Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) embe válasza BBéci (#53646) üzenetére


embe
nagyúr

Ez felül/alul áteresztő szűrő beállítás, a 80/120Hz az ajánlott? Azt hiszem valamelyik márka ( talán a Denon ? ) is ezt a 120-at használja alapbeállításnak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53652) BBéci válasza embe (#53651) üzenetére


BBéci
titán

mpo pár perce írta le a választ. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53653) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok.

Adott egy pc, amiben egy geforce gt740 videókártya van (win 64) és egy samsung g85r tv. Sajnos csak 60hz 8bit sdr megy át. Okozhatja ezt a noname hdmi kábel? Amennyiben igen akkor rudnátok ajánlani olyat, ami képest a hdr jelátvitelre és legalább 180 cm hosszú? :R

(#53654) BBéci válasza qpakcovboy (#53653) üzenetére


BBéci
titán

Premium High Speed, vagy Ultra High Speed jelölés legyen rajta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53655) embe válasza BBéci (#53652) üzenetére


embe
nagyúr

Na akkor egyszerre írtuk, mert amikor elkezdtem akkor még Sanci38 bejegyzése volt az utolsó. Csak valamiért kimentem, ahogy elkezdtem írni.
A 80 megvolt, a 120 csak a Denon miatt volt ismerős.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53656) Quqesz válasza qpakcovboy (#53653) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[link] pl ez

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53657) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok,

Tanácsot kérnék: szoba egyik feléből a PC-től viszek egy 10M-es HDMI high speed 2.0 kábelt egy HDR 4K TV-hez. A kép gyönyörű meg minden, a gond egyedül ott van, amikor a TV HDMI jelét átrakom enchanced módra (10bit színmélység), mert ekkor már eldobálja a HDMI jelet és egyfolytában szakadozik. Arra gondoltam, vennék egy HDMI jelerősítőt. Ezt a láncba iktatva, eltudnám érni, hogy azon a 10 + 1-2 méteren sikerüljön átvinnem egy 10bites jelet is? vagy ezek hogyan működnek?

Lehet nem teljesen ide tartozik, de a HDMI topik eléggé kihalt, ott nem kaptam választ.

(#53658) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok, fedett teraszra keresek falra szerelheto, aktiv hangszorot zenehallgatasra, ami Bluetooth / Wifi kepes. Multiroom elony (Yamaha Exv685 erositohoz) , de nem kotelezo, arban max. 100e Ft a hatar. Ti mit ajanlanatok? En az alabbi harom tipust talaltam, de nyitott vagyok mas tipusra is:
[link] Yamaha hs7
[link] Magnat cs 40
[link] Sony gtk xb5

(#53659) BBéci válasza Stehe (#53658) üzenetére


BBéci
titán

Nem ennek a topiknak a témája. Van olyan, ami aktívakkal foglalkozik, a pontos neve nem jut eszembe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53660) Quqesz válasza Stehe (#53658) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[Itt] vagy [itt] nézelődnék.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53661) atom18 válasza kgergo89 (#53644) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszi! :R
Végig olvastam az utánad írt kommenteket is arra jutottam, hogy az összes hangfalra 80Hz lesz a megfelelő ahogy az előző erősítőm is volt a Sub-nál meg mindent hagyok úgy ahogy. :)

(#53662) Zigi válasza qpakcovboy (#53653) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. A geforce 740 ha jól emlékszem csak hdmi 1.4 et tud. Nem lesz HDR se 4K 60Hz. mindegy milyen kábelel kötöd össze. Kivéve ha van rajta displayport.

[ Szerkesztve ]

(#53663) kgergo89 válasza atom18 (#53661) üzenetére


kgergo89
tag

Igazán nincs mit! :)

(#53646) BBéci : ez alapján írtam, Denon oldaláról:
For THX Certified and non THX Certified home theater systems, 80 Hz is the recommended setting. However, you can set the crossover (LPF) between 80 Hz - 120 Hz based on which setting sounds best for your system. You can also allow the Audyssey MultEQ software to set the internal crossover and then match it on your subwoofer.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53664) Dorian válasza kgergo89 (#53663) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a szöveg full semmitmondó. A valóság az, hogyha az LFE sávot felül megvágod, az az információ eltűnik (nem kerül átirányításra pl. a frontokra)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53665) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Sajnos a vasárnapi vihar gajra vágta a DENON AVR-X 2400H 2 sz HDMI kimenetét. Na meg a proji bemenetét is. (erre már megvan)
Keresnék egy emberi számlás szervizt Bp-n a DENON-ra. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53666) BBéci válasza Beni2360 (#53665) üzenetére


