Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) #09634560 válasza KoNZoLik@ (#53442) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon job...

(#53452) arcitec válasza KoNZoLik@ (#53442) üzenetére


arcitec
addikt

Szerintem meg hallgasd meg mindkettőt,mert két szélsőérték, pláne ha eddig is Onkyo volt... ;)

(#53453) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Falra szerelt hangszóró esetében milyen megoldást javasolnátok a kábel elrejtésére, ha a védés nem játszik?

(#53454) BBéci válasza KoNZoLik@ (#53442) üzenetére


BBéci
titán

Az a Denon rendkívül jól sikerült darab, pár hétig használtam, megszerettem, ezért majdnem vettem egyet magamnak. Aztán rájöttem, semmi szükségem Atmosra és HDR-re.

(#53453) ssgt1981
Azt a megoldást válaszd, ami neked tetszik. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53455) retifosas válasza embe (#53450) üzenetére


retifosas
csendes tag

Lehet, bizonyos tipusoknál. IP címmel elérhető a készülék web setup-ja, mint egy routernek. A kedvencek menübe menthetőek az URL címek.

(#53456) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek, a Denon lett a befutó, baráti körben is futottam pár kört és mindenki őt ajánlotta👍 Egyenlőre csak bekapcsoltam és pár zenét hallgattam meg,mert már késő van, hát már most könyvelhető, hogy mellé nem nyúltam 😁 Plusz gyönyörű ez a vas élőben!

embe-53450*
Ezt biztos nekem akartad?

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#53457) embe válasza retifosas (#53455) üzenetére


embe
nagyúr

Igen a Denonnál is ellehet, de ott nem találtam a beírás lehetőségét.

EdwardKelley:
Bocs nem neked címeztem, hanem retifosasnak szántam!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53458) KoNZoLik@ válasza embe (#53457) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#53459) Lacmaster


Lacmaster
tag

Sziasztok, nem tudom jó a hely ahol írom a gondom..Remélem! Van egy Yamaha RX V357 erősítőm amin a megfelelő csatlakozókba dugva a hangfalakat, optikai kábelel ugyan teszt állapotban szól mindegyik de a kijelzőn 2 hangfal (sztereo) és PCM kijelzés van...
Pc-n Asus B450f gaming lap, Realtek-el beállításoknál csakis sztereó mintavételezések vannak..Próbáltam drivert telepíteni, újra de semmi változás! A Dolby térhangzásra kapcsolva sincs semmi! 5.1 filmeknél ugyan hallom a hátsókat szólni, de szerintem vmi nem jó mert ugyan úgy 2 csatornát mutat az erősítő :F Válaszokat előre is köszönöm!

(#53460) oettinger01


oettinger01
őstag

Nem találok olyan topikot ahol kimondottan ezzel foglalkoznának ezért itt tenném fel a kérdést hátha tud valaki segíteni.

JBL Boombox vásárlásán gondolkozom, de állítólag hamisítják, most jelent meg a boombox 2 aminek a vásárlásán gondolkozom, de mivel olcsóbban szeretnék hozzájutni, mint az elképesztő bolti ára, ezért nem szeretnék garancia nélkül csőbe szaladni, hogy megveszek egy esetleges fake verziót. Honnan lehet kiszűrni, hogy ezek eredetiek e vagy sem?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#53461) tibbike01 válasza oettinger01 (#53460) üzenetére


tibbike01
őstag

Rögtön tudni fogod, hogy nem eredeti. A súlya, tapintása és a hangja alapján.
Menj el egy műszaki áruházba és nézd meg milyen az eredeti.

(#53462) Quqesz válasza ssgt1981 (#53453) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vannak festhető vékony kábelcsatornák.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53463) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv,
segítséget kérnék.

Van egy Onkyo TX-NR676 AVR, ami HDMI-vel van összekötve (ARC) egy Samsung C7000-es plazma TV-vel.
Nem megy át TV üzemmódban a hang az erősítőre.
Tegnap reseteltem a TV-t, az erősítőt, áramtalanítottam, utána jó lett.
Most kapcsolnám be megint és nem jó.
Több hónapig problémamentesen ment.
Annyi fejlemény van most, hogy a TV üzemmódban a rendszer néma.
Ha a TV-n kikapcsolom az Anynet alatt a házimozit, akkor lecsatlakozik az Onkyoról és a TV hangszóróája szól.
Ha viszont visszakapcsolom (be/ki menüpont a TV-n), akkor a kikapcsolt erősítőt is bekapcsolja ezáltal, viszont hang továbbra sem jön. HDMI kábel csere is volt.
Ha lekapcsolom a TV-n az anynetet, akkor az Onkyo "mute"-olja magát. Pirosan megjelenik a felirat.

