Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) Morris válasza piRate_nEx (#53795) üzenetére


Morris
veterán

Én az MA szettre szavaznék. De erősítőből nézhetsz komolyabbat is a használt vonalon.

(#53802) mpo válasza tothjani81 (#53798) üzenetére


mpo
veterán

Már írtam, hogy jártam:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53803) tomyka74 válasza LakiTomi (#53800) üzenetére


tomyka74
senior tag

:C

(#53804) piRate_nEx válasza Morris (#53801) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Az a problémám az MA szettel, hogy a center nem fér be a TV állványba, és ahogy olvasom, a Klipschnek nagyobb a basszusa. A subot mellőzni akartam, mert a szomszédok feljönnek. Plusz a Klipschet könnyebb meghajtani.

Amúgy az erősítőt is váltottam egy Marantz NR1510-re, hogy beférjen.

Viszont az MA szett laposabb hangja lehet jobban tetszene hosszú távon. Nehéz döntés.

The glass is already broken.

(#53805) LakiTomi válasza piRate_nEx (#53804) üzenetére


LakiTomi
tag

Én először is a helyedben elmennék egy hàzimozi stúdióba és meghallgatnám a kinézett hangfal/erősítő párost, hogy legyen kiindulási alapom egyáltalán milyen hangzás jön be. A tesztek jó kiindulási pontok, viszont én pusztán csak írás alapján már nem mernék venni sem hangfalat, sem erősítőt. Hatalmas eltérések vannak hangszínben kategórián belül és különböző márkák közt is.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53806) piRate_nEx válasza LakiTomi (#53805) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ez lenne az optimális, csak Szegeden semmi ilyen nincs. :(

The glass is already broken.

(#53807) Quqesz válasza piRate_nEx (#53795) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Klipsch tulajként ajánlom ezekhez(nálam r820f). De a szomszédok nem fognak szeretni.... :D

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53808) BBéci válasza piRate_nEx (#53804) üzenetére


BBéci
titán

Centersugárzót ne tedd tv állványba, mert nagyon vacak lesz a hangja!
Házimozi rendszer nem létezhet szubláda nélkül. Az okát, magyarázatát sokszor leírtuk. Nem az a mélynyomó szerepe, célja, hogy hangosabb legyen a basszus. Ha jól van beállítva a rendszer, fel sem tűnik, hogy dolgozik, de amikor kikapcsolod rögtön hiányérzeted támad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53809) piRate_nEx válasza BBéci (#53808) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Egy Klipsch R-34C sem jó oda, aminek elöl vannak a bass-reflex nyílásai?

The glass is already broken.

(#53810) Quetz válasza BBéci (#53808) üzenetére


Quetz
őstag

Házimozi rendszerben ha nem tűnik fel, hogy egy mélynyomó is dolgozik ott, akkor ott valami nagyon el van állítva. És ez alatt nem gondolok semmi extrémre, csak ennyire:

LFE Figure 4

(#53811) sixpak válasza BBéci (#53808) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem ez az állítás inkább zenehallgatásra vonatkozik.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#53812) Zephy


Zephy
csendes tag

Denon X4500 + MA Bronze 5.0 mellé milyen reflexnyílásos subot ajánlanátok 150k/db ár magasságában? Mozi + játék egy 25nm-es szobában, elülső vagy hátsó nyílás mindegy bár talán az elülső jobb lenne hogy jobban a falra tolhassam, a zárt nem játszik, nekem az karcsú. Jelenleg a Klipsch R-120SW és SPL-120 amit szóba jövőnek találtam.

A Bronze 5.0 FX dobozait én oldalra tenném és hátra vennék még egy pár hangszórót, erre a Bronze 2 vagy még egy FX pár lenne a jobb?

