Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) BBéci válasza troll81 (#53400) üzenetére


BBéci
titán

Van: Anthem, Arcam, Cambridge Audio.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53402) Dorian válasza Flowtation (#53389) üzenetére


Dorian
félisten

A kérdés nem hülye, a hosszanti elhelyezés ad jobb lehetőségeket, persze akkor, ha kihasználjuk azokat. Pl. így lehetőség van a hallgatói helyet elhúzni a mögötte lévő faltól amennyire lehet, de legalább 1,5 m-re, a hangfalakat a mögöttük lévő faltól elhúzni 90 cm-re.
Így a mögöttünk lévő fal csillapítását sokkal jobban tudjuk kezelni, ami rengeteget számít surround hangtér és mélyfrekvenciás problémák szempontjából is. Ha a frontok kellően el vannak húzva, akkor a mélyfrekis kioltás is kiküszöbölhető, mert a kioltódó a tartományt már a szub tudja kezelni, ami a falhoz közelebb lehet.
Az oldalfalak első visszaverési pontja így jobban bejátszik (közelebb van), de azt kezelni is egyszerűbb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53403) Flowtation válasza Dorian (#53402) üzenetére


Flowtation
őstag

értem, köszönöm.
Délután jönnek hozzánk felmérni sok-sok dolgot, akkor én is mérek pontos adatokat. Mindenképp próbálok majd a hosszanti elhelyezés mellett maradni (garázs beépítés lesz).

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#53404) Quetz válasza Flowtation (#53403) üzenetére


Quetz
őstag

Az ökölszabály az, hogy a szoba hosszának 38%-nál ülj. Ezt mérheted az első vagy hátsó faltól is.

It's All About The Bass - Sonarworks Blog

(#53405) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Vettem optikai kábelt, és így a Netflix frankon megy is. Jobb így, hogy nem kell a CEC. Viszont most a Last Dance 9. részénél feltűnt, hogy PL II C-t ír ki. Ha jól emlékszem az eddigi részek DD-k voltak. Most ennek a résznek más a hangsavja, vagy az optikai kábel miatt van? :F

(#53406) Coolby84


Coolby84
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Van egy régi házimozi rendszerem. Yamaha rx-v440 rdsegy Bose Acoustimass 6 rendszerrel. Erősítő kap jelet tv-ről, xbox-ról, pc-ről, google audio castról és egy logitech harmony hub-bal vezérlem. Kevés volt digitális bemenet, de még épp megoldottam. Most sajnos yamaha hangfal kimenetének egy része meghalt, így felmerült egy új erősítő lehetősége. Minőségben nem kell extra, a kis Bose rendszert hajtsa meg, inkább jó lenne ha csatlakozási opciók (hdmi, bluetooth), okosabb dolgok lennének benne.

Bármilyen segítséget, iránymutatást szívesen veszek.

Köszönöm

(#53407) patakialex


patakialex
csendes tag

Sziasztok! Nemreg vettem egy sony ht-rt4 -et, philips 6500 series tvm van, van egy olyan beallitas hogy digitalos kimenet formatuma, azonbelul 4 menupont, sztereo(tomorites nelkuli) , tobbcsatornas, tobbcsatornas ( atkotes), dolby digital plus. Ha ramegyek a tobbcsatornasra akkor nagyon halk a beszed es hatul csak apro zajok hallhatok, melyik lenne a megfelelo beallitas?

(#53408) #09634560 válasza Gabesz87 (#53405) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert a pcm sztereó, azért.. DD simán átmegy optikaiba. de ha dd+ akkor néma marad bitstream-on, és csak pcm.en megy át.

(#53409) #09634560 válasza Coolby84 (#53406) üzenetére


#09634560
törölt tag

itt találhatsz yamahát, de még denon vagy onkyo is oké lehet

(#53410) Gabesz87 válasza #09634560 (#53408) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tehát, ha jól értem: a hangsav eredetileg dd+, de mivel optikai kábelen max.DD megy át, így PL II lesz belőle, vagyis tobbcsatornasra felkonvertalt sztereó? Hát nem is tudom. Ha maximalista akarok lenni, és a legjobbat szeretném, akkor nyilván kénytelen vagyok használni a CEC-t, bár ahogy BBeci irta, elvileg ki lehet kapcsolni a be-kikapcsolas vezérlést mindkét eszközön. Vagy még ami megoldás lehet, hogy nem a TV netflix appjat használom, hanem a média lejátszón keresztül. Az úgy menne? Mármint a natív hangsav (DD+).

