Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) Robi730


Robi730
újonc

Sziasztok. Érdeklődnék mi a véleményetek a Jamo e850 hangfalról. Onkyo erősítő mellé lesz ha minden igaz. Semmi extra elvárás nincs csupán néha film. És esetleg zene hallgatás

(#54552) BBéci válasza szabeska (#54543) üzenetére


BBéci
titán

Nem egyszerű lesúlyozni, mert azt rögzíteni kell rá. Vagy ragasztással, vagy csavarozással. Mindkettőtől ugorhat a jótállás.
Fél napig kínlódtam vele, aztán inkább kiiktattam a rendszerből.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54553) #03969024 válasza BBéci (#54552) üzenetére


#03969024
törölt tag

Talp gyanánt felcsavarozni valami vastagabb gránitlapot? Gondolom, arra vannak gyári menetek...

(#54554) Dorian válasza #03969024 (#54553) üzenetére


Dorian
félisten

Egy vastagabb gránitlap ára miatt ez nem igazán gazdaságos megoldás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54555) schawo válasza Dorian (#54554) üzenetére


schawo
titán

Márvány olcsó

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54556) szabeska válasza BBéci (#54552) üzenetére


szabeska
addikt

Kiderül, hogy egyáltalán ugrál-e, a szomszédok miatt úgysem fog durva hangerőn menni a rendszer sem :) (így letesztelni sem tudtad?)

[ Szerkesztve ]

F1

(#54557) BBéci válasza szabeska (#54556) üzenetére


BBéci
titán

A teszt elkészült, a cikk is, abban minden benne van, amit el lehet róla mondani. Csak 5 kilós súlyzótárcsák voltak kéznél, egy darab kevés volt, kettő csak egymáson fért el, viszont elcsúszkáltak. Variáltam gumilapokkal, annyit elértem, hogy pár percig rendben volt, igazgatni kellett, de végül meg tudtam hallgatni, amit kellett.

Nem kell durva hangerő ahhoz, hogy táncra perdüljön, elmászkáljon. Jól megküldve felborult.

(#54553) lancerboy
Lefelé néz a membránja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54558) szabeska válasza BBéci (#54557) üzenetére


szabeska
addikt

Hol találhatóak a cikkeid? Privátban is jöhet :R

F1

(#54559) rgeorge válasza sziszi-fuszi (#54550) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem nincs ilyen. Kb. 1 órája hozta a futár az X2600H-t, a jótállási jegyen és számlán kívül nincs benne fikarcnyi magyar szöveg sem. A denon.hu-ról csak angod PDF tölthető le, a web-es használati is angol. A horn.eu-n sincs nyoma letöltésnek, a támogatás oldal konkrétan üres.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#54561) BBéci válasza szabeska (#54558) üzenetére


BBéci
titán

Kattints a nevemre! ;)
Feltételeztem, hogy vásárlás előtt elolvastad a Bronze-okról szóló magyar nyelvű cikkeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54562) szabeska válasza BBéci (#54561) üzenetére


szabeska
addikt

Így már minden világos :K Persze, 2x is elolvastam, vásárlás előtt és után is :DDD Minden Bronze cuccról, meg a 4500-ról is :B Bár külföldieket is elolvasok, amennyi csak van, ha valami drágább cuccot veszek :D

F1

(#54563) sziszi-fuszi válasza rgeorge (#54559) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Kötelező lenne! Amennyiben hivatalos magyarországi forgalmazótól származik, akkor a csomagban benne van a könyv méretű használati is. (Az importőrtől származik az info. A kizárólagos magyarországi importőr Horn Distribution. ) Azért nem teszik letölthetővé, mert a szürke importőrösök lenyúlják bla. bla. bla. De el sem küldik e-mailben. ha kellene. ) Ezért kértem, hátha van valakinek magyar. És még mindig reménykedem benne! :)

Te kinél rendelted meg? (Persze, csak akkor ha nem indiszkretén a kérdés!)