Mi lehet a baj? Merre keresgéljek?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53464) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!
Van egy Onkyo TX-NR686 erősítőm és arra gondoltam, hogy a teraszra vennék egy soundbar-t zenét hallgatni, amit az erősítővel összekötnék. Van ez a FlareConnect wireless multiroom képesség. A kérdésem az lenne, bármilyen BT soundbar jó lehet vagy kompatibilisnek kell lennie?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#53465) FerNandor válasza FerNandor (#53463) üzenetére


FerNandor
őstag

Lehet, hogy megoldódott. Úgy látom gyakori jelenség és elvesztik az eszközök a "handshake-et" fél óra áramtalanítás után egyből jó lett. Remélem így is marad.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53466) hakos1987 válasza hakos1987 (#53464) üzenetére


hakos1987
őstag

Rájöttem, jobban járok egy megfelelő hangfalpárral, az erősítőn Zone 2-re kötve. Így mennyire lehet élvezetes a zenehallgatás egy teraszon 2.0 rendszerben? Tudtok ajánlani akár használtan valami jó kis hangfalpárt populáris zenére, használtan max 60e-ig?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#53467) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Sajnos esedékessé vált a közel 20 éves erősítőnk cseréje, emiatt néztem ki pár hónapja, még a járvány előtt a Denon X2600H-t. Időközben azonban eltűnt mindenhonnan, pár boltot kérdeztem, ahol még volt látszólag, de sehol sincs, a Denon márkabolt honlapján Megjelenés: 2020-07-01 szerepel, de ők még nem válaszoltak arra, hogy tényleg lesz-e akkor.
Tudja valaki esetleg, mi az oka, hogy ez a típus eltűnt a kínálatból? Elvileg a DAB-bal kiegészített verzió kapható, de ahhoz képest, hogy Magyarországon annak nem sok haszna van, elég magas felárral.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#53468) retifosas válasza hakos1987 (#53466) üzenetére


retifosas
csendes tag

Nálam a zona 2 a hálószobába szól. Alapvetően szeretem, de sajnos úgy vettem észre nem lehet mindenre használni. Cromcast például nem kapcsol a 2-es zónára. Persze, nem régen van meg a cucc, úgyhogy lehet csak még nem jöttem rá hogy kell. Netes rádiót szoktál hallgatni?

(#53469) hakos1987 válasza retifosas (#53468) üzenetére


hakos1987
őstag

Deezert használok. Azt néztem most, hogy a mobilos app-ban nagyon jól lehet kezelni, hogy melyik zónán mi menjen. Próbáltad esetleg azt? Onkyo Controller az app neve.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#53470) Gabesz87 válasza BBéci (#53338) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezt pontosan hol, tudsz segíteni? Mert valami nem tökéletes. Kikapcsoltam elvileg, de a TV-vel együtt megint bekapcsolt az erősítő.
TV-nél hangbeállításoknál a hang Audio kimenet (Optikai/HDMI ARC)-re van állítva. SIMPLINK be van kapcsolva. Van a SIMPLINK menüben egy Automatikus tápszinkronizálás opció, ezt kikapcsoltam. Gondolom a TV részéről ez így OK. Erősítőn a HDMI setup így néz ki:

Ezen kéne valahol valamit változtatni?

(#53471) retifosas válasza hakos1987 (#53469) üzenetére


retifosas
csendes tag

Igen, gyakran használom a programot, de van egy másik is Enhanced Controller for Onkyo and Pioneer a neve. Elég jó.

(#53472) #09634560 válasza rgeorge (#53467) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon AVR950H nem opció? majdnem ugyanaz..

Hakos1987: Hifi topik

(#53473) rgeorge válasza #09634560 (#53472) üzenetére


rgeorge
addikt

Pár dologban kevesebbet tud (pl. a Bluetooth csak 3.0, nem 4.1) az S950H, ami nem feltétlenül fog hiányozni, de ha lehet, akkor nem kötnék ilyen kompromisszumot. Az nem valószínű, hogy végleg kifutott az X2600H, tavalyi modell, egy éve van kb. a piacon.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#53474) Kova101 válasza qpakcovboy (#53417) üzenetére


Kova101
friss újonc

Nekem is ilyen erősítőm van és átviszi a HDR-t, szóval nem hiszem hogy le kell cserélned. Nem tudom milyen TV-d van, de nekem pl azon kellett átállítanom, hogy melyik bemeneten engedélyezem a HDR tartalmakat. Amíg ezt nem tettem meg addig nem érzékelte se az erősítő se a lejátszó eszköz hogy HDR képes a tv. Samsung-om van szóval ha neked is az van, akkor nézd meg, hogy be tudod-e állítani a HDMI UHD Color-t a bemeneteken. Ezt az opciót a Beállítások > Általános > Külsőeszköz-kezelő > HDMI UHD Color menüben éred el.