BBéci
titán

A Totelnél jobban kevesen értenek a Denonokhoz, 20 éve ők látják el a garanciáis szervizelést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53667) Beni2360 válasza BBéci (#53666) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi, igen olvastam itt is vissza habár méreg drágák.
Még jó, hogy a bizti fizet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53668) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Egy kis hangfalszettes kérdésem is lenne. Ha kijön, talán megveszem az új X2700H-t a HDMI 2.1 miatt, ha valóban rá tudok kötni több eszközt is ami hdmi 2.1-es (PS5, LGC9, RTX 3080) és nem csak egy ilyen bemenet van rajta (ALLM, VRR). Az alábbi dobozokkal használom jelenleg az X250BT-t:

Tannoy Mercury F2 x2
Tannoy Mercury FR x2
Tannoy Mercury FC

Érdemes ezeket lecserélni ehhez az erősítőhöz, vagy nem lenne lényegi előrelépés hangban? Ha érdemes, úgy mit ajánlanátok? Minél pénztárca barátabb, belépő megoldás érdekel maximum, már meghúztam a határt a mozizás terén, eleget költöttem a zenés cuccaimra és a pc-re :B Egy kicsi, 3,5 x 5,5 körüli szobában van minden egyelőre. A jelenlegi szettet 30k körül vettem szép állapotban, olcsóbban mint kellett volna szerintem, így mondjuk nem adnék ki 200k-t "10%-os" javulásért, tudom, ezt nem lehet így megállapítani, de értitek :) Főleg játék, heti 2-3 film a cél, semmi komoly.

Hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#53669) Beni2360 válasza BBéci (#53666) üzenetére


Beni2360
félisten

Most hívott a bizti, (GENERTEL) hogy a saját szervizük javítja és jönnek érte holnap mindkét gépért.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53670) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok.
Tudom itt (nem csak itt) nem tùl jò vèlemènyel vannak a polcsugàrzòkròl,vagy bögreszettekröl (ha nem ugyan az elnêzêst)...mêgis megkêrdezem,hatha van valakinek vagy van valami tapasztalata Dali fazon sat hangfalakròl...egy Denon X2700H hajtanà meg.
Sajna csak nappalit tudom kialakítani "mozis" rèszlegnek,így a hely nemtùl sok (350x260)
Vagy esetleg jobban jàrnèk az Oberon sorozat 5-ös hangfalàval?Hàttèr sugárzòknak pedig ON-WALL?
Ès mèg egy kèrdès,x2700h tòl nagyobb erösítö,csak szolgàltatasba jobb,illetve csatornànkènti teljesítmènyben (esetleg plussz csatorna),vagy a drágább erösítökbe jobbak az alkatrèszek,ezáltal szebben szól? Csak mozira kellene...esetleg màs màrkàt jobban ajànlanàtok?

(#53671) Május


Május
tag

Elolvastam a javallot itteni leírásokat és találtam egy olyan szettet ami megfelelő lehet.
Véleményetek róla?
Megéri az árát vagy lehetne hasonló minőségben olcsóbban venni? Netán válogassa össze az ember mert úgy jobban jár?
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_onkyo-ht-s-7805-5-1-h%C3%A1zimozi-hangfalszett-er%C5%91s%C3%ADt%C5%91vel-fekete-1219923.html

(#53672) BBéci válasza dezs520 (#53670) üzenetére


BBéci
titán

Mindkét DALI jó választás, Denonnal jó csapatot alkotnak, neked kell eldönteni, hogy normális méretű, vagy apró hangdobozokat akarsz hallgatni. Én tutira az OBERON-t választanám.
A magasabb sorozatszámú erősítők hangminőségben is többet nyújtanak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53673) atom18 válasza kgergo89 (#53663) üzenetére


atom18
aktív tag

Még lenne egy olyan kérdésem hogy adott az erősítő hozzá egy 4k tv pc-ről nézem a filmet megy egy 5m-es hdmi kábel az erősítő hdmi 2be, egy másik kábel az erősítő hdmi arc-ból tv hdmi arc-ba a kérdés az mitől lehet mikor átváltom akkor a felbontás a tv-n 4k viszont az ikonok nagyok... lehet az hogy nem prémium egyik kábel sem?