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#54564) rgeorge válasza sziszi-fuszi (#54563) üzenetére


rgeorge
addikt

Megírom, de előtte a boltot is megkérdezem. A horn oldalán sikeresen regisztráltam a gyári szám alapján a készüléket, ez talán arra utal, hogy ők a forgalmazók. A weboldalon a bolt ott van a hivatalos viszonteladók között.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#54565) BBéci


BBéci
titán

Rápillantottam az eladásra kínált használt erősítőkre és találtam olyanokat, amiket látva fel nem tudom fogni, miért vesz valaki alsó középkategóriás újat drágábban.
Például Pioneer SC-LX501 165000 forintért.
SC-LX502 200000 forintért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54566) szabeska válasza BBéci (#54565) üzenetére


szabeska
addikt

Amit én vettem 4500-at, 365 volt postával, ráadásul 3 év magyar garival. Újonnan 470, de hát ez is új :DDD Jó, ez talán mázli is volt :U

[ Szerkesztve ]

F1

(#54567) sziszi-fuszi válasza rgeorge (#54564) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi! Kíváncsi vagyok! Nagyon. Priviben megírhatom, hogy én kitől vettem. De teljesen korrektek így nem szeretném őket meghurcolni. Ők is nyilvántartott viszonteladók.

Mi alá kell írás?

(#54568) sziszi-fuszi válasza BBéci (#54565) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Talán azért, mert 150-200-250.000 kemény magyar forint sok embernek nagyon nagyon sok pénz, és tart attól, hogy kiad ennyit és nincs rá semmiféle garancia? Mit csinál, ha kuporgatott rá mondjuk 1-1,5 évig és 3 hónap múlva megadja magát? Hiszen már másnap sem reklamálhat!

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#54569) #03969024 válasza BBéci (#54557) üzenetére


#03969024
törölt tag

Távtartó?

(#54570) mpo válasza rgeorge (#54559) üzenetére


mpo
veterán

A Denon X1500-hoz nem kaptam magyar nyelvű kézikönyvet, az angolt már korábban letöltöttem.
A doboz oldalára ragasztva ott kellett volna lenni a CD-nek a magyar nyelvű leírással.
E-mailben megküldte a bolt és elnézést kért.
Azt már leírtam itt, hogy mennyire pocsék a magyar fordítás, egy hulladék a kézikönyv, ezért az angolt érdemes nézni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54571) BBéci válasza sziszi-fuszi (#54568) üzenetére


BBéci
titán

Egy 3-3,5 éves erősítő nem fogja magát úgy megadni, hogy javíthatatlan legyen, vagy gazdasági totálkár következzen be. Illetve elenyészően kicsi rá az esély. A hibajelenségek 95 %-a pár 10000 forintból elhárítható.
De mi történik akkor, ha az újonnan vásárolt készülék romlik el a jótállási idő lejárta utáni napon? Az még nagyobb bukta!
Óriási tévedés, hogy másnap nem lehet reklamálni. Olvasd el a magánszemélyek közötti adásvételre vonatkozó törvényeket és rendeleteket! Az adásvételi szerződésbe minimum 3-5 napos próbagaranciát kell belefoglalni.

"Mit csinál, ha kuporgatott rá mondjuk 1-1,5 évig és 3 hónap múlva megadja magát?"
Remélem használt autót sem veszel a fenti mondat miatt! Ha elromlik, sokkal többe kerülhet a javítás, mint egy használt AVR ára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54572) BBéci válasza #03969024 (#54569) üzenetére


BBéci
titán

Vesz valaki egy vadonatúj szubládát és álljon neki barkácsolni?
Hibás tervezés, elb@szott konstrukció.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54573) sziszi-fuszi válasza BBéci (#54571) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Te így gondolod és sokan másképp. Ezek szerint te szeretsz az "Ócskapiacról" vásárolni. Hajrá! Tegyél így. De ne ítélj el, és ne légy lekezelő másokkal azért, mert ők inkább újat vesznek, még ha alacsonyabb kategóriában is. Nem tudom te milyen körülmények között hallgatod a kütyüd, de egy 50 nm-es "panelban"' minden "szarul" szól a koncerttermekhez képest. (Hacsak nem milliókért át nem alakítod akusztikusan is az egészet! Volt/van rá példa budapesti lepukkantnak tartott lakótelepen Mozivá alakított lakás. Ha extra jó minőségre vágyom, akkor elmegyek egy koncertre. A többire meg megfelel ez is!

Mi alá kell írás?

(#54574) Dorian válasza sziszi-fuszi (#54573) üzenetére


Dorian
félisten

Nagy hülyesèget ìrtál. Egy kisebb nappali akusztikai kezelèsèt már 200-bòl meg lehet oldani minősègi mozi cèlra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54575) BBéci válasza sziszi-fuszi (#54573) üzenetére


BBéci
titán

Totálisan elkanyarodtál az alapkérdéstől.
Honnan a bánatból veszed, mi alapján állítod, hogy bárkit elítéltem, hogy lekezelő voltam? Attól tartok, nem vagy tisztában ezen fogalmak jelentésével.
Ráadásul hozzád egyáltalán nem szóltam, Te találtál meg az okfejtéseddel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54576) Tamoo válasza Dorian (#54574) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A kezelés igen, de ha valaki "doboz a dobozban" elven szigeteli a panelszobáját, az húzós.

