Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) Piftuka válasza BBéci (#53035) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem a pozicionálás a lényeg, hanem a hangminőség. Sajnos a kettő nem mindig jár együtt."

Ezt sajnálattal hallom!

Azt gondoltam, hogy legalább az audio eszközök világában igaz, hogy az adott ársáv (által meghatározott jellemző piaci minőségkategória) meghatározza az elérhető hangminőséget is.

Ez alapján pláne fontos utánajárni, hozzáértőket megkérdezni annak, aki vásárlásra adja a fejét....

"Aquila non captat muscas."

(#53052) Piftuka válasza kgergo89 (#53033) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha akkor is búg, akkor én javaslom, hogy nézesd meg egy szakemberrel. Ilyenkor a bemenetet még rövidre szokták zárni, és ha elhallgat a búgás, akkor a bemeneti érzékenység nem megfelelő. Azon már műszerész tudj javítani.

Ha úgy is búg, akkor lehet, hogy a huzalozás, trafó, kondik, miegymás...

Én sajnos nem vagyok műszerész, de olvastam ezekről. Anno volt itt a fórumon is egy téma, ami az audio berendezések javításával foglalkozott. Ott ezzel foglalkozó szakemberek is jelen voltak.

Most azt a témát nem találom, de talán az itteni fórumtagok tudnak segíteni ebben!

"Aquila non captat muscas."

(#53053) Piftuka válasza Flowtation (#53049) üzenetére


Piftuka
veterán

Szóval komplett szett? Külön nem vásárolható meg?

Bármilyen hihetetlen, de nehéz megfelelő tévé állványt találni. Jó ideje nézegetem a különféle bútoráruházak kínálatát, de nem találtam még számomra megfelelőt...

"Aquila non captat muscas."

(#53054) BBéci válasza Piftuka (#53051) üzenetére


BBéci
titán

Miért lenne más helyet az audio eszközök világában, mint máshol? Az élet minden területén találkozunk kiváló és kevésbé jó ár/érték arányú eszközökkel, tárgyakkal, készülékekkel, ruhadarabokkal. stb.

Nem kell azt a búgás témát túlragozni!
99 %, hogy földhurok okozza, amin egyszerűen lehet segíteni, nem kell hozzá szakember.
Nálam ugyanaz volt a jelenség, a tv antenna kábelébe iktattak egy pár száz forintos leválasztót és megszűnt a búgás.

Tévének falon a helye! Már azért is, mert a centersugárzót tesszük az állvány tetejére.
Asztalossal készíttess saját tervezésű készülékállványt, ami amennyire lehetséges, nyitott legyen. Jókora polctávolságokkal, hogy tudjanak szellőzni a készülékek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53055) #09634560 válasza Piftuka (#53051) üzenetére


#09634560
törölt tag

Általában igaz de nagyon sok olyan van ami nem hoz adott árban javulást, inkább visszaesést: vagy túlárazott (pl Bose, B&W) vagy bűvészkednek a számokkal, (magnat, canton) vagy alapból nem nagy eresztés (jamo taga vagy noname) végül csak tömegcikkek gyártói (lg, sony). De megbízható gyártótól (Polk, Quadral, stb) nem lutri vásárolni: hozzák az adott árszinthez kellő minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#53056) Quqesz válasza BBéci (#53054) üzenetére


Quqesz
nagyúr

"Tévének meg a falon a helye!"
Na ezzel azért vannak bajok, mert sokan olyan magasságba rögzítik, mintha a mozi első sorában ülnél......normális álványon lábakon jobban ülőpozi magasságában van, max ahogy írtad asztalos és megemelni annyival, hogy a center bemenjen elé.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53057) Dorian válasza Quqesz (#53056) üzenetére


Dorian
félisten

Falra ugyanùgy lehet megfelelő magasságban rögzìteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53058) Piftuka válasza BBéci (#53054) üzenetére


Piftuka
veterán

"Tévének falon a helye! "

No, de nálam nem fal van a tévé mögött. :) Ezért marad az állvány. Hogy készíttessek, az jó ötlet.
(Ha találok megfelelő szakembert, mert az a két asztalos, aki legutóbb a házunkon dolgozott, gyalázatos munkát végzett.)

Viszont mindenképpen olyat szeretnék, amelyben az eszközöket zárható térben tudom elhelyezni. Használaton kívül elrejteném, mert rendkívül poros helyen lakom. (A jelenlegi állványomon tolóajtók vannak.)