(#53674) Gabesz87 válasza BBéci (#53666) üzenetére


Gabesz87
addikt

Totelnél régebben én is javíttattam már a szub-omat zavaró búgás miatt, azt meg is csinálták. Viszont úgy 2 éve a Denon-omat elvittem, mert bekapcsolás után megállás nélkül kikapcsolt-bekapcsolt-kikapcsolt-be.....és ezt leginkább csak Tuner forrásnál (bár ha jól emlékszem, utána már más forrásnál is csinálta). Videót is csináltam róla. AZt mondták, náluk nem produkálta, úgyhogy visszaadták. Itthon leszedtem a burkolatát, és a legfelső panelen találtam egy kajacafatot (körtedarabka talán), amit valószínűleg az akkor 1-1,5 éves fiam nyomhatott bele. Etávolítva ezt rendbe is jött az erősítő.
Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy azért meg van róluk a véleményem. "Olcsó szarokkal" lehet nem foglalkoznak annyira odaadóan, mint a milliós dolgokkal!?

(#53675) Nerazim válasza mpo (#53597) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi beállítottam, még tesztelem, mert nem minden fimnél vettem észre amit írtam.

Más:
Van -e értelme szerintetek ebben a hsz-ben linkelt hangfalból+box+tv combóval egy olyan dolgot csinálni, hogy vagy a tv két oldalára vagy pedig a fotel fölé mellé két oldalra a falra felrakni a hangfalakatt és vmi erősítőre rákötve nézni a filmeket. Van -értelme ennek így szerintetek vagy maradjak tv hangszóróinál mert sokkal nem leszek előrébb úgyse?

Nem akarok túl sokat rászánni, ezért én csak vmi ilyesmiben gondolkodom:
Erősítő: 1 2 3+HDMI Audio Extractor

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#53676) BBéci válasza Gabesz87 (#53674) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted mit kellett volna tenniük, ha nem produkált hibát?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53677) Gabesz87 válasza BBéci (#53676) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát már ne is haragudj meg, de az a minimum elvárás szerintem, hogy leszedik a házat, és max kifújják a port. Egyből szemet szúrt volna a hiba forrása. Ezt szerintem akármelyik lutri szerviz megcsinálja.

Pláne, hogy videót is mutattam nekik rüóla, nem a levegőbe beszéltem!

Nem tudom, már nem emlékszem. GOndolom egy bevizsgálási díjat, 5k körül.
Szóval szerinted ez a normális magatartás egy szerviz részéről, hogy ha valami bizonyítottan hibát produkál, de náluk nem jelentkezik, akkor szarunk rá, hozzá sem nyúlunk. Ott vannak a fontosabb, drágább cuccok. Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#53678) BBéci válasza Gabesz87 (#53677) üzenetére


BBéci
titán

Ha nálad az a minimum, akkor nyiss egy szervizt, biztosan özönleni fognak hozzád a kuncsaftok. ;]
Mennyi pénzt kértek tőled?

Azt sem értem, miért nem néztél bele, mielőtt elvitted a szervizbe? Megspóroltál volna egy utat és egy csomó bosszankodást.

Nem szoktak bevizsgálási díjat felszámolni, ha csak bekapcsolják és nem találnak hibát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53679) Gabesz87 válasza BBéci (#53678) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tök igazad van...sok hülye ember, miért is nem szedi szét a drága elektonikai dolgokat, mielőtt szervizbe viszi...nem is értem...

"Nem szoktak bevizsgálási díjat felszámolni, ha csak bekapcsolják és nem találnak hibát."
Akkor biztos csak hazudok, és rossz hírüket akarom kelteni :S

[ Szerkesztve ]

(#53680) BBéci válasza Gabesz87 (#53679) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtad, nem emlékszel rá, hogy kértek-e pénzt.
Igen, az a véleményem, hogy butaság, súlyos mulasztás nem szemrevételezni a készülék belsejét. Pláne olyan körülmények közötti használat esetén, ahol kisgyerek is hozzányúlhat. Itt az élő példa.
Számtalanszor hárítottam el banális hibákat, nem szaladgáltam szervizbe.
A burkolat levétele nem szétszerelés, azt amúgy is illik évente megtenni és a port kiszívni, kifújni belőle.
Mindjárt indulok a barkácsboltba, veszek gurtnit a redőnyökhöz és kicserélem.

