Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Még egy kérdést,ha megengeditek. Miután beszereztem egy dts,dts hd ma vagy truhd hangminőségű filmet,az erősítőn az alábbi hang típusok közül melyikkel érdemes lejatszani(dts,dts neural, dts x ,virtual,vagy esetleg hagyjam a sima alap lejàtszàson)?

(#53702) arcitec válasza Viiktor1989 (#53701) üzenetére


arcitec
addikt

Az attól függ milyne kiépítésed van ( 5.1, 5.1.2 ) illetve melyik hangzás tetszik.Ennyi semmi több. Ha nem érzel(nem hallasz) különbséget meg pláne nincs jelentősége... ;)

(#53703) mpo válasza Viiktor1989 (#53701) üzenetére


mpo
veterán

Én a médialejátszón választom ki, az eredeti hangból a legjobbat és a magyar feliratot.
Az AVR meg automatikusan átvált rá (5.1.2 van). Persze csak akkor, ha az AVR Dolby Atmos és DTS:X képes.
A Kodiban a forced felirat csak akkor jelenik meg, ha a hang és felirat nyelve azonos, ez megtréfált, amíg nem olvastam utána.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53704) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Oké, köszi a tippeket! 😊

(#53705) csizo


csizo
tag

Sziasztok! Van egy Focal Dome 5.1 szettem és szeretném kibővíteni Atmos hangfalakkal. Mivel emberi áron nem lehet hozzájutni egy pár sathoz így arra gondoltam, hogy más típussal próbálkoznék. Mit ajánlanátok helyette. Panelban lakom és plafonba építésre nincs lehetőség. Nagy szendségtörés lenne ha a Jamo A102 hangfalat raknám fel? Előre is köszönöm a segítséget!

(#53706) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Szerintetek ezzel a combóval:
Box + Erősítő (1 v 2 v 3) + HDMI Audio extractor + hangfalak + TV
A TV beépített hangszóróihoz képest előrébb leszek vagy felejtsem el, mert nem hoz érdemi különbséget? Melyik erősítőt ajánlanátok a 3 közül?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#53707) hcs57 válasza csizo (#53705) üzenetére


hcs57
őstag

Hova kötnéd az atmos hangfalakat? :W
(#53706) Nerazim
Ezek nem házimozi erősítők, így itt azt a választ fogják adni, hogy nem jó helyre írtál... és valóban. Nem ismerem egyik erősítőt sem, de az biztos, hogy másképp fog szólni, mint a tv hangja, csupán az a kérdés, az jó lesz e neked? Én nem kezdenék bele..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53708) mpo válasza Nerazim (#53706) üzenetére


mpo
veterán

Ezt felejtsd el, nem látom értelmét.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53709) #09634560 válasza Nerazim (#53706) üzenetére


#09634560
törölt tag

Itt tedd fel kérdésed.. nagyon nem ez a téma.. Véleményem: rengeteg átalakitás és a nem tul minőségi hangfal miatt nem lesz jó, és hdmi extractor helyett optikai átalakitót nézz inkább, olcsóbban is jössz ki vele.

[ Szerkesztve ]

(#53710) csizo válasza hcs57 (#53707) üzenetére


csizo
tag

Természetesen hm.erősítőre és megtudja hajtani az atmos hangfalakat.

(#53711) #09634560 válasza hcs57 (#53707) üzenetére


#09634560
törölt tag

Annyit hogy lehet hogy jobb lesz a hang, nem kétlem, de nem tuti hogy mőködni fog mert za extractor nem ARC képes, igy nem fogadja a hdmi jelét a tévéből.
Hangszóró minősége: passz...

(#53712) Nerazim válasza mpo (#53708) üzenetére


Nerazim
őstag

Elhiszem neked, de kifejtenéd, hogy miért nem?