"Aquila non captat muscas."

(#53059) Piftuka válasza #09634560 (#53055) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t! ;)

"De megbízható gyártótól (Polk, Quadral, stb) nem lutri vásárolni:"

Ennek kapcsán tudtok nekem segíteni ebben a döntésben, kérlek?

- Tehát ha az említett két, valódi 5.1-es, surround hangszórós soundbar valamelyikét választom, akkor kiválthatom a tervezett "belépő szintű" házimozit vele?

Lezso és mások szerint a "bögreszettek" színvonalát sem éri el. Tudom, hogy ez a kifejezés pejoratív, és az LG, SONY, Samsung, stb. műanyag házas, apró hangfalas, olcsó, "kész" házimozi szettjeit rejti.

Az AV-ONLINE oldalán, és más tesztekben viszont kifejezetten jót olvastam róluk. Ráadásul megjelent a JBL Bar 9.1 is... (Te tesztelted mindegyiket, BBéci?)


- Kizárólag Blu-ray lejátszóhoz használnám, csak filmekhez, és a lényeg a 3D, a 4K jel átengedés, valamint a "DTS-HD MA" hangszabvány támogatása.

Ugyanis egyre több olyan Blu-ray film van a gyűjteményemben, amelyen csak ilyen hang van.

"Aquila non captat muscas."

(#53060) mpo válasza Piftuka (#53059) üzenetére


mpo
veterán

- Tehát ha az említett két, valódi 5.1-es, surround hangszórós soundbar valamelyikét választom, akkor kiválthatom a tervezett "belépő szintű" házimozit vele?
Szerintem nem.
- Kizárólag Blu-ray lejátszóhoz használnám, csak filmekhez, és a lényeg a 3D, a 4K jel átengedés, valamint a "DTS-HD MA" hangszabvány támogatása.
Ezekhez meg pláne nem illik a soundbar, ráadásul drága.
Nézd meg a Denon X1600-at, szettben is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53061) BBéci válasza mpo (#53060) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53062) Quqesz válasza Dorian (#53057) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Persze, de azért tudnak egyesek :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53063) BBéci válasza Piftuka (#53059) üzenetére


BBéci
titán

Egyiket sem teszteltem, mert nem vagyok mazochista. ;]
Ráadásul nálam nem érvényesülnek a falak hangvisszaverő képességeivel operáló cuccok, mert olyan szinte nincs.
Ha az álló frontsugárzók tetejére helyezett, plafonra sugárzó Atmos hangszórókat mindenki vadul fikázza, akkor mit lehet várni egy hangrúdban lévő, ferdén felfelé néző hangszórócskától?

A DTS-HD Master Audio hangsávból a magot (core) megszólaltatja bármelyik DTS kompatibilis készülék, tehát az nem akadály.

"az eszközöket zárható térben tudom elhelyezni"
Baromi rossz ötlet!
Kevés az elejét kinyitni, attól még nem fog tudni szellőzni az erősítő. Túlmelegszenek benne az alkotóelemek, idő előtt elhaláloznak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53064) Piftuka válasza mpo (#53060) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezekhez meg pláne nem illik a soundbar, ráadásul drága."

Köszi a választ, de én ezt nem értem...

Az AV-ONLINE szerint kifejezetten ahhoz ajánlott.

Eddig az ottani teszteket referenciának tekintettem. Ezek szerint mégsem megbízható?


"Nézd meg a Denon X1600-at, szettben is."

Az jó erősítő, de milyen szettben lehet megkapni 200.000 forintért?

"Aquila non captat muscas."

(#53065) Piftuka válasza BBéci (#53063) üzenetére


Piftuka
veterán

Az ATMOS nem lényeg! Írtam, hogy a visszaverődős dolgok nem érdekelnek.

A valódi 5.1 kiépítés a lényeg számomra.

Eleinte én is szkeptikus voltam a soundbar megoldások kapcsán, de ezekről tényleg ódákat zengtek mindenhol. Hogy bőven hozzák egy alap szintű erősítő + hangfalszett páros minőségét.

(Annak pedig külön megörültem, hogy vezeték nélküli megoldás, és kompakt.)

Akkor most mi az igazság? :F


"A DTS-HD Master Audio hangsávból a magot (core) megszólaltatja bármelyik DTS kompatibilis készülék, tehát az nem akadály."

Tehát legalább a BD film hangját 5.1-ben élvezhetem. A gyakorlatban mennyivel rosszabb a minősége a tömörített DTS hangsávnak?