Pár hete nem vittem szervizbe a nehezen induló fűnyírót, hanem kicseréltem benne az alsó, berágódott csapágyat.
A tv távirányítóját szétszedtem, kitisztítottam, pedig vehettem volna újat.
Soroljam még?
Könnyebb másokat hibáztatni, mint a saját mulasztásunkat elismerni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53681) mpo válasza Május (#53671) üzenetére


mpo
veterán

Most nyertem neked 60000 Ft-ot.
Vedd meg, ennyiből nehéz kihozni.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53682) asipos0228


asipos0228
tag

Sziasztok!

Kérdés: a Pioneer VSX LX-302-nél, ha lekötöm a frontokat és a zone2-re aktív hangfalakat teszek, akkor a Pio EQ-ján megjelenik a zone2 állításának a lehetősége, vagy a frontok beállítása lesz érvényes, vagy nem eq-zható a zone2 és DSP a megoldás? (A szobaakusztika rendbetétele miatt)

Magyarázat: a következő (és remélem utolsó) lépcsőfoknak azt találtam ki, hogy a frontjaimat lecserélem 2 Adam Audio A7X stúdiómonitorra, mivel a kisebbet hallottam szólni és elvarázsolt.
A centert meg Emotiva airmotiv c2-re a ribbon-os egyezés miatt.
Az SVS Prime Elevation-ök maradnak hátsóknak,az Atmos meg annyira nem hoz lázba.

Az Adam-ekkel így megszűnik a "vajon ehhez a hangfalhoz melyik erősítő illik" probléma, 5 év gari és 550-ből kész a centerrel együtt, a Pio pedig a frontoknál előerősítőként szolgálna.

Ugyanis nekem más esetben pl egy Focal Aria 926 + center az 1.200.000 lenne, de ahhoz már egy NAD dukál és akkor már 1.800.000-nál lennék árban (ha egy helyen veszem, akkor kb 1.4-ig leengedik tudom), viszont 1,4 millióval nem szólna jobban, mivel élettér a helyszín, nem hifiszoba..... 16nm a hallgatói tér, 2,5méterről+ 10-14nm reszli oldalra+hátra.
Válaszokat köszönöm! Valamint érdekelne a véleményetek is.

Üdv,
Sipi

(#53683) kgergo89 válasza atom18 (#53673) üzenetére


kgergo89
tag

Szerintem ez szimplán az oprendszerednek a kijelző beállítás kérdése.
A 4K ugyanis elég nagy felbontás, ami azt jelenti hogy nagyon sok apró pixelből áll össze a megjelenített kép. Alapesetben nem tudnád elolvasni a betűket, számokat 2-3 méteres távolságból (még közelről is nehézkes), ezért felnagyít mindent az oprendszer, többek között az ikonokat is. (Windows 10 / 7 / újabb MacOS-ek ezt már alapból megcsinálják)

De szerintem ez a téma már inkább másik Topicba való, mielőtt még leszúrnak minket :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53684) galaxys80 válasza Gabesz87 (#53679) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha rám hallgatsz elengeded a témát. Hidd el jobban jársz...

(#53685) atom18 válasza kgergo89 (#53683) üzenetére


atom18
aktív tag

Rendben köszi, még egy kérdés szerinted felesleges a prémium kábel vétele?

(#53686) BBéci válasza asipos0228 (#53682) üzenetére


BBéci
titán

"a Pio EQ-ján megjelenik a zone2 állításának a lehetősége"
99,99 %, hogy nem. Csak front pre out-ra csatlakoztatva működne az MCACC, de olyan nincs azon az erősítőn.

Nagy balgaságnak tartom a különböző gyártók hangdobozainak keverését. De ribbon és ribbon hangja között óriási eltérések lehetnek és lesznek.
A házimozi egyik legfontosabb alapköve az egységesség, arra kell törekedni!

Honnan szedted, hogy Focal Aria hangdobozokhoz NAD erősítő dukál? Ennek nulla valós alapja van.
Természetesen lehet őket hajtani NAD-dal, valamint tucatnyi mással.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53689) Zephy válasza #09634560 (#53645) üzenetére


Zephy
csendes tag

Megpróbálom valahol lebeszélni hogy meg tudjam hallgatni Denonnal is a szetteket, lehetőleg a 4500-al.
Yamahaval hallgattam, pontosan nem tudom melyikkel, szerintem az RX-V685 volt.
A Marantz SR6013 valóban van feketében de az nem akciós, +80k amivel már a 4500 áránál tartok :D
Mennyire lenne ördögtől való egy Denon 3600/4500 + MA Bronze 6 5.0 + 6db Bronze 2 (4 mennyezeti, 2 hátsó) + 2db Klipsch R-120SW sub?
Esetleg a Bronze FX? Ez van az 5.0 szettben, árban ugyan az mint bronze 2 de a két irányba néző magas miatt én ezt csak oldalsó egységnek tudom elképzelni.
A MA sub nagyon nem nyert meg, karcsú volt a Klipsch után, arra mindenképp más megoldást keresnék de max 150/db körül, félmillió/db áron inkább kihagynám.