(#53411) #09634560 válasza Gabesz87 (#53410) üzenetére


#09634560
törölt tag

elképzelhető, és a minősége is jobb lehet.

(#53412) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Beyerdynamic dt770es fejhalgató. Még a régebbi széria amin egy kék karika van mind két oldalt. Ehez szeretnék venni új fülpárnát. Az lenne a kérdésem hogy amit most lehet venni azok jók hozzá? Vagy az már csak az új szériához jó?
Ha rossz helyen tettem fel a kérdésem kérlek titeket igazítsatok útba mert a keresővel se találtam fejhalgatós topicot.

(#53413) Morris válasza Benyaking (#53412) üzenetére


Morris
veterán

Nincs fejhallgatós topik? :F :F

[link]

[ Szerkesztve ]

(#53414) Benyaking válasza Morris (#53413) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Köszi. Az lehetett a probléma hogy a tv-audio részen kerestem.

(#53415) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szaisztok
PC-ről szeretnék HDR filmeket lejátszani az erősítőn keresztül, de azt gondolom, hogy a Denon AVR-X1300W 7.2 nem képes erre. A 4K tartalmat továbbitja, de szerintem a HDR-T nem csak SDR. Van olyan erősítő amely már ezt tudja?

(#53416) #09634560 válasza qpakcovboy (#53415) üzenetére


#09634560
törölt tag

az összes mai.. :) denon 1400-tól, onkyo 646-tól

(#53417) qpakcovboy válasza #09634560 (#53416) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Akkor cserélhetem le... köszi

(#53418) BBéci válasza qpakcovboy (#53417) üzenetére


BBéci
titán

Dupla HDMI kimenetes lejátszóval, esetleg elosztóval megoldhatod. A képet közvetlenül a képmegjelenítőbe küldöd, csak a hang menjen az erősítőbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53419) Morris válasza BBéci (#53418) üzenetére


Morris
veterán

PC-ről nyomná.
Ha olyan videókarija van, amin van 2 hdmi, akkor már nyert ügye van. :)

[ Szerkesztve ]

(#53420) BBéci válasza Morris (#53419) üzenetére


BBéci
titán

Igen, olvastam, hogy PC a forrás. Azért írtam az elosztót, de talán a dupla kimenetes videokártya olcsóbb és egyszerűbb lépés, mint az AVR csere.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53421) Morris válasza BBéci (#53420) üzenetére


Morris
veterán

Az elosztó nem biztos hogy jó lesz. Én korábban próbáltam így összehozni de sok gond volt vele.

Szerintem is az avr csere legyen az utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#53422) BBéci válasza Morris (#53421) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, miféle elosztó, mert van vacak és jól működő is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53423) KöGö


KöGö
csendes tag

Sziasztok,

Mi a véleményetek a következő szettről:
JBL ES80/ES20/ES25C, 150k az ára, 35 nm-es a szoba. Sub már megvan.
Esetleg javasolt erősítő hozzá ( használt is lehet ).

Köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#53424) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Házimozi teszteléshez milyen videót ajánlanátok? 5.1-es rendszerem van. Első házimozim, még keresem a megfelelő beállítást. Egyébként a center sugárzót a tv alá vagy fölé teszitek? Sok helyen a tv alatt látom, de a hangszóró kézikönyvében a tv feletti pozíciót mutatják.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53425) mpo válasza icemad (#53424) üzenetére


mpo
veterán

[link]
Nálam alatta van a center.
Ez is jó tesztelésre, miután beállítottad a mélynyomót. [link]
[link]
Ez ráadásul jó film:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53426) icemad válasza mpo (#53425) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szuper. Köszi! :R

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53427) BBéci válasza icemad (#53424) üzenetére


BBéci
titán

Milyen konkrét beállításokhoz keresel hanganyagot?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53428) icemad válasza BBéci (#53427) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a hangerőt szeretném belőni a hátsó hangszórókhoz. Tök alap rendszer, Yamaha rx-v379 erősítő és Harman Kardon hkts 20 szett. (tudom, hogy nem csúcs kategória, de kezdésnek szerintem elég.) De úgy érzem, hogy hátulról kevésbé jönnek a hangok. Több tesztet is olvastam, szerintem az elhelyezés jó. A nézési távolságot már kimértem/beállítottam, azzal nincs baj. Ami még gond lehet, hogy a sub-ot csak padlószőnyegre tudom rakni. Ezt sem tudom, hogy jó e így?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53429) embe válasza icemad (#53428) üzenetére


embe
nagyúr

Az erősítő nem ad ki teszt jeleket? Azokkal kell belőni a hangerőt. De van hozzá mérőmikrofon, először állítsd be azzal.
Utána csekkold le az erősítő teszt hangjával, és finomíthatod. De ha nincs ebben tapasztalatod, akkor inkább fogadd el az erősítő által beállítottakat!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53430) KöGö válasza KöGö (#53423) üzenetére