"Túlmelegszenek benne az alkotóelemek, idő előtt elhaláloznak."

Akkor is, ha használaton kívül ki van kapcsolva?

No és mi a helyzet a por hatásával? A szellőzőrácsokon bejutó por nem teszi tönkre?

Sajnos nálunk extrém magas a PM10 porszennyezés!

"Aquila non captat muscas."

(#53066) #03969024 válasza BBéci (#53054) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha egy méretes (65"-) tv-nek a közepét szemmagasságba teszed, alatta már bűn elhelyezni a centert. Az ajánlásokban az szerepel, hogy alatta, vagy felette. Nem kioktatni akarlak, nyilván több a tapasztalatod...

(#53067) Genji


Genji
őstag

Sziasztok! Anno 2017-ben vettem az első 5.1 szettem (a topikban kapott tanácsok alapján) és most jött el az ideje, hogy a fejlesztésen gondolkodjak, amiben ismét a ti segítségeteket kérném.
- AVR: Marantz 6011
- Frontok: Canton Chrono 509 DC
- Center: Canton Chrono 505
- Hátsók: Canton Chrono 502
- Sub: Canton Sub 12.2
- Kábelek frontok+center: Oehlbach Crystal Star #1023 2x2,5 mm2
- Kábelek a hátsókon: Oehlbach Streamline 15 OB1134 2x1,5 mm2
Kérdéseim (bocsi a kezdő kérdésekért, nem okosodtam azóta se a témában):
- Melyik elemeket érdemes cserélni a hallható javulás érdekében?
- AVR, kábelek megfelelőek a dobozok kihasználáshoz?
- Jelenleg fa parkettán állnak a frontok érdemes lenne e alá valamilyen alátétet tenni, ha igen milyet és hol?
- Érdemes e a tüskéket cserélni a frontokon vagy jó a gyári? Ha érdemes, milyet/hol vegyek?
- A hátsó dobozokhoz jó lenne állvány, de a gyári horror áron van. Hol/milyet érdemes venni.
- Gondolkodom Atmos bővítésen is, milyen dobozokat vegyek a meglévő rendszeremhez?
- Akusztikában és rendszer beállításában valaki tudna segíteni (6. ker)? Attól tartok sokkal többet ki lehetne hozni a meglévő rendszerből ha valaki hozzáértő ránézne.
Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#53068) BBéci válasza Piftuka (#53064) üzenetére


BBéci
titán

Soundbar kategóriában jónak számít, de semelyiknek a hangja nem éri el egy normális házimozi rendszerét. Összehasonlítani sem érdemes.
A Lada 1200 is jónak tűnt, de csak addig, ameddig nem ültem be egy Samarába. Aztán az is csak addig tűnt jónak, ameddig nem ültem be egy VW Passatba.
Nem kamuzunk a tesztjeinkben, lesülne a bőr a pofámról, ha valamiről valótlant kellene írni.

"Akkor is, ha használaton kívül ki van kapcsolva?"
Hogyan kérdezhetsz ilyen cscskaságot? természetesen csakis működés közben melegszenek az erősítők és olyankor elengedhetetlenül fontos a megfelelő szellőzés. Ha a szekrénynek az elején kívül minden oldala zárt, akkor nem megfelelő a szellőzés és pont.
Nálunk is van por bőven, 2-3 naponta porszívózunk, mégis, amikor leszedtem a 14 éves erősítőm burkolatát, szinte semmit nem tudtam belőle kipucolni. Ennek egyszerű az oka: amikor működik, felfelé száll a meleg levegő, nem engedi bejutni a port. Ha nem használod akkor takard le.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53069) Genji válasza Genji (#53067) üzenetére


Genji
őstag

A sub kábel kimaradt a litániából: Oehlbach NF214 Type 1038
Megjelenítő ha esetleg számít: LG 65C9
És még egy extra kérdés felmerült: Jelenleg "eldobhatós" HDMI kábeleket használok, érdemes lenne feltételezem azokat is cserélni, kérdés mire. :R Szerkesztés: Bár belegondolva itt a jel digitális tehát elvileg indifferens a kábel... (vagy mégsem? ;] )

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#53070) BBéci válasza #03969024 (#53066) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem bűn olyan alacsonyra helyezni a centersugárzót. Legfeljebb meg kell emelni picit az elejét, de nem kötelező. Nagyon sok házimoziban a vászon alja 50-60 centire van a padlótól, mégis kiváló hangot biztosít az alatta elhelyezett hangdoboz. Természetesen az a legjobb, ha a hangáteresztő vászon közepén van.