Köszönöm a válaszokat, átgondolom.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#53713) mpo válasza Nerazim (#53712) üzenetére


mpo
veterán

Sanci38 már kifejtette.
Itt kérdezd meg Pumba-t.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53714) péjé válasza mpo (#53713) üzenetére


péjé
őstag

sziasztok,
kipróbálnám az Atmost és az a kérdésem hogy mi a hatékonyabb: a plafonra szerelt hangfal ami a tv/vetítő vászon fölé kerül (oda tudnám a legegyszerűbben kábelezni) vagy jók az Atmos hangfalak amik a plafon felé szórják a hangot. A plafonra ha felteszek 2 kis Bose kockát az megfelelhet erre? Fej fölé körülményes lenne felfurkálnom így szembe a vászon tokja mellé remekül el lehetne rejteni a kábelezést.
Az AV egy Denon x2400H.
köszi előre is.

(#53715) mpo válasza péjé (#53714) üzenetére


mpo
veterán

Ennél jobb segédletet nem tudok linkelni:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53716) péjé válasza mpo (#53715) üzenetére


péjé
őstag

Átnéztem, köszi.
A plafon felé néző Atmos hangfalak mennyire hatásosak? Ezzel van tapasztalatod?

(#53717) Tamoo válasza péjé (#53716) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vicc kategória.

(#53718) BBéci válasza péjé (#53716) üzenetére


BBéci
titán

Kétfélével van tapasztalatom, a semminél többet adnak, de egy forintot nem költenék rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53719) mpo válasza péjé (#53716) üzenetére


mpo
veterán

Van, megírtam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53720) atom18 válasza péjé (#53716) üzenetére


atom18
aktív tag

Osztom BBéci véleményét! :)

péjé: A plafon felé néző Atmos hangfalak mennyire hatásosak? Ezzel van tapasztalatod?
BBéci: Kétfélével van tapasztalatom, a semminél többet adnak, de egy forintot nem költenék rá. :D

(Nagyon nagy, tetszett és őszinte :C )

[ Szerkesztve ]

(#53721) Quqesz válasza BBéci (#53718) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy te most milyet használsz? 5.1 v 7.1 vagy..?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53722) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Picit még bizonytalan vagyok a Monitor Audio FX háttérsugárzó elhelyezésével. Linkelek nektek egy képet a jelenlegi helyéről. Esetleg akinek hasonló sugàrzói vannak,ő hogyan helyezte el? Érdemesebb lenne hátra tenni?

(#53723) Viiktor1989 válasza Viiktor1989 (#53722) üzenetére


Viiktor1989
tag

Kép lemaradt😊 [kép]

(#53724) mpo válasza Viiktor1989 (#53723) üzenetére


mpo
veterán

Hátha ez segít:
[kép]
Lehet, hogy messze vagy a tévétől.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53725) Viiktor1989 válasza mpo (#53724) üzenetére


Viiktor1989
tag

Nagyjàból jó az irány,nekem dipól/bipól a hátsó sugàrzó, attól függetlenül maradhat a képen ábrázolt irányban? Olvastam,hogy talán a falhoz érdemes rakni azokat.

(#53726) BBéci válasza Quqesz (#53721) üzenetére


BBéci
titán

5.1-et, mert nincs a kanapém mögött annyi (legalább 1,5 m) hely, ami szükséges a hátsó háttérsugárzók elhelyezéséhez. Próbáltam, rémesen vacak volt.

(#53725) Viiktor1989
Di/bipól hangdobozok számára az oldalfalra helyezés a legjobb, mert kihasználják annak visszaverő tulajdonságát.
A linkelt ábra 110 fokot mutat, ami a maximum, lehet teljesen egy vonalban a hallgatóval, ami 90 fok. Nekem a 110 túl hátul lévőnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53727) szabeska válasza BBéci (#53726) üzenetére


szabeska
addikt

Szia! A surroundokat merre érdemes forgatni egyébként? 100-110 fokban vannak, fültől 180 centire kb, 90 centivel fej felett, a kör alak is megvan amúgy minden hangfalnál. Azt is olvastam, hogy előre nézzenek döntés nélkül, de teljesen az ellenkezőjét is, hogy a hallgatóra nézzenek és lefelé, ekkor viszont elvész a hatás, amit surroundként adnia kéne. Vagy nézzenek a szoba közepe felé, döntés nélkül. Szóval minden van :D Épp nálam is téma, bocsi hogy beleszólok a beszélgetésbe :B Sima előre sugárzó hangfalakról van szó. :R