(#53475) Genji


Genji
őstag

Ha vki esetleg épp most venne prémium HDMI kábelt Aqua-ban 8K az Oehlbach XT-SL OB 33055 a gyártó honlapján a kábel eredeti ára 55K (5m). Elég jó vételnek tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#53478) Piftuka válasza Genji (#53475) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi, hogy szóltál! ;)

Ám az 1 év garanciájukkal azoknak a tetveknek éppen 1.630 Forintért kellene adniuk, hogy tényleg jó vétel legyen...

"Aquila non captat muscas."

(#53479) arcitec válasza Piftuka (#53478) üzenetére


arcitec
addikt

Kicsit sem gyanús neked ? Majd 7x drágább a gyártó oldalán .. :U

(#53480) embe válasza Piftuka (#53478) üzenetére


embe
nagyúr

Miért tetvek? Azért mert egy 8eFt.-os termékre nem vállalnak 30 év garanciát? :N Sehol nem fognak. Az gyártói garancia, nem kiskereskedői.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53481) Genji válasza arcitec (#53479) üzenetére


Genji
őstag

Stimmel a cikkszám. Hifi Station Kft a forgalmazó, náluk is annyi. Valami behalt készlet, jó poros mocskos, kicsit megsárgult a műanyag csomagolás, de az aminek lennie kell. :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#53482) Piftuka válasza embe (#53480) üzenetére


Piftuka
veterán

Hogy miért, annak kapcsán érdemes a "Homár" blog-ot, és a vonatkozó fórumokat elolvasni. (Az aláírásomban találsz némi támpontot... ;) )

"Az gyártói garancia, nem kiskereskedői. "

Tisztelettel, de ebben tévedsz. Sokadszor írom le a fórumon, hogy a "151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet" 1. bekezdésének, 4. pontja minden hazai vállalkozásra érvényes, amely a rendelet hatálya alá tartozó fogyasztási cikket forgalmaz.

(Az más kérdés, hogy az elmúlt években, hatáskörében jelentősen megnyirbált hazai fogyasztóvédelem, mennyire hatékonyan tud intézkedni a vonatkozó jogszabályok betartatása érdekében.)

Ami pedig a konkrét terméket illeti... Ha 159.99 EURO az ára, és 30 év a gyári garancia, ők pedig 1 évvel adják, akkor adják azt 1.825 Forintért. Annyi a reális ára. :K (Előbb dollárral számoltam az árfolyamot, azért írtam kevesebbet.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#53483) BBéci válasza Piftuka (#53478) üzenetére


BBéci
titán

Pont a kábelek esetében nem érdemes foglalkozni jótállási idővel. Akkor lehet baja, ha valaki ostoba módon bánik vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53484) schawo válasza Piftuka (#53482) üzenetére


schawo
titán

Az a pont egy kib..zott nagy félreértés. A 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet jótállásról szól, viszont az új Ptk. (2013. V. tv.) a jótállást felbontja két részre: kellékszavatosság, és termékszavatosság. Ezek együttesen a jótállás. A kellékszavatosságot a kereskedő biztosítja, a termékszavatosságot a gyártó. Márpedig ha a gyártó 10 év jótállást vállal, akkor a 151/2003. (IX. 22.) szerint a jogosultság rád száll, mégpedig a Ptk szerinti termékszavatosság (2013. V. 6:168. §) formájában. Tehát jogosult vagy közvetlenül a gyártónál érvényesíteni a jótállási igényeidet.

Nincs itt semmi látnivaló.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53485) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#53470) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tudna valaki segíteni, hogy tudom kikapcsolni a CEC-re vonatkozóan a vezérelt ki- és bekapcsolást? (LG 49UH6207 TV+Denon AVR X1100W). Azért nem értem, mert a TV-n is ki van kapcsolva a CEC menüben az automatikus tápszink. és az erősítőn is a Power Off Control ki van kapcsolva (gondolom ez lehet a releváns opció).