(#53069) Genji
Inkább az akusztikából hozd ki a lehető legtöbbet, utána gondolkozz alkotóelem cserén.
A háttérsugárzókat 5/7.1 rendszerben magasra, fülmagasság + 60-90 cm kell elhelyezni, Atmoshoz pedig fülmagasságban.
"a jel digitális tehát elvileg indifferens a kábel..."
Ez a legnagyobb butaságok egyike. HDMI kábelek esetén valóban szinte nulla a látható képminőség különbség, ha csak 1-3 méteres darabokról van szó. Ahogy megyünk az egyre hosszabbak felé, úgy erősödnek a különbségek, amik igazán 10 méter felett válnak egyértelművé.
Digitális koaxiális és USB kábelek esetében már az 1 méteresek között is markáns különbségek fedezhetők fel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53071) Genji válasza BBéci (#53070) üzenetére


Genji
őstag

1,5m-esek a HDMI-k, szoval ez nem szűk keresztmetszet. Tegyük fel az akusztika nagyjából rendben, pár elem be van építve a javulás érdekében. Megköszönném a hozzáértő válaszod a kérdéseimre! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#53072) hcs57 válasza BBéci (#53050) üzenetére


hcs57
őstag

Ez helyett azt a kottát tedd ide, ahol szub hangot szólaltatnak meg. Nem jut el a tudatodig, hogy a lehetőség nem egyenlő a valósággal. Meg tudnak szólaltni 60Hz alatti hangot, csak a kottában nincs, így nem játszák.
Az, hogy a dübögést az "autóhifisek" minek csinálják, az az ő dolguk, egy biztos, nem a zene hallgatása a céljuk.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53073) mpo válasza Genji (#53071) üzenetére


mpo
veterán

Ez is jó, a 3 méteres a 122211 jelű.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53074) ctrlaltdel13 válasza hcs57 (#53072) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Bocsánat hogy bele ......
Nem tudok el menni mellette, hogy sokadszorra írod, a zene a Jazz.
Legalább írhatnád oda hogy Te olyat hallgatsz.
Más lehet más műfajt szeret, hallgat, és az is zene.
Szóval a vitátokat is újra gondolnám, a mélyfrekvenviás hangok előfurdulásáról.

(#53075) hcs57 válasza ctrlaltdel13 (#53074) üzenetére


hcs57
őstag

Írhattam volna szimfonikus zenét is, de akár pop, rock, blues, is lehet, mindre igaz, amit írtam.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53076) BBéci válasza hcs57 (#53075) üzenetére


BBéci
titán

A radai rossebet igaz! :(
Nálam a szokásos 80 Hz-re van állítva a keresztváltási pont és mindenféle zenén úgy dolgozik a szubláda, mint a kisangyal. Nem kell hozzá üstdob, kontrafagott, orgona C síp, nagybőgő.
Szerinted a zongoristák nem használják a bal szélső 10-15 billentyűt? A dobosok nem használják a lábdobot? A basszusgitáros 3 húron játszik?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53077) hcs57 válasza BBéci (#53076) üzenetére


hcs57
őstag

Nálam nincs keresztváltási pont, és hallok mindent... ilyen egyszerű.
Nyilván, ha vágnám 80 Hz-nél, akkor nem hallanék mindent.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53078) BBéci válasza hcs57 (#53077) üzenetére


BBéci
titán

Sztereó zenét itthon kizárólag szubláda nélkül szoktam hallgatni, amit említettem, az tesztelések során szerzett tapasztalatokról szólt. Autóban az erősítőmön 70 Hz-en van a vágás, ott is vadul dolgozott a mélynyomó. Azért a múlt idő, mert a mostani járgányba még nem szereltem be a csúcs rendszert, csak a gyári szól.
Egyik kedvenc koncertlemezem a Legends of Jazz with Ramsey Lewis, amiben jelentős szerepet kap a mélynyomó.
Szeretem a jazzt, már 16 éves koromban jazzklubokba jártam, élőben hallottam játszani olyan zseniális művészeket, mint Pege Aladár, Vukán György, Szakcsi Lakatos Béla, Jávori Vilmos, Kajlinger Attila, Veszelinov András, Babos Gyula, Fogarasi János és még hosszan sorolhatnám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53079) hcs57 válasza BBéci (#53078) üzenetére


hcs57
őstag

Ez tiszteletre méltó. :R Azt nem értem, hogy 130 Km/h-nál mit hallassz a mélyhangokból, nálam az útzaj jelentős, azt semmi értelme felül harsogni, mert akkor csak azt hallanám... így az autóban azokat a hangokat az agyam teszi oda, a felharmónikusokból.
Otthon a szereó most nem volt vita téma, de itt abba hagyom, ez az egész nem ebbe a topicba tartozik.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53080) Piftuka válasza BBéci (#53068) üzenetére