KöGö
csendes tag

Inkább Harman Kardon, vagy Onkyo-t ajánlotok? Én az Onkyo 686-ot néztem, arra már küldtetek linket, csak nem tudom, hogy JBL-el működhet-e megfelelően.

Köszi

(#53431) #09634560 válasza KöGö (#53430) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mért ne tenné? én 686-ot ajánlom. Inkább mint h/k..

(#53432) KöGö válasza #09634560 (#53431) üzenetére


KöGö
csendes tag

Köszönöm a megerősítést :R

Használt szetten is gondolkodom (költséghatékonység) a Dali SPEKTOR szett helyett, a JBL ES80 szett házimozihoz jó választás lehet? Esetleg másik szettet nézzek inkább?
Zenét keveset szoktunk hallgatni.

Illetve erősítőből használtan mit ajánlanátok Onkyo 686 szinten?

(#53433) #09634560 válasza KöGö (#53432) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dali mellé denon X2500 , marantz 5 ezres sorozat vagy Cambridge 551-et láttam nemrég, na az egy nagyon jó hangú erősitő, ha megvan még.

(#53434) icemad válasza embe (#53429) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az erősítő ad tesztjelet, ott jó. Filmeknél érzem kicsit gyengének, de lehet, hogy így a jó. Végülis a térhangzás megvan. Használtan vettem, sajnos a mikrofon már nem volt meg hozzá.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53435) KöGö válasza #09634560 (#53433) üzenetére


KöGö
csendes tag

Köszi, és szettek közül a JBL ES80 milyennek mondható? Dali helyett nézelődök, árban fele lenne csak az ES80, vagy esetleg más szett, amit jónak mondanál?

(#53436) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Ezek mennyire ajânlottak:
Magnat Monitor Supreme 802 5.0
MAGNAT MONITOR SUPREME SUB 202A

Akciósan kb. 200ezer lenne a teljes szett.

[ Szerkesztve ]

(#53437) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Panasonic TX-P42G10E TV-vel szívunk olyat rokonnál, hogy
- Működött a TV-vel a (Sony ...350... ) házimozi hangrendszer (HDMI-n meg optikain, mivel ezen nincs HDMI ARC)
- Jött egy új set-top-box
- azóta nincs házimozi vezérlés (hang átmegy az optikain, de a HDMI kapcsolat nincs)
- dugdoztam kicsit, lett vezérlés a házimozira, amíg be nem kapcsoltuk a szintén Pana DVD-t

A TV közli, hogy nincs Viera link - a házimozi vezérléséhez ez kéne. Nyilván amikor működött a vezérlés, akkor a link is. Gyanús, hogy a DVD-vel akad össze...

Valaki tapasztalt már ilyet...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#53438) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb 5.1 hangrendszer amin van optikai bemenet? Fontos lenne az optikai bemenet, mert a jelenlegin nincs, ezért ilyen átalakítóval van megcsinálva...

(#53439) Zigi válasza balazska92 (#53438) üzenetére


Zigi
senior tag

Itt pl. ez: [link] ;) Bocs a pont 1 még kell hozzá....

[ Szerkesztve ]

(#53440) BBéci válasza icemad (#53434) üzenetére


BBéci
titán

A mikrofont helyettesítheti egy hangnyomásmérő műszer, esetleg telefon Decibel X alkalmazással. Nagyon rossz ötlet filmekkel hangnyomás szinteket beállítani. Ahány film, annyiféle keverés.

(#53435) KöGö
Mozgalmas, akciódús filmekhez jó választás, pláne akkor, ha olcsón adják. A SPEKTOR hangja részletezőbb, finomabb, de ha arra nincs igényed, akkor ne adj ki dupla annyi pénzt, mint amennyibe a JBL kerül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53441) KöGö válasza BBéci (#53440) üzenetére


KöGö
csendes tag

Köszi :)

néztem még kínálatot, vannak ilyen szettek is:
Wharfedale Diamond 8.4 80k
Wharfedale Diamond 8.1 64k
Esetleg Heco szettek.

Ezek JBLhez képest?