(#53690) asipos0228 válasza BBéci (#53686) üzenetére


asipos0228
tag

kár. Sajnálnám emiatt lecserélni a Pio-t, úgyhogy akkor valami miniDSP-vel megpróbálom megoldani, ha kell.
A zene miatt váltok Adam Audio-ra és sajnos centert nem gyártanak - emiatt néztem ki az Emotivát.

A NAD T758 V3 csak egy 'minőségi kategória', de egy hasonló árszintű erősítőt kívánnának a Focal-ok.

Köszönöm a választ!

(#53691) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Halllóóóó. Nem pont házimozi,igazából film témában kérném a segítséget,azon belül is abban,hogy melyik az a HD magyar szinkronos film fajta,ami esetleg tudja hozni egy angol szinkronos magas kbps minőségű film hanganyagát? True HD? DTS vagy mit kell pontosan keresni a bluray leírása között?

(#53692) spiky03 válasza Viiktor1989 (#53691) üzenetére


spiky03
veterán

Ugyan az legyen mint az angol hang.
Pl ha az DTS-HD MA akkor a szinkronba is ezt keresd.
De elég kevés az ilyen szinkron, főleg DD a jellemző abból is a 448as, ritkán van 640es is meg akad pár DTS.
Elvétve találkozhatsz még DTS-HD HRel.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#53693) Viiktor1989 válasza spiky03 (#53692) üzenetére


Viiktor1989
tag

És általában a DD hang is minőséginek nevezhető ?

(#53694) Morris válasza Viiktor1989 (#53693) üzenetére


Morris
veterán

Egyáltalán nem. Rakás sz*r. Sajnos.
A DTS már nagyon jó. A TrueHD pedig full.

(#53695) Gabesz87 válasza Viiktor1989 (#53691) üzenetére


Gabesz87
addikt

En tegnap néztem meg a Rambo Last Blood-ot. Magyar DTS-HD MA hangsavja van! Szomszédok biztos örültek délelőtt munkaidőben a jó kis robbanasoknak :DD

(#53696) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Nagyon köszönöm,sokat segìtettetek. Vadászni fogom most már a jó minőségű filmeket. :R

(#53697) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Most már engedjétek el ezt a témát és személyeskedést pedig mellőzétek!
Köszönöm.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#53698) BBéci válasza Viiktor1989 (#53693) üzenetére


BBéci
titán

Tök mindegy, milyen formátumú a szinkron, mert a magyar stúdiók nem az eredetivel megegyező hanganyaggal dolgoznak, hanem annak butított változatával. Esetleg akadhatnak kivételek, de olyanról nem tudok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53699) jambiyya válasza BBéci (#53698) üzenetére


jambiyya
őstag

És tényleg. Kaziról digizett (hangkártyával, SB, naná) zenét is ki lehet írni CD-re (próbáltuk), és nem lett jobb a minősége. :D
Off: Számomra teljesen érthetetlen módon Prince CD-k olyan minőségben tudtak megszólalni (90-es évek közepe/vége, sony/jamo cuccok), hogy a mai napig borzongok az emléktől.

(#53700) kgergo89 válasza atom18 (#53685) üzenetére


kgergo89
tag

Szerintem erre inkább annak kellene válaszolnia, akinek van millió+ ft-os hangrendszere és megfelelő HDMI 2.1 porttal rendelkező 120Hz képfrissítéssel bíró TV-je.
Ezek hiányában szerintem nem érdemes Ultra HDMI kábelt venni.

Amennyiben a hangfalakat az erősítővel összekötő kábelekről beszélünk, azokon nem feltétlen érdemes spórolni, de azt is ésszel, mert csúnyán át lehet esni a ló túloldalára. Olcsóbb hangrendszeren nem fog kijönni a kábel minőségéből adódó pozitívum, de tény van aki szerint kábel milyensége is színezi a hang karakterisztikát.
Valamint sok múlik a hallgatott / nézett anyagon is természetesen, a forráson.

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.