Piftuka
veterán

"Soundbar kategóriában jónak számít, de semelyiknek a hangja nem éri el egy normális házimozi rendszerét."

Értem. Ebben az esetben mit értesz "normális" házimozi rendszer alatt? A belépő szintnél maradva, tehát az említett soundbar-ok árkategóriájában...


"Hogyan kérdezhetsz ilyen cscskaságot?"

Nem így értettem. :N Arra gondoltam, hogy 1, maximum 2 film (tehát pár óra) üzemet leszámítva nincsen bekapcsolva.

Tehát az ilyen, "nem tartós" használat alatt is felmelegszik annyira, hogy árt neki, ha nem teljesen körben nyitott polcon áll?

"Aquila non captat muscas."

(#53081) Piftuka válasza hcs57 (#53075) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha szabad zenészként hozzászólnom, mivel basszusgitáron is játszom...

A hangszer 4 húros változatán sztenderd hangolásban 41 Hz az "E" húr frekvenciája üresben pengetve, az 5 húros és 6 húros mély húrja ("H") a sztenderd hangolásban pedig 31 Hz.

A metal, rock, pop és blues zenében sok ezer olyan dalt lehet sorolni, ahol az "E" húr rendszeresen megszólaltatásra kerül üresen pengetve is.

A modern metal zenében, és a jazz műfajban pedig az 5 és 6 húros basszusgitár kedvelt és elterjedt, tehát egészen biztos lehetsz abban, hogy sok dalban megy folyamatosan az alap 80 Hz alá.

Ez pedig egy tipikus példa az utóbbira az általad kedvelt műfajból: Béla Fleck and the Flecktones - Flight of the Cosmic Hippo (HQ AUDIO)

Ezt azért emeltem ki, mert ez a dal a profi stúdiókban kedvelt referencia a basszushangfal(ak) beállításához, konfigurálásához, illetve minőségének tesztelésére.

"Aquila non captat muscas."

(#53082) BBéci válasza Piftuka (#53080) üzenetére


BBéci
titán

Azt értem normális házimozi rendszer alatt, amit 250-300000 forintból, egészében vagy részben használt alkotóelemekből össze lehet állítani.
A zárt fakkba helyezett erősítő 2 óra alatt simán felmelegedhet olyan mértékben, ami már károsítja az alkatrészeit.
Azt javaslom, ezt gondold át!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53083) mpo válasza Piftuka (#53081) üzenetére


mpo
veterán

Zenészként felejtsd el a soundbart.
Csak példának az akciósok:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53084) hcs57 válasza Piftuka (#53081) üzenetére


hcs57
őstag

Ez tök jó... zenészként sounbart akarsz, nekem meg a 80 Hz alatti hangokat írod. A vita ott kezdődött, hogy valaki (lényegtelen, hogy ki) egy ülés alá rakható szubot szeretett volna, két tipus közül kért választási támogatást a paramétereik alapján. Én a Pio-t javasoltam, picit jobbnak láttam.
Jött a szakértő tanács, az lepkefing, ilyen kell... na erre kezdtem arról vitázni, hogy menet közben az útzajtól mit fog hallani a szub hangokból? Az egész szub csak túlharsogja a zajt, semmi értelme.
Az otthoni Spektor 6 -n a Béla Fleck and the Flecktones - Flight of the Cosmic Hippo szépen szól, valóban igényes felvétel, gyönyörű basszussal.
Jó zenélést és zenehallgatást.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53085) Dorian válasza hcs57 (#53084) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk csodálkoznèk, ha a Spector 6 a 60 Hz-et is tudná a -3dB-lel max 2 %-os torzìtás mellett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53086) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#53085) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem csak te.

(#53087) hcs57 válasza Dorian (#53085) üzenetére


hcs57
őstag

Hallgattad már?