(#53806) piRate_nEx
Nagyon hasonló dilemmáim voltak/vannak, tényleg nehéz ügy, ma sem vagyok teljesen biztos pedig a héten rendelni akarok.
Remélem segítenek a tapasztalataim (ha nem tudod meghallgatni, ha meg tudod oldani mindenképp hallgasd meg!):
Klipsch R-820F 5.1 és MA Bronze 5.1 szett között gondolkodtam, Denon X3600 mellé, szintén vannak szomszédok és necces az Atmos plafonra fúrás.
Nagyon a Klipsch felé hajlottam, jobban tetszik külsőre és kb minden teszt/vélemény azt sugallta, hogy mozira az a nyerő választás, nagyobb dinamika és kevesebb részlet de amúgy sem tartottam magam túl vájtfülűnek, aztán elmentem meghallgatni.
Nem sikerült Denonnal meghallgatni, de legalább ugyan olyan Yamaha-val, ugyan azzal a tartalommal tudtam a kettőt kipróbálni, ami egy western film tömeglövöldözős jelenete, ez elvileg a Klipsch terepe.
Erőben dinamikában egyértelműen a Klipsch nyert (azt hallgattam először, meg is voltam győződve pár percig, hogy azt fogom venni) de a tartalom jellege ellenére is olyan extra háttér hangokat, zenei betéteket hallottam ki a Bronze szettből mintha egy egész plusz hangsáv lenne rajta. Mellbevágó a különbség, korábban nem gondoltam volna, hogy ennyit érnek nekem azok a kis részletek igaz, az erő hiánya is majdnem annyira mellbevág a Klipsch után de ha nem viszonyítod, önmagában azért korrekt ereje van.
Hallgatás után úgy látom, hogy akció filmen kívül (legyen az fantasy, horror, akármi) nagyon számottevőek azok a részletek, ha esetleg játszol is akkor ez hatványozottan igaz tud lenni, a film/játék egész hangulatát képesek alakítani azok a bizonyos részletek. Ez nem azt jelenti, hogy a Klipsch mellett ne lennél boldog, ha nem hallgatom meg utána a Bronzet akkor valószínűleg megveszem és nem bánom meg, de ennyire fontos meghallgatni, nekem fenekestül forgatta fel az elképzeléseim.
Itt azt a tanácsot kaptam, hogy egy komolyabb erősítő (Denon 4500) bele tudná vinni azt a (Klipsch után) hiányzó erőt a Bronze szettbe így most erre hajlok de a Bronze W10 sub helyett valami jobbat tennék mellé mert az nekem kevés volt (plusz vándorol is az itteni infók alapján). Árban ez nekem kb ugyan ott van, mivel a Bronze érezhetően olcsóbb (a 820-nál, sajnos a 620-nál ez nem igaz), ezt pedig rá tudom fordítani az erősítőre.
A szomszédokat illetően, nem kell 100%-on hajtani a rendszert ha zavarja őket, le lehet venni annyira hogy élvezd de ne kopogjanak miatta :) Lehet sub nélkül élni de érezhető ha ott van az a láda, maximum visszaveszel belőle.
Atmost illetően én halasztom, meghallgattam a visszaverős megoldást és sehol nincs a plafonra rögzített hangszórókhoz képest (cserébe drágább) és ma még nincs olyan mindennapi előnye sem, hogy ne tudnék várni vele. Erősítőt viszont olyat néznék a helyedben, amivel később ezt meg tudod oldani, én pl nem szeretném csak emiatt cserélni amikor majd pár év múlva eljön nálam az Atmos ideje.
A TV állványhoz szerintem ne igazítsd a vételt, IKEAban 10-15 ezerből kapsz olyat amibe befér a Denon, ez már talán nem tétel a hangfalak mellett :D Plusz ahogy elhangzott, ne tedd a centert az állványba, tedd a tetejére és ha belóg a TV-be (mint nálam), 2-3 polcot a TV alá téve még nem zavaróan meg lehet emelni amennyire kell, stabilan fog állni.

(#53813) piRate_nEx válasza Zephy (#53812) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Köszi a választ. Végül kezdek afelé hajlani, hogy elhagyom az első tornyokat, polcsugárzókra cserélem, és lesz subwoofer is. Hiába akarom ebbe a szobába betömni, nem lesz optimális sehogy.