[ Szerkesztve ]

(#54577) Dorian válasza Tamoo (#54576) üzenetére


Dorian
félisten

Ez ìgy van. Viszont ezzel is a "minden szarul szòl"-hoz kèpest kb. varázslatot lehet elèrni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54578) szabeska válasza BBéci (#54572) üzenetére


szabeska
addikt

A padlót nem féltem, rakok a lábak köré egy-egy fa gyűrűt ha nagyon mászkálni akar, és leragasztom őket a padlóra, mármint a gyűrűket ;] Így nem sérül a sub, de pórázt is kap. Még így is megérte, 1: passzol a szetthez, 2: féláron volt :K De persze, elvárná az ember, hogy ne így tervezzék meg. Nem si tudom, teszt közben miért nme tűnt fel nekik ez az "apró" hiba..

[ Szerkesztve ]

F1

(#54579) sixpak válasza szabeska (#54578) üzenetére


sixpak
nagyúr

Esetleg ha tudnál felrakni videót, mielőtt lerögzíted, azt megköszönném... kíváncsi vagyok kimegy-e a szobából. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#54580) Buckey válasza Buckey (#54549) üzenetére


Buckey
senior tag

Na, megrendeltem a Magnat Tempus 22-t. Kíváncsi leszek, hogy muzsikál. Ha nem lesz jó, jobb, akkor majd megy vissza az erősítő cseréje után (ami bele fog férni a 14 napba).
Ha úgy sem lesz jó, akkor így jártam. :W
Vagy megy minden a háztól és veszek egy soundbart, vagy marad csak a TV. :F :DD

[ Szerkesztve ]

(#54581) sziszi-fuszi válasza BBéci (#54575) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Bocsi, azt hittem nekem és rgeorge-nak szólt a (#54565) BBéci üzeneted. Akár így van, akár nem azért legyen béke! Senki nem akarja leharapni a másik fejét. (A fogalmak jelentésével igenis tisztában vagyok, azért írtam amit írtam. A hozzászólásod igenis olyan volt! Azt elismerem, hogy az én véleményem sem feltétlenül objektív, ahogy a tied sem.) (#54571) BBéci De nem óhajtok háborúzni.

Mi alá kell írás?

(#54582) smiti válasza rgeorge (#54559) üzenetére


smiti
addikt

Nekem van elektronikus formában kezelésim, ha adsz email címet szívesen elküldöm. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54583) LakiTomi válasza Buckey (#54580) üzenetére


LakiTomi
tag

Az a Tempus center pont beleillik a Supreme családba meglátod, sokkal jobban mint az eredeti. Még az erősítő cseréje hozhat később javulást.

Ha minden kötél szakad, dobj ki mindent, végy egy diavetítőt és egy kazettás magnót Mr. President - Coco Jumbo slágerével TDK kazin. :D

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#54584) BBéci válasza szabeska (#54578) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak az a baja, hogy elmászkál a helyéről. Mivel a kelleténél könnyebb, nem adja meg a hangszórónak azt a kötelező ellentartást, amire szükség van a jó hangzáshoz. Tudod, hatás-ellenhatás.
A membrán előre mozdul, a kosara, mágnese és vele együtt a szubláda az ellenkező irányba.
Tapasztalatom szerint a hangjának is igencsak jót tett a ráhelyezett 10 kiló súly.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54585) Buckey válasza LakiTomi (#54583) üzenetére


Buckey
senior tag

Majd kiderül, elvileg hétfőn hozzák. :)
Az erősítő cseréje nem volt tervben, mert nem hajtom annyira, hogy az a teljesítmény indokolt lenne, viszont, ha a hangminőség megkívánja, akkor muszáj lesz.

Diavetítőm nincs, de a kazettás magnóm még meg van. :)) És még pár kazetták is van. ;)

(#54586) sziszi-fuszi válasza smiti (#54582) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Írtam privit. Előre is köszönöm!

Mi alá kell írás?

(#54587) szabeska válasza BBéci (#54584) üzenetére


szabeska
addikt

Akkor majd nézek valamit rá :R

Lenne pár (láma) kérdésem, beüzemeltem a 4500-at, minden szuper, az Audyssey is lefutott.