F1

(#53728) aerosmith


aerosmith
őstag

Tudtok javasolni eros, vekony, vekonytalpu, kabelrejtos satellite hangfal allvanyt? Olcsot.
Samsung PS-SQ90-1, PS-SQ90-2. 120.0 x 210.0 x 141.0 mm menne ra.

[ Szerkesztve ]

(#53729) Dorian válasza szabeska (#53727) üzenetére


Dorian
félisten

Előre nézzenek? :Y Ez meg micsoda baromság?
Természetesen a hallható felé kell nézzenek. Döntés az ízlés, magasság kérdése. Mivel a magas-sugárzó viszonylag szűk kúpban sugároz teljen intenzitással, így szvsz. erősen javasolt egy kicsit dönteni, ha nem akarod a magasfrekis hang-komponenseket elveszteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53730) Viiktor1989 válasza BBéci (#53726) üzenetére


Viiktor1989
tag

És,ha a kanapé mögé,a hátsó falra teszem fel őket,azzal nagy baklövést csinàlok?

(#53731) Tamoo válasza Viiktor1989 (#53722) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez a két opció van. Bipól mód.
(A Monitor Audio dipólt csak 4db ilyen surround esetén ajánl.)

Nálam így néz ki:
(Ha hátul nem lenne ajtó és szétebb tudtam volna húzni a dobozokat, akkor beértem volna 5.1-el is.)

[ Szerkesztve ]

(#53732) Viiktor1989 válasza Tamoo (#53731) üzenetére


Viiktor1989
tag

:R :R Nagyon köszönöm ezt az ábrát. Az 1. Kép alapján raktam fel én is. Elégedett vagyok a hangzàssal,viszont plusz 2 surround az oldalsó falakra sokkal megdobnà az élményt? Esetleg hallanék plusz hangokat? 😁

(#53733) Quqesz válasza Tamoo (#53731) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Huhh, az a cserépkályha melletti veszélyes helyen van. Félnék leverem..... :Y

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53734) Tamoo válasza Quqesz (#53733) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Annyira nem vész, még nem ment neki senki, van elég hely. De nem akad le olyan könnyen, 11.5kg az a doboz. :D (Cserépkályhát amúgy nem használjuk amióta a mozi itt van.)

(#53732) Viiktor1989: Ha a tér nem indokolja és az 5.1 tökéletesen van elhelyezve, akkor szerintem nem hoz sokat a +2 doboz. Meg legtöbbször nem is használják ki eléggé hangkeveréskor.
Ha csak két bipólom lenne, valószínűleg én is oldalra tenném.

[ Szerkesztve ]

(#53735) BBéci válasza Viiktor1989 (#53730) üzenetére


BBéci
titán

Igen, hatalmas baklövés lenne! :Y
Haveromnál kényszerűségből úgy vannak elhelyezve, rakás kaki a surround hatás.

(#53727) szabeska
"a hallgatóra nézzenek és lefelé, ekkor viszont elvész a hatás, amit surroundként adnia kéne."
Ennél nagyobb butaságot még nem olvastam.