Még egy ilyet megkérdeznék: [Q Acoustics 3010i 5.1]
Sok helyen azt írják, hogy jó hangfalak benne, igazak a hírek?

The glass is already broken.

(#53814) tothjani81 válasza sixpak (#53811) üzenetére


tothjani81
senior tag

Hát ja a zenénél a sub ha hallatszódik ott valami tényleg nem ok de mozinál keményen kell hallani de inkább úgy mondanám érzékelni. Egy pici subom volt( panelba) de most családiba vok és hihetetlen mit tol egy mondhatni valamire való sub

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53815) Osynho válasza piRate_nEx (#53813) üzenetére


Osynho
addikt

A polcsugárzókat állványra kell tenni, így hely szempontjából ugyanott vagy, mint egy alló dobozzal.

(#53816) zsoika válasza Osynho (#53815) üzenetére


zsoika
addikt

kivéve ha polcra, vagy fali konzollal fogatja fel, esetleg bútorra teszi.... természetesen megfelelő elcsatolással.
Amúgy igen , az állvány garantálja a legjobb hangot

[ Szerkesztve ]

(#53817) tothjani81 válasza mpo (#53802) üzenetére


tothjani81
senior tag

Hát nekem semmi eredmwny. Akár mit csinálok a sub halk tartományba nem szól kikapcsol

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53818) ada19 válasza Zephy (#53812) üzenetére


ada19
senior tag

Szia,

Nincs személyes tapasztalatom se a cuccaiddal, se ezzel a subbal, viszont én egy ilyet rendeltem, jókat írnak róla és szerintem most korrekt áron van (egy ideje kifutott): https://www.elektrowelt24.eu/shop/Lautsprecher/aktiv-Subwoofer/Klipsch/Klipsch-R-112-SW-schwarz::4802.html

Mégsenem

(#53819) BBéci válasza piRate_nEx (#53809) üzenetére


BBéci
titán

Nem a reflexnyílás elhelyezkedése miatt lesz vacak a hang, ha polcba teszed.

(#53810) Quetz
Ha az elhelyezés és a beállítás rendben van, akkor nem a szubládából hallani a basszust, hanem a többi hangdobozból. Pont ezért tőlem már kérdezték: nincs, nem működik a mélynyomó?

(#53811) sixpak
Arra már csak azért sem, mert zenehallgatáshoz nem használunk mélynyomót. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53820) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok! Kulteri hangfalat keresek, eddig a Polk Atrium 5 tunik a nyeronek. Probalok utanajarni, kulfoldrol erdemes-e megrendelni, de sem a Heimkino, sem az Electrowelt24 kinalataban nem latom. Van esetleg egyeb webshop, ahonnan ajanlott rendelni?

(#53821) schawo válasza Stehe (#53820) üzenetére


schawo
titán

Véletlenül nem PA hangszórót keresel? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53822) LakiTomi válasza BBéci (#53819) üzenetére


LakiTomi
tag

Úton van a Denon X7200WA. Köszi az ajánlást. :B

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#53823) Stehe válasza schawo (#53821) üzenetére


Stehe
aktív tag

Szia, ezt keresem: [link]

(#53824) BBéci válasza Stehe (#53823) üzenetére


BBéci
titán

Annak nem sok köze van a házimozihoz, konkrétan nulla. Emiatt tapasztalatunk sincs azokkal a Polkokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53825) Stehe válasza BBéci (#53824) üzenetére


Stehe
aktív tag

Ezeket a hangszorokat hazimozival foglalkozo uzletek szoktak arulni, azert kerdezzem, hogy az emlitett ket webshopon kivul van-e egyeb ajanlott kulfoldi webshop...