Két bemenetet használok csupán, egyet a gépről zenéhez (CD bemenet), egyet pedig eArc-hoz (Tv hdmi bemenet - ps4, amlogic filmes box, néha forma-1 tv-ről)

1: Megcsináltam az Audyssey bemérést, de ha átváltok a CD bemenetre (PC), akkor egyes beállítások nem elérhetők, azt kéri, futtassam le az Audysseyt, hogy hozzáférjek. Miért kéri ismét? A Bass Sync pl egyik bemenetnél sem elérhető.

2: Ha az Audyssey bemérés után a manual résznél a frontokat Small-ra tettem, és a vágásokat is 80-80-80-LFE 120-ra ahogy kell, de az Audyssey resultsnál továbbra is Large frontokat ír, attól még a manuális beállításom van érvényben minden bemenetnél, ugye?

3: ha filmet nézek a boxról vagy játszom a PC-ről, akkor az Auto beállítás a legjobb, nem pedig a Direct, jól gondolom? (sárga "pure" elnevezésű gomb a távon, itt található a direct, pure direct és az auto)

4: Nem tudom, a pure direct automatikusan is kikapcsolná-e a subot, de a 2ch beállításnál megadtam neki, hogy ha sztereo jelet kap, akkor a frontok large állásban legyenek, a sub pedig off-on. Ez így rendben van? Szerintem egy sztereo anyagnál (ha nem is zene hanem tv például) felesleges hogy menjen a sub is...

Végül: szuperebb az egész mint a sony, a quick select gomb is tök jó, egy gombnyomás és bekapcsol az avr, és rögtön zenére készen, pure directben :K :C

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

F1

(#54588) embe válasza sziszi-fuszi (#54563) üzenetére


embe
nagyúr

Írjatok a HORN-nak! Elküldik amennyiben pl. egy számla másolatot mellékeltek. Nekem 1 órán belül jött PDF-ben a 2500-öshöz.
Ha kell, el tudom küldeni. 1500-2500 leírása.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54589) BBéci válasza szabeska (#54587) üzenetére


BBéci
titán

A CD bemenet mit takar? Analóg, sztereó RCA, S-PDIF, HDMI?
Amlogic boxot a tévéhez csatlakoztattad? Remélem félreértettem!
1: Nem foglalkozz semmiféle beállítással, hallgasd sztereóban és leginkább Direct/Pure Direct-ben a zenét.
2. Igen, a manuális van érvényben, ezt teszthangokkal tudod ellenőrizni.
3. Játékról fogalmam sincs. Filmeket Direct állásban nézek.
4. Az rendben van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54590) szabeska válasza BBéci (#54589) üzenetére


szabeska
addikt

CD nevű bemenet, HDMI csati. Igen, a box a tv-be megy, és earc-on megy a hang az avr-be. Inkább vezessem át az avr-en a boxot?

Még valami feltűnt. DTS 7.1 filmet nézek, kiírja az avr hogy dthd+dsur, és felül a dd logó világít, nem a dts. Ez miért van?

3. pontra visszatérve, mi a különbség az Auto és a Direct között filmek esetén? A Direct nem zárja ki az Audyssey-t, vagy egyebeket?

Valamiért az Audyssey 7.1-re lőtte be a rendszert, a height és stb-t kikapcsoltam ami ugye nincs az 5.1-emen. Hagyjam így, vagy állítsam át az 5.1-es opcióra?

Több kérdésem nem lesz :)

[ Szerkesztve ]

F1

(#54591) Rp526 válasza szabeska (#54590) üzenetére


Rp526
aktív tag

Denon honlapról:
"When the sound mode is in the “Direct” or “Pure Direct” mode, “MultEQ® XT32”, “Dynamic EQ”, “Dynamic Volume” and “Audyssey LFC™” settings cannot be configured."
Tehát a direct módnál azt kapod, amit a "költő akart".. semmi korrekcióval.

Auto:
"In this mode, the type of digital signal input, such as Dolby Digital, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Digital EX, Dolby Atmos, DTS, DTS-HD, DTS:X, DTS-ES, PCM (multi-channel) is detected, and the playback mode switches automatically to the corresponding mode."
+ akk itt az audyssey utómunkák is megjelennek.

Én szeretem az auto-t.. arra áll game-nél is filmnél is.. amilyen hangsáv van rajta.

Ha 7.1-en hagyod akk nem keveri majd le 5.1-ra a másik két csatornát.. ha jól tudom (de ha nem javítsatok ki)..
Így kiírja majd, h DTS X vagy D Atmost.. De erről én is csak teszteket olvastam, h melyik a jobb.. még sosem próbáltam.