Esetleg a Polk t50, amit ajánlottatok feljebb?

Köszi

(#53442) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Sziasztok
Inkább ide írok,mert a haladó topik eléggé kihalt!
Szóval HM vas vásárlás előtt állok, és kérdezném akinek van vagy volt esetleg a kiszemelt 2db vasból valamelyik, hogy melyiket ajánlaná?
Onkyo RZ1100 vagy Denon AVR-X7200W?
Mindkettő full dobozos gyűjtői állapotban van, és mindkettőt 400K-ért tudnám elhozni, azt sem tudom,hogy ez az ár reális-e!?
Tudom mindkettőnek a képességeit, szóval csak arra vagyok kíváncsi,hogy akinek van vagy volt melyiket javasolná ebben az árban...ja igen, a hallgatózás 50/50%-ban lenne/zene/film/
Még annyi, hogy a hangsugárzók mind Meridian dobozok lesznek,ha ez lényeges,de még nem biztos! És nem a DSP aktív dobozokra kell gondolni,ezek valami régebbiek,de még a tulaj sem tudja,hogy mikoriak,tehát a dolog még képlékeny...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#53443) retifosas


retifosas
csendes tag

Sziasztok! Az Onkyo TX-NR686 erősítőmmel lehet online rádiókat is hallgatni. A baj az, hogy jelenleg önállóan csak a TuneIn-ben lévő rádiókat tudom hallgatni. Egyedi URL-ről is szeretnék rádiókat hallgatni, külső eszköz segítsége nélkül. Valaki tud erre valamilyen megoldást? Mobiltelefonnal blutooth-on és Cromecast-al tudok hallgatni mást is, de én önállóan csak az erősítővel szeretném, ha volna rá lehetőség. Előre is köszönöm a segítséget!

(#53444) sinci01 válasza retifosas (#53443) üzenetére


sinci01
aktív tag

A Denon, Pioneer pár hónappal ezelőtt fizetőssé tette az internet rádió használatát (3 $/év), szerintem az Onkyo háza táján is ez lehet a helyzet. Gondolom a saját honlapján lehet a készüléket regisztrálni, belépni a netrádió felületre, majd onna indítani a fizetést, és utána már elérhető a teljes kínálat, akár URL alapján is (legalábbis a Denonnál így volt)
Esetleg nézd meg ezt [link] , hátha segít

[ Szerkesztve ]

(#53445) retifosas válasza sinci01 (#53444) üzenetére


retifosas
csendes tag

Sajnos nem jutottam egyenlőre semmire. A megadott linkben bíztam, de sajnos az én Onkyo készülékem web setupjában nincs lehetőség kedvencek hozzáadására. Regisztrálási lehetőséget nem találtam az Onkyo honlapjain sem. A forgalmazót felhívtam, hátha tudnak segíteni. Igéretet kaptam rá, hogy utána néznek a kérdésnek.

(#53446) KoNZoLik@ válasza retifosas (#53445) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nemrég adtam el egy Onkyo TX NR 1010-et, azon minden működött, és nem kellett fizetni semmiért! De elég sok vas megfordult nálam az utóbbi időben vegyesen, és egyiknél sem volt ilyen mint amit írtál...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#53447) embe válasza sinci01 (#53444) üzenetére


embe
nagyúr

CSAK a vTuner fizetős így ahogy írtad, a Tunein továbbra is ingyenes.
A vTuner a Denonnál kb. 3 évvel ezelőtti modellekig volt, használatban, utána jött a Tunein.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53448) retifosas válasza KoNZoLik@ (#53446) üzenetére


retifosas
csendes tag

Az én Onkyo erősítőm belépőszintű netes gép. Egyedi URL-ről nem tudsz netes rádiót hallgatni, csak azokat az adókat, amelyek benne vannak az TuneIn alkalmazásban. Igaz, hogy a TuneIn népszerű, de nincs minden rádióadás benne. Így sajnos nagyon korlátozottan lehet netes rádiót hallgatni. Eddig sehol nem találtam lehetőséget URL hozzáadásához, pedig legfőképpen azokat hallgatnám.

(#53449) KoNZoLik@ válasza retifosas (#53448) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Sajnálattal hallom ezt, én leginkább a felső kategóriás vasakat preferálom, azoknál nincs ilyen gond... legalább is én még nem találkoztam ilyennel!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#53450) embe válasza KoNZoLik@ (#53449) üzenetére


embe
nagyúr

Erősítőbe tudsz beírni URL címet? Milyenbe?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.