(#53826) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv,
ha az AVR-t ezentúl nem HDMI-vel ARC funkcióval akarom összekötni a TV-vel, akkor csak simán optikai kábellel kötöm össze és az AVR-TV között lévő HDMI kábelt átdugom nem ARC képességű HDMI slotba?
Ilyenkor, ha TV-t nézek, a hang automatikusan visszamegy az AVR-en keresztül a hangszórókra az optikain, miután persze az AVR-en is kiválasztottam a TV forrást?
Médialejátszóval meg a kép megy továbbra is a HDMI-n a TV-be, a medialejátszóból érkező HDMI-ről meg leveszi a hangot és küldi a hangszórókra?

Akadozik az ARC funkció TV és AVR között. Néhány alkalom után nem megy át a hang az AVR-re a TV-ből, néma marad és csak áramtalanítás után lesz ismét jó.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53827) Zephy válasza ada19 (#53818) üzenetére


Zephy
csendes tag

Köszönöm, ezt én is néztem és a linkelt ár tényleg elég jó, csak azért nem írtam mert ennyiért tudnám elhozni az SPL 120-at is :D

(#53828) kgergo89 válasza FerNandor (#53826) üzenetére


kgergo89
tag

Szia, pontosan ezzel a problémával küzdöttem én is. Milyen TV-d van?
Amennyiben esetleg Sony Android rendszerrel, akkor lehet tudok adni 1-2 tippet.
Tudtommal az optikai kábelnek hátránya a HDMI-hez képest, hogy nem lesz HD hang.

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53829) #36678656


#36678656
törölt tag

Sziasztok !
Adott 2 soundbar, ti melyiket választanátok és miért ? Denon DHT-S316 (85000ft) Sony HT-XF9000( 99000ft ).Szerintem ez a kettő a legjobb 100 e ft ig. Kb 3x4-es a panelszoba. Nem kell hogy nagyot szóljon inkabb szépen, és minel jobb legyen a Dolby hatás. Szinte csak filmnézésre és tv ad@sra lenne használva. Nem tudom mennyit számít a Dolby Atmos illetve Dolby Vision hiánya a Denonnál. A filmeket ncorerol töltöm. A tvm Lg oled 55B7V.
Köszi a segítségeteket !! :)) Fontos szempont hogy a magassága ne legyen több mint 60 mm. :D Bocsi kimaradt.

(#53830) FerNandor válasza kgergo89 (#53828) üzenetére


FerNandor
őstag

Samsung C7000 plazma és Onkyo TX-NR676.
Digitális kábel csatornán (digi) HD adóknál sem jön szerintem HD hang. Nem? Úgyhogy szerintem az ebben az esetben nem lenne probléma, mert az optikai kábelen csak a TV adások hangja menne az erősítőbe,

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53831) Beni2360 válasza FerNandor (#53826) üzenetére


Beni2360
félisten

miután persze az AVR-en is kiválasztottam a TV forrást - vagyis a AUX bemenetet akkor levetted a HDMI bemenetről a lehetőséget, vagyis a kép nem tud tovább menni.A TV-n is ki kell választani az optikai hang kimenetet ahhoz, hogy az AVR megkapja a hang anyagot.
Olvasva a 2 hsz-d már tiszta, hogy csak a TV hang menne optikán.
Úgy ok a megoldásod. De a TV át kell állítani az optikai kimenethez és csak mint írtam az AVR-n keresztül lesz csak így hang.
Én is voltam így az éjjel néztem a DIGI-t TV-ről és átkapcsoltam a hangszóróról optikára. nem kapcsoltam vissza és a feleségem reggel nem tudta nézni vagyis hallani a TV műsort.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53832) ldn218 válasza FerNandor (#53826) üzenetére


ldn218
tag

Ezt a CEC miatt szokta csinálni. Hagyhatod a kábelezést csak tiltsd a funkciót mindenütt. Nekem is bohóckodott szabvány ide szabvány oda nagy haverság nincs a márkák közt. Tiltottam mert nincs igényem arra hogy egymást kapcsolgassák az alkotók. Nem törik le az ujjam ha nekem kell egyesével bekapcsolnom őket.