(#53486) Piftuka válasza BBéci (#53483) üzenetére


Piftuka
veterán

Alapvetően így van. Bár mondjuk viszonylag rövid időn belül történt ki-behúzkodás, áttekerés, stb. miatt a legjobb minőségű gyári kábelben is elszakadhat egy szál, megtörhet a "hajtásnál" szóval nem rossz dolog azért a hosszabb jótállás. :)

(Bár emlékszem, hogy anno az IDE kábelek korában jól jött volna a manapság SATA kábeleknél nem ritka 3 éves jótállási idő, mert rendeltetésszerű használat mellett is képesek voltak beadni a kulcsot.)

"Aquila non captat muscas."

(#53487) Piftuka válasza schawo (#53484) üzenetére


Piftuka
veterán

Van, mert ebben tévedsz:

"a jótállást felbontja két részre: kellékszavatosság, és termékszavatosság. Ezek együttesen a jótállás."

A Ptk. a "Jótállás" fogalmát és érvényesítési igényének teljesítési módját rendezi. A "Jótállás" egyes termékek és szolgáltatások esetében kötelező, és a tartós fogyasztási cikkek esetében pl. a fent említett Kormányrendelet határozza meg részletesen, hogy milyen feltételek mentén, és milyen formában köteles a vállalkozás a teljesítésért helyt állni.

A "kellékszavatosság", és a "termékszavatosság" pedig nem egymást kiegészítő fogalmak, hanem egymással párhuzamosan létezik.

Hogy utóbbira miért volt szükség, és milyen előnyei (valamint hátrányai) vannak azt ez a cikk nagyon frappánsan foglalja össze.

Alapvetően a fent említett három fogalom között a legfontosabb különbség hibás teljesítés, illetve hibás termék esetén a bizonyítási kényszer határideje, a kötelezett személye, valamint a fogyasztó által érvényesíthető szavatossági jogok száma/típusa.

Amikor "gyártói garanciáról", avagy jótállásról beszélünk, akkor az nem a fentebb említett jogszabály által meghatározott "kötelező jótállás" (amelynek időtartama 1 év), hanem az ún. "önként vállalt jótállás".

Az pedig a fogyasztó számára a legkedvezőbb. Nem véletlenül, hiszen a gyártó részéről a célja éppen a termékbe, márkába, és a gyártóba vetett bizalom erősítése.

Abban igazad van, hogy mivel a fent említett kábel a végfelhasználói ára miatt (10.000 Forint alatt van az ominózus szaküzletben) nem számít tartós fogyasztási cikknek, Magyarországon a hatályos - fentebb említett - jogszabályok miatt az 1 év kötelezően vállalt jótállás felett még 1 éven túl érvényesítheti termékszavatossági igényét a gyártóval szemben, és amennyiben a gyártó elismeri a hibát, akkor a még 28 évig, szintén a gyártóval szemben.

De...

Szintén a vonatkozó jogszabályok alapján, amennyiben a gyártónak nincsen az EU-ban központja, az adott országban képviselete/importőre, akkor annak hiányában a forgalmazó közvetlenül importált, ezáltal ő minősül gyártónak, annak minden törvény által meghatározott kötelezettségével. (Ott még a termékbiztonság fogalma is szóbakerül, de az most a szavatossági jogok kapcsán irreleváns; csak "side note".)

És ebben az esetben máris, a 30 év önként vállalt jótállást kell a fogyasztói szerződés keretén belül biztosítania.

Tartós fogyasztási cikkek esetében pedig nincs is kérdés. Ha a gyártó hazai importőrétől ("nagyker") vásárol, akkor az annak a gyártó által továbbadott gyártói garanciáját ("önként vállalt jótállását") a forgalmazó is megkapja, és azt bizony a 151/2003. (IX. 22.) köteles továbbadni.

Ha pedig jogilag ő a gyártó is egyben, akkor megint egyértelmű a kérdés.

Ennyi hát a lényeg.

És ez a beszélgetés, és még az elmúlt évek során itt a fórumon olvasott felhasználói vélemények is mutatják...

A fogyasztói társadalom általános tájékozatlansága (és általánosan nagyon erősen jellemző "fillérb*szó magatartása), a jogalkotók következetlensége, a jogszabályok nehéz érthetősége, a hatóságok tehetetlensége pedig együttesen megmagyarázzák, hogy...

miért olyan könnyű manapság a feketekereskedő, adócsaló, jogsértő vállalkozásoknak hosszú távon is folytatni tevékenységüket különösebb következmények nélkül.

Azért van annyi élettartam garancia helyett "nálunk garis két évig a memóriamodul" jellegű üzlet a piacon, és a hazai szaküzletek zöme azért van tele olyan "1-2 év garanciás" termékkel, amelyre valójában 3-5-10-sok-X év garanciát vállalt a gyártó.