A pure direct mindig kilövi a sub-ot és sztereóban megkapod a teljes hangtartományt a frontokra.

Am milyen TV-vel használod?

[ Szerkesztve ]

(#54592) Rp526 válasza szabeska (#54590) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ez a reddit post am szépen leírja, h mi a hátránya és előnye a Directnek.
[link]

(#54593) sziszi-fuszi válasza embe (#54588) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Köszi! Időközben egy fórumtárs smiti megküldte. :R

Mi alá kell írás?

(#54594) BBéci válasza szabeska (#54590) üzenetére


BBéci
titán

Magától értetődően mindegyik lejátszót az erősítőhöz kell csatlakoztatni, csakis akkor kapod az érintetlen, teljes hangminőséget.
A tv butít, ront a hangon, ezt bizonyítja a második kérdésed.
Amennyiben a lejátszó dupla HDMI kimenetes, akkor lehet szétválasztani a képet és a hangot.
Direct esetében is működik az Audyssey, ha sokcsatornás filmet nézel. Sztereóban nem, illetve beállítástól függ.
Az Audyssey nem lövi be 7.1-re a rendszert, azt Te adtad meg, tehát hibáztál.

(#54591) Rp526
"Én szeretem az auto-t.. arra áll game-nél is filmnél is.. amilyen hangsáv van rajta."
Direct esetében is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54595) szabeska válasza BBéci (#54594) üzenetére


szabeska
addikt

Koszonom! Az AMP assign-nal tette magatol 7.1ch + ZONE2/3-MONO-ra, de atallitottam 5.1ch + ZONE2/3-ra, gondolom nekem az utobbi kell a sima 5.1-hez... Nem tudom miert csinalta, a tutorialnal csak az 5+sub-ot adtam meg, aztan muszaj volt valamit nyomni meg 2 valamire (height es back surround talan), de azokat none-ra allitottam amikor kerdezte :U Mindegy, gondolom az 5.1ch + ZONE2/3 jo lesz :DDD

Azt viszont nem tudom, miert dd logo vilagit dts hangsavnal? :(

[ Szerkesztve ]

F1

(#54596) mpo válasza szabeska (#54595) üzenetére


mpo
veterán

Még a Sony-d volt, amikor írtam az info gombot, gondoltam azon is van, de most a Denonnál biztos van.
Lejátszó->HDMI->AVR->HDMI->tévé a jó sorrend és ajánlatos Premium High Speed HDMI kábelt használni.
A kézikönyv vége felé van táblázat a hangformátumokról (az X1500-nál van).

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54597) szabeska válasza mpo (#54596) üzenetére


szabeska
addikt

Bekotottem igy, jo kabelekkel. Viszont az nem baj, hogy az arc be van kapcsolva? Mintha tovabbra is azon jonne a hang, avr beallitasaiban a kimenet hangjanal az avr resz szurke, es ha ki-be kapcsolgatom az arc-ot, elmegy a hang aztann vissza, mintha valtana arc es avr hang kozott... :W Ne mar, hogy ha hasznalnek arc-ot (ps-hez pl), mindig kapcsolgatni kelljen be, filmnel meg ki... A kijelzon sem latom, hogy epp az arc vagy kozvetlenul a box hangjat hasznalja. Vagy legyen kulon bemeneten a box (tv bemeneteinel), ne az arc kepes bemeneten, az megoldana? Nem hiszem amugy.

[ Szerkesztve ]

F1

(#54598) szabeska válasza szabeska (#54597) üzenetére


szabeska
addikt

Termeszetesen eArc-rol van szo, nem sima arc-rol.

F1

(#54599) szabeska válasza szabeska (#54597) üzenetére


szabeska
addikt

Basszus, lehet en neztem be? Kizarolag a TV Audio bemenet/gomb hasznalja az earc-ot, a tobbi (CD, Bray, stb...) nem? Mert akkor problema megoldva.

[ Szerkesztve ]

F1

(#54600) mpo válasza szabeska (#54597) üzenetére


mpo
veterán

Nem használom a HDMI-CEC-et és HDMI-ARC-ot sem, csak egy lejátszó van az AVR-be kötve.
A többi eszközt is oda kell bekötni.
A HDMI-ARC csak a tévé hangjának az AVR-re küldésére való.
A tévén kiválasztod az AVR-t, az AVR-en meg vannak gombok az input eszközökre.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.