(#53833) FerNandor válasza Beni2360 (#53831) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Ezt most így nem nagyon értem, mert a TV-n még sosem állítottam, hogy a hang mondjuk optikán menjen ki.
DE eszembe jutott valami.
Az utóbbi időben bekapcsoltam a WiFi-t az erősítőn, előtte mindig ki volt kapcsolva, és bár a Network standby-t is kikapcsoltam, szerintem azóta van az ARC-s probléma leginkább, amióta bekapcsolva van a WiFi, mert előtte hónapokig nem volt semmi anomália. Így meg ugye minden bekapcsoláskor rákapcsolódik a hálózatra.
Most kikapcsoltam persze megint áramtalanítani kellett amúgy, mert megint néma volt, és tesztelem a napokban. Ha nem lesz jó, akkor veszek egy optikai kábelt, ha jó, akkor manuálisan fogom bekapcsolni a WiFi-t az erősítőn, akkor, amikor kell.

(#53832) ldn218 külön a CEC részt szerintem nem tudom kapcsolni a TV-n. Illetve annyit csináltam most, hogy az automatikus együt ki- és bekapcsolást kapcsoltam ki.
Mert amúgy az anynetet be tudom kapcsolni és utána házimozi ki és bekapcsolás van még, mint lehetőség, mely során rákapcsolódik az AVR-re és ki is küldi a hangot és a TV távirányítójával is tudom a hangerőt szabályozni.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#53834) Beni2360 válasza FerNandor (#53833) üzenetére


Beni2360
félisten

Van olyan TV ami csak együtt működik a CEC és az ARC funkció.
Ha te a Tv távval tudod irányítani az AVR hangerejét akkor a CEC be van kapcsolva.
Nálam LG a képernyőmenüben ott a hangszóró ikon és ott kell kiválasztani min küldje ki a hangot. Újdonság, hogy lehet választani a Tv hagnsz+ füles. és hangsz+optikai kimenetek. És ott van köztük az ARC választási lehetőség is. De akkor ott az AVR távon egy gomb TV hang néven.
Egyébként nem szoktam használni egyiket sem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53835) Marko_ válasza #36678656 (#53829) üzenetére


Marko_
tag

Szia, ebben a topikban nem nagyon fognak neked semmilyen soundbart ajánlani. ;)

(#53836) Daffni2 válasza #36678656 (#53829) üzenetére


Daffni2
addikt

Elég szembetűnő helyen olvashatod:

- A topik kompakt "házimozi" szettekkel igen, de hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik.

"Aki ad,az nyer"

(#53837) mpo válasza ldn218 (#53832) üzenetére


mpo
veterán

Nem törik le az ujjam ha nekem kell egyesével bekapcsolnom őket.
A médialejátszóm kiválasztom a filmet, az eredeti hangot, majd a feliratot.
Az AVR távirányítóján meg beállítom a hangerőt.
Nincs HDMI CSÖCS.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53838) ldn218 válasza mpo (#53837) üzenetére


ldn218
tag

Nekem meg az eredeti hangot és a feliratot nem kell kiválasztanom mert az az alap. Mennyi lehet az a két gombnyomás? Legyen mondjuk két másodperc.

(#53839) mpo válasza ldn218 (#53838) üzenetére


mpo
veterán

Múltkor tréfált meg a forced felirat, mert az csak akkor működik a Kodiban, ha a hanggal megegyező, így nem volt felirat, de utánaolvastam és már tudom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53840) ldn218 válasza mpo (#53839) üzenetére


ldn218
tag

Engem már a Kodi is felmérgelt pedig nem állítgattam el benne semmit. Csak ugye az AVR elárulja milyen formátumban kapja meg a hangot. A médiaplayer saját lejátszója pedig szépen átengedte magán jó minőségben. Igy a Kodi is C vágányon van.