(#53732) Viiktor1989
"Az 1. Kép alapján raktam fel én is."
Akkor alaposan elqrtad!
"plusz 2 surround az oldalsó falakra sokkal megdobnà az élményt?"
Fényévekkel dobná meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53736) Viiktor1989 válasza BBéci (#53735) üzenetére


Viiktor1989
tag

Basszus...ekkor ezt maximum úgy tudom elhelyezni,ha àllvànyra helyezem ,csak úgy fog mellettem lenni,ahogy ezen a képen [kép] Vagy hagyjam így, ahogy ezen [kép] ? Végem van... ;]

(#53737) szabeska válasza BBéci (#53735) üzenetére


szabeska
addikt

Kicsit kurtan fogalmaztam :B Azt irtak tobb helyen, hogy a szobat toltse be inkabb a surround, ezt akkor eri el jobban, ha a szoba kozepe fele nez, a celzott hang pedig a frontok feladata. Akkor felrevezettek kulfoldi cikkekben, van ilyen :DDD En is furcsalltam a dolgot, azert is kerdeztem ra itt. Koszonom, akkor beallitgatom oket fej fele :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#53738) BBéci válasza Viiktor1989 (#53736) üzenetére


BBéci
titán

Nem tragédia,ha a rajzodon látható elhelyezés marad. Próbáld ki az összes lehetőséget, azt válaszd, amelyik számodra a legjobb hangzást adja.
Ha problémás a di/bipólok elhelyezése, akkor direktsugárzókat kell venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53739) Viiktor1989 válasza BBéci (#53738) üzenetére


Viiktor1989
tag

Nagyon köszönöm. Még egy kis segítséget szeretnék kérni. Ha arra adom a fejem,hogy felfejlesztem 7.1-re,vehetek hozzá 1 pár fx hangsugarzot az alábbi elhelyezésen? [kép] vagy oda célszerűbb normál,nem bipólos sugarzokat venni?

(#53740) Tamoo válasza Viiktor1989 (#53739) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy hogy mind a 4 surround mögötted van úgy semmi értelme. Kettőnek melletted kell lenni.

(#53741) mpo válasza Viiktor1989 (#53739) üzenetére


mpo
veterán

Ne bonyolítsd ennyire:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53742) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Köszönöm srácok ,pucilok mindenkit:R Esetleg egy normális surround állványt tudnàtok nekem ajánlani?

(#53743) Dorian válasza Viiktor1989 (#53742) üzenetére


Dorian
félisten

Felfúrsz a falra stabilan egy-egy kis keményfa konzolos polcot, és ráteszed. Surround-magasságban nem értelmezhető állványra tenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53744) Flowtation válasza Dorian (#53743) üzenetére


Flowtation
őstag

De akkor dönteni is kell nem? Valami falcos polc kell, hogy ne csússzon le?

Más: Lehet, hogy már volt kérdés, 5.1-nél egyébként a surround vagy a surround back helyet kell figyelembe venni?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#53745) mpo válasza Flowtation (#53744) üzenetére


mpo
veterán

Nem régi:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53746) Viiktor1989 válasza Dorian (#53743) üzenetére


Viiktor1989
tag

Sajnos ott nincs fal(ajtó,ablakok),ahol a helye lenne. Hát,akkor maradok az 5.1 nél. Köszi.

(#53747) Flowtation válasza mpo (#53745) üzenetére


Flowtation
őstag

azt írja alternate, tehát akkor 110-150 fok között lehet?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#53748) mpo válasza Flowtation (#53747) üzenetére


mpo
veterán

Ez jobb ábra, csak a múltkor nem találtam:
[kép]
Meg amit BBéci írt:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53749) BBéci válasza mpo (#53748) üzenetére


BBéci
titán

Nem jobb az ábra, mert 110-120 fokot mutat háttérsugárzókra, szerintem már a 110 is sok. Inkább legyen 90-100 között. Valamint a kör megtévesztő és félrevezető, a helyiségek döntően téglatest alakúak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53750) mpo válasza BBéci (#53749) üzenetére


mpo
veterán

Valamint a kör megtévesztő és félrevezető, a helyiségek döntően téglatest alakúak.
Ez jó vicc volt.
Csak nem áll neki ez alapján senki kör alakú szobát építeni.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.