beállítás mellett? Nem tudom, kicsit erőtlennek érzem most a bass-t, tudom, hogy gagyi a láda, csak abból indulok ki, hogy tudott azért jobban is produkálni. Ezért gondolom, hogy csak beállítás kérdése. Nyilván csodát nem várok, majd egy új láda beszerzése a cél. Apropó, esetleg ebben is kérnék tanácsot, hogy a feljebb említett :DD kombóhoz mi a javasolt? Előre is köszönöm.

(#54972) mettek válasza Chris1983107 (#54971) üzenetére


mettek
addikt

Az lfe+main nem jó mert akkor a frontok is megkapják a szub csatornát. Simán LFE és a frontok 80hz vágással.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54973) Chris1983107 válasza mettek (#54972) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszönöm, megpróbálom mindenképpen.

(#54974) Dorian


Dorian
félisten

Belèpő szintű kèrdès következik, mert semennyire nem vagyok kèpben az eszközeim eddig nem használt feature-ivel:
Pana ST50 ès Denon 4520 esetèben megoldhatò valami low-cost mòdon a TV hangjának vezetèkmentes átvitele a konyhába (kb.15 m) valami aktìv hangfalra?
Azon kìvül, hogy jòl felhangosìtom ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54975) mpo válasza Dorian (#54974) üzenetére


mpo
veterán

Itt keresgélj:
[link]
A tiédben van-e ez?
Built-in HEOS wireless multi-room audio technology

Ha érted, akkor már elavult.

(#54976) BBéci válasza mpo (#54975) üzenetére


BBéci
titán

Az még nem HEOS-os.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54977) Chris1983107 válasza Chris1983107 (#54971) üzenetére


Chris1983107
tag

Az lenne még a tiszteletteljes kérdésem, hogyha a közeljövőben bővíteném a rendszert( Denon 2600h egy JAMO s 809 5.0 szettel) akkor melyik mélynyomóban lenne érdemes gondolkodni? Konkrét típus ajánlásokat is szívesen fogadok. Egyébként 22 m2 a nappali, ahol a rendszer van. Előre is köszönöm. :R

(#54978) mettek válasza Dorian (#54974) üzenetére


mettek
addikt

Én aliról vagy geekbuyingról rendeltem olyan Bluetooth adaptert amin volt jack bemenet. Neked olyan kellene amihez van egy adó és vevő is. Szerintem ilyen is van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54979) Dorian válasza mettek (#54978) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, akkor ilyen irányban gondolkodom tovább. Itt a hangminőség huszadrangú.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54980) mpo válasza Chris1983107 (#54977) üzenetére


mpo
veterán

Én a Klipsch R-120SW-t vettem a BF alatt 90-ért 150 helyett.
Most 120000 Ft.
A 11 fokozatból hármason van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54981) Chris1983107 válasza mpo (#54980) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszi, pont arról olvastam most teszteket. :) Ezzel szimpatizálok én is.

(#54982) mettek válasza Dorian (#54979) üzenetére


mettek
addikt

Pl itt egy transmitter.
ehhez kell még egy vevő amin van rca vagy jack kimenet és kész.
pl Logitech [link]
de előfordulhat hogy késik majd a hang a képhez képest.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#54983) mpo válasza Chris1983107 (#54981) üzenetére


mpo
veterán

Ha a gain az ajánlott állásban van (12 óra) az sok, mert az AVR legfeljebb -12 dB-t tud visszavenni, ezért kellett a hármas fokozatra tennem.
De ez csak azután derült ki, hogy megnéztem a gyönge Szárnyas fejvadász 2049-et dübörgő mélyládával, az első félórában így is elbóbiskoltam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54984) Flowtation válasza mpo (#54983) üzenetére


Flowtation
őstag

mert az a film egy rakás sz.... :U :D

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#54985) mpo válasza Flowtation (#54984) üzenetére


mpo
veterán

Ez a pontos szakkifejezés! :)
Az imdb-n 8.0/10, a Metascore-on 81/100 az értékelés, ezért már ezekre sem számíthatok, ha filmet keresek, már a rendezőt is nézni kell, nem csak a színészeket és ezt az [link] oldalt.
Jason Statham, Liam Neeson, Harrison Ford is szerepelt már nézhetetlen filmben.
"Egyél sz@rt, egymilliárd légy nem tévedhet."