Hát így.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#53488) BBéci válasza Gabesz87 (#53470) üzenetére


BBéci
titán

Alulról a második legyen off. Ha úgy sem jó, javaslok mást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53489) Gabesz87 válasza BBéci (#53488) üzenetére


Gabesz87
addikt

Így van most, este kikapcsoltam ezt az opciót, de a TV távja így is bekapcsolja az erősítőt. Aannyi, hogy legalább nem vált át automatikusan TV-re, ami mondjuk sima YT nézés esetén pozitív. Kikapcsolás külön megy, tehát a TV távja nem kapcsolja ki az erősítőt.

(#53490) BBéci válasza Gabesz87 (#53489) üzenetére


BBéci
titán

Nálam minden offon van, a tv néha mégis bekapcsolja az erősítőt, de csak akkor, ha az előző kikapcsoláskor azon keresztül jött a hang. Ha az erősítővel kezdem a kikapcsolást, megvárom, amíg a tv hangszórói megszólalnak és csak azután küldöm készenléti üzembe, akkor minden rendben. Erre két éve jöttem rá, azóta megszokottá vált a metódus.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53491) Gabesz87 válasza BBéci (#53490) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Na majd megpróbálom így akkor. Nála mazért van bekapcsolva a HDMI Control és CBL-re állítva a Pass Source, mert a Telekomos STB-t így tudjuk használni kikapcsolt erősítő mellett. Ha jól gondolom, kikapcsolt HDMI Control mellett nem küldené át a képet/hangot (standby-ban lévő AVR esetén).

(#53492) mpo válasza Gabesz87 (#53491) üzenetére


mpo
veterán

Ha jól gondolom, kikapcsolt HDMI Control mellett nem küldené át a képet/hangot (standby-ban lévő AVR esetén).
A Pass through arra való, hogy készenléti módban átengedje a jelet, a kézikönyvben egyértelműen le van írva.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53493) Gabesz87 válasza mpo (#53492) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, világos, épp ezért van nálam bekapcsolva, és CBL-re állítva! Ezt írtam...

(#53494) mpo válasza Gabesz87 (#53493) üzenetére


mpo
veterán

HDMI Control kikapcsolása esetén is működnie kell a Pass through-nak.
Egyiket sem használom, mert a médialejátszó, AVR, tv egyszerre működik, ha nem csak tévénézés van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53495) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Kezdő vagyok a témában és lenne pár (lehet hogy hülye) kérdésem.
Javítani szeretnék a filmnézési élményen itthon.hangterén és ehhez lenne kapcsolódó kérdésem.

Setup: Jelenleg külső média boxot használok kodival, TV+ Nas. és 2.0 modeCom MC-SHF120U hangfal.

1. A hangfal szimplán TV-re van dugva fejhallgató kimenetbe és szerintem ez nem az igazi megoldás hang terén, de ha jól értem csak így tudom távirányítóval szabályozni a hangot, ha nem csal az emlékezetem. Erre van valami alternatíva? ( nem szeretnék hangfalat cserélni ;]

2. Folyamatoson zúg a hangfal, sejtésem szerint áram miatt.( ha felhangosítom akkor még jobban) hogy lehet ettől megszabadulni? Létezik pár ezer forintos megoldás?

(#53496) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ma volt időm, gondoltam egyet, és a régről megmaradt hangfal kábeleket felhasználva, bekötöttem a frontokat Bi-Amp-al. Hát, nem vagyok audiofil, vájtfülű, de esküszöm, jobb így!

(#53497) robyroby


robyroby
tag

Lenovo t430-at szeretnék összekötni egy sony xe7077-el HDMI-n, majd a Sony optikai kimenetén kötnék hozzá egy Lg lh-t6740d házimozit, szerintetek filmlejátszásnál lenne 5.1-em? :) :R

(#53498) #09634560 válasza denko (#53495) üzenetére


#09634560
törölt tag

2: vedd jóval lejebb a tévén a hangerőt, hangfalon emeld fel..(tipp) valamint kösd azonos hosszabbitóra.

(#53499) KoNZoLik@ válasza Gabesz87 (#53496) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez általában így szokott lenni😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#53500) Gabesz87 válasza KoNZoLik@ (#53499) üzenetére


Gabesz87
addikt

Lehet, csak itt olvastam, vagy mondta valaki régebben, hogy az olcsóbb, belépő kategóriánál nincs sok értelme, kár vesződni vele. Hát ezt én most cafolom. Taga harmony 606 v.3 szettem van.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.