(#53841) mpo válasza ldn218 (#53840) üzenetére


mpo
veterán

Nem értem.
A Kodi a lejátszó, amit ott kiválasztasz, az a hang megy az AVR-re. Nem enged át semmit a lejátszó (Kodi), a képet az AVR engedi át a tévére.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53842) Beni2360 válasza ldn218 (#53840) üzenetére


Beni2360
félisten

Engem már a Kodi is felmérgelt pedig nem állítgattam el benne semmit - nem el állítgattál el semmi, inkább be kellett volna állítani mivel alapban nem tudja a KODI, hogy neked mi van utána kötve. A KODI beállítását igen csak tanulmányozni kell a kezdeti időkben.
Nálam is volt olyan, hogy PCM-be tolta ki vagy ismeretlen hangot jelzett az AVR a rossz beállítás végett.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53843) ldn218 válasza mpo (#53841) üzenetére


ldn218
tag

Nekem két lejátszó program van a készüléken. [kép] .
Ha a Kodiból játszom az Obliviont pédául az AVR írja a kapott hangot. [kép]
Ha a saját médiacenterében játszom le pedig úgyszintén csak akkor már DTS HD MA lesz ami a tartalomban igazából van. [kép] [kép] .
Az utóbbinál a minőség sokkal de.sokkal jobb.

(#53844) ldn218 válasza Beni2360 (#53842) üzenetére


ldn218
tag

Eddig használtam a Kodi ezen a készüléken is és nem volt ez az anomália.
Nagyon nem bújtam bele a Kodiba mert nem volt ilyen problémám.
Úgy látom hogy érkezett egy frissítés rá, gombázás után :) neki futok mégegyszer hátha jutok valamire.
( médiacenter az én állítási igényeimet bőven kielégíti, felirat javítás, annak időzítése stb )

(#53845) mpo válasza ldn218 (#53843) üzenetére


mpo
veterán

Itt tudnak tanácsot adni:
[link]
Nem vagyok szakértő, de a Kodi a Coreelec-cel tud jó minőséget produkálni, Androiddal nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53846) ldn218 válasza mpo (#53845) üzenetére


ldn218
tag

Köszönöm.

(#53847) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Sziasztok!Adott egy Denon x540bt erősítő!Hangos susogás,sercegés hallható a hangfalakból,néha olyan,mint mikor az analóg rádión csatornát keresel.Ha minden bemenetet lekötök, a lakásban mindent kihúzok,akkor is előjön!Gondoltam rá,hogy a szomszéd lakásban valamilyen fogyasztó zavarja a hálózatot és azt szedi fel!A potméter tekergetésével nincs összefüggésben.Van esetleg erre valamilyen zavarszűrő? Vagy az erősítő lehet hibás? [link] :F :(

(#53848) Beni2360 válasza ldn218 (#53844) üzenetére


Beni2360
félisten

Most már a épekből kibogoztam, hogy Himedia 10 pro boxod van. Ha leírtad volna akkor egyből ment volna, hogy ott a KODI nem lejátszásra van mint a ZIDOO-nál a ZDMC (kodi fork).
Vagyis hagyd a fenébe és a saját lejátszóját kell használni. Arra van kihegyezve a lejátszó. na de ezt a Himedia topikban is olvashatod.
Egyébként gondoltam, hogy valami ilyesféle lesz boxod.
Ui: A CoreElec nálad nem releváns.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53849) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,gyakran olvasom itt,hogy a Monitor Audio Bronz milyen szèpen,rèszletgazdagon szòl. A Dali Oberon sorozatàhoz hogy viszonyul,a MA?
Nagyon nem egy liga a kettö,vagy cirka hasonlò?
(Denon X4700)

(#53850) csizo


csizo
tag

Valaki mondana még valami véleményt a hangfal választásra?
" Van egy Focal Dome 5.1 szettem és szeretném kibővíteni Atmos hangfalakkal. Mivel emberi áron nem lehet hozzájutni egy pár sathoz így arra gondoltam, hogy más típussal próbálkoznék. Mit ajánlanátok helyette. Panelban lakom és plafonba építésre nincs lehetőség. Nagy szendségtörés lenne ha a Jamo A102 hangfalat raknám fel? Előre is köszönöm a segítséget! "

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.