Ha érted, akkor már elavult.

(#54986) sixpak válasza Flowtation (#54984) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem meg üdítő gyöngyszem a híg fos tengerében....kár, hogy nagyon ritkán születnek hasonló alkotások.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#54987) embe


embe
nagyúr

Eddig nem néztem meg, de most már nagyon kíváncsi vagyok erre a filmre.
El is indultam a virágboltba. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54988) #98221312 válasza embe (#54987) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem remek film!
Nem mellesleg referencia hangkeverés! ;)

(#54989) Flowtation válasza mpo (#54985) üzenetére


Flowtation
őstag

Van ez így sokszor sajnos. Volt már, hogy 4.5/10-as filmen remekül szórakoztam. Épp ezért nem olvasok már kommenteket sem.

(#54986) sixpak
Ízlések és pofonok, arról pedig felesleges vitatkozni. Egyébként valóban fel van hígulva a piac.

(#54988) Jigsaw04
Attól, hogy referencia, még nem fogom nézegetni. Ezt sose értettem, hogy valaki azért néz/hallgat valamit mert az szól jól/referencia. Természetesen nem rád értem, félre ne érts, csak találkoztam már ilyennel.

De embe kolléga és a többiek kedvét nem akarom elvenni, mindenki döntse el maga, milyen.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#54990) #98221312 válasza Flowtation (#54989) üzenetére


#98221312
törölt tag

Persze, érthető, csak mivel házimozis topikban vagyunk, azért említettem meg! ;)

Egyébként lehet én vagyok hülye, de néztem meg filmet hangkeverés miatt! :B

(#54991) Chris1983107 válasza #98221312 (#54990) üzenetére


Chris1983107
tag

Én pedig OLED-en a látvány miatt. Többek közt a Blade Runner-t is csak a látvány miatt néztem meg. :DD

(#54992) FerNandor válasza mpo (#54985) üzenetére


FerNandor
őstag

A régi blade runner az egyik legnézhetetlenebb film volt, amit valaha láttam. Az újat meg se mertem még nézni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#54993) Chris1983107


Chris1983107
tag

Viszont visszakanyarodva lenne még egy kérdésem. A Denon 2600H-n milyen beállítások mellett kapom a legjobb zenei élményt, úgy, hogy ugye fentebb említett jamo 809 5.0 szett van, egy régebbi gagyi harman kis ládával. (egyelőre) Próbálgattam a stereo, multi channel stereo sémát, de ott akkor nulla basszus volt és app-on keresztül úgy látom, hogy a SUB-ra nem is küld jelet. Elsődlegesen filmezésre van konfigurálva az avr, de szeretnék zenét is hallgatni, viszont nem érzek szinte semmi bass-t zenénél. (spotify, youtube, mp3) Nézegettem az aug 03.-i beszélgetéseket, de nem lett előrébb.
Szóval hogyan kellene beállítani zenehallgatásra, úgy hogy még kb. 2 hónapig a régi harman ládám marad. Elnézést, ha sületlenségeket írok, de még új vagyok ezen a területen.

(#54994) BBéci válasza #98221312 (#54988) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is tetszett.

(#54992) FerNandor
A régi még jobban tetszett, alap film.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54995) arcitec válasza #98221312 (#54990) üzenetére


arcitec
addikt

Teljesen igazad van. Dermesztően jó a hangkeverése, no és a képi világa, hangulata az meg különleges.Valóban nem szokványos, de akkor is megfog. Persze csak azt, aki fogékony rá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54996) Taki46 válasza #98221312 (#54990) üzenetére


Taki46
tag

Szerintem igazad van. Egy ízig-vérig hazimozi fanatikus nem hagyja ki ezt a filmet. Mai felhozatalba szerintem a hang és a látvány világ is a csúcsokat döntőgeti. :)

(#54997) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Olyan vezetéket keresek, mint a képen van, de 3.5 jack helyett 3.5 anya van. Nem nagyon találtam...tudtok olyan forrást ahol elérhető?

(#54998) mpo válasza Mexbacsi (#54997) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54999) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Köszi, végiglapoztam a 12 oldalt, de egyiken sem találtam olyat, amit fent keresek.

(#55000) Tamoo válasza Mexbacsi (#54999) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kérdezd meg az Elimex-et! Ha nincs akkor csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.