Pedig tudja.. [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53088) Dorian válasza hcs57 (#53087) üzenetére


Dorian
félisten

Ez semmit nem jelent. Tùlzással, de akármilyen hangszórót meg lehet erőszakolni, h mèlyre menjen, csak ennek a torzìtás megugrása az ára.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53089) Piftuka válasza BBéci (#53082) üzenetére


Piftuka
veterán

Persze, mindenképpen megfogadom a tanácsodat, köszönöm!

Bárhogy is lesz... az új állványon és/vagy új, nagy erősítőt mindenképpen szellősen helyezem el, és letakarom használaton kívül. :K

"Aquila non captat muscas."

(#53090) Piftuka válasza mpo (#53083) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a tippeket! :R

Akkor legyünk kicsit konkrétabbak! Az első szett vállalható? Vagy az is "bögreszettnek" számít?

Illetve a másik kérdésem, hogy tudtok-e olyan, belépő szinten (tehát még mindig ennél az árkategóriánál maradva) jónak számító hangfalszettet, amelynek a center sugárzója keskeny?

Van-e esélyem rá, hogy a tévé előtt-alatt az állványon helyezzem el úgy, hogy ne takarjon ki semmit a tévé képéből? (Kb. 9,6-10 cm magas lehet maximum. A soundbar - többek között - ezért is tűnt reális alternatívának.)

"Aquila non captat muscas."

(#53091) Piftuka válasza hcs57 (#53084) üzenetére


Piftuka
veterán

Minden tisztelettel, de mi a reláció abban, hogy zenész vagyok, kiváló relatív hallásom van, és házimozi célokra, filmek hangját térhatásban élvezni esetleg egy soundbar-t is el tudok képzelni? :F

"Aquila non captat muscas."

(#53092) #03969024 válasza Piftuka (#53091) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ne haragudj, hogy belekotnyeleskedek, de menj el valami nívósabb boltba, s hallgasd meg, mi a különbség! Ne képzeld el, hanem tapasztald meg!

(#53093) Quqesz válasza Piftuka (#53090) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem a tippem az(aztán megmondják, hogy jó vagy nem), hogy ahogy asszem BBéci említette asztalossal kellene beszélned, hogy olyan emelést csináljon az állványra, ami a center fölé emeli a tv-t, de a center mögött legyen, így a tvbe nem lóg bele a center és a center sem lesz egy polcba bezárva. Nem tudom milyen mély az állványod, de ehhez olyan min 70-90cm kelleni fog(bár sok tv állvány alapból ilyen mély).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53094) hcs57 válasza Dorian (#53088) üzenetére


hcs57
őstag

Igen a Dali egy komolytalan cég... ti csak tudjátok. [link] ismét kérdezem hallgattad már? - mert szerintem nem.
Esetleg, ha tennél a megjegyzésed mellé egy mérési grafikont... ami gondolom nincs.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53095) BBéci válasza Dorian (#53088) üzenetére


BBéci
titán

Hatalmas mókusvakítás, még a Rubicon 6 sem produkál ilyen frekvencia-menetet. Csak a totálisan hozzá nem értők hiszik el. Itt a mi mérésünk: Rubicon 6.
Pláne belépő kategóriás házimozi erősítővel. Amivel jazzt és szimfonikus zenét hallgatni enyhén szólva vicces. Az AVR-4520 már alkalmas lenne rá, de nem véletlenül illesztettél hozzá sztereó vasat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53096) Dorian válasza hcs57 (#53094) üzenetére


Dorian
félisten

Aki látott már pár valòs mèrèsi görbèt, annak nyilvánvalò, h az általad betett diagram nem lehet valòs, ezt tènyleg magyarázni kell?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53097) mpo válasza Piftuka (#53091) üzenetére


mpo
veterán

Mennyire jó a képzeleted?

A házimozi, a soundbar és a tévé.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53098) Tamoo válasza Dorian (#53096) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az az alsó tartomány még néhány szubnak is becsületére válna. :D
Az ilyet marketinggörbének hívják, nem mérésnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#53099) zsoika válasza mpo (#53097) üzenetére


zsoika
addikt

Ne már... tudja a TV az ATMOSt?!
Akkor el is adhatom a rendszerem.... nincs rá szükség. ;]

(#53100) mpo válasza zsoika (#53099) üzenetére


mpo
veterán

Találtam 113 db tévét, 100000-2000000-ig, aminél írják a Dolby Atmost.
[link]
Ne add el